Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#156001) Humbucker válasza MaxxDamage (#155996) üzenetére


Humbucker
senior tag

Hát meg gondolom jó pénzt elkér aki beszereli nekem a hdd-ét.

(#156002) MaxxDamage válasza Humbucker (#156001) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Te is be tudod könnyedén. :)
De ez nagyon topic OFF már!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#156003) Multibit válasza Humbucker (#155995) üzenetére


Multibit
veterán

Típusfüggő. Nem rég vettem a lányomnak egy Dell Latitude E7470 lapost. Kiváló gép! Ebbe nem lehet 2.5"-os meghajtót szerelni, de nem is hiányzik. Eleve 512GB-os m.2 SSD-vel vettem. Ez alá nem is mennék. Ha valami csoda folytán kinövi a leányzó, megy bele egy 1TB-os SSD. HDD-t soha! Az nálam már csak NAS-ban van.

(#156004) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok! Egyszerűen nem találok Win10Pro-val szerelt laptopot csak Home-osat. Vagy ha igen, akkor bruttó 180eFtert. Ezért arra gondoltam veszek egy oprendszer nélküli laptopot és majd én feltelepítem rá a WinPro-t USBről. Nem kell nagy tudás i3/4GB/250SSD/FHD kijelző. A mostani laptopom nem hagyja telepíteni a win10et, így kérdésként merül fel, hogy új laptop esetén járhatok ugyanígy, mire figyeljek? Köszönöm!

(#156005) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

15-17 inches ultrabook szerű noti érdekelne. Tehát egy nagyobb kijelzős, de vékonyabb, könnyebb gép.

- Teljesítmény nem kell sok, de minimum 4 mag
- Kifejezetten jó lenne ha csak IGP/APU adná a grafikát.
- Jöhet Intel/AMD, de azért 2 évtől ne legyen idősebb megoldás és mondjuk i3, R3 az alap
- Felbontás minimum FHD.
- Jó lenne ha nem növelné a méretét feleslegesen egy széles káva.
- SSD jó lenne, de ha nagy a felára én is kicserélhetem később, szóval azért cserélhető legyen garanciavesztés nélkül
- minimum 8GB RAM (szintén jól jönne, ha garanciavesztés nélkül cserélhető lenne)
- lehetőleg fémházas, vagy valami merevebb konstrukció, jófajta pánttal
- standard portok (ne csak 2 USB legyen rajta, mint egy MBA-n)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#156006) tutuhawer


tutuhawer
őstag

SZevasztok
https://edigital.hu/notebook/hp-pavilion-14-ce0000nh-4tu67eaakc-notebook-ezust-p587979
https://edigital.hu/notebook/dell-inspiron-3780-3780fi5ua1-173-fhd-notebook-fekete-p649115

ezen két gép közt gondolkodom.
Euro truck sim 2-t és talán NFS heat-et akarok játszani.

szemppont, hogy HDMI csatalakozásom legyen és SONY TV-vel tudjak majd bohóckodni.

200 rugó körül nézek, és cetelem ingyen hitelre nézem ,az is szempont, azt ki tudom fizetni.

[ Szerkesztve ]

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#156007) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a fórum segítségét kérni notebook vásárlásban. Fiatal iskolás hölgynek lesz, tanuláshoz, office, filmnézés.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsony előtt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120.000 - 170.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanuláshoz lesz, főleg office programok használata, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt legyen, érdekel a TN és IPS-es gép is, lényeg, hogy tartós legyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főleg otthon lesz használva, nem jellemző a hordozás.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Rendben van Linuxxal is.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-set szeretnénk, 256 GB hattértár elég lesz, RAM-ból manapság úgy gondolom kell a 8 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is szóba jöhet.

