Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1651) Stauffenberg válasza Petyus87 (#1647) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a DELL vagy a Lenovo nem éppen "márkátlan" a notebook piacon... sőt! :DDD

Más téma: A napokban már kérdeztelek titeket noti vásárlás ügyében és köszönöm is a válaszokat, de valahogy nem lett eltalálva az amit feltételnek szabtam.

Szóval nekem ilyen vas kéne (főleg munkára):

- 13" vagy kisebb kijelző
- Könnyű hordozhatóság (kis méret, kis súly, lehetőleg vékony kivitel)
- Core i5 vagy erősebb proci
- 4 GB RAM
- Billentyűzet világítás (aki használt már MacBookot az tudja mennyire jól jön, pedig elsőre nem tűnik fontosnak)

Szóval az igényeimnek legjobban egy MacBook Pro felelne meg, de az nekem drága. Szóval igazából egy "másolat" kéne kicsit olcsóbban. Az utlrabookok szimpatikusak, de azok inkább a MacBook Air képességeit utánozzák, ami kicsit gyengus.

Szóval nekem Photoshop és videó-vágó szoftver fusson el rendesen ha nem otthon vagy az irodában kell dolgoznom. Árban szeretnék 300 ezer alatt maradni és csak új érdekel.

Esetleg tudni már valamit arról, hogy mikor jönnek az első AMD "ultrabookok"? Elvileg olcsóbbak lesznek, mint az Inteles verzió.

(#1652) Tikakukac válasza Stauffenberg (#1651) üzenetére


Tikakukac
titán

A világítás az megöl nagyjából mindent. Vostro akad ennyiért. Kérdés inkább, hogy dedikált kari kell-e?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1653) runner 125 válasza Petyus87 (#1647) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a gáz, h 100k-ért nagyon az alsó kategóriát kapod meg, vagy amelyik nyerőbb választás lenne (A531, G570, Series 3 pl. ) úgy 10-15k-val drágábbak.
Érdemes lenne megtoldani addig a keretet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1654) Petyus87


Petyus87
aktív tag

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Toshiba_Satellite_C855-12T_Intel_Celeron_Dual-Core_B815_4GB_500GB_Intel_DOS_Gyongyhaz_feher_C855-12T_4317.htm

http://www.notebook.hu/notebook/akcio/packard-bell-easynote-f4213-hr-232hg.html

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/packard-bell/easynote-f4244-hr-252hg-p93761311/

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-b570e-59-325615-p73122496/

Lenne még bőven árukeresőben, de nem emelném ki az összeset.
Volna HP is, de ritka rondák azok a gépek (a 6...-as széria). Nekem nagyon nem tetszenek.

(#1655) Stauffenberg válasza Tikakukac (#1652) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor szűrjük ki a billentyűzet világítást. Úgy mi akad ennyiért? Dedikált VGA nem volna rossz ha esetleg néha játszanék (Diablo 3, World of Tanks és hasonló kaliberű játékokkal), de nem létfontosság.

(#1656) Kbali válasza Stauffenberg (#1651) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lenovo Thinkpad X220?
Toshiba R830? - ebben lehet, nincs bill. világítás
Vagy Thinkpad T420?

[ Szerkesztve ]

(#1657) runner 125 válasza Petyus87 (#1654) üzenetére


runner 125
nagyúr

Toshiba korrekt lehet, de szerintem minimum B960-nal érdemes megvenni egy gépet.

2 PB felejtős.

A B570-re ugyanaz igaz, mint a Toshiba-ra, plusz; a G570 jobban egyben van, minőségibb gép, mint a B570.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1658) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Lassacskán, de jöhetnének már a 180-200K körüli Sandy i5 + GT640M DDR3-as notik is.

Acer V3-G már alakul, az udvartartásnak is zöld utat adhatnának... ( Packard Bell ).

Az Easynote TV44 biosát most szedtem szét, ott van benne a GT640M vbios is többek között... Látszik, hogy a csereszabatosság, racionalizálás a jelszó, az Acer V3 és a Packard TS44 teljesen ugyanazokra az alapokra épül. ( Alaplap ugyanaz van bennük... ).

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#1659) ktommy91 válasza fogtunder (#1645) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem lesz nagyobb teljesítményű, de azt stabilan hozza.

