Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#20001) B-L-A-C-K válasza Fernet (#19999) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Remélem tisztában vagy vele hogy 2GB memória már van 1500 Ft-ért...:)

Amúgy most nem nagyon találok, de B970-es procival (majdnem i3 szintű), 8GB memóriával, 1 TB vinyóval volt 130-140 ezerért is valahol, csak most nem találom...

(#20002) btudos válasza B-L-A-C-K (#20001) üzenetére


btudos
veterán

Laptopszalonnál van/volt ilyen konfiguráció 140-ért.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20003) spammer válasza Fernet (#19999) üzenetére


spammer
veterán

6 GB-tal hirdetik, tehát 6-tal van. Itt a "bizonyíték": [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20004) B-L-A-C-K válasza btudos (#20002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy nézem 119-ért is volt valahol....

(#20005) Fernet válasza B-L-A-C-K (#20001) üzenetére


Fernet
senior tag

Igen, tudom, hogy nem olyan drága a RAM, de bővíthetem én otthon garivesztés nélkül? Mert pl. laptopszalon-ban a +2GB bővítésre 4400Ft-ot, +4GB-ra már 7900Ft-ot számolnak.

Ha megtalálod a 8GB-os B970-es verziót tedd közkinccsé légyszíves, mert érdekelne :)

Szerk:
Lassan írtam, közben válasz is volt rá... :)

[ Szerkesztve ]

(#20006) btudos válasza B-L-A-C-K (#20004) üzenetére


btudos
veterán

Na az valami brutális akció volt, el nem tudom képzelni hogy az listaár legyen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20007) B-L-A-C-K válasza Fernet (#20005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen bővítheted magadnak, azért nem is éri meg boltokban + memóriát kérni. Amúgy nem is kell hozzá nagy tudomány, hátlapon lévő reteszt lecsavarozod, és belerakod, + a vinyót is cserélheted garanciavesztés nélkül.

btudos: Egyértelmű akcióban lehetett, annyiért tényleg ajándék volt...

[ Szerkesztve ]

(#20008) wrox válasza B-L-A-C-K (#19997) üzenetére


wrox
senior tag

Na, akkor PB kilőve, nem keresem magamnak a bajt. :D
Köszönöm. Ha lesz kérdés még jövök. :K

(#20009) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

Samsung NP300E5X-S02HU ajánlott gép?

lehetne dualprocis is, de nem akarom 2évente cserélgetni, ezert néztem ki ezt

játék, grafika nem érdekes, egy megbízható gépet keresek

szerintetek ok?

(#20010) btudos válasza izomhod (#20009) üzenetére


btudos
veterán

Minek a dGPU? Feleslegesen fogyaszt és hőt termel. Ha a gép hangszórói nem fontosak, akkor inkább a Fujitsu-k közül választanék. Azok masszív, megbízható gépek, főleg az A531, arra még 3 év garancia is van :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20011) izomhod válasza btudos (#20010) üzenetére


izomhod
senior tag

nőnek lesz, első kérdés hogy tetszik-e neki

A531 ez milyen proci, 3magos?

(#20012) btudos válasza izomhod (#20011) üzenetére


btudos
veterán

Miről beszélsz? :F 3 magos proci? Az A531 nem processzor, hanem egy típus a Fujitsu-tól. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20013) Fernet


Fernet
senior tag

Nézem az edigital akciós újságot, az i3-as G580 cetelemes kártyával 118.992 Ft... Sajna ahol lakom nincs edigital, gondolom online rendelésnél meg nem működik. (ismerősömnek van kártyája, meg tudnám vele beszélni, csak utazgatni nem akar :) )

(#20014) B-L-A-C-K válasza Fernet (#20013) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mond meg neki fizetsz 5 ezret érte, és még így is bőven jól jársz...

(#20015) Kbali válasza Fernet (#20013) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az on-line-t miért nem kérdezed meg? Felhívod a központi számukat.

