Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#701) Borote válasza Steve-0 (#700) üzenetére


Borote
addikt

Az az i7 egy két generációval ezelőtti processzor, ehhez mérhető integrált GPU-val, ráadásul egy ULV verzió, ami a melegedésnek jót tesz (mondjuk ahogy nézem, ez ilyen vékonygép, itt nem is lehet mást használni), viszont teljesítményben elmarad a fent említett i3-astól :)

Én nagyon szeretem az ULV processzorokat, de ha teljesítmény kell, hiába i7, gyenge :)

Kint 5-600 euróból már nagyon frankó gépet kaphatsz, ProBookokat, Vostro-kat nézz 13"-ban, esetleg ThinkPad Edge-t, ebben a méretben ezek lesznek jó gépek. Illetve ha látsz ekkorában, a Latitude-ok is korrektek :)

Minek külön teszt arról a processzorról? 1,5GHz körüli alapórajel, erre jön még rá a Turbo, 2 mag esetén 2,1GHz, 1 mag esetén 2,5GHz-ig tudja az órajelét emelni, HA a fogyasztás és a hőmérséklet ezt engedi.
Amit írtál, ahhoz nem ULV processzor fog kelleni :)
Közben derítsd ki, hogy profitálnál-e a GPU-ból :)

(#702) Prof válasza Davs (#699) üzenetére


Prof
addikt

Csináltam egy trinity notis topicot , ugyan nem tudom mikor jönnek nálunk, de ott előbb utóbb tuti lesz infó [link]

(#703) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Faternak van 1 Acer notija amin alapból vista volt, most szeretném újra pakolni és win7-et rakni rá. vszont infós ismerős azt mondta, hogy az ilyen gépeken amin alapból van telepítve az op azokra nem lehet mást rakni. Én nem igazán értem és logikát se látok benne h miért ne lehetne, mi akadályozná h mást rakjon rá az ember. De azért megkérdezem mielött még neki állnék megpimpelni, h ez netán tényleg igaz-e. Köszi a választ előre is.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#704) Borote válasza TheProb (#703) üzenetére


Borote
addikt

Tehetsz rá bármilyen OS-t, amit jónak látsz. De az alján lévő aktiváló kóddal csak Vistát tudsz aktiválni, azaz a Win7 nem lesz jogtiszta (ha csak nincs egyéb jogtiszta Win7-d) :)

Azért azt érdemes meglesni, hogy a driverek megvannak-e 7-hez, de ha Vistához van, általában szokott 7-hez is lenni.

[ Szerkesztve ]

(#705) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Nem találom a megfelelő topicot amit kérdezni szeretnék....

Szerintetek, a y570a gt555m-el meghatjana szépen egy 1680x1050 felbontású samsung monitort? Mert az a tervem, hogy rákötöm vezeték nélküli egeret bill.t monitort, a laptopot lecsukom és használom mint asztali PC.

A másik amit még nem is tudok hogy létezik olyan távirányító, ami valamilyen módon ki/be tudná kapcsolni a gépet? Vagy hallottam olyanról laptopnál, hogy egérkattintásra kapcsol be. Na most ez alvó módban működik, de kikapcsolt állapotban is be lehetne állítani? :F

(#707) B-L-A-C-K válasza Bitpalace (#705) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy meghajtana szépen, viszont értelemszerűen nem úgy futnának a játékok mint eredeti felbontásban, de minden másban ugyan azt a teljesítményt hozná...

(#708) Raiu


Raiu
tag

Üdv
Notebook vásárlását tervezem LEGKÉSŐBB augusztus végén.
Az érdekelne,hogy milyen gépet lehetne kihozni durván 200.000Ft -ból (de inkább az alatt).

Elképzelésem lenne a géppel kapcsolatban, hogy milyen kéne,de nem tudom eldönteni,hogy mi az amiből engedni kéne.

Játékhoz kellene amúgy. Konkrétan a gw2 alá venném,de nem bánnám ha azt is magasabb beállításokon tudnám futtatni a későbbi fejlesztések hatására bekövetkező teljesítmény növekedés miatt.

