Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#501) visszamennyé válasza Nixon18 (#497) üzenetére


visszamennyé
csendes tag

Egy órája megy a gép, a ventinél kicsit melegebb, a jobb oldalon szoba hőmérsékletű ami kb 26'C-t jelenthet. Megnéztem most a kedvedért, ölben is lazán el lehet vele lenni :)
A proci 49, a vinyo 37 fokos jelenleg (chrome+word)

(#502) Nixon18 válasza visszamennyé (#501) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi szépen! :D

(#503) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
lapost szeretnék venni és 2 különbözőt néztem ki, két különböző procival
1:[link]
2: [link]
ki melyikre tenné le a voksát, esetleg hasonló árkategóriában ha tud valaki, szívesen meghallgatom! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#504) runner 125 válasza braunlac (#500) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rendben van, jó vétel.

klambi

Első felejtős, az N53 jobb választás.
Újban nem gondolkodsz? A fentebb említett Samsung gyakorlatilag ennyiért neked is jó alternatíva lehet. Árat tekintve az is 150 alatt van.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#505) klambi válasza runner 125 (#504) üzenetére


klambi
addikt

akinek néztem őket, szeretne jáccogatni, és azért néztem kicsit erősebb vidkarival!
köszönöm a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#506) Dhampir válasza runner 125 (#504) üzenetére


Dhampir
félisten

Az előzőekben ajánlott Samsungnál miből készültek a zsanérok, műanyag vagy fém(borítású)?

(#507) runner 125 válasza Dhampir (#506) üzenetére


runner 125
nagyúr

A borítás 100%-ban műanyag, alatta gyanítom fém. Párszor volt szerencsém a típushoz, szerintem abszolút jól tartják a kijelzőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#508) Dhampir válasza runner 125 (#507) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm. Sokszor volt ajánlva, de a Samsung notebookjait nem ismerem, ezért is voltam kíváncsi rá.

(#509) Tikakukac válasza Nixon18 (#497) üzenetére


Tikakukac
titán

Tuti a hűtése, koliban egyik szobában van belőle 2 is. Nincs rájuk panasz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#510) Borote válasza sssirius (#493) üzenetére


Borote
addikt

Az E6xxx széria a Dell üzleti szériájának a csúcsa, minőségben, szolgáltatásokban veri az E5xxx szériát (ez utóbbi a Dell palettájában a középkategória). Nem véletlenül kerülnek újonnan majd' kétszer annyiba :)
Tehát processzor architektúrára az E5420 jobb, körítésben pedig az E6410 :) Notebookcheck-en elolvashatod a teszteket pl :)

Garancia mennyi van rájuk? :)

(#511) Nixon18


Nixon18
senior tag

Nem tudom melyik topicba illene bele legjobban a kérdésem ezért megpróbálkozok itt (a nagy aktivitás miatt csak kapok egy helyes linket a kérdésemhez):
Tehát! Tippeket szeretnék, hogy hogyan lehet az aksik élettartamát és üzemidejét minél tovább fenntartani.

(#512) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől: Notebookot szeretnék cserélni, mert a jelenlegi 16"-ost nehéz állandóan cipelni az egyetemre. Az 13"-os kategóriában nézelődök, amit otthoni használatra megspékelnék egy 24"-os monitorral.
Azonban annyi féle modell van, hogy már teljesen belekeveredtem a dologba.
Ami biztos, hogy kellene:
- i5 processzor - minél újabb annál jobb
- min 4 GB ram - ha bővíthető, az nagy pozitívum
- lehetőleg nagy felbontás (min 1366x768), ha anti-glare az pluszpont
- 500 gb vinyó, ha van DVD hely az még jobb a plusz ssd bővítés miatt
- 2x usb 3.0
- hdmi
- könnyű, hordozható

Átlagos felhasználásra venném (office, net, filmnézés, (néha ps/corel esetleg)).

- Ami most nagyon tetszik az az új Lenovo u310 modell, viszont semmit nem találtam róla még, itt a PH-n is csak várható a teszt...
- A jelenlegi gépemben viszont két hdd van. Lehet, hogy paranoiás vagyok (docs backup), plusz szeretem ha gyors a gép (ssd), így előny, bár nem feltétel a 2 hdd (odd bay-ben). Azonban erre a kategóriára üzleti gépeket találtam, amik meg baromi vastagok (pl. HP Probook).
- Márkakikötés nincs.
- Árban 800 EUR körül gondolkozom.

Köszi a segítséget!

(#513) Borote válasza SentryGun (#512) üzenetére


Borote
addikt

Hol szeretnéd vásárolni? (Itthon, vagy külföldön)?
Miért kitétel az i5-ös processzor?
Tömegben meddig lehet elmenni?