(#20016) Elrann


Elrann
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni? Laptopot szeretnék venni 140-150 ezres árkategóriában. Játékgép lenne, lényeg, ha döcögve is, de menjen rajta pár idei játék. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#20017) Fernet válasza Kbali (#20015) üzenetére


Fernet
senior tag

Felhívtam őket, azt mondták cetelem kártyával csak a boltban személyesen lehet vásárolni.
Rákérdeztem a 6GB-ra a G580 esetében, azt mondta az elírás lehet, 4GB van benne.

(#20018) spyduck válasza Elrann (#20016) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lenovo IdeaPad G580 + Nvidia GT635. Ilyen VGA eseten tök 8 milyen CPU-t tarsitasz melle. B960 is bovel eleg es akkor 130k-bol meg is vagy.

Pampers: hat persze, mivel a haszon 90%-at elviszi a bank. Vicc az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#20019) magatk válasza Fernet (#19999) üzenetére


magatk
csendes tag

Valóban 6gb, a dobozra rá van írva hogy bovitve 2gb-tal!!!

(#20020) izomhod válasza btudos (#20012) üzenetére


izomhod
senior tag

ja látom, félreérthető

a A531 3 magos procival rendelkezik?

közben megtaláltam
"A két CPU között csupán annyi különbség van, hogy míg az Intel® Pentium B960 2 fizikai maggal rendelkezik, addig az Intel® Core™ i3-ugyancsak Processzor 2 fizikai maggal rendelkezik"

(#20021) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok

Szeretnék egy használt notit venni és érdeklődnék, hogy jól látom-e a dolgokat, esetleg tudtok-e ajánlani valami konkrét típust / szériát, amire keressek. Kiemelkedő ár / érték arányú notit szeretnék, 90K-nál jó lenne megállni...

Felhasználás
Zeneszerkesztő / DJ live act célokra kell, Ableton Live és Traktor futtatásához, a masszív ház is azért kell, hogy ha játszom egy klubban, akkor előfordulhat bármi. Ezért kell a 3db. USB 2.0 port is - 1 hangkártya, és 2 MIDI kontroller lenne rádugva (USB HUB-ot mellőzném). Erre a célra a profik Macbook Pro-t használnak, ekkora költségvetés nem áll rendelkezésemre, és amúgy sem profi, csak amatőr hobbi szinten űzöm az ipart. De úgy gondolom, egy Lenovo / IBM / HP Elitebook ház / alapgép lenne erre a legjobb választás ilyen árkategóriában.

Lehet nagyok az elvárásaim, mert "álomgépet" keresek, amit nem is lehet kapni, nem tudom...

amilyen gép nekem kéne kb.:

ház / alapgép
jó állapotban lévő IBM / Lenovo, vagy esetleg HP Elitebook alapgép - ha jól tudom, ebben a kategóriában ez a kettő a nyerő - T400, T61, stb. ház

display
15"-os képernyő, felbontás minimum 1280x800 vagy nagyobb, lehetőleg IPS panellal, vagy ha TN, akkor is jobb betekintési szögekkel, mint ami a 2008-as TN paneles gépekben van, emellett nagy plusszpont, ha matt

CPU
minimum P8600 (tehát egy AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5800+ / Intel Core2 Duo E7200 @ 2.53GHz asztali cpu körüli / feletti teljesítményre mindenképp szükségem lenne)

RAM
2x2 GB DDR2 800 MHz RAM dual channelben elég

VGA
nem muszáj dedikált, elég egy Intel integrált is, de a notin minimum egy VGA kimenet legyen, HDMI / DVI nem muszáj, de jó, ha van

HDD
elég egy kb. 120-160 GB-os HDD is, lehetőleg 7200 RPM-es, de az 5400 RPM sem nagy gond

optikai meghajtó
mindegy, nem is muszáj bele

akku
azért legalább fél-1 órát menjen a gép vele...

perifériák
minimum 3 USB 2.0 port kéne, kártyaolvasó jó, ha van, de nem létszükséglet, ahogy a firewire sem

Még wifi kártya sem feltétlen kell bele, elég a LAN port is akár.

Esetleg akinek hasonló eladó gépe van, az ne tartsa vissza és jelezzen PÜ-ben nekem.

Előre is köszi a segítséget!

