Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#136001) #56573440 válasza Brandynew (#135985) üzenetére


#56573440
törölt tag

Rendes laposa van otthon, amivel tud csinálni mindent is, de az nem bírja a 8-10 órát. Ezek is csak erős megkötéssel, de 15-ös lapost nem fog cipelni mert nő :D

Tudom, hogy ha üzemidő és ennyire szűk felhasználás, akkor miért nem droid, ezt én is mondtam, de a fülek süketek. Csak hogy kontextusba helyezzük, a megkérdezésem nélkül vett wines, 2:1-ben tabletnotit, 32 gigás háttértárral, ennél is gyatrább procival, amivel annyi baja volt csak, hogy semmit se tud telepíteni kb, mert 2 giga se volt szabad... Innentől tudja hogy lassú, tudja hogy megkötésekkel, tudja hogy műanyag.

Igazából csodákat se vártam, ritkán van 100k alatt hosszú üzemidős, erős, korrekt burkolatokkal megáldott lapos sok ssd-vel. De hátha ki lehet ebből hozni a maxot :D

ASUS VivoBook E12 E203NA vagy Acer Aspire ES1-132-C0FF lesz, előbbi ssd-s gyengébb, de talán kevesebbet eszik, utóbbi erősebb, de vinyós, os nélkül, kb egy árban. Alszok még rá kettőt aztán lesz egy Acer.

(Évekkel ezelőtt elmentünk mert fényképező kell, kinéztem neki egy korrekt darabot, megtapogatta, aztán kijöttünk egy rózsaszínnel, ami pont olyan árnyalatú volt mint a telefonja, mert az kicsi, és nem nehéz, és pont annyiba kerül mint a fekete csúnya...)

(#136002) Tikakukac válasza #56573440 (#136001) üzenetére


Tikakukac
titán

Kislány esete a cipőfűzővel. El fogok esni, el fogok esni, el fogok esni... és elesik :B

Ha nem kerülne be ez is az eladott táblázatba és erősítené a cégek felé, hogy érdemes ilyet gyártani annyira nem érdekelne. De sajnos bekerül és fogják is tolni, ez az egyetlen dolog zavar ezekben mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136003) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a régi vasat és ebben szeretném a ti segítségeteket kérni.

Felhasználási kör: Otthoni munka (3D tervezés, Photoshop, videó vágás néha játék)

Márka: főként Lenovo érdekel de lehet más is
Processzor: i7
RAM: 12/16 GB
SSD: 128 GB
GPU: Minimum Geforce GTX 960

A keret pedig ~350k

Amit eddig találtam az egy Lenovo IdeaPad Legion Y520 80WK009DHV csak a memória bővítéssel sokallom érte a 360-at főleg, hogy nincs benne SSD .

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136004) Brandynew válasza #56573440 (#136001) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát... ilyen paraméterekkel és elvárásokkal itt komoly ember nem fog ajánlani gépet, mert mindegyik rossz választás lenne. Neked is azt ajánlom, hogy ne te válaszd ki neki a gépet, mert lassú lesz, el fog romlani, és akkor te leszel a hibás, mivel te választottad, pedig ő látott egy szép bordót is ugyanannyiért, ami biztosan sokkal jobb lett volna.

(#136005) fordfairlane válasza #56573440 (#136001) üzenetére


fordfairlane
veterán

Te vagy a bátyja, a te felelősséged lebeszélni az ilyenekről! :))

x gon' give it to ya

(#136006) barnabas22 válasza TurboDuck (#136003) üzenetére


barnabas22
tag

Ezzel sokkal jobban járnál, SSD-t meg veszel bele majd külön :)
[link]

(#136007) zozy84 válasza Tikakukac (#135987) üzenetére


zozy84
senior tag

:DD
Kérdés volt. Hogy helyes-e a gondolatmenetem abban hogy kb 30k-val olcsóbban tudnám ezt össze rakni Probookból de akkor nincs Win és kisebb a HDD. Így meg 30kból van elvileg Win meg 500gb.

