Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#118001) P.mini válasza Dhampir (#117998) üzenetére


P.mini
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Pont ez imént gondoltam arra, hogy jó lenne egy tulajdonost is hallani. A matt kijelzőtől kiráz a hideg, nagyon nem szeretem, a fényeshez vagyok szokva. Játék egyáltalán nem érdekel, netezéshez kell, meg irodai munkára, napi 1-2 órára.

(#118002) Dhampir válasza Chaser (#117999) üzenetére


Dhampir
félisten

szerk: bármelyik gépre legálisan tehetsz linuxot vagy wint, osztán' vagy megy v nem, de nem illegális, winnél nyilván megfelelő licensz a feltétele

Nekem ez nem volt kérdéses.

(#118001) P.mini

Jó lenne, ha meg tudnád nézni a kijelzőt, a korábbi szériákban rengeteg gradient színvisszaadási hibás volt, többféle kijelzőtípussal szerelik ezt is.

A jelenlegi Telemax szerviz miatt én sem ajánlom jó szívvel a Lenovot, csak ha számolsz az esetleges garanciális hercehurcával, ami ilyen is-olyan is lehet, amit visszajelzésekből tudok. Családi körben egy B-s Lenovo 1 hét alatt megjárta a Telemax szervizt és nem karcolták össze, de ennek ellenkezőjéről is hallani sajnos.

(#118003) Chaser

Ilyeneket én is szoktam ajánlani, csak nem merek elfogult lenni. Nálunk aránytalanul drágák a külföldön leselejtezett, szemétnek ítélt használt gépek.

[ Szerkesztve ]

(#118003) Chaser válasza Dhampir (#118000) üzenetére


Chaser
titán

nem kapcsolatokról beszéltem, hanem bárki számára elérhető ajánlatokról, pl ez, de van mikor pár hónapos gépük van bolti br -40-50%-ért, pl ez is, és 95k-ért pl egy 8570p sem drága egyáltalán, közelébe nem ér semmi minőségben 250-300k alatt újan és cpu erőben is kevés hála az új buta u trendnek, max igp-ben erősebbek és mivel ismert modellek yt-n kb full laikus is talál videót akár alaplap cseréhez ha úgy adódik későbbiekben, ellentétben egy mai bármelyik konzum géppel szemben ehhez lesz és nem kell rákölteni majdnem egy új gép árát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118004) P.mini válasza Dhampir (#118002) üzenetére


P.mini
aktív tag

A garanciával kapcsolatban: a meghibásodási arány olyan nagyon magas, vagy csak a szervíz a kritikán aluli. Mármint többször romlik el, mint a hasonló kategóriájú más márkájú gépek? Vagy csak a rossz szervízháttér miatt hangos a negatívum?

(#118005) Chaser válasza Dhampir (#118002) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok elfogult, a számok azok számok
sok esetben pedig itthon olcsóbbak is a használt üzleti gépek, még annak tekintetében is h értelmes országokban min 3-4x annyi a minimálbér mint nálunk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118006) Dhampir válasza P.mini (#118004) üzenetére


Dhampir
félisten

Erről boltosokat kell megkérdezni. Nyilván hibás darabokat is terem a tömeggyártás. A kijelző szín visszaadási gondjáról olvastam, az sorozatban esett meg.

Egy magyar felhasználó indította az alábbi fórumszálat:

Z50-75: Gradient colors, color banding, dark/ dim display (Faulty display?)

A szervizről nagyon rossz vélemények vannak. Kábé 2 hónapja ugyan megpengette valaki, hogy változni fog a szerviz, mert rossz hírét keltik a gyártónak, de azóta még semmi nem történt nyilvánosan. Természetesen nyitott kérdés az is, hogy az új szerviz valóban jobb lesz-e.

Esetleg még itt is tudakozódj.

A szerviz fóruma, de nemcsak notikról írnak benne a bajlódó emberek.

[ Szerkesztve ]

(#118007) Tikakukac válasza P.mini (#118004) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdésre én kérdésre szoktam: ha Te leszel aki beáll a kuki rossz végére, akkor tényleg ér bármit, hogy 0,0001%-al mondjuk jobb a meghibásodási arány mint egy 5110-es Dellnél? Nem. Letolt nadrággal állsz majd abban a bizonyos erdőben és várod a kövi lépést. Míg lehet szerencsétlen laktársnak is volt 5 gariztatása a Dellel, de azok maximum 10 óra időkieséssel jártak, mert jött is kifele a humanos srác és tolta bele a hűtőt-lapot-hangszórót-kb teligépet.

