Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1301) Prof válasza Pocok256 (#1298) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem Dual Graphics szinten az A10+7670 tesztekben valamit nagyon elcsesznek, remélem előbb utóbb látni róluk rendes tesztet valahol.
Bár igazán az lenne az igazi, ha jönne DV4-ben ugyanez a konfig matt képernyővel :)

[ Szerkesztve ]

(#1302) Pocok256 válasza Prof (#1301) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen én sem hiszem, hogy csak ennyi erő lenne benne.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1303) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állva segítséget kérek:
- max. br.150eFt
- csak új (számlás)
- min. 2 év gyártói garival
- felhasználás: irodai progik, netezés, filmek
- hordozás minimális, de nem kizárt

Amit eddig néztem:
Fujitsu Lifebook A531
ASUS X54C SX337D
Toshiba Satellite L750-1H5
Samsung NP300E5Z

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Vagy egyéb alternatíva ...
Előre is köszönöm.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#1304) ktommy91 válasza goli11 (#1303) üzenetére


ktommy91
addikt

A lifebookot ajánlom, vagy ezt:HP Probook 4535s

Nincs kerítés.

(#1305) Nixon18


Nixon18
senior tag

Egyetemi használata (film, zene, net, szövegszerk. leginkább) megfelel szerintetek a Toshiba C855 vagy ha már úgy us 120e Ft a keret érdemesebb egy A531-et venni.

Tudom, hogy több érv szól a Fuji mellett, főleg, hogy a keretbe is belefér. De az üzleti gép. Én viszont nőnek keresek gépet. Tehát nem túl nyerő a teljesen minimalista üzleti gépek egyszerűsége :D

De ha tudok hasonló gépeket 12-13"-osba, azok is érdekelnének.

(#1306) Borote válasza Nixon18 (#1305) üzenetére


Borote
addikt

Jobb minőség, hosszabb garancia... racionális érv nincs a Toshiba mellett. Az, hogy kinek mi tetszik, abban nem tudunk segíteni :P
Legjobb, ha élőben megnézitek.

De ha az A531 ennyire nem tetszik, akkor várjátok meg az A532-t :)

(#1307) Nixon18 válasza Borote (#1306) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akkor ezt magyarázd el egy nőnek is :P

(#1308) AxBattler válasza Nixon18 (#1305) üzenetére


AxBattler
félisten

A kis gépek mind jóval drágábbak, kivéve talán az Asus 1215B-t - bár ez netbook.
Szerintem Toshiba-ból is érdemesebb a B960-as változatot venni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1309) Nixon18 válasza AxBattler (#1308) üzenetére


Nixon18
senior tag

És ennek a fogyasztása? Aksi mennyit bír? Nem találtam hozzá tesztet...

(#1310) Carasc0 válasza goli11 (#1303) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem speciel Samsung E5Z van. Nem tudok még érdemben hozzászólni hogy milyen, de mások tapasztalatai szerint ajánlott kategória. Kérdés hogy mire használja az ember, de kíméletes általános irodai célra az enyém tuti jó. Játékra nem a legjobb szerintem, de én nem is játszom rajt.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1311) bme


bme
tag

Sziasztok,

új gép vásárlása előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni, hogy szerintetek milyen gépet vegyek. Amik az elvárásaim a géppel szemben:
- i5 processor (lehetőleg 3. gen, de nem akasztom fel magam akkor sem, ha 2. :) )
- HD filmek akadásmentes lejátszása
- min. 4GB RAM
- billentyűzet háttérvilágítás

Márka szempontjából sincs semmilyen kikötésem, de azért egy-kettőt fenntartásokkal kezelek :)

köszi
b

(#1312) Borote válasza bme (#1311) üzenetére


Borote
addikt

Szia!
Mennyit szánsz rá? Mire szeretnéd még ezen kívül használni, ahová kell egy i5-ös processzor?
Matt vagy fényes kijelzővel szeretnéd?
Mekkora felbontás szeretsz? Hány colos legyen a kijelző?

(#1313) AxBattler válasza Nixon18 (#1309) üzenetére


AxBattler
félisten

Tesztet még én sem láttam, de visszafogott használattal szerintem úgy 5 órát bírhat.
LINK

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1314) rizso


rizso
addikt

Helló Srácok!

Sajnos meg kell válnom a "kis" XPS-től, és egy olcsóbb használt gépet kell vennem. Többnyire Office, net és hasonló alap felhasználás lenne a cél, illetve azért az fontos lenne, hogy a 720p videókat vigye gond nélkül.