(#136008) Tikakukac válasza zozy84 (#136007) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit mondjuk meg 15k-ból rakok össze, de mondom, neked kell tudni mihez férsz hozzá. Ezek a dolgok azért vannak így, mert sokan csuklóból kiverik rá a pénzt és nem kell menni a maradékért. Innen nézve oké, fillér oldalról nyilván nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136009) palika20


palika20
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 300-320

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
AutoCad
Videó vágás Sony Vegas
Néha játék (FPS-lövöldözős, Autós)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lövöldözős, autós nem kell a legújjabb játékra

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 mindenképpen MATT
én IPS-eket néztem de nem követelmény :)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főleg otthoni felhasználás 80%ban

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 de nem kell legyen rajta mert van eredeti telepítőm

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD vel lesz használva de lehet HDD is és később cserélek benne tárhelyet
min 128GB SSD
min 1TB HDD

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
usb 3

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újjat szeretnék.

Én Levono-t és Dell-t néztem eddig, ezeket ajánlották.

Köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#136010) TurboDuck válasza barnabas22 (#136006) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Hali!

• Gyártó: ASUS • Processzor típus: Intel® Core™ i7 Processzor Quad Core • Számozás: 6700HQ • Memória méret: 8GB • Merevlemez méret: 1TB • Videokártya típusa: GeForce GTX 970M • Kijelző méret: 17.3 • Felbontás: 1920 x 1080 • Tipus: Full HD IPS LED / matt • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 2 év • Szin: Szürke

A gép jó, viszont két problémám van vele, az egyik a kijelző méret (van monitorom, így a nagyobb méret negatívum a számomra, a 15.6 körüli tökéletesen bevált eddig.)
A másik pedig, hogy van windowsom ezért a freedos tökéletes lenne.

Ezt még mindig jobbnak látom, erősebb proci, erősebb videó kártya, ssd és nem mellesleg olcsóbb is [link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136011) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Naponta le van írva, hogy a lenovo Y520 egy kukába való ipari hulladék. Egy forintot nem érdemes érte adni, nem hogy 300 ezret. Gyakorlatilag minden téren gáz.

(#136012) Tikakukac válasza TurboDuck (#136010) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát a 970M azért elég szépen beveri a 1050-et.

Ha adatlapos gépet akarsz akkor Lenovo. Ha használni is akarod Asus. Hadd ne részletezzem ezredjére is, hogy a laptop nem asztali, itt nem dobálsz be gariba 2 hétre dolgokat és nem külső perifériákat használsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136013) zozy84 válasza Tikakukac (#136008) üzenetére


zozy84
senior tag

(#136014) TurboDuck válasza B-Clone (#136011) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Nem ismerem a Lenovo jelenlegi szériáit, ezért kértem segítséget.

Azért néztem első sorban ebből a márkából mert a mostani, lassan 4 éves Y580-am még mindig jól bírja a strapát, csak már "elavult". Problémám nem volt vele, egy HDD csere volt tavasszal, de azon kívül semmi baja nem volt.

Az Asus azért kerültem eddig, mert amikor legutoljára vettem laptopot, akkor itt mindenki pont az ellenkezőjét mondta mint most, azaz inkább Lenovo mint Asus, de ez 4 éve volt és ismétlem, mivel nem vagyok jártas a témában és nem követem nyomon a változásokat ezért kértem tőletek segítséget.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136015) kdavid86


kdavid86
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb, de talán várhat 1-2 hónapot
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250.000-300.000 HUF
(3) Felhasználás? Otthoni átlagos felhasználásra (HD filmek gond nélkül menjenek), néha játékra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Picit magasabb felbontásban ne akadjon a játék (nem kötelezően mai játékok, hanem pl 1-2-3 évesek)
(5) Kijelző mérete? 15.6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak ritkábban hordoznám
(7) Operációs rendszer? Lehetőleg FreeDOS
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD)? HDD mindegy, ha SSD nincs is benne, lehessen a dvd meghajtó helyére betenni SSD-t
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI nyilván legyen rajta, illetve viszonylag fontos lenne, hogy 3-4 évet kibírjon élve
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

(#136016) Brandynew válasza TurboDuck (#136014) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez nem márka kérdése, konkrét típusok vannak. A márka az egy kamu dolog, lehet, hogy már teljesen másik gyártósoron, más munkásokkal, más mérnökökkel készül el XY gyártó gépe, mint 5 évvel korábban. Egyik gyártó sem bénább, mint a másik (kicsit azért túlzok), ezek a címkézések, hogy "Lenovo", "Asus", "Dell" csak marketingeszközök. Minden gyártónak vannak jól és rosszul sikerült szériái. Pl. a Lenovo Y700 egy ajánlott típus, csak a Lenovo magyarországi garanciaszolgáltatása kritikán aluli.

