Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69001) Stev válasza Pocok256 (#68999) üzenetére


Stev
csendes tag

Nem tudom miért, de az az érzésem mintha egyes forumozok érdekkörébe tartozna ez a laptopsystem.hu webshop.

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#69002) Pocok256 válasza Stev (#69001) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem tartozik senki sehová csak hozzá vannak szoktatva a jóhoz :D A laptop is olyan dolog mint pl a monitor. Megveszed az első IPS kijelzős moncsid és utána soha többet TN panel. Laptopnál is valaki megveszi az első probook elitebookját vagy latitude ját és utána nem nagyon tudja elképzelni az életet a konzumer világban :D Pedig na van akinek az is elég.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69003) premete válasza Stev (#69001) üzenetére


premete
veterán

Inkább az a helyzet, hogy akikre hivatkozol, tudják milyen készülékek hordozásra valók, te is valami félprofi cuccot keresel, csak nem akarod megfizetni az árát; legrosszabb, amikor a ruppótlansághoz csillagászati igények tartoznak, és a pár napot használt, 4 év NBD-garanciás laptopot pedig a büszkeségük nem engedi megvenni, így kikötnek egy teszkógazdaságos, brnoi állandó lakcímmel rendelkező kukaszökevénynél. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69004) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,

notebookot szeretnék majd venni az ősz folyamán a páromnak, a következő feltételekkel:
könnyű, hordozható, max 13-14" képátló, irodai felhasználásra, netezésre, min i3 proci, 4Gb ram, csajos design. (SSD-t raknék bele régi gépből)

A párom egyelőre valamilyen Acer Aspire V3, V5 szériából nézett múltkor egy ilyen paraméterekkel rendelkező típust.
Régen vettem már notit, manapság minőségre milyen lett az Acer? Garanciális ügyintézése?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#69005) sanyigtasa


sanyigtasa
csendes tag

Erről mi a véleményetek? [link]
Az 1 év garit nem nagyon értem, miért nem jár a 3 év gyártói? Valamint azt se hogy mi ez a g0 számozás, ez ugyan az mint a g1 ugye?
Vagy melyik webshopon keressem ezt a típust? Csak kéne a 3 év gari...

Még ez van erősen versenyben nálam: [link]

Szerintetek melyik bírná jobban a strapát, hurcolászást?
Van jobb opció ezeknél? Vagy jó helyen keresgélek?

(#69006) Stev válasza premete (#69003) üzenetére


Stev
csendes tag

Tévedésben vagy, mert a ruppóval semmi gondom és a használttal sincs semmi gondom az ésszerűség határain belül.
De amikor egy elavult, 1 év garis elitbookot vagy Latitud-ot kinálnak 2/3-os áron, akkor sajnos röhögnöm kell.
Éppen ezért gondolom ezt a nyomulást egyesek részéről ezzel a laptopsystem.hu oldallal.
Én objektív véleményt és tanácsot kérek, nem önreklámozást.

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#69007) premete válasza Stev (#69006) üzenetére


premete
veterán

Gondolom, el sem olvastad, amit ma reggel linkeltem a laptopsystemről:
Intel® Core™ i5-4300U (Dual-Core), 1,9 GHz +Turbo Boost 2,9 GHz,3 MB Cache,15 Watt TDP
Garancia 2018.05.05 (+3 hónap)
Ez mi a bánattól elavult, és mitől jobb a 2 év, Brnoba szállítós garancia, ahonnan hol megjavítva, hol ugyanúgy kerül vissza, ahogy elvitték?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69008) Tikakukac válasza Stev (#69001) üzenetére


Tikakukac
titán

Na tudod miért nem vagyok hajlandó leírni egy rohadt bolt nevét sem, főleg nem rakok ki linket? :DDD :DD

Igen, ez az iskolapéldája annak, hogy miért megy el a kedvem attól, hogy ide benézzek. 3-an írnak egy boltot ahol kapsz 3,5 év garival szinte érintetlen helyszíni garis legújabb procis Latit és nem az van, hogy fú bazzeg, ez rohadt jó, igen köszi, hanem menjetek a fenébe, reklámozzatok máshol, én egy rendes objektív választ akarok.

