Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75001) Roli5 válasza Mottie (#74996) üzenetére


Roli5
tag

Köszönöm, hogy végre valaki megértette a mondanivalóm lényegét, amit hozzáteszek, nem magam miatt írtam, hál' Isten.

(#75002) Roli5 válasza Tikakukac (#74991) üzenetére


Roli5
tag

Amúgy meg #74957 ebben a hsz.ben nem csak Swift szerepelt, sőt, egyáltalán nem is szerepelt Swift.
Volt abban Lexus is...

(#75003) sulaco79 válasza w.miki (#74999) üzenetére


sulaco79
tag

115 pozitív értékelés 0 negatív

Tapasztalt, decens kollégának tűnik! :K

[ Szerkesztve ]

(#75004) Tikakukac válasza Mottie (#74996) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet venni gépet van bőven kínálat. Eddig rendben is volt a dolog. Csak beköpte a levest a sok U proci és a trágya Lenovo szerviz. Mert így szummázva 150-160k alatt ha egy barátomnak kéne gép és szeretnék baráti viszonyban maradni akkor megkérném, hogy felejtsük el vagy írjunk egyy papírt, hogy én szóltam és ne villogjon az email meg a facsé, ha rinya van.

mert ha figyel az okos szóra az emberünk, nem fogja megvenni az i7-et

i7 vs. Pentium. Hány esetben sikerült ezt összehozni? :DDD Nem sokszor. Tízezredjére is leírni azt, amihez csak kb. az első cikket kéne elolvasni a hogyan vásároljunk vagy mit vegyünk témakörben unalmas. Akinek nem megy, annak ezer karakter után sem fog menni a megértése.

Ha hasznos ha nem, ha én sem venném meg senkinek akivel nem akarok kiszúrni akkor idegenekkel megtehetem? Nem fogom, bár van az a hely ahol igen. Csak ez egy szakmai topik nulla fizuval.

Roli5: Ha az analógia-párhuzam-helyettesítés trióból nem megy valami, azért ne én legyek már a hibás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75005) Járókeret


Járókeret
senior tag

z510

én ezt vettem. holnap érkezik. a support mi ratyi, a gép elvileg elég korrekt az árához képest.
boltba 140 K.

(#75006) Mottie válasza Tikakukac (#75004) üzenetére


Mottie
őstag

Baráti viszonyban el fogja hinni szvsz, hogy 150-ért kap olyan EliteBookot, vagy Latitude-ot használtan amilyet akar. Ha ezt a tanácsod adod és nem tartja meg akkor nem fog hozzád menni nyavajogni.

Itt is ez az első javaslat amit kapnak a vásárlók. A második ettől még lehet az, hogy "Bár az U-s proci gyengébb, mint az M-es és a ez meg az meg az nem jó, de jobb, mint B terméknél, így ha feltétlenül ragaszkodsz a feltételekhez A termék lesz neked való, de ne várj tőle semmi jót."

Itt nem arról van szó hogy ajnározni kéne a trágyakupacot, meg rátukmálni az emberekre, de miközben elmondod neki, hogy nem lesz egy csoda a gép, attól még össze lehet vetni a többivel.

Szerk: Lenovo szervíz meg sajnos ilyen, nekem szerencsém volt hogy nem futottam össze velük, pedig szerintem még a Németo.-ból vett géppel is szívhattam volna a fogam. Mostmár gariidőn kívül vagyok, nincs mit izgulni :)

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#75007) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy könnyen hordozható gépet, leírnám milyen elvárások lennének vele szemben. Általánosságban valamilyen ultrabook lenne jó nekem, mert nincs feltétlenül szükségem optikai meghajtóra és fontos lenne a könnyű hordozhatóság. Amennyiben ezek mellé még fémház is társulna, akkor lennék igazán boldog. Szóval a specifikáció:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár most is, de legkésőbb november elejéig.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150 ezer körül, de ha valami iszonyú jó ajánlat van 170-ért, akkor az is oké még.

(3) Felhasználási kör?
Iskolába és munkahelyre vinném, programoznék rajta (nem prociigényes dolgot), néha film, esetleg kicsi CAD

(4) Játékra használnád-e?
Nem, van asztalim játékra

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Laptopnál inkább a minőség, de egy i3 lenne a minimum 4GB rammal.

(6) Szeretnél bele SSD-t?
Nem feltétel, de lehet benne

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Minimum 1600*900, 13-15 collig bármi jöhet.