2 fajta ember van: aki már megfizette a tanulópénzt és aki még nem. 7 számjegyet én már bőven betoltam a legkülönfélébb márkák legkülönfélébb cuccaiba mint bukó, elismerem, sokszor én is érzelemre vásároltam, legyűrtem magamban a vészharangot. Legutóbb karácsonykor. Döntsd el mi a fontosabb. Ha nem hónapról-hónapra élsz és tudod égetni a pénzt, mehet. Ha azért szereted a fillért rendelés lemond, majd megveszi az okosabb. Rengeteg okos van, hidd el. Ha végeztem a nálam lévő Lenovoval tuti arra is jön valaki aki elmondja mennyire nem tudok drivert rakni és mennyire jó ez az FHD panel mégis. Kell az ilyen is, csak ne tudjak róla, úgy nem bánt a tudat, hogy miben élek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118008) sss válasza Chaser (#118003) üzenetére


sss
senior tag

Az 50-es/60-as széria amúgy mennyire vállalható?

(#118009) Chaser válasza sss (#118008) üzenetére


Chaser
titán

40-es és 60/70 széria van már ha hp-t kérdezed, 50-es valahogy kimaradt náluk, nem tudom mért:) első gen, sandy, ivy, utóbbi két gép teljesen ua. külsőre, vállalható mind, 40-es lett sztem az eddigi legjobb, de 60/70-be csak olyan köt bele aki olyat nem használt, elég sokat beteszteltem már, nagyon kevés hw-es gond szokott lenni és kb ennél a gyártónál van csak pwm free kijelző régi szériákban, ha 60/70-nél nem is mindben
ha tp-t kérdezed én azt hanyagolnám leginkább 20-as szériától felfelé, de olyanoknak az utódik is megfelelnek akik nem láttak még rendes tp-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118010) sss válasza Chaser (#118009) üzenetére


sss
senior tag

Tp érdekelt volna, sry ha nem volt egyértelmű, azokat linkelted be. Tovább meg már nem olvastam. 70-es EB van itthon, tp-ből viszont t400 a legújabb.

(#118011) P.mini válasza Dhampir (#118002) üzenetére


P.mini
aktív tag

És pontosan mit is jelent a színvisszaadási hiba? Hogyan veszem észre? Vagy csak idővel alakul ki?

Még bízom a Lenovo-ba, telefonként már nem az elsőt nyúzom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Remélem itt sem lesz gond

(#118012) Chaser válasza sss (#118010) üzenetére


Chaser
titán

sokkal újabbra ne is válts:)

P.mini az h a telefonnal ugyanattól a gyártótól elégedett vagy semmit nem jelent :N telefonjukból is van pl ótvar minőség, notebookból régen volt belépőben is korrekt, üzleti gépeik is nagyon jók voltak, most már mind a kettő vonal elég tré, megfejelve az itthoni pocsék szervizzel, de ha akarod vedd, te dolgod
gyártón belül is csak adott típust nézünk, mert mind gyárt nagyon jót és ótvart is, kivéve talán a fujit és mac gépeket, náluk elég kicsi a tremékpaletta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118013) Tikakukac válasza P.mini (#118011) üzenetére


Tikakukac
titán

Az telefon. Ez meg nem. Nem igaz, hogy tényleg valaki elhiszi, hogy ha valamire rálakok egy logót, attól egy totál más termékfajta ugyanott lesz minden szinten amit eddig tapasztalt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118014) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Netezésre, filmnézésre mi a sorrend szerintetek ezek közül..?

-Dell Inspiron 5558 (ilyen a céges gépem, fél éve nyúzom és jól bírja)
-HP Pavilion 15-ab001nh
-HP Pavilion 15-p200nh

Ez a kettő akciós a mallnál, igen jó árban vannak.

(#118015) Tikakukac válasza Skizz (#118014) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha bejött jó a Dell.