Nos az én objektív válaszom: megyek festeni :K

Ja és az elavulthoz: most akkor egy Haswell egy Haswell refreshez képest elavult? A logikád mentén igen. A procik közötti difi akkora, mint egy hangyafarkinca kb. de azért 0.5 gen. difi megvan, így az kuka. Sokat cserélhetsz notikat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69009) stratova válasza Stev (#69006) üzenetére


stratova
veterán

Ugyanezzel a filozófiával (minőségi használtat olcsóbban) írhatnánk, hogy lesd meg a helyi aprót. Ott is vannak jó vételek öreg motoros eladók, a difi annyi, hogy nekem most kényelmesebb volt egy használt notibolt weblapján szűréssel kiválasztani a szerintem neked valót (aminek magyar is a billentyűzete, mert ez nem minden esetben teljesül). Egyébként pedig nem érdekköröm a laptopsystem, de vásároltam már alfánál "használt" garis Probookot, amit patika állapotban kaptam meg (német bill. de erről előzetesen egyeztettünk), érvényes Windows matricával ékes anyanyelvünkkel előtelepítve, egy eltérés volt. A 100/100-as HDD a leírással ellentétben 320 GB helyett 500 GB volt.
Ennyi.

[Melós gépemben egy elavult i5-520M a következő egy i5-2520M, HDD mellett garantáltan nem érzek difit (állandóan arra várok) irodai felhasználás során. Az IGP feljettebb, de új korában nálam mindkettő ~4,5 órát ment akkuról] Böngészőt már tud gyorsítani a 2. generációs i5 is.

[ Szerkesztve ]

(#69010) stratova


stratova
veterán

Javítanom kell:

i5-520M

chrome://gpu

Graphics Feature Status
Canvas: Hardware accelerated
Flash 3D: Hardware accelerated
Flash Stage3D: Hardware accelerated
Flash Stage3D Baseline profile: Hardware accelerated
Compositing: Hardware accelerated and threaded.
Rasterization: Software only, hardware acceleration unavailable
Video Decode: Software only, hardware acceleration unavailable
Video Encode: Hardware accelerated
WebGL: Hardware accelerated

[ Szerkesztve ]

(#69011) sanyigtasa válasza sanyigtasa (#69005) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

Kezdek elkalandozni :D [link]
Ez már elég ütős nemde? Megéri az árát?

(#69012) Primordus válasza lambda5 (#68951) üzenetére


Primordus
csendes tag

Haliho,

Egy kérdésem lenne:

Milyen laptopot lehet kapni 780m es nvidia videokártyával? (Esetleg sli vel, bár gondolom az csak alienware lesz +800 ezer forinttal kb)
És ebből melyik az amit a legérdemesebb megvenni?

Vagy hol lehet összeállíttatni costum laptopot? Megéri egyáltalán? Mo- n goglalkoznak ilyennel?

Előre is ty :R

[ Szerkesztve ]

(#69013) Tikakukac válasza Primordus (#69012) üzenetére


Tikakukac
titán

Noticsekken megkeresed, legörgetsz és ott lesz kb. az összes.

Ez a videokártyára szűrünk úgy látom ma nagyon megy, más kérdés, hogy ez a nettó sutaság ilyen téren.

AW forgalmazás van, custom gépeket behozatod aztán lesz ami lesz, itthon építő cégről nem tudok, ami pedig volt az is okádmányokat ontott.

Németben is van pár ilyen vállalkozás, én amiket láttam úgy néztek ki mint a mostani gémer MSI-k, tehát esztétikát nem nagyon adnak, belseje meg ki tudja. Ezeknek neked kell utána sasolni, mert itthon szerintem 2 számjegyű sincs az aktuális darabok száma.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69014) Primordus válasza Tikakukac (#69013) üzenetére


Primordus
csendes tag

Ty :D

[ Szerkesztve ]

(#69015) szabyka95


szabyka95
őstag

1000 euroert kapnek custom clevot i7 4710 MQ val, gtx 860 al es QHD+ kijelzovel (opcionalis)
egy baj van vele, hogy 3 + centi

[ Szerkesztve ]

(#69016) Atom Maki


Atom Maki
tag

Sziasztok!
Egyszerű kérdésem lenne: az alábbi linkről szerintetek melyik gép lenne az ideális kiválasztott?
[link]
(Itt nem részletezett okok miatt csak az Euronics-ban tudok gépet vásárolni)

A gép egyetemi tanulmányok (műszaki, gépész szak) alatti társ lenne a mindennapokban.
Fő felhasználási terület: internetezés, filmnézés.
Lényeges szempont az ár/teljesítmény, akkuidő, hordozhatóság.
Max. keret sajna csak 180 ezer forint.

