Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) kali válasza egykori (#21300) üzenetére


kali
legenda

sőt, a kettő kombinációja is adott!

(#21302) Intruder2k5 válasza egykori (#21300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy kis magyarázat...
Az AP-val annyiban lesz a más a rendszer működése, hogy a vezetékes routerre, és az AP-ra csatlakozó eszközök egy hálózatban lesznek, vagyis szükség esetén el lehet majd érni egyikről a másikat... Ha ehelyett egy második routert teszel a rendszerbe, akkor az egy külön alhálózatot fog kialakítani, ami el lesz szeparálva az elsőtől, vagy legalábbis körülményesebb a másik hálózat elérése, mivel tűzfal választja el őket, illetve egyedi route tábla beállítása is szükséges lehet! Ezen kívül az esetleges manuális port forwardokat, amik a második alhálózatba irányulnak, mindkét routerben be kellene állítani, szóval ez nem a legkényelmesebb megoldás! Persze vannak olyan routerek, amik képesek AP módban működni, de egyrészt ezek ritkábbak, másrészt jelen esetben Neked felesleges plusz kiadást jelentenek, mivel a második pozícióban nincs szükséged routerre!

N szabvány
Mivel az N szabvány visszafelé kompatibilis, tehát működik a G-s eszközökkel is, és ez a jövő (sőt, már jelen is), így ajánlottabb az N-es! Na persze, ha azt mondod, hogy minden eszközöd G-s, nem is tervezel N-est venni, vagy LAN-on az eszközök közt nem szoktál adatot mozgatni, és nem is várható, hogy a közeli jövőben 20Mbps-től nagyobb neted legyen, akkor spórolhatsz egy G-s AP-val némi pénzt!

Típus, gyártmány
Erre vonatkozólag semmilyen megkötés nincs, a D-LINK router ugyanúgy kell, hogy működjön egy Linksys, vagy egyéb típusú AP-val is, mint egy D-LINK-el.

(#21303) egykori válasza Intruder2k5 (#21302) üzenetére


egykori
őstag

A "kis magyarázat" sokat ért nekem, nem szeretném komplikálni a dolgomat - köszönöm.
Az n szabványra szerintem sem kellene sajnálni a pénzt, mert ki tudja megmondani, hogy milyen eszközök lesznek...
Ha AP-k esetében egyéb szempontok nem dominálnak, akkor majd ár, meg kinézet alapján fogok választani.

Kali köszi Neked is.

(#21304) Beri válasza Intruder2k5 (#21302) üzenetére


Beri
addikt

Persze vannak olyan routerek, amik képesek AP módban működni, de egyrészt ezek ritkábbak, másrészt jelen esetben Neked felesleges plusz kiadást jelentenek, mivel a második pozícióban nincs szükséged routerre!
Amire te gondolsz, az a kliens mód. AP módban működik alapból kivétel nélkül mindegyik router. Neki is erre van szüksége, mert kábelt akar húzni a két router közé. Ha nem akar két NAT-ot a hálóba, akkor meg nem használja a WAN portot a másodikon és kikapcsolja a DHCP szerverét.
És az ár? Egy 841ND ~6k, egy 801ND ~9k. Tehát ha 300-as AP-t akar venni, rosszabbul jár, mintha routert venne, ráadásul lesz egy olyan eszköze, ami ezen kívül semmire nem jó.

spórolhatsz egy G-s AP-val némi pénzt!
Mutass egy új G-s AP-t 6k alatt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21305) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Úgy tünik, hogy megadta magát a routerem.
LAN megy, oszt ip címet is, müködik minden t

A router a netet látja legalábbis kap ip címet a szolgáltatótól.

Viszont nincs átjárás a 2 hálózat között !
Ma délután 20 percen át ment, utána meghallt !

Egy linksys wrt 54 G ver.7 a kék 2 antennás

Első kérdés mi a bánat lehet ?
Második, ha nem fog működni, ez a valószínűbb, akkor milyen routert érdemes választanom, hardcore torrentező vagyok, 25/5 ös a net jelenleg !
A wifi sebessége közömbös, ha kell a tempo bedugom a kábelt !
Switch része nem ártana ha gigabites lenne !

