Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) imrus112 válasza angyalbandik (#21006) üzenetére


imrus112
csendes tag

Hello! én nemrég vettem egy ea2700 Linksys routert, nekem asztaligép+laptop+xbox kombót viszi simán , megbízhatóan. az elöző routerem(tplink) ugyanevvel a felálással nem tudott már megbírkozni. ezért ezt tudom javasolni.

(#21052) dokee78 válasza imrus112 (#21051) üzenetére


dokee78
félisten

Hiba ezért lehuzni a Tp-linket,ráadásul nem egy típusból áll a tp-link paletta.

(#21053) kali válasza imrus112 (#21051) üzenetére


kali
legenda

egyrészt nem ártana ismerni a tp-link router típusát - mivel azonos kategóriákat és felállást illik összehasonlítani -, másrészt neked akkor most pontosan milyen linksys router is van? mert másik témában meg más típust írtál!?!?

(#21054) attila199207


attila199207
tag

TP-link TL-WR841ND vagy 941ND látom képeken hogy az utóbbi 2 helyett 3 antennás ezen kívül más különbség?
72nm-es panelbe kellene wifi-t csak okos telefon használja internet LAN-on megy
megéri a drágább vagy felesleges?
esettleg 842ND ( usb nem fontos ) vagy 940N de nem találtam sok információt
holnap szeretném megrendelni :) köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#21055) kali válasza attila199207 (#21054) üzenetére


kali
legenda

némi visszaolvasás - még lapozni sem kell -, annyit viszont segítek, hogy az okostelefon lite-n, tehát nem mimo képes!

(#21056) dokee78


dokee78
félisten

Nem találtam megfelelő topikot,de valaki tudja mi ez és mire való?

Képek

(#21057) Beri válasza dokee78 (#21056) üzenetére


Beri
addikt

Az egy ADSL splitter. Elválaszja a DSL szolgáltatás és a hang (telefon) által használt frekvenciatartományt egymástól.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21058) Intruder2k5 válasza dokee78 (#21056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy ADSL Splitter, a feladata az, hogy szétválassza az analóg telefon jeleit az internet jeleitől, mert ha a kettő keveredik, annak szakadás lenne a vége!

(#21059) dokee78


dokee78
félisten

Köszi

Van értelme,illetve érdemes használni.

(#21060) attila199207 válasza kali (#21055) üzenetére


attila199207
tag

szija telefonról írtam nem vettem észre :W

(#21061) Intruder2k5 válasza dokee78 (#21059) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez most kérdés akart lenni?

Ha igen, akkor a válasz az, hogy amennyiben ADSL neted van, és van mellette analóg telefon, akkor kell használni, egyéb esetben nincs rá szükség!

(#21062) kali válasza attila199207 (#21060) üzenetére


kali
legenda

én is gyakran fórumozok telefonról - ráadásul iphone 4s, aminek nem kimondottan nagy a kijelzője -, de akkor is körültekintően olvasok és írok, szükség esetén azzal is átlépek a teljes nézetbe, használom a keresőt...stb! :)

(#21063) attila199207 válasza kali (#21062) üzenetére


attila199207
tag

igen tudom legközelebb jobban figyelek :)

(#21064) Beri válasza kali (#21062) üzenetére


Beri
addikt

És íme, elértünk oda, hogy négy coll alatt egy kijelző kicsi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21065) kali válasza Beri (#21064) üzenetére


kali
legenda

előtte nekem 4.3" volt (sgs2), ahhoz képest pláne kicsi, ennek ellenére nem szeretnék 4" feletti kijelzős telefont, illetve inkább nagyobb méretű telefont nem! a kompromisszum több irányból is megközelíthető ám!
végszükség esetén, gyakran konfigurálok routert, hgw-t...stb a 4s kijelzőjéről, nincs lehetetlen! :)

[ Szerkesztve ]

(#21066) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Tudom off, de volt itt téma a Tp-Link 2543ND-je és az Open WRT. Jelentem Vargalex kolléga elkészítette a legújabb firmwaret, amivel már megy ezen a típuson is. Minden tökéletesen működik vele. Torrent kezeléstől elkezdve a nyomtató szerverig.

(#21067) atirag


atirag
őstag

El tudná nekem valaki magyarázni mitől lesz gyorsabb egy router. Mert jelenleg egy tplink-et használok(a moddolt firmware-t még nem próbáltam),de jelenleg ha full hd-t nézek és netezni is akarok(esetleg a párom facebook-ozik) akkor az mindkettő hátrányára válik.
Mit kell nézzek a routerekben,hogy ezek jobbak legyenek?Köszönöm.