Az egységsugarú user nem fog szórakozni a driverekkel meg patchekkel hogy legyen a DG-nak értelme. Jó dolog az az alufeszelős-tuningolós dolog, de egységsugarú user ezzel sem fog foglalkozni, ráadásul a jó teljesítményt és üzemidőt egy core i proci vagy APU alapból hozza.

Nincs kerítés.

(#1660) Petyus87 válasza runner 125 (#1657) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Ez fontos infó volt köszi, nézelődök még akkor.

(#1661) ktommy91 válasza BlueAthlon (#1658) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha azok PB köntösben jönnek, akkor köszönjük de inkább nem kérünk belőle. ;]

Nincs kerítés.

(#1662) christofer


christofer
csendes tag

Hello
A kettő közül ti melyiket választanátok?
G570GH
A531
Esetleg van valami jobb ebben az árfekvésben szerintetek?

(#1663) Tikakukac válasza christofer (#1662) üzenetére


Tikakukac
titán

Matt kijelző miatt én Fujira mennék rá. De ha mindent felszintezünk a Lenovora, akkor az is rendben lenne.

Stauffenberg: X sorozatos TP-ben gondolkodnék. Itt mondjuk elfogult vagyok, ezt kezeld a helyén :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1664) Borote válasza Tikakukac (#1663) üzenetére


Borote
addikt

Ráadásul ennyiért IPS kijelzős x230-at is kapna.
Persze ha mániája az i5, mert fontosabb a +10-20% processzorteljesítmény, akkor jó nagy marha módon nem lesz IPS kijelzős gépe, hanem valamilyen szutyok TN. De hát, ő baja :DDD (De ha mondjuk várna egy IB i3-as x230i-re, az már teljesítményben is ott lenne, mint egy SB i5 :)

[ Szerkesztve ]

(#1665) ktommy91 válasza Borote (#1664) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha jól látom, akkor a billentyűzet világításról is le kellene mondania.

Nincs kerítés.

(#1666) Prof válasza BlueAthlon (#1658) üzenetére


Prof
addikt

Én meg azt mondanám jöhetnének az Ivy+ 640(650)M és Trinity-s notik :K

(#1667) franc0 válasza ktommy91 (#1665) üzenetére


franc0
őstag

Rosszul látod.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1668) ktommy91 válasza franc0 (#1667) üzenetére


ktommy91
addikt

Vagy szelektív vakságom van, vagy nem írja a gép adatlapján sehol hogy lenne benne.

mod: Ennyivel is okosabb lettem a mai napon...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1669) franc0 válasza ktommy91 (#1668) üzenetére


franc0
őstag

Nem írja, de ez egy Lenovo ThinkPad X szériás remekmű.

Mindenki tudja, hogy van benne...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1670) ktommy91 válasza franc0 (#1669) üzenetére


ktommy91
addikt

Annak ellenére hogy mindenki tudja, a lenovo oldala ezt írja: "Island-style six-row keyboard with Optional Backlit". Az opcionális pedig nálam nem azt jelenti hogy mindegyikben lenne...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1671) Borote válasza ktommy91 (#1670) üzenetére


Borote
addikt

ThinkLight-ot nem ír, hogy van? :B

Amúgy egy Vostro sem rossz, főleg, ha dedikált kártya is kell, de azért ég és föld a különbség.

(#1672) franc0 válasza ktommy91 (#1670) üzenetére


franc0
őstag

2000 óta van a ThinkPad T és X szériában ThinkLight.
Btw, ha ennyit se tudsz a laptopokról, miért játszod itt a laptopszakit?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1673) ktommy91 válasza Borote (#1671) üzenetére


ktommy91
addikt

Jogos, mivel a macbookot hozta példának, háttérvilágításra gondoltam. :R Bár vannak ellentétes infók de úgy tűnik hogy van benne thinklight. Abszolút no offense módban írtam, csak nem találtam az adatlapon semmi utalást...

(#1672) franc0: Jó tudni.
Szerintem egy kicsit összébb vehetnél az arcodból, mert kissé bicskanyitogató a stílusod. Ki vagy te hogy anélkül hogy bármit is tudnál rólam, egy témában való alultájékozottságom miatt megkérdőjelezd hogy értek-e a notebookokhoz és segíthetek-e a fórumtársaknak notit választani?

