Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#160001) ak17


ak17
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősnek keresek netezős, filmezős gépet, de nem a 150e Ft hanem inkább a max 230e Ft kategóriában (talán egy fokkal időtállóbbak).

Ezt találtam Asus VivoBook S15 S531FA-BQ143T
https://edigital.hu/notebook/asus-vivobook-s15-s531fa-bq143t-notebook-fegyverszurke-windows10-p720638
Ez a típus mennyire megbízható? Esetleg valakinek van jobb ötlete ebben az árkategóriában (win10-el együtt) ahol 3 év gari is jár hozzá és/vagy IPS panel van benne? Vagy az már a 250+?

Köszönöm :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Előző tönkrement, úgyhogy minél előbb :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 230e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főleg filmnézésre, levelezésre kell illetve Word, Excel, Power Point
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 matt, ha belefér az árba IPS :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
csak alkalomszerűen, de max 2kg körül legyen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 256GB SSD, ha lehet inkább PCIe. RAM legalább 8GB. Optikai meghajtó ha van az szuper, de nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
legalább i5 proci, illetve HDMI mindenképp legyen :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

(#160002) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Aposomnak kell laptop irodai munkara (igazabol csak szamlazni, ugyhogy kell a numpad, ezert a kisebb hasznalt uzletiket kiszortam), 150k körül van a keret. Egy Dell Inspiriont neztem ki neki, úgy láttam ajánlott kategoria most a 3-as szeria:
[link]
A lényeg, hogy par évig ne legyen vele gond.
Kereső miatt: 3593 :))

[ Szerkesztve ]

(#160003) Farkassacred válasza Tanisz (#159994) üzenetére


Farkassacred
őstag

A linkelt laposok közül munkára az első a legbiztosabb, bár az is 2018-as kiadású processzorral van felszerelve, de végül is különösebben probléma nincs vele szerintem. Túl sok tesztet viszont nem találtam arról a laptopról, érdekes..
Új genes zbook-ok 2 milla körül helyezkednel el sajnos..
Gamer gépet munkára meg én semmiképp sem ajánlanék, legfőképp a billentyűzet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#160004) KompÓth válasza Tikakukac (#159999) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Köszi a választ.
Nézegettem latikat, de sajna ez a kategória már nem fér bele a költségvetésbe és mindenképp újat akarok venni.
Probook esetén ti mit tapasztaltatok proci teljesítmény ügyileg? Itt van a 430-ról egy notebookchech teszt amiben azt írják, hogy akksi módban a HP bios eléggé lekorlátozza a procit. Igaz a 13"-t nem akarok, de maga a termékcsalád ugyan az.
Nem tudom mennyire kell ezt komolyan venni.

Vostro 5590 számomra szimpatikus -a mérete ellenére is-, de ahogy egyre jobban próbálom nézegetni nehéz lenne dönteni probook és e között. Egyszer a probook tűnik jobb vételnek, minőségibbnek, máskor meg a vostro. Kár, hogy nem lehet hosszabb távon előre tekinteni...
Régen azért könnyebb volt, mert azért nagyjából tudhattad mit várhatsz el

(#160005) Farkassacred válasza KompÓth (#160004) üzenetére


Farkassacred
őstag

Vannak teljesen új laptopok aprón is, megbízható eladoktól.
Sokkal jobbak, mint ezek az egyértelműen mindenben középszerű szökevények..

[ Szerkesztve ]