MINIMUM ilyen gép kéne:
CPU: i5
VGa: Nvidia Geforce GT 540
Memória: 4GB
HDD: 500GB
Garancia: 2 év (háztól házig vagy helyszíni)
Extrák: Bluetooth, WiFi
Egyéb extrák, de nem életbevágóak: usb 3.0, widi, gigabit lan

Sajnos túl sok gép és márka jöhet szóba ebben a kategóriába és nem tudom,hogy minek milyen rejtett hibái vannak, ami miatt nem ajánlatos megvenni vagy jobban oda kellene arra a részére figyelni.

Boltok között meg nagy az eltérés ezért is írok ide. 167.000Ft -ból megtudnám venni a fentebb összeállított laptopot a radium.hu -n,de őket sokan szidják a neten. Notebook.hu és Notebookstore.hu pedig 175K körül árul ilyen gépeket, de azok minimálisan gyengébbek a radium.hu -nál vehetőnél. Más boltról nem tudok, akik árulnak ilyen vagy ennél jobb össze állításban olcsón/hasonló áron gépet.

Előre is köszönöm azoknak, akik segítenek nekem.

U.i.: Külső hűtő, táska (HA nem 15,6" -os), garancia bővítés (hogy meg legyen a 2 év rajta) bele kell férni a keretbe, ha kell a géphez! Minimálisan hajlandó vagyok többet fizetni a gépért,de jobban örülnék neki,ha 200.000Ft ba bőven beleférnék.

(#709) Tikakukac válasza Raiu (#708) üzenetére


Tikakukac
titán

i5 proci nem tudom minek, ha nem nagyon konvertálsz akkor kellemes pénzkidobás.

Ilyesmimondjuk megtenné első körbe. Játékra korrekt, kérdés, hogy mennyire kell matt panel stb. neked.

Mellesleg a GW2 fele ilyen konfigon is röhögve menne.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#710) brumi1024 válasza Tikakukac (#709) üzenetére


brumi1024
veterán

És még jár hozzá ajándék focilabda :))

(#711) Raiu válasza Tikakukac (#709) üzenetére


Raiu
tag

Szakmai dolgok miatt is kell az a minimum konfiguráció, amit fentebb írtam. Illetve sok program fut emiatt egyszerre a gépemen, amit nem bírna az i3 sajnos. Filmet/zenét meg időnként szerkesztek, mikor van rá időm. Tudom vehetnék ennyiért egy nagyon durva asztali gépet, de azt nem cipelném szívesen hetente 2x durván 190km-t.

Fényes panel is szóba jöhet kijelzőnek amúgy. A burkolat ne szedje annyira az új lenyomatot, mert nem szeretem emiatt 10percenként takarítani a gépet.

Amúgy sok asus K53SV szóba jöhet. Csak nem tudom,hogy van-e rejtett hibája, illetve ilyen felszereléssel mik jöhetnek még szóba ebben az árkategóriában. Laptop súlya nem befolyásolja a döntést. Lényeg,hogy hordozható gép legyen viszonylag erős belsővel.

[ Szerkesztve ]

(#712) brumi1024 válasza Raiu (#711) üzenetére


brumi1024
veterán

A k53-at szerintem inkább hagyd ki, elég sok a probléma vele. Repedő zsanér, melegszik, rossz minőségű anyagok. Ha tényleg kell az i5 ez a HP szóbajöhet, jobb anyagminőséggel és hosszabb garival, mint a Tikakukac által ajánlott Lenovo, cserébe gyengébb gpu-val.

(#713) Tikakukac válasza Raiu (#711) üzenetére


Tikakukac
titán

K sorozat Asusból nem ajánlott.
Ha mindenáron kell az i5 akkor van z580 azzal is. Már ha az 15% megér 25 gurigát, vagy mennyit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#714) umek7 válasza B-L-A-C-K (#650) üzenetére


umek7
őstag

Szerintem is jó, bár ha tényleg komolyabb tervezői munkára kell akkor az i3 már nem biztos hogy elég - ez ügyben érdemes mérlegelnie.

(#715) Raiu


Raiu
tag

Ez a Lenovo IdeaPad Z580 tényleg elég erős az elvárásaimnak és nem is sokkal drágább a keretnél.

Itt néztem most amúgy ezt a típust

Lenovo gépekről nem tudok semmit. Mesélnétek róla? Mennyire melegszik? A ventilátor milyen hangos? Meg a többi alap kérdés. (Nem sorolom fel mindet úgyis tudjátok mire gondolok itt.)