Mallból meg semmit, ha esetleg csak ilyen 2k-ba kerül az remek. Ahol egy szennyestartót meg egy gumimatracot nem lehet leszállítani csak úgy, hogy darabokban érkezik meg az átadóhelyre, onnan nem veszünk gépet. Szerintem ilyenre én még nem is emlékszem pedig van csomagforgalom és olykor 50-60 gép esik be.
Származás megint más vonal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118016) Skizz válasza Tikakukac (#118015) üzenetére


Skizz
addikt

Nekem bejött. Pavilionoknál mindenképp jobb?

(#118017) Tikakukac válasza Skizz (#118016) üzenetére


Tikakukac
titán

Melyik kezembe harapjak, mindegyik a létminimum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118018) Skizz válasza Tikakukac (#118017) üzenetére


Skizz
addikt

:)

(#118019) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Maximum 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 450e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Játékra, valamint filmezés, fényképszerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Fall Out 4, Far Cry Primal, Doom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt IPS kijelző, mért 15,6-17,3
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan lenne hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos, de Win 10 előny
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 1TB HDD és 128 GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új, használtan csak olyan amire van garancia

(#118020) Delvor00


Delvor00
csendes újonc

Sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy a I7 6700 HQ és az I7 4750 HQ között mekkora a különbség? melyiket éri meg jobban megvenni?

(#118021) Khelben válasza Delvor00 (#118020) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez nem a "melyik processzort vegyem" topic. Itt notebookokat tudunk ajánlani az összefoglaló kérdéseinek megválaszolása után. Ha a 4750 egy jó gépben van, a 6700 meg egy vacakban, akkor a 4750-et éri meg jobban megvenni.

(#118022) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősömnek szüksége lenne egy laposra.

Keret: 220k, nagyon max 250k.
Felhasználás: Programozás, böngészés, irodai programok használata. Ezek egyelőre tanulás szinten. Néha lenne játékra is használva, de erről bővebbet nem tudok.
Kijelző: Nincs túl nagy elvárás, tehát nem kell nagy legyen, se extrém magas felbontása.
Hordozás: Viszonylag sűrűn lesz hordozva, utazással karöltve, de nem mindennapos.
OS: Mindenképp Windows 10.
SSD: 120GB környékén.
HDD: 500GB-1TB környéke.
RAM: min. 8GB
Egyebek: HDMI, webkamera, de ezek nem létfontosságúak.
Új gépet szeretne, minél több garival.

Mit tudtok javasolni?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#118023) Khelben válasza Bjorngolf (#118019) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7559, de mintha már párszor ajánlottuk volna neked. A következő lépcső az Asus G752 lenne, de az nem jön ki ennyiből.

(#118022) vzsryl : ha a játékot elfelejtjük, akkor Fujitsu A556G

[ Szerkesztve ]

(#118024) QwErTy42 válasza vzsryl (#118022) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Ha a játékról le tud mondani, akkor a Fujitsu A556G lehet jó választás. Egy 1 terás külső winyó vagy egy 1 terás az optikai meghajtó helyére és kész.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#118025) Dhampir válasza P.mini (#118011) üzenetére


Dhampir
félisten

Erről szól

Ilyesféle sávosodás látható

A ChiMei gyártotta panelek egy típusa vitte ebben a prímet, a Boe Hydis talán jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#118026) vzsryl válasza Khelben (#118023) üzenetére


vzsryl
nagyúr

& (#118024) QwErTy42: Köszönöm!

Se HDD, se Windows és a garancia is csak 2év. Ha nem lenne HDD, még oké, de a Windows 10 fontos lenne az illetőnek, és gariból is szeretne 3évet. Nincs semmilyen más lehetőség? HP Probookok, Dell Inspironok, Lenovo Yogak vagy Thinkpad Edgek nem rúghatnak labdába? Laptopsystemnél venné valószínűleg, és ha beleférne a keretbe, akkor pl. 4GB RAM-nál kérnénk bele +4GB-ot stb...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#118027) szabonagyur válasza vzsryl (#118026) üzenetére


szabonagyur
félisten

250-ből OS meg HDD is belefér bőven....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#118028) Khelben válasza vzsryl (#118026) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt írtad, új gép kell. A laptopsystem javarészt használt gépeket árul.