(#160006) Tikakukac válasza KompÓth (#160004) üzenetére


Tikakukac
titán

Komolyan veheted, mert akkuról jóval több korlát volt régen is, ma meg főleg. Van ahol jobban meg van húzva a fogyi/hőkeret, van ahol a gyártó picit többet enged, akkuról throttling jóval ritkább pont azért, mert ki van herélve a szorzótábla felső része rendesen, hogy jobb legyen az akkuidő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160007) light1994012 válasza Farkassacred (#159985) üzenetére


light1994012
tag

Nem gondolkodtam 500.000Ft-ban az biztos, nyilván attól is függ milyen hardver van mellette
De ilyen 3-400 közöttre gondoltam, de akkor már játék is lenne rajta valamilyen szinten. Ja és nem szükséges, hogy új laptop legyen.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#160008) zozoka79


zozoka79
tag

A kérdés adott tisztelt egybegyűltek. adott 2 laptop,ki melyiket venné?kamionban használnám filmezésre 80-90%ban,netre a maradék 10-20%. neten néztem ezt a lenovos145-öt,a másik amit itt Békéscsabán a laptop boltban ajánlottak egy asus vivobook 15 x512fa dual-core(remélem jól írtam a típusszámát) az eladó az asus jó és gyors szervízhátterét emelte ki,a lenovóét nem dicsérte.de a boltban az asus 110 ezer ft,és csak 4gb ram van benne,128 gb ssd,de vékony kávás a kijelzője.a mysoftnál viszont ez a lenovo jobb,noha nem értek annyira hozzá. ennél több pénzt nem szánok egy majdnem csak filmezésre szánt notebookra.

(#160009) Tikakukac válasza zozoka79 (#160008) üzenetére


Tikakukac
titán

110k-ból ha nagyon akarom meglesz 3 darab olyan gép is, ami röhögve kiszolgál téged filmre és netre.

Mind a két gép a legalja mindennek, ezek tényleg arra születtek, hogy az ügyfél és a szerviz között ingázzanak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160010) zozoka79 válasza Tikakukac (#160009) üzenetére


zozoka79
tag

Lehet nincs jogom ezt válaszolni,de te is tévedhetsz,noha fényévekkel jobban értessz hozzá nálam.múltkor is kérdeztem valahol milyen gépet vagyek,lenovo x201et javasolt valaki i3as procival.megrendeltem használtan netről,3-4 évet bírt,most sz.rt be,kijelző hiba,nem éri meg megcsináltatni.plusz más bajai is voltak..50 ezer volt asszem.úgyhogy érthető,hogy nem fogok többet használt ipari hulladékot venni,ami egy két hozzáértő számára a jobb vétel az újjal szemben.

(#160011) Pyttawrx válasza zozoka79 (#160010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd pedig egyet kell értsek Tikakukac véleményével. Egy 50-ért vetted és bírt 3-4 évet?? Az is bőven jó, már megérte. Amit vettél volna újba 110-ért az meg széthullott volna valószínűleg, plusz az is valószínű, hogygyengébb is lett volna, de erősebb semmiképpen sem. Na ha most is veszel 50 körül egy masinát, még akkor is ott vagy hogy bőven jó. Hidd el nem véletlen ezt mondjuk. Kijelző amúgy szerintem 15-30 közt megvan nagyon sokat is írtam, attól függ, hogy új v bontott. Mi volt még a baja? Miből eredt a hiba? Vagy lehet pont nem jó állapotban lévőt vettél... stb ezek is sokat számítanak. Nah meg h mennyire volt rá vigyázva :) Nem köteked, csak leírtam :D

[ Szerkesztve ]

(#160012) Tikakukac válasza zozoka79 (#160010) üzenetére


Tikakukac
titán

Persze, hogy tévedhetek. De sajnos jelen esetben is igen meglepne, ha tévednék :B

Na kicsit bontsuk ezt a másikat:

múltkor is kérdeztem valahol milyen gépet vagyek,lenovo x201et javasolt valaki i3as procival.

x201 i3-al... nem tudom mikor volt a múltkor dátumilag, ez fontos lesz majd

megrendeltem használtan netről,3-4 évet bírt,most sz.rt be,kijelző hiba,nem éri meg megcsináltatni.

Azért egy TN kijelző nem hatalmas összeg beléjük, 5-6k-ért dobáltam apróra őket vasvillával éveken át.

plusz más bajai is voltak..50 ezer volt asszem.

Akkor azt jelenti, hogy havi ezer forintért volt géped 4 éven át? A kijelző kukás gép így is ér 10k-t legalább, ergo lassan ott tartunk, hogy szotyiba került az egész.

