Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#74001) mojzon


mojzon
újonc

Üdv!

Nem tudok dönteni

[link]

[link]

Nincsenek nagy játékigényeim, de egy kis FIFA néha jól esne.

Vagy ebbe az árkategóriába valami bevált darabot esetleg tudnátok ajánlani?

Köszi!

(#74002) Tikakukac válasza peti634 (#74000) üzenetére


Tikakukac
titán

Gari ha gáz van majd valahogy lesz és kb ennyi. Egyszerűen tippem sincs mit csinálnak odabent.

Némi probléma, hogy a nálam járós UHD-s Y50 konkrétan felújított ami nem baj, mert a gépek nagy része az ilyen, a gond azzal van, hogy már képernyőhibás és belül egyetlen garimatrica sincs felrakva, mindegyik átszúrva van. Tehát ez így kellemetlen.

Belseje elég katyvasz, ez már az a vékonyítás amit nem akarok szerelgetni. Majd most nekiesek megnézem milyen az UHD-sat használni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74003) gy-daniel


gy-daniel
tag

Üdv!

A téma adott, laptopot keresek. A keret az 250k és 350k között van. Főképp nagyobb adatbázisok kezelése excelben, illetve egyéb oktatóként használt programokban. Több ezer oldalas szövegfájlok, és hasonlók.

Az ajánlásokat előre is köszönöm, (elég sürgős lenne!).

Dani

(#74004) peti634 válasza Tikakukac (#74002) üzenetére


peti634
csendes tag

Köszönöm, remélem jó lesz, szerintem a 2. lesz, (59-425033) mivel az matt, IPS nem ér meg +40-et, UHD szerintem meg már felesleges.
Sok sikert, kiv vok az eredményre:)

(#74005) Khelben válasza gy-daniel (#74003) üzenetére


Khelben
nagyúr

6-os HP Probook, 5-ös Dell Latitude sorozatból valami. Gondolom nem ártana 1366x768-nál nagyobb felbontás, tehát minimum 14-es lesz a gép. Vagy 15,6-on fullhd. Pl. [link]

(#74006) Tikakukac válasza peti634 (#74004) üzenetére


Tikakukac
titán

Jelenleg az van, hogy ha az MS nem csinál valamit, akkor minden 2k,3k,4k kijelzős gép rémálom lesz. Mert ez így nem adja ki nagyon nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74007) gy-daniel válasza Khelben (#74005) üzenetére


gy-daniel
tag

Igen, 15,6-os kijelző a preferált, ezt kihagytam. HP kilőve, a márkával rossz tapasztalat miatt. Gyárilag SSD-vel szerelt kellene talán...

(#74008) Khelben válasza gy-daniel (#74007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Milyen HP-val volt rossz tapasztalatod? Mert mindegyikből mutatok neked szart, akkor ez alapján ne is vegyél notebookot :) A Probookkal biztosan nem lesz rossz tapasztalat. De legyen, itt egy 15-ös Dell, SSD-vel, fullhd-val. [link]

(#74009) gy-daniel válasza Khelben (#74008) üzenetére


gy-daniel
tag

Nem konkrétan nekem lesz a lapos. Ezeket a feltételeket kaptam, és nem akarok meggyőzni senkit semmiről. Van még márka bőven:). Az U-s procikat hanyagolnám, mert nem árt, ha van teljesítmény, és főképp 240V-ról lesz használva úgyis.
Köszönöm az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#74010) Khelben válasza gy-daniel (#74009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor egyszerű a helyzet, 5-ös vagy 6-os Latitude, amiből épp találsz megfelelő konfigot.

(#74011) Berger92


Berger92
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy frankó kis laptopot venni, remélem tudtok segíteni. Informatikusnak tanulok, így szakszavakkal nyugodtan dobálózhattok. Egy asztali pc-t bármikor összedobok, de laptopokban nincs tapasztalatom.

(1) 2014, október, őszi szünet

(2) 300.000 Ft (egy forinttal se több, mert hitelre veszem és 300k felett 20% önrész van mindenhol)

(3) Fejlesztés (C++, java, webprog, Android, optimalizálási feladatok), irodai feladatok, játék (főként majd world of warcraft - warlords of draenor, de NFS és BF játékokat is szeretem)

(4) Nos WoW-hoz jelenleg is jó gépem van, mégis szaggat ha sokan vannak. Olyan kéne amin tuti nem fog. Szeretném, ha Ultrán elmenne, és ha könnyedén tabolgathatnék ki az asztalra)

(5) Azt mondanám, hogy inkább a teljesítmény

(6) SSD-t fogok bele venni majd, ez szinte biztos, így nem gond ha nincs benne alapból.