Nem azért ajánlották az Asus-t, mert Asus, hanem, mert az a konkrét típus jó választás. Pl. az Asus X és GL-es szériái messziről kerülendők, de ez a G-s kifejezetten jó. Nekem meg egy Dell 7559 van most, de a Dell-ből sem szabad megvenni akármelyiket, vannak gagyi modellei.

A laptopok specifikációs adatlapjai azt írják le, hogy milyen hardverek vannak a gépben. Azt nem teszik közzé, hogy milyen ötvözetből készült a gépház milyen merevítések vannak benne, mennyire tartós a zsanér, milyen a billentyűzete, touchpadja, hűtése, milyen az összeszerelés minősége stb.

[ Szerkesztve ]

(#136017) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

Meglévő PC mellé keresek használt üzleti lapost.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 80-100k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Tartalomfogyasztásra leginkább, egyszerűbb programok. Semmi játék. Legyen jól összerakva, masszív legyen a gép.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- ----------
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- IPS lenne a jó vagy TN normális betekintési szöggel és színekkel, felbontás, igazából nem olyan fontos, 12-14'' közötti keresek gépet, ahhoz nem fontos a fullHD.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Vonatozás, kb 3-4 órát bírjon ki.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 128 GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Min. 720p webcam
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Használt üzleti.

Előre is köszi. :R

(#136018) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Rólla mi a vélemény? [link]

Egy Linuxal telepített gépet mennyire macerás letakarítani és Windows rátenni? (gondolok itt arra, hogy elég neki egy format:c és mehet rá a windows?)

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136019) Tikakukac válasza TurboDuck (#136018) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt kalapáccsal formattolni kell a gépet 1 centis vastagságig, utána minden mást. Igen, ezt a gépet is mindenki megtalálja és igen, nem szórakozásból nem írtuk le, hogy vedd ezt. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136020) Tikakukac válasza pethYeti (#136017) üzenetére


Tikakukac
titán

Háááát E7440 lassan csúszik 100k-ba FHD IPS-el, nem azt mondom atombiztos, de éppen lehet megoldás. 130k most a 256 gigás változat, kicsit megcakkozva akár még szinte a pénzedhez is faragható.

kdavid86: Néha játék kéne bővebben. 364nap Office és évi 1 BF1-hez is gémer vas kell. Átmenet nem nagyon van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136021) egil2


egil2
csendes tag

Sziasztok!
Anyósom laptopját kislányom egy pohár vízzel hazavágta, most venne másikat. Én inkább asztali gépeket használok, nem vagyok naprakész.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában bármikor
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100e Ft (+-10e)
(3) Felhasználás? nyugdíjas felhasználó, net, mail, skype, facebook, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? csak netes játék az unokákkal, bár az unokák nőnek...
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? lehetőleg matt, 15,6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Mindegy, de ha van Win10, az nem baj
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? A vízkáros előzőből át kéne tudni tenni az SSD-t és optikai meghajtó is kell. memória 4-8GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Szerintem i3 alá nem kéne menni, de neki erről fogalma sincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#136022) Maddrive321


Maddrive321
csendes tag

Sziasztok a szakértőket kérdezném mert már teljesen kezdek döntésképtelen lenni gamer laptop vásárlás ügyben!
1. Már a bolt kiválasztásánál is gondom van mert nem tudom melyik megbízható
2. Max 400 ezet költenék, ha lehet férjen bele az op renszer, de ha nem majd megoldom
i7 7700HQ
Geforce 1050 ti
ssd 128 vagy 256 ami belefér
1 terás vinyó az hogy 5400es vagy 7200 nem tudom mi a lényeges különbség
kijelző elég a 15 de ha belefér lehet 17 IPS, matt
ramból nem tudom a 8 meddig elég jó lenne 16

az a bajom hogy ezekkel a specifikációkkal az összes gyártónál találni gépet, és mivel sok kommentet visszaolvastam a fórumon nagy a szórás a véleményekben az lenne a kérdésem:
Ha lenne 400 rugód, a fenti specifikációkkal milyen gépet vennél és honnan rendelnéd meg?!
a válaszokat előre is köszi ha lehet privátban

(#136023) Brandynew válasza TurboDuck (#136018) üzenetére


Brandynew
őstag

A GL az egy átnevezett X, és mindkettő a gagyi kategória. Asusból konzumer fronton jelenleg csak az N és a G széria ajánlott.

