Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) Gubek-Einste válasza JoHnni (#22148) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Volt már ilyen kérdés, olvasd el ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22152) Dragon27


Dragon27
senior tag

1. nanostation loco m5 hogy lehetne belépni ,. jelszót nem tudom .... Reset nem lehet mert azokat a beállításokat sose láttam ... csak a letöltési korlátot akarom kiszedni
internet szolgáltató biztos örülni fog :D

De gondolom ezt nem lehet megoldani

2. UBNT termékkel loco m5 egy másik szolgáltató felmérte a terepet ... de fa takarás végett 600m távolságba lévő adót -91 dBm vételt biztosított ... ezt hogy lehetne felerősíteni
magasabbra már nem lehet tenni .... ez pont a fa közepe ...

érdemes ezzel foglalkozni ? 2. ( UBNT termékkel ) a szolgáltató 1 emberért nemfog + átjátszót telepíteni ami megoldaná a problémát ....

valami ötlet tanács kéne ..

(#22153) gyulank válasza Gubek-Einste (#22150) üzenetére


gyulank
addikt

Ilyesmire gondolsz?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22154) PR0JECTNR56 válasza Beri (#22117) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm, megpróbálkozok vele.

(#22155) gyulank válasza Gubek-Einste (#22150) üzenetére


gyulank
addikt

Állítólag 2x meg kell szorozni a 4300-asét hogy olyan legyen, mint a 3700-as, eszerint 200-nak kéne lenni a 4300-asnak, és a 3700-as +5e-ért 400.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22156) soldierboy


soldierboy
tag

Sziasztok! :)

Előre is leszögezném, hogy nem értek én az ilyen hálózati dolgokhoz, ezért kérem a segítségeteket. Van egy fekete doboz, amibe egy vastag kábel megy bele ami a falból jön ki, ebből megy egy kábel a telefonba és egy a routerbe. Sokszor elmegy az internet, ilyenkor azt csinálom, hogy kihúzom a kettő tábkábelt és 10 másodperc múlva visszadugom.

Most úgy érzem, hogy eljött a váltás ideje, mivel a router már nagyon régi. Le szeretném cserélni a routert és, ha van rá lehetőség és szükséges a fekete dobozt (ez furán hangzik.. haha) is.

Tudnátok valamilyen jó routert ajánlani? :) Lehetőleg ne több tízezer forintba kerüljön. Öt eszközt kéne vezérelnie, közülük 3-4 kábelen menne!

Előre is köszönöm!

(#22157) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok. Még a nyáron elromlott a D-Link DIR-100-as routerem, azóta egy D-Link DI-524-es routert használok (előtte mind a kettőt használtam egyszerre), ami wifis de a portjai ha jól tudom csak 54Mbit-esek. Nekem 80/25-ös netem van, így amióta ezt a routert használom, kb a harmadát kapom csak meg a letöltési sebességemnek.
Az 1. hsz-ben TP-Link R460-as router ha minden igaz, akkor papíron kielégíti az igényeimet, de érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak minőség, stabilitás terén ezt a routert illetően? Esetleg megéri kicsit többet költeni rá? Ha igen akkor milyen gyártót érdemes választani?

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#22158) Gubek-Einste válasza k.soma (#22157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Felejtsd el, hogy 80-as Digi net alá egy TP-Link R460 vegyél, hamat gyenge az a router, ilyen nethez már gigabites portokkal szerelt típus vétele/használata erősen ajánlott.
Az ajánlott típusok ITT(842ND-t kivéve), ITT és ITT vannak leírva, természetesen a kísérő szöveg nagy része nem fontos a számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22159) k.soma válasza Gubek-Einste (#22158) üzenetére


k.soma
senior tag

Válaszoltál is a kérdésemre. :) Köszönet. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#22160) k.soma


k.soma
senior tag

Illetve azt gondoltam, hogy egy (csak) vezetékes router olcsóbb mint egy wifis. De nekem az ilyen 20.xxx összegű routerek szóba sem jöhetnek. Maximum 10.000Ft körüli árkategória a megfelelő nekem.. 1043ND-nek nincs valami olcsóbb wifi nélküli testvére?:D

