Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Szajo válasza Magnat (#22650) üzenetére


Szajo
őstag

Hát nem tudom, tegnap meg azelőtt még 1.2MB/s el is szedett és a pingem sem volt nagy.
Ja és a környékkel biztos, hogy nincs gond mivel jó pár utcabeli ismerősömnek van 15mb nete is, nekik nincs gondjuk :S

Egyébként ez a modemrouter jó?
TP-Link ADSL2+ Ethernet/USB Modem Router
TD-8817
; vagy ez TP-Link ADSL2+ Modem Router
TD-8816
?

[ Szerkesztve ]

(#22652) Szajo


Szajo
őstag

Ezt néztem még, ez milyen lenne szerintetek?

(#22653) krealon válasza gabeeen (#22626) üzenetére


krealon
veterán

A hivatalos support nem segit?
http://homesupport.cisco.com/en-eu/support/routers/EA2700
Hamar kiadtal egy csomo penzt erte? ;]

(#22654) gabeeen válasza krealon (#22653) üzenetére


gabeeen
tag

gondoltam előbb futok egy-két kört hátha beállítási probléma..

[ Szerkesztve ]

(#22656) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Az ábrán látható módon van itthon jelenleg kialakítva a hálózatom. Az eszközök pozícióját megtartva milyen megoldást javasoltok (routercserével) a jövőre is gondolva, hogy a meglévő internetes előfizumat maximálisan ki tudjam használni.

[ Szerkesztve ]

(#22657) Szajo


Szajo
őstag

Modemrouterek jók? Vagy sok hátrányuk van?

(#22658) Gubek-Einste válasza hengelhof (#22656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Veszel egy gigabites router és a Linksys-en kikapcsolod a DHCP-t és az egyik LAN portba dugod a másik router-ből jövő kábelt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22659) Gubek-Einste válasza Szajo (#22657) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha elromlik akkor egyszerre két eszköz esik ki a szolgálatból + ha kábelnetre/optikára váltasz akkor meg nagy valószínűséggel nem fogod tudni használni többet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22660) Gubek-Einste válasza johnny82 (#22655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az, hogy egy adott környezetben egy router meddig és mekkora sebességre képes azt előre megmondni nem lehet, csak az adott környezetben történt próba során fog kiderülni. Az elérhető sebesség/hatótáv nagyban függ a falak anyagától/a környező wifi hálózatok zavaró hatásától/ingatlan berendezéseitől/stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22661) Szajo válasza Gubek-Einste (#22659) üzenetére


Szajo
őstag

De nekem kb 1:8000hez hogy ADSLről leváltok, egy ideig biztosan ez marad, 10megás ADSL net a GTS Datanetnél. Más hátránya nincs? (Mondok pár baromságot fejből, pl hogy megszakad a net, ingadozik, nagy lesz a válaszidő,torrentezni nem tudok vele stb ) szóval nekem az a lényeg, hogy ADSL re stabil, és jó legyen!

Valamint lehet olyat a modemrouterrel, mint a modem+routerrel, hogy ott kihúztam a routert mikor nem kelett és modemről ment és akkor gépen manuálisan kellett csatlakozni! Ilyet lehet vele? Mondjuk kikapcsolni a router részét vagy nem tudom :)
Bocsi ha hülyeséget kérdezek és a válaszokért előre is köszi!

(#22662) Gubek-Einste válasza Shomci (#22644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már erősen ajánlott egy gigabites modell beszerzése.
Mivel alapból kizártad a TP-Link, D-Link-et és Netgear-t így nincs sok lehetőséged a 20k árkategóriában. Ami van az a Asus N15U, N16, Linksys E2000 (leánykori nevén WRT320N), EA2700 (nem tudom, hogy lehet-e rátenni 3rd party firmware-t).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22663) johnny82 válasza Gubek-Einste (#22660) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

Lehet érthetetlen vagyok, de nem arra vagyok kíváncsi, hogy pontosan mekkora sebességre képes az egyik és mekkorára a másik, hanem, hogy erősebb-e egyáltalán a 3 antennás, vagy nem? Ezt sem lehet megmondani?

Üdv!

(#22664) LámaZ


LámaZ
addikt

Én még sehol nem láttam egy jó rútervarázslót. Kiválasztod az igényeket, és kidobja neked, hogy melyik modem jó. Az Árukeresőben van egy ilyen varázsló, de tovább kéne fejleszteni.

