Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#139001) #74018560


#74018560
törölt tag

Van már 6-8 magos notebook? Ha nem, mikor lesz?! :F

(#139002) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Haver szeretne venne otthoni felhasználásra egy új laptopot.
Netezés, filmnézés és játékra is szeretné használni, pl FIFA 16!
Én mondtam neki, hogy játékra nem igazán a laptop a jó választás, de Őt ez nem érdekli:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő hetekben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 200K, de inkább kevesebb.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni netezés, filmnézés és játék!
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Fifa 16 pl
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Átlagos 15,6-os, felbontás és a többi passz
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, vagy csak ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minél több annál jobb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(^)(>.<)(^)

(#139003) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még akár az idén.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 150e Ft.
(3) Felhasználás?
Netezés, torrent, Hearthstone.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hearthstone, de szeretném hogy ez fullon menjen.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD gépet szeretnék, 15,6 körüli méretben.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte semmit nem lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer?
Windows 7 vagy 10, de ha nincs hozzá megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szeretnék HDD-t egy 1 terrásat az adatok tárolására, az SSD-t kiveszem a régi gépből, szóval lényeg hogy be is tudjam szerelni könnyedén az újba. Ugyanez fordítva, ha van benne egy 128as vagy nagyobb SSD akkor a HDD-t szerelném át.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, esetleg világítós bill.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt főleg, újonnan szerintem ennyi pénzért nincs olyan amilyet szeretnék. :)

The owls are not what they seem.

(#139004) tecsu válasza #74018560 (#139001) üzenetére


tecsu
addikt

Szvsz nincs sok értelme, de...

Már 2013-ban volt 12 magos CPU-s laptop.
Lehet válogatni a frissebb termékek között is.
Ez pedig a 8 magos Ryzennel hamarosan kapható.
Itt is lehet találni sokmagos processzorral.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#139005) #74018560 válasza tecsu (#139004) üzenetére


#74018560
törölt tag

De bakker, ezek desktop CPU-k.... :DDD mobil vonalon mikor lesz 4-nél több mag? :U

(#139006) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Egy barátomnak döglődik a laptopja, gondolkozni kell újon. Kérdés, hogy mi a legolcsóbb már ajánlható darab, ha egyetlen speciális igénye van, hogy valami normális IPS panel legyen benne. Egyébként semmi extra, csak szövegszerkesztés, internetezés, filmnézés... Lány az illető, úgyhogy szeretné, ha valami szebb, karcsú, nem tök fekete darab lenne.

(1) Mikor? remélhetőleg még van pár hónapja a réginek
(2) A gépre szánt összeg forintban? ez kérdés, mi a lehető legkevesebb?
(3) Felhasználás? irodai programok, intenet, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád? Nem
(5) Kijelző? IPS, 13-14 col
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Keveset
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely? Nem kritikus
(9) Egyéb? nincs
(10) Csak új? csak új

Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#139007) tecsu válasza #74018560 (#139005) üzenetére


tecsu
addikt

Amikor igény lesz rá. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#139008) #74018560 válasza tecsu (#139007) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nekem lenne :)
Ultra vékony kivitelben kéne 17"-os formában és külön vennék hozzá egy külső VGA-t.

(#139009) Khelben válasza Alabástrom (#139006) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Folio 1040 G3

(#139003) japunk : ilyet kellene keresni ips kijelzővel.

(#139002) vacs : Acer Aspire 5 az egyetlen értelmes 200k alatti gép.

[ Szerkesztve ]

(#139010) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !

Egy pár napja szemezek ezzel a géppel igaz a színe egy kicsit távol áll az én világomtól ,de ha szerintetek is megérné ezt az árat akkor kibékülnék vele. ... kíváncsi lennék a véleményetekre illetve alternatívát is szívesen fogadnék. Most jelenleg egy Elitebook 8540w -t használok ez lenne lecserélve a paramétereit látva úgy gondolom elég nagy ugrás lenne a mostaniról.
Segítségeteket előre is köszönöm !