Az összefoglaló alapján egyelőre ezeket néztem ki:
https://www.notebook.hu/hp-15-dw0002nh-6ss49ea
https://www.notebook.hu/hp-15s-fq1030nh-8ng36ea
https://www.notebook.hu/hp-14s-dq1009nh-8bw28ea-275424

Esetleg megéri feljebb menni a HP 250 G7-ig? Notebookcheck szerint úgy látom hiába i5, a linkelt gépekben lévő i3 erősebb.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#156008) F-ECT$


F-ECT$
titán

Családi ismerősnek keresek munkára laptopot:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
3-400e Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka, főleg irodai programok. Semmi számításigényes / vga igényes progi nem várható.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem várható, felbontás: full HD.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 colos, a többi passz.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lenne hordozva, súly kevésbé számít, de legyen strapabíró.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp, minimum 256 GB, memória legalább 8 GB, optikai nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Leendő tulaj szavai: "inkább kerüljön többe, de legyen strapabíró, ne kelljen hozzányúlni, windowst újrainstallálgatni lassulás miatt". Főleg eleve üzleti felhasználásra szánt gépben gondolkozik, pl Thinkpad T széria.

Dive ever, work never.

(#156009) Citroware


Citroware
addikt

Segítségeteknek köszönhetően úgy néz ki, hogy HP ProBook és EliteBook közül fogok választani. Azzal kapcsolatban szeretnék még megerősítést kérni, hogy milyen okai vannak, ami miatt nem éri meg érintő kijelzőset venni, mert még mindig kicsit bizonytalan vagyok, hogy inkább olyat kéne. Órák hosszat fogok utazni vele.

(#156010) lenox válasza Citroware (#156009) üzenetére


lenox
veterán

Erintokijelzo altalaban tobbet fogyaszt, picit nehezebb, jobban tukrozodik, es ha fogdosod foltos is lesz. Raadasul ha nem tudod tabletkent hasznalni (tehat nem teljesen hatrahajthato a kijelzo) akkor hasznalni a bill folott atnyulva nem tul kenyelmes.

(#156011) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Sziasztok fórumtársak. Szeretném meglepni magamat egy laptoppal olyan 90-100.000 forintig, használtan. Ritkán gamerkednék, inkább filmezgetek, zenét szerkeszgetek, youtubeozok, ilyenek. Háttértárnak lehetőleg minél nagyobb, ha nincs Ssd az sem gond. Nem utazgatnék vele. Meretben 14 coll csak akkor mennék ha brutál jó vétel.Azt hiszem ennyi elég, ha nem kérdezzetek . Úgy tudom a Dell-ek szinte a legjobbak, legmegbízhatóbbak, igaz én egy Lenovo gépet néztem ki, nekem jónak tűnik.

[link] Erröl kérnék véleményt, illetve más alternatívákat.

(#156012) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Laptopot keresnék.
wacom intuos pro s 2017 és photoshop lenne használva vele.
Régebbi ( használt) és új is jöhet.
Akinek kell a laptop most kezdte a grafikus/animációs sulit.
Tudom árban határ a csillagos ég de azért ne legyen egy vagyon. :)
Köszi
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#156013) norbert0


norbert0
csendes tag

Sziasztok!
Az utóbbi 4 évben egy HP Elitebook 8470p-t használtam nagy megelégedéssel, minden nap munkába hordva. Ugyanakkor mivel a munkám az eddigieknél sokkal több utazással fog járni, szeretnék egy könnyebb, de strapabíró laptopot, nem tudom, az ultrabook elnevezés ilyenkor helytálló-e. A sebességgel 8 GB ram mellett meg voltam elégedve. Használt üzleti laptopot szeretnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-250.000 FT
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-14', matt, nagyobb felbontás előny.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Rendkívül sokat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 GB SSD, 8 GB ram, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincsenek.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt gép.

