Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) FragMaster válasza kali (#21600) üzenetére


FragMaster
addikt

Thx!

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#21602) puglife válasza Magnat (#21570) üzenetére


puglife
csendes tag

igen létezik, pedig némileg rálátóként megerősithetem, hogy bizony majdnemhogy elmondható, hogy általánosságban így működnek az eszközei. de nem ők az egyetlen gagyi műszaki gyártó, akik ipari szemét jellegű termékeikkel elárasztják a boltok alsó polcait. véleményem szerint a router a linksysnél kezdődik...

I DIDN'T CHOOSE THE PUG LIFE THE PUG LIFE CHOSE ME

(#21603) FragMaster


FragMaster
addikt

Még egy kérdés: a tp-link TL-WN722N usb adapter segítségével csak wifi hálózatra lehet kapcsolódni, vagy pl router nélküli vezetékes nettel rendelkező gépre dugva ezen keresztül rá lehet csatlakozni telefonnal a gép netjére?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#21604) Greenbook válasza puglife (#21602) üzenetére


Greenbook
tag

Ohhhhhhh MESTER!!!
Még a szavaidból ha lehetne!
Bármelyik másik nickedtől is várjuk a megerősítést...

http://csatlakozok.atw.hu

(#21605) Beri válasza FragMaster (#21603) üzenetére


Beri
addikt

Az adapter tud wifiül. Minden más csak szoftver kérdése.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21606) Gubek-Einste válasza FragMaster (#21603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg lehet oldani, Connectify.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21607) FragMaster


FragMaster
addikt

Köszönöm a válaszokat :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#21608) Magnat válasza Greenbook (#21604) üzenetére


Magnat
veterán


Egyébként a mostani TP-Link 1043ND routerem előtt egy Linksys WRT54GL-t használtam és semmi eltérést nem tapasztalok stabilitásban a kettő között.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21609) jonasbrother válasza Magnat (#21608) üzenetére


jonasbrother
csendes tag

hát azért azt nehezen hiszem ek, hogy nem tapasztaltál különbséget.ha tényleg nem, akkor mondjuk nyugodtan vehetsz opelt, akkor is ha telne mondjuk ferrarira, mert semmi különbség nem fog feltünni, hiszen mindkettő megy, és elvisz a boltig.

(#21610) Magnat válasza jonasbrother (#21609) üzenetére


Magnat
veterán

Az a szó megvolt, h stabilitásban? Szolgáltatásban viszont jobb a TP-Link, persze újabb is.

1ébként a példád már csak annyiban is sántít, h az Opel nyilván százszor megbízhatóbb autó a Ferrarinál (mondom ezt japán autó pártiként).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21611) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tud vki egy jó olcsó routert ami tud SSH t és WLAN t?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21612) Beri válasza DonThomasino (#21611) üzenetére


Beri
addikt

Mit tudjon az ssh-val?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21613) DonThomasino válasza Beri (#21612) üzenetére


DonThomasino
veterán

SSH server t kezelni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21614) Beri válasza DonThomasino (#21613) üzenetére


Beri
addikt

Mit kezeljen rajta? Futtasson egyet? Minek?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21615) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Helló!

Van egy D-Link DI-524-es G típusú (54 Megabites) Wifi irouterem, ami az egyik szobában 40% körüli jelerősséget ad. Lenne egy router amit meg szeretnék venni, de nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb a jel ugyan azon a helyen. A router amit szeretnék az ez: TP-Link TL-WR1043ND. Ezzel a routerrel mennyivel lenne jobb a jelerősség ugyan azon a helyen?
A D-Link DI-524-nek csak egy antennája van (kb. 3 vagy 5 dbi-s, ezt nem tudom pontosan), a TP-Link TL-WR1043ND-nek meg 3db 3dbi-sek az antennái. (A 3 antenna teljesítménye összeadódik és 9 dbi-nek lehet felfogni, vagy marad 3 dbi-n és lehet, hogy kisebb lesz a router hatótávolsága, mint az 1 antennás 5dbi-s routernek?)