THX

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#69017) Primordus válasza Tikakukac (#69013) üzenetére


Primordus
csendes tag

Noticheck recegy linket légyszives küldj, nem találom, vagy csak derp vagyok ^^

(#69018) Khelben válasza szabyka95 (#69015) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az én gépem 3,5 cm és 3,1 kg. És minden nap tömegközlekedek vele melóba meg haza :) Ki lehet bírni.

(#69016) Atom Maki : ebből talán a HP 650 bírja ki az egyetemet, a többit valószínűleg 2 év után le kell cserélned / ki kell dobnod.

[ Szerkesztve ]

(#69019) Danythedog


Danythedog
csendes tag

Sziasztok segítséget kérnék tőletek nem értek a notebookokhoz,laptopokhoz ha tudnátok segíteni megköszönném

(1) augusztus és szeptember hónapban
(2) 149-159e FT
(3) játék,irodai munka, film, zene,iskola
(4) Sims 3, Euro truck 2 full graf
(5) Mindkettő
(6) nem fontos
(7) 15,6" ha lehet hd kijelzős, legyen matt
(8) hordazható legyen :)
(9) nélküle
(10) HDD minimum 500Gb legyen,ram 4Gb lehessen bővíteni,optikai olvasó is legyen benne
(11) HDMi csati,webkamera,SD olvasó,Wifi,
(12) Win RAR, Powerdvd hd filmekhez,
(13) http://www.euronics.hu/Samsung-ATIV-Book-2-NP270E5G-K03HU-p34958,(ez lett volna eredetileg de sajnos pucolják ki az üzletekből a samukat) ehez hasonlót más márka is lehet,
lehessen cserélni a videó kártyát, bővíthető legyen a ram, billentyűzete osztott legyen ha lehetséges
(14) kizárólag új

Ha lehet az Euronics üzletből nézzétek, mivel sajnos nincs időm hogy BP re utazzak.
Köszönöm segítségeteket!
Sziasztok!

(#69020) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Picit off, de:

nem ismertek olyan oldalt, ahol a 0% THM-es áruhitel akciók össze vannak gyűjtve?

(#69021) Pelmeni


Pelmeni
újonc

sziasztok!
Nálam is esedékes a gépvásárlás, ki is néztem kettőt, amik közül nem tudok dönteni, illetve hátha tudtok mondani még jobb választást is.
Ezeket a gépeket néztem ki, mindkettőt kibővíteném egy SSD-vel (Samsung 840 SSD 120 GB + ODD BOX):
http://www.aqua.hu/asus-x550cc-xo093d-notebook-ezust-szurke-fedlap-matt-led-229847.html
vagy
http://www.aqua.hu/dell-inspiron-3542-notebook-i5-4210u-4gb-500gb-gt820m-linux-fekete-di3542n2-4210-4gh50d4bk-11-287519.html

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
a napokban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
elsősorban: InDesign és Photoshop, esetleg Illustrator
másodsorban: sima netezés, filmnézés, ha időm engedi, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
néha kipróbálnám, milyen most játszani a régen szeretett játékaim új verzióival (GTA, SimCity, Tony Hawk, semmi komolyabb, ezer éve nem játszottam :) )
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
igen, ODD boxos megoldást szeretnék, ha nem szól ellene valami érvetek
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15" tisztességes felbontással
(8) Notebook tömege?
kb. 2 hetente vinném ki a lakásból, de akkor 2-3 óra cipelés, ezért jó lenne minél kisebb tömeg, de 2,3 kg alatt nem nagyon lesz gondolom :-(
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
minimum 500 GB + 120 SSD , a már említett ODD-s megoldással. 4 GB RAM
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.aqua.hu/asus-x550cc-xo093d-notebook-ezust-szurke-fedlap-matt-led-229847.html
http://www.aqua.hu/dell-inspiron-3542-notebook-i5-4210u-4gb-500gb-gt820m-linux-fekete-di3542n2-4210-4gh50d4bk-11-287519.html
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új

köszi minden segítséget!
Peli

[ Szerkesztve ]