(#136024) pethYeti válasza Tikakukac (#136020) üzenetére


pethYeti
addikt

Ismerem és jó is ez a laptop, de nem hiszem hogy 100-ért találok ebből normálisat. Esetleg más javaslat? Nem kell full HD, egy nagyon jó TN is jó ha nincs semmi IPS paneles gép. Igazából tényleg csak arra lenne, hogy utazáshoz, meg néha 1-2 napra legyen egy megbízható gép amíg nem vagyok az asztali PC-m közelében.

(#136025) barnabas22 válasza TurboDuck (#136010) üzenetére


barnabas22
tag

A GTX970M legalább 30%-al erősebb kártya mint a sima 1050.. kb. az 1050Ti-vel vannak egy szinten.

(#136026) Sordoran válasza TurboDuck (#136018) üzenetére


Sordoran
addikt

Semmit nem számít, hogy linux vagy dos, simán formázással felrakod a win-t. Nekem is linux volt gyárilag, véletlen elindítottam azzal, de azonnal újra is indítottam és már ment neki a win10. (bénáztam a legacy-val)
Dell 7567 amúgy ajánlott, bár ebből többnyire még TN paneles elérhető FullHD-ban, de már jönnek be elvileg az IPS verziók is, boltot meg kell erről kérdezni, személyesen megnézni. Vagy megvárhatod a Dell 7577-et, ez már csak IPS-el jön (kasztni minimálisan változik). Mondjuk 350-es keretbe lehet nem férsz bele ha ragaszkodsz az SSD-hez és a plusz ram-hoz ennél a modellnél (bár nekem 8 GB bőven elég, de SDD nélkül venni használni gépet bűn).

Maddrive321: Neked is esetleg a fentebbi Dell (nem IPS minden verzió, keresni kell), vagy 17,3"-as méretben Asus G752VT, a 970M nagyjából a 1050 Ti "megfelelője" teljesítményét nézve a korábbi generációban. 8 GB szerintem ma még elég, de felhasználó függő. Bővíteni lehet bármikor. A HDD különbség pont az amit sejtett, a 7200 rpm-es picit gyorsabb, bár egy 250 GB-os SSD mellett nem számít, aminek lényeg, hogy gyorsan betöltsön legyen azon.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#136027) Mikulásbá válasza Maddrive321 (#136022) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már írták,én mindenképp a G752VT-t keresném,az tényleg vérbeli gamer gép.

(#136028) Khelben válasza Maddrive321 (#136022) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7567, Acer Predator G3, HP Omen 15. Ez a "jósági" sorrend. Az Omen hűtése már nagyon határeset.

(#136029) barcabome


barcabome
aktív tag

Sziasztok!

Megfogadtam a tanácsotokat és felhívtam a laptop.hu-t, hogy pixelhibás a gép és nagyon zavar. (Dell Inspiron 5559).

Ma délben hívtam fel őket és azt ígérték, hogy holnap hozza is a futár az új gépet.

A gépen alapból volt telepítve egy Ubuntu, viszont én raktam rá helyette egy Win 8.1-et. A kérdésem az lenne, hogyan tudnám a gépet alap helyzetbe állítani, vagyis, hogy ne legyen rajta semmilyen op. rendszer, illetve formázva legyen a vinyó?

Arra gondoltam elindítom a Win 8.1 telepítőjét, ott leformázom a vinyót, majd utána kilépek a telepítőből.

Esetleg valami jobb ötlet?

Kicsit meglepődtem egyébként, mert arra számítottam vitatkozni kell majd velük, de nagyon korrektek voltak. Gondoltam nekem kell majd állnom a szállítási díjat, de szerencsére ingyenes lesz. Nem tudom mindig ilyenek-e, vagy csak jó kedvükben voltak, esetleg a TMX szerviz 3 hónapos szívatásai miatt már ők is unják a szitut. :DDD

(#136030) fery02 válasza Tikakukac (#135919) üzenetére


fery02
addikt

Gearbest-ről utóbbiakban már simán inkább rendelek, mint magyar boltból.