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1674) BlueAthlon válasza Prof (#1666) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Igen, sikerült elírnom... :Y Ivy i5 + GT640/650M-esekre gondoltam én is elsőre :K

Trinity már van idehaza konzumerben : Asus K55DR-t már láttam nagykerben készleten ( A8-4500m + 7670M ).

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#1675) Magnum_ válasza ktommy91 (#1661) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez az avatar borzasztó :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#1676) ktommy91 válasza Magnum_ (#1675) üzenetére


ktommy91
addikt

Kikérem magamnak Oli Kahn nevében is :DDD

Nincs kerítés.

(#1677) KISDUCK válasza Tikakukac (#1644) üzenetére


KISDUCK
addikt

Értem amit mondasz, bennem csak ott a félsz, mert nem olcsó egy laptop és a lehető legjobb döntést akarom meghozni. Én csak erre szerettem volna választ kapni eredetileg:
Üdv!
Nagyjából 1 hét múlva szeretnék laptopot vásárolni. A Lenovo Z575-re gondoltam (A6-3400m, 4gb ram, 750gb hdd, és legalább radeon 6650m), de a kedvenc webshopomból száműzték nagyjából 1 hete ezt a csodás terméket és a segítségeteket szeretném kérni hogy melyik webshopból érdemes még vásárolni ilyet. Az users.hu-n láttam radeon 6770m-el, de találtam róla egy 1-2 éves véleményt, hogy milyen a kiszolgálás és félek tőle. Árban 160k HUF amit rászánnék, de néhány ezrest még hozzáadnék ha kell. Segítségeteket előre is köszönöm.

Kaptam is egy linket, de annak a HDD-je nem felelt meg az elvárásaimnak. Nem akarom a HP-t savazni, mert nem volt vele még dolgom. Én csak Lenovo Z575-t szeretnék és arra kértem eredetileg segítséget, hogy honnét tudom beszerezni úgy, hogy nem kell csalódnom a kiszolgálásban.

Köszönöm a figyelmet és a segítséget!

(#1678) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

G770AH vagy z580 pro kontra szempont játék

(#1679) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok nem tudom jó helyre írok e.. de kivancsi lennék a véleményetekre
egy ilyen laptop toshiba satellite c660-28v mennyit ér ? mennyiért lehet eladni ?
garis dobozos

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1680) Dhampir válasza ktommy91 (#1676) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért nem Buffon?

Variációk Buffonra:

1

2

3

4

:DDD

(#1681) ktommy91 válasza bigwolf277 (#1678) üzenetére


ktommy91
addikt

A két VGA nagyjából ugyanazt tudja, viszont a Z580-nak alacsonyabb a felbontása, tehát ha a játék a fő szempont akkor egyértelműen a Z580 a nyerő.

(#1680) Dhampir: Vannak érdekes arckifejezések :D , de Oli Kahn nagy kedvencem volt, az olaszokat pedig annyira nem csípem.

(#1679) dvd_R+: Kérdezd bela5-öt:[link]

(#1682) runner 125: Jogos...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1682) runner 125 válasza ktommy91 (#1681) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindig behalok az ilyen user-eken.
Se köszönés, se egy kerek mondat, se köszönöm, csak a beböfögés, h kóla vagy fanta, he?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1683) bigwolf277 válasza runner 125 (#1682) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

ha rám gondoltál elnézést kérek SZIASZTOK

(#1684) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

hello!

Az miért van, hogy y570a-nál az akku led elöl kb 5mp-ként pislog egyet? vagy ez normális? Tápról használom, de akkut azt 50-45% között tartja...

(#1685) ktommy91 válasza Bitpalace (#1684) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez inkább off topic téma. Azt nem tudom hogy normális-e, de nálam is ezt csinálja. Igazából fel sem tűnt amíg nem írtad.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1686) Bitpalace válasza ktommy91 (#1685) üzenetére


Bitpalace
senior tag

köszönöm, és jogos!

(#1687) Prof válasza BlueAthlon (#1674) üzenetére


Prof
addikt

Na ja de Cpu-ban nagyon kell az A10 minimum, hogy meghajta a CF-et, pláne, hogy a 7660G az kb egyszinten van 7670m-el.

Ékes példa, hogy lehet elbaszni egy amúgy remek DG-s gépet. Más kérdés engem ami nem matt noti az nem érdekel komoylan.
Persze egy Asus K55R DG tesztett rendes CF támogatott játékokkal megnéznék szívesen.