Hasonló erősségű gépeket még nyugodtan mondhattok, ha tudtok. Augusztusig úgyis esnek még az áruk lefele, ahogy jönnek az új gépek.

U.i.:
Amúgy nekem mindig azt mondták,hogy a k53 sorozatnak a legjobb a hűtése ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#716) umek7 válasza Raiu (#715) üzenetére


umek7
őstag

A Lenovo márka a legjobbak közé tartozik, minden tekintetben. Rendben van a hűtése is.

K53-nak jó a hűtése, csak a Lenovo százszor minőségibb.

(#717) Lefty válasza Lefty (#698) üzenetére


Lefty
addikt

egy szó, mint száz. akkor mégiscsak inkább A6, mint i3, nem?

mindenki: tudtok még ajánlani 160k körüli erős gépet, ami 3D tervezésre is elég? egyelőre Z575.

(#718) B-L-A-C-K válasza umek7 (#714) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez tény hogy lehetne jobb is, de 160 ezerért szerintem erre a célra nem nagyon van jobb, normális vga, nagy felbontás, nagy kijelző, proci igaz hogy lehetne erősebb de A6-os a másik alternatíva ilyen áron, ami között pedig nem nagy a differencia.

(#719) Borote válasza Raiu (#711) üzenetére


Borote
addikt

Honnan tudod, hogy nem bírná az i3? Próbáltad már és folyamatosan 80-100%-on ment a processzor és akadt a gép?
(Régi lenyomatot szedheti?)

(#720) ussseal


ussseal
tag

S szeriás probookok között egyiknél sincs hely SSD-nek, csak optikai helyére lehet rakni?

(#721) Tikakukac válasza brumi1024 (#710) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez olyan mint az ajándék notitáska. 200k környékén, pláne amennyiért lehet szerezni ilyeneket, már bagó tételek. De tudok olyat, aki egy táska miatt vett meg egy sokkal rosszabb gépet. Mai napig nem találtam meg a logikai kapcsot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#722) archie17


archie17
tag

Y570 hűtéséről még valamit

Részemről hibáztam, mert elfelejtettem hatékony hőszórásra állítani a ventit, pedig mikor tegye ilyenre az ember, ha nem 36 fokban játék alatt...
Úgyhogy mielőtt pasztával, szervizzel, throttling szoftverrel vagy barkács paddal mókolok, ezt is kipróbálom (Borote-nak ha jól sejtem tavaly nyáron több esze volt nálam :) )

(#723) B-L-A-C-K válasza archie17 (#722) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyugi nem te vagy az első ilyen, páran már beleestek ebbe a hibába, már többen is gépcserén gondolkodtak...:)

Tikakukac: Ez kb olyan mint Nagyanyám, képes elmenni 5 km arébb lévő bolta mert 30 ft-al olcsobb valami...:D

[ Szerkesztve ]

(#724) Borote válasza ussseal (#720) üzenetére


Borote
addikt

Nagyon minimális azon gépek száma 15"-on, ahol optikai és a HDD helyére még SSD is fér, akár mSATA csatlakozóval is.
Viszont én a helyedben az SSD-t a HDD helyére, a HDD-t pedig az optikai helyére tenném :)

(#725) Raiu válasza Borote (#719) üzenetére


Raiu
tag

Onnan tudom,hogy nem elég az i3, hogy volt tesztelve olyan gépen. 100% on pörgött szinte folyamatosan. Nem bírtam minden szükséges dolgot egyszerre megnyitni/futtatni. Így váltogatni kellet a programok között. Viszont ilyenkor sok idő volt elmenteni az éppen szerkesztés alatt lévő cuccot, bezárni a programot, végül indítani a másikat.

A tegnap írt minimum konfiguráció pedig bírja a terhelést. 200.000Ft környékén pedig vannak ilyen gépek már, amik jól is néznek ki.

Laptopra amúgy csak 1 monitort tudok csatlakoztatni vagy lehet 2-3 monitor csatlakoztatva?