(#118029) Bjorngolf válasza Khelben (#118023) üzenetére


Bjorngolf
tag

Igen tudom h ajánlottátok, de akkor még csak 300 e volt a küszöb anyagilag. Most sikerült még 150 e hozzátornásszak és gondoltam hátha ennyivel többért lessz valami más

(#118030) vzsryl válasza szabonagyur (#118027) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Van olyan hely, ahol lehet kapni ezt a Fujitsut értelmes áron és lehet kérni hozzá ezeket + garanciát?

(#118028) Khelben: Kb. 500 fajta új gépük van: [link]
Szóval árulnak bőven újat. :K

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#118031) badd


badd
tag

Sziasztok!

Barátnőm megkért, hogy keressek neki laptopot, és érdekelne, hogy ti mit ajánlanátok a kérdésekre adott válaszok alapján.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még augusztusban, legkésőbb szeptember elején.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 250ezer forint.
(3) Felhasználás?
Alapvetően munkára lenne használva, sok írással (jó billentyűzet szempont lenne).
Irodai programok/böngésző (munka), OriginLab Pro (munka), néhány spec program, de nem erőforrás igényesek (munka), rajz alapú grafikák készítése (hobbi), photoshop (hobbi), videó lejátszás (hobbi).
(4) Játék NEM lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14,0"-15,6"
FullHD, vagy legalább is 1366x768-as felbontásnál nagyobb legyen mindenképp.
MATT
IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Még nem lehet tudni, hogy naponta lesz-e hordozva, de azért lesz.
Utazás közben is lenne használva, ha úgy alakul, de ez nem tűnik egyelőre egy gyakori dolognak.
(7) Operációs rendszer?
Eredeti Windows 10. Vagy legyen gyárilag benne, vagy külön hozzávásárolva, de ennek is benne kell lennie a meghatározott árban.
(8) Tárhely mérete és típusa, memória mennyisége, optikai meghajtó?
Min. 500 GB tárhely legyen, de ha az árba belefér, akkor érdekelhet olyat megoldás, hogy ssd+hdd, ahol az ssd-re kerül minden program. (tehát 8GB-nál nagyobb, mert arra nem férne rá szerintem minden, és anélkül meg nem biztos, hogy megéri, hogy csak az os van azon, de lehet rosszul gondolom)
RAM: Min. 6GB, de inkább min. 8GB
Optikai meghajtó: nem kell.
(9) Egyéb: webkamera
(10) Csak új gép lehet!

Én alapvetően a Dell, HP, Lenovo vonalat néztem eddig, de ha más márkából van a fenti igényeket kielégítő ajánlott gép, akkor azért nem zárkózok el teljesen attól se.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#118032) Khelben válasza badd (#118031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én magamnak egy használt Dell E7440-et vennék erre. De ha mindenképp új kell, akkor Fujitsu A556G.

(#118033) QwErTy42 válasza badd (#118031) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Érdemes lehet megfontolnod az előző tanácsot, ami a használtat illeti.
Ha az új géphez ragaszkodsz, akkor a Fujitsu A556G-t tudom ajánlani.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#118034) P.mini válasza Dhampir (#118025) üzenetére


P.mini
aktív tag

Tehát az összes gépnél megtalálható ez a sávosodás, vagy van amelyiknek jó a kijelzője?

(#118035) #40399104


#40399104
törölt tag

sziasztok!

#116946-os hozzászólásomban érdeklődtem laptopok felől. Kivonatolva a válaszaim ezek voltak:

1. Fél éven belül.
2. 250.000 Ft a teteje.
3. Elsődleges: filmek, sorozatok, DOTA 2 játék. Másodlagos: java programozás (amatőr szinten) és irodai programok. Harmadlagos, kompromisszumkész funkció: egyéb (nem paksot igénylő) játékok, közepes futtatással.
4. DOTA 2 fullon. Egyéb játékok közepes futtatással.
5. Matt kijelző.
6. Hordoznám, de nem napi rendszerességgel.
7. Nem kérek.
8. Tárhely és memória nem szempont. Optikai meghajtót viszont szeretnék.
9. Webkamerát szeretnék, más egyéb nincs.
10. Nálam csak új jöhet szóba.