5 évvel ezelött néztem utoljára routert, így azt sem tudom, hogy milyenek vannak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21306) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#21305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

25/5-ös nethez az összes az első hozzászólásból jó lesz.
Gigabitesből a legolcsóbb a TP-Link 1043ND, utána jön a Netgear 3500L, mindkettőre van 3rd party firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21307) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés:
Szerintetek melyikkel lehet nagyobb hatótávot elérni?
- Egy egyantennás router (pl egy ilyen) felszerelve ilyennel vagy ilyennel
VAGY
- kétantennással (pl ez vagy ez)?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
István

u.i.: cél elsősorban a hatótávolság, tudom, hogy az sokmindentől függ (falak, más zavaró jelek, stb.) de mégis... :R

[ Szerkesztve ]

(#21308) kali válasza stvnppp (#21307) üzenetére


kali
legenda

a 2 vagy 3 antennás (300-as n szabványos és mimo képes) router többlete akkor jön ki az 1 antennás (150-es lite-n és nem mimo képes) ellenében, ha az ellenoldalon is 2 vagy 3 antennás (300-as n szabványos és mimo képes) eszköz dolgozik!

[ Szerkesztve ]

(#21309) Magnat válasza VGYke (#21296) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem csatorna probléma lesz az... vhol a wifi menüben nem látsz olyat, h csatorna szélesség? Az mindenképpen 40 Mhz-en legyen...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21310) Beri válasza stvnppp (#21307) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanolyan antennákkal jobban jársz MIMO-val.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21311) stvnppp válasza kali (#21308) üzenetére


stvnppp
senior tag

kali és Beri:
És telefonokban és laptopokban milyen van? Gondolom egyantennás? Vagy honnan lehet ezt megtudni?

(#21312) Beri válasza stvnppp (#21311) üzenetére


Beri
addikt

A nagy többségben eleve nem is n-es. Onnan lehet megtudni, hogy tudod, mit vettél.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21313) kali válasza stvnppp (#21311) üzenetére


kali
legenda

a telefonok miatt felesleges egyelőre a mimo, laptop esetében viszont típusa/kiszerelése válogatja, ott egyre gyakoribb a 300-as és 2 vagy 3 antennás, mimo képes wifi modul! mondjuk notebook esetében attól, hogy 2 antennás, még nem feltétlenül mimo képes, utóbbi a pontos típus alapján deríthető ki! eszközkezelő, erre utaló matrica a notin...stb!
illetve ha felcsatlakozol vele egy 300-as wifi hálózatra, és 150-es feletti kapcsolódási sebességet látsz, akkor az 300-as, tehát mimo képes!

[ Szerkesztve ]

(#21314) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#21306) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyit fogyaszt egy ilyen ?

Azért kérdezem, mert megtetszett az IPCOP linux distro, és ha esetleg valami kis fogyasztású gépen futna, esetleg versenyképes tud lenni fogyasztásban !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21315) stvnppp válasza Beri (#21312) üzenetére


stvnppp
senior tag

kali és Beri:
Köszönöm Nektek a válaszokat! A fő gondom az, hogy elég messze van néhány szoba a routertől, ahol a laptopok jól fognak jelet, de a telefonok már vagy csatlakoznak, de lassú a kapcsolat, vagy nem is csatlakoznak. Elsősorban a telefonokat kellene megoldani, de akkor lehet veszek egy olcsóbb routert és a maradékból veszek egy combosabb antennát. (a router sebessége meg úgy sem számít, egy világ végén lévő kisvárosba lesz, ahol 5Mb netre is vagyonokat kell fizetni.)

(#21316) Beri válasza Core2duo6600 (#21314) üzenetére


Beri
addikt

Ha kitaposod a belét, ~10W. Idle még kevesebb.

i90venom
ahol a laptopok jól fognak jelet, de a telefonok már vagy csatlakoznak, de lassú a kapcsolat, vagy nem is csatlakoznak
Attól, hogy n-esre váltasz, még nem kapsz nagyobb hatótávot (meg valószínűleg a telefonok eleve nem is n-esek), a MIMO adja a pluszt. Nagyobb antennával sem érsz el feltétlenül javulást, mert igaz, hogy erősebbnek fogod látni a router jelét, de a kliensek attól még ugyanolyanok maradnak. Az egy dolog, hogy a telefonod hallja a routert, de attól még nem biztos, hogy vissza is tud kiabálni. Volt erről szó korábban is, pl.: [link] [link].