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#22161) Alex91 válasza k.soma (#22160) üzenetére


Alex91
félisten

Felkonfiguralsz egy ocska pc-t egy switchel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22162) Intruder2k5 válasza k.soma (#22160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1042ND, szintén Gbit-es, 11000HUF körül már kapható... Ettől olcsóbban csak használtan kapsz Gbit-es vasat! Nagyon ritka már a WiFi nélküli router, és az sem olcsóbb semmivel! Legalábbis az a kategória nem, ami Gbit-es is egyben...

(#22163) Jocozolg


Jocozolg
tag

Üdv

Remélem jó helyre írok.
Szóval adott egy UPC kábelnet, Scientific Atlanta modem (ezt adta a UPC).
Jelenleg az ethernet kábel végére az asztali PC van rádugva.
Ezt szeretném ha továbbra is így maradna.
Namost laptop vásárlás után szeretnék a lakásba valami vezetéknélküli hálózatot barkácsolni.
(A modemen van USB port is, ha ez segít valamit.)
Mit vegyek/tegyek hogy ez megvalósuljon?

Köszi
Jocó

(#22164) Intruder2k5 válasza Jocozolg (#22163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Arra van esély, hogy a PC-det az USB-re dugva, a leendő routert pedig UTP-re, fog működni mind a kettő, ilyet láttam már! A routert viszont nem tudod USB-re dugni! De egyébként miért nem jó, ha a jövőben a PC is a routerre csatlakozna?

[ Szerkesztve ]

(#22165) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Bocsi nem ide akartam :B

[ Szerkesztve ]

(#22166) k.soma válasza Intruder2k5 (#22162) üzenetére


k.soma
senior tag

Hát jó. Értettem. :) Routerek terén nem vagyok annyira otthon. :D Még egyszer köszönöm nektek a segítséget. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#22167) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy IP kamera rendszerhez.
Adott egy adsl vonal van rajta egy szolgáltatós modem/router
Ez mindenképp kuka, mert állandóan megszakad a kapcsolat. Nem net probléma, az enyém is ezt csinálta.
Szóval kellene egy adsl router, legyen wifi rajta mindenképp. Adatátvitelben nem kell nagy szám, a net csak 7/0,5-ös.
Legyen rajta 4 ethernet port, nagyjából ennyi a követelmény.
Kellene még egy switch vagy nem tudom mi a neve. Ez kb 80 méterrel arrébb lévő műhelybe menne. Ebbe menne az egyik ethernet kábel a routerből. A switch is legyen wifis, ha ez megoldható.
Tehát adott egy ház és egy műhely.
A házban van egy adsl vonal, és oda csatlakozna 3 ip kamera. A negyedik port elmegy a műhelybe, egy switch-hez, ahol még 2 kamera csatlakozna, illetve egy számítógép is. És mindenképp jó lenne wifi kapcsolat a műhelybe is.
A legegyszerűbb megoldás kellene, ha a switch csak access point-al képes wifire, az sem baj.
5-6 ezer forint különbség nem dominál.

Segítséget előre is köszönöm. :R

Logitech hardware tester

(#22168) #79335424


#79335424
törölt tag

Ismét sziasztok! Iránymutatásotok alapján végigböngésztem n+1 adatlapot és tesztet. Miután fájó szívvel kiejtettem az EA3500 -at, két versenyző közül kéne választanom. Netgear WNDR3700, vagy Asus RT - N56U. Fontos szempont több teló párhuzamos kiszolgálása, valamint DLNA videóstream egy Zyxel NSA310-ről. A tesztekből úgy tűnt ebben az Asus jobb. Viszont két dolgot nem sikerült kiderítenem. Tudna-e kezelni USB-n 3G, vagy 4G modemet, valamint, hogy tudnék-e vele külső hálózatból PC-t indítani. Ha a gyári firmware -rel ezek nem mennek, akkor marad az okosítás. Viszont az Asus ilyen irányú támogatottsága korlátozott. Ebben viszont a Netgear v2 -es szériája tuti nyerő. Szerintetek melyiket válasszam?