Bár vmi azt súgja egy Ivy + 650M Asus n46VZ simán lenyomja a rossz CF támogatottság miatt.
De egy Hp dv4 660M-el tuti.

(#1688) AxBattler válasza KISDUCK (#1677) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón is találsz Z575-öt, akár jóval olcsóbban...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1689) wiggen123


wiggen123
aktív tag

CPU, GPU teszttel tele van a net. De van valahol megbízható monitor, touchpad, billentyűzet teszt? :) Engem főleg ezek érdekelnek per pillanat.
Valamelyik nap kolléganő régi Sony laposát kellett megnézzem és baromi jó képe volt, jobb mint a low end céges Asusomnak. Ezek után élőben is le kell csekkoljak közelebbről pár gépet, hogy tisztába legyek a különbségekkel.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1690) Borote válasza wiggen123 (#1689) üzenetére


Borote
addikt

Pl a Notebookcheck. Aztán a helyi PH!-s tesztek sem rosszak, de az NBC-n elég részletes, kijelző esetében a kontraszt, színtér és a betekintési szögek (képekkel) is szépen benne vannak.
TN és TN között is azért van különbség, de nincs kizárva, hogy ha az egy drágább Sony volt, akkor előfordulhat, hogy IPS kijelző volt benne :) (Ami fényévekkel szebb, mint a TN. Válaszidő lassabb, de az engem annyira nem nyomaszt :) )

(#1691) Stauffenberg válasza Borote (#1664) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Várok én ha kell. Most még csak "jó lenne ha már meglenne" státuszban van a dolog, de augusztus végén már erősen sürgős lesz.

Egyébként AMD fronton mi a helyzet? Egy időben olvastam az AMD saját ultrabook variációjáról, mely elvileg olcsóbban jöhet, mint az Inteles. Ezzel mi van?

(#1692) Borote válasza Stauffenberg (#1691) üzenetére


Borote
addikt

Na de most akkor vékony gépet szeretnél, vagy erőset? (Ultrathin/Ultrabook vagy notebook, subnotebook)?

[ Szerkesztve ]

(#1693) Tikakukac válasza Borote (#1692) üzenetére


Tikakukac
titán

Erős, olcsó, keveset fogyasztó, könnyű és szép. Én ilyet akarok. De mivel álmodik a nyomor, ezért muszáj tengetnem az életem a dv5+x200s kombóval :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1694) gabor2012


gabor2012
csendes tag

mi a véleményetek clevo t200v notiról?
1ghz cpu
512 mb ram
64 mb gpu
30 gb hdd
14.1 col kijelző
1 órás akku

[ Szerkesztve ]

(#1695) gabor2012


gabor2012
csendes tag

bármilyen furán is hangzik de szerintem egy notinak az a feladata hogy lehessen netezni vele épp ezért elég a használt régi laptop is még alszok rá egyet és aztán meg is veszem ha minden igaz :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1696) Tikakukac válasza gabor2012 (#1694) üzenetére


Tikakukac
titán

Valami hasonlót süldő koromban még láttam. Kellően berendezett Linux alapú oprendszerrel még jó is lehet. Persze ha a tényleg minimal költségvetés a cél. De valami bajuk ezeknek már úgyis van.

Mondjuk egy tabletnek lenne inkább a netezős feladat, azért a noti ennél sokkal többre hivatott. Maximum nem látod át a termékréseket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1697) Borote válasza gabor2012 (#1694) üzenetére


Borote
addikt

Mennyibe kerül? Ha már egymagos gép, akkor én IPS-s T4x-et vennék, 30-40 körül már lehet kapni, tán az alsó határhoz közelebb :)

(#1698) Kornel válasza Borote (#1697) üzenetére


Kornel
veterán

Ha 20k-ba kerül, még lehet is létjogosultsága :)

(#1699) gabor2012 válasza Tikakukac (#1696) üzenetére


gabor2012
csendes tag

nekem az asztali gépem elég kemény ez csak 2. lagos gépnek kell 15000 ft postával együtt kb ha jól tudom a posta árakat

[ Szerkesztve ]

(#1700) gabor2012 válasza Tikakukac (#1696) üzenetére


gabor2012
csendes tag

ám szerintem laptopra nem érdemes 20000 ft-nál többet adni a boltiakat se lehet nagyon bővíteni nem érik meg az árukat :)) :))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.