Amit szeretnék továbbá:
- wifi és bluetooth
- 13-15" körüli méret
- webkamera mikrofonnal és állapotjelző leddel
- lehetőleg minőségibb burkolat/összeszerelés, és ne legyen leharcolt darab
- ne melegedjen
- ha esetleg van rá garancia, az csak pozitívum

Árban első körben 50-70k körül gondoltam.

Várom a tippeket, véleményeket, akár konkrét ajánlat is jöhet! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1315) Dhampir válasza rizso (#1314) üzenetére


Dhampir
félisten

(#1316) rajkonnen


rajkonnen
csendes tag

hali mindenkinek. laptop vásárlás előtt állok,és szeretném a segítségeteket kérni a választásban. maximum 140e ft-ot szánnék rá. ilyen árkategóriában mi lenne a legjobb választás? ami fontos lenne: minimum 2év garancia, tartósság, nem a játék a fő szempont, de az fontos lenne,hogy egy ú.n. Archi CAD program szépen fusson rajta, hosszabb időre tervezek vele ezért jó lenne ha a hardverek nem avulnának el olyan gyorsan. az akkuja jól bírja mert utazás közben is használnám. segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#1317) spyduck válasza rizso (#1314) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én biztos 6930p-t vennék.

(#1318) fateless válasza rizso (#1314) üzenetére


fateless
veterán

Az elmondottakra mindenképp egy HP 6930p, Latitude 6400/5400 illetve Thinkpad T400/R400 felel meg leginkább. De a 70-hez közelebb lesz az ár, mint az 50-hez az biztos.
A linkelt gép pont a te igényeidet fedi le. (A 6930p mikrofonja nagyon jó)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1319) spyduck


spyduck
nagyúr

Lenovo IdeaPad Z575 - 110.000ft-ért :Y :Y :Y
[link]

(#1320) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sziasztok
Tanácsot kérnék, olyan 150 körül, inkább alatta valami jó notit ajánljatok, amivel el lehet játszani a mostani játékokkal. Mondjuk nem a legújabbakkal, de 1-2 évesekkel.Nem feltétel hogy minden maxra legyen tolva, de azért rendesen futtassa őket.
Pl. Mass Effect sorozat, Dragon Age, ilyesmik.

(#1321) B-L-A-C-K válasza Malibutomi (#1320) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen méretben gondolkodsz?

(#1322) Prof válasza Malibutomi (#1320) üzenetére


Prof
addikt

A Toshiba L850 pl. jó lehet neked, gyengébb kiszerelésben gondolom lehet olcsóbban is kapni [link]

(#1323) Borote válasza Prof (#1322) üzenetére


Borote
addikt

(#1324) Prof válasza Borote (#1323) üzenetére


Prof
addikt

Rendelésre, nincs nekik 1 db se :)

(#1325) Borote válasza Prof (#1324) üzenetére


Borote
addikt

Van iPonnál is, csak picit drágább :)

(#1326) t1


t1
addikt

Akinek van egy kis ideje kukkantson erre rá pls: [link]

(#1327) Prof válasza Borote (#1325) üzenetére


Prof
addikt

Jaja ,de nekem megérne 10-essel többet, hogy nem fehér és az i5 amiben van Turbo :K

(#1328) Borote válasza Prof (#1327) üzenetére


Borote
addikt

Akkor vedd az i5-öst.

(#1329) B-L-A-C-K válasza t1 (#1326) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Küld vissza, vesztenivalód nincs...

(#1330) sssirius válasza t1 (#1326) üzenetére


sssirius
tag

Láttam már ilyet én is párszor, de én is csak azt tudom mondani, hogy próbálkozz be, hátha megcsinálják neked gariba. Lehet, hogy nem sok esélyed van, de azért mindenképp próbáld meg.

(#1331) runner 125 válasza t1 (#1326) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, gariztatni kell, viszont a kötsögebb szervizek az ilyen jellegű "szétfolyásos" kijelző problémákat általában a felhasználókra szokták kenni. Acer szervizről találni jó néhány negatív véleményt, így sok jóval nem biztatlak, próbáld meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1332) t1 válasza runner 125 (#1331) üzenetére


t1
addikt

Beszéltem velük a dologról, majd kiderül mi lesz holnap bejelentem ( most is azt akartam de nem tudom pontosan a vásárlás időpontját) arra kérdeztem rá, ha nem garanciális hiba fizetnem kell-e valamit, azt mondta a tag ha még garanciális a gép de az én hibám a dolog akkor ingyen visszahozzák, csak a garancia idő lejárta után kell fizetni. Szóval mindenképpen megpróbálom :)

(#1333) runner 125 válasza t1 (#1332) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, ez jó hír.

