Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#801) Tikakukac válasza malwy (#800) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek, még egy mérnök infós, üdv a fedélzeten.

Nagyon sokáig elég egy kétmagos üzleti gép, talán egyetem végéig is. Nekem is noti van, mellé 24" moncsi és kész. Nem kell erősebb gép. SSD mellett főleg nem.
Egy 6930p, kidokkolva bőségesen elég lesz az első 2 évre. Külső monitorral főleg. Amellé ha nincs extra igényed, akkor még asztali sem kell.

Felesleges kiadnod egy raklap pénzt amúgy, légy boldog a kis üzleti géppel. A maradék pénzt meg tedd el. Egyetem zabálja folyamatosan. Bukott krediteknél meg főleg, nekem is 6k megy be a közösbe ebben a félévben, de volt ennél sokkal rosszabb is :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#802) Nixon18 válasza malwy (#800) üzenetére


Nixon18
senior tag

Én első körben (a listáról) a Lenovo TP T60P-re szavaznék...

[Szerk.:] Másodjára már én is az Elitbook-ot mondanám :D

[ Szerkesztve ]

(#803) Borote válasza Nixon18 (#802) üzenetére


Borote
addikt

T60p Pro: strapabíró, IPS kijelzős gép, nagy felbontással
T60p Contra: a T2600-nak és a FireGl kártyának együtt azért nem kicsi a hőtermelése - érdemes az előbbit alulfeszelni, utóbbit leszabályozni :)

[ Szerkesztve ]

(#804) malwy válasza Tikakukac (#801) üzenetére


malwy
senior tag

Remek válasz, ilyenre vágytam!:D
Akkor egész jól találtam el az igényeimet kielégítő gépeket.

(#802) Nixon18: Köszönöm az ajánlást.

Na most akkor Lenovo vagy HP? Nekem HP a szimpatikusabb. De a hardveres paraméterein kívül nincs infóm se a minőségről, se szériahibákról stb.
Írtad neked is laptopod van, de a HP Pavilion DV5-1160eh egy kategóriával erősebb legalább:D

Külső monitor szervízes tevékenységemnek hála akad otthon pluszban(egy 19es meg egy 24-es, melyek közül az utolsót használom aktívan csak). Billekkel is el vagyok látva, egerekből is, no meg P3-as gépekből:D

Tehát akkor HP 6930p lesz a nyerő? Vagy mástól a hardverapróról/boltból jobb választás? Nyitott vagyok külföldről történő importra is.

Szerk: (#803) Borote: Ez mennyire számottevő? Tűző napon már már haldoklik ha péntek 13 van, vagy átlagos használatnál is a klíma felé tartva kell használni?
Egyébként a 4:3 kijelzőnek vannak komoly előnyei is ráadásul. Bár hátrányai is.

[ Szerkesztve ]

(#805) Nixon18


Nixon18
senior tag

Egyébként ez a HP nem lenne jobb? De erről tényleg semmit nem tudok, csak a hardware-t néztem

(#806) Tikakukac válasza malwy (#804) üzenetére


Tikakukac
titán

Külföld macera, onnan alkatrészt jobb hozatni.

Aprón is vannak remek gépek, innentől ízlés kérdése. Nekem pölö nem kell a touchpad, optika, de kell remek bill, pici súly, alacsony hőfok stb.--> így megvettem egy x200s-t. (Amint nem nagyon ajánlok, mivel kb. fehér holló, sokat kell vadászni rá.)

A HP amolyan DTR gép, koli miatt vettem anno, manapság a néhai videók konvertálgatására és hasonlókra kell, azért is maradt még. Nameg ugye, szeretem is, egyem meg, most készülök szétszedni, amit az érintőpad villantásával tudatosított is. Hihetetlen masina :P

A 6930p azért jóval modernebb kis gép. Jó, nincs diszkrét kari, meg egyéb cullangok, de azért a T60 hiába nagyfelbontás és egyebek, koros, és már lehetnek vele macerák. Melegedés is igényel törődést, paszta és egyebek. Magamnak megvenném, mert én egész nap bütykölök, de másnak ez lehet gond.

A HP a zármechanizmusra volt allergiás, ott lehetnek gondok, ha jól emlékszem. Más nem nagyon, nagyon jó kis gép, én a kupacból azt vinném.

