Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) forter válasza Intruder2k5 (#22549) üzenetére


forter
csendes tag

ó. :(
pont ettől a választól tartottam.
:D

na és ha lemondok arról a minimál torrentről?
gyors fájlmozgatást, vagy akár egy HD DLNA streamet már lazán bírnak, igaz?
(a mostani router egy wrt54gl, abban nincs ilyesmi, azért kérdezem...)

ebben az esetben van ellenjavaslatotok a P-LINK TL-WR2543ND-re?

kösziszépen

(#22552) Intruder2k5 válasza forter (#22551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyors filemozgatás routerek esetén valahol 5 és 15MB/sec közt változik, a vételár, és az egyéb pillanatnyi terheltség függvényében! Torrent ügyben közelítőleg 1-2, esetleg 3MB/sec, amit tudnak úgy, hogy közben stabil marad, és még netezni is lehet, persze, ha maradt még sávszél!

[ Szerkesztve ]

(#22553) forter válasza Intruder2k5 (#22552) üzenetére


forter
csendes tag

köszönöm urak a segítséget!
a szerény 25 megabitembe akkor ezek szerint vastagon beleférünk még a torrenttel is, és a HD DLNA stream (ami állítólag a legveszteségmentesebb tömörítésnél is max 26 megabit, de jellemzően ennél kevesebb) is simán át tud préselődni bármelyiken.
rárepülök egy TL-WDR3600-ra, abból baj nem lehet. :)
köszi!
üdv!

(#22554) LámaZ válasza forter (#22553) üzenetére


LámaZ
addikt

Intenzív torrentezéshez
- vagy olyan rúter kell, melyben van BitTorrent kliens, pl. Transmission (bár ezt a dd-wrt-s rúterekre utólag is telepíteni lehet), vagy
- hálózati multimédialejátszóval kell megoldani a torrentezést. Nálam ez müxik, egy ócó kínai Z8D-vel, és szintén Transmissiont futtat.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22555) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy routert, szóval itt is írok egyet! :) Lehetne kicsit komolyabb is, sőt alapfeltétel, hogy komoly legyen. Nem kell 5 Ghz-n pörögnie, de N-s min. legyen. ASUS N16-t néztem, tudtok még valamit. Távoli elérés, VPN, ilyesmi is jól jönne. A router egy átlagnál talán komolyabb hálózaton irányítaná a forgalmat, szóval Cisco routerek is szóba jöhetnek, ha abból tudtok jobbat az Asusnál otthoni használatra.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22556) jNk válasza McSzaby (#22555) üzenetére


jNk
senior tag

Az "átlagnál komolyabb hálózat" mit jelent pontosan ? Mennyi kábeles (és wifi) klienst kell szolgálnia ? Mekkora netet kell osztania (és esetleg kliensenként limitálnia) ? Milyen pénzösszeg költhető rá ?

(#22557) McSzaby válasza jNk (#22556) üzenetére


McSzaby
őstag

A pénzösszeg lehető legkisebbnek kéne lenni. Gyakorló hálózatról van szó, mert ezt tanulom. Van benne HTPC, vagy egy szerver, 3 kábelesen rákötött gép, 2 laptop és 1 tablet. Illetve vannak még apróságok, mint SmartTV, vagy telefonok... A lényeg,hogy most 2 router (wireless tulajdonképp AP ként üzemel.) van összekötve és már öreg is, meg nem is működik rendesen, ezért keresek valami jó routert. Mivel itthon szoktam gyakorolni így a routerre fog csatlakozni a szerver is egy ideig, mert nem akarom, hogy esetleg a család többi tagjának ne legyen netje, ha esetleg valamit elrontok. (Persze, a szerver után lesz még egy switch, ha minden jól megy.) Az átlagosnál komolyabbat úgy gondoltam, hogy nem 3 felcsatlakozó gép van és később nem biztos, hogy szimpla peer-to-peer hálózat lesz. A netem 100/x - nem tudom mennyi a feltöltésem fejből, azt hiszem 25-s talán. Összeg: max. 25-30.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22558) zsombor222


zsombor222
csendes tag

Sziasztok!
Wifis rouert keresek! 4Lan portal! Sebbeségben elég 150Mbt/s, ami fontos az USB-n fájl megosztás egy külső 320GB-os vinyoról! 2 asztali gépet vezetékről, 1 laptopot, 3 okostelefont + néha 1 tabletet kéne kiszolgálnia wifiről. Ár max: 12ezer Melyiket ajánlátok? Mire kell figyelni vásárlásnál?
Köszi
Zsombor