[ Szerkesztve ]

(#514) SentryGun válasza Borote (#513) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Ausztriában, vagy Németországból (amazon.de).

Miért kitétel az i5-ös processzor?
Szeretem, ha van tartalék a gépben. Vagy ez a mai processzoroknál már nem akkora gond, ha gyengébb? (i5 vs. i3)

(#515) Tikakukac válasza SentryGun (#514) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen felhasználásra nem kell az i5, még i3 sem. SSD-vel még a régi core2 gépek is bőven elegendőek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#516) Borote válasza SentryGun (#514) üzenetére


Borote
addikt

Hát, egyrészt nem gond a dolog, de (már bocsánat) látszik, hogy nem értesz hozzá, és az is legalább ennyire látszik, hogy mennyire értelmetlen és megtévesztő ez az i számozás, illetve mennyire értelmetlen az i számozás után menni :)
Minden esetre az aláírom, hogy PS és ilyesmihez kellhet a kraft (ha komolyan csinálod, nagyüzemben), de átlagos felhasználásra simán elegek ezek a processzorok, viszont azt hozzá kell még tennem, hogy amit kinéztél, abban egy ULV processzor van, ami 17W-os (ami amúgy dicséretes dolog, minden processzornak ebbe a TDP-be kellene esnie :DDD ), de ezzel az is jár, hogy hiába i5, nem lesz erősebb egy azonos generációs i3-nál :)

Nemsokára mondok valami értelmesebbet is :DDD (Amúgy valószínűleg nem lesznek rossz gépek :) )

(#517) SentryGun válasza Tikakukac (#515) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Feltéve, hogy van benne ssd. Mivel azonban a tárhely is fontos min. 500GB-ban gondolkodom. Ha 1 hdd fér csak el, akkor a hybrid hdd-ket tartom még megoldásnak.

(#518) Tikakukac válasza SentryGun (#517) üzenetére


Tikakukac
titán

Optikai helyre kerettel bemehet egy másik meghajtó és a gond letudva :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#519) SentryGun válasza Borote (#516) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Teljesen igazad van, valóban nem vagyok képben a mostani helyzettel. Alapvetően autodidakta módon próbálom magam képezni a témában, de valóban nagyon zavaró a számozás...
A PS-t/Corel-t csak hobbi szinten művelem (azaz nem hetven layer, ésatöbbi :) ), csak írtam, mint esetleg teljesítmény igényesebb program, ami szóba jöhet...
Előre is köszönöm a sok segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#520) dobrobesz


dobrobesz
csendes tag

Sziasztok!
[Erről] a laposról mi a véleményetek? Megfelel ez átlag felhasználásra + zeneszerkesztésre? Még menne bele 1 GB ram, esetleg SSDt érdemes belerakni?

(#521) SentryGun válasza Tikakukac (#518) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Igen, ha van odd, akkor mindenképpen repül bele a keret. Amióta ssd-t használok a rendszer alá, azóta nem is akarok visszalépni... :)
Csak sajnos nem minden gépben van hely neki, ezért írtam esetleg a hybrid tárhelyeket.

(#522) Davs válasza Tikakukac (#518) üzenetére


Davs
tag

Ilyen ODD-s SSD/HDD kombos megoldasnal a DVD iroval mit lehet kezdeni? leteznek valami olcso sata->usb atalakitok? Igazabol ilyenen gondolkozom, csak jo lenne, ha itt-ott tudnam a DVD-RW-t is hasznalni, haz/tarto nem kellene hozza, tenyleg csak ritkan/otthon vennem elo..esetleg ha valaki tud ilyesmirol, olcson, ha lehet ebay linkkel megspekelve (hogy tudjak mire keresni :D) azt megkoszonnem

Szerk: Btw, SSD+HDD komboval csokken az akksi ido is, ugye? :/

[ Szerkesztve ]

(#523) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Ultrabook topik van már, csak én nem találom?

(#524) Davs válasza SentryGun (#519) üzenetére


Davs
tag

en i3-as procit vettem, abszolut elegnek tartom, boven jo jatekra is, programozashoz (compile), itt-ott PS stb..Erre mar azt mondom, hogy olyan teljesitmeny, aminel nem kell tobb..kicsit banom mondjuk, hogy a 4GB ram melle vettem meg 4-et, mert abszolut nem hasznalom ki (boven eleg lett volna a +2), de legalabb van :D RamDisknek is hasznalok belole 2GB-ot tmp/cache-hez..mar csak az SSD hianyzik :D

(#525) sssirius válasza Borote (#510) üzenetére


sssirius
tag

Köszi a felvilágosítást. Az E5420-ra 2015.08ig van gari, az E6410-re meg 2013.05ig. Valószínűleg mást veszek, csak érdeklődtem.