(7) 15.6" vagy 17" (lehetőleg a kisebbik mobilitás miatt). 1980*1020 felbontás. Sajnos nem tudom melyik a szebb, a matt vagy a fényes, így rátok bízom.

(8) Hátizsákban viszem majd nem oldaltáskában, így talán mindegy bár ha 3kg alatt maradna jó lenne.

(9) OS nélkül, nekem ingyen jár eredeti win ;)

(10) A tárhely nem fontos, van 1TB-s külső vinyóm, mint mondtam SSD-t majd veszek bele. RAM-ból se gond, ha csak 4GB (azt lehet bele később is venni), de örülnék legalább 8GB-nak.

(11) Örülnék ha 4-5évig használható lenne sebesség tekintetében.

(12) Jelenleg nem használok CPU igényeset, de ez még változhat.
(14) Csak új laptop jöhet szóba.

(13)
Az y50-70 széria alapmodellje. Az egyetlen aggodalmam a 2magos i5 benne.
Ez pedig az i7-s nagytesó, csak 4GB ram-al.

Egy 17"-s Toshiba Satellite S70-B-110, inkább fejlesztésre mint játékra, de remélem azért az említett játékra elég(?)

Ez pedig egy AMD configos MSI, mely prociban gyengébb, mint az y50-70 tagjai, de videókártyában erősebb (elvileg), és 7200-as hdd van benne.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki segít valahogy :)

[ Szerkesztve ]

(#74012) Khelben válasza Berger92 (#74011) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az ultrás wowot máris felejtsd el, az még asztali gépen is ritka. Fullhd-ban medium-highra van reális esély egy 300k-s laptopon, bár raidben ott sem lesz meg a 60 fps.
Döntsd el, melyik irány a fontos, a fejlesztés vagy a játék. Olyan gép nincs, ami mindkettőre jó. Pl. amiket linkeltél, egyik sem jó munkára.

(#74013) Berger92 válasza Khelben (#74012) üzenetére


Berger92
csendes tag

Mi az ami szerinted kell munkához, és ezekben nincs meg?

(#74014) Khelben válasza Berger92 (#74013) üzenetére


Khelben
nagyúr

A minőség. A kijelző, a billentyűzet, a megfelelő hűtés, a strapabíró ház. Kb.ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#74015) icei


icei
újonc

Sziasztok

Én is elérkeztem oda, hogy megadta magát a laptopom és újat szeretnék venni. Remélem tudtok segíteni kicsit a választásban. Elsősorban AutoCAD Civil 3D és egyéb tervező, modellező programokat a jövőben hasznáni előreláthatóan.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 (max 2) hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200-220 e Ft
(3) Felhasználási kör? építőmérnöki tervezés és hétköznapi használat. (Civil +d, mathcad, office, photo shop)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem elsődleges szempont
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? legaább 5 évig szeretném ha kitartana és nem kellene újat vennem
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! igen. 120 Gb
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6" , 1366*768
(8) Notebook tömege? nem lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? min 8GB Ram, 512 Gb tárhely
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Civil 3D,
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

http://www.aqua.hu/toshiba-satellite-c55-a-1px-notebook-fekete-pscgae-054022hu-271891.html

http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/laptop_notebook#pid_13694
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

A segítséget köszönöm előre is

(#74016) Khelben válasza icei (#74015) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook, mint ebben az árkategóriában az egyetlen értelmes gép. Esetleg Dell Latitude 5xxx, de az szerintem nem fér bele 220k-ba. Most nem vagyok gép előtt, hogy megnézzem.