úgyhogy érthető,hogy nem fogok többet használt ipari hulladékot venni,ami egy két hozzáértő számára a jobb vétel az újjal szemben.

Ipari hulladék, ahhaaa. Nem. Amit most akarsz venni, az az iszonyatos ipari hulladék, szerencsére még jó drága is.

De mivel teljesen nem értem mi a gondod, ezért ezt a szálat én hagynám is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160013) zozoka79 válasza Pyttawrx (#160011) üzenetére


zozoka79
tag

No igen.mikor megjött anno postán,a 3 usb portból egy működött,visszaküldhettem volna és cserélték volna de nem küldtem a postadíj miatt.utóbbi időben szivargyujtő töltővel használtam,az(inverter zúgása idegesített)és nem töltötte a vasat már a töltő,csak a gyárija,új töltő is kelett volna újra hozzá.meg nyáron nagy melegbe iszonyat módon belassult,akadozott a film,meg is állt,meg nyomta ki a meleget,akár egy kányha.ez is idegesített.

(#160014) zozoka79 válasza Tikakukac (#160012) üzenetére


zozoka79
tag

2 helyre is bevittem,az elsőn azt mondták(ez ma volt),hogy háttérvilágítás gondja van,ők nem tudnak hozzá rendelni,nem foglalkoznak vele.a másodikon meg vagy szalagkábel,vagy kijelző,kijelző 20 ezer körül lenne,nem is javasolta a javítást.szóval friss a dolog.igen,ha a költséget nézem havi ezer ft volt a használata jól látod.a gondom az,hogy a használtakra fél év garit adnak általában,van ahol semmit,van ahol max egy évet. az újra 2 év háztól házig a mysoftnál.ha 4 évet kibírna itt is havi 2 ezer körülre jönne ki a használat.és az enyémnél sztem jóval gyorsabbak ezek ssdvel.

(#160015) Tikakukac válasza zozoka79 (#160014) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kibír 4 évet az tapsos, de ahogy érzed. Szerintem még nem érzed mi a diffi egy business class teteje és egy konzumer legalja között :B
Sebességben ha mind2-ben SSD van szerintem vakteszten nem mondod meg melyik-melyik.

Gondololom takarítva sosem volt a gépsas, se oprendszer rendbevágva, emiatt melegedett is és lassult is ofc, plusz futott rajta 1-2 dolog aminek nem kellett volna.

20k-ért pedig IPS FHD kijelző van eDP csatival :B

Itt egy totálisan hibás elképzelés mögé állítasz fel érveket. Te pénzed, te tudod. Nekem nem kell elhinned amit írok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160016) Farkassacred válasza zozoka79 (#160008) üzenetére


Farkassacred
őstag

Kamionba filmezésre venni kell egy használt ips-es dell 7440-et. Kérdés meg is válaszolva. :K
Mi csak a legjobbat akarjuk. Az oké, hogy kibírja a laptop, de szemed is kibírja e majd azt a szutykot, arra már senki nem tud választ adni..

[ Szerkesztve ]

(#160017) Farkassacred válasza ak17 (#160001) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ezen az áron ez a legjobb laptop filmezésre. Ha nem jöhet szóba használt, akkor nem is kell tovább keresgélni, mindenben elegendő lesz a tudása a gépnek. Túl sokat ne legyen azért hordozva/dobálva" persze, az anyaghasználaton kellett faragniuk, hogy összejöjjenek a dolgok.
Ips kijelzős a laptop, 270 cdm2 körüli fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#160018) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Üzleti célra keresnék notebookot hölgy részére. 80%-ban asztalon lesz használva, 20% mobil használat. Nagyon fontos neki hogy extra vékony kávája legyen a gépnek, 14” és felfelé. Amik az én szempontjaim: 16GB RAM, min. 256 GB SSD, megvilágítható billentyűzet, telepített Windows 10.
Cégre lesz, így csak új jöhet szóba! Leginkább Apple gépet akart, de kiderült hogy a program amivel dolgozik, nem működik alatta (állami fejlesztésű csoda)
Árkeret: max. 500-550 ezer forint, nagyon max 600 ezer ha nincs olcsóbb.
Köszi előre is!