Nixon18: Hardverben okés, de nagyobb, nehézkesebb, meg ugye ez még b sorozat, ami remek volt, de az EB azért jobb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#807) Nixon18 válasza Tikakukac (#806) üzenetére


Nixon18
senior tag

Csak egy tipp volt. Mondtam is, hogy semmi infóm róla :D

(#808) Borote válasza malwy (#804) üzenetére


Borote
addikt

Ott nem csak a nagy felbontás az előny, hanem a széles látószögű IPS kijelző, ami szép.
De ezen kívül tényleg nincs sok előnye, mert már régi konstrukció.

Mondjuk én is egy (IPS) T60-asról írok :DDD Esetleg még a baromi jó TrackPointot tudom felhozni, amiben a TP az etalon - mióta megvan, se egeret, se toucpadet nem használtam, csak elvétve :)

Viszont én is váltani szeretnél... egy IPS/AFFS x-es TP-re :)

(#809) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátomnak szüksége lenne laptopra.
Maximum ár: bruttó 150.000 huf
Felhasználás: hurcolás, hordozás ezerrel, egyetemre, mindennapos használat, ezért fontos lenne a strapabírás és a hosszú akkumulátor idő, meg persze ne legyen nehéz és nagy.

Annó én ilyen célra vettem magamnak Lenovo T400 -at, de ennek a barátomnak ennél jóval olcsóbb gép kellene. Ebben a szegmensben nem vagyok otthon. Mit ajánlanátok neki? Ami max 150.000 de azért bírja a strapát és az aksija sem csak egy órát bír..

Előre is köszönöm a segítséget!

(#810) Benetto


Benetto
csendes tag

Sziasztok!

[link]

Erről a gépről van valakinek személyes tapasztalata? Egyetemre lesz tanulni stb, de szeretnék játszani is rajta. (Ha megvenném +2GB RAM-al venném.)

Viszont megtaláltam egy másik oldalon jóval olcsóbban : [link]
ui :Nem látom,miért a nagy árbeli különbség. Ötlet? :D

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#811) MomoSinX válasza Bitpalace (#796) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én is úgy vettem észre, hogy a Y570 alul szív, oldalt fúj. Ezért befele fúj az én padom :D.

(#812) Tikakukac válasza Benetto (#810) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon nem ajánlott gép.

Konkrétan írj egy keretet, meg, hogy mekkora felbontással akarsz játszani. Bár a keret ezt belövi szinte.

szerk.:Meg a többit is, amit a párduc kérdezett :K

gecsoz: Új gép kell? Ezt rávágtam volna, de mondjuk nekem a 2,3kg sok lenne. De lehet neki nem. Ez már egyéni.

Remek subnotikat esetleg 12" kijelzővel használtban?

alexan: Nagyon kell az az i7? Normális gépben nem nagyon akad ennyi pénzért újonnan ilyesmi :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#813) B-L-A-C-K válasza Benetto (#810) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez az egyik legrosszabb vétel, hullámzó billentyűzetet, rossz hűtés, gyenge anyaghasználat....

Inkább írd le a következőket:

- Mennyit szánnál rá maximum?
- Mire lenne használva pontosan? (írtad játékra is, de konkrétan régi, újak, vegyesen?)
- Milyen méretben kéne?
- Csak új, vagy esetleg használt is szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#814) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

most egyik barátomnak szeretném, ha notit ajánlanátok.

a keret: ~180k.
amire szeretné használni: film, zene, net + (mivel mérnök) fordító, VisualStudio, Netbeans, VMware.

amiket kinézett magának első körben, azok ezek az asus-ok:
K53SC-SX192D
A54HR-SO104D
ASUS X53SC-SX312V

a legszimpibb neki az i7es asus (a virtuális gép+tervezőszoftverek miatt).
mit tudtok ajánlani ezért az összegért, mit volna érdemes vennie? nem fontos márkában az ASUS, lehet más is, valamint a mellékelt win7 sem fontos, mivel egyetemről jár neki :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#815) Borote válasza Benetto (#810) üzenetére


Borote
addikt

Háááááát, 133-ért végülis nem rossz... Én magamnak biztos nem vennék ilyet, még csak nem is ajánlanék, mert a hűtése nem túl jó, még ha ezt a hardvert alapból el is bírja (azt leszámítva, hogy terhelésre egy 747-es csak jelenthet számára), könnyen porosodik; a ropogós műanyagoktól és a hullámzó billentyűzettől eltekintve ennyi pénzért erős gép, 3 év helyszíni garanciával.

