Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#103001) Garsza válasza x_o_n (#102993) üzenetére


Garsza
veterán

Értem. 250 fölé nem nagyon szeretnék menni mi a legjobb amit ezért az árért kapni lehet?

(#103002) zozoka79 válasza MineFox54 (#102987) üzenetére


zozoka79
tag

Köszi.hát hordoznám is jaja,de annak a kijelzője kisebb,viszont olcsóbb is...ma eldöntöm fejben... :R (#102988) premete: a "quadcore ingyenszállításos" toshibát tiszalökről ejtem, ezek úgy jönnek képbe,hogy ennyit fogok rászánni,nem kívánok 50nél többet kiadni rájuk.ennyiért viszont ilyen van,vagy vehetnék 70ért új lenovot,de azt se javasolják...

[ Szerkesztve ]

(#103003) MineFox54 válasza zozoka79 (#103002) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha engem kérdezel, én mindenképpen az X201-et venném (sőt, ha Chaser 2540p-jét nem veszem meg, akkor lehet elviszem ezt.)

(#103004) Dzsofi


Dzsofi
csendes tag

Sziasztok!

1) Közel jövőben,karácsony előtt még.
(2) 220-260e ft lenne rá.
(3) Felhasználás leginkább játék.Gta V,assassin's creed,Cod,
(4) Nem bánom ha minnél szebb a grafika,de nem probléma ha nem fullon fut.
(5) 15.6-17.3 méretek között gondolkodom. Full HD felbontás,többiről sajnos fogalmam sincs. :D
(6) Hetente 2x,Ritkábban használnám útközben is.
(7) Windows nélkül venném,természetesen winnel használnám.
(8) Tárhelyre 1tb-re gondoltam,SSD van a jelenlegi masinámban viszont Gari vesztéssel jár ha átszerelem? Memóriából 8ra gondoltam.
(9) Hdmi-t mindenféleképpen szeretnék,bill háttérvillágítás nem szükséges,de ha nem megy a minőség sebbeség rovására természetesen szeretnék. :)
(10) Leginkább újjat szeretnék,esetleg azt a plusz teljes körű garanciát is kötettnék.

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/akciok/acer-laptop/acer-aspire-e5-772g-51ww-fekete-feher-mar-2-ev-garanciaval-nxmveeu001/4448/

Én valami ilyesmire gondoltam,de mivel nem tudom mi érné meg leginkább ezért írok ide. :)

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Life's a game. If you don't play, you lose.

(#103005) Khelben válasza adika4444 (#103000) üzenetére


Khelben
nagyúr

A szigetes elrendezés miatt nem lehet összehasonlítani, más a két gép billentyűzete. Van akinek ez a jobb, van akinek az, ki kell próbálni.
Azt nem tudom, honnan veszed, hogy 450G1 és G2 között általános teljesítménycsökkenés lenne. Mindkettőből van sokféle konfig. Ahogy Broadwellből is van olyan cpu, ami megeszi az összes Ivy Bridge-et.

(#103004) Dzsofi : Asus N550-t érdemes megnézni ebben az ársávban. Azt azért vedd figyelembe, hogy utazás közben egy 15-ös gépet nehéz elhelyezni, egy 17-est meg még inkább.

[ Szerkesztve ]

(#103006) corevalue


corevalue
csendes tag

Az új asus laptopok mennyire ajánlottak?

(#103007) x_o_n válasza Garsza (#103001) üzenetére


x_o_n
veterán

i3-i5+gtx 950 kombo 175k tól kezdödnek

960-al ASUS N551JW CN212D 289k (de most hirtelen nem tudom hogy ez ajánlott vagy sem kategória itt)de emlékeim szerint jó,ha nem sec pec lehurrogják :)
amit te keresnél ASUS G551JW CN214D(ez jó kis gép) ez 294k sajna

(#103008) zozoka79 válasza MineFox54 (#103003) üzenetére


zozoka79
tag

téged is kérdezlek jaja.holnap reggel telefon lesz az első dolgom.csak az a gáz,hogy vas reggel utazok ki megint 3 hétre,és ha addig nem jön meg,megint laptop nélkül leszek...márpedig esélyes.még a végén lecsapsz rá nálam gyorsabban :)

[ Szerkesztve ]

(#103009) Dzsofi válasza Khelben (#103005) üzenetére


Dzsofi
csendes tag

Elöször is köszönöm a gyors válaszod.