Akkor ASUS K501-et javasoltatok 950M-mel. A kérdésem az lenne, hogy igényeimhez képest nem éri-e meg kifizetni a különbséget inkább a lent linkelt a laptopra, illetve, hogy kategóriájában mennyire számít jó vételnek, mi a véleményetek arról a laptopról? Elsősorban a melegedéstől tartok, bár gondolom egy 3-4 meccses DOTA 2, 1-2 sorozattal megspékelve, maximum fél napos futtatással már nem izzasztaná meg (vagyis remélem:))...) vagy azért ajánlott hozzá laptophűtőt venni?
[link]
Láttam, hogy 239.000 Ft-ért árulja a DigiPrime, nem ismerem a boltot, mi a véleményetek róla?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szép napot mindenkinek!

Üdv: Tüsi

[ Szerkesztve ]

(#118036) dugo_ válasza #40399104 (#118035) üzenetére


dugo_
veterán

A G551JW-t veheted. i5-tel érdemes, kijelzőt nézd meg személyesen, bár ez a JW elvileg az IPS-es modell (VW TN, de a rákövetkező generációban már ez sem igaz).
Digiprime, Radium, Computer Imperium kerülendő.

(A G551/N551-nek gyenge a wifije, mert árnyékol a fedlap. Ha messze vagy a routertől, akkor számolj bele egy külső vevőt. Vagy gyűjts az újabb frissített modellre, elvileg javították azóta).

[ Szerkesztve ]

(#118037) Bluesummers válasza Delvor00 (#118020) üzenetére


Bluesummers
őstag

Egyetértek Khelbennel, íme a teszt:

Intel Core i7-6700HQ @ 2.60GHz vs. Intel Core i7-4750HQ @ 2.00GHz

2013-as proci jobb mint 2015-ös!

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#118038) Chaser válasza Bluesummers (#118037) üzenetére


Chaser
titán

az azért erősen meglepne ha utóbbi jobb, lehetne, de nem ekkora órajellel

P.mini van amelyiknél nincs gond, de ne akarj lenovot ha jót akarsz magadnak, ha meg ragaszkodsz hozzá úgyis mindegy mit mondunk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118039) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok,

"Vastag" végű HP töltőhöz létezik 90 fokos nyakfordító csati a végére? Hely miatt kellene keresnem valamit erre.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#118040) P.mini válasza Chaser (#118038) üzenetére


P.mini
aktív tag

A szívem hozzá húz, és ha nem lesz baj a kijelzőjével, akkor marad, ha sávos lesz, azonnal visszaküldöm. Már megérkezett, elvittem egy üzletbe op. Rendszert telepíteni. Ha rajta van a win, utána is visszaküldhetem 14 napon belül? Vagy le kell törölnöm?

(#118041) Dhampir válasza P.mini (#118034) üzenetére


Dhampir
félisten

Meg nem tudom mondani. Ezt valószínűleg még a nagykerben sem tudják, hogy milyen képernyővel szerelt gépet szereztek be. Meg kellene kérdezni pár elfogulatlan tulajt, hogy az övék mikori vásárlású és milyen panellel kapták. Például hasraütésre egy z50-75 tulajt, vagy volt (?) tulajt A kezdeti gyártásúakkal tuti gond volt.

Ezeket a hozzászólásokat olvasd el, 2014-es esztendő végén születtek:

[link]

[link]

Csábító lehet a kedvezőnek tűnő ára miatt, de hallgass az itteni szakemberekre, akik inkább lebeszélnének róla.

(#118040) P.mini

Amennyiben sávos, már az elején felderíthető, egy pendrive-ról futtatott, telepítés nélküli live Ubuntu segítségével is kiszűrheted látvány alapján.

Itt egy gradient, sávozás teszt

[ Szerkesztve ]

(#118042) Kbali válasza Dhampir (#118041) üzenetére


Kbali
nagyúr

De nem éppen erről volt a homáron cikk, hogy a szerviz szerint ez teljesen rendben van?