(#160019) Farkassacred válasza csudri (#160002) üzenetére


Farkassacred
őstag

Üdv.
Lenne itt három masina, de valami miatt nem tudom megnyitni őket webshop-on belül.
Ez maga oldal: Notebookdrsziget
Ez a három gép lenne amit javasolnék, meg kéne kérdezni telefonon, hogy megvannak e még egyáltalán a laposok.
Hp elitebook 850 g1
Hp elitbook 850 g2 (kicsit" a keret fölött van már..)
Dell latitude e5550.
Ezek már bőven a megbízható laposok közé tartoznak, nem lennének kidobott pénz.

(#160020) jaffa 2843 válasza Farkassacred (#159983) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A praktikusság nyilván felülírja a dizájnt. De a tégla üzleti/military kivitelt nem erőltetném. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#160021) Farkassacred válasza light1994012 (#160007) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ha a játék is fontos, akkor mindenképpen új laptop jöhet csak szóba.
A Dell g5 tűnt egy darabig ígéretesnek, de teszteken nem teljesítettek valami szépen a hangszórói, úgy hogy hamar kiesett. Viszont az Asus ROG Strix G GL531GV masináról egész jókat írnak, még a hangszórói is nagyon jó értékelést kaptak.
Ezt a típust találtam meg, de annyi féle lapos van még ezen belül is, hogy keresgélhetsz ugyanezen a néven olcsóbb konfigokat is.
Asus rog
Viszont ha a játék ennyire azért nem fontos, akkor nézhetünk használtan jó xps laposokat is.

[ Szerkesztve ]

(#160022) Farkassacred válasza Tamas1982.1 (#160018) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hali.
A program amivel dolgozik megelégszik egy u-s végű processzorral?
Láttam 80%-ban otthon lesz használva a lapos, úgy hogy bátorkodtam inkább 15,6-os méretűt keresni. Extra" vékony kávákkal őt találtam: Asus ZenBook
Igazándiból ilyen kávákkal csak ezt a szériát találtam ebben az árszegmensben, magasabb áron a dell xps-nek lenne még hasonló kijelzője.
Sajnos a billentyűzete nem biztos, hogy alkalmas extra hosszú idejű gépelésre, egy apple gép biztosan kényelmesebb ebből a szempontból, bár ugyebár az kilőve. Más laptopok amik jobb billentyűzettel vannak felszerelve, sajnos elég nagy kávások.. Úgy hogy sok választás nincs.

(#160023) Farkassacred válasza jaffa 2843 (#160020) üzenetére


Farkassacred
őstag

Lenne itt egy megbízható laptop, korrekt helyről.
A keretet egy tízessel ugyan átléptük már, de reméljük az még beleférhet.
Dell E7470
Ultrabook kivitelezésű, összesen csak 1,3 kilós gépről lenne szó. Nagyon korrekt fényerejű ips kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#160024) DrAk3


DrAk3
csendes tag

Sziasztok!

Tömören: Egy olyan gépre lenne szükségem amire telepíthető (minden driverrel együtt) 32bit-es OS, max 250eFt, csak netezésre és egy adott alkalmazás futtatására kell, ami nem nem fut 64 bit OS-en, tesztelve! Lehet új vagy akár refurb is --> refurb esetében mindenképp lényeg a jó állapot. Op rendszer: Win 7+

Már az is segítség lenne, ha abban tudnátok segíteni, hogy mik azok a követelmények, amik által lehet rá telepíteni 32 bit OS-t. (pl. Legacy boot...) És ezeket hogy lehet megtudni egy adott új vagy refurb gépről?

