Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#142001) roti13 válasza Khelben (#142000) üzenetére


roti13
tag

És van amit ajánlanál?

Samsung Galaxy Note9

(#142002) TheNewDawn válasza roti13 (#141999) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Witcher 3 ba a 30 as fps csak 720p be lesz meg szerintem, ha mindent minimumra veszel. De gyanítom, ha beérsz Novigrádba, ott lehet csak 20 lesz.
Az általad linkelt Zenbooknál szerintem akkor már a Dell 7577 sokkal jobb választás, igaz, hogy nem munkagép, de valamennyire azért arra is használható.

(#142003) jannid válasza Khelben (#141996) üzenetére


jannid
senior tag

Köszönöm! és ha a fotószerkesztést nem vesszük figyelembe akkor 8gb ddr4, 256 GB ssd, i5 procis full hd laptopok közül melyiket ajánlanád? :R

[ Szerkesztve ]

(#142004) Chaser válasza roti13 (#141999) üzenetére


Chaser
titán

átlag 30 v minimum?:) átlag 30 még csk-csak játszható, de ha esetenként beesik 15-20-25-re semmi értelme

szerk: Khelben ha lenne sok raven ridge alapú gép akkor nem lenne gond minimum játék integrált grafikán, de ugye nincs ( : az új zenek már versenyképesek minden téren az intelekkel, vga-ban meg csúnyán verik őket, érthetetlen, h mért nem repülnek rá a gyártók - nyilván van az a pénz amiért nem :d -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142005) Khelben válasza roti13 (#142001) üzenetére


Khelben
nagyúr

Munkára egy Dell 5580-at, játékra meg egy Dell 7577-et. De ezek darabja annyi, mint a kereted.

(#142003) jannid : HP 250 G6-ból össze lehet rakni egy ütős konfigot i5-tel, ssd-vel 200 körül.

[ Szerkesztve ]

(#142006) RoLand9696


RoLand9696
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-340K.

(3) Felhasználás?
Leginkább böngészés, távoli asztalok, GNS3, 1-2 minimális virtuális gép.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13" lenne az ideális, és IPS.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Legtöbbet otthon lenne használva de havi szinten 1-2 alkalommal utaznék is vele.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mind1. Ami nekem kell, mindegyik tudja.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 256 SSD, min. 8GB, nem kell optikai.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ami fontos, hogy sokáig bírja az akku. Talán ez a legfontosabb.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Igazából kinéztem magamnak 2 gépet.
Az egyik egy Lenovo 720S lenne. Ahogy néztem az üzemidő is elég jó, szép a kijelző, alu ház.
A másik..egy Macbook Air. Ezzel kapcsolatban vannak aggályaim. A felbontása nem full hd, ennyi pénzért csak 128gb ssd férhet bele. Viszont igazán kipróbálnám, hogy milyen is az OSX hosszú távon.

Valami tanács, ötlet?

(#142007) Bee-Beep


Bee-Beep
tag

..elsőre lehet rossz helyen tettem fel a kérdésem, így ide is bemásolom..

Sziasztok!
250e forintig keresem a legerősebb notebookot.
-15,6-17,3
-Matt kijelző.
-Bill. háttérvilágítás.
-ssd min 128gb, + hdd min 500gb
-min. 8gb ram
-új

A fentiek fontosak.
Biztos többen vannak köztetek akik naprakészek a kínálatot illetően.
Főleg netezésre, film nézésre használnám.
Néha viszont alacsony felbontáson játszanék.
Olyat keresek, amin minimum a Mass Effect Andromeda elfut "lowon", de ne akadjon semmiképp.
Ha létezik ilyen gép, megköszönném, ha linkekkel megtámogatnátok.
Előre is köszönöm!

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy senki nem akar kicsinálni...

(#142008) DamianB válasza Khelben (#141998) üzenetére


DamianB
őstag

Akkor inkább csöndben maradok hogy a Black Flaget 24 átlag FPS játszottam végig és közel 100 órám van benne . Többi játékról nem is beszélek.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#142009) mirci18 válasza Khelben (#141958) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Mi a baj velünk?
Ezekből áll össze jóformán a belépő széria.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#142010) dugo_ válasza mirci18 (#142009) üzenetére


dugo_
veterán

Azon kívül, hogy a 10 éves core 2 duo-m leveri ezeket az atom-származékokat, semmi.