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21317) stvnppp válasza Beri (#21316) üzenetére


stvnppp
senior tag

Akkor ezek szerint nagyobb antennával rendelkező routerrel nem sokat érnék. (Amúgy most ideiglenesen egy Tplink wr1043nd van beállítva) Pedig a telefonok lennének a lényeg, hogy jobban lássák routert. A telefonban meg nem igazán megoldott a nagyobb antennacseréje.
Amúgy szerintem van egy fogalomzavarom, az n szabvány nem csak a sebességre vonatkozik, hanem a hatótávolságot is növeli? Akkor lehet elkezdem tesztelni, hogy hol lehetne elhelyezni routert.

(#21318) kali válasza stvnppp (#21317) üzenetére


kali
legenda

az n szabvány esetén a "hatótáv" is jobb valamivel, mint elődeinél!
mostanság már a telefonok is tudják az n szabványt, de azoknál valóban kényes pont a beépített pici antenna.

(#21319) Core2duo6600 válasza Beri (#21316) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ok, értem

A Wifi nél a Mimo az mit jelent ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21320) Magnat válasza Core2duo6600 (#21319) üzenetére


Magnat
veterán

"Az ötlet önmagában egyszerű, de átlépi a korábbi szabványok lehetőségeit. A szokásos egyetlen jel duplázása vagy erősítése helyett több, különálló jelet alkalmaznak, azaz egyszerre több hálózati kapcsolat épül ki az adó és a vevő között. Mivel teljesen elkülönülő jelekről van szó, kevésbé zavarják egymást, és jelentősen megnövekszik a hasznos sávszélesség. Az eljárás becsületes neve MIMO (Multiple Input, Multiple Output)."
[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21321) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Giga bites routert mit ajánlanátok megvételre ?

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#21322) krealon válasza Hofeher (#21321) üzenetére


krealon
veterán

#21306 Masodik mondat.

(#21323) scofield657


scofield657
csendes tag

Haliho.

Valahogy meglehet oldani port forwarddal azt hogy egy nyomtatot kotok routerre majd arra egy tavoli gepen keresztul kuldok anyagot? De ugy hogy a tavoli gepen a nyomtatoknal legyen egy plusz!? Valahol azt olvastam hogy a nyomtato allapotarol nem jon visszajelzes ezert nem mukodik.
Ha nem, akkor ezt hogy oldanatok meg? :)

(#21324) Intruder2k5 válasza scofield657 (#21323) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én Tomato firmware-el, és vagy VPN-en, vagy pedig SSH tunnel-en keresztül... De ha csak nem ennek alapján akarsz routert választani, akkor ez nem ennek a topiknak a témája!

(#21325) stvnppp válasza kali (#21318) üzenetére


stvnppp
senior tag

oké, köszi :R

(#21326) scofield657


scofield657
csendes tag

Ez alapjan kellene lecserelnem a jelenlegi tplink wr340gd routeremet. Tudsz segiteni hogy melyiket vegyem meg a ma kaphatok kozul amivel a korabban emlitett dolgokat megtudom csinalni?
Melyik modszerrel a legegyszerubb?

(#21327) tajati


tajati
aktív tag

Hali mi most a best buy 10-13k kürül?

Üdv t.