Többi infó:
Van egy alkalmazás amibe sajnos program kód szinten kódolva van a 32 bit, ezért sehogy sem telepíthető 64 bit OS-re. 32 bit WIN 10-en virtugépen tesztelve, tökéletesen fut. Sajnos a virtuális gép sem megoldás, mivel egy kevésbé hozzáértőnek lenne a gép.

(#160025) Tamas1982.1 válasza Farkassacred (#160022) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Szia, köszi! Jónak tűnik ez a gép! Nincs semmi igénye a programjainak, egyszerű szövegbevitel az összes. Java és cloud alapú programok.
Apple gépeknél nem megoldható valahogy hogy natívan fussanak a Windows 10 x64 programok?

(#160026) Farkassacred válasza Tamas1982.1 (#160025) üzenetére


Farkassacred
őstag

Egyébként az apple gépeknek hatalmas a kávájuk, ezért se értettem a dolgot igazán.. :DD
Viszont ezen az áron kapni jó apple gépet hmm? Őket annyira nem ismerem, lehet érdemes lenne benézni az apple laptop topikba, plusz a kérdésed is felteheted ott a programok futtatásával kapcsolatban.
Egyébként az a Zenbook teljesen megbízható irodai munkára, ami nem a laptopok folyamatos nyüstöléséről szól persze. :K

(#160027) Pyttawrx válasza zozoka79 (#160013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsi, ez még eddig mind user hiba. Nem lett vissza küldve, majd pedig karbantartva, és így bírt 4 évet! :) szerintem ez jó :) :DD

(#160028) light1994012 válasza Farkassacred (#160021) üzenetére


light1994012
tag

A másik laptopom egy G531GT, ami majdnem ugyan az a hangszóró, és tényleg jól szól, de azért a dellem sokkal szebben szól.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#160029) ak17 válasza Farkassacred (#160017) üzenetére


ak17
csendes tag

Köszi :R akkor szólok is neki, hogy rendelheti :D

(#160030) Farkassacred válasza ak17 (#160029) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nincs mit. Nem lesz problémája vele szerintem. :K

(#160031) KompÓth válasza Tikakukac (#160006) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Hát, megpróbálom eldönteni. Ma egész nap agyaltam rajta, de nem lettem előrébb. Az alapján se tudtam mérlegelni, hogy melyiknek jó a supportja, mert mind a kettőnek jó. Kínomban már nekiálltam nézegetni mást ebben a szegmensben, de nem találtam olyat ami értelmesebb lenne. :DDD
HP-val van tapasztalatom (csak az már régen volt), de Dell-el abszolút semmi (csak monitorral). Cégnél használnak ketten régebbi probookokat (G3 és G4), vegyes érzelmekkel, de összességében elégedetten.
Ha neked kéne választani mindenképp a probook és a vostro között, melyikre esne a választásod? Kíváncsi vagyok, hogy egy sokat látott mit hozna ki ebből. :D Az "egyiket sem" most nem opció. :D A kérdés nyitott, bármelyik tapasztaltabb ember is nyugodtan válaszolhat. :)
Nekem ha nagyon mérlegelnem kéne akkor HP mellett szólna a Wifi 6, Dell mellett meg a VA panel (filmezéshez jobb és szeretek filmezni). A régebbi probookok összeszelési minőségben egész jól néztek ki ahogy tapogattam kollégák darabjait, de dell totális passz.

[ Szerkesztve ]

(#160032) Farkassacred válasza KompÓth (#160031) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ennyire ellene vagy a használt/nagyjából új laptopoknak? Sokkal jobban járnál velük véleményem szerintem. Ha jó helyről/személytől veszed akkor:
Kapsz egy sokkal jobb vázú gépet, mint azok a műanyag csodák.
Lesz egy ezerszer megbízhatóbb szervizhálózatod, akár "házhozjövős" garival 2 évre.
Ezerszer szebb kijelzővel felszerelt gépet kaphatsz kézhez, mint újonnan.
Élmény lesz használni, sokkal kevesebb problémával szembesülsz majd az évek alatt, mint azoknál.