(#139011) Alabástrom válasza Khelben (#139009) üzenetére


Alabástrom
senior tag

:Y :Y :Y

A HP 1040 G3-at biztos nekem írtad? Nagyon drága... Csak úgy felütve egy szórólapot láttam ennél sokkal-sokkal olcsóbban Zenbook-ot, vagy ha lemondana a Windowsról, akkor akár MacBook Air is majdnem feleenyiért...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#139012) StLui válasza Alabástrom (#139011) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem ezért:

"mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)"

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139013) Alabástrom válasza StLui (#139012) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Így már érthető... :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#139014) gaben0211


gaben0211
tag

sziasztok. van 1 asus x550v laptopom és azt vettem észre hogy amikor nincs töltőn akkor nem melegszik annyira a gép játék közben mint amikor töltőre van dugva. amikor töltőn van nagyon felmelegszik szinte forró. valami megoldás van erre? vagy vigyem vissza szervízbe?

(#139015) Tikakukac válasza gaben0211 (#139014) üzenetére


Tikakukac
titán

Rossz topik.

A megoldás egyszerű: vedd vissza az órajeleket töltőn is, ugyanis azért nem melegszik annyira, mert egyfelől nincs töltés, másfelől ha nincs bedugva a gép megvágja a saját teljesítményét elég szépen.

Amúgy nem segít rajta a szerviz, annak a gépnek olyan bajai vannak, amiket nem tudnak megoldani. De ezeket vásárlás előtt is mérlegelted már, ugye :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#139016) TheNewDawn válasza Soybex (#138997) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Az még hagyján ( elnézést ez sem hagyján de ez van ) hogy engem hülyének nézel, de hogy mindenkit ? Ilyenkor érdekelne mi értelmét látod ( és nem vagy egyedül ez kb minden topikba rendszeres) hogy ekkora ordas hazugságot leir valaki csípőből.
Nyilván nekem meg az asztali régi gépem a 630 gt vel elfuttatja 4k ba is 200 fps el :D
Amúgy pont az, hogy nem throttleingol a gép, abszolút tartja még 1 óra után is a 60-70 fokot.
De tudod sajnos bárki utána tud nézni, hogy 950 m el hogyan fut. Nos legkisebb felbontáson, minimum és medium között. Szóval légyszi ne nézz mindenkit hülyének és hidd azt hogy mindent be tudsz kamuzni csipőből mert ez nagyon égő. :)

(#139017) Khelben válasza Tomessz85 (#139010) üzenetére


Khelben
nagyúr

Várd meg, amíg lesz több boltban, esélyesen lesz ennél olcsóbb ajánlat is. De 8540w után sírni fogsz az anyaghasználattól és a billentyűzettől, azt garantálom.

(#139011) Alabástrom : nem véletlenül van az összefoglalóban, hogy mindenképp adj meg árkategóriát. Én nem tudhatom, hogy neked mi az olcsó. A Folio több kategóriával feljebb van a Zenbooknál és az Airnél is. Ne tévesszen meg, hogy esetleg ugyanaz a cpu, mert egy laptop nem csak a cpu-ról szól. De ez mind le van írva az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#139018) gaben0211 válasza Tikakukac (#139015) üzenetére


gaben0211
tag

tudom hogy rossz topik de nemtaláltam hirtelen mást bocsi :) . igen mérlegeltem előtte de nem kellőképpen . a bios frissítés csak részben segített a gépen. az órajelet meg ilyesmit hol állíthatom? bios vagy progi?

(#139019) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Maximum 200e.
(3) Felhasználás? Böngészés, szövegszerkesztés hobbi szintjén.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Lehetőleg 1080p és IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai nem kell, RAM 4 GB, ha bővíthető, 8, ha nem, SSD jobb lenne, ha csak az van benne, akkor 256 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Lehet külföldi is angol billentyűzettel.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új.