(#22559) kali válasza zsombor222 (#22558) üzenetére


kali
legenda

(#22560) Muton


Muton
addikt

Heló!
Van egy router problémám.
Jelenleg egy vezetékes gép és 3 wifis kapcsolódik dlink, dri300-as routerre. Az a baj, hogy a vezetékest mindig sokkal előbb szolgálja ki, és ha elkezd torrentezni, akkor a wifis gépeken nem hogy netezni sem lehet, hanem még a router webes felületét sem lehet elérni. Ez nem csak abból adódik, hogy nem tudjuk az ip-kénti sávszélt korlátozni, hanem rendeteg tcp és udp kapcsolatot nyit, ami szintén megöli a wifis gépek kiszolgálását.
sajnos csak smartqos van, abban sávszélen kívül semmit sem tudunk állítani :(
Szóval venni szeretnénk egy új routert, amiben lehet ip alapján sávszélességet kiosztani, és active sessiont is állítani. Vagy port-ra korlátozást bevezetni (hogy a torrentes portok csak egy bizonyos erőforrást kapjanak), vagy akármit.
Szóval örülnék megfizethető router típusoknak, vagy bármilyen a problémát megoldani képes (router) beállításnak, mert a hálózati tudásom erősen hiányos :B

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22561) Jason válasza Muton (#22560) üzenetére


Jason
tag

Sziasztok!
Nekem is pont ugyanez a problémám, kérlek segítsetek!

(#22562) kali válasza Muton (#22560) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a megfitethető = olcsó, úgy tl-wr740n, tl-wr741nd, tl-wr743nd - ezek már 5 - 6 e ft között is, erősebb hardverrel, mint a jelenlegi routered, és tökéletesen kontrollálható;

c

nagyobb rászánt összeg esetén azonos gyártó újabb szériái - erősebb hardverrel és nagyobb tudással -, de akár komolyabb gyártók is szóba jöhetnek, csak írd meg, hogy maximum mennyit szánsz az eszközre!?!?

(#22563) Intruder2k5 válasza Muton (#22560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen HW verzió? Bizonyos típusokra (A1 és B1) lehet DD-WRT-t tenni, és azzal talán többre jutnál, a forgalom szabályozását illetően!

(#22564) tutis válasza Muton (#22560) üzenetére


tutis
őstag

Én kipróbálnám a cfosspeed progit, mindegyik gépre feltéve..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22565) nightshadow válasza kali (#22562) üzenetére


nightshadow
veterán

5200Ft-ért már van WR841 [link]

(#22566) kali válasza nightshadow (#22565) üzenetére


kali
legenda

az csak jó - ha ténylegesen van -, néhol kifogható jó vétel...

(#22567) Muton


Muton
addikt

Köszönöm mindenkinek!
vettem egy új routert, megpróbálom, ha így sem megy, akkor dd-wrt.
thx!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22568) mezis válasza Intruder2k5 (#22563) üzenetére


mezis
nagyúr

Nehogy dd-wrt-t regyél rá ! Az nem való csak Atheros és Broadcom-os chip-el szerelt WiFi routerekre. (Vagy a napjainkban gyártottakra már nem ?) Nem csinálja azt, amit kellene, aztán le nem tudod vakarni róla ! :W

mezis

(#22569) nightshadow válasza kali (#22566) üzenetére


nightshadow
veterán

Van, mert tegnap vettem a húgoméknak egy ilyet ennyiért.

(#22570) Intruder2k5 válasza mezis (#22568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Az említett router egyik támogatott verziója pont Atheros-os!
- A DD-WRT amúgy több féle chipset-et is támogat!

Nagyon én sem vagyok oda érte (sőt... egyáltalán), de ha nincs rá Tomato, akkor mit csináljak? :)

Pontosabban nem is én, mivel én csak válaszoltam, nem én küzdök vele!