(#74017) Tikakukac válasza Berger92 (#74011) üzenetére


Tikakukac
titán

4-5 év múlva a mostani csúcs notik sebessége ott lesz mint kb. az akkori telefonod, 2-3 éves notikkal is kb. lehetetlen már normálisan játszani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#74018) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, ezért szeretném a véleményeiteket/tanácsaitokat kérni.
200.000 forintot szánnék a történetre, multimédiás használatra és játékra (League of Legends, Cs:GO) kellene az egyetem mellé.
Eddig 2 jelöltem lenne, mind a kettőt volt lehetőségem megnézni élőben a Lenovo billentyűzete nem volt elég jó alátámasztással felvértezve, ellenben az Asus elég stabilan hatott. Tudásra elvileg ugyanaz a két gép, de a fórumot olvasva a Lenovo szervíz háttere nem ad sok biztatni valót, az Asuséról semmit nem tudok. Lenovo
Asus

Dell gépet még nem néztem ebben a kategóriában, ha volna jelöltetek azt szívesen venném. (7537 tetszene nagyon, de az 235.000 pedig tavalyi gép)

Mindent összevetve 200.000 forintig szeretnék egy jó laptopot kapni ami a fent leírtaknak eleget tud tenni.
Köszi előre is.

(#74019) Dhampir válasza gy-daniel (#74009) üzenetére


Dhampir
félisten

és főképp 240V-ról lesz használva úgyis

Magyarországon 230V, de ha külföldön használod (Afganisztán, Kenya stb.) akkor nem szóltam. :)

(#74020) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Most az MM-ben akciósak a laposok. Kinéztem párat, melyiket lenne érdemes? Kicsi tömeg az egyik fő szempont, tovább officera, internetre lenne használva.

Acer Aspire V3-371-53LT
Acer Aspire V3-371-364K ( e kettő között csak a proci különbözik)
Fujitsu Lifebook A554
Toshiba Z930-18W ( ez árban már annyira nem éri meg szerintem)

Főleg a 2 Acer között megy a vacilálás. :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#74021) Dhampir válasza zedok (#74020) üzenetére


Dhampir
félisten

A Fujitsu a jó garanciáztatás miatt ajánlott és a korábbi típusok megbízhatóak voltak, de az A544-ről nincsen saját tapasztalatom.

(#74022) zedok válasza Dhampir (#74021) üzenetére


zedok
senior tag

Most néztem notebookcheck-en a procikat, főleg az érdekeltek. Szerintem erre a "felhasználási" keretre bőven elég a Fusi laptop. Ha netán bármi gond lenne, a garanciáztatás az itthon zajlik? :U

Köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#74023) Dhampir válasza zedok (#74022) üzenetére


Dhampir
félisten

Amire írtad, arra elég a proci ereje. Itthon zajlik a garanciáztatás és futár viszi el, illetve hozza vissza, de ezt azért tisztázd le az üzletben.

[ Szerkesztve ]

(#74024) Dhampir válasza zedok (#74022) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP ProBookokra 3 év el- és visszaszállításos hazai garanciát adnak és irodai munkára szintén jók.

(#74025) hamiSELLER


hamiSELLER
csendes tag

Mindenki a probookot ajánlotta.. de valahogy még mindig ockodom az amd-s videokártyától.. nvidianak már a drivere is sokkal jobb szerintem :/

HD 8750m vs 740m vagy 840m

(#74026) crea1984


crea1984
tag

Sziasztok!

Ti mit ajánlanátok?
Jelenleg egy Samsung RF711-et nyúzok, i5-2410/ 6gb RAM/ Nvidia GT540/ 120 GB SSD +500GB HDD/ 17" matt 1600*900

Munkám miatt méretben kisebb gépre lenne szükségem max 15" de ha már veszek másikat azért legyen jelentősen erősebb és Full HD:

(1) ~1-2 héten belül
(2) 250.000
(3) Net, irodai munka, Játék
(4) Játék igen, jelenleg: Medieval Total War rome 2 ( de ehhez kevés a gépem)
(5) minőség és teljesítmény :)
(6) Szeretnék SSD-t akár a Samsung is kivenni, de ritka a 2 férőhelyes gép ebben az árkategóriában.
(7) 14-től 15,6"-ig
(8) sokat hordozom, de nem ez a döntő..mondhatni lényegtelen.
(9) Nélkül
(10) Ram 8 GB, HDD 1 terra, optika nem feltétlen
(11) -
(12) igen
(13) -
(14) új

(#74027) btudos válasza hamiSELLER (#74025) üzenetére


btudos
veterán

Kihagyod az egyenletbol, hogy a Probook minosegre egy kategoriaval feljebb jatszik mint a masik ket gep.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#74028) KékCsibe


KékCsibe
csendes tag

Sziasztok!