A legutóbbi bejegyzés amit olvastam róluk, még arról szólt, h "foglyul ejtették" egy user gépét, ugyanis szerintük nem garanciális hiba volt, s mivel az Acer szervize Brno-ban van, így az el - és visszaszállítás költségét a tulajdonsora akarták hárítani.

Szerintem ez most is így van, én a helyedben megkérdezném az Acer hivatalos importőrét is, vagy a szervizt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1334) t1 válasza runner 125 (#1333) üzenetére


t1
addikt

Szervizt kérdeztem meg (azt a számot hívtam ami a hivatalos acer oldalon van) és mondták, hogy csak akkor kell fizetni, ha lejárt a garancia a laptopról, akkor nem ha a hiba nem garanciális... 7000ft a díja azt is mondta.

(#1335) Malibutomi válasza Prof (#1322) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Köszi ez a Toshiba elég jónak tűnik.
A méretet lefelejtettem de ilyen 15-16" volt pont amire gondoltam.

(#1336) bme válasza Borote (#1312) üzenetére


bme
tag

Hogy mennyit szánok rá, azt direkt nem írtam bele, mert gondoltam ezek a paraméterek úgyis megszabják majd az árat, és akkor eltudom dönteni. hogy ér-e az nekem annyit. Az összeg egyébként 500 Font, de ez már nagyon a teteje. (Skóciában lakom, itt fogok laptopot venni, azért a Font)
Hébe-hóba játszom rajta, de főleg régebbi játékokkal, és mivel most kezdtem el fényképezni, később valószínűleg Photoshop is kerülne a gépre.
Kijelző mindegy, nagyrészt itthon használnám, de együtt tudok élni mind matt, mind a fényes kijelzővel.
Felbontásból pedig örülnék a Full HD-nak, de szeretnék egy minimum 720p-st
(Nézegettem laptopokat, a többségnek nincs meg a Full HD felbontása, de gondolom, ha rárakom őket egy HD TV-re, akkor ott bírja majd a Full HD-t)

szerk.: kijelző méret: 13-16 colosig

[ Szerkesztve ]

(#1337) Borote válasza bme (#1336) üzenetére


Borote
addikt

Webshopot tudsz linkelni kintről, ahonnan megrendelnéd? Kérdezz utána, hogy melyik boltoknál vannak jó áron a gépek.
Amit most elmondtál, arra egy ProBook bőven jó, tisztességes minőséggel. Az új generációból 4540s már talán lesz 1366x768 felett is :)

Egy fHD kijelzőt szinte bármilyen mostani gép meghajt HDMI-n keresztül, ez nem probléma.

t1: teljesen tipikus beázott képernyő :(

[ Szerkesztve ]

(#1338) runner 125 válasza t1 (#1334) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezek szerint akkor tényleg változtattak rajta.
Pl. az Asus-nál, ha ilyen eset áll fent, kőkeményen bevasalják a szállítási költségeket a tulajon.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1339) bme válasza Borote (#1337) üzenetére


bme
tag

Most nézegettem, magyar webhopokat, és bizony egy-kettő olcsóbb mint a kintiek. Kint pedig mindenképpen a gyártó honlapjáról rendelnék, mert olcsóbbak a többinél.

HP-t pedig nem vennék, az ismerősöknek nicns jó véleménye róla

(#1340) Borote válasza bme (#1339) üzenetére


Borote
addikt

Melyik HP-ról nincs jó véleménye?
Aki így beböfögi, hogy a HP szar, annak jellemzően lövése sincs a notebookokról... Mint a legtöbb gyártónak, a HP-nak is vannak kevésbé értelmes szériái, de azért, mert pl egy Inpsiron gagyi, a Dell még nem lesz tőle szar...

(#1341) B-L-A-C-K: eltörted az agyam o.O

(#1342) Tekmen: külföldi billentyűzetes gép SeniorTillától játszik? :) Ha igen, akkor DV6 6150sl

[ Szerkesztve ]

(#1341) B-L-A-C-K válasza Borote (#1340) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Alma nem annyira jó belőle, de a szilva egészen tűrhető, mondjuk nem mind1 hol készült a házipálesz... :D

[ Szerkesztve ]

(#1342) Tekmen válasza bme (#1339) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Tudnátok még erős vasakat(gamer laptop) lineklni 200e FT(MAXIMUM) értékben?