(#69022) sphe


sphe
senior tag

Dell e1505 (6400) -t (1440 x 900 14.1" kijelző) szeretném lecserélni egy jó billentyűzetű és jobb betekintési szögű, színhelyesebb kijelzővel ellátott utódra, irodai felhasználásra. Lehet szinte új, akár minimálisan használt. Ha lehet, legyen csendes.

1) nem sürgős 2) 250e -ig 3) irodai gépelés és alap képvágás 4) nem játszani 5) minőségpárti vagyok 6) nem feltétlen kell ssd 7) picit nagyobb lehet, mint az elődé, hasonlóan jó pixelsűrűséggel 8) súlya mindegy 9) oprendszer mindegy 10) tárhelynek elég 250Gb 12) nem használok cpu igényes alkalmazást

[ Szerkesztve ]

(#69023) Chaser válasza sphe (#69022) üzenetére


Chaser
titán

Én néznék egy dell E6530-at használtan garral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69024) whited


whited
addikt

sziasztok
volt a mostani tesztek között kint a dell 3-5-7 teszt és volt 1 ilyen mondat:
"Sajnos még a Dell Inspiron 15 7000-be sem szerelhető mSATA vagy M.2 SSD"
Ez a gyakorlat mit jelent pontosan, azért kérdem hogy biztosan tudjam, ettől még lehet ssd-t szerelni bele, nem? :R

(#69025) Chaser válasza whited (#69024) üzenetére


Chaser
titán

Nézd meg van-e bennük dvd, ha igen akkor lehet, ha nincs akkor nem lehet. 7537 pl ilyen. Se dvd hogy optibay keretet lehessen helyére tenni, se egyéb foglalat neki. Ha a hdd-t beáldozod akkor viszont lehet ha a fentiek állnak is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69026) whited válasza Chaser (#69025) üzenetére


whited
addikt

szia
attól, hogy még msata sincs benne, ha kiveszem a hdd-t akkor rakhatok bele ssd-t, vagy nem?

(#69027) Borote válasza whited (#69026) üzenetére


Borote
addikt

Természetesen tehetsz bele :) Ha belenyúlhatsz a gépbe, akkor a HDD cserélhető minden további nélkül SSD-re.

(#69028) whited válasza Borote (#69027) üzenetére


whited
addikt

:R

(#69029) Chaser válasza whited (#69026) üzenetére


Chaser
titán

"Ha a hdd-t beáldozod akkor viszont lehet ha a fentiek állnak is."
:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69030) runner 125 válasza whited (#69024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak a HDD cseréjével tudsz normál 2,5"-os SSD-t belehelyezni, nincs a lapra ültetve pluszba sem mSata, sem NGFF SSD foglalat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69031) kátú


kátú
őstag

Sziasztok! 150 ezerért milyet tudtok mondani GTA SA játékra

It still works!

(#69032) barna320 válasza Chaser (#69025) üzenetére


barna320
csendes tag

A 7537-et amúgy is messziről kerülném ...

(#69033) runner 125 válasza barna320 (#69032) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69034) premete válasza runner 125 (#69033) üzenetére


premete
veterán

Indoklás nem ártana, az biztos. :)
Mondjuk én is kerülném, de nekem indokaim is vannak:
- nagy
- nincs benne e-satap
- nem lehet bele wwant tenni
- nincs hd+ kijelzővel
- fényes a kijelzője
- nincs benne gyárilag 512 GB-os ssd.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69035) barna320 válasza runner 125 (#69033) üzenetére


barna320
csendes tag

Mert egy ilyen árkategóriás (310E) aluházas gépnél már elvárná az ember, hogy ha megemeli az egyik sarkánál ne deformálódjon a ház. Arról nem is beszélve, milyen gagyi a hangja. A hátlapot összesen négy csavar tartja, olyan is. Nekem nagy csalódás volt ez a gép. Összesen egy napig volt nálam, vittem is vissza.