Köszi a segítséget! :B

(#139020) vacs válasza Khelben (#139009) üzenetére


vacs
veterán

Acer Aspire 5 az egyetlen értelmes 200k alatti gép.

Köszönöm a tanácsot, továbbítottam a havernak!

(^)(>.<)(^)

(#139021) Khelben válasza Murloc (#139019) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G5

(#139022) Murloc válasza Khelben (#139021) üzenetére


Murloc
tag

Köszi! :) Azt még megírnád, hogy 15,6" méretben mit ajánlanál?

(#139023) Khelben válasza Murloc (#139022) üzenetére


Khelben
nagyúr

15,6-ban választani kell a jó billentyűzet (HP 250 G6) és az ips kijelző között (Acer Aspire 5).

(#139020) vacs : kihagytam, hogy játékra.

[ Szerkesztve ]

(#139024) VMatteo


VMatteo
őstag

Szűkítve a mezőnyt:
Lenovo IdeaPad 310 laptop, Intel® Core™ i5-7200U 2.5 GHz-es processzor, 15.6", HD, 8GB DDR4, 1TB, Nvidia® GeForce 920M 2GB, Free DOS, Magyar kiosztású billentyűzet, Fehér
165e Ft EMAG
vagy
Laptopszalon 172e Ft fele annyi HDD-vel?

van ennek a laptop szériának ismert hibája?Emagtól vettem már telefont, tv-t, de még sohasem kellett garanciáztatni semmit. Mennyire korrektek?

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#139025) B-Clone válasza VMatteo (#139024) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A gép egy ócskavas, az emag meg román cég. Ha gebasz van még csak a fogyvédelmet se tudod rájuk küldeni.

(#139026) Tomessz85 válasza Khelben (#139017) üzenetére


Tomessz85
tag

Köszönöm a válaszod !!
Sajnos nem is reménykedem abban hogy ebben a 240es árkategóriában találok olyan gépet mint a mostani 8540w. A türelem mellett esetleg G5 probook szerinted ? Nagy a lépcső a pavilion és a probook között ? Ahogy nézegettem ips kijelző nem is nagyon van a probook szériában legalábbis ebben az árkategóriában. Vagy gondolkodtam abban is hogy egy olcsóbb szereltségű probook aztán beledobálom a plussz ramot, ssd-t.
Vagy hagyjam a hp-t pl dell-ben van hasonló alternatíva ?

(#139027) VMatteo válasza B-Clone (#139025) üzenetére


VMatteo
őstag

És ez a gép miért ócskavas, és mit ajánlasz helyette?

Tisztelet a Gépésznek!

(#139028) Khelben válasza VMatteo (#139027) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy képzeld el azt a gépet, mint egy valódi laptop kínai másolata. Az összefoglalót javaslom tanulmányozásra.

(#139026) Tomessz85: a Probook már közelebb áll a 8540w-hez, de még mindig jelentős visszalépés lesz. Én egy fullhd kijelzős 450 G5-öt vennék a helyedben alapfelszereltséggel, aztán bővíteném később amivel kell.

[ Szerkesztve ]

(#139029) VMatteo válasza Khelben (#139028) üzenetére


VMatteo
őstag

Átolvastam. nem derül ki miért kula a lenovo, de elfogadom, mit ajánlotok Dellben, ami ez a kategória?

Tisztelet a Gépésznek!

(#139030) Khelben válasza VMatteo (#139029) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor ha elolvastad, kitölthetnéd a kérdéseket, mert így fogalmam sincs, hogy mit jelent az "ez a kategória".

(#139031) VMatteo


VMatteo
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsony előtt
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 180e Ft
(3) Felhasználás?
Tanulás, fotószerkesztés, videóvágás hobbi szinten
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
GTA5 élvezhetően
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" lehetőleg matt, de nem várok csodát ennyi pénzért
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
koliba oda vissza hetente egyszer
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
free dos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 500GB HDD, 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
dedikált videókártya, Intel i5 7200U
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új
Vivát!