Köszi előre is :)) :DD

(Szerk. Bocsi nem válasz akart lenni, csak félrenyomtam... :((( )

Borote: link? :D

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#1343) bme válasza Borote (#1340) üzenetére


bme
tag

D6 széria, nekem ez mondjuk nem mond semmit, de reméljük te hasznát veszed :)
Jelenleg iponon és pcx-en nézegetek laptopot, mert itt vannak windows nélküliek, és valószínűleg ez az oka, hogy olcsóbbak a gépek, mint itt. Próbáltam keresni itteni webshopokat, ahol lehet gépet venni windows nélkül, de eddig nem jártam sikerrel :/

Kérdés: photshop megy i3as procival, ha van mellé 6 GB RAM?

[ Szerkesztve ]

(#1344) Borote válasza Tekmen (#1342) üzenetére


Borote
addikt

Tessék.

(#1343) bme: d6? Nem inkább DV6 vagy G6? :)
Na ez például egy kifejezetten jó minőségű, tartós gép.
Ez meg fHD, memóriát olcsó pénzért lehet bővíteni.

Miért ne menne a PS? Nem fog olyat csinálni, hogy nem áll Veled szóba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1345) bme válasza Borote (#1344) üzenetére


bme
tag

És erről mi a véleményed?

Van 30 percem utána olvasni, hogy megtudjam milyen laptop ez :D
Van esetleg tapasztalatod ezzel a géppel? Anyaghasználat, hang és egyebek?

(#1346) Borote válasza bme (#1345) üzenetére


Borote
addikt

Nem rossz gép, de egy ProBook érezhetően jobb anyaghasználattal és összeszereléssel rendelkezik, mint ez. Gépelési komfortról ne is beszéljünk :)
Játszani mennyire is szeretnél? Érdemes lenne elgondolkodni a FUjitsu A531-en vagy A532-n is. Utóbbi már valószínűleg IB processzorral is elérhető lesz, annak az IGP-je pedig van annyira erős, mint a Toshiba dGPU-ja.

(#1347) bme válasza Borote (#1346) üzenetére


bme
tag

Játék nem fontos, nekem van egy Wii-m, lakótársamnak meg Xbox-a, szóval megoldjuk a játékot :)
Fujitsu-val kapcsolatban nincs semmilyen tapasztalatom, de FUJITSU-t??? Előíteleteim vannak :)

A probooknak van bill, háttérvilágítása? Egy kicsit tudja befolyásolni a döntésem a megléte :)

(#1348) ciachub


ciachub
csendes tag

Tiszteletem Mindenkinek! Szeretnék venni egy olyan laptopot, amivel gond nélkül tudok HD videókat vágni Premiere-el! Azért laptop kell, mert hordoznom kell magammal. Nézegettem a laptopszalon.hu -n a gépeket, de nagyon drágák. Oké, tudom, hogy egy ilyen gép nem 5 fillér, de szerintem olcsóbban is ki lehet hozni egy olyan masinát, aminek még a hűtése is fain. Természetesen nem kell egy Náza szerver, elég az alap konfiguráció, amivel már elmennek ezek a dolgok. Kizárólag erre szeretném használni. Eddig egy pár ismerősöm azt javasolta, hogy legyenek benne ezek a dolgok:

- közép kategóriás videókártya,
- ssd,
- 12 gb ddr 3 ram,
- i7-es 4 magos proci,

Tud nekem valaki segíteni, hogy milyet vegyek? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeket! Szép napot Mindenkinek!

(#1349) Borote válasza bme (#1347) üzenetére


Borote
addikt

Előítéleteid vannak, amik Lifebookkal szemben alaptalanok. Pont annyi valóságtartalma van, mint a fent említett 'HP az szar'-nak. Voltak régen egyes Amilo szériás tucatgépeik, magas hibaaránnyal - na azok szarok voltak. De akkor is gyártottak jó minőségű LifeBookokat, Celsius-okat.

ProBooknak nincs háttérvilágítása, ha háttérvilágítást szeretnél, akkor leginkább a Dell Latitude E5520-t tudom ajánlani - esetleg várni az IB-s új gépekre :) (Vagy a Vostro szériát).

Minden csak a pénzen múlik, hogy mennyit szánsz rá. 140k-ért a Fujitsu A531 egy nagyon pöpec kis gép :) (Egyedül a hangszórója nem túl fényes).

(#1348) ciachub: mennyit szánsz rá? :)
12GB memória egészen leszűkíti a kört :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1350) bme válasza Borote (#1349) üzenetére


bme
tag

És ha most azt mondanám, hogy kell a legolcsóbb gép, amelyiknek van

4 GB RAM (bővíthető)
i3-as processzor
mindegy milyen videó kártya, csak PS és HD filmek ne szaggasanak
minimum 720p felbontás
világító bill.

akkor mit ajánlanál?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.