Nem valók asztali oprendszer alá.

(#142011) Khelben válasza mirci18 (#142009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem. Amit te belépő szintnek hiszel, az valójában a kerülendő kategória. A belépő szint 130k Ft körül kezdődik az I3-mal. Olyan ez, mint az autózás. 2 millióért már kapsz egy Dacia-t klíma nélkül, fa padokkal. Az a belépő szint. Ha holnaptól elkezdene árulni egy cég 1 millióért egy autót, amiben nincs motor és csak 3 kereke forog, attól még azt nem fogjuk belépő kategóriásnak nevezni.

(#142012) Tikakukac válasza RoLand9696 (#142006) üzenetére


Tikakukac
titán

Az Air legnagyobb baja, hogy TN. A felbontás ideális. Az egy botrány gép.

430 G5 Kaby refresh 4 magossal is van ennyiből. 1 óra a diffi köbö a levonóhoz képest az akksi idő, cserébe van garid. Nem utolsó szempont.

DamianB: Mennyit játszottam én is úgy, hogy szanaszét reccsentek a játékok :B Good old days, de maradjunk annyiban, hogy diavetíteni nem annyira mókás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142013) Tikakukac válasza Bee-Beep (#142007) üzenetére


Tikakukac
titán

Van Acer A515 éééés kifújt. Egy levonó van kettővel ezelőtti genből amit hagynék és ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142014) TheNewDawn válasza DamianB (#142008) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Lol,nálam is pont a black flag volt a mumus,pont utána cseréltem le a régi csodás 730 amat,mert a 20as FPS mellett már ráment pár ezer idegsejtem még néhány hajszálam:)

(#142015) RoLand9696 válasza Tikakukac (#142012) üzenetére


RoLand9696
csendes tag

Meglestem ezt a hp-t most. Nem néz ki rossznak. Viszont kicsit tartok a hp-któl, eddig nem volt velük jó tapasztalatom. Ezek össze vannak már rakva rendesen?

(#142016) DamianB válasza TheNewDawn (#142014) üzenetére


DamianB
őstag

Az vicces mert pont miatta kezdtem el én is nézelődni laptop piacon decemberben :DD

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#142017) Tikakukac válasza RoLand9696 (#142015) üzenetére


Tikakukac
titán

Probookjaid meg Elitebookjaid eddig szétestek?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142018) RoLand9696 válasza Tikakukac (#142017) üzenetére


RoLand9696
csendes tag

Nem, mivel még felső kategóriás hpm nem volt. Talán pont ezért van ez mivel eddig csak közép meg alsó volt hp-ból.

(#142019) Dhampir válasza RoLand9696 (#142018) üzenetére


Dhampir
félisten

A ProBook sem felső kategóriás.

(#142020) Tikakukac válasza RoLand9696 (#142018) üzenetére


Tikakukac
titán

Fölöttem már megírták, 200k alatt is csíphető probook, az abszolút nem felső szint. Nagyobb akciókban 150k körül is futhatnak, lásd az 5 év garis, akkugaris csodákat, ami haveromnál is bírt másfél évet, pedig nála 3 hónap után már szétesik minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142021) RoLand9696 válasza Tikakukac (#142020) üzenetére


RoLand9696
csendes tag

Akkor szétnézek a palettán, hogy mit lehet tőlük választani. Igazából a keret lehet maradva. Megnézem mit találok 300 körül. Egyszer akarok rá most költeni de az jó legyen alapon.
Köszi szépen az infókat! ;)

(#142022) jannid


jannid
senior tag

250 ezerig keresnék kb 14" vékonyabb hordozható gépet. Acer swift 3, vagy HP Pavilion x360 tetszik, de biztos van más is. i5, 256 gb ssd, 8 gb ram lenne ideális. Ötletek? :R Max office és netezésre, néha filmezésre használnám és legyen jó akku idő.