Köszönöm szépen! :)

(#156014) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,

sógorom laptopot szeretne venni, leváltva ezzel a már nagyon régi és lassú jelenlegiét. Ennek kiválasztásában kérném a segítségeteket.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
nem sürgős, év végéig, legeslegkésőbb január végéig
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-320 000 Ft .. de ha nagyon jó a gép, akkor kicsit mehet felfelé, akár 350-ig is.. de ezt csak halkan merem írni :DD
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
van egy bandája, ezért zeneszámok előállításához használatos programokat használna elsősorban, illetve munkájából kifolyólag szokott programozni, imádja a nagy és bonyolult Excel táblázatokat, ezen kívül netezget és filmeket néznek rajta, TV-én, HDMI-vel, iletve sokszor hallgatnak zenét vezetéknélkül csak úgy a feleségével, JBL hangszórón
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem szokott játszani komolyabb grafikájú játékokkal
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 inches körüli, Full HD, matt, lehetőség szerint IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
használná utazás közben is, de akkor is általában hálózatra van dugva. Persze egy közepes vagy erősebb akkuidő biztosan tetszene Neki
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 64bit (ha lehet, akkor pro)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 256 GB SSD, ha lehet mellé 1 TB HDD, 16 GB RAM (és ha lenne benne optikai meghajtó, annak örülne, de nem fontos)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, jó Bluetooth és Wifi, közepes vagy inkább annál jobb minőségű hangzás, USB 3.0- és ha lenne 3.1
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép, és csak DELL, nagyon bízik benne

Előre is köszönöm :N

(#156015) fecaga21


fecaga21
aktív tag

15.6 coll a minimum számomra, és olyan 95 a határ.

(#156016) Tikakukac válasza Citroware (#156009) üzenetére


Tikakukac
titán

Pofanehéz az érintő miatt, egyes modellek imádnak borulni és esni emiatt. Meg fél kézzel nagyon nem kinyílni.
Plusz az üveg miatt kegyetlenül borotválkozó tükör effekted lesz szinte mindig. A tapicska meg jár sok ujjlenyomattal, ha nem szereted takarítani folyamatosan, megbolondulsz ekkora méretben.
2in1 tablethez nehéz, laptopnak gyenge és macera. Nem tudom eddig mid volt és hogyan toltad, sajnos ez tipikusan az amit próbálgatni kell és benyelni, hogy lehet elsőre nem fog bejönni amit veszel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156017) Tikakukac válasza fecaga21 (#156011) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt a ritkán gémelek dolgok el kell dönteni. Vagy gémelnél és akkor mindegy mennyit vagy semennyit. Legalábbis nem új címeket, régieket is okosan.

Y510p apám. A golden era, a karrierem csúcsa. És ez maradt HDD-s is, tyíí, minden nap élmény lehetett a HDD-t hallgatni ahogy darál a proci meg közben elmegy kávét főzni.
Dupla VGA, játékok alatt elég sokszor semmis extra sebességgel, duppla annyi chip, venti, szentmariska. Haver akar ilyet eladni én már készítem a lelkét egy ideje, hogy ez is palimadár laptop, ezt értelmes ember főleg ennyiért meg nem veszi.

14"-ban csoda dolgok vannak, Latitude 7470 kalandozott itt legutóbb pölö 90k magasságban, az ingyér van ennyiért. De ezen nagy gémelés nem lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156018) Tikakukac válasza sanyi0627 (#156012) üzenetére


Tikakukac
titán

Áruld el neked mi a vagyon. Nekem 80k-nál már leugrik a pulzusom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156019) agemate


agemate
addikt

Sziasztok, egy kollégám szeretne új gépet. Mindennapi felhasználás a cél, semmi játék, vagy egyéb erőforrás igényes alkalmazás. Hordozni nem tervezi. Előre telepített Windows és DVD író legyen benne. 200e a keret. Minél hamarabb szeretné megrendelni. Mit ajánlotok?