(#726) Borote válasza Raiu (#725) üzenetére


Borote
addikt

Ha van rajta elég kimenet, akkor lehet többet is rákötni, a mostani IGP-k is támogatják a több monitort, ha jól tudom, de dGPU-val szinte biztosan mennie kell. A probléma ott kezdődik, hogy a legtöbb notebookon csak egy HDMI van, meg mellette általában egy D-SUB - azt viszont nem tudom, hogy a kettőn egyszerre is tud-e jelet adni. (Egy monitorral biztosan működik a kiterjesztett asztal is).
Általában a dokkolókon szokott több videókimenet is lenni, dokkoló viszont csak üzleti gépekhez van.
Azt viszont nem tudom, hogy van-e megoldás arra, hogy egy HDMI-vel több monitort is meghajts - nem tartom kizártnak. Persze ez csak akkor működhet, ha a teljes felbontás a szabványon belül van.

(A mentés lassúsága mondjuk nem a processzor hibája).
Notebookon i5-ön teszteltétek, ugye? (És nem asztalin :B )

(#727) Tikakukac válasza Raiu (#725) üzenetére


Tikakukac
titán

Tizenpár rugó egy iylen digitális elosztó, akkor lehetne több monitorod is.

A Z580 i5 verzióját próbáld be akkor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#728) Kbali válasza Tikakukac (#727) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg ez a Toshiba.

(#729) Raiu válasza Borote (#726) üzenetére


Raiu
tag

Notebookon volt tesztelve igen.
Hát a mentés lassúsága tényleg nem a processzor hibája legtöbbször. De mikor 2 vagy 3 program kipörgeti és kéne még mellé 1 vagy 2 még, akkor igen csak irritáló tud lenni a kicsi processzor.

Az a baj,hogy nem tudom az NVIDIA Geforce GT 525M mennyire marad el az 540M től. Mert azzal a vga val már 200.000Ft körül i7 processzor és 8GB memóriát kapok ajándék win7-el. Viszont félek,hogy akkor meg a vga lesz a szűk keresztmetszet. Illetve a Dell Inspiron N5110 (15R) tudomásom szerint nagyon melegszik.

(#730) Tikakukac válasza Kbali (#728) üzenetére


Tikakukac
titán

Akár. Vagy a Probook, 180k-ért, i5-el, gyengébb videokarival. Nagyon sok választás nem nagyon van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#731) Borote válasza Raiu (#729) üzenetére


Borote
addikt

A különbség kerek 10% órajelben :) Ugyanaz a lapka, ugyanannyi számolóegységgel.

Az Inspironnál a hűtés lenne a szűk keresztmetszet...
Toshiba Satellite is van i7-tel 200 alatt, de őszintén szólva én azt sem venném meg :B Se az NP300-at.

(#732) ussseal válasza Borote (#724) üzenetére


ussseal
tag

És ilyenkor nem ugrik a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#733) Borote válasza ussseal (#732) üzenetére


Borote
addikt

Ezek általában a felhasználó által cserélhető alkatrészek közé tartoznak (RAM, HDD). Ha nincs rajta plomba (matrica), akkor nagyon észre sem lehet venni, ha visszaszereled szervizelés előtt :) (Az ODD-t).
Hívd fel a szervizt, vagy nézd meg a manual-t, hogy lehet-e ODD-t cserélni.

(#734) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne notit venni és megkért hogy nézzek szét. Sajnos csak bruttó 100e van rá.
Mit tudtok ajánlani?
Őt néztem: Lenovo IdeaPad B570e

Vagy mivel ilyen kevés pénz van rá inkább javasoljak neki egy netbook-ot?

(#735) umek7 válasza Begi (#734) üzenetére


umek7
őstag

Meglehet oldani ennyiért is. Bármi igény a notival kapcsolatban?

Ui: Én nem vennék netbookot.

(#736) runner 125 válasza Begi (#734) üzenetére


runner 125
nagyúr

A G570-nel jobban jár, masszívabb, és ez erősebb darab is, vagy; 108k-ért az A531.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#737) Begi válasza umek7 (#735) üzenetére


Begi
senior tag

Semmi extra. Net, office, esetleg prezik vetitése projektorral.

runner 125: Köszi, megkérdem tőle hogy ez még belefér-e.
Mondjukt itt olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#738) runner 125 válasza Begi (#737) üzenetére


runner 125
nagyúr

Processzor ebben B800-as, amit linkeltem 110-ért az B960-as. Cikkszám is más.

A boltot egyébként én nem ismerem, azért kérdezz rá tőlük, h gyári magyar billentyűzetes, 2 év gyártói garis gép-e.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#739) Begi válasza runner 125 (#738) üzenetére


Begi
senior tag

Köszi, ezt nem is néztem. :R

(#740) umek7 válasza Begi (#739) üzenetére


umek7
őstag

A B960 megéri azt a pár plusz ropit, szóval azon a kevesen már ne múljon majd.

