Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6001) spyduck válasza B-L-A-C-K (#5878) üzenetére


spyduck
nagyúr

A töltőre csak 1 év gari van :(

(#6002) B-L-A-C-K válasza spyduck (#6001) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az szupi, bár mind1 mert találtam itthon egy HP töltőt ami jó hozzá csak kisebb kapacitású annyi.

(#6003) B-L-A-C-K válasza WolfiMusic (#6000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Méretben mi lenne az elképzelés?

(#6004) WolfiMusic válasza B-L-A-C-K (#6003) üzenetére


WolfiMusic
csendes tag

A méret mindegy, 13-16 között bármit meghallgatok.

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#6005) spyduck válasza B-L-A-C-K (#6002) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jobban jártál volna haverom karcmentes 8530w-jével, abba nemrég vettünk új akksit is, a töltőt is nemrég cseréltük ;]

(#6006) B-L-A-C-K válasza spyduck (#6005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Említettem mennyiért vettem SSD-vel, a csuklótámasz részen lévő kopásán kívül ez is karcmentes, ennyit a hülyének megért szerintem....Aksija is jó 92%-os. Na meg majdnem fél év garancia van még rá...:)

WolfMusic: SONAR X1 Producer System proginak nincs iszonyat nagy gépigénye, ha 180 ezer a kereted én egy
HP ProBook 4330s vennék...

[ Szerkesztve ]

(#6007) nepszter1


nepszter1
addikt

21.-e körül szeretnék laptopot venni a továbbtanuláshoz kell igazából nem is lesz tanuláshoz szükségem inkább játékra használnám a plafon 155ezer forint .
[link] egyenlőre ez játszik a legjobban.

Az se baj ha olcsóbb egy kicsit meg rosszabb a teljesítménye.

(#6008) depp87


depp87
csendes tag

Sziasztok!
Az alfa156 által árult lenovo T400 -asokról (T9400-as procival) mi a véleményetek? Egyetemre kéne. Köszi a válaszokat.

(#6009) B-L-A-C-K válasza depp87 (#6008) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó gépek, T9400-asom van most nekem is, szerintem elég jó procik még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#6010) WolfiMusic válasza B-L-A-C-K (#6006) üzenetére


WolfiMusic
csendes tag

Jónak tűnik. Alapból nincs is nagy gépigénye, viszont vst-k, továbbá, ha sok sávval dolgozom(30 pl), már kevésnek bizonyul a 2 GB ram, de főleg a proci teljesítménye számít.

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#6011) dani90


dani90
csendes tag

Sziasztok!

Új laptopot szeretnék a közeljövőben vásárolni, maximum 140-150e forintig.
Az érdekelne, hogy van olyan márka amit nagy ívben kerülni kellene, illetve tudnátok e ajánlani valami jót.

Elvárások: alap dolgok+ némi játék(Pes, FIFa aktuális része) a régi laptopomon is mentek ezek(MSI EX623), de azzal annyira nem voltam megelégedve.
illetve ne nagyon melegedjen fel, mert az MSI men tojást lehet sütni

Előre is köszönöm

(#6012) Dhampir válasza WolfiMusic (#6004) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt "picit" olcsóbb a HP ProBook 4330s.

Ilyen Samsonite ajándéktáska jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#6013) laca500


laca500
aktív tag

Nézegetem ezt a G580GH Lenovot, próbálom magam szokatni hozzá. A B960-as procival, és magáról a gépről alkotott sok pozitív vélemény alapján, kezdek megbarátkozni vele, csak hát ez a barna szín nem jön be. Nagyon azon vagyok, hogy ilyen gépet vegyek csak hát jobb lenne valami más színben. Mondjuk feketében. :DD
Lehet ez egyáltalán valahol feketében kapni?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#6014) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok. Kérlek ajánljatok nekem párat.

Ami fontos:
- Matt kijelző
- 13-14" kijelző
- USB 3
- Gigabites Lan
- Olyan videokártya, amivel ha kedvem támad játszani akkor egy "med" beállításon eldöcög a játék (nem FPS, inkább kb heroes of might and magic 6, meg most fog kijönni egy új része a régi UFO sorozatnak)

Ami jó lenne:
- Alu/magnézium váz
- 3. generációs intel proci

Amit eddig kinéztem magamnak:
[link]
[link]

Az ár kevéssé számít, de azért 350E fölé ne menjen.
Köszönöm

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#6015) ussseal válasza Baboon (#6014) üzenetére


ussseal
tag

260 ezer környékén én már biztosan nem vennék TP Edge-t, egy kis ráfizetéssel már lehet "rendes" TP-ket is kapni.
Azokra a játékokra, amit írtál, szvsz bőven megteszi az integrált HD4000 is :)
Esetleg érdemes körülnézni alfa156-nál itt hardveraprón, nála lehet hogy van Ivy-s Latitude gyakorlatilag újonnan.

(#6016) spyduck válasza laca500 (#6013) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem nez meg eloben, mert nekem bejovos kulsore is.

(#6017) Baboon válasza ussseal (#6015) üzenetére


Baboon
senior tag

Csak hivatalos forrásból új laptop jöhet szóba.
De mi a baj az edge-vel?

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#6018) spyduck válasza Baboon (#6017) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem pl csak az 1 ev garival van bajom.