(#22169) Gubek-Einste válasza #79335424 (#22168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mobilnet megosztás miatt szükség lesz a 3rd party firmware használatára így inkább a Netgear-t válaszd mert az Asus N56U-ra nincsen rendes 3rd party firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22170) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani nekem egy olcsó gigabites routert ?

Gyártó kb mind1, csak megbízható legyen ez a lényeg. na meg wifi legyen rajta

[ Szerkesztve ]

-.-

(#22171) #79335424 válasza Gubek-Einste (#22169) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Így már csak egy kérdés maradt. Hogy tudom kideríteni, hogy a rendelendő (deszépszó :) ) darab v2 -es? Mert úgy tűnik, hogy 3rd party firmware körökben a v3 már nem támogatott. Melyik netes bót bírhat ilyen infóval?

(#22172) Gubek-Einste válasza ubid (#22170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legolcsóbb ajánlott gigabites router-ek: TP-Link 1043ND/2543ND/3600/4300, Netgear 3500L, ezek kb 20k-ig vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22173) Gubek-Einste válasza #79335424 (#22171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha külön nem jelelik akkor nagy valószínűséggel nem lehet tudni. Ha régen jelent meg a v3 akkor elképzelhető, hogy már csak az kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22174) ubid válasza Gubek-Einste (#22172) üzenetére


ubid
őstag

Köszi !

-.-

(#22175) #79335424 válasza Gubek-Einste (#22173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jelölik, viszont sajnos, régóta van v3. Egyébként nem is értem, hogy lehet ugyanaz a nevük. A v2 és a v3 köszönő viszonyban sincs egymással. V2= Atheros AR7161, 16MB flash, CPU 600 Mhz. V3= Broadcom BCM4718A1, 8MB flash,i CPU 480 Mhz. Na, így válasszon az ember okosan routert!

(#22176) Intruder2k5 válasza #79335424 (#22175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Atheros CPU 680MHz!

(#22177) gabipaci válasza gabipaci (#22167) üzenetére


gabipaci
addikt

valaki erre?

Logitech hardware tester

(#22178) #79335424 válasza Intruder2k5 (#22176) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos úgy van, ahogy írod. Azt vettem észre, hogy más oldal=más frekvencia. Furán változnak a fizika törvényei a weben:) . Persze igazad van, fontosak a pontos adatok. De a lényegen sajnos ez nem változtat. Nem tartom fairnek, hogy egy jól bevezetett névvel/típusszámmal eladnak egy másik terméket. Mindössze egy pici feliratban biggyesztik oda, hogy v3. Ennél azért egy kicsit komolyabb változtatás történt.

(#22179) Intruder2k5 válasza #79335424 (#22178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több gyártónál is előfordul, hogy a különböző modellekben ugyanaz a CPU más órajelen van hajtva, ennek tehát még lehet is magyarázata! Ezzel esetleg meg tudnak spórolni egy hűtőbordát...

A verziók közti különbség bár valóban sokszor drasztikus és cseppet sem elhanyagolható, de sajnos a router piacon nem elterjedt dolog a HW részleteinek ilyen mértékű közlése, egy gyártónál sem! Sőt, semmilyen mértékű közlése sem, mert gyártói oldalon SOHO kategóriában sehol sem található meg a CPU, a RAM, a flash, és semmi egyéb paraméter! Ugyanígy van ez az ASUS-nál is, például az RT-N12 esetén, ahol szintén Chipset váltás volt, ott sem jelzi ezt a gyártó! Úgy látszik az ő szemszögükből csak az a fontos, hogy Gbit-es, 300Mbps-es, USB-s, stb..., a vevőt meg ne érdekelje, hogy mi van a dobozban!