(#160033) zozoka79 válasza Tikakukac (#160015) üzenetére


zozoka79
tag

Nem volt takarítva,sem újrahúzva,et tény :D

(#160034) KompÓth válasza Farkassacred (#160032) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Igen, ezzel én is tisztában vagyok. Sajnos nem én szabom a "finanszírozási" feltételeket. Ott ki van adva, hogy kizárólag csak új eszköz jöhet szóba, használt nem. Rákérdeztem, mert első körben én is egy használt, de még gyári garis thinkpadet szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#160035) zozoka79 válasza Farkassacred (#160016) üzenetére


zozoka79
tag

Az x201es is tn paneles volt,és kibírta a szemem,mert még nem vakultam meg ) nem értem,egy új miért lenne roszabb ennél pl...utánanéztem az általad leírt gépnek,100-120 körül árulják egyik helyen 1 év garival.megtudtam azt is,hogy ezeket kb 10 évre tervezték az akkori 3-400 ezer ft-os áron,és kb ezek használtan 4-5-6 évesek,ergó kb ismét 4 évet szolgálna kb,szemben az újjal ami árban dettó,minőségben alatta van,szintén kb 3-4 évig szolgálna. új 2 év gari,régi 1 év. régi melett nagyobb élvezeti érték,új melett hoszabb gari szól,majdnem egynelően indulnak csatába.de ez csak az én eszmefuttatásom ;]

(#160036) Pano válasza zozoka79 (#160035) üzenetére


Pano
addikt

Lehet, hogy arra az újra mondjuk 2-3 év gari van, de ez alatt az idő alatt valószínű többet lesznek a szervizben, mint nálad. De az is lehet, hogy nem.. csak ennek nagy az esélye. Ettől próbálnak a srácok megóvni. S itt nem arról van szó, hogy beadod garanciába és majd hamar meglesz. Simán ráülnek 30 napot még akár egy bagatel hiba miatt is és visszakapod 1 hónap után javítatlanul, vagy más hibával.

Természetesen, ha a szíved afelé húz, akkor vedd azt amit jónak látsz, csak ha ne adj Isten belefutsz abba amitől óva intettek, akkor vedd tudomásul, hogy ettől előtte próbáltak megóvni. Max tanuló pénznek jó lesz. Az is lehet, hogy mázlid lesz és belekerülsz abba a kivételes pár százalékba, aki gond nélkül elhasználja évekig.
Van akinek a lottó is simán bejön és gazdag lesz, annak ellenére hogy sokan állítják hülyeség...

[ Szerkesztve ]

(#160037) zozoka79 válasza Pano (#160036) üzenetére


zozoka79
tag

Hááát lehet igazad van lehet nem.egy haveromnak 90 ezres asusa van kb 2 éve,működik neki annyit tudok,de kijelzőjét össze törte már,bár az az ő hibája.

(#160038) Farkassacred válasza KompÓth (#160034) üzenetére


Farkassacred
őstag

Akkor jó, én a hp-t ajánlom a kettő közül. Szerintem több újdonság van benne, az a folyadék védelem például nagyon korrekt dolog ebben az árszegmensben.A supportjuk is nagyon jó, tapasztalatból mondom.

(#160039) Farkassacred válasza zozoka79 (#160037) üzenetére


Farkassacred
őstag

Tapasztalat, ennyi az egész. Less meg egy ilyet élőben valahol, és eláll a szavad majd a teremben abban biztos lehetsz. És az általam ajánlott laptop neve Dell 7440, nem 5000 valamennyi.. ;)

(#160040) agazsa


agazsa
csendes tag

Sziasztok! Édesapám laptop vásárlás előtt áll, neki kellene valamit nézni, remélem tudtok segíteni!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-Nagyjából a limit 150-160 körül lenne, maximum ha megér annyi felárat +10000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-Általános felhasználás, youtube
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-A Heroes 3-a egy kenyérpirítón is elfutna :D
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-igazából mind1, de inkább IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Nem igazán lesz hordozva, maximum nyaralásra.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Mindenképpen Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-Fogós kérdés inkább HDD-t mondanék, 8GB, optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-Új gépet szeretne
Delleket nézett, de más márka is szóba jöhet.
Előre is köszönöm a segítségetek! :R