[ Szerkesztve ]

(#21616) DonThomasino válasza Beri (#21614) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mert én úgy szeretném, nem kérdezel te egy kicsit sokat. :))
Távoli elérés miatt kéne, egy adott gépet bárhol bármikor elérjek.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21617) forrest85 válasza kissadam9 (#21615) üzenetére


forrest85
senior tag

Röviden: ha lecseréled ezt a régi "kőkorszaki" darabot csak nyersz vele. Szerintem a jelerősség is jobb lesz kicsivel. De nem ártana a másik oldalra egy N szabványos vevő is.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#21618) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#21615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

de nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb a jel ugyan azon a helyen

Ezt itt sem fogod megtudni, ugyanis előre senki sem tudhatja!

(#21619) krealon válasza DonThomasino (#21611) üzenetére


krealon
veterán

WLAN-t minden WiFi router kezel, hiszen van bennuk AccessPoint.

SSH szerver pedig minden dd-wrt es openwrt verzioban van.

Ha a WLAN helyett WoL (Wake on LAN) -ra gondoltal, akkor ahhoz is jo a dd- vagy az openwrt.

(#21620) DonThomasino válasza krealon (#21619) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én WLAN ra gondoltam és tisztában vagyoka fogalmával.
Viszont az SSH val már kevésbé, akkor oylan router kell keresnem
ami támogat DD WRT t vagy OPEN WRT t?
MSI RG54SE router esélytelen hogy tudja? :U
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21621) kissadam9 válasza forrest85 (#21617) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Minden a két laptopnak és mind a két telefonnak N-es a beépített wifi vevője, csak ez a router az ami G típusú. Egyébként az N típusú routereknek nagyobb szokott lenni a hatótávolsága a G típusúaktól?

(#21622) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#21620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy OLEG, Tomato, DebWrt, és stb... Linux alapú firmware-eket! De ebből sem jó ám mindegyik, mert ha jól tudom, akkor például a DD-WRT Mini-ben sincs SSH szerver, vagyis a 2MB flash-es routerek kiestek a kalapból... De nem jobb lenne erre a célra egy VPN? Másrészt meg az sem mindegy, hogy milyen nethez kellene!

[ Szerkesztve ]

(#21623) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#21622) üzenetére


DonThomasino
veterán

A Linksys WRT54 sorozatból csak a GL nek van linuxos frimwarje?
MOD WRT54Gs : ez jó ennne?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21624) krealon válasza DonThomasino (#21620) üzenetére


krealon
veterán

Leven Realtek 8186 chipsetes az MSI RG54SE es keves benne a RAM es a ROM is, nincs hozza alternativ firmware.

(#21625) krealon válasza DonThomasino (#21623) üzenetére


krealon
veterán

Eleg sok fele verzio letezik WRT54G-bol, es tobbhoz is letezik alternativ firmware.
dd-wrt, openwrt, tomato
Ellenben a hardver eleg elavult mindegyikben es szamitani lehet rovid elettartamra a hasznalt keszulekek kozott.

[ Szerkesztve ]

(#21626) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#21623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Linksys WRT54G/GL/GS v1-v4 megfelelő lehet, annak függvényében, hogy milyen neted van, és szükséged van-e N-es WiFi-re...

(#21627) DonThomasino válasza krealon (#21625) üzenetére


DonThomasino
veterán

Gyárilag ezt "WRT" t egy router sem tudja?
Intruder2k5[ mi az az N es wifi?
Láttam neked van egy eladó azzal mi a helyzet?
lehet érdekelne...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21628) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#21627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, például a WRT54 sorozat is, mint a neve is mutatja, tehát a gyári fw is linux alapú, csakhogy ott nem férsz hozzá konzolhoz, és SSH szervert sem futtathatsz! De mondom, én inkább VPN szerverben gondolkodnék ilyen célra!

Igen, van egy, ami éppen eladó, de az szerintem ne érdekeljen! Legalábbis nem hiszem, hogy pont ez kell neked, mivel hibás! Mondjuk az SSH szerver működik rajta, de az kevés szerintem...

Természetesen VPN-el is be tudod kapcsolni a gépet távolról! Mi több, bekapcsolni be tudod a router admin felületéről is, de VPN-en keresztül biztonságosan el is tudod érni! Mondjuk ez nem ennek a topiknak a témája, ha bővebben bele kívánsz merülni, akkor keress egy hálózatos topikot!

[ Szerkesztve ]

(#21629) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#21628) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sajnos a tudásom elég hiányos ezen a területen,
hálás lennék ha felviágosíianál. :R

VPN el is betudom kapcsolni a gépet távolról?
Mert akkor részemről OK csak írd mit hogy...