(#22180) #79335424 válasza Intruder2k5 (#22179) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szomorú. De első a bíznisz. Kár, hogy már nem kifizetődő megbízható márkának lenni. Veszek egy routert. Kiderül, hogy tök gyorsan ír NTFS -re. Nyilván ajánlom a típust annak, akinek fontos ez a tulajdonság. Aztán persze az én .nyámat. Mert pont ilyen "apróságok" szoktak változni egy chipset váltástól. Én biztos nem vásárolok többet attól a gyártótól. Viszont ha a többi is ugyanilyen kutyaütő, akkor kialakul az élet egészséges körforgása. Király!

(#22181) JoinR


JoinR
senior tag

Hello!

Tudna valaki ajánlani egy olyan router-t, aminek gyakorlatban sem okoz problémát az internet szétosztása 20-25 eszközre?
Jelenleg egy congstar komplett box, szolgáltató (német) által adott router van, de a jelenlegi 18 készüléknél random módon jönnek a packet loss-ok, szakadások, pedig még 802.11n a szabványa elvileg.
A távolság amin dolgoznia kell nem túl nagy, 20m sugárban 2-3 szinten, elég vékony falakkal.
Egy 50 Mbit-es net lenne egyébként hozzá, a sebességgel nincs is baj, meg a pinggel se, amikor éppen működik.
Túl sok wifi sincs a környéken ami indokolná ezt a mértékű szenvedést...

[ Szerkesztve ]

(#22182) Intruder2k5 válasza JoinR (#22181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És a 20-25 eszközből 18 torrentezik, ráadásul WiFi-n?

[ Szerkesztve ]

(#22183) JoinR válasza Intruder2k5 (#22182) üzenetére


JoinR
senior tag

Kb. 10 ember eszköze lehet rákötve, szal max 10 torrentezik :DDD a reális szám amúgy szerintem 2-3 egyszerre.

(#22184) vargalex válasza Beri (#22140) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ne felejtsd el, hogy a TL-WDR4300 gyári firmware-val hardware-os NAT-ot tud (switch támogatja), tehát bőven a WNDR3700-as throughput-ja fölött tud!

Illetve korábbi hozzászólásod kapcsán azt is érdemes megjegyezni, hogy OpenWrt-vel az 1043ND-t nem fogja megakasztani a 70/70 net párhuzamos le/feltöltés esetén sem.

Alex

(#22185) Csaabi


Csaabi
tag

Sziasztok. Kellene egy kis segitség nem tom jó helyre irok e!?. kellene nekem egy eszköz arra a célra hogy a házba, szobába minden eszközhöz tudjon csatlakozni egy adott hálózathoz(internethez). Pontosan 2 laptopról egy tvről meg egy xboxról lenne a szó. az internetet meg ami szolgáltatja egy samsung S3 wifi hotspot ként. ehhez kellene nekem megoldás és pontos eszköz tipus is h mit kellene tennem és h mit kellene vennem?! Elöre is köszönöm a segitséget!

Csaabi

(#22186) Csaabi válasza Csaabi (#22185) üzenetére


Csaabi
tag

még ami fontos lehet h a tv kivételével minden eszköz képes wifire csak a tv nem sajna.

Csaabi

(#22187) lupu500 válasza c800 (#50) üzenetére


lupu500
tag

Sziasztok! Tp-link 841nd routerem van és észrevettem az utobbi időben jelentősen lelessult a net. Már vagy 1 éve megy és nem is nyúltam hozzá de most úgy néz ki újra kellene konfigurálni. tu valaki segíteni mit kell a beállításokban pontosan megnézni? Nem vagyok szakértője.Üdv

(#22188) Intruder2k5 válasza lupu500 (#22187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést inkább IDE!