(#21328) aclandiae válasza aclandiae (#21239) üzenetére


aclandiae
senior tag

5 nap alatt egyetlen válasz sem érkezett. Ennyire nehezet kérdeztem volna? :F

(#21329) Intruder2k5 válasza aclandiae (#21328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vsz TP-LINK-kel egyikkel sem jársz jobban, én személy szerint ezért nem válaszoltam! Többiek meg szerintem azért, mert a combo cuccok itt nem igazán támogatottak! Általában (és ebben kivételesen egyezik a véleményünk) azt szokták mondani, hogy lehetőség szerint kerülendő a combo eszköz, inkább legyen külön modem, és külön router! Na már most, ha idedobsz egy kettes listát, amiben mindkét eszköz combo, ami általában nem javasolt, ráadásul abból a gyártmányból, amit én messziről kerülök, akkor melyiket javasoljam? :)

(#21330) aclandiae válasza Intruder2k5 (#21329) üzenetére


aclandiae
senior tag

Javasolj más gyártótól combot! :K

(#21331) Intruder2k5 válasza aclandiae (#21330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előre kihangsúlyozva, hogy én sem javaslom a kombó cuccot, de ha mindenképpen vennem kellene egyet, akkor mondjuk Linksys X2000! Bár szerintem a DSL sebességhez elég a WAG széria is, még akár egy 120N is... De még egyszer mondom, inkább külön modem, és külön router!

(#21332) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Végül a Netgear wnr2000 mellett döntööttem, de nem tudom, hogy melyik verziót vegyem (egyáltalán van jelentősége?):

v2-es: Broadcom, 2 év gari, 10-11k
vagy
v3-as: Atheros, 1 év gari, 6-7k

Ti melyiket ajánlanátok, és miért?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21333) Beri válasza AxBattler (#21332) üzenetére


Beri
addikt

A v3 gyorsabb.

Intruder2k5
Vsz TP-LINK-kel egyikkel sem jársz jobban
Semmivel sem járhat jól. Ott kell hagyni azt, ami van, azt' kész.

aclandiae
Egymilliószor leírtam már (sőt, mások is) ebben a topicban, hogy miért nem szabad saját modemet venni. Te se tedd.
Egyébként mért akarsz kombót?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21334) kali válasza AxBattler (#21332) üzenetére


kali
legenda

nálam a v3 a nyerő, az ar7240 miatt!

(#21335) VGYke


VGYke
addikt

Teljesen igaza van [Intruder2k5] nek, csak hogy öreg fórumlakókéként nagyon szégyenlem magam, de a Prohardver és Gugli keresővel nem találtam rá azon topikra, ami él és wifi, stb. beállításokkal kapcsolatban kérdezni tudnék... vagy esetleg másnak válaszolni, ha tudok:) Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21336) kali válasza VGYke (#21335) üzenetére


kali
legenda

a csak 130 megabit/sec csatlakozás főként akkor jelentkezik 300-as eszközöknél, ha csak 20 megahertz a csatorna sávszélessége 40 megahertz helyett!
wifi téma itt; link

(#21337) jNk válasza VGYke (#21335) üzenetére


jNk
senior tag

Advanced Settings / Wireless / General -> Channel bandwidth : 20/40Mhz

(#21338) egykori válasza Intruder2k5 (#21302) üzenetére


egykori
őstag

Még visszatérnék az AP-ra. Bár Beri írta, hogy nem olcsóbb, mint egy router, de nekem megfelelő lesz, ráadásul, nem is az abszolut olcsóságra, hanem egyéb szempontok figyelembevétele miatt egy kicsit drágábbat néztem ki, pontosabban kettőt.

(Természetesen fontos, hogy mennyibe kerül, de én már többször ráfizettem, hogy csak az árat vettem alapul, ezért inkább várok, ha tudok, és jobbat, minőségibbet veszek - kifizetődőbb!)

Tehát, a pici helyet foglaló D-Link DAP-1350-es tetszene a legjobban, de nincs külső antennája. Ha kétséges, hogy megfelelően tudna működni a panel miatt, akkor ugyanebből a típusból a 1360-ast venném meg.
Szeretném kérni a szakvéleményed, vagy más hozzáértők meglátását.

(#21339) AxBattler válasza Beri (#21333) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

Viszont most néztem, arra nem megy fel a Tomato.