Menetközbeni használatra autóban gondolkodom,az is 3-4 óra kb,de csak alkalmanként.
Asus mennyire megbízható márka,és a Digiprime.hu oldal(hirtelen ezt az oldalt dobta fel az Asus n550re)?
940m 4gb-950 2gb közt mekkora a különbség?
Szívem szerint Lenovot vennék,de ahogy én látom más árkategóriában mozog.

Elnézést hogy az akadékoskodásom miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Life's a game. If you don't play, you lose.

(#103010) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok

A fiamnak szeretnék egy laptopot venni. Igazából már megvan, hogy mit néztem, az lenne a kérdésem hogy a dedikált VGA képes együtt dolgozni a CPU-ba integráltal? Gondolok itt arra pl egy I5 haswell HD 5000 közösen tud dolgozni a mellette lévő R5 M230-val? Mert nézegettem teszteket és nem győztek meg!

tisztelettel faranus :R

(#103011) Khelben válasza faranus (#103010) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyon rossz gépet választottál érzésem szerint, mert egyik ajánlottban sincs AMD vga. Inkább töltsd ki az összefoglalót. Amúgy nem tud együtt dolgozni az integrálttal.

(#103009) Dzsofi : 940M-be felesleges a 4 GB, mert olyan játékot nem tud futtatni, aminek akkora videomemória kell. 950M játéktól függően 20-30%-kal erősebb kb. Olyan boltot válassz, ami megbízható, nem keringenek róla rémtörténetek a neten és magyar garanciát ad. Ilyenek pl. a laptopszalon, edigital, ipon és társaik.

[ Szerkesztve ]

(#103012) donatel


donatel
tag

Sziasztok!

A két ASUS G551JW laptop között mi a különbség az ipon-nál(az hogy az egyik majdnem 20eFt-tal olcsóbb):

[ASUS G551JW-CN214D]

[ASUS G551JW-CN107D]

A GTX960M-es videókártyák ugye már csak GDDR5 RAM-mal vannak szerelve (nincs bennük GDDR3-as)?

(#103013) MineFox54 válasza zozoka79 (#103008) üzenetére


MineFox54
őstag

93% hogy nem (én)fogom előled elvinni.

(#103014) premete válasza zozoka79 (#103002) üzenetére


premete
veterán

Nem értem a logikádat, Te írtad, hogy 60-80 ezer között szeretnél, erre 40-50 ezreseket linkelgetsz. Tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az új Lenovo, vagy Toshiba gyárifóliás 4x2.7Ghz-cel (i7 4800MQ) megéri a 70 ezret, a Lenovo használt T420-as ssd-vel, fél év garanciával pedig nem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#103015) zozoka79 válasza premete (#103014) üzenetére


zozoka79
tag

Az emberi elme már csak ilyen.egész egyszerűen ráébredtem,hogy nem akarok egy használt gépre 50nél többet költeni, és nem azért mert nem.éri meg az árát. Csak nekem nem éri meg, attól.még másnak megérheti.meg tudatosítottam,hogy 70-80%ban filmezésre kell,kis játék néha,és ezek bőven teljesítik ezt a feltételt,és még játszani is lehet rajtuk,meg nem is adtam ki sokat rá így.nekem csak ennyit ér meg rájöttem.

(#103016) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok Urak!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben 1 max 2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Akár 250-270k bruttó
(3) Felhasználás?
Főleg irodai munka - ezért nagyon pörgősnek kell lennie, későbbiekben ArchiCAD, renderelés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" FullHD, matt kijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem hurcolásznám annyit, egyelőre. Menet közben biztos nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 7 jó lenne, de 8.1 se idegen. Ha nincs rajta op. rendszer az se para
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD és/vagy HDD. Ha kezdetben HDD van, akkor cserélve lesz SSD-re, de persze az többletpénz
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A hűtése nagyon patent legyen, odd nem létszükséglet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, esetleg refurbished - bár ez kétséges

Asztali gépről váltok, konfig a profilomban, ahhoz képest nem(igazán) szeretnék visszalépni. Amiket néztem: ASUS K501LX-DM047D és ASUS X550JX-DM201D, de természetesen nyitott vagyok, előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#103017) premete válasza zozoka79 (#103015) üzenetére


premete
veterán

Csak arra vigyázz, nehogy átess a ló másik oldalára. Nem véletlenül kerül a 3 éves 70 ezerbe, a 8 éves csak 40-be; ezek sem örök életűek, és ha beadja a kulcsot útközben, akkor annyi, lehet hogy a javítása sem éri meg, de az biztos, hogy a Truck Stopban nincs aki megszerelje. Ha mondjuk időre kellene valamit Oslóba vinned, egy használt Volvo FH16-ossal vinnéd, vagy inkább az országutak királyával, egy új IFA-val?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#103018) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Mivel mostanában sokat utazok eljátszottam a gondolattal, hogy veszek egy notebookot...
Az elvárás egyszerű: hozza az adatlapomon szereplő asztali pc szintjét (vagy legalábbis ne maradjon le nagyon).Kb 300000Ft-ot szeretnék rá költeni, de az 500000Ft-ot semmi kép se lépje át, használt is szóba jöhet.
Hogy mire használnám?Játék minden mennyiségben! :R