(#69036) barna320 válasza premete (#69034) üzenetére


barna320
csendes tag

A 15.6" FHD Touch fényes kijelző nem annyira gáz, bár így utólag egy laptopon teljesen fölösleges.

(#69037) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok!

Jelenlegi 3-4 éves gépemet van lehetőségem most eladni, érdekelne hogy hozzáértők szerint tudásban gyengébb gépet vásárolnék-e helyette? Az én gépemnek a következő a konfigja:

Toshiba SATELLITE L500D-163

AMD Athlon™ II kétmagos M300
Merevlemez 320 GB
4,096 MB DDR2 RAM (800 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 4570

A gépnek egyébként azon kívül hogy meghalt az akksija és időnként önálló fűtőtestként üzemel semmi baja, 70e-ért sikerülne elpasszolni.

A kérdésem az lenne megéri rádobni egy keveset és venni egy Lenovo B590-et Pentiummal helyette? Játékra egyáltalán nem használom a gépet, asztalról le sem kerül. Net, munka, időnként 1080p filmezés TV-re kötve.

Előre is köszönöm!!

(#69038) premete válasza barna320 (#69036) üzenetére


premete
veterán

Ebből nekem gáz a 15.6", a touch, a fényes, és az fhd is. :)
Szerintem egy hordozható számítógép ne legyen 14"-nál nagyobb, hd+-nál magasabb felbontású, fényes és touch, de legyen benne minden hordozhatósághoz való cucc: wwan, 3x3-as wifi, 6 + órás, cserélhető akku, matt kijelző, vga, hdmi, widi/miracast, háttérvilágításos bill, ssd. Minden másra ott az egér/touchpad, külső, 27"-is widi-képes, fullhd IPS monitor. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69039) runner 125 válasza premete (#69034) üzenetére


runner 125
nagyúr

Semmi okom védeni a 7537-et, de veled mindig az a probléma, h egy prémium business-ből indulsz ki, Pick szalámihoz méred a parizert. Nyilván az E6430U-hoz képest hitvány, kommersz termék. De ez nem az a kategória! Egy 7-es consumer Dell. Ezen gépek vásárlópiaca leszarja h van e-Sata, dokkcsati, vagy van-e lehetőség WWAN-nal bővíteni. Legyen trendi, elegáns és rendelkezzen erős procival + dGPU-val.

Az SSD-re én felső kategóriában is teszek rá. Sőt, mérföldekkel olcsóbb, ha külön cseréled ki, mintha SSD-vel vásárolsz gyártói konfigot.

Van belőle 300k-ért FHD modell, ami egy teljesen jó panelnak számít, mind színhelyesség, betekintési szögek, kontraszt tekintetében.

Fényes vagy matt, örök kérdés. Használok/tam mindkettőt. Ha, minőségibb nagyobb felbontású TN, netán IPS panel van a fényes réteg mögött, mérföldekkel ütősebb a képe. Mondom ezt úgy, h tisztában vagyok miért fényes panellal jön a consumer gépek 99%-a. Nem dőlök be a giccsfaktornak, de el kell ismerni h vizuális élmény szempontjából egy szép, nagy fényerejű fényes panel mérföldekkel szebb képet eredményez, mint bármelyik laptop-ban lévő matt. Igen, láttam matt IPS-t és HD + TN-t 14"-on.

barna320

Biztosan egy gépről beszélünk? Most emeltem meg egy 7737-et, ami 1kg-val nehezebb is. Semmiféle deformálódást, nyöszörgést nem érezni. Tényleg nem értem h emelted meg, h deformálódott a ház.
Hangzásról egy laptop-nál teljesen felesleges részletekbe belemenően beszélni. Fizikailag egyszerűen a mai technika nem tart ott, h normális, kellemes hangzást nyújtson a 13mm-es házba beleszorított hangszóró. Egy tizen-huszonezres Logitech 2.1 bármelyik géphez remek alternatíva otthoni felhasználásra.
Ha, 15 csavar tartja és a billentyűzet felől kell kezdeni a bontást, akkor meg az a baj. A műanyag alsó borításnak praktikus okai vannak. Kevésbé sérülékeny, mint a teljes alu alsó borítás, persze olcsóbb is és a műanyag patentfülek miatt könnyebb eltávolítani, kevésbé merev.