(#160041) razzorr


razzorr
őstag

Üdv. 250-300k körül keresek általános felhasználásra gépet. Játékra nem kell, inkább néha 1-2 videóvágásra, de semmi komolyabb.
Ami viszont fontosabb, hogy nagyon jó akku,jó hangszórók, min. i5proci, 8-16GB RAM, 15,6-os méret és kényelmes billentyűzet (num pad is),win10-zel használnám. Mindenképpen új gépről lenne szó. Most egy i3 hp probookom van, csak már öreg szegényke és lassan itt az idő a váltásra. HP,Asus vonalon nézelődöm, de meghallgatok mást is. Köszi.

(#160042) cucumber87


cucumber87
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? MA
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kb max 350 000 ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)tanulás/munka szempontjából video konferencia, stabilitás, hosszú távú gyorsaság
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem létfontosságú
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Max 16 col
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokszor utaztatva is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem létszükség, tudjuk telepíteni ha kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai nem kell, de ssd és gyors stabil rendszer igen (SSD+min 8 GB de az se baj ha 16
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új itthon érvényesíthető gari

Kérlek küldjetek ebben az árban egy pár Windows és Apple alternativát is

Köszönöm

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#160043) Farkassacred válasza agazsa (#160040) üzenetére


Farkassacred
őstag

170-ért egyetlen egy ajánlható laptop van jó kijelzővel ha jól rémlik.
Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ez ips-es e, telefonon erre mindenképp rá kéne kérdezni a boltnál típusszám alapján.
Ez maga a lapos

(#160044) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

tudtok-e olcsón ajánlani hdmi2.0 kimenetű laptopot?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#160045) Kbali válasza cucumber87 (#160042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha valamennyire is ismered a piacot, akkor tudod, hogy ebben az árkategóriában új Apple alternatíva nincs (legfeljebb ilyen Macbook Air 2017).
Ennyiből 15-öst, főleg ha utaztatod, neadjisten utazás közben is használnád, akkor max. 14-est, de méginkább 13-as gépet keresnék. Pl. HP Probook 430, Dell Latitude 7390, Asus Zenbook Pro - ilyenek.

(#160046) Farkassacred válasza razzorr (#160041) üzenetére


Farkassacred
őstag

Üdv.
A jó akku és a korrekt hangszóró sajnos kizárják egymást ebben az árszegmensben.
A jó hangszóró ebben van.
A jó gépelést viszont ebben az árkategóriában inkább felejtsük el. ;) De a legjobb értékelést a bill.-re még így is az én linkelt laposom nyújtja itt.. Tehát dedikált vga ide vagy oda, ezt kéne élőben megnézned egy szaküzletben, ha lehetséges.
Mind a probook, mind a dell elvérzik, ha a hangszóról van szó ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#160047) Farkassacred válasza cucumber87 (#160042) üzenetére


Farkassacred
őstag

Üdv. Újonnan apple gép szóba se jöhet, ahogy felettem is írták.
Szerintem ha munkára kell és használt gép tényleg nem jöhet szóba.. Akkor 3 év garival ezt ajánlom: Munkára ebben az árszegmensben teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#160048) _flamer válasza Tikakukac (#159999) üzenetére


_flamer
aktív tag

Sziasztok!

Mit jelent az, hogy töltési anomália? :Y

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#160049) Tikakukac válasza _flamer (#160048) üzenetére


Tikakukac
titán

Beállított küszöbértékekkel voltak problémák. De ez annyira nem új. Ezt azért a mai win10 alatt tudják a régebbi gépek is. Vagyis hát pont nem tudják. Mindegy, hosszú sztori.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160050) _flamer válasza Tikakukac (#160049) üzenetére


_flamer
aktív tag

Értem, köszi a felvilágosítást! :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.