(#156020) Tikakukac válasza angelus8925 (#156014) üzenetére


Tikakukac
titán

5490 és 5590 már mehet is neki, konfigot oda bízom, ami tetszik és belefér, esetleg 7580 Vostro volt itt jó árban, ha kéne valami bikább proci.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156021) Tikakukac válasza agemate (#156019) üzenetére


Tikakukac
titán

DVD külsőként való alkalmazását leginkább. Szinte totál kikoptak az ODD-s gépek. Ezt első körbe vitassátok meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156022) Tikakukac válasza norbert0 (#156013) üzenetére


Tikakukac
titán

Csúcs Thinkpad T és 840-es HP valamint Latitude 74*0 gépek tökéletesek. Strapában... sehol sem lesznek, ezt be kell nyelni sajnos. A kereted bőséges, szinte a legfrissebbeket is fel tudod markolni apróról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156023) Tikakukac válasza kockaskocka (#156004) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez tipikus utólag felrakós sztori. Ez tuti.

A515 szigorúan IPS-el, vagy egy HP Pavilion. Egyik sem menti meg a világot, de ennyiből kihozod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156024) Tikakukac válasza tutuhawer (#156006) üzenetére


Tikakukac
titán

Le is állt az oldal és fogalmam sincs milyen hardvert kér a Heat a te elvárt grafikai igényeiden sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156025) Tikakukac válasza F-ECT$ (#156008) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy ha csak új, akkor ide pokoli pénzek kellenek. Kap ő zsír új TP-t apróról, 200k-ért, ez boltban 450k :B

Kisebbik 5000-es Latitude az, ami 300-400k közé beesik, Latitude 5590. Esetleg egy Lifebook sorozat is, ha jó a Fuji.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156026) Tikakukac válasza evilskati (#156007) üzenetére


Tikakukac
titán

Most sokat láttam a hölgyeket itt húgommal: egy szép 7470-es Latitude egy patent kis kijelzővel, esetleg az asztalára egy rendes monitorral és dokkal csodát művelne. HP-t valamiért nem "tetszikelték" thinkpad meg broáf volt. Női szem, elhiszem nekik.

250-es HP ezekhez képest játék babaházba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156027) F-ECT$ válasza Tikakukac (#156025) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha zsír új, akkor miért fele annyi az aprón?

Egyébként ha felmenne 400-500k közé, akkor egyszerűbb lenne javasolni?

Illetve TP / Dell / Fuji a javasolt 3-as, vagy van még jó gyártó?

Dive ever, work never.

(#156028) Tikakukac válasza F-ECT$ (#156027) üzenetére


Tikakukac
titán

A titok a krémben van. Ezek a céges flottába voltak többnyire megvéve, egyfelől ÁFA hopp, másfelől mivel ők vesznek ezret, így bagó az origi ár is :B

Plusz elitebook, de igen. Ez a 4 igazán komoly dolog van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156029) hallador válasza F-ECT$ (#156027) üzenetére


hallador
addikt

A másik dolog, meg, hogy azért megnéznénk a HP-nél hogy ezek a gépek valójában ugyan honnan jönnek, akkor bizony nem lenne egészen fehér a sztori.
Az van, hogy hiába olcsó, ha nem tudjuk ki adja a garanciát. A Dell hivatalosan kiskereskedelemben nincs jelen Magyarországon. A HP igen, így a HP még hihetőbb, a Dell semmiképpen, ha féláron adják.
Ha megnézed az új üzleti Dell árakat ma Magyarországon nagyon könnyen rájössz, hogy úgy 30%-al kerül többe, mint a konkurencia, ez köszönhető hogy nem Euro-s ország, hogy a nagyker lehúz stb... A HP azért tud olcsóbb lenni, mert ők meg igen... A Dellnél a nagyker a szerviz is, tehát azt csinál amit akar....