Kíváncsi lennék, h mire cserélted, ami mind minőségben, mind hangzásban felülmúlta számodra a 7537-et.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69040) Batistuta7


Batistuta7
tag

sziasztok

egy kis segítséget kérnék. egy teljesen átlagos felhasználásra szeretnék laptop-ot vásárolni(Egy két játék ,hd filmek, netezés, ) .15,6-os képátlót, egy viszonylag jobb procit szeretnék,ami pár év múlva is jó lesz. gondolom 4gb alatt már nem nagyon árulnak semmit,így az lényegtelen.ssd-t szükségtelen.ami érdekelne hogy a kijelző szép legyen ,és a betekintése szöge minél jobb legyen.(ezt nem igazán látom sehol feltüntetve hogy melyik gép milyen panellal készül.mit kell nézni ami alapján ez kiderül ?) jó anyagból legyen összerakva ,ne a legrosszabb műanyagból. Ami még esetleg számít hogy jó és viszonylag halk hűtése legyen.
dell , msi , toshiba márkákat kivéve minden jöhet.
ár: max 110000ft
előre is köszönöm a segítséget.

(#69041) Scooter válasza Batistuta7 (#69040) üzenetére


Scooter
tag

Az egy-két játék mit takar? Mert 110ból új, maximum annyit fog tudni hogy HD filmek és netezés, de az anyagminőség még így is kérdéses.

(#69042) Batistuta7


Batistuta7
tag

Euro Truck Simulator, meg egy fifa(régebbi) .semmi extra.

(#69043) Pocok256 válasza premete (#69038) üzenetére


Pocok256
veterán

Még szerencse, hogy nem mindenki premete. Vagy aki nem ilyet akar és teljesen mások az elvárásai egy géppel kapcsolatban azok lecsúszott munkanélküli egyetemisták ? ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69044) whited válasza Pocok256 (#69043) üzenetére


whited
addikt

+1 :D
amúgy a magam részéről, engem meggyőzött a teszt, és inkább hajlok egy ilyen gép felé mint egy G56 vagy azonos lenovo felé, bár ha sok pízem lenne akkor latitude lenne de az majd máskor ;]

(#69045) szabyka95


szabyka95
őstag

mi a velemenyetek, 13.3 as laptopba FULL HD vagy QHD+ os kijelzot rakasssak ?

(#69046) Tikakukac válasza szabyka95 (#69045) üzenetére


Tikakukac
titán

Te érzed. Játszani ekkora méretben nyilván nem fogsz, minden más meg már a WIndowson dől el, hogy mit mennyire tud átméretezni. Mert natívon megpusztulsz, az biztos, már FHD-tól is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69047) szabyka95 válasza Tikakukac (#69046) üzenetére


szabyka95
őstag

ez inkabb ilyen future proof lenne, kov windowsban tuti megoldjak rendesen az atmeretezest

(#69048) Tikakukac válasza szabyka95 (#69047) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, ja, ja :DDD
Ezt már hallottuk pár éve is, olyan ez, mint a szervereken futó játék meg a vezeték nélküli kapcsolat mindennel minden formában. Odébb lesz az még. Most eltűnik a csempehadosztály, majd egyszer dolgoznak valami értelmesen is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69049) kátú válasza szabyka95 (#69047) üzenetére


kátú
őstag

Szerintem annyira lesz megoldva mint Androidon a bug ok

It still works!

(#69050) runner 125 válasza szabyka95 (#69045) üzenetére


runner 125
nagyúr

13,3"-on már a FHD is nagyon szép képet eredményez, hisz iszonyú jó a PPI.

Neked kell eldönteni, ahogy íródott. Win optimalizálása mindig igényel némi kompromosziumot, tökéletes szinte sose lesz.

Milyen gépet néztél egyébként, h így szabadon konfigurálható a hardver?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.