Mióta van EU Express szállítási mód, kicsit több, mint 1000Ft szállítási költséggel már lehet úgy rendelni értékesebb dolgokat, hogy abszolút sarc mentes legyen, így jelenleg 135xxxFt-ből ki is jönne.

Támogatástól sem tartok, van is időm kivárni az esetleges garanciáztatást, viszont az érdekelne, hogy az alatt mire gondoltál, hogy 20k-ból nem úszom meg a magyarítást. Itt fizikailag, magyar billentyűzetre cserélésre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#136031) Tikakukac válasza fery02 (#136030) üzenetére


Tikakukac
titán

Gearbest-ről utóbbiakban már simán inkább rendelek, mint magyar boltból.

Engem senki sem gyanúsíthat részre hajlással, sok-sok év után is simán elküldtem az anyjába a boltot, aki haveromat szopatta. De azért ha megválogatod a helyeket, menni fog az helyben is :B

135k-ból összerakom nekem a jelenlegi gépemet is kb. Igaz, ezen vannak lyukak dolgoknak, ami lehet 12" maceseknek fura, de alkalomadtán még használni is lehet vágódeszka helyett másra is.

Támogatástól ne tarts, mert fasorban sem lesz, sosem. Üzleti gépeknél is igencsak válogatni kell azt ami mögött van rendes társadalom. Itt a nyígásokat és a hogyan tekerjünk ki 3 csavart szint fölé gondoltam.

Magyarítás az rendes marás lesz és szita. Csere nincs, mert nincs mire. Ha egyéb gondod lesz, akkor is ez lesz a válasz. Te tudod. Én leírtam amit tudtam márka ide-oda csiki-csuki nélkül. Ha neked megér 19-re lapot húzni, nyugodtan. Ennyire tökös 18 évesen voltam, el is kentem egy platós IFA-nyi pénzt a semmibe :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136032) fery02 válasza Tikakukac (#136031) üzenetére


fery02
addikt

Tehát azt a marás, szita dolgot értetted a 20ezer Ft alatt. Természezesen ennyi pénzt nem költenék rá, hanem akkor maradna az eredeti billenytűzet, magyar billentyűzet beállítással.
Mac-es meg nem voltam sosem és tudom, hogy hajaz rá a gép a kinézetre, de attól függetlenül tetszik.
Kár, hogy tényleg nincs akkor hozzá semmi alkatrész, gondolom akkor még akkumulátor sem, ugye?

Csak magát a hardvert nézve amúgy, úgy megérne 135ezret?
Többet nem szeretnék most ultrabook-ra szánni.

[ Szerkesztve ]

(#136033) Tikakukac válasza fery02 (#136032) üzenetére


Tikakukac
titán

Hajaz rá? :DDD Igen ha diplomatikusan fogalmazunk, igen :B

Biztos mindent össze lehet lomizni hozzá, mert ugye ez is készül valamiből. Itt mindig az a kérdés, hogy vajon itt is lesz-e 30 oldalnyi tapasztalat a fórumon, hogy mit hozz és mit ne, mert mondjuk hiába ugyanaz mindkettő az egyik levág 50%-nál és errorokat dob, a másik meg jó. Csak egy példa.

135k most pont a használt E7440-es piac fullos konfiggal, ezerszer azt inkább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136034) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Az eddig hallottak alapján kicsit módosítottam a leíráson:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? kb. 340 000 Ft
(3) Felhasználás? 3ds max, photoshop, premier néha játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ~15,6, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz használva utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Van windows 10-em így nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 128Gb SSD / HDD mindegy / min. 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gépek

Köszönöm

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136035) B-Clone válasza TurboDuck (#136034) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A néha játék nem elég, mert nem mindegy, hogy néha simsezik valaki vagy néha PUBG-zik. Előbbi esetben van fasza gép munka szintű grafikázáshoz, utóbbihoz meg valami köztes öszvér kell erős kompromisszumokkal

(#136036) Woodrow


Woodrow
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztelek titeket, azóta próbálom követni a fórumot is. Mégis úgy érzem egyre tanácstalanabb vagyok. Minden gyártónál vagy típusnál, ami az én árkategóriámba esne felmerülnek problémák, és kicsit olyan érzésem van a kisebbik rosszat kellene választanom. Tudtok ebben segíteni?