Szerk: egy HP Elitebook 8460p-re állapodtam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#526) Tikakukac válasza Davs (#522) üzenetére


Tikakukac
titán

DVD mérettől függ, de külső házba berakhatóak és akkor használhatod. Vagy még jobb, ha van dokkod, ami fogad meghajtót, akkor jobb esetben átrakod abba és kész.

dobrobesz: Sok-sok éve nem árult gép. Használtban ennél van sokkal jobb ajánlat is, alfa156 kínálatában mondjuk. Vagy apróból.

SentryGun: Legtöbb gépbe rakható, üzleti modellekbe főleg.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#527) SentryGun válasza Tikakukac (#526) üzenetére


SentryGun
aktív tag

A 13"-os méretkategóriában, ahol keresgettem, főleg a konzumer vonalon (pl. lenovo u sorozat, hp folio, stb.) egyre inkább nem divat :(, az üzletiekben általában tényleg van. Most mindent ultrabookosítanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#528) Nixon18


Nixon18
senior tag

Az előbb írta valaki, hogy az üzleti gépek (pl. HP ProBook) vastagok. Ez a vastagság mit takar? Konzumer gépekhez képest mennyivel vastagabbak? (Mert képeken annyira nem tűnik vastagnak)

[ Szerkesztve ]

(#529) runner 125 válasza Nixon18 (#528) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézz mm-ben megadott értékeket, de szerintem, ha vastagabb is, tényleg csak mm-ekről lehet szó. De inkább be tudom annak, h a szögletesebb vonalvezetés miatt optikailag vastagabbnak hat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#530) SentryGun válasza Nixon18 (#528) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Ha arra gondolsz, amit én írtam, akkor személy szerint ezt értettem vastagabb alatt: pl. [probook] vs [u300]. Azonban teljesen más a felhasználási területük.

[ Szerkesztve ]

(#531) Tikakukac válasza Nixon18 (#528) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem marhaság. Max bumfordibbak, mert nincs bennük mindenféle krómcsík, ami vezeti a szemed, meg lekerekített élek.

SentryGun: Igen, egyre inkább az ultrabook a menő. Mondjuk az emberek többségének erre sincs szüksége, de legyen nekik karácsony.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#532) SentryGun válasza Tikakukac (#531) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Mivel állandóan hurcolászom magammal, és bár nem villogni kell, jó ha könnyű és vékony. Csak sajnos azok meg nem tudják tudásban ami nekem kellene.

(#533) Gergőke88: +1

[ Szerkesztve ]

(#533) Gergőke88 válasza Tikakukac (#531) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pont az hogy az emberek többségének arra van igény.
Gondolj bele mi kell egy átlag embernek:
-kapcsoljon be egyből, ne 2-3percet töltsön.
-bírjon sokat aksiról
-ne melegedjen, legyen csöndes
-legyen kicsi, tudja magával vinni.

(#534) dobrobesz válasza Tikakukac (#526) üzenetére


dobrobesz
csendes tag

tudom...de átruházták rám ezt a notit és érdekelne, hogy érdemes-e fejleszteni akár egy ssdvel...

(#535) Nixon18


Nixon18
senior tag

Eddig szimpatikus volt a ProBook, de már annyi mindent olvastam/hallottam róla, hogy 100%-ban elvetettem a neten rendelés ötletét.

(#536) Borote válasza SentryGun (#521) üzenetére


Borote
addikt

Ha vékony notebook kell, akkor Neked valóban az ultrabook lesz a megoldás, mert a gépek vagy vékonyak, vagy van bennük optikai meghajtó is :(
Azt nem értem, hogy más gépbe miért nem tesznek mSATA csatlakozót, mint ezekbe, mert ebbe is csak úgy megy egyszerre HDD és SSD is hogy nincs ODD hely, az SSD egy mSATA variáns.

Legszívesebben a 3360-as Vostro-t mondtam volna, az kellően vékony és dizájnos is, de abban meg nincs mSATA bővítőhely :( Jut eszembe, külföldön vásárolsz, akkor mindenképp nézz utána a ProBook 6360b-nek! Van benne optikai is, tehát mehet bele HDD+SSD, és ugyan vastagabb lesz, mint az U310, de kétségkívül tartósabb!

Nekem csak annyi a fenntartásom az U310-val szemben (fényes kijelzőt tekintve), hogy 2 év nem itthoni garancia van rá - a Dellek 3 év helyszíni garanciájával szemben.

Mondjuk Neked annyi előnyöd van, hogy külföldön vásárolsz, holnap szívesen körülnézek kint is :) (ha más nem teszi meg addig :DDD )

(#535) Nixon18: a ProBookok korrekt kis gépek, mi a gond a netes rendeléssel?