(#142023) Tikakukac válasza RoLand9696 (#142021) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel elitebook nincs, így marad a probook :B Esetleg latitude ami kezdődik ekörül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142024) Tikakukac válasza jannid (#142022) üzenetére


Tikakukac
titán

Mac után ezek minőségben elszomorítóak lesznek, ha mondjuk szeretnél valami rendes panelt is, akkor 5471 Vostro van és cső ;]
250k az vékonyka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142025) mirci18 válasza Khelben (#142011) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Sajnos nem vagyok jártas a témában ezért is kérdeztem rá ennek mikéntjére.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#142026) jannid válasza Tikakukac (#142024) üzenetére


jannid
senior tag

Netezesre, meg office-ra nem kel tobb szerintem. 2013 late MBP Retina 13" i5 256 gb ssd 8 gb ram-ot valtana az uj gep.

(#142027) Tikakukac válasza jannid (#142026) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért mondtam, hogy vékonyka a keret. Csak hasonlítsd össze az új árát annak a gépnek a 250k-val. Csoda nincs, ha nem akarsz műanyag vackot és fakó TN kijelzőt, akkor vagy a Vsotro vagy még kell cash.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142028) Nimda


Nimda
addikt

Lassan eljön az ideje, hogy váltsam a gépemet (aláírás). Viszont most laptopban szeretnék gondolkodni, szinte már minden erősebb a jelenleginél, ezért az elvárásaim minimum:

Proci: i5 vagy Ryzen
RAM: 8GB
VGA: Nvidia MX150
SSD: 128GB
Kijelző: Full HD
Win 10 előtelepített

A keret olyan 250k, ennél feljebb már nem szeretnék menni. Az Acer-t nézegettem, de ha van olcsóbb és megbízható márka, szívesen venném. Némi játék és gyors munkagép.

[ Szerkesztve ]

(#142029) TheNewDawn válasza Nimda (#142028) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nincs.

(#142030) Tikakukac válasza Nimda (#142028) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez csont 1 gépre illik csak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142031) Nimda válasza Tikakukac (#142030) üzenetére


Nimda
addikt

Szerinted érdemes kivárni a Ryzent?

(#142032) Tikakukac válasza Nimda (#142031) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg fognak ölni ezért: szerintem semmi értelme.

Nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy kéne meg kellett volna. Most bagóért kéne vennünk procikat. Nos, nem veszünk. Ahogy a Ryzen notik sem tolonganak főleg nem beszakított árakkal. Nem is fognak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142033) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok,

Egy notebook-ot szeretnék vásárolni, melyhez a segítségeteket szeretném kérni.
(1) 1-2 hónapon belül
(2) 400-500 ezer forint
(3) Játékokra használnám
(4) FULL HD-ban, City Skylines, Sims, Planet Coaster (rengeteg kiegészítő nagyon meg tudja fogni)
(6) Nem sokat lesz hordozva, és úton se lesz használva nagyon (akkumlátor kapacitás nem lényeges)
(7) Win 10
(8) Tárhelyhez SSD-t szeretnék benne, ha csak önállóan akkor legalább 500 gigásat, ha van mellette HDD akkor kisebb is jó. A többi paraméter a játékoktól függ amit nem tudok behatárolni magamtól sajnos
(10) Csak új gép.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#142034) Khelben válasza bartucz911 (#142033) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindenképp notebook kell? Mert asztaliból háromszor erősebbet és tartósabbat veszel ennyiért.

(#142035) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, egy 10-12"-os gépet szeretnék venni, mert fontos, hogy mindenhova el tudjam könnyen cipelni. Irodai programok futnának rajta, ne okozzon neki lejátszani egy youtube videót, meg tudjak nézni rajta egy HD mkv-t nagyobb röccenések nélkül. Nem kell feltétlen windows a linuxal is elvagyok.
Egy napi nézelődés után arra jutottam, hogy vagy szemetet lehet venni atom vagy celeronnal olcsón, ami meg használható az meg mind 300e forint felett van. Csak ezt találtam kivételnek: [link]
Gondoltam rakok bele egy ssd-t aztán a linux az szépen elmegy rajta, ha felbővítem 8GB-ra akkor még talán a windows is.
Meg merjem kockáztatni ezt vagy inkább nézelődjek az i3-5 kategóriában dupla ennyiért?
Asus, HP és a lenovót preferálnám márkailag.
Köszönöm.