[ Szerkesztve ]

(#22571) LámaZ válasza mezis (#22568) üzenetére


LámaZ
addikt

dd-wrt-t épp a linksys rúterekre fejlesztették ki.

Legyen minden jó!

(#22572) mezis válasza Intruder2k5 (#22570) üzenetére


mezis
nagyúr

Támogat ? Több mint kér éve adták ki az utolsó verziót, az is béta. A DIR-300/B1-en meg béna.

Tisztességes dolog az, hogy a dd-wrt firmvare cserénél visszautasítja az eredeti gyári firmware-kat ? :Y
(A saját fajtájából persze elfogadja a s@rt is.)

mezis

(#22573) Intruder2k5 válasza mezis (#22572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen két éve? Előbb nézz körül, aztán reklamálj! A DD-WRT folyamatosan frissül ma is! Amúgy mondtam, én sem szeretem, de arra a routerre nem tudok jobbat!

Utolsó verziók:
DIR-300
revb

Én ASUS-on simán vissza tudtam tenni bármi más fw-t DD-WRT-re is... Ha másképp nem, hát tftp-vel biztosan!

[ Szerkesztve ]

(#22574) mezis válasza Intruder2k5 (#22573) üzenetére


mezis
nagyúr

Szétnéztem
V24preSP2(Beta).
Korábban kísérleteztem az egyes szerzők ftp-jéről letöltött firmware-kkel. Aztán alig bírtam ismét visszatérni a V24preSP2(Beta)-ra. Mert azzal még routerként még működik. Néha lefagy, kikapcs-bekapcs....

mezis

(#22575) Intruder2k5 válasza mezis (#22574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem egyes szerzők ftp-je, hanem a DD-WRT hivatalos szervere! Attól, hogy valami nincs betéve a keresőjükbe, még nem jelenti azt, hogy nem is létezik...

http://www.dd-wrt.com/site/support/other-downloads

De végül is ez tök mindegy, mert neked nem kell, a fórumtársnak jelenleg szintén nem kell, és nekem sem kell, úgy hogy kár is ezen rugózni... Meg aztán nem is ide való a téma!

[ Szerkesztve ]

(#22576) McSzaby


McSzaby
őstag

Amúgy chipsetre, procira mit mondtok melyik a jó routerekben? Elfogadható,jó, felső kategóriás szempontok szerint leírnátok nekem? :) Nem nagyon kutakodtam még routerek témában :)

Mennyire olvashatóak egyébként ezek a romok? Mennyire biztonságos ebből a szempontból?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22577) zsombor222 válasza kali (#22559) üzenetére


zsombor222
csendes tag

Köszi :R ez jónak ígérkezik! :))

(#22578) mezis válasza Intruder2k5 (#22575) üzenetére


mezis
nagyúr

"Latest stable release V24SP1(Build 10020)"
Aztán ha mégis ezt szeretnéd letölteni, kutakodhatsz, mire megtalálod.
A dd-wrt (és a honlapja) leállt néhány évvel ezelőtt. Azóta még néhányan éltetik tovább, amennyire tudják. Ez tiszteletet érdemel. De ajánlani, pláne kezdőknek csak a megfelelő tájékoztatás mellett illene.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#22579) Brogyi válasza McSzaby (#22576) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nehezet kérdeztél,de kezdésnek elég lesz.Mindenkinek más az igénye, így nehéz a felső kategóriát meghatározni.Itt általában soho kategória a legtöbb.Tudod 2k-ért mindent tudjon.Itt jön be az Atheros a
TP-Link-ek chipset-je. Szerintem nagyon jó hardware,de az én magánvéleményem szerint csapnivaló
a gyári firmware.Néhány sorral feljebb szidták a DDWRT. Szerintem pedig mérföldekkel jobb mint a gyári
firm. Ott van még az OpenWrt.Vargalex fórumtárs pedig kitünő leírást készített róla.Tehát teljesen kezdő
is tudja használni.A másik igen népszerű chip a Broadcom. Ez is nagyon jó,de már nem a gagyi,olcsó kategória (Asus).Ezekhez a Tomato nevű firm az igazi,de ezt majd kifejtik mások.Ha pedig bagóért akarsz
iszonyat nagy routolási sebességet akkor Ralink chipset-ből kell választanod(ESR750H.ESR9850).
Újabban a Media Tek a tulajdonos. Torrentezni mindig az említett firm-ek valamelyike jó,de nagyon tisztába kell lenni a saját elvárásoddal,mert alapvetően ez nem torrent szerver hanem router. Azonkívül ezekben flash van,
nem ROM.Nem tudom milyen biztonságra gondoltál,de ezek többször újraírható darabok.Titkosításnak pedig elég az hogy kevesen értenek hozzá.Meg is szívtam nem is olyan rég,mert hát kezdő amatőr vagyok. :)
Szóval a többiek majd ajánlanak még konkrét típusokat.Személy szerint én utálok névért fizetni.Így abszolút nem érdekel a Cisco,Linksys kategória.