[ Szerkesztve ]

(#22189) Jocozolg válasza Intruder2k5 (#22164) üzenetére


Jocozolg
tag

Kösz az infót.
Az USB -> PC estére kipróbálom. Ekkor kell valamit állítani a hállózati beállításokon?
PC-t jobban szeretném a kábel végén tudni egyrészt nem "tudja" a wlan-os dolgokat, másrészt olyan dolgokat csinálok amihez kell a stabil kapcsolat.
Milyen router ajánlasz/ajánlotok?

Üdv
Jocó

(#22190) Gubek-Einste válasza Jocozolg (#22189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UTP-n összekötöd a modemet a router-rel majd a szintén UTP-n a gépet a router-rel és kész, majd ha meg lesz a laptop akkor azt is összehozod a router-rel.
AZ USB-s összeköttetést felejtsd el mert csak a 50 feletti nethez adnak több publikus IP címet így ha egyszerre szeretnéd a jövőben használni az asztali és mobil gépet akkor nem fog menni mivel egyszerre csak egy eszköz fog IP címet kapni.
Router-ből pedig bármelyik megfelelő lesz amelyet az első hozzászólásban és az elmúlt néhány oldalon talál mint ajánlott kategóriás, ha tervben van esetleg nagyobb netre váltás vagy nagy lenne a belső adatforgalom a gépek között akkor érdemes lehet gigabites portokkal rendelkező típust venni.

A neted alapján elég lenne egy TP-Link 74x is vagy ezzel tudásban egyenértékű, szigorúan nem árban mert sok helyen a régi modelleket drágábban adják mint az újabb szériásokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22191) Jocozolg válasza Gubek-Einste (#22190) üzenetére


Jocozolg
tag

Köszi,
már nézem is.

(#22192) Csaabi válasza Csaabi (#22185) üzenetére


Csaabi
tag

Ismét ugyan azon kérdéssel fordulok hozzátok. fontos lenne h vki tudjon segiteni, plz!

kellene nekem egy eszköz arra a célra hogy a házba, szobába minden eszközhöz tudjon csatlakozni egy adott hálózathoz(internethez). Pontosan 2 laptopról egy tvről meg egy xboxról lenne a szó. mindegyik wifis kikéve a tv. az internetet meg ami szolgáltatja egy samsung S3 wifi hotspot ként. ehhez kellene nekem megoldás és pontos eszköz tipus is h mit kellene tennem és h mit kellene vennem?! Elöre is köszönöm a segitséget!

Csaabi

(#22193) vargalex válasza Csaabi (#22192) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha nem feltétel a gyári firmware, akkor általánosságban elmondható, hogy bármelyik olyan router jó, amire alternatív firmware tehető. Gyári firmware esetén nem tudok nyilatkozni.

Alex

(#22194) pugi11


pugi11
csendes tag

Sziasztok.
Lenne pár kérdésem
1. Mi a különbség a asus rtn15u és 12u között (kb dupla az ára a n15u-nak).
Otthonra kellene 3Mbites nethez + kis otthoni hálózat. 2 asztali gép és 2 tábla gép lenne rákötve. Ehhez elegendő lehet a n12u is?
2. Egy ostoba kérdés. :B A wifi és a 4db lan csatlakozó a routereknél egyszerre működik ugye? Tehát nem kell választani, hogy vagy csak kábel v. csak wifi?
Olvasom a topikot és sok jó dolog van itt, de mire végzek a 22ezer hozzászólással megőszülök, azért kérdezném. köszönöm előre is.

(#22195) Intruder2k5 válasza pugi11 (#22194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A fő különbség az, hogy az RT-N15U egy létező darab, az RT-N12U pedig nem az! Olyan van, hogy DSL-N12U, de az egy modem + router kombó, amire én (és általában mások is) azt mondom, hogy lehetőség szerint kerülendő! Nem mintha valami baj lenne vele, szimplán csak mert kombó eszköz... USB nélkül létezik RT-N12, ami természetesen maximálisan elég Neked, de ha már ASUS, akkor az RT-N10, és az RT-N10U is!