(#741) brumi1024 válasza Raiu (#729) üzenetére


brumi1024
veterán

i7-et az ennyiért kapható gépekbe szerintem se vegyél. Nem fogja bírni a hűtésük, főleg ilyen időben nem, mostanság az y570-esek hűtése is haldoklik i3, i5 alatt is nemhogy i7 alatt. i7-et én ilyen Asus g53/g55, vagy munkaállomás szintű hűtéssel rendelkező gépekbe vállalnék be.

[ Szerkesztve ]

(#742) torres19


torres19
csendes tag

Sziasztok!

Eljött az idő, h én is laptopot vásároljak, és ebben kérném a segítségeteket, ezek lennének a szempontjaim:

proci: vmi 2-4 magos, külön cache memóriával
memória: minél több:) (4gb min)
vga: ne legyen integrált, és legyen rajta hd kimenet, mert tv-re akarom majd csatlakoztatni a laptopot filmnézés céljából, tehát a full hd filmek szépen, akadás mentesen fussanak rajta
kijelző: csak 17"-es jöhet szóba, ha lehet full hd led legyen

játszani nem akarok rajta, netre, mindennapos használatra, és az említett film-video nézésre kellene, sokat nem fogom hordozni, tehát súly meg ilyenek nem érdekelnek, de lehessen rá kötni azért pl egeret, vagy külön billentyűzetet, legyen rajta wifi, és lan, habár talán ez már alap, de azért leírom.

Hirtelen ennyi, de ha van kérdés, akkor megpróbálom megválaszolni, szűkíteni a listát, ha még kell.

kb ár: 150-200ezer

köszi a segítséget előre is!!

(#743) brumi1024 válasza torres19 (#742) üzenetére


brumi1024
veterán

A filmnézéshez teljesen felesleges a dedikált gpu, mert egyrészt már csak a procik is elegek a komolyabb hd filmek lejátszásához, másrész mind az intel mind az amd igp-k bőven elegek a dxva-s lejátszáshoz(intelből lehet, hogy érdemesebb a hd4000-es igp-t venni, mert a hd3000-nek volt egy kis hibája(valaki észrevette valaki nem)). És igp-vel a melegedés is kisebb és nincs még egy hibalehetőség.

Így hirtelen ezt találtam, megbízható, jó minőségű házzal rendelkezik, 3 év gari, jó support. Mondjuk pont nem integrált kártyás, tehát ellentmondok magamnak, de ebből nincs ha jól tudom igp-s. A kijelzője sajnos csak 1600x900, de ennyiért még nem nagyon találtam 1080p kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#744) torres19


torres19
csendes tag

én csak az asztaliakat ismerem, és abban sok gond volt az integráltakkal, de ha ez már kinőtte magát a laptopok terén, akkor végül is nekem mind1, h az vagy nem!:)

(#745) Begi válasza umek7 (#740) üzenetére


Begi
senior tag

Közben kiderült hogy félreértettem és nem bruttó 100, hanem nettó 100:).
Szóval a G570 simán belefér.
Esetleg bruttó 120 körül valami más?
G570 core i3

[ Szerkesztve ]

(#746) runner 125 válasza Begi (#745) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanaz i3-mal, és Fujitsu A531 i3-mal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#747) umek7 válasza Begi (#745) üzenetére


umek7
őstag

Fuji A531 i3. Tökéletes választás.

(#748) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

ha y570a-nal ujra akarom tenni alap helyzetbe akkor vhogy megtudom oldani hogy ami most c-n van ne vesszen el mind?

(#749) Begi válasza umek7 (#747) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm szépen neked is és runner 125-nek a segitésget. :R

(#750) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Segitseget szeretnek kerni a mai kinalatbol mit javasolnatok 130e ft magassagaban?

Nem jatekra kellene a gep, maximum facebookos flash jatekok, szoval otthoni netezesre altalanos felhasznalasra.

A hordozgatas nem jellemzo. Kepernyo meretnek ez a 15,6" megfelelonek tunik.

Webkamera kellene bele, ha esetleg kartyaolvaso is lenne benne az jo lenne.

Ami fontos a hosszu garancia ido a megbizhatosag

Mit javasolnatok ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.