Tisztelet a Gépésznek!

(#139032) Khelben válasza VMatteo (#139031) üzenetére


Khelben
nagyúr

És 920M-en akartál GTA5-özni? Ne viccelj már. Ott van az Acer Aspire 5, MX150-nel 193-ért 4 magos i5-tel, ips kijelzővel. Annál jobbat csak 300 felett kapsz.

(#139033) VMatteo válasza Khelben (#139032) üzenetére


VMatteo
őstag

na most a 180is úgy 180, hogy inkább 170, Acerben nem gondolkozom, és 4GB RAM se valami sok, de legalább kevés. :U
Olyan még játszik, hogy Dell, és később bővítem a RAM-ot. Ez esetleg segít a választásban?

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#139034) Khelben válasza VMatteo (#139033) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak akkor lesz ilyen gép, ha lemondasz a játékról és az ips kijelzőről. Ramot egyszerűbb utólag bővíteni, mint vga-t vagy kijelzőt...
180 alatt Dellből sem kapsz 8 gigásat és az R7 M430-on nem fogsz GTA5-tel játszani.

[ Szerkesztve ]

(#139035) VMatteo válasza Khelben (#139034) üzenetére


VMatteo
őstag

ips nem kell, full HD se, játék is ritkán lesz, egy GTA5 meg csak elfut mininálon, ha az 5 éves toshibám bírja

Tisztelet a Gépésznek!

(#139036) Khelben válasza VMatteo (#139035) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja, elfut, 1024x768-ban 30 fps-sel. Ha az neked megfelel... A gép korának kevés köze van ahhoz, hogy mi fut el rajta meg mi nem, az inkább a hardvertől szokott függni.

[ Szerkesztve ]

(#139037) VMatteo válasza Khelben (#139036) üzenetére


VMatteo
őstag

megfelel, mert nem játékra kell elsősorban. Játékra nem laptopot keresek. De minél jobb VGA és i5 7200U az a minimum, minél több RAMmal.

Tisztelet a Gépésznek!

(#139038) tecsu válasza VMatteo (#139035) üzenetére


tecsu
addikt

Így gondolom a videovágás sem lényeges. Még beírhattad volna a programozást, hogy teljes legyen a kép. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#139039) G0mb1 válasza Khelben (#138941) üzenetére


G0mb1
csendes újonc

Köszi!

Megnéztem, valóban nagyon szűk a piac ilyen téren ilyen ársávban.

3 kérdésem lenne még:

1.: 128 GB SSD-vel mennyivel jobb vétel (árban kb. ua), gyorsabb és halkabb, viszont kevesebb.

2.: egy gyengébb játékot az általad javallott gép még elbírna? (dota2) - jelenlegi 5 éves Asusom i3 procival (nem tudom hanyadik generáció) viszi, igaz néha besokall.

3. Ha csökkenteni akarom az árat, miből adjak le inkább? i3 6th gen. stb ilyenekre gondolok.

Köszi!

(#139040) VMatteo válasza tecsu (#139038) üzenetére


VMatteo
őstag

lényeges, abból a szempontból hogy alkalmas legyen rá, de ez hobbi-->nem profi szinten kell.
Ha szépen kérnélek titeket, összefoglalnátok a dedikált VGA kártyák tudását így 200e Ft alatt? Mert azt látom, hogy i5-ben az integrált az hd graphics 620. Pl ez az integrált mire jó? mire elég?Mit tudnak a dedikáltak?

Tisztelet a Gépésznek!

(#139041) Khelben válasza VMatteo (#139040) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az összefoglalóban találsz egy linket, ahol rangsorolva vannak és mindegyikhez van játék teszt is (notebookcheck).