Legyen minden jó!

(#22665) Gubek-Einste válasza Szajo (#22661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nem volt dolgom személy szerint xDSL modem-router-hez így nem is tudok nyilatkozni, hogy van-e befolyása ez irányban a netre.
Adott típusa válogatja, hogy mit lehet és mit nem, általánosan ilyet nem lehet megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22666) Gubek-Einste válasza johnny82 (#22663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam nem lehet előre megmondani, hogy kinél mi lesz, van akinél az egyik és van akinél a másik válik be jobban, ezt csak próbával lehet eldönteni mivel minden környezet más és más, akár pár centis elmozdulás is jelentősen befolyásolhatja a távolságot/sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22667) Gubek-Einste válasza LámaZ (#22664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez sem varázsló, csak a tulajdonságokra lehet szűrni, több helyen is láttam már hasonlót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22668) johnny82 válasza Gubek-Einste (#22666) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

Szerinted megéri a felárat a 1043-as? Vagy mit lehet kihozni 13-14K körül, hogy a lehető legjobb legyen?

Üdv!

(#22669) Gubek-Einste válasza johnny82 (#22668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megérni megéri, már csak a gigabites WAN/LAN portok és az USB miatt is, 13-14-k-ből gigabites router nincs másik, 100-as van még de sem jobb általánosságban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22670) Matula 007 válasza johnny82 (#22668) üzenetére


Matula 007
tag

Nékem ilyen D-link 636l van és teljesen meg vagyok vele elégedve. TP-Link 1043-at cseréltem mert nekem nem jött be. KB ugyanazt tudja. Jelerősségben ugyanaz így rejtett antennákkal is, csak gyorsabban csatlakoznak az eszközeim. Kicsit drágább, de sztem könnyebben kezelhető egy laikus számára.

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#22671) johnny82 válasza Gubek-Einste (#22669) üzenetére


johnny82
őstag

+(#22670) Matula 007

Köszi!

(#22672) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Egy viszonylag olcsó (max. 15k, de inkább 10k), középkategóriás n-es WiFi routert szeretnék venni, amit lehet FTP-ként is használni USB-n keresztül, pl. pen drive-val. Egyelőre a TP-Link TL-WR1043ND-re gondoltam, viszonylag olcsó és nagyon sokan dícsérik. Ezt ugye lehet FTP-ként is használni? (USB port van rajta.) Esetleg tudtok ettől jobbat ajánlani valamivel olcsóbban? Előre is köszönöm! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22673) hengelhof válasza Gubek-Einste (#22658) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nem gond, hogy a Linksys is 10/100-as? Ha jól emlékszem, akkor most nem a LAN -ba van dugva, hanem a WAN -ba. A DHCP sincs kikapcsolva. Ha elvégzem a változtatásokat, mi fog változni?

(#22674) Gubek-Einste válasza hengelhof (#22673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

LAN-ba dugott kábel és a DHCP kikapcsolásával azt lehet elérni, hogy a router nem végez forgalom irányítást hanem egyszerűen csak átenged magán minden forgalmat és így közel interfész sebességre lesz képes, jelen esetben valamivel 100 Mbps alatt lehet a valős teljesítmény.
Ezzel a beállítással a router le lesz butítva egy switch-é de a wifi rész továbbra is használható lesz ugyan úgy mint eddig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22675) Gubek-Einste válasza bteebi (#22672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell a gigabites portok akkor ott van még a TP-Link 842ND is. 10-15k kategóriában nincsen más USB-s router mint az említett kettő, max használtan.
Ajánlatos lenne valamilyen 3rd party firmware-rel próbálkoznod mivel annak jobb a fájl kezelése mint a gyárié.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22676) bteebi válasza Gubek-Einste (#22675) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a tanácsot! :R Lehet, hogy a 842ND-t fogom választani, mert nem kevéssel olcsóbb. A gigabites port nem létszükség, bár nyilán nem hátrány :). Még majd megszülöm, hogy melyik legyen - lehet, hogy majd az aktuális raktárkészlet fog dönteni :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22677) hengelhof válasza Gubek-Einste (#22674) üzenetére


hengelhof
senior tag

Hűűű... ez nagyon hasznos infó volt! Köszönöm szépen, így már értem. akkor gondolom elvileg bármilyen nem wifis router is megfelel erre a célra. Minek egy szobába 2 wifisrouter? (költői kérdés)

(#22678) harry


harry
veterán

Sziasztok, ismerősünk nézte ezt a routert: TP-Link TL-WR841N.
Ha jól látom, a TP-Link TL-WR841ND típus szerepel is ajánlottként az első postban, és a kettő között annyi a különbség, hogy annak cserélhető az antennája. Így akkor jó lehet a kiszemelt típus is, igaz? 100-as helyi háló valószínűleg nem probléma, csak egy gép lesz rajta tudtommal úgyis.
Vagy valami más típust inkább?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22679) Intruder2k5 válasza harry (#22678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy router esetén a fő kérdés mindig az, hogy milyen netet kelll kiszolgálnia?