[ Szerkesztve ]

(#22580) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Olyan DSL routert keresek, amelyikben van jól használható torrent kliens, természetesen rá lehet csatlakoztatni külső HDD-t, és HD filmeket simán továbbít vezeték nélkül. Persze legyen abszolút felhasználó barát.
Van ilyen egyáltalán??
:R :R :R

( A TP-LINK TL-WR1043ND pl: szimpatikus, csak a torrent kliens nem gyárilag telepített.)

Ha a routeres torrentezés nem a legbiztonságosabb, és nem a legkényelmesebb, akkor még mindig át tudnék térni pl: NAS-os letöltésekre... vajon melyik a jobb megoldás?!?!)

[ Szerkesztve ]

(#22581) McSzaby válasza Brogyi (#22579) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm a választ!

Jelenleg két routerem van, de mind a kettő egy fos és valami komoly kéne. Csak nem nagyon ismerem a chipseteket, szóval nekem is maradna a játék a márkákkal...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22582) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

jövő héttől a pr-nél átmegyünk a 60-as kategóriába most 15-ön vagyunk
a saját routerüket sztem cserélik
wifi roter-t viszont olcsóbban kihozom mint ők főleg ha ph-ról lenne
mit ajánlotok erre a sebességre ? (olvastam az 1. hozzászólást, de nemtudom képes e rá)
a lényeg lenne hogy szeretném ha tudnék a kliensben sebességet hozzáadni minden géphez
+ van ekkora usb-s stick ami viszi normálisan a 60-as netet ?
ha igen mit ajánlanátok hozzá

vagy a 2 gépbe mennyen beépíthető ? (3 gép van összesen)
(melyik?)

köszi!

szerk: torrentkliens sem lenne rossz de ha jóval drágább akkor nemfontos

[ Szerkesztve ]

(#22583) Intruder2k5 válasza dhcodoki (#22580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Torrent kliens gyárilag szerintem csak az ASUS routerekben van, de az is egy rakás sz@r! Ha tehát ilyen ambícióid vannak, akkor készülj fel rá, hogy rövid időn belül moddolt fw-re leszel kényszerülve! Ebben persze semmi rossz nincsen, csak ennek tudatában vegyél ilyen routert!

Kis olvasnivaló a témában!

[ Szerkesztve ]

(#22584) Hege1234 válasza Intruder2k5 (#22583) üzenetére


Hege1234
addikt

igaz nem nekem szólt
de ahogy olvasgattam az írásod inkább leteszek róla hogy benne legyen a routerbe

szerk:
torrentkliens

[ Szerkesztve ]

(#22585) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#22584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mámint micsoda? :)

(#22586) Hege1234 válasza Intruder2k5 (#22585) üzenetére


Hege1234
addikt

még tudtam az előzőt szerkeszteni
kérném törölni

[ Szerkesztve ]

(#22587) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#22584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa... Azért, mint ezt is írtam fentebb, nem kell ettől megrémülni, csak jó vele tisztában lenni! Én ASUS RT-N16-ot használok, többek közt torrentezésre is, illetve ftp szervernek is, na meg persze LAN oldalon a gépek közti megosztásra is! Erre van Tomato firmware, aminek a feltétele tapasztalattal 3 perc, de első alkalommal az írásokat követve is megvan 15-20 perc alatt, és ebben már van torrent kliens (transmission), de telepíthető rá rtorrent is! Nem olyan ördögi dolog ez!