(#21068) Neoteric


Neoteric
addikt

Hali

Ajánljatok nekem vmi routert légyszi, kb 10k értékben. Otthonra kéne, 60MBit/s-t szolgáljon ki lehetőleg. Illetve legyen megbízható, ne dobja el a kapcsolatot. :R

PSN: ne0teric_sAN

(#21069) Gubek-Einste válasza Neoteric (#21068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt 60-as nethez csak a TP-Link 84x és 94x van de ajánlott lenne még egy kicsit hozzá tenni és venni egy TP-Link 1043ND-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21070) Neoteric válasza Gubek-Einste (#21069) üzenetére


Neoteric
addikt

Az a párezer nem számít, akkor inkább 1043ND lesz, köszi!

PSN: ne0teric_sAN

(#21071) kali válasza atirag (#21067) üzenetére


kali
legenda

nem ártana tudni a jelenlegi router pontos típusát!?!?
csak a router lehet a szűk keresztmetszet?

(#21072) atirag válasza kali (#21071) üzenetére


atirag
őstag

wr842nd . Nem tudom mi lehet még a szűk keresztmetszet. Azért nem értem mert ugye ilyenkor net használat nincs. És sávszélessége a routernek elég ahhoz,hogy ilyen ne legyen. Vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#21073) krealon válasza atirag (#21067) üzenetére


krealon
veterán

Kabeles kapcsolatot hasznalva nagyon regi routernek kell lennie, hogy ilyen problema elojohessen.
Ha minden eszkoz WiFi-n csatlakozik, akkor pedig nem a router hibaja, hogy a felhasznalo nincs tisztaban a WiFi korlataival.

(#21074) atirag válasza krealon (#21073) üzenetére


atirag
őstag

Nem egészen értem mivel nem vagyok tisztában. A lakásban 2 laptop van wifin csatlakozva és egyik sem fogja le nagyon. Egy pc van kábelen és egy tv. Amikor full hd filmet néztem akkor este ráadásul egyik laptop sem volt használva. Csak a párom facebook-ozott.
De a film is akadt és a net is használhatatlan volt:(

[ Szerkesztve ]

(#21075) kali válasza atirag (#21074) üzenetére


kali
legenda

arra értette, hogy sokan wifi útján próbálják átnyomni a full hd-t, holott az nem mindig annyira egyszerű...
nem a router lesz nálad a szűk keresztmetszet, legalább is nem hardveresen, legfeljebb elégtelen beállítás esetén, vagy a pc a probléma forrása - hardveresen, vagy szoftveresen -, ha arról megy a full hd és a facebook is, amikor a probléma adódik!?!?
amúgy az is kivitelezhető, hogy a hálózat teljes forgalma net útján menjen át, láttam már olyat, ahol az volt a probléma!

(#21076) Beri válasza atirag (#21074) üzenetére


Beri
addikt

Amikor full hd filmet néztem
Hogyan nézted azt a filmet? És nem, nem arra vagyok kíváncsi, hogy ettél-e közben popcornt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21077) atirag válasza kali (#21075) üzenetére


atirag
őstag

Ennyire nem értek a beállításokhoz vagy legalábbis nem tudom mit kellene állítanom. És mindkettő kábelesen kapcsolódik a routerhez. És úgy van beállítva ahogy automatikusan beállítja magát.

Beri.

Dlna mod-al kapcsolódtam a pc-hez és a tv-n kiválasztva néztem.
(popcorn éppen nem volt itthon :R )

[ Szerkesztve ]

(#21078) krealon válasza atirag (#21074) üzenetére


krealon
veterán

A fulHD film taroloja es a lejatszo kozotti utvonalon van WiFi kapcsolat?
Ha igen, akkor elarulom, hogy meg egy 300Mbites linksebesseg mellett is problemas a fullHD tartalom atvitele. Ha emellett tovabbi eszkozok is "zavarjak" az e'tert, akkor nem csoda, hogy akadozik a lejatszas.
Emellett arrol is meg szoktak feletkezni a felhasznalok, hogy WiFi jelek nem allnak a birtok hataran, igy a szomszedsagban mukodo osszes WiFi eszkoz (ha nincs kelloen tavoli csatornara allitva) rontja az atvitel sebesseget.

A Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok (kiemelt téma) leggyakrabban ajanlott programjaval (az InSSIDer-rel) fel lehet terkepezni a veteli viszonyokat es lehet megprobalni olyan csatornara allni, ahol viszonylag keves a zavar.

Alapszabaly: ha fullHD-t akarsz nezni zavartalanul, hasznalj kabelt. :R

(#21079) atirag válasza krealon (#21078) üzenetére


atirag
őstag

Kábelen van mindkettő. És ezért is furcsálom.