(#22680) n@p@lm


n@p@lm
őstag

van egy smc router.
ehhez a routerhez szeretnék vezetékkel kötni egy tplink 740n-es routert.
a tplink szórná a wifit az emeleten.
mit kell ahhoz beállítanom hogy a tplink-ben hogy kiszolgálja az emeletet?

(#22681) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#22680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#22682) n@p@lm válasza Intruder2k5 (#22681) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszönöm.
akkor csak a tplink wifijét kell belőni (security), oszt kész is.

(#22683) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#22682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg a DHCP-t kikapcsolni benne, és esetlegesen az IP címét átállítani, hogy ne ütközzön a másikkal! Ne legyen mindkettő 192.168.1.1!

[ Szerkesztve ]

(#22684) Gubek-Einste válasza n@p@lm (#22682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne elgondolkodni azon ha régi a meglévő router, hogy inkább a TP-Link legyen az elsődleges router és a SMC pedig a másodlagos, csak switch-ként üzemelő eszköz.
Követendő az, hogy mindig a legújabb/legfejlettebb eszköz legyen az elsődleges mivel így lehet a legjobban kihasználni az össze képességét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22685) n@p@lm válasza Intruder2k5 (#22683) üzenetére


n@p@lm
őstag

az smc-nek 192.168.2.1, ahogy elnézem a tplink-nek meg 192.168.1.1.

Gubek-Einste: köszi, megnézzük.

(#22686) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, vettem egy TP-Link TD-W8101G routermodemet és nem tudom behangolni rá az internetemet... miaz a VPI VCI? Hogy állítsam be hogy jó legyen nem tudnátok segíteni?

(#22687) Frenky89 válasza Szajo (#22686) üzenetére


Frenky89
őstag

VPI=1, VCI=32 vagy VPI=8, VCI=35 értékekkel próbáld meg.

(#22688) Gubek-Einste válasza Szajo (#22686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rossz topic, próbálkozzál ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22689) Szajo válasza Frenky89 (#22687) üzenetére


Szajo
őstag

Így már próbáltam így sem jó, és van 7db PVC azt sem tudom melyikben csináljam!

(#22690) harry válasza Intruder2k5 (#22679) üzenetére


harry
veterán

Miért? Nem tudom elképzelni.
WAN felé nekem elég, ha kezeli az adott sebességet (bár azért ritka eset, hogy 100Mbitnél gyorsabb net elérése van valakinek, azt meg csak kezeli mind), esetleg tűzfal, ddns, port forward... és hirtelen ezek jutnak eszembe, amiket használok, belső háló érdekesebb számomra (wifi és lan sebesség, dhcp, stb). Külső IP-t meg valószínűleg úgyis dinamikusan oszt már a legtöbb szolgáltató. Nem tudom mi van náluk, de gondolom upc vagy t-home.
Vagy mire gondolsz?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22691) Intruder2k5 válasza harry (#22690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(bár azért ritka eset, hogy 100Mbitnél gyorsabb net elérése van valakinek, azt meg csak kezeli mind)
Ezt tévedés! Mármint, hogy mind kezelni a 100Mbps-t!

lan sebesség
Na ez az, ami nagyjából megegyezik a portsebességgel!

gondolom upc vagy t-home
Mindkettőnek van 120-as csomagja!