(#20022) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Ajj ha ez a fránya Lenovo g580 lenne matt kijelzősben, még magamra is tetováltatnám. :((

• Honor Magic5 Pro •

(#20023) spyduck válasza c41r0^ (#20021) üzenetére


spyduck
nagyúr

1-es hsz es a pontokra valaszolj. Teli van lenyegtelen informacikkal amit irtal. A mi munkankat konnyited meg ;)

(#20024) Fernet válasza magatk (#20019) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszi! Akkor az ügyfélszolgálatos nem volt képben teljesen, felhívtam őket, azt monda elírás a 6GB és azt nézzem ami az adatlapon van... :)

(#20025) brumi1024 válasza izomhod (#20020) üzenetére


brumi1024
veterán

Pentium Dual Core: 2 mag, 2 szál.
i3: 2 mag, 4 szál.
i5: 2 mag, 4 szál, Turbo boost.
i7: 2 mag(m végű procik)/4 mag(qm végű procik), 4/8 szál, Turbo boost.

(#20026) btudos válasza izomhod (#20020) üzenetére


btudos
veterán

Nem létezik 3 magos processzor, nem tudom ezt honnan vetted. :F

B960 és i3 is két magos, csak az i3 tudja a Hyper Threading-et (4 programszálat lát emiatt a rendszer). Nagy teljesítménykülönbség nincs köztük.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20027) izomhod


izomhod
senior tag

meg voltam róla győződve, hogy az i3 az 3 magos, hinnye

képben vagyok azért!

köszi az infót srácok

(#20028) Tikakukac válasza c41r0^ (#20021) üzenetére


Tikakukac
titán

Szummázva egy T60 Thinkpad IPS panellel a lehető legerősebb procival elegendőnek tűnik. Sajnos más, erősebb vagy az IPS panel vagy valami más csorbul, a kereten belül ofc. Bár a plafon itt is a 2.33-as kétmagosokra korlátozódik. Léphetünk korban előrébb, csak akkor az IPS paneltől elbúcsúzhatunk, cserébe lesz erősebb proci. Ezt kell tisztázni.
Nomeg átnézni ki mennyiért adja a jobbfajta gépeket, én most t60-on voltam rajta mert azt vettem, de lehetnek még jó vételek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20029) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Laptopvasarlassal kapcsolatban lennek kivancsi a velemenyetekre, hogy el tudjak indulni vmilyen vonalon! Sry az ekezetek hianyaert, viszont elolvastam az 1. hszt szoval mintakerdezo leszek ;) :

1. 100.000 ft alatt, semmikepp sem folotte. Sőt szerintem 90.000 alatt is lehet már olyan gepet kapni amire itt szukseg van.

2. Normal meret kell, 15,6-os kb. Felbontasban nem tudok okos lenni, fokent internetre, youtube-ra, filmezesre, kozossegi bigyok hasznalatara lesz a gep!
Szeritem nem kell matt, boven jo a fenyes.

3. Nincs megkotes, nyilvan nem hatrany ha nem szakad le a hát, mivel várhatóan Németorszag es Magyarorszag kozott lesz ingaztatva.

4. Felhasznalast kb leirtam a 2. Pontban es még lesz is rola szó.

5. Főként megbízható legyen, ne legyen papirbol, amennyire a kategoriaja engedi, legyen strapabiro. játékra nem kell, max osregi nagyon alap jatekokra vagy online bohockodasra.

6. Nem kell rá oprendszer, van nekunk még felhasznalatlan jogtiszta win7 cd-nk, valoszinuleg az kerulne rá.

7. Tárhely gondolon azert 250 gb már a minimum, sőt inkább 500gb. Annyi elég is lenne bele. Ramot nem tudom. Amennyi a zokkenomentes mukodeshez szukseges. 2-t en kicsit kevesnek erzem ma. Ha lehet, szerintem elférne a 4. ( vagy 3 ha van olyan :) ) Bár lehet egyelőre benne 2 giga is, csak bovitheto legyen es max kesobb beledobunk egy masik 2 gigas modult ha hianyzik.

8. Nem kell usb 3.0, meg folosleges flikkflakkok! Ami kell: webcamera! Emellé jo lenne ha turheto hangszoroi lennenek ( filmek miatt ) es beepitett mikrofonja a skypehoz. Ennek egy resze gondolom alap.
+1: akksija jo lenne, ha viszonylag jol birná, ez eléggé fontos.