Csak hogy ne mondják, hogy nem próbálok objektív lenni :)

(#816) gecsoz válasza Benetto (#810) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Az ipon.hu azért ennyivel olcsóbb, mert a cuccokat közvetlenül külföldről hozzák be, nem pedig Magyar nagykereskedéstől vásárolják.
Megbízható cég, sokat vásároltam már tőlük.
Gond max akkor lehet, ha egyszer csődbe mennek, mert a márkaszervizek nem nagyon szeretik az ilyen gépeket, amik nem a hivatalos útvonalon keresztül jönnek be az országba.
Mondjuk erre kicsi az esély, mert régóta élő megbízható cég. Sokat vásárolok tőlük én is.

(#817) Borote válasza gecsoz (#816) üzenetére


Borote
addikt

Laptopok terén mondjuk magyar lokalizációs gépeket szoktak árulni :B

(#818) gecsoz válasza Borote (#817) üzenetére


gecsoz
aktív tag

igen, csak épp nem a hivatalos magyarországi forgalmazón keresztül hozzák be az országba.. :)

(#819) Tikakukac válasza gecsoz (#816) üzenetére


Tikakukac
titán

Amennyire én tudom Iponék, még mindig magyar cuccokkal foglalkoznak, nincs szürke import. Itt csak egy hatalmas árrés van, előfordul.

Szerintem ha egy gépet hungaryba szántak és úgy van megcsinálva, akkor annyira mindegy neki ki-honnan-merről. Rendes magyar a garipapír, szerviz letojja, hogy honnan vetted, már ha nem sufnizott a gari ofc.

malwy: Nem nagyon mernek, főleg első gépnek használtat venni. Főleg nem kezdőként. De teljesen jogos a dolog.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#820) malwy válasza Borote (#808) üzenetére


malwy
senior tag

Igen-igen, hát ips messze nem egy tn szint, bár utóbbi is hihetetlenül fejlődött.

Hm, újabb 2 leendő egyetemista poszt.

T60as meg egy pasztázást stb. megkapna tőlem (bár 6 hó gari lehet ugrana is), meg azért egy stabil jószágra lenne szükség. Régi alaplapokon pl: egy újrakondizás gyerekjáték, a mai hőelvezetős cuccokhoz meg kevés a felszerelésem. Ilyen alapon nem tudom, milyen buherát igényelne a mindennapokban stb. Maradok a HP-nál azt hiszem. Illetve olvasgatom bőszen, mit ajánlatok a többieknek, akik (úgy látom) inkább a kommersz, de friss gépek piacán nézelődnek.

(#821) Benetto


Benetto
csendes tag

Köszönöm a válaszokat,bár most csalódtam, azt hittem hogy mivel dell, nem lehet rossz. :( Hetek óta keresgélek laptopokat,de mindig ez van... :D Kinézek egyet,megörülök hogy mekkora jó,aztán leszavazzák. :DD
De inkább ez, mint hogy megvegyek egy hulladékot. :K

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#822) gecsoz válasza malwy (#820) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Sajna ma ilyen világ van. Hiába ajánlottam neki, használt, de tökéletes fizikai és esztétikai állapotú Thinkpad -eket, csak új jöhet szóba neki, ez most valami ilyen "új" betegség a számítógéphez kevésbé értőknél. Ez a HP probook viszont teccik. asszem ezt fogom ajánlani neki..

(#823) Borote válasza gecsoz (#818) üzenetére


Borote
addikt

A notebookokra érvényes szokott lenni a gyártói garancia...
"A vásárlástól számított 3 munkanap eltelte után, az ingyenes GaranciaFutár szolgáltatásból kizáró ok, ha a termék külső, saját gyártói garanciális szervizzel rendelkezik."
Amire szervizgarancia van, azt a szokásos 2-3 év szervizgaranciával szokták hirdetni, amire helyszíni garancia van, azt azzal. Én még nem találkoztam olyan visszajelzéssel, hogy valaki iPonos notebookot nem tudott szervizeltetni, de ha tudsz ilyen visszajelzésről, emberről, kérlek szólj :)

[ Szerkesztve ]

(#824) malwy


malwy
senior tag

Aprót nézegetve egyébként ott van a másik oldal is: Sony Vaio VPC-EE3J0E/B 15,5 vagy pl: HP Pavilion dv6-3152sl.