(#118043) Dhampir válasza Kbali (#118042) üzenetére


Dhampir
félisten

Linkeltem a korábbi hozzászólásomban a Lenovo fórumát, abban választ kapsz költői kérdésedre is. :D

(#118044) saces333


saces333
csendes tag

sziasztok! a segítségeteket, illetve megerősítést szeretnék kérni leginkább. laptopvásárlás előtt állok, a keret 200-250 ezer ft, eddigi kiszemeltem az asus x550jx, de nem vagyok teljesen biztos benne, jó-e arra, amire használnám. 3d modellezésbe szeretnék beletanulni, unreal engine 4, blender/3ds max kellene hogy elfusson rajta. amennyire utánanéztem, ezekhez OpenGL 3.2-t támogató grafikus kártya kell, az megvan, de nem tudom pontosan, ezzel a konfiggal pl. a renderelés egy fél élet lenne csak, vagy mondjuk több... tehát a kérdésem, hogy kezdetnek megfelelne-e a célra ez a gép (egyetem miatt egyelőre mindenképp laptop, tudom, hogy asztali gép jobb lenne, de majd..), vagy esetleg másikat ajánlotok? előre is köszi a segítséget!

(#118045) Shade45 válasza saces333 (#118044) üzenetére


Shade45
senior tag

Amíg a készlet tart:

[link]

(#118046) Dhampir válasza Shade45 (#118045) üzenetére


Dhampir
félisten

Más. Valaki a honlap adatai szerint már hetek óta lefoglalva tart egy ProBookot. :D

(#118047) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Laptopot kellene vásárolnom, még a héten. Segítségeteket szeretném kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 80.000FT
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) Netezés, alap alkalmazások(excel, word stb.).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Igazából mindegy, de ha egy picivel drágább a 15,6 a 13-14 colos modelleknél, akkor inkább 15,6, 1366x768-as felbontást nem nagyon szeretnék.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? heti 1x, nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Jó lenne, ha menne rá hackintosh, de képes vagyok emellett elnézni. Windows 10, ha van nem rossz, de ha nincs akkor maradok a "virágbolti" verziónál.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, legalább egy 128-as SSD nem lenne rossz, ramból 8 giga mindenképp.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Semmi extra.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Kizárólag használt üzletiben gondolkodok.

Előre is köszönöm a segítségeteket. Jofogáson a 8560w-ket nézegettem kéz alól, már egész korrekt árban vannak. 85-90k.

[ Szerkesztve ]

(#118048) #04085760


#04085760
törölt tag

Üdv a segítségeteket szeretném kérni.

Ebben a hónapban lenne esedékes a vásárlás.
Keret : 150k
Felhasználás : Hobbi póker, Hobbi játék ( lol pl ) + általános felhasználás.
Legyen legalább 15,6'
Felbontás : Minimum HD
Viszonylag sokat lenne hordozva ezért örülnék neki ha sokat bírna aksiról.
Mind1 milyen op rendszer.
HDMI legyen.

Előre is köszönöm . Akkor is írjátok le mi lenne a legjobb választás ilyen feltételek mellett ha esetleg többe kerül a gép mint amennyi a keretem. A használttól sem zárkózom el.

(#118049) Khelben válasza #04085760 (#118048) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501-ig elmennék a helyedben, i3+940m kombóval 175k Ft. Ott már van rendes fém ház, normális fullhd kijelző és életképes videokártya.

(#118050) Lordpaduc


Lordpaduc
csendes tag

Sziasztok!
A napokban/hetekben szeretnék laptopot vásárolni! Az összeg 110 ezer forint lenne, legalábbis ennyiért nézem őket. Elsősorban netezésre kellene, játékra egyáltalán nem. Esetleg filmnézésre de semmi komoly. Kijelzője mindegy, hordozva nem igazán lenne. Windows lesz rajta, a tárhely 500 giga fölött legyen. Igazából konkrétan az lenne a kérdésem, hogy ebben az árkategóriában 3 gépet is kinéztem. Más-más típusok, és mivel sose volt még laptopom, nem tudom melyiktől mire számítsak, illetve melyik lennne megbízható 100%-ig.

Az egyik: HP 250 G4 M9S81EA,
a másik :Lenovo B50-80 80EW02N7HV
a harmadik: Toshiba Satellite C55-C-136 . Szóval a HP, a Lenovo, és a Toshiba között vacilálok.

Esetleg tapasztalatból tudtok nekem segíteni? Ki melyiket ajánlaná? Én úgy hallottam a Toshiba laptopok nagyon jól össze vannak rakva, és megbízhatóak. Köszönöm elölre is a válaszokat! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.