A keret 175-250 ezer Ft körül mozog, de ha tudtok olcsóbb és drágább példányt is ajánlhatnátok ezen belül.

Körülbelüli elképzelésem is kialakult már.
Processzor: 7. gen. Intel i3-i5
Memória: 8GB DDR4
Képernyő átló: 15,6
Felbontás: 1920 x 1080
Videókártya: lehetőleg minimális játszásra alkalmas nVidia videókártya, vagy egy jobb integrált is beleférhet
Tárhely akár a maximális megjelölt SSD méret is elég lenne, de nem igazán találtam olyan specifikációt, ahol HDD nélkül ilyen áron ez elérhető
Merevlemez: 0-1000 GB
SSD meghajtó: 128-256 GB

ASUS-nak dícsérték a szervízét, de az X-es szériát nem, amit én nézegettem. :(
Lenovonak a szervize szar többek elmondása alapján. HP-t találtam még tűrhető áron hasonló specifikációkkal, de azokat valamiért itt nem gyakran láttam ajánlva.

Remélem tudtok segíteni, jöhetnek linkek, konkrét típusok, csak legyen miből válogatnom!

Előre is köszönöm!

(#136037) TurboDuck válasza B-Clone (#136035) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Néha GTA online esetleg counter-strike vagy hearthstone. Mivel a jelenlegi gépem már lassan 4 éves így nem is nagyon próbáltam az újabb játékokat és ha játszom akkor sem szoktam 1-1,5 óránál többet.

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#136038) Khelben válasza Woodrow (#136036) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig ha játékra kell, akkor ebben az ársávban csak a HP Pavilion jön elő, méghozzá a BJ001-es változat, mert annak ips a kijelzője. Asus K501 volt még, de úgy látom lassan kifut mindenhonnan és abban csak TN panel van.
Ha a játék nem fontos, akkor meg a Fujitsu A557.

(#136034) TurboDuck : ennyiből olyan, hogy munka és játék nem lesz. Vehetsz egy játékos gépet, amin néha dolgozol, de ha napi 8 órát nyüstölöd és cipeled mindenhova, az hamar meglátszik rajta. Acer Predator G3 1050Ti-vel pont belefér a 340-be. Vagy Dell 7567, utóbbiból még vadászni kell az ips kijelzőset, mert csak nemrég hozták be és jó eséllyel az már kilóg a keretből. Esetleg gyengébb vga-val beleférhet (1050). Vagy lemondasz a játékról és veszel egy munkagépet (Dell 5580)

[ Szerkesztve ]

(#136039) Maddrive321 válasza Khelben (#136028) üzenetére


Maddrive321
csendes tag

köszi az ötleteket az Acer tetszik, 8giga rammal adják de szerintem megelészem annyival egyenlőre

(#136040) Khelben válasza Maddrive321 (#136039) üzenetére


Khelben
nagyúr

A ramot a legegyszerűbb utólag bővíteni, egy csavart kell kicsavarni hozzá.

(#136041) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Bővítjük a Laptopszalon budai boltjának csapatát. Értékesítőt vagy/és üzletvezető helyettest keresünk. Nálam lehet érdeklődni privátban :)

(#136042) Draun01


Draun01
tag

Sziasztok,

ismerősömnek keresünk gépet, én egy 6 éves Asus K53SV-t használok SSD-vel, i5 2410M-mel 4 gb rammal és az ezeket az igényeket nagyjából kiszolgálja, valami hasonló gépre gondoltam neki, de úgy gondolom ti tudtok jobbat is ajánlani. Előre is köszi.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
januárig
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 100 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, light játék , tervezés (AutoCAD, ArchiCAD) munka és tanuláshoz egyaránt
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Light játék (pl. Skyrim,Cities: Skylines nem kell hogy maxon fusson)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15", FullHD jobb lenne a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetem és Otthon között gyakran
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne bele, mivel használt gép, optikai meghajtó nem kell (helyére akár mehet HDD), RAM min. 4gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt

Pixel 6a

(#136043) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Úgy érzem tényleg eljött az idő, hogy leváltsam az asztalit. Megvan rá az okom, nem használom ki, és jobb is, ha nem tudom mindig piszkálni (cserélgetni ezt-azt...). Vásárlást az elkövetkezendő 1-2 hétben gondoltam, a rászánt összeg maximum 200k, böngészésre, filmezésre, weblap szerkesztésre, hobbi java programozásra, kis játékra (lol, cs 1.6, esetleg csgo, meg retro játékok) lenne használva, ha játszom, akkor azt lehetőleg 1920x1080 felbontásban (mert olyan monitorra lesz dugva). A kijelző mérete, felbontása mindegy. 90%-ban otthon lesz majd monitoron, ha pedig elviszem valahova, ott nem lesz játék vagy film, csak linux terminal. Éppen ezért nem kell ips panel (nagyon jól tudom, milyen a tn). Lesz hordozva, de ritkán és nem sokat, útközben nem használnám. Operációs rendszer nélkül venném, mert windowsom van, mellé pedig linux is fog kerülni. Táhelyből 500 gb-ra gondoltam (vagy 256 ssd), van 120 gb-os ssd a gépben, örülnék, ha lenne lehetőség azt belerakni, valamint van egy 1 tb-os külső vinyóm is. Ramból 8 gb kellene. Dvd meghajtóra nincs szükségem. Hdmi csatlakozó kellene, webcam nem árt.
Nem lenne bajom a használt géppel, de részletre venném laptopszalonnál, így marad az új. Nem kell fém borítás, monitor, billentyűzet, egér pedig rá lesz dugva otthon (így a saját képernyőjét, billentyűzetét, tapipadját csak ritkán használnám. )

Van valami esélyem, vagy az igényeimen és a kereten változtatni kellene?

(#136044) Maddrive321 válasza Khelben (#136040) üzenetére


Maddrive321
csendes tag

és ha utólag cserélek nem jár garancia vesztéssel?

(#136045) Fizzlebang válasza Maddrive321 (#136044) üzenetére


Fizzlebang
újonc

Sziasztok!

Játékra,és multimédiás célokra jó a Asus N552 laptop?

(#136046) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Egy ismerős venne helyben laptopot.
Megbízható legyen, irodai felhasználásra, tartalomfogyasztásra lenne használva.
Zongoralakk burkolat és borotválkozó tükör kijelzőt kerülnék.
HP 250 G5 gondolom a minimum szint, van esetleg jobb alternatíva hasonló ársávban?
Köszi a válaszokat előre is! :R

(#136047) Brandynew válasza Fizzlebang (#136045) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Az Asus N552 egy jó laptop. Jó mindkét célra, de nyilván ez nézőpont kérdése is, YouTube-on találsz gameplay-eket, ahol megmutatják, hogy milyen grafikai beállításokkal, milyen fps érhető el.

(#136048) Brandynew válasza szacsee (#136046) üzenetére


Brandynew
őstag

A HP 250 G5 valóban egy jó választás, persze minimum i3 processzorral. Alternatíva lehet még a Fujitsu A557 (IPS kijelzős!), esetleg a Dell 3567. A munkahelyemen most Fujitsu A557 van, nagyon jó gép, szép a kijelzője, masszív, gyors, az egyetlen hátránya a gyenge hangszóró (más laptopé sem sokkal jobb ebben az árkategóriában).

A következő kategória 200 ezer Ft fölött kezdődik, szólj, ha az is játszik.

[ Szerkesztve ]

(#136049) Fizzlebang válasza Brandynew (#136047) üzenetére


Fizzlebang
újonc

Hát max 200 ezer forintot költenék, és hardverapróban láttam 190-ért 2 év garanciával,annyiért megéri szerinted?

(#136050) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy könnyű laptopra SSDvel.

150 000 Ft a keret, csak új jöhet szóba.

munkához lenne rá szükség, böngészésre, szövegszerkesztésre.

Ssd elég 120 giga.

Játék nem számít, néha filmnézés lenne még rajta.

Nem szeretnék nagyot sem, 14 -collban maximalizálnánám a dolgot .

mit ajánlanátok ilyen paraméterekkel?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.