[ Szerkesztve ]

(#22692) harry válasza Intruder2k5 (#22691) üzenetére


harry
veterán

Rosszul fogalmaztam: ritka a 100 körüli csomag, az az alattiakat meg csak kezeli mind. Ha 100, vagy annál nagyobb WAN felőli sebességhez kerestem volna, eleve nem 100mbites routerek között nézelődnék, hanem inkább gigabitest választanék. De, mivel ismerős ezt nézte magának, és minden bizonnyal tisztában van a netelérésének sebességével, fel sem merült, hogy ezen agyaljunk.
Ettől eltekintve lettem volna kíváncsi, hogy alapvetően jó router-e, vagy vannak-e valamilyen, akár szoftveres gondok vele, vagy egyéb, ami miatt ezzel gondok lehetnek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22693) hengelhof


hengelhof
senior tag

Fiber Power 50-es internetem van. Gyanús volt a sebessége. A mérés szerint, egy Linksys WRT54G routeren keresztül 10-14 Mbps letöltés. és 0,1 Mbps !! feltöltést mutatott. Próbálgattam a 1-4 LAN porton is. Előfordult, hogy valamelyiken felszökött 20 Mbps -re is.
Átdugtam a kábelt közvetlenül a modembe, és láss csodát, 51,7/5,3 Mbps lett az eredmény.
Mi lehet a baj? Beállítás? Rossz a router?

(#22694) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, tudom már írtam ez ügyben de most leírom tisztázva a dolgokat, szóval:
Kezdem az elejéről:
5megabites internettel rendelkeztem a GTS Datanetnél kb 5 évig, most felkerestek a hűség miatt egy ajánlattal, így emelték 10megabitre. Na most ezt már ilyen távból valszeg nem nagyon bírja a kis D-Link DSL-360R (Sima ADSL) mivel most hogy emelték, a válaszidőm bármilyen speedtestnél 32ms 15ms helyett, és a 10megabit helyett is csak 8megabit van. Sosem volt gond a GTSnél, szóval nagy valószínűséggel a modemmel lesz a gond.

Milyen modemet lenne érdemes vennem, tutti 10megás lesz a netem még egy jó ideig! Nekem főbb dolgok:
-Legyen stabil, mivel naponta 20-24 órát is megy a gép úgy, hogy töltök fel/le (Torrent)
-Akkor már ugye legyen Torrentezésre/töltögetésre is stabil, és gyors!
-Ne szakadjon, ne ingadozzon a net!
-Maximum 10ezer (+- 1-2ezer) legyen az ára

(Valamint a mostani DSL-360R modemem adminfelületére nem tudok belépni, 192.168.1.1 el nem jön össze ebben nem tudnátok segíteni?)

(#22695) hengelhof válasza hengelhof (#22693) üzenetére


hengelhof
senior tag

Hmm.. beraktam egy régi TOPCOM BR-604-es routert. Ez is hozza a 45-50 Mbps sebességet. A Linksys-el lehet valami beállítási, vagy műszaki hiba.

(#22696) Gubek-Einste válasza hengelhof (#22695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűen túl gyenge a 50-es nethez, le kell cserélni valami modernebbre, ajánlott lenne egyből egy gigabitesre megtenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22697) Gubek-Einste válasza Szajo (#22694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 360R T1/T1E vagy 321B, ezek a jelenleg kapható legjobb ADSL2+ modemek. Az első kb 6k a T-Pont-ban, az második 8-10k számtech boltban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22698) Intruder2k5 válasza hengelhof (#22693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Linksys WRT54G széria maximum 35-40Mbps-t bír, de ezt is csak az erősebbek, mert ott is volt több fajta cpu és ram is beépítve...

(#22699) Intruder2k5 válasza Szajo (#22694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, egyáltalán nem biztos, hogy modem probléma, bár az kétségtelen, hogy a régi DSL-360R nem mai darab, és nem is túl erős, a 10Mbps nem is olyan sok! Admin felülete nincs, ne is keresd, diagnosztizálni az sm50b nevű programmal lehet, közvetlenül a gépre kötve, router nélkül! AZ ADSL vonal diagnosztizálása és beállítása nem a legegyszerűbb feladat, de ITT találsz hozzá segítséget!

(#22700) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre/tanácsra lenne szükségem!

Adott egy épület 3-4 szobával(egymás után és a router nem középen van sajnos) szóval több válaszfal(nem beton).
A legtávolabbiban laptoppal(wifi) használnám a netet.
Egy TP -841N routerrel felmérve a terepet nem voltam teljesen megelégedve.
A legtávolabbi helységben még épp, de "gyenge" volt a jelerősség.

Milyen lehetőséggel lehetne költséghatékonyan vezeték nélkül megoldani a jelerősséget?
(jobb router?, usb-s antenna a laptophoz pl: TL-WN722NC?)
Keret rá max.:10k!

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.