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#103019) randras


randras
veterán

Dell E5440-ről, TOSHIBA KIRA-ról vélemények úgy általánosságban? :R

(#103020) MineFox54 válasza takacsbotond (#103018) üzenetére


MineFox54
őstag

csak hogy ne kelljen keresgetni:

PC: Asrock H77 Pro4/MVP, Intel Core I7 3770k, Artic Freezer 13, Sapphire R9 290 Tri-X OC, DDR3 2x8GB 1866Mhz G. Skill RipjawsX, Samsung 840 EVO 240GB, WD Green 2TB

(#103021) x_o_n válasza takacsbotond (#103018) üzenetére


x_o_n
veterán

Clevo -t keress , miután nem gond a használt gondolom a külföldi garancia sem.

(#103022) Khelben válasza xtevo (#103016) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az ArchiCAD tanulás vagy munka szinten lesz? Az irodai munka mit jelent, napi két emailt vagy napi 8 óra billentyűzetpüffölést?

(#103023) xtevo válasza Khelben (#103022) üzenetére


xtevo
őstag

ArchiCAD munka szintjén lesz (valszeg), egyetemmel végre végeztem... :DDD Az irodai munka az inkább a kettő között lesz/lenne. De napi szinten pár óra biztos. Jelenleg még annyira nem indokolt a durva vga, de ugye nem szeretném ha ez lenne a szűk keresztmetszet...

(#103024) Khelben válasza xtevo (#103023) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor kicsit el vagy tévedve ár ügyileg. Vagy használt gépet kell nézned. Ezek a konzumerek nem munkára valók. CAD munkára egy munkaállomás szintű gép kell, ami valahol a HP Zbooknál és a Dell Precisionnál kezdődik és 4-500k-tól indul.

(#103025) vandor01 válasza donatel (#103012) üzenetére


vandor01
őstag

Szerintem....
a dragabb IPS az occcobb meg TN paneles a kepernyoje...
De keress ra a gugliba azt kidobja mi lehet a kulonbseg...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#103026) xtevo válasza Khelben (#103024) üzenetére


xtevo
őstag

Eddig i3+HD6850 utána i7+GTX650 kombót használtam asztali gépben, ez elég volt. Építész terveket kell(ene) majd megnyitnia, tervezés kisebb mértékben lenne csak, ha lenne egyáltalán. Illetve ütemtervek lesznek rajta nyitva/módosítva - ez kb. office szintű.

[ Szerkesztve ]

(#103027) Khelben válasza xtevo (#103026) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem a gép ereje az elsődleges. Hanem egy olyan ház, ami bírja a napi 8 óra nyüstölést, egy olyan billentyűzet, amit nem kívánsz a pokolba fél óra után és egy olyan kijelző, amin látszik, hogy a piros piros és nem narancssárga. És egy olyan gép, ami nem tölt egy évből három hónapot szervizben ilyen mértékű használat esetén. Ezeket egy konzumer gép nem biztosítja neked. Az asztali I7 erejét nem kapod meg notebookban, a GTX650 erejéhez meg 950M / K2100M kell, egyik sincs 200k alatt. Úgyhogy az az 500k-s HP még gyenge is lesz.

(#103028) xtevo válasza Khelben (#103027) üzenetére


xtevo
őstag

Akkor el vagyok tévedve, nem kicsit... :U Én úgy gondoltam, hogy egy i7-5500U, de inkább 4720HQ proci, mellé 8GB RAM és GTX950 videókártyával azért ezt a felhasználást lefedem... 15,6" FHD, matt kijelzővel és SSD-vel párosítva. Bár tudom, hogy nagyon fontos a strapabíróság, hűtés is. Ezt az oldalát inkább Ti szakik tudjátok/látjátok.

Mit kell(ene) "elengednem", hogy beférjek a 250-270k árkeretbe? Vagy fordítsuk meg a kérdést, hogy ebben az árban melyik gép ajánlható?