9. Nem valasztottam még. Több tippet is elfogadok, aztan azokat jol atnézem én is. A csaladban van másnak egy asusa, ami 6 eve eleg jol szuperal, egy asussal szerintem kibékülne a jovendobeli tulaj is, de lehet akármilyen gyártó ( talan csak hp ne, kiveve ha tuzbe tennétek érte a kezeteket, de nem hiszem, hogy ilyen lenne xD )

10. A vásárlás kb 7-10 napon belul esedékes.

Ha van még kérdés, szivesen valaszolok!

Nagyon szépen koszonom a segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#20030) c41r0^ válasza spyduck (#20023) üzenetére


c41r0^
őstag

Szerintem mindent leírtam benne, még bővebben is, de akkor összegezve a lista:

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
max. 80-85K, kihagyhatatlan ajánlat esetén 90K - mindezt használtban, mert újonnan nem kapok a kívánt teljesítményt figyelembe véve ennyiért

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
minimum 15", min. 1280x800, lehetőleg matt, de ha tükröződő, az sem nagy baj

(3) Notebook súlya?
nem lényeges

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
munka - DJ set ill. live act setre használnám, emellett minimális zeneszerkesztésre is (azt az asztali gépemen csinálnám 90%-ban továbbra is)

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
mindkettő :DDD, nincs kompromisszum sajnos... teljesítményben elvileg elég egy P8600 körüli cpu

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
nem kell oprendszer

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD min. 120 GB, RAM min. 4 GB

(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
3 db. USB 2.0 port, VGA kimenet (vagy S-Video kimenet), (kártyaolvasó), angol v. magyar billentyűzet

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
pl. ez majdnem jó, csak sajnos nem 15" és gondolom nem is IPS
ez is érdekes lehet, csak a cpu nem elég erős és gondolom nem túl acélos az összeszerelés / ház minősége

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
a napokban

Köszi a segítséget előre is, és neked is Tikakukac!

szerk: ja, azért van különbség TN és TN panel között is, pl. egy 2008-as gépben lévő TN panel biztosan gytrább betekintési szögekkel rendelkezik, mint egy mostani i3-as, de TN paneles gép... ma láttam ennek a képét, háttőőőő...

[ Szerkesztve ]

(#20031) Tripower


Tripower
tag

Sziasztok!
Ennek a szerkezet van létjogosultsága a mai piacon?
Ne azt nézzétek, hogy hol árulják.
GTX 560 M mire elég ma és egyáltalán jó 3D-re?

(#20032) Tikakukac válasza c41r0^ (#20030) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt van egy elég új Inspiron tőlem 2 méterre, ilyen fos kijelzőt én nem láttam még, pedig mindig koros gépek járnak nálam, ez a tézis, így nem igaz.

Tripower: Jó 3D-re, csak semmi értelme. Marha drága és egy jobb Y580 ott lohol a nyakában fele annyiért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20033) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

sziasztok!
Egyik ismerősöm szeretne laptopot vásárolni. Tervezéshez használná elsősorban, ugyanis tájépítész.
Fontos lenne, hogy az általa használt programok gond nélkül fussanak.
AutoCad legfrisebb verziója
Nemetschek Allplan

A notit munkavégzéshez használná, tehát játékra abszolút nem.

Légy szíves ajánljatok notikat, amelyeken szerintetek gond nélkül futnának az adott programok.
Fontos még, hogy megbízható legyen, és hiba esetén a szervizelés se legyen túl bonyodalmas.

A rendelkezésre álló összeg max 200.000 Ft.
De 150-160 körül lenne az ideális ár.

Köszi előre is segítségeteket!

cabaye

(#20034) brumi1024 válasza Tripower (#20031) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennyiért nincs, egyáltalán. Valahol 250k környékén talán, de még ott sem. A gtx560m-nél jóval erősebb 660m, de a 650m is. Ennyiért 17"-osban továbbra is Dell Precision M6600, vagy Asus G75 gtx670mx-el.