MOD: Lehet hogy butaság, de második szóbanforgó routert csak az SSH miatt
használnám az technikailag megoldható?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21630) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#21629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden megoldható, de a két routernek végképp mi értelme van? Akkor nem lenne célszerűbb egy olyan, ami kiszolgál mindent?

(#21631) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#21630) üzenetére


DonThomasino
veterán

De igen, viszont a a két routeres megoldás
lényegesen költséghatékonyabb lenne jelen esetben . :DDD
A VPN re rákérdezek itt, [link]
Gyere ha van kedved... ;)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21632) Magnat válasza DonThomasino (#21629) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Sztem írd le pontosan h mit szeretnél megvalósítani, mert nekem legalábbis kissé zavaros a sztori... Ssh-val plmit szeretnél csinálni? Mert az pl nem világos h mit érsz azzal, h van egy routered ami valójában az internet átjáró és van egy másik, amire be tudsz lépni ssh-val...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21633) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Valaki válaszolna?

1x5dbi-s G típusú routernek vagy 3x3dbi-s N típusú routernek van nagyobb hatótávolsága?

(#21634) Intruder2k5 válasza kissadam9 (#21633) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Válaszoltam!

De ITT elolvashatod lényegében ugyanezt!

Pár gondolat a wifiről
A listában közzétett sebességek kábelen mért értékek. A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik).

(#21635) DonThomasino válasza Magnat (#21632) üzenetére


DonThomasino
veterán

1. tudom a saját netem használni bármiféle korlátozás nélkül bárhonnan
2. tudom a indítania/leállítani saját gépem bármikor bárhonnan
és elérni a HDD jét

Ez lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21636) kali válasza kissadam9 (#21633) üzenetére


kali
legenda

nincs konkrét válasz, akkor lesz egyértelműen jobb a kapcsolat az új router mellett, ha az ellenoldalon 300-as és mimo képes "n" szabványos eszköz csatlakozik fel! mimo esetén is a 3 * 3 a jobb - a routert ezt tudja -, de 2 * 2 esetén is rendben lesz a dolog!
a mobiltelefonok esetén nincs mimo, ott nem feltétlenül lesz jobb a kapcsolat, bár nincs kizárva, ha tudják az "n" szabványt!
azt ellenőrizd, hogy a notikban milyen "n" szabványos modul van, lite-n esetén például nincs mimo!

(#21637) kissadam9 válasza kali (#21636) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Az egyik laptopban ilyen wifi található, és a leírás szerint támogatja:

Intel Centrino Wireless-N 1030
http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/centrino/centrino-wireless-n-1030-brief.html

(#21638) kali válasza kissadam9 (#21637) üzenetére


kali
legenda

amennyiben 11230BNHMW típusú, úgy 2 antennás, 2 * 2 mimo képes.
létezik belőle "buta" verzió is, ami csak b/g szabványt tud; 11230BGHRU
én feltétlenül cserélném a routert adott típusra, ha a helyedben lennék!

[ Szerkesztve ]

(#21639) Petes


Petes
tag

Sziasztok!

Irodába szeretnék egy olyan routert vásárolni, amely segítségével hatékonyan korlátozhatom a felasználók sávszélességét. Mivel gyakran előfordul, hogy egy-egy letöltő, youtube nézegető munkatárs teljesen lefoglalja a hálózatot mindenképpen valamilyen hatékony megoldásra lenne szükség.

Körülbelül 10 ember használná a hálózatot, a vonal 15 Mbites, tehát fejenként 1,5 Mbit jutna mindenkinek.

Nagyon hálás lennék ha tudnátok konkrét router típust ajánlani a fentiek alapján.

Köszi!

(#21640) kissadam9 válasza kali (#21638) üzenetére


kissadam9
csendes tag

Nagyon sok helyen olvastam a TP-Link TL-WR1043ND-ről sok jót, de nagyon sok rosszat is. Nem csak magyar hanem külföldi oldalakon is írják, hogy folyamatosan ledob a hálózatról, nem csak vezeték nélkül, hanem vezetékesről is. Ez mennyire igaz?

(#21641) Beri válasza DonThomasino (#21616) üzenetére


Beri
addikt

Mert én úgy szeretném, nem kérdezel te egy kicsit sokat.
Nem kérdezek sokat, egyszerűen nem mondod el, mit szeretnél.