[ Szerkesztve ]

(#103029) Q1W2E3R4


Q1W2E3R4
újonc

Sziasztok! Egy új notebook megvételén gondolkozom, és már találtam is 1-2 általam jónak ítélt darabot, azonban a véleményetekre is kíváncsi lennék.

1. 1-2 héten belül.
2. Maximum 150.000 Ft
3. Internetes böngészés, Youtube, filmnézés, office, skype, kisebb telljesítményű játékok futtatása.
4. Warcraft 3, Starcraft 1-2, Diablo 2-3, ha az újabb játékok nem futnak max.-on az sem probléma.
6. Mérsékelt hordozás.
7. Win7 kompatibilitása legyen, de a gépet előre telepített operációs rendszer nélkül szeretném megvásárolni.
8. Optikai meghajtó legyen, HDD legyen (később lehet SSD-re váltok), 4GB Ram legyen, ami később bővíthető minimum 8GB-ig.
9. 3-4 USB port, HDMI kimenet, webkamera, sd-kártya kimenet legyen. Legyen strapabíró, nem 2 évre veszem.
10. Csak új gép.

Az egyik:

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-z50-75-80ec004ahv-p245043525/#termek-leiras

A másik:

http://www.edigital.hu/notebook/lenovo--z50-70-59-432098-notebook-feher-p448354.html

Előre is köszönöm a segítséget!

(#103030) Khelben válasza xtevo (#103028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én egy lehetőséget látok: használt munkaállomást kell venni. Ha boltban veszed, ahhoz is van számla, garancia. Vagy veszel egy konzumert, elfogadod, hogy esetleg sokat lesz szervizben és két év után cseréled.

(#103031) zozoka79 válasza premete (#103017) üzenetére


zozoka79
tag

Tudom,hogy nem örök életűek,de egy új konzumer laptop vszinű több borsot törhet az orrom alá hoszabb távon(2-3év)addig ez is jó eséllyel kiszolgál,habár semmi em biztos,lehet a konzumer romlik el a gari után nem sokkal.

kamionokból mindkettő elviszi a cuccost... :Y

[ Szerkesztve ]

(#103032) Q1W2E3R4 válasza Khelben (#103030) üzenetére


Q1W2E3R4
újonc

És az törvényszerű, hogy 2-3 év után szervízeltetni kell, ugyanis 8 évvel ezelőtt vettem 129.000 Ft-ért egy szintén "konzumer" minősítésű gépet, azonban egy kijelző és egy hdd cserénél nagyobb problémát a mai napig nem okozott, szervízbe is csak az előbbiért kellett vinni. Lehet ez amolyan vakszerencse. :P

Ettől eltekintve alkalmas lehet a fent említett két gép az előző hozzászólásomban felsorolt elvárások kielégítésére? Melyiket lenne érdemesebb választani, esetleg az adott árkategóriában lenne jobb alternatíva is?

(#103033) Khelben válasza Q1W2E3R4 (#103032) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem törvényszerű, de ha 100-ból 40-et kell, akkor az már elég rossz arány.

(#103034) Sordoran


Sordoran
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Legkésőbb tavasszal (március/április környéke)
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250-300ezer között
(3) Felhasználás? otthon böngészés, videónézés sorozat és film, néha játék, és munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? GTA5-nél komolyabb játékkal nem tervezek (jelenleg), de azt szépen vigye, minél szebb minőségben
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", fullHD, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem
(7) Operációs rendszer? Win8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 8 GB, optikai nem kell, de SSD+HDD is kell bele (M.2 hely, vagy ODD legyen tehát)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? lehetőleg világító billentyűzet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Ezt az Asus N551JW-t néztem ki célnak, de azt ajánlották ne vegyek Asus-t, szóval várom ötleteket, miből választhatok még, ami lehetőleg hozza ezt a teljesítményt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#103035) adika4444 válasza Khelben (#103005) üzenetére


adika4444
addikt

Úgy értem hogy az általam ismert Broadwell notebook I5 konfigokat lenyeli egy Haswell I5 4200 4210 vagy 4300 mind M véggel...
5-ös sorozatban meg minden U-s végződésű butított órajelű, és kb az I7 hozza tán azt amit a korábbi generációs i5.

üdv, adika4444

(#103036) donatel


donatel
tag

Aki most akar laptopot venni. Ez nagyon jó ár érte.

[ASUS ROG G551JW]

[ASUS N551JW]

[ Szerkesztve ]

(#103037) QwErTy42 válasza donatel (#103036) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kiállítási darabok?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103038) donatel válasza QwErTy42 (#103037) üzenetére


donatel
tag

Felhívtam a BestByte-ot és azt mondták hogy teljesen új termékek az akció október 30.-ig tart.