(#142036) Tikakukac válasza Chuck Norris (#142035) üzenetére


Tikakukac
titán

Neked subnoti kell. Ez szinte 90%-ban csak business class, az újban pokol.

Amit írtál használtban 100k-ból baromi vastagon megvan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142037) Nimda válasza Tikakukac (#142032) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi, sejtettem. Amúgy ezeknél a nem kimondottan gamer laptopoknál, jó hatásfokú hűtést kap a dedikált vga? Akarom kérdezni, nem fűtik szét idő előtt a lapot? Hallottam rémhíreket, hogy ha közös a heatpipe a cpu-val, akkor gond lehet.

(#142038) TheNewDawn válasza Chuck Norris (#142035) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A pentium még nagyobb nulla mint a celeron meg az atom kb. Nem is beszélve erről a csodás tipusról. Szóval ennél kb ha akartál se válaszhatnál szarabbat, mert a 70 ezresek igaz kukák de legalább olcsók, na ez azokhoz képest drága, és ugyanakkora kuka. Szóval ennél nagyobb szemetet kb keresve se lehetne találni.

(#142039) Tikakukac válasza Nimda (#142037) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi köze hozzá, legalábbis ilyenről nem hallottam még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142040) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok
Kis méretű laptopot szeretnek venni irodai használatra kb 12 “at
Szeretném hogy gyors legyen és Windows 10 legyen rajta.
Kb 100e Ft szánnek rá l, tudnátok ajánlani valami megbízhatót?

(#142041) Chuck Norris válasza Tikakukac (#142036) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Legalább 3-4 évig szeretném használni azért vennék inkább újat ...
@TheNewDawn akkor még jó, hogy rákérdeztem.
Viszont még mindig nem vagyok előrébb, ajánljatok valami használhatót kérem.

[ Szerkesztve ]

(#142042) Tikakukac válasza apple87 (#142040) üzenetére


Tikakukac
titán

X250-et megkapod, kicsit többért rendes panellel. Bőven király.

Chuck Norris: Ha van della dögivel, akkor Lati E7270, TP X270 és HP 820 G4. Illetve ezekből eggyel régebbiek apróról mondjuk ezen árak felében, de továbbra is 2-3 év garival.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142043) Chuck Norris válasza Tikakukac (#142042) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Esetleg ez itt [link]?

(#142044) Tikakukac válasza Chuck Norris (#142043) üzenetére


Tikakukac
titán

Az is egy 3-4 éves gép :B Azt sem értem egyáltalán hogyan van az ott :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142045) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
A múltkor odáig jutottam itt a fórumon hogy minimum I3-as procival szerelt gépet vegyek 120k-ig.
Tudnátok segíteni hogy ezek közül melyiket érdemes választani?:
Asus X540
Acer Aspire 3
HP 250 G6
Lenovo Ideapad 320
Asus Vivobook

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#142046) TheNewDawn válasza mirci18 (#142045) üzenetére


TheNewDawn
addikt

a HP t . :)

(#142047) mirci18 válasza TheNewDawn (#142046) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#142048) TheNewDawn válasza mirci18 (#142047) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Np, de egyrészt szerintem semmiképp se emagról rendelj, másrészt amit linkeltél, csak 1366-- 768 as a kijelzője, na most ráteszel 10 ezer ft ot, akkor van ugyanilyen gép FULL HD, 1920-1080 as kijelzővel, ami sokkal jobb.

(#142049) mirci18 válasza TheNewDawn (#142048) üzenetére


mirci18
addikt

Megfontolom a tanácsaid.
A nagyobb értékű emagos cuccokkal mi a baj?
eddig kisebb értékű cuccaim voltak tőlük a garanciával soha nem volt gond.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#142050) TheNewDawn válasza mirci18 (#142049) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Csak annyi,hogy román cég,szóval ha netán gond lenne,nincs kihez fordulni.persze 90%hogy nem lesz gaz,de ennyi kockázat nem ér sztem 5000ft ot.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.