(#139039) G0mb1 : a dedikált vga-kat nem játékra találták ki. Ha játszol rajta, a cpu is lejjebb veszi a teljesítményt, mert bele kell férniük együtt a 15 wattos tdp-be. Régi játékokat elfuttat alapbeállításokon, de ennyi. A HD 620, ami a 7000-es Intelekben van, a Dota 2-t 1024x768-ban minimum beállításokkal 50 fps-sel bírja vinni. Fullhd-ban ez le fog menni kb. 20-ra, tehát játszhatatlan lesz. Legtöbbször olcsóbb megvenni a gépet hdd-vel és utólag rakni bele ssd-t. Néhány gépbe, pl. a Probookokba a hdd mellé is lehet ssd-t tenni, olcsóbb gépekben csak a hdd helyére.

[ Szerkesztve ]

(#139042) TheNewDawn válasza VMatteo (#139040) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Számomra ha vmi fut 720p ben, mindenben a létező legalacsonyabb beállitáson , 20 fps el, akkor az minden, csak nem alkalmas arra hogy játsszak vele, én inkább szenvedésnek nevezném.
Persze vehetsz bele csodás 920m videokártyát, plusz egy hibafaktor meg felesleges pénzkiadás, mert annál egy integrált jobb.

(#139043) VMatteo válasza Khelben (#139041) üzenetére


VMatteo
őstag

Jó, akkor összességében tudnátok ajánlani 3 típust, amiből választhatok és nem Acer, Asus, hanem Dell, Lenovo? (jelenleg ez a konfig elég minden problémámra: i5 2450M 2.50GHz, Radeon 7670, 6GB RAM, 500GB HDD)

Tisztelet a Gépésznek!

(#139044) Mikulásbá válasza VMatteo (#139043) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minimum 250 ezer!Ha annyit hajlandó vagy áldozni rá,akkor lesz játék.Dell 7559 alap,i5+4 GB RAM+HDD.
Kezd kifutni,de még van.

[ Szerkesztve ]

(#139045) TheNewDawn válasza VMatteo (#139043) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha lemondasz a játékról, akkor igen, egyébként nem. Játék az kb 190 nél kezdődik azzal amit Khelben linkelt, efölött Lenovo Y520 és Acer VX15 jön 250-260 ért, ami már nagy előrelépés, minden más még ezeknél jóval drágább.

(#139046) VMatteo válasza TheNewDawn (#139045) üzenetére


VMatteo
őstag

Lemondok a jatekrol. Mi lenne best buy?

Tisztelet a Gépésznek!

(#139047) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani olyan dell vagy lenovo maximus 3-4 éves vállalati laptop szériát, ami megfelel az alábbiaknak?
17,3" IPS kijelző
Nem szigetes billentyűzet
Normális hűtés :))
Integrált videókártya (különállót extra fogyasztás miatt elkerülném)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#139048) LordofNight


LordofNight
újonc

Sziasztok
Notebookot keresek
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max.(tényleg)150k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmnézés, netezés, tanulás, kezdő programozás (de a gép hosszab távra kellene)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WoT és efélék, játszhatóan
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ha lehet ips, de tudom hogy ebben a katagóriában fehér holló :(
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva, és közben használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win., vagy semmi, mert azt meg tudom oldani
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4-8gb ram, opt. meghaj. nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI előnyben, de nem fontos, (eddig hpkat néztem, azok kinézetben bejönnek)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt főként, újonnan ha nagyon jó ajánlat van

Előre is köszi :R

Fény nélkül nincs sötétség...

(#139049) Khelben válasza Immy (#139047) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem, valamin mindegyik megbukik. IPS jellemzően munkaállomásokban van, de ott van mellette dedikált vga is. Ami meg nem munkaállomás abban nincs IPS. És a 17es méret amúgy is ritka mint a fehér holló.

(#139050) mekker


mekker
őstag

Azt nem tudjátok megmondani nekem, hogy HP 430-ból mennyiért lenne most IPS kijelzős?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.