(#22588) Thunderbc


Thunderbc
csendes tag

Üdv!

Olvastam az elmúlt hozzászólásokat, és speciel nekem tetszik a TP-Link TL-WDR3600.
Nos a feladat a következő. A két épület között a távolság kb. 200m. A két épület között egy kisebb épület húzódik, de nem takar teljesen. Az egyikben van az internet "forrás" (invitel 5 MBit - ez a max, amit szolgáltatnak.), 2 LAN gép, pár Wifi eszköz, (média lejátszó, telefonok). Ezt a netet lőném át a másik épületbe amelyikben egy biztonsági kamera-rendszert üzemelő gép van. Ez kamerás gép egy TP-Link TL-WA801ND-n keresztül kapná a szuflát. Szerintetek elég a hatótávolság? (veszek rá nagyobb antennát, ha kell, plusz karakterisztikát is tudok "csinálni")
Szeretném kihasználni a torrentezési lehetőséget is egy 2 TB-os winyóval. Tudom, hogy van rá OpenWrt, de a Linuxhoz hülye vagyok, (ha van hozzá leírás, akkor talán végig tudom csinálni), ezért ha van egyszerűbb megoldás (akár más gyártó), akkor légyszi "szóljatok".
Megfelelő lenne szerintetek ez a hardver nekem, vagy van olyan amelyik jobban passzol az igényeimhez? A pénz "másodlagos", a lényeg, hogy megbízható legyen!

Ja még annyi, hogy a gépek winfososak (xp, w7). Az Asus O'play média lejátszó rávehető lenne a winyó olvasására?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#22589) Frenky89


Frenky89
őstag

A valóságban mennyire érződik a különbség sebességben egy 1043ND és egy komolyabb router (N16, WNDR3700, TP-Link 3600-4300, DIR-825, stb...) között.

A 1043 se rossz egy-egy feladatra külön-külön, de amikor már egynél több dolgot kellene csinálnia, akkor egy kicsit gyengének érzem.

(Nem vér istván módjára szeretném használni überbrutál maximális terhelésen; csak annyi lenne a cél, hogy ha pl. megy néhány torrent és véletlen eszembe jut fel/lemásolni valamit a vinyóról, vagy elindítani egy 720p-s filmet, akkor ne haljon le a rendszer.)

[ Szerkesztve ]

(#22590) dhcodoki válasza Intruder2k5 (#22583) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszönöm! Jó iromány!!! Le is beszéltél róla :) Maradok inkább a NAS-os torrentezésnél. Remélem ott nem ütközök ilyen mélyenszántó MODolásba. :)

(#22591) Hege1234 válasza Intruder2k5 (#22587) üzenetére


Hege1234
addikt

ez nekem azért drága kategória lenne
10000 alatt gondoltam routerre + még akarok
egy vagy kettő pci-os 150Mbit-es kártyát hozzá

(#22592) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#22591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

10k alatti árban (moddolás után) torrentre is alkalmas router a TP-LINK WR842ND! Az persze már más kérdés, hogy mivel a TP-LINK-et személy szerint nem szeretem, magamnak sem vennék, így ajánlani sem szoktam senkinek, de ha ennyi a keret, akkor sok variáció nincs!

(#22593) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Végül egy új router vásárlása mellett döntöttem, ehhez kérném a segítségeteket az alábbi szempontok figyelembe vételével:
- 3 gép lenne rákötve, kettő vezetékes kapcsolaton, egy laptop pedig wifi-n keresztül.
- egy Linksys wrt54gl-t váltana fel
- maximum 10-15000Ft-ot szánnék rá
- a net 5Mbit-es, jelenleg itt nem elérhető nagyobb sebességű kapcsolat
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#22594) Hege1234 válasza Intruder2k5 (#22592) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi! :R
ezen minden van amit akartam

a mostani wifi router is tp-link és semmi hibát nem tapasztaltam nála

nálad mik voltak a problémák ?

ha erre a routerre rákötöm a nyomtatót usb-n keresztül
akkor mindenki képes elérni külön megosztás nélkül?
az egyik gépen linux fut és ott nemtudtam megosztani

[ Szerkesztve ]

(#22595) Intruder2k5 válasza PR0JECTNR56 (#22593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Linksys WRT54GL-t mi lelte? Csak mert ahhoz a nethez szerintem kifogástalan lenne, ha csak nem elromlott... Ha maradnál a bevált márkánál, akkor esetleg Linksys E900!