(#20035) spyduck válasza Lmh (#20029) üzenetére


spyduck
nagyúr

105k-ig Lifebook AH531
100k-ig Toshiba Satellite C855 vagy Lenovo Ideapad G580

A Lifebook sokkal jobb mindegyiknel, a masik ketto kozul pedik tokmind1 sztem...

(#20036) c41r0^ válasza Tikakukac (#20032) üzenetére


c41r0^
őstag

köszönöm a kiigazítást, én józan paraszti ésszel azt gondoltam volna, hogy TN panel esetében a korosabb minden esetben gyengébb
sajnos noti terén nem sok tapasztalatom van...

(#20037) izomhod válasza spyduck (#20035) üzenetére


izomhod
senior tag

sztornó hsz

[ Szerkesztve ]

(#20038) Tikakukac válasza c41r0^ (#20036) üzenetére


Tikakukac
titán

Az x200s vagy a Pavilionomhoz képest is fosadék az az 5110 kijelző. Pedig mindkettő elmúlt 3 éves bőven, sőt, 1-2 hét és a DV5 is betölti a 4. életévét :B Jó, mondjuk a TP kapott AFFS-t, az így ebben a formában eléggé alázza a gépek 80%-át, de a sima panellel is jobb volt annál az inspironnál :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20039) spyduck válasza c41r0^ (#20030) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hasznalt...ahhan.

Thinkpad T500, T400
EliteBook 8530w, 8530p, 6930p

En csak ilyeneket vennek. BLACK kolleganak van most egy nagyon jo kis gepe, keresd fel.

(#20040) f4cg80 válasza c41r0^ (#20030) üzenetére


f4cg80
tag

Akkoriban még másabb Inspironok voltak,barátnőmnek is 1525-öse van,és összeszerelésre,anyaghasználatra a thinkpadommal van egy kategóriában. Masszív,alumíniumházasok voltak azok még.
Amúgy én egy T500-ast ajánlanék,bár arról nincs infóm,hogy ebben milyen a képernyő(matt,ez biztos).
T9400-T9600-as procikkal 90 alatt megkapsz egy jó állapotban levőt.

(#20041) Tripower válasza brumi1024 (#20034) üzenetére


Tripower
tag

260+fáért van egy de kicsit sántít..... mintha kissé koravén lenne....
Tehát nem jó választás?

(#20042) spyduck válasza Cabaye89 (#20033) üzenetére


spyduck
nagyúr

1-es hsz!!

(#20043) mutyi


mutyi
őstag

Az Inspiron 5521-el mi van?
Arról volt szó hogy 10-től kapható.
Egyenlőre nem látom sehol.

(#20044) natë válasza Jamboo529 (#20000) üzenetére


natë
nagyúr

6Gb-os, már a dobozon is föl van tüntetve (ahogy feljebb a kolléga is írta).

[ Szerkesztve ]

(#20045) Chaser válasza c41r0^ (#20036) üzenetére


Chaser
titán

Ha találsz és hw-e megfelel T60 IPS-t vegyél. Nálam 1 év alatt kb a 10. jár, óriási különbségek vannak még szérián belül is a kijelzőkben. A mostani végre tökéletes:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20046) Djuree válasza fpatrik17 (#20022) üzenetére


Djuree
félisten

:DDD
ezen jót röhögtem ezen a szar fos napon legalább :R

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20047) Chaser válasza fpatrik17 (#20022) üzenetére


Chaser
titán

Veszel bele egy matt kijelzőt, abból is FHD-t:) A gyárit meg elrakod, ha gond lenne visszacseréled.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20048) spyduck válasza mutyi (#20043) üzenetére


spyduck
nagyúr

Bent vannak már az országban. Gondolom átmegy még pár adminisztrációs folyamaton.

(#20049) mutyi válasza spyduck (#20048) üzenetére


mutyi
őstag

Addig "bohóckodnak" az adminisztrációs dolgokkal, amíg lemaradnak a karáncsonyi rohamról vele.
Én most arra várnék egyik beszerzésem kapcsán,de lehet nem várom ki, ha a héten nem lesz elérhető.

(#20050) brumi1024 válasza Tripower (#20041) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem ennél jobb áron van jobb gép.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.