Nem tudom milyen minőséget képviselnek, teljesítményt tudom nagyjából pl. belőni. HP elég fémes, erős, több év gari, veszett jól néz ki. És pl elég sok kiépítésben kapható a db6-os, akár 200k-ban is, akár 135k pl.

De pl HP ProBook 4535s is jófélének tűnik. Na mindegy. Egyelőre úgyis alszom rá egyet. A 6930as hp-t mindenesetre köszönöm, mint ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#825) B-L-A-C-K válasza Benetto (#821) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dell gépek az egyik legjobbak amúgy, csak pont ez a széria nem....

(#826) gecsoz válasza Tikakukac (#819) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Elkészül a gyárban a termék.. elmegy az EU forgalmazóhoz, utána az Országban található hivatalos forgalmazóhoz, majd onnan a kiskerhez, majd onnan a végfelhasználóhoz.
Ez a hivatalos út.
De az ipon és más cégek is megveszik a gépet közvetlenül a gyártótól és ezért jóval olcsóbban tudják adni.
Általában abból látszik, hogy hiába magyar a gép lokalizációja, a hozzá való papírokban mégi minden angolul van.. mivel a magyar papírokat a magyar márkaképviselet helyezi a dobozba/doboz mellé.. :)

Ez persze nem baj, hiszen a garancia mondjuk egy Lenovo vagy Dell esetében így is él, főleg ha világgaranciás termékről van szó.. de Acer és Asus gépekkel már jártam úgy, hogy az így bekerült gépek szervízét (azaz cseréjét) csak az vállalta akitől vettük, a hivatalos magyarországi márkaszervíz nem..

(#827) Benetto válasza B-L-A-C-K (#813) üzenetére


Benetto
csendes tag

Keret : 140-150 ( nagyon max a 155 )
Méret: 15.6" ( ha lehet akkor matt )
Használat: Egyetemre kell, tervezőprogramok fussanak rajta , meg nem tudom mire kellhet még egy gépészmérnökin :D A játék rész felől meg szeretnék minél újabbakkal, de ezzel a kerettel már nem várok csodát.
Megbízhatóság is szempont. Asus Acer ilyesmi nem érdekel supportja miatt.
Hát ha valami megbízható helyről származik,és van még rá garancia akkor szóba jöhet használt is.

ui: [link] Ezt találtam,nagyon nagyon tetszik, csak a kereten felül van, mit szóltok hozzá? Megbízható? Jó a supportja? Milyen gép? Mert ha nagyon jó,akkor gyűjtök hozzá.

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#828) Borote válasza Benetto (#827) üzenetére


Borote
addikt

Jó gép a Z575.
Hasonló teljesítménnyel, csak olcsóbb és Win7 nélkül a Toshiba L850 - előnye még, hogy olcsón lehet rajta hivatalos garanciát bővíteni.

(#829) Benetto


Benetto
csendes tag

Legjobb az lenne,ha az előbb linkelt Lenovo win nélkül lenne, és akkor már jóval közelebb lenne a keretemhez. :K De sajnos nem találtam úgy. :( :(

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#830) Benetto válasza Borote (#828) üzenetére


Benetto
csendes tag

Tudnál egyet linkelni esetleg? Mert én csak Iponon találtam, de ott +12k az 1év bónusz garancia. ( És fehér. :S )

[link]

[ Szerkesztve ]

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#831) Tikakukac válasza gecsoz (#826) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor az ritka fos egy szerviz. Nagyon sok netes webshop működik így, nem tudom, én még nem hallottam ilyet, csak a szürke importosoktól. De biztos volt rá példa.

Benetto: L850 hivatalosan nincs itthon feketében. Legalábbis még mindig nem találtam és ahogy nézegetem a dolgokat, csak külföldön, X végű kóddal. Ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#832) Benetto válasza Tikakukac (#831) üzenetére


Benetto
csendes tag

Értem, és esetleg a Lenovo Z575 - ről tudsz valamit? :)

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#833) Tikakukac válasza Benetto (#832) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen korrekt kis gép, játékosabb embereknek azon a környéken szoktuk ajánlani. A műanyagjai sem rosszak. Grafikai oldalról ennél erősebbet nem nagyon tudunk. Mármint rendes köntösben.
Mármint ha a fehér Toshi nem jön be ofc. Minőségben meg minden másban egy környék.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#834) B-L-A-C-K válasza Benetto (#827) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is a Z575 mondanám, ajánlott darab, jó anyagokból összerakott, játékra is alkalmas. Szervizről viszont annyi hogy Lengyelországba van már, pár hónapja, a mostani visszajelzéseket nem olvastam.