Amúgy új gépnek ennyiért vannak már ProBook 430 G5-ösök i3-al akcióban, ha van még, inkább azt venném meg ennyiért, vagy egy picit hozzádobva g6-ost.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#156030) sanyi0627 válasza Tikakukac (#156018) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Jó kérdés. :)
Valszinuleg a telekomrol lenne a laptop. Legyen 250k a plafon.
Az a baj, hogy nem tudom milyen hardver kell ennek a 2 proginak a használatához.
( ok ott a az ajánlott de az nem mervado a normális használhatóság hoz.)

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#156031) fecaga21 válasza Tikakukac (#156017) üzenetére


fecaga21
aktív tag

na akkor ez c vágány. mi jöhetne még szóba 15.6 colos kategóriába akkor a használt portálokról?

(#156032) fordjee válasza Citroware (#156009) üzenetére


fordjee
aktív tag

Szia!

Nekem egy Thinkpad 13 2nd gen-es gépem van, matt 13.3-as kijelző és érintős. Nem 2 in 1, de érintőkijelző.
Azt hittem, hogy tök felesleges lesz, de nagyon sokszor azt vettem észre, hogy használom. Főleg, ha nem használok egeret. Nekem egyáltalán nem gond átnyúlni a bill. felett, én semmi hátrányát nem látom és nem is vennék már olyat, aminek nem érintős a kijelzője. Ez mondjuk matt, fényes kijelzőset lehet hogy nem vennék.
Fogyasztás miatt meggondolandó, nekem az nem volt szempont.

fordjee

(#156033) TigerCat válasza TigerCat (#155957) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre esetleg valami javaslat?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#156034) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a mai BF kínálatból való választáshoz.
Előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ma
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. bruttó 110 eFt (BlackFridaykor)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

irodai szoftverek használata: office, firefox, könyvelőprogram

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem játékra kell.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Jó lenne FHD matt kijelző.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

hetente kb. 1szer.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Op rendszer nélkül kell. WinPro megy majd rá házilag. A lentiekben felsorolt laptopok mindegyik-e tudja majd futtatni a Win10-et?
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

250 GB SSD jó lenne, de ha csak HDDvel van nem a világ, gondolom garivesztés nélkül ki tudom cserélni SSDre.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Minimum 2db 3.0 USB.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Újat szeretnék, 5-8 évente cserélek gépet, és szeretem a többéves garanciát.

Ezeket a gépeket néztem ki a kínálatból. Mi a véleményetek a fenti igények alapján? Jó lehet valamelyik? Ti melyiket választanátok a fenti célra?


1.
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lenovo-v130-15ikb-81hn00n6hv-sz%C3%BCrke-laptop-15-6-fhd-core-i3-4gb-256-gb-ssd-dos-1293584.html

2.
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-250-g7-6bp45ea-laptop-15-6-hd-core-i3-4gb-256-gb-ssd-dos-1296049.html

3.
https://edigital.hu/notebook/acer-aspire-a315-53-38a5-nxh2beu002-notebook-fekete-p588252

ui: ugye, ha DOS-szal veszem meg a gépet USBről simán fel tudom majd rá tenni a Win10Pro-t, ha a BIOSban átállítom a boot útvonalat?

Nagyon köszönöm a segítséget!


(#156035) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Illetve az előző hozzászólásomhoz, még ezt a gépet is néztem:

https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-330-15ikb-81dc015mhv-notebook-fekete-p665163