Egyre aktuálisabbá kezd válni a laptop vásárlás kérdése. Kitöltöttem a kötelező kérdőívet, íme:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár 1-2 héten belül is, de nem égetően sürgős.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Szeretnék megmaradni 100-130e között, max csak nagyon picit tudnék fölé menni (150ig esetleg).

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai munka (word, excel, spss), netezgetés (ami gyakran nagyon sok böngésző ablak megnyitását eredményezi, pl egyetemi beadandó írásakor).

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem játszom semmit, max facebookon :D szóval ez nem szempont.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
talán a teljesítmény fontosabb, én nem találom annyira tragikusnak a lakkozott burkolatot, nekem még sosem karcolódott meg gépem, és kopni sem kezdett sosem a lakkozás, pedig napi szinten hurcoltam suliba a netbookjaimat, táskában.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha véletlen magától lenne benne, az tök király lenne, de inkább az lehet szempont, hogy később lehessen bele tetetni, tehát ha a lehetőség megvan rá, az jó lenne, és akkor ha nem is azonnal, de később vennék bele SSD-t is

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
A matt kijelzőnek nagyon örülnék, de az sajnos ebben az árkategóriában nem nagyon létezik...
Én eddig 15,6-ban gondolkodtam, de itt mindenki úgy beszél erről a méretről, mintha olyan hatalmas lenne, hogy képtelenség hordozni... ezzel kapcsolatban nagyon örülnék pár pro- és kontra érvnek. a nagy képernyő mellett nekem az szól, hogy jobban átlátni egy excel vagy spss táblázatot, de akár egy word doksit is, bár tény, hogy én a 10,1"-os netbookomhoz vagyok szokva.

(8) Notebook tömege?
Most úgy tervezem, hogy hordoznám, de ha a meglévő netbookomat fel tudom még éleszteni, akkor lehet, hogy a noti csak otthoni használatra lenne. Mindenesetre örülnék, ha minél könnyebb lenne.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Inkább vele.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Az optikai meghajtó nem olyan lényeges, max ha a helye kell az SSD-hez; memória és tárhely tekintetében a 4GB-500GB párosítást látom kb mindenhol, gondolom nekem olyan sokkal több nem is kell, pláne, ha egy SSD is hozzájönne.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera nem árt, bár átlag 0-szor használtam eddig, ezen kívül csak USB-t szoktam használni, a többit nem is tudom mire való. :/

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem tudom, h az Spss ilyen-e, de azt rendszeresen használom.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs még.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Elméletileg egy jó állapotban lévő használt üzleti gép is szóba jöhet, ha magyar a billentyűzete, de eddig amiket láttam, azoknak nem az volt, illetve hát van ez a lányos szempont, a szépség... Én igyekszem rugalmas lenni, de az a pár üzleti gép amit láttam, azok nem voltak túl szépek :/ Pedig azért ez tényleg nem az elsődleges szempont.

Nagyon köszönöm, ha valaki segít a keresgélésben!

Csibe

(#74029) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Lenovo thinkpad x201 vs HP Elitebook 8440p vs Dell latitude e4310?
Elsődleges a hordozhatóság és aksi idő, második a teljesítmény. Netre, progra (visual studio). Minden más másodlagos (pl: játék, filmek).
Jelenleg a thinkpad felé hajlok. Vélemény? :)

(#74030) Khelben válasza Sotyks94 (#74029) üzenetére


Khelben
nagyúr

Van külső monitorod?

(#74031) Sotyks94 válasza Khelben (#74030) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Nincs. Hordozni akarom egyetemre. Ezért fontos a könnyű súly és a nagy aksi, Nah meg a v.s.
Nem akarom 12-13 colnál nagyobbat.

(#74032) hamiSELLER válasza btudos (#74027) üzenetére


hamiSELLER
csendes tag

Nem értem miért nem tudnak csinálni nvidiás verziót ha már amd procis is van meg inteles

(#74033) Khelben válasza Sotyks94 (#74031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor minimum 14-est keress, amiben van 1600x900-as felbontás. Visual Studioval meg fogsz hülyülni 1366x768-on.