Esetleg használtan Lenovo Y570-es komolyabb teljesítménnyel már szintén tudsz venni ennyiért. Ez pl fél éves, és 1 év garanciabővítéssel lett véve 160 ezerért adja...

(#835) Benetto válasza B-L-A-C-K (#834) üzenetére


Benetto
csendes tag

Hát elég jónak tűnik csak néhány adata nem egyezik a laptopszalonoséval : [link] (proci,+ vidkarira 2gbot is és ddr5-el)
Kinézetre olyan mint a linkem?

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#836) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok
egy kis segítség kellene :)
használtan vennék notit, max. ár 120k-ig, 15,6-os kijelzővel,
proci majdnem mindegy, A6 (A8 nem biztos hogy belefér már), és i3 (i5 sztem felesleges)
dedikált vga kell mellé, lehetőleg ne ösztövér megoldással (Intel-Amd)
gari is kell rá természetesen
főleg netezés, film és némi játék is talán
support: hát itt eléggé nyűgös vagyok, jelenleg NX7300 van, ezt többször javították garancián belül, teljesen korrektül, tehát HP supportal elégedett vagyok, de nem lenne baj, ha kicsit kevesebb probléma lenne az új géppel (zsanérok miatt 2x cseréltek komplett kijelzőt)
nézegettem: HP g6, dv6 és Probook 3-as szériát. ezen felül Asus és Toshiba L750 is képbe került.

no, létezik ilyen gép?

[ Szerkesztve ]

(#837) runner 125 válasza #32577792 (#836) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hozzárkasz 9k-t és van egy új Series 3-ad, 2 év garival. A céljaidra szerintem tökéletes.

Vagy; kerek 120-ért Toshiba C855. Ennyiért ez nem kicsit jó vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#838) #32577792 válasza runner 125 (#837) üzenetére


#32577792
törölt tag

:R
Nem igazán akarok bolti újat venni:)

(#839) Kbali válasza #32577792 (#838) üzenetére


Kbali
nagyúr

De ha ennyiért kapsz normálisat, akkor miért nem? :W

(#840) B-L-A-C-K válasza Benetto (#835) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugyan az két gép csak árulták/ják 1gb-os vga-val is. Illetve usb3-al, és sima usb2-vel is...

(#841) runner 125 válasza #32577792 (#838) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én sem értem a döntést, akkor nézz használtan ProBook-ot.
De, szerintem sokkal jobban járnál egy újjal, pláne, h belefér a keretbe az a Toshiba és még USB3.0-át is raktak bele.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#842) #32577792


#32577792
törölt tag

a döntés oka egyszerű: ha 2/3 garanciaidővel rendelkező gépet tudok venni nettó közeli áron, talán még picit minőségibb darabot is ráadásul, akkor feleslegesnek érzem az "origi" újat megfizetni.
egyszerűen ár/érték arányt veszem figyelembe
az említett samsung szériát egyébként néztem, párat fel is jegyeztem magamnak, de olvasván tesztet róla, elbizonytalanodtam (konklúzióként talán nála volt, hogy az előző szériás hűtése jobb volt és pár helyen "visszalépés" történt)

(#843) Tikakukac válasza #32577792 (#842) üzenetére


Tikakukac
titán

Thinkpadek garmada, meg még fél tonna másik gép van aprón, lehet válogatni bőségesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#844) #32577792 válasza Tikakukac (#843) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszönöm az igazán konkrét javaslatokat és érveket :R

(#845) Tikakukac válasza #32577792 (#844) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor konkrétan mondd meg mit akarsz játszani, ha akarsz egyáltalán. Mennyit lenne hurcolva, mire használnád azokon kívül, amiket felsoroltál, mennyi gari kell stb stb stb.
Én sem tudok a vakvilágba lövöldözni.