Egyébként az U jelzésűek USB porttal vannak felszerelve, amire köthetsz nyomtatót, vagy HDD-t, és ezeket megoszthatod a hálózaton, illetve távolról is elérheted mint FTP szervert, esetleg torrent klienst futtathatsz rajta, ami kikapcsolt PC esetén is töltöget tovább, bár ezen funkciók leginkább moddolt fw-vel használhatók ki legjobban...

[ Szerkesztve ]

(#22196) ubid


ubid
őstag

Szisztok!

Picit lehet hogy OFF a téma, elnézést kérek tőletek érte előre is.

Arra lennék kíváncsi hogy a TP-Link WR541G-s router képes e online streamelésre.
Azért kérdezem mert van egy NAS-om amit próbálok rábírni erre. A NAS képes rá ez biztos.
Twonky media server van rajta.
dydns cím:portszám-ra át van forwardolva a twonky. idáig rendben is van. A videókat kilistázza szépen. Viszont hogyha egyet meg szereztnék nyitni akkor elkezd tölteni majd egy szép hibaüzenetet ad hogy ő bizony ezt nem találja.
Valószínüleg rossz helyen is keresi, mert az IPCÍM:portszámot írja ki a hibaüzenetbe.

-.-

(#22197) albert555 válasza Intruder2k5 (#22162) üzenetére


albert555
csendes tag

"1042ND, szintén Gbit-es, 11000HUF körül már kapható... Ettől olcsóbban csak használtan kapsz Gbit-es vasat! "

ez igaz, azonban ennyire lefele nem érdemes magunkat poziciónálni...hamár gigabites akkor nem árt ha vmi minőságet is képvisel az a vas. Sztem nézz rá a Linksys X2000 vagy E3000-re. ezek mondjuk +6-7 ezerrel drágábbak, azonban jóval magasabb minőségű routerek. csak azért szólok , mert tplinkel már én is megszívtam párszor...

(#22198) Intruder2k5 válasza albert555 (#22197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engem nem kell győzködnöd, személy szerint szintén nem szeretem a TP-LINK-et (sőt, szerintem nálam jobban senki nem utálja itt), de ha már idézgetünk, akkor olvasd el ezt is, én ugyanis erre válaszoltam!

De nekem az ilyen 20.xxx összegű routerek szóba sem jöhetnek. Maximum 10.000Ft körüli árkategória a megfelelő nekem..

Én nem vennék magamnak TP-LINK-et, de ha Te tudsz neki ajánlani 10k árban Gbit-es Linksys-t, ám hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#22199) krealon válasza JoinR (#22181) üzenetére


krealon
veterán

Okolszabaly tudatlanoknak:
Egy AccessPointra (WiFi router) max 10 eszkozt szabad raengedni szimultan, hogy ne legyen hasznalhatatlanul lassu.

Ennek az az oka, hogy idoben osztott kozos mediumot hasznalnak, igy az adott atviteli kapacitas a csatlakozott eszkozok szamanak arnyaban csokken.

Lehet probalkozni tobb kliens kiszolgalasaval, de a fizika ugyis erosebb.

(#22200) albert555 válasza Intruder2k5 (#22198) üzenetére


albert555
csendes tag

De nekem az ilyen 20.xxx összegű routerek szóba sem jöhetnek. Maximum 10.000Ft körüli árkategória a megfelelő nekem..

Hali! Igen olvastam, írtam is, hogy ezek 6-7 ropival drágábbak, X2000-ret már lehet 17e-ért is lőni, azmég talán nem a 20.xxx kategória. de ha sz is sok akkor javaslom a használt megoldást. Inkább egy használt Linksys mint egy új tplink... (mondjuk függ attól ki használta, arról elötte bizonyosodj meg, hogy nincs szanaszét rootolva meg hackelve a cucc).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.