[ Szerkesztve ]

(#103039) QwErTy42 válasza donatel (#103038) üzenetére


QwErTy42
addikt

Így valóban jók. :K

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103040) donatel válasza QwErTy42 (#103039) üzenetére


donatel
tag

Ezekre az Asus lapopokra ugye a Windows 10 is nyugodtan telepíthető (mert azt írják hogy windows 8 kompatibilisek).

(#103041) Khelben válasza Sordoran (#103034) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ki mondta, hogy ne vegyél Asust? Ebben az árkategóriában nem kapsz jobbat az N551-nél.

(#103042) Sordoran válasza Khelben (#103041) üzenetére


Sordoran
addikt

Logout cikket írtam, ilyen elmélkedőset, hogy K501 vagy +40ererért N551, és első válasz az volt, hogy Asus-t ne. ;] Aztán jött még 1-2 hasonló tartalmú, gondoltam megkérdezem itt, hátha nem tudok valamit, mert tudtommal az N nincs lehúzva mint az X széria.
Amúgy most itt van ez az i7-es akciósan, az N tudja kezelni annak a többlet hőjét? Mert eddig úgy voltam, hogy olcsóbb, meg elég az i5 is nekem, és azt tuti megfelelően hűti, de gondolom az a +2 mag több hőt termel.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#103043) Tikakukac válasza Sordoran (#103042) üzenetére


Tikakukac
titán

Őszintén: 5 éves karbantartásos G56-ból (ami elviekben tutiság) 4 ment el azonnal gariba, mert romosra volt törve belül mindene. Egyik szalonállapotú volt, csak heti egyszer vették fel az asztalról és kész. Ez a műanyagba menetet rakunk Asusnál nem tudom, megrendelésre kérik a rosszat vagy direkt, nem értem. De meg tudom érteni azt az álláspontot is ja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103044) QwErTy42 válasza Sordoran (#103042) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az i5 4200H-nak ugyanúgy 45 watt a tdp-je, mint az i7 Q-nak, HQ-nak.
Ha rosszul tudom, valaki úgyis kijavít.

Az M-es i5 eszik 35 wattot, az U-s i5, i7 meg 15-17-et.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#103045) Khelben válasza Sordoran (#103042) üzenetére


Khelben
nagyúr

Persze, tudja kezelni, visszaveszi felére az órajelet :) Nem mondtam, hogy az N551 überjó gép. Azt mondtam, hogy ebben az árban nem kapsz jobbat. Óriási különbség. Acer, Lenovo gémer gépei nem ajánlottak, MSI megbízható(bb) és jó a hűtése is, cserébe rosszabb biliműanyagból van, mint az Acer. Marad az Asus, mint egészséges kompromisszum. Normális anyagokkal, viszonylag jó hűtéssel (persze 4 magos i7-hez kevés), árához képest jó hardverrel. Ettől még messze nem a világ legjobb gépe. És azt sem árt figyelembe venni, hogy konzumer géppel addig érdemes tervezni, amíg tart a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#103046) ITjunior válasza donatel (#103036) üzenetére


ITjunior
tag

Köszi az ajánlást! Ha minőségbeli sorrendet kellene állítani (mert ugye általában erről szól a fáma, hogy tejfeles doboz, stb), akkor hogy alakulna K501LX-et is belevéve a trióba? Képzelet beli 1. 2. 3. helyezett melyik lenne és miért? :R

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#103047) donatel válasza ITjunior (#103046) üzenetére


donatel
tag

Véleményem szerint a sorrend a következő:

1. ASUS G551JW
2. ASUS N551JW
3. ASUS K501LX

A hűtés és az összeszerelés minősége alapján szerintem ez a sorrend. Mindegyikben i5-ös proci van (az i7 mind a háromban nagyon melegíti a gépet).

(#103048) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Sziasztok.

Notebookot szeretnék max 140 ezerig.
Ebben a kategóriában melyek az ajánlott modellek 2015-ben??

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#103049) adika4444 válasza gainwardgs (#103048) üzenetére


adika4444
addikt

Nem írtad le mire kell de ilyen áron újban Fujitsu Lifebook a514 vagy 160 felett aSus K501 dedikált VGA-val, esetleg HP ProBook450

üdv, adika4444

(#103050) QwErTy42 válasza gainwardgs (#103048) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Töltsd ki kérlek az összefoglalót.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.