(8) Notebook tömege?
Minél kisebb, annál jobb mivel sokat cipelném. 2 kg vagy az alatt lenne ideális.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle, felrakom majd ami kell.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikait inkább nem, de az se baj ha van benne. HDD-ből elég egy 500-as is. Ram 4 GB.

(11) Egyéb kívánság?
Minél több USB port, annál jobb. Jó lenne ha lenne 2 db USB 3 is, de ez nem feltétel.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Laptopon nem.

(13) Eddig kinézett notebookok?
Ez, de sokkalom az árát

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Elsősorban használt, de garanciás.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75008) Roli5 válasza Tikakukac (#75004) üzenetére


Roli5
tag

Sőt, még a szövegértés-értelmezés duóját is belevehetjük, de inkább hagyjuk. Akkor legyen ez a trend továbbra is, hogy válaszoljatok csak annyit a kérdezőnek, hogy f@s vagy trágya ("szakmai fórum").Aztán a hetvennégyezer valahány írásból vagy kibogarássza, hogy miért, vagy nem.
Uff :C
:R

(#75009) Mottie válasza ToMmY_hun (#75007) üzenetére


Mottie
őstag

Kijelző felbontás nem stimmel, de:
[link]
[link]

De nem tudom, hogy ilyen kis méretben lesznek-e jó felbontással masinák.. Nem hiszem hogy jó árban lennének.

Be Victorious!

(#75010) sulaco79 válasza Járókeret (#75005) üzenetére


sulaco79
tag

Lecsaptál rá? :) Ez nagyon jó vétel volt!

Röppentesz bele egy SSD-t, és kész!

A Lenovo ideapad fórumban a topik felelősnek konfigurációra pontosan ilyen gépe van, ha bármi kérdésed lesz gyere át!

(#75011) ToMmY_hun válasza Mottie (#75009) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem rossz, főleg a második. Köszi a linket. Esetleg erről mi a véleményed/véleményetek?

Asus UX32VD

Notebookcheck jókat ír róla, nagyon is.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75012) Khelben válasza ToMmY_hun (#75007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E6420
Ha 1600x900-as kell, akkor 14-es a legkisebb, amit találni fogsz. Ha mindenképp 14 alatti kell, akkor meg kell elégedned az 1366x768-cal, ami szerintem halálos programozásra.

(#75011) ToMmY_hun : a cpu gyenge, a felbontás kicsi, a dedikált vga meg elviszi az akksiidő felét.

[ Szerkesztve ]

(#75013) Tikakukac válasza Mottie (#75006) üzenetére


Tikakukac
titán

De, jönni fog. Épp aktuális egy G580-al, 2 napja egy Y510-el.

A végkifejlet tehát az, hogy hát ez másképp rossz mint amaz, végülis egyik sem az ami neked kell, de 120 karakterben kifejtve jobban hangzik :B

Összevetjük, megtettük. Százszor is. De ezt miért kell mindig leírni? Beírod a géptípust ömlenek ki a kommentek ahol felhasználók és mi is írunk. Nem azért nem linkelek semmit, mert paraj vagyok. Hanem mert pár síkarc elérte azt, hogy nonstop gyomorgörcsöm legyen, mikor kapok fenyegetést-anyázást-pert a nyakamba. Leírom, hogy ennyiből amit akarsz nincs vagy van. Ha van adom a típust, és saját márkatopikban a tulaj még mindig többet tud egyénileg válaszolni mint én. Max másokhoz tudnám mérni, de ritka ami amblokkban is lehet vetélytárs, darabokban nem méricskélünk ugye. El kéne érni egy szintet, nekem is olyan jó lenne nem privátban feltett kérdésekre válaszolni és ott linkelgetni. De az értetlenség miatt ezt kell játszani sajnos.

Roli5: Ja azt ki is felejtettem. Na az sem megy nálad, jogos. Köszi :R

dantre: Paviliont ne, B590 mehet, de ha gari van az valszeg idő lesz. Ennyiből Dell sem ad semmi értelmesebbet főleg nem mattosan, HP is fentebbről rak ki jobbakat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75015) p.lac


p.lac
tag

Olyan aranyosan vitatkoztok, hogy szinte szégyellem megkérdezni, hogy a lent linkelt Dell Latitude 5440-es átlag irodai célra megfelelő, nem fos? Megvehetem innen?

http://www.pcland.hu/shop+Dell-Latitude-E5440-E5440-169064-fekete-E5440-169064_215326_150212

Köszönettel: p.lac

(#75016) Khelben válasza p.lac (#75015) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, veheted.