(#21080) vargalex válasza atirag (#21079) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen bitrátájú filmet néztél éppen? Vagy máshogy kérdezve hány GB-os a film és hány perces? A film PC-n van, vagy a 842ND-re kötött HDD-n?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#21081) atirag válasza vargalex (#21080) üzenetére


atirag
őstag

Ha jól emlékszem a holnaputánt néztem 13gb-os verzióban. Meg blu-ray-en.
És pc-n van(volt a film) És nero media home programmal megosztva.

[ Szerkesztve ]

(#21082) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Bocsánat, nincs kedvem/erőm/időm átnyálazni ezt a 21 k feletti hsz-t, szóval azt teszem, amit én sem szoktam szeretni, beböffentem a közepébe a kérdésemet. :DDD

A lehető legjobb ár/értékkel keresek olyan routert, amin van min 2 USB (nyomtatónak meg HDD-nek), azaz értelemszerűen kezeli és elég naftával látja el őket, jól, egyszerűen menedzselhető, rendes torrent/samba/ftp kliens van benne, a nyomtatót meg bármelyik a routerre wifin/kábellel kapcsolódó készülék eléri. (A nyomtatónak persze kell külön táp, de ha egy 2,5"-os vinyót meghajtana, nem lennék szomorú.) És persze a vinyó sebessége sem mindegy.

Ahogy nézegettem, alig-alig találtam olyat, ahol alapból több portos usb van, nem tudom viszont, mennyire szeretik/bírják ezek a kütyük a host-ot.

UPC fiber power 25 menne bele, de ez talán nem oszt v szoroz.

Egyszerre max ennyi gépet kéne kiszolgálnia:
4 telefon, 2 tablet, 2 laptop wifin, 1 asztali PC és 1 tv kábelen. Ez az együttállás kb 2 évente egyszer jön össze, de 6-8 helyre azért kellene IP-t adnia. (És ebből a gépparkból is hiányzik még 1 tábla, 2 laptop, 2 okosteló, de beszerzésük folyamatban. :P )

Egy kis lakásban lenne (39 m^2), a hatótáv ezért nem elsődleges szempont, de persze nem baj, ha az is rendben van. :) Ha esetleg cserélhető az antennája, még jobb.

Én vmi 2-3 antennás N-es kütyüre gondoltam, akár még a 150 mbps is megteszi, ha túl drága lenne egy 300as v 450es, de egy 300asnak jobban örülnék, jövőbiztosabb.

Na, ennyi volt a kisregény.

Előre is köszönöm a segítséget.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#21083) Beri válasza MittuDomain_ (#21082) üzenetére


Beri
addikt

rendes torrent/samba/ftp kliens van benne
Ilyen routert még nem szült a világ.

És persze a vinyó sebessége sem mindegy.
Számokat ide.

Ahogy nézegettem, alig-alig találtam olyat, ahol alapból több portos usb van
Veszel egy saját tápos USB hubot, problem solved.

UPC fiber power 25 menne bele, de ez talán nem oszt v szoroz.
Így van, egyáltalán nem.

Ha letöltőkliens kell out-of-the-box, vegyél egy asust tetszés szerint. N13u (minimálprojekt), N16, N66.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21084) MittuDomain_ válasza Beri (#21083) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szió, kösz a gyors választ.

Nem vagyok minőségfetisiszta, ha nem korlátoz annyira a router, hogy az ethernet kábellel netre kötött tv-n szaggasson a tartalom, már oké.
A legjobb minőség amit igénylek mostanság, 10GB/2 órás film.
Ez tényleg a teteje, a nagy átlag 4-5 GB.
Kvázi otthoni médiaszerverként is használnánk, de egyszerre több klienst nem kellene kiszolgálnia mozgóképpel, az viszont elő fog fordulni, hogy amíg megy a film streamelve a tv-n vagy a laptopon/PCn/táblán, valahol máshol (mondjuk konyha) a rajta tárolt zenét szereténk hallgatni.

(Mondjuk fel is töltenénk rá dolgokat h mindenki elérje később, de erre az is jó h rákötjük a gépre, felmásoljuk a nagyját, azt csókolom.)