(#74034) Sotyks94 válasza Khelben (#74033) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Láttam 11 colon is vs-t. Nem túl kényelmes, de használható. Vagyis 12 is elfogadható lesz szerintem. Bár ha valaki mutat nekem 100k alatt ennél nagyobbat, ami 1,5 kiló alatt van, és van olyan erős prociban mint egy x201-es azt megköszönöm, de nem hiszem hogy ilyen létezik.
Nekem továbbra is a hordozhatóság a legfontosabb.

(#74035) Bird válasza KékCsibe (#74028) üzenetére


Bird
addikt

Szerintem ezt nézd meg.... Én nem bántam meg. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#74036) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok! :))

Az ismerősömnek van egy eladó laptopja,amit meg szeretnék vásárolni.

Dell 7520SE a típusa.

Főbb jellemzői:

-INTEL i7 3632QM
-8GB DDR3 1600MHZ
-HD 7730M VGA
-1TB HDD

Ipon garancia: 2016.03.-ig patika állapotú!!!

Mennyit érhet ez a laptop?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Cimbee

(#74037) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Csak egy kérdés: az integrált VGA (Intel® HD Graphics) a pentiumos és az I3 procis konfigok esetében ugyanaz? pl Intel® HD Graphics 4000 az I3 és a Pentium is, vagy a Pentiumos más?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#74038) KékCsibe válasza Cimbee (#74036) üzenetére


KékCsibe
csendes tag

Köszi! És te hordod is magaddal? Mennyire bírja az aksi? Tudsz esetleg mondani pár dolgot, ami kifejezetten tetszik benne, és ami meg nem annyira? (aztán mérlegelem, hogy nekem mennyire fontosak ezek) :)

És erről a helyről is vetted? Mik a tapasztalatok?

(#74039) Bird válasza KékCsibe (#74038) üzenetére


Bird
addikt

Öööö gondolom nekem szántad. ;) 4-5 órát bír (most még) az aksija... B590-re akartak rábeszélni, de ez szimpatikusabb volt. A win8 külön öröm, szerintem ennyi pénzt megér a dolog. Masszív ház, igényes anyaghasználat, faja billentyűzet. Csak sajnos a support/ gariztatás a Lenovonál kincsin országunkban baromi sz@r... :( Ettől függetlenül csak ajánlani tudom, ha nem akarsz laposra 180e Ft-ot költeni. :R

Igen én is innen rendeltem. Korrektek voltak, másnapra ideért Pécsre futárszolgálattal. Még 10db van készleten. ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#74040) Kbali válasza szetcsuszott (#74037) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Pentiumos az más, abban HD2500 van emlékeim szerint, de ezt az Intel oldalán meg tudod nézni. A HD4000 az az i3xxx-as sorozatú processzorok mellé van.

[ Szerkesztve ]

(#74041) datRotten


datRotten
csendes tag

1. Ebben a hónapban
2. 150.000 (+ - 10k)
3. Álltalános használat (filmezés, böngészés, p2p)
4. Néha, de régebbi játékok (AoE, HL 1-2 ilyesmik [Talán Black Mesa Source])
5. Arany középút, de inkább a teljesítmény ha nem tejfölösdobozból van összerakva
6. Nem
7. 15.6" HD vagy FullHD. (előny a matt de nem lényeg)
8. Lényegtelen
9. Nélkül, valamilyen Ubuntu variáns lesz telepítve
10. Min 500GB HDD és min 4 GB ram, optikai meghajtó nem fontos
11. HDMI, min 1 db USB 3.0, webkamera
12. Nem (nem tudok róla)
13. Nincs, de HP és Lenovo notebookokat preferálom.
14. Kizárólag új, előny a 3 év garancia, de minimum 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#74042) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek melyik lenne a jobb vétel az alábbiak közül?

Dell LAtitude E5520 Core i5 2.5Ghz 4GB RAM 250GB HDD - 98k
Dell latitude E6410 Core i3 350M 4GB, 160GB HDD - 68k

Mondjuk az utóbbiba még beleférne egy ssd is árban. Mindkettőre fél év gari. Megérne az e5520 plusz 30k-t szerintetek?