(#75014) dantre : ennyiért kapsz már új B590-et i3-mal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#75017) ToMmY_hun válasza Khelben (#75012) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszi a választ! A dedikált VGA-t le lehet tiltani, nem? A 620m is használ Optimus technológiát, azért az segít rajta egy kicsit, nem? :B

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75018) Khelben válasza ToMmY_hun (#75017) üzenetére


Khelben
nagyúr

De minek dedikált vga, ha nem játszol? Plusz hibalehetőségnek?

[ Szerkesztve ]

(#75019) Mottie válasza Tikakukac (#75013) üzenetére


Mottie
őstag

Jó ez más kérdés, hozzám is jön a nagyi kéthavonta minimum, akinek megmondtuk, hogy mondja el mennyi pénze van és abból megvesszük neki a lehető legjobb gépet...

...aztán másnap telefonált hogy nem kapcsol be a gép amit a Tescoban megvett.

Másrészről, ha az emberek nem ennének lusták keresni/utána járni akkor nem sok hozzászólás lenne a topicban. Bár az is igaz, hogy mindenki szeret megerősítést kapni.

"Hátha itt azt mondják mégsem melegszik annyira, meg is veszem". Az ilyenek mondjuk ha már 1 valaki nem mondja azt hogy szar akkor annak fognak hinni. Miért? Mert meg akarja venni a gépet, kitalálta, eldöntötte, beszélje le róla valaki ha tudja.

Be Victorious!

(#75020) ToMmY_hun válasza Khelben (#75018) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem szükséges a dedikált kártya, de nem nagyon lehet nélküle gépet venni. Nem amiatt tetszik az Asus, hanem azért mert vékony és - tudom, ez szubjektív - de szép is. Igazából nekem megfelelne ez a gép, csak az a kérdés hogy reális-e az ár, amit kérnek érte.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75021) Khelben válasza ToMmY_hun (#75020) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nézd, ha te eldöntötted, hogy neked ez a gép kell, annak ellenére, hogy leírtuk a hibáit, akkor vedd meg.

(#75022) Roli5 válasza Tikakukac (#75013) üzenetére


Roli5
tag

Aranyos vagy, hogy rám gondoltál. És hogy történt? A hármas számnál megakadtál? ;]
Á, inkább ne vedd figyelembe a kérdőjelet a mondat végén, hanem fordítsd figyelmed a szakmai kérdésekre, ott több hasznát veszik írásodnak, mert ez nem sokat ér. :DDD
Én itt befejeztem a témát.

(#75023) ToMmY_hun válasza Khelben (#75021) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Isten ments, a többi aggályod teljesen jogos. Nincs eldöntve semmi, ezért kérdezősködök. :)

Múltkor egy ilyet láttam itt: Dell Xps L321

Ez tökéletes lett volna, de lecsúsztam róla, bár a nyomott árát tekintve eléggé gyanús, hogy valami gond van vele.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#75025) Mottie válasza ToMmY_hun (#75020) üzenetére


Mottie
őstag

Kérdés (mint a hirdetés alatt is), hogy meddig garanciális. Ha nincs szükséged GPU-ra akkor felesleges olyat venni, amiben van. A Zenbookok pedig igen jól néznek ki, ez tény és könnyűek is, nyilván ami fontos neked. Ha ez tetszik /és más nem:)/ akkor a Zenbookra keress rá és nézd meg, hogy abból mi a legtöbb amit ki lehet hozni a keretedből.

Be Victorious!

(#75026) kaposznyak válasza Khelben (#74936) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz a tanácsot, a nagyobb SSD-t választottam.

(#75027) Khelben válasza #46372352 (#75024) üzenetére


Khelben
nagyúr

120-ért nem nagyon kapsz jobbat a B590-nél.

(#75028) BazsiBazsi válasza BazsiBazsi (#74977) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Valaki?

(#75029) btudos válasza BazsiBazsi (#75028) üzenetére


btudos
veterán

N750-ről nincs tapasztalatom, de ha a grafikus teljesítmény nem igazán számít, akkor tuti valami üzleti gépet néznék ennyi pénzért, ott azért többnyire a minőség és a support is máshogy néz ki, mint egy multimédiás consumer gépnél.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75030) Tikakukac válasza BazsiBazsi (#75028) üzenetére


Tikakukac
titán

Tulajt kérdezd, akad itt is már nem is tudom ki vett ilyet, Asus topikban tuti. Nekem ez kimaradt az életemből, de nem lehet sokkal másabb mint a kistesó, az elég korrekt volt.

Ja igen, emlékeim szerint nem IPS. Akkor nem nagyon erőltetném.