Ha tápos USB switch kell, hát oké, ez van, megoldom...
Csak a routerben lévő vezérlőt össze ne zavarja hogy egyszerre töltsön le a vinyóra és nyomtassa ki, amit parancsba kap egy reménybeli nexus 7-től.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#21085) vargalex válasza MittuDomain_ (#21084) üzenetére


vargalex
félisten

Nem fogja összezavarni, ha több eszköz van rajta egy USB HUB-on. A router külön eszköznek fogja látni őket. Lehet akár több HDD is rajta egyszerre.
A nálam lévő 1043ND-n most pl. egy 4 portos HUB-on (az 1043ND-nek ugye csak 1 USB-je van) van:

- 8GB-os microSD kártya egy kártyaolvasóban
- nyomtató
- USB-s DVB-T vevő
- USB-s hőmérő

Alex

(#21086) sec0nd


sec0nd
tag

Két PC(LAN) két telefon és egy laptop(WLAN) van használatban, ezekhez szeretnék egy routert vásárolni. A két PC közt ritkán van csak fájlmozgatás. Melyik routert javasolnátok?
Mennyivel járnék jobban egy Gigabites routerrel?

(#21087) Gubek-Einste válasza sec0nd (#21086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt nem írtad, hogy milyen nethez akarod használni.
Ha 70-80 megánál gyorsabb a neted akkor kötelező a használata mivel csak így garantálható a max sebesség átvitele + belső adatmozgatáskor többszörös sebesség érhető el.

(#21082) MittuDomain_: Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak... by Intruder2k5

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21088) nandinho1334


nandinho1334
csendes tag

Sziasztok!
Most kötöttem új előfizut a diginél, így az eddigi 40/20-as netemből 80/25-ös lett. Eddig Linksys WRT54G-em volt, csak az a bökkenő hogy ezt a nagyobb 80/25-öst nem bírja. Azt hittem előbb a szolgáltató nem kapcsolta még be, de direktbe bekötve 80 közelit mértem, utánanéztem és láttam hogy 54Mbit a teteje a Linksysnek, ennyit is mér a speedtest.
Azt szeretném tudni, hogy milyen router lenne az, ami körülbelül ugyanilyen wifit nyújt, legyen rajta 4 csatlakozó mint a régin, és a legfontosabb, stabilan tudja kiszolgálni amit a szolgáltatóm biztosít. Lehetőleg minél olcsóbban :)
Köszönöm szépen

(#21089) Beri válasza nandinho1334 (#21088) üzenetére


Beri
addikt

54Mbit a teteje a Linksysnek
A wifijének az elméleti maximális sebessége annyi a szabvány szerint.

Azt szeretném tudni, hogy milyen router lenne az, ami körülbelül ugyanilyen wifit nyújt, legyen rajta 4 csatlakozó mint a régin, és a legfontosabb, stabilan tudja kiszolgálni amit a szolgáltatóm biztosít. Lehetőleg minél olcsóbban
Tele van ilyenekkel az első hozzászólás. A gigabitesek közül válogass.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21090) Claude Leon válasza Beri (#21089) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem vezetékre mérte, tudod, hogy wifin mennyi megy át :)

(#21091) Beri válasza Claude Leon (#21090) üzenetére


Beri
addikt

Nos, az kábelen sem megy annyit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21092) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#21090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nem ám! Én Tomato-val tudtam mérni ~30Mbps-t egy WRT54G v2.2-n, ami 216MHz-es procival van szerelve, tehát a sorozat egyik legerősebb darabja...

[ Szerkesztve ]

(#21093) sec0nd válasza Gubek-Einste (#21087) üzenetére


sec0nd
tag

Nincs gyors netem, csak 8Mbit-es.

(#21094) Beri válasza sec0nd (#21093) üzenetére


Beri
addikt

Mennyivel járnék jobban egy Gigabites routerrel?
Kell a gyors belső háló, vagy nem? Ha igen, akkor tízszer jársz jobban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21095) sec0nd válasza Beri (#21094) üzenetére


sec0nd
tag

Melyik routert ajánlod?

(#21096) Beri válasza sec0nd (#21095) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólásban lévőket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21097) elistvan


elistvan
senior tag

Itthoni 6megás netemhez torrentezésre keresnék egy olcsó és könnyen beállítható wifi routert. Ajánlanátok valamilyet? Ehhez akkor a routeren kívül elég eg olyan külső vinyó ami usb-ről kapja az áramot?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#21098) Intruder2k5 válasza elistvan (#21097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legolcsóbb megoldás a TP-LINK 842ND! Nem biztos, hogy a router el bírja látni árammal a HDD-t, tehát jobb ha készülsz egy aktív USB HUB-al is, vagy eleve külső tápos HDD házat veszel...

(#21099) elistvan válasza Intruder2k5 (#21098) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszönöm!

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#21100) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hogy, ha veszek egy usb-s routert és rádugom a külső hdd-t akkor ugyanugy meghajtóként fogom látni mintha közvetlen csatlakoztatnám? Vagy netes felületként a böngészőbe?
Köszönöm előre is a segitséget!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.