Úgyhogy még meggondolom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21340) aclandiae válasza Intruder2k5 (#21331) üzenetére


aclandiae
senior tag

Intruder2k5 & Beri: Nagyon kevés hely áll rendelkezésemre, és ha már létezik ez a combo megoldás, akkor érdemes lenne kipróbálni. A szolgáltatótól kapott D-Link 360R alatt megolvadt a terítő. Miután lejárt a garancia óvatosan fúrtam rá réseket a szellőzésnek, de nem javított rajta. Megemeltem 15 cm-es lábakra, de semmi eredménye. A korábbi Linksys WRT54G-t egy TL-WR741ND váltotta fel. Egyikkel sem volt bajom, és a TP-Link 5 év garanciája számomra nagyon kedvező.

Az X2000-es ~20.000 Ft-ba kerül, a TP-Link pedig ~12-be. Mi az amiért megérné a 8.000 Ft árkülönbség?

(#21341) VGYke válasza jNk (#21337) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!!
40-re rájöttem, de van itt még az ismereteimben pár fehér folt, rohanok a javasolt fórumba, mert idegesít ha nem értek 1-2 dolgot :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21342) Magnat válasza egykori (#21338) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Sztem nagy hiba külön AP-t venni, tekintve, h minden tekintetben kevesebbet tud egy routernél és egy router 2 dolgot beállítva (dhcp ki és lan portba dugod a kábelt) tökéletes AP lesz. És nem attól drágábbak mert bármiben jobbak lennének, hanem mert töredéke mennyiségben gyártják.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21343) egykori válasza Magnat (#21342) üzenetére


egykori
őstag

Szia,

Köszi, megértettem, hogy esetemben a Router és az AP is jó. Mivel a routerek olcsóbbak és adott esetben többet is tudnak, így jobb választás lehet - ha jól következtettem.
A kérdésem, hogy a D-Linkből melyik routert javasolnád megvételre?

(#21344) Magnat válasza egykori (#21343) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, pontosan így... Szóval sajnos a Dlinkeket nem ismerem, egyébként mik az igényeid, g, lite n, n?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21345) egykori válasza Magnat (#21344) üzenetére


egykori
őstag

Talán már az n szabványnál nem érdemes - gondolom - lejjebb adni. Épp tegnap néztem a következő telefonom is n-képes lesz.
Te melyik routert ismered, és ajánlod, hogy a jelenlegi vezetékes routeremhez (D-Link DVG-1402S) komplikáció nélkül csatlakoztassam, és ne legyen vita köztük.

(#21346) Magnat válasza egykori (#21345) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem sem, nekem TP link 1043nd van, azt merem ajánlani. Ha nem kell rá usb és gigabites lan, akkor a 941nd is megteszi (ezt a két dolgot kivéve ugyanaz a kettő)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21347) kali válasza Magnat (#21346) üzenetére


kali
legenda

a v3 szériáig volt az a motor a tl-wr941nd rouerekben, mint ami a tl-wr1043nd esetében adott, a manapság kapható újabb verzió már némileg gyengébb hardvert kapott!

(#21348) Beri válasza aclandiae (#21340) üzenetére


Beri
addikt

A szolgáltatótól kapott D-Link 360R alatt megolvadt a terítő
Az nem piskóta :Y Ettől függetlenül rendesen működött?

Az X2000-es ~20.000 Ft-ba kerül, a TP-Link pedig ~12-be. Mi az amiért megérné a 8.000 Ft árkülönbség?
Kávét egyik sem főz, internet meg jön mind a kettőből. A tp-link árával nehéz versenyezni, linksysék meg eleve meg se fogják próbálni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21349) Magnat válasza kali (#21347) üzenetére


Magnat
veterán

Igen tényleg, bár amire a kollégának kell, arra az is megteszi. Inkább egy esetleges routerkénti újrapozícionálás miatt lenne jobb választás a 1043nd :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21350) egykori válasza Magnat (#21346) üzenetére


egykori
őstag

Mint hozzánemértő, hihetőnek tartom azt az ebben, vagy egy másik hasonló témájú topikban olvasott véleményt, megállapítást, hogy a TP Link nem teljesen jól működik együtt a D-Linkkel. Ez lehet, hogy alaptalan, de elképzelhető a magamfajta számára. Azért a TP link 1043nd-t is átbogarászom még.
Mindenesetre még van egy kis időm a vásárlásig, addig szívesen fogadok véleményeket, és sokat olvasgatok a végleges döntésig.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.