Távoli elérés miatt kéne, egy adott gépet bárhol bármikor elérjek.
Arra BÁRMI jó. WOL-nak, vagy LAN-on lévő PC-n futó SSH szerver eléréséhez csak portot kell forwardolni. A routernek köze nincs az egészhez. Nem érdekli, milyen csomag megy át (amíg nem túl nagy).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21642) kali válasza kissadam9 (#21640) üzenetére


kali
legenda

a ledobálás - megfelelő feltételek mellett - semennyire, különben állandóan csörögne a mobilom, és nagyon sok helyen, inkább más típusra cserélném a routert!
nem létezik olyan típus - még a legdrágábbak között sem -, amiről csak jót lehet olvasni, és rosszat egyáltalán nem!

(#21643) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS N66U routert a nagyobb lefedettség miatt és ezt szépen hozza is.

Viszont ha már van rajta USB, szeretném ha a rádugott vinyóra (WD) torrentezne, de sajnos a Download Manager nem látja a vinyót (ami azért érdekes, mert a hálózaton rajta van és elérhető)

Lehetséges, hogy ez a pár helyen említett kompatibilitási probléma? Vagy valamit rosszul állítok be?

Van lista azokról a külső vinyókról amivel biztosan működik ez a funkció? (Az ASUS oldala elég szegényes ebből a szempontból)

Köszi!

(#21644) krx21 válasza #48967168 (#21643) üzenetére


krx21
nagyúr

Kezdj egy új firmware-el, ha még nem tetted meg!

[ Szerkesztve ]

(#21645) #48967168 válasza krx21 (#21644) üzenetére


#48967168
törölt tag

Az már megvolt, automatikusan frissítette volna, de állítása szerint a legújabb van fönn.. :)

(#21646) krx21 válasza #48967168 (#21645) üzenetére


krx21
nagyúr

Manuállásan be kell tenni... Nem ismerte fel nekem sem az újat...
Innen

[ Szerkesztve ]

(#21647) #48967168 válasza krx21 (#21646) üzenetére


#48967168
törölt tag

Oké, megnézem manuálisan is...

(#21648) Intruder2k5 válasza #48967168 (#21643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DM már csak ilyen x@r, anno nekem is pont ezt csinálta RT-N16-on! FTP és filemegosztás megy, tehát nem a HDD felismeréssel van gond, csak a DM nem látja! Valahol olvastam, hogy a beépített transmission-t el lehet érni Transmission Remote GUI-val is, esetleg próbáld meg azzal...

(#21649) Magnat válasza DonThomasino (#21635) üzenetére


Magnat
veterán

Ahogy már Beri kolléga is kifejtette, a saját gépeden bármit futtatni a routernek annyi beleszólása van, h átengedi-e a csomagot vagy sem, ehhez meg sima port forwardot kell csak tudnia. Ahhoz meg annyit, h én még nem láttam olyan routert ami nem tudta volna. A WOL-t meg szintén tudja sztem egy nagy rakás router, de amire DD-Wrt (vagy OpenWrt) firmet lehet tenni, azok tuti. Nekem pl TP-Link 1043ND van, az tudja ami neked kell. Kérdés persze az ár, h mennyit szánsz rá, a 1043ND azért annyi amennyi mert gigabites lan portja van és N-es wifije, illetve pl az usb portjára is tehetsz vincsit v pendriveot és ha csak az adatokhoz való hozzáférés a cél, akkor nem is kell a gépedet beröffenteni, hanem ráteheted a routerre dugott hdd-re v pendrive-ra. Viszont ha neked nem szempont a gigabites lan v az N-es wifi v az usb csati akkor olcsóbban is van használható darab. Ha meg jobban preferálod pl a LInksyst a TP-Linkkel szemben, akkor feljebb is lehet menni az árban.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21650) DonThomasino válasza Magnat (#21649) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hali!

MSI RG54SE routerem van. [link]
A port forward tudja, viszont a WOL nem tudom, megnézné nekem valaki?
Az se tiszta teljesen, hogy ezt a routernek kell tudnia.

A port forward el kapcsolatban annyi, hogy ha jól tudom az nem valami biztonságos
az SSH-s megoldás viszont az.

A saját NET emet is tudnám használni egy másik gépen a forrward os megoldással?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.