(#156036) pandion


pandion
tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150 000 + 25 000 tollal
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Kifejezetten netezésre keresek hordozható 2in1 gépet aminek teljesen ki lehet hajtani a képernyőjét „tablet mód”-ba, tehát fontos az akkuidő és a súly.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14”
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Kifejezetten hordozásra szánom, fontos a súly és az akkuidő.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindegy, van saját win 10-em
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? minimum 128 gb SSD és 4 gb RAM, de a bővíthetőség sok plusz pontot ér…
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Mindenképp szeretnék rá teljes méretű USB 3-at. Fontos szempont még, hogy csöndes legyen, terhelés nélkül lehetőleg egyáltalán ne legyen hangja, ha nagy terhelésnél bekpcsol a venti, az nem olyan nagy baj, csak ha üresjáraton le van téve, akkor ne zúgjon, mert attól a falra mászok…
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép.
.
Ezeket néztem ki:
Lenovo Yoga 530 – i3 procival
Lenovo Yoga 530 – Ryzen 3 procival
Lenovo idea pad C340 Pentium 5405U procival
Ez a 3 gép nagyon hasonló, főleg a prociban térnek csak el, tehát igazából azt kéne eldönteni, hogy melyik proci a legjobb a szükségleteimnek (vagyis a csendesség fontosabb a teljesítménynél egy picivel, mivel szerintem netezésre bőven elég bármelyik proci a 3-ból)
Lenovo-n kívül más is szóba jöhet ami megfelel a kritériumoknak, én nem nagyon találtam.
Előre is nagyon köszi!

(#156037) matecska


matecska
újonc

Sziasztok,

az imént találtam egy szerintem elég jó ajánlatot, szerintetek megéri az árát?

https://www.alza.hu/lenovo-v130-15ikb-szurke-d5527911.htm#fotovideo

Köszi!

(#156038) suhi84 válasza suhi84 (#155713) üzenetére


suhi84
tag

Az előzmények alapján kérném újfent a segítségeteket.
Kinéztem egy Dell Vostro 7580-t a notebook.hu-ne, de időhiány és még inkább töketlenkedés miatt lemaradtam róla. Csak a digiprime-n van már belőle, de nem tudom merjem-e ott venni, nem biztattatok legutóbb.

[link]
[link]

Ha nem, mit tudnátok helyette ajánlani?

Köszi!

(#156039) agemate válasza Tikakukac (#156021) üzenetére


agemate
addikt

Olyat szeretne, amiben van ODD meghajtó, nem szeretne semmilyen perifériával bajlódni. Sajna ez a kikötése.

Pl.: DELL Vostro 15 3584 180k körül?

(#156040) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
December környékén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350.000-400.000Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Leginkább fotószerkesztés, illetve videószerkesztés, de csak hobbi.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem fontos
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, 15.6", lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem lesz használva, viszont hordozva lesz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne bele, illetve 16Gb ram minimum
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nem tudok ilyenről
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép kellene

(#156041) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
December felé
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200.000 - 250.000
(3) Felhasználás?
Programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
1080p, régebbi játékok (yakuza széria talán a legújabb amivel játszanék)
mx150 megteszi
(tudom hogy valaki szerint ez a kártya a mai játékoknál nem megfelelő, ne ajánljatok erősebbet, ez kell mert nem fogok witcher 3-azni stb... .Van PC-m azzal ki tudom elégíteni ezt az igényt, és ez a kártya tökéletesen elég azokhoz a címekhez amikkel játszani szeretnék laptopon)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1080p, matt, jobb minőségű
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, igen használnám
(7) Operációs rendszer?
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Úgy kellene hogy 2 meghajtóhely legyen benne (pl ha csak HDD van benne SSD-vel tudnám bővíteni. Vagy úgy is megfelel hogy az optikai meghajtó kiszerelésével tudom bővíteni)
Ram legyen 8 gb (esetlegesen bővíthető legyen, de annyira nem fontos)
Optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI kell, és lehetőleg ne 2 ,hanem legalább 3 usb csatlakozója legyen.
Bluetooth jó lenne, de elhagyható
Billentyűzet világítás
Akksija bírja sokáig.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#156042) tomika04


tomika04
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a gépet néztem ki, mi a véleményetek?
[link]
Ajánlott? Jó az ár érte?