[ Szerkesztve ]

(#22596) Intruder2k5 válasza Hege1234 (#22594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én 1043ND-vel próbálkoztam még a megjelenése után nem sokkal, amivel torrentezni (is) szerettem volna, de az akkori ASUS WL-500gP-m sokkal stabilabbnak és megbízhatóbbnak bizonyult nála, így egy-két hónap szopás után végülis a TP-LINK-nek kellett mennie, és a régi ASUS maradt mindaddig, amíg nem spóroltam össze az RT-N16-ra! Akkor megfogadtam, hogy nekem többet TP-LINK nem kell, és ha van más lehetőség, akkor másnak sem ajánlom! Továbbá úgy látom, hogy a router gondok topikba is TP-LINK-esek a leggyakoribb vendégek...

Én nem használtam még TP-LINK-et nyomtató megosztásara, de mintha valahol írtak volna olyat, hogy kell hozzá valami kliens program a gépre! De ez ügyben inkább várd meg valaki más válaszát, akinek van tapasztalata is vele...

[ Szerkesztve ]

(#22597) PR0JECTNR56 válasza Intruder2k5 (#22595) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm a segítséget. :R
A három gép egyidejű használata esetén valamelyiket folyamatosan ledobja, a hálózat pedig instabil főleg netes játék (BF, NFS World) esetén.
A beállításokon már többször is végigfutottam, meg firmware frissítés is volt, de ez nem oldotta meg a gondot. Korábban nem volt vele ilyen probléma, ezért cserélném (ráadásul már elég hosszú ideje teljesít szolgálatot).

Még valami, a közeljövőben elvileg lesz lehetőség 10Mbit-re cserélni, így ezért is gondolkodtam a cserén, hogy a gyorsabb hálózattal is rendben legyen.

[ Szerkesztve ]

(#22598) Intruder2k5 válasza PR0JECTNR56 (#22597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Ha gondolod, esetleg próbálj meg rátenni egy Tomato-t a WRT54GL-re, hátha megoldódnak a problémák, és meg is úszod vele a router vásárlást... Amúgy a WRT54G széria nagyjából 30-40Mbps sebességig képes route-olni a netet, tehát még abban is lehet tartalék!

[ Szerkesztve ]

(#22599) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

Az új UPC modemen a link lámpácska narancssárgán villog, a UPC-s topikban aztmondták hogy azért mert nem gigabites a router amit csatlakoztattunk. Előfordulhat hogy a az 50 megabit helyett azért jön csak max 25-27-el a net? Biztos hogy a fiber power 50-hez nekem szükségem van gigabites routerre? :F

Ha igen tudnátok valami olyan routert ajánlani aminek viszonylag erős wifi jele van ( nagy a ház) és bírja ha alkalmanként 2 gép meg 2 telefon meg egy tablet lóg wifin. Meg még 2 gép kábelen keresztül. ( általában azért ezek nem mennek egyszerre).

Természetesen gigabites kéne, igazándiból a lényeg annyi hogy esetleglegesen a fiber power 120-t elbírja.

Nagyjából ennyi lenne az igény, árban meg jólenne minél kevesebből megúszni.

[ Szerkesztve ]

(#22600) kali válasza Bling95 (#22599) üzenetére


kali
legenda

nem ártana tudni a jelenleg használt router típusát, hogy legalább tippelni lehessen!?!?
régi - és hardveresen gyenge - routereknél előfordulhat, hogy csak a bő felét tudja átvinni az 50 megabit/sec netes sebességnek!
120/10 alá minimum tl-wr1042nd vagy tl-wr1043nd kellene, ezek a legolcsóbbak!

Intruder2k5; elég csak magamból kiindulni, ahol megfordulok router, wifi...stb ügyben, úgy 70 - 80% arányban van tp-link router, így nem is csoda, ha arányában arról érkezik több hibás panasz...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.