Köszi :R

(#74043) redwhite78 válasza kew (#74042) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Amelyiknek jobb a felbontása, bár méretben sem ugyanazok. (14" vs 15.6")
Egyébként ha elég teljesítményben az e6410, és/vagy hordozni is kell, akkor én azt venném SSD-vel.
Ha a teljesítmény is kell, akkor az e5520 i5-tel. (+ ezen van numpad, ha kellene.)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#74044) kew válasza redwhite78 (#74043) üzenetére


kew
senior tag

Főként otthoni használatra kellene, néha nem árt majd a proci, így a drágább felé hajlok egyelőre. Csak kicsit óckodok a használtság miatt :)

Még a sokszor ajánlott Lenovo B590 is versenyben van, de csak mert új és több a gar. Egyébként az e5520 tetszene (ez 1366 x 768-as kijelzős)

[ Szerkesztve ]

(#74045) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Az elkövetkezendő két hétben szeretnék egy laptopot vásárolni. Kettő típus jött szóba, mindkettő Asus és a következő tulajdonságaik vannak:

ASUS N550JK:
- 15.6FULL HD
- 1000 GB
- 8GB RAM
- Geforce GTX 850M 4GB

Mindössze annyi a különbség a két kinézett típus között, hogy az egyikben i7 4700HQ, míg a másikban i5 4200H proci van. Az árban 40 000 forint a diffi a kettő típus között, legalábbis új gép esetén. Jelenleg van egy i7-es verzió használtan, ami 270-be kerül, az i5-ös új pedig 260.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megéri-e az i7-eset választani? Felhasználás tekintetében játék lenne a fő profil, amihez teljesítmény kellene, ezen kívül olyan dolgokra használnám, amit egy 2 magos gép is vígan megold (programozás, netezés és könyvolvasás). Két monitoron akarom használni a gépet, tehát menne a saját, beépített és egy külső Full HD monitor is. Az i7 grafikus chipjének leírásában benne van, hogy alapból támogatja a dual monitor megjelenítést, míg az i5-nél ez a feature át van húzva. Ez mit takarhat a valóságban?

Ami még fontos lenne: kisebb fogyasztás, kicsi hőterhelés, de ne menjen ez a játékokban mutatott teljesítmény rovására.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#74046) KékCsibe válasza Bird (#74039) üzenetére


KékCsibe
csendes tag

Igen, bocsi, neked szántam, úgy tűnik, mellényúltam..

Köszi, szimpatikus a gép, lehet, hogy ez lesz végül. A pocsék gariztatásról már máshol is olvastam, de tény, hogy én még az életben nem vittem szervizbe semmit. Reméljük nem most kell elkezdenem. :)

(#74047) Bird válasza KékCsibe (#74046) üzenetére


Bird
addikt

Napokig agyaltam, az összes létező webshopot átkutattam, de oprendszerrel ennél jobb ajánlattal nem találkoztam 100k környékén. Nálam a bootidő most 40 mp, egy SSD-vel 15 mp környékére redukálható. Viszonylag erős proci, igaz dedikált VGA nincs. Annyi baj legyen, játszani nem fogok arra ott az asztali gép. ;)

Nagyon tetszik a lehelet finom fekete fémborítás, a minőségi billentyűzet, a robosztus/ masszív kialakítás. Egyedül a kijelző az ami hagy némi kívánnivalót maga után. Viszont úgy gondolom valamit valamiért... Szóval nálam 10/8 eddig.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#74048) Csontoshun


Csontoshun
tag

Üdv! Egyik ismerősnek keresek laptopot. Szempontok a következők:

Ár: 300k- 370k huf
Márka: lehetőleg ASUS vagy Lenovo.
Lehetőleg legyen rajta oprendszer.
Min: 8 gb ram, erősebb vidikártya
Ssd lehetőleg legyen benne.
FullHD felbontás.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"->, *, & "

(#74049) redwhite78 válasza kew (#74044) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Nekem a céges gépem egy e5520-as, szintén HD panellal. A gép teljesen jó, de a kijelzője egy rémálom (ahogy minden HD felbontásúé ebben a mérteben, amit eddig láttam). Szerencsére többnyire dokkolóról használom külső monitorral. Otthon egy FHD-s e6520 van, ami minden tekintetben túltesz rajta.
Nekem így alap, hogy HD-t sosem vennék, inkább keresnék egy 14"-os HD+, vagy 15.6"-os FullHD-t. Persze van akit nem zavar a felbontás, ízlés kérdése.

never go full retard

(#74050) redwhite78 válasza Csontoshun (#74048) üzenetére


redwhite78
aktív tag

téma összefoglalót javasolt kitölteni!

never go full retard

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.