Mottie: Ezért mondom, mindegy mit csinálok. Családon belül legalább már csak az összeget mondom ki és kész, és utána tartom a hátam. Kopp-kopp, csak a jó öreg Acer netbookkal fürödtem be, de hát ott vagy én veszem meg, vagy ők, akkor már inkább én.

Roli5: Nem, csak kénytelen vagyok dolgokat már ignorálni, mert ugyan volt már nyílt csonttörésem, de az sem fájt annyira, mint olvasni amiket néha leírsz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75031) Roli5 válasza Tikakukac (#75030) üzenetére


Roli5
tag

Köszi, viszont!
Tényleg alacsony az a bizonyos kerítés...

(#75032) premete válasza p.lac (#75015) üzenetére


premete
veterán

Megfelelne, de cipelni nagy és nehéz, szerintem ilyen célra a Dell Latitude e6230/6430u/e7240 alkalmasabb, és annyiból meg is vannak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#75033) Járókeret válasza sulaco79 (#75010) üzenetére


Járókeret
senior tag

Köszönöm szépen :)

(#75034) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában max 1-1,5 hét múlva
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 85 e Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
filmnézés, netezés, játék, photoshop
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(B)League of Legends, Far Cry 3, Assassin Creed 3, Mass Effect 3, Defiance,(/B) fuuson el normálisan, ne képregény legyen, hogy ha ez minimum grafikán történik (a sima futás) az se baj, engem nem zavar
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem feltétel
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15" v az feletti, mind1 h fényes v matt
(8) Notebook tömege? mindegy, nem fontos
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? lehet nélküle is, nem létkérdés
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? ram 4gb v felett
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? használt gépet keresek

(#75035) btudos válasza Bjorngolf (#75034) üzenetére


btudos
veterán

Gyűjts még egy 100-ast, az igényeid és a pénztárcád mélysége nagyon nincsenek összhangban, ennyi pénzből még használtan is örülj, hogy kapsz játékra valamennyire alkalmas gépet, ha szerencséd van. (G580 GT63/635m-mel.)

Roli5: Ha az emberek használnák a keresőt, ami tényleg nem dísznek van, nem unnánk minden X-es Asusnál, C Toshibánál, vagy E1-es Acernél leírni tízezredszerre is ugyanazt. Aránylag kis pénzből is lehet nagyon jó minőséget venni garanciával, de ezek nagyon nem azok. Mindig leírjuk, kis pénzt mibe kell ölni, van hogy hallgatnak ránk és lőn világosság, vagy nem, és akkor jöhet a pofáraesés. Hogy a billentyűzet süpped, a zsanér nem tart, a kijelző csak nagyjából találja el a valós színeket, azt is +/- 10 fokos szögtartományban, a support dísznek van, a csuklót égeti az ULV i5 is, mert a matrica az kell rá, de hűteni minek.... Folytathatnám még, mik szoktak előjönni a gyanúsan olcsó gépeknél, de felesleges, szerintem ennyiből látod, miért mondjuk, hogy kis pénzből nem lehet csodát csinálni.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75036) Bjorngolf válasza btudos (#75035) üzenetére


Bjorngolf
tag

az előző gépem, ami megadta magát ennél jóval gyengébb volt, és ezek a játékok mentek rajta hogy ha csak minimális grafikával is.....
Nem hiszem hogy egy core duo 2,1-es proci, 4 gb ddr2 ram, és egy 512 DDR2 Atri radeon egy ütős gép lenne, ehhez kképest az általam leírt játékokat vitte, sőt igazából tavaly év vége fele kezdtek azok a játékok csak kijönni, amit már minimális grafikával sem bírt el.... szóval nem hiszem h használt gép felé nagy igényt támasztottam volna...és nem hiszem, hogy használtan ennél a konfigurációnál nem lehet jobb gépet találni...
és valószinűleg van annak is oka h most ennyit tudok rááldozni....

[ Szerkesztve ]

(#75037) sulaco79 válasza Járókeret (#75033) üzenetére


sulaco79
tag

Csak halkan mondom, hogy szükség esetén a 3550M-es Pentiumot akár 4 magos i7 4702MQ-ig tudod bővíteni a jövőben...

Van perspektíva HM86-osban :)

(#75038) Járókeret válasza Bjorngolf (#75036) üzenetére


Járókeret
senior tag

assassin creed 3-at megnézném ezen a spec-en, mert nekem jóval erősebb a 4 éves asusom és ő is elfáradt elég hamar benne.

gt 840- 740m- ilyen kártyákban kell gondolkodni a mai világban. 100K-tól már dobálják bele a gépekbe és ez egészen 210-230 K -ig meg sem áll.