Akksi idő számít-e, portok mennyisége, kell-e valami spec dolog. Használt gépnél azért egy picivel jobban ki kéne bontani a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#846) #32577792 válasza Tikakukac (#845) üzenetére


#32577792
törölt tag

már nem hurcolom a gépet -

játék: nagyon néha, főleg netes online, de mivel a jelenlegi gépem szinte semmi másra nem alkalmas, asztali gépem az uccsó egy S754-es AMD volt, játékot ehhez mérten kell figyelembe venni. ezért is írtam, hogy néha. talán. de ha mégis kedvem támadna rá, ne kelljen 2 hónap múlva másikat venni

Acer-ről tapasztalat, vélemény? Van belőle ajánlott típus, vagy kifejezetten ellenjavalt?

(#847) Tikakukac válasza #32577792 (#846) üzenetére


Tikakukac
titán

Gari miatt sem nagyon szoktuk ajánlani őket.
Mondjuk az i sorozatos procik mellé járó integrált kari elegendő mondjuk a 4 éves játékok kellemes futtatásához is. Ha ennél komolyabb kell, akkor kell dedikált kari. Első körben ezt kell tisztázni, mert hatalmas a választék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#848) #32577792 válasza Tikakukac (#847) üzenetére


#32577792
törölt tag

Értem, nem ismerem az acer supportot és minőséget, ezért is kérdeztem rá

"dedikált vga kell mellé, lehetőleg ne ösztövér megoldással (Intel-Amd)"

a jelenlegi integrált viszi azt, amit játszom online, de néha jó lenne más is, de nyilván ezzel esélytelen lenne

[ Szerkesztve ]

(#849) runner 125 válasza #32577792 (#846) üzenetére


runner 125
nagyúr

Acer nem ajánlott.
..de, fentebb írtam már, ha használtan akarsz minőségibb, dedikált VGA-s gépet, akkor a ProBook-on kívül nincs nagyon alternatíva, mert egy dedikált VGA-s használt Vostro-t, Latitude-öt nem fognak odaadni annyiért.

..én továbbra is megvenném a C855-öt, esetleg bővíteném egy 10-esért a gart 3 évre, és 3 évig be vagy biztosítva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#850) h.palee


h.palee
csendes tag

Sziasztok,

egy régóta húzódó notebookvásárlásomban szeretném kikérni a Ti véleményeteket is:

Műegyetemi gépészmérnöki tanulmányokhoz vennék gépet. Egy évig meg tudtam oldani asztalival, de ezt nem akarom/nem tudom tovább. Tehát bármennyire jó egy asztali, arra ne próbáljatok rábeszélni, notebookra van szükségem. Géptervező szakirányra készülök, egyszerűbb (SolidWorks), és komolyabb (Catia/ProE) 3D, néha AutoCAD tervezőprogramokat használok. Workstation lenne az ideális, de nincs rá keretem. Nem vagyok játékos, de alkalmanként azért játszanék, akkor viszont legalább highban. 15,6 hüvelykben gondolkodom, a hordozhatóság ettől eltekintve édes mindegy, elbírom. Hobbyszinten PhotoShop, és Corel Draw programokat nyúzok.
Így az igényeket felmérve én a tervezői programok miatt i7-ben gondolkozom (intel párti vagyok), minél több rammal, erős videókarival. A full hd kijelző szép lenne, de nem muszáj. Pluszt jelentene, ha backlight billentyűs lenne.
Ez szépen le is írja a fő jelöltemet (Y580). De: A keretem 200-300 k HUF, ha nincs alternatíva marad az Y580, de ezt azért szeretném lejjebb tolni, a 200 k felé. Megbízható szervizesek nem javasolják, hogy ASUS-t vagy HP-t vegyek, pedig rájuk is gondoltam (N55-56, dv6). Mit gondoltok erről? Ha ezt tényleg nem, akkor mit? A Lenovot kifejezetten javasolták. Sonyban csak F-esek lennének, de az több a keretnél. Acer, Samsung, Toshiba? Ezekkel nincs, vagy nincs jó tapasztalatom. Macekkel ne fájdítsátok a szívemet...:( Érdekelnének szervízes, megbízhatóságos vélemények.
Azt szeretném, hogy legalább a BSC-t maximálisan kiszolgálja a gép, utána már szükségem és remélhetőleg keretem is lesz munkaállomásra. Ezért kérdezem a tapasztaltabbakat: kell az Y580-as, vagy elég az Y570?
Nézelődtem külföldi piacon, de garancia miatt maradnék otthon, továbbá új gépet javasoltak a szervízesek.

Elnézést, elég hosszan írtam, igyekeztem minden fontosat megemlíteni, ahogy az az 1. hszben meg vagyon írva.

Köszönettel:
hp

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.