(#522) Davs: ha egyszerre használod a HDD-t és az SSD-t is, akkor értelemszerűen romlik az üzemidő, de miért ne kapcsolnád le a HDD-t ha akksiról netezel? :) Filmet is átmásolhatod előtte SSD-re ;)

[ Szerkesztve ]

(#537) SentryGun válasza Borote (#536) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Köszönöm a választ! Igen, annyi a pozitívum, hogy az amazon ingyen szállít ide az osztrákokhoz, tehát az is simán szóba jöhet, hogy az amazonról vásárolok. Jelenleg Sony-m van, és mióta felvilágosítottatok, hogy az i3 se rosszabb teljesítményben rögtön bővült a kínálat. Pl. ez a [Vaio SB3M9E] teljesen jónak néz ki, és még optikai is van benne.

Amúgy nem sietős a dolog. Mindig szeretek rendesen körülnézni, hogy milyenek a lehetőségek...

[ Szerkesztve ]

(#538) Nixon18 válasza Borote (#536) üzenetére


Nixon18
senior tag

Korrekt gépek, ezt aláírom. De azért mégis szeretném megnézni, hogy mit is veszek. Ráadásul volt már egy fél évembe kerülő logisztikai hiba netes rendelés után (igaz kisebb cégnél).

(#539) SentryGun válasza Borote (#536) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Most nézem, hogy például a Thinkpad Edge E320 támogatja az msata-t, viszont abban meg nincs usb 3.0. Nem egyszerű az élet... :)

[ Szerkesztve ]

(#540) Borote válasza Nixon18 (#538) üzenetére


Borote
addikt

Nézd meg a boltban, menj haza, és rendeld meg. Ez a legcélszerűbb megoldás.
Első, hipotetikus kérdésem: szeretnél kibontott, más által megtapizott gépet kapni? Gondolom nem, így a legtöbb helyen ebből a megfontolásból ha tehetik, nem is bontják fel a gépet vásárlás előtt. Ugyanígy, pixelhibát sem nagyon nézhetsz rajta (különben a pixelhiba garanciának nem lenne sok értelme - bár így is kijátszható :DDD ).

Ha neten rendelsz gépet, akkor 7 (laptopszalonnál 14) napod van rá, hogy bármilyen indok nélkül elállj a vásárlástól és visszaküldd a gépet - feltéve, ha teljesen sértetlen, megvan minden papírja is, eredeti csomagolásban.

És néhány boltnál még ingyenesen ki is szállítják.

(#541) spyduck válasza sssirius (#525) üzenetére


spyduck
nagyúr

Te vetted meg a 140k-s 8460p-t? :)

(#542) sssirius válasza spyduck (#541) üzenetére


sssirius
tag

Ha jól tudom 3db volt belőle, de igen ha minden jól megy akkor holnap az egyik hozzám szegődik :)

(#543) Nixon18


Nixon18
senior tag

Utánajártam pár laptop vastagságának, amikkel már találkoztam életemben és szerintem a ProBook a maga 28 mm-ével pl a Lenovo G575-höz képest vékony (35 mm). Szóval köszönöm mindenkinek. Szerintem amint lehet, meg is veszem az új laptopomat :D

(#544) spyduck válasza sssirius (#542) üzenetére


spyduck
nagyúr

Grat, bestbuy gép, nekem is ilyen van :)

(#545) Tikakukac válasza Gergőke88 (#533) üzenetére


Tikakukac
titán

Subnotik ezt tudták 4 éve is, otthon az asztalomon pihen a példa. Nem utolsó sorban manapság bagópénzek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#546) Borote válasza Tikakukac (#545) üzenetére


Borote
addikt

De hát azok nem olyan vékonyak, nincs bennük kóóóórííííí processzor, és nincs rárüstve, hogy ultrabook, úgy meg már mindegy, hogy mit tud :DDD

Ha nagyobb gépre vágynék, én is egy 8460p-re vadásznék... de mivel picit szeretnék, nekm az x200/x200s/x200t a cél :) (Vagy egy 1400x1050-es IPS x61)

(#547) Kbali válasza zsolt19900 (#498) üzenetére


Kbali
nagyúr

És amikor kivetted, már aktiválva volt? Doboz az zárható...

(#548) Tikakukac válasza Borote (#546) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan. Kövesd a példám és szerezz egy x200s-t :D

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#549) sssirius válasza spyduck (#544) üzenetére


sssirius
tag

Kösz. Egy ThinkPad volt még esélyes, de azt hiszem ezzel is meg leszek elégedve :)

(#550) Dhampir válasza spyduck (#541) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki árulta? :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.