Köszi! :R
T

(#156043) Bubicica


Bubicica
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek keresnék gépet a következő paraméterekkel:

(1) Mostanában, de nem sürgős 1-2 hónapon belül
(2) 150.000 Ft körül
(3) Semmi extra, böngészés, film
(4) Nincs játék
(5) Min 14 col", inkább IPS, matt képernyő (bár ez talán IPS-nél adott?)
(6) Nem igazán lesz hordozva
(7) Nem kell Oprendszer
(8) 8GB RAM minimum, tárhely SSD preferált, de szerintem ennyi pénznél ez nem létezik
(9) Numerikus pad előny
(10) Csak új

Ha 1-2 modell-t tudtok ajánlani, ami ezt megközelíti, azért nagyon hálásak lennénk!

Köszönöm!

(#156044) lenox


lenox
veterán

Van valahol olyan hely, ahol probook 430/440/450-et kezbe lehet venni?

(#156045) SASboy


SASboy
tag

sziasztok,

notebook vásárlás előtt állok, gamer laptopot szeretnék venni (GTA 5 lenne a cél, hogy vigye közel maxon), ezen kívül netezésre, torrentezésre használnám. max 250 eFt-t szánnék rá. otthonról használnám csak töltőről.

köszönöm

(#156046) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hét.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
450k. De igazából jó gépre volna szükség elsősorban, szóval ez mehet feljebb is, de az sem baj ha olcsóbb az alternatíva.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka gép, valami workstation szerűség, sw fejlesztés, virutalizáció (docker leginkább), SQL server.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17" minimum, FHD, szigorúan IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 1-3 alkalommal - utazás közben nem használom, akksi ha bír 1 órát már az is elég.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi a legjobb de ha van az úgyis le lesz gyalulva.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 256GB(de inkább 500GB) m.2 SSD pcie. És ehhez legyen hely és bővítési lehetőség is egy nagyobb 2,5" SSD beépítésére.
RAM-ból elég a 8GB ha egyszerűen rakható mellé még 8, tehát a végcél a min. 16GB.
Optika nem kell.
Jó volna ha egyszerre két monitort is elhajtana, tehát egy normális belépő vga is elvárás.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI és legalább 3 USB, az se volna rossz ha egyszerre két külső monitort is elhajtana.
Legalább Core i5 processszor és teljesen kizáró ok az U utótag, valamint a fogyasztás/alacsonyabb teljesítményű cpu-k. Ennek megfelelően rendes hűtés volna jó és bírnia kell ha non stop megy.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Adalék infók:
Nem egész egy éve vettünk ilyeneket melóra (olcsók és elég a teljesítményük): acer a717 72g 700j. Ki lettek kerekítve 16Gb ramra és még egy 500as SSD a 2,5" helyre.

Ebből kettő egy éven belül dögledezik, egyik hw hibával kékhalálozik, másiknak tönkrement a hűtése. Ez az amit többet nem szeretnénk átélni 10 hónapos gépek és problémásak.

Így az elvárások hasonlók az i5 teljesítménye lehetett volna több is, egyelőre a 16 GB ram elég volt, ha van olyan találat mint ez az Acer egy nem ennyira gagyi házban (nyeklik össze vissza, szar műanyag az egész, semmi merevség), de szerelhető formában az is szuper lenne, mert a ram és az SSD megvannak a bővítéshez.

Köszi!

Má' nem

(#156047) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok
[160K] -s kategóriában ehhez hozzá se kell nyúlni. WIN menjen rá és jó gép 3 év garival. Szerintetek?

(#156048) lenox válasza beholder00 (#156047) üzenetére


lenox
veterán

Kar, hogy 1366 x 768.

(#156049) Tikakukac válasza beholder00 (#156047) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem lassan egy mosógépben különb kijelző van, mint ebben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#156050) Tikakukac válasza sanyi0627 (#156030) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg aztán végképp nem fogom tudni, hogy nektek mi kell :B

250k-ból aprón táncolni tudsz. Telekomnál meg, nos, vehetsz szűkös kínálatból jellemzően szutykot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.