(#75039) Járókeret válasza sulaco79 (#75037) üzenetére


Járókeret
senior tag

ez nekem semmit se mondd.mármint,hogy bővíteni? későbbiekben megéri a CPU-t kicserélni ?

[ Szerkesztve ]

(#75040) redwhite78 válasza Bjorngolf (#75036) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ha ilyen címekkel akarsz játszani és 85k-d van, akkor inkább asztalit néznék.
Még használt noti sincs ennyiért, ami ezeket elviszi.

never go full retard

(#75041) Tikakukac válasza sulaco79 (#75037) üzenetére


Tikakukac
titán

Írd meg az árát is annak a bővítésnek és felakadnak a szemek, garantálom :DDD

Járókeret: Nem, nem éri meg. Mivel már most is GPU limited van nem is értem miért kéne nagyobb proci, főleg egy i7 4 maggal.

Bjorngolf: T400 45k-ért megvesz, 2-3 hónapig gyűjtesz (hacsak nem orvos írta fel a géminget) és eladva a T400-at veszel egy rendes notit. Bukni 2-3 ezrest fogsz maximum és mindenki boldog :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75042) Bjorngolf válasza Járókeret (#75038) üzenetére


Bjorngolf
tag

hát pedig elment rajta... és nem is képregény volt.. mivel teljesen megdeglett a gép, ezért sürgősen kell vegyek gépet... 2-3 hónap múlva lenne keret egy 200 e gépre is, de mivel szükségem van gépre bizonyos okok miatt, ezért kell mostanában vennem...

(#75043) btudos válasza Bjorngolf (#75042) üzenetére


btudos
veterán

Vegyél egy T500-at 50-ért, azzal kihúzod amíg lesz pénz egy vállalható teljesítményt hozó gépre, de igazából még játszani sem reménytelen rajta.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#75044) p.lac válasza premete (#75032) üzenetére


p.lac
tag

Valóban lehetne kisebb, vékonyabb, könnyebb, de amiket linkeltél, azok között futólag rákeresve nem találtam valós alternatívát ebben az árkategóriában (230eFt-ig).

(#75045) sulaco79 válasza Járókeret (#75039) üzenetére


sulaco79
tag

Csak akkor ha úgy hozza a sorsod, hogy CPU intenzív progikat kell majd használnod, ez inkább lehetőség, rejtett erőforrás az alaplapban.

A 3550M-es bőven elég a GT740-es játszadozásra, mindennapi használatra meg pláne.

(#75046) Járókeret válasza sulaco79 (#75045) üzenetére


Járókeret
senior tag

A 3550M-es bőven elég a GT740-es játszadozásra, mindennapi használatra meg pláne.

Igen,ezért is mertem megvenni :) köszi a tippet

érdekesség: összehasonlítottam a mai i3-asokkal amiket 150-200 k-ig dobálják a gépekbe és sokukat veri :)

(#75047) sulaco79 válasza Tikakukac (#75041) üzenetére


sulaco79
tag

Most még drágák, de egy-két év múlva nézd meg majd az árát a Haswell 37 W-os i7-eseinek....távoli perspektívaként ajánlottam!

a 35W-os Ivy-k már pl. egészen jó áron bukkannak fel...

(#75048) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

kb 90-100 E Ft körül vásárolnék használt laptopot, egy HP 8530W-t cserélnék le újabb típusra. Játszadoznék is, amúgy mindennapi felhasználás, de nem árt, ha mindent ki tudok sajtolni ennyi pénzből. Főként a videokártya nem egyértelmű számomra, a többi dolgot átlátom. Olvasom a GT740M-et, ami pl jó lehet. És maradnék a HP-Dell-Lenovo vonalon. A kérdésem lényegében az, melyek azok a dedikált VGA kártyák, amikkel "lehet is valamit kezdeni". 1600x900-as felbontásban mediumon, kb, akár újabb játékokkal is. Elnézést a suta megfogalmazásért :)

F1

(#75049) Járókeret válasza szabeska (#75048) üzenetére


Járókeret
senior tag

gt 740 és ami fölötte van. alatta nem érdemes.

ezeket a kártyákat gyenge cpu-k is kihajtják, tehát nem kell i7, meg ennyiért nem is kapsz :)

(#75050) Tikakukac válasza sulaco79 (#75047) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor lesd meg a 3630QM-et. 50 kiló :B

Én nagyon távoli perspektívaként inkább ajánlom a bulizást ennyiből, vagy gépcserét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.