(#6019) Baboon válasza spyduck (#6018) üzenetére


Baboon
senior tag

kiterjeszthet 3 évre szerintem.
[link]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#6020) spyduck válasza Baboon (#6019) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tudom én ezt, de úgy már túl drága. A ProBookok sokkal jobb gépek.

(#6021) laca500 válasza spyduck (#6016) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi. Ezt fogom tenni. Már csak egy olyan hely kellene ahol nem lógnak az ember nyakán az eladók, (lásd: Electronics) illetve ahol meg is lehet nézni mert van belőle kiállítva.
Megkaptam a prividet is, azt is köszi. :D :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#6022) Borote válasza Baboon (#6017) üzenetére


Borote
addikt

Az, hogy nem az az igazi ThinkPad. ThinkPadnak magnézium váza van, nem csak valami fémes borítása, a kettő között ég és föld a különbség, mert a fémes borítás csak csicsa, a fém váz viszont stabilitást is ad.

(#6023) Baboon válasza spyduck (#6020) üzenetére


Baboon
senior tag

Van probook matt kijelzővel?

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#6024) spyduck válasza Baboon (#6023) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak azzal van :)

(#6025) ilililililil válasza Borote (#5971) üzenetére


ilililililil
csendes tag

Játékok közül én nem a legújabbakkal akarok játszani, esetleg Skyrim, meg egy Borderlands.
Az a lényeg, hogy nálam a nap 24 órájából 26ot megy a laptop, mert arra van rákötve a hangrendszer, a TV, stb.

Az XPS-t 15ezer forintos felárral tudnám megvenni, mint amennyiért eladnám az inspironomat.
Csak ugye abban csak 4GB RAM van az enyémhez képest, és amit nem is értek, de nincs numerikus bill.

@Spyduck: Igazából csak 35ezer az árrés az XPS és a G580 között, ahonnan én hozzá tudnék jutni.

Ahogy én eddig látom:
G580:
Pro: Erős GPU, olcsóbb ár, újonnan tudnám megvenni.
Kontra: Gyengébb CPU, gyengébb anyaghasználat, és ott nem jönnek házhoz javítani, 2 év gari.

XPS l502x:
Pro: Erősebb CPU (i5-2450M), sokkal jobb minőségű anyagokból van összerakva, majdnem 3 év Next Buisness Day gari.
Kontra: Gyengébb GPU (nvidia 525m), pár hónapos használt.

(#6026) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

150k környékén ki mit ajánl a best buy-nak? Átlagos felhasználás + nem ártana ha normálisan futna 1-2 kicsivel régebbi játék is. Köszönöm!

(#6027) spyduck válasza ilililililil (#6025) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az L502x jobban tarja az árát, jobb gép is. Vedd azt inkább még ha hasznalt is.

(#6028) Baboon válasza spyduck (#6024) üzenetére


Baboon
senior tag

Nézegettem a hp honlapján. 6470m-es videokártyákkal vannak. Én ezt kevésnek érzem.
Várok még ötleteket ki mit venne, de fontos a videokártya.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#6029) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!

Egy nagyon kedves építészmérnök ismerősömnek szeretnék segíteni, aki új notebookot keres.
Atlantiszt, ArchiCad-et használ ezért fontos lenne, hogy a gép gyors legyen render feladatokban, valamint még, hogy 17collos legyen és FullHD..
Fontos az ár/érték arány. Méretéből adódóan főleg asztali gépnek lesz használva, de olykor olykor fontos, hogy mobil legyen, ezért is keres notebookot (csak azért jegyeztem meg, hogy végül is a súly nem játszik akkora szerepet, ha azzal hogy nehezebb, de jóval erősebb, gyorsabb)
Nem árthat, ha van benne világító billentyűzet, de nem feltétel; az is szuper lenne ha lenne benne ssd és vagy egy nagyobb hdd... a memória nyilván min. a 4GB, inkább 8GB.
Optikai meghajtó elég ha tud DVD-t, BluRay nem feltétel...
Ár kategória: 300-350ezer forint között. (az operációs rendszer free dos, linux legyen)

(a garanciális feltételek sem mindegy hogy 1, 2 vagy esetleg 3 év és hogy milyen egyéb plusz szolgáltatásokat kínálnak a kül. gyártók)

Köszönöm a segítséget!

Semmit sem írok alá!

(#6030) spyduck válasza Baboon (#6028) üzenetére


spyduck
nagyúr

6490-el van es 7490-el. De az se egy nagy kifli. A 4540s már erősebbel lesz. Ennel a gepnel a minoseget es a supportot kell megfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#6031) Prof válasza Baboon (#6028) üzenetére


Prof
addikt

A probook széria most van frissítés alatt, amíg van régi modell sok raktáron nem kezdik árulni az új szériát.
Amúgy 14colban erős VGA-t max. a Gigabyte U2442N-ben találsz ami matt (640m) de ezt mo-n nem forgalmazza senki

Persze fényessel van DV4 hp 660M-el is, persze nem nálunk :)

A 15 colos új probookban 7650m van ami már korrekt [link]

Tudom, hogy sokan utálják itt a linkelt céget, de mit lehet tenni ha sok típust csak ők árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#6032) peti1616


peti1616
csendes tag

Sziasztok
Laptop vásárlás előtt vagyok és szeretnék tanácsot kérni hogy milyet lenne érdemes venni
Nagyjából 200e Ft-t szánnék rá. Kinéztem párat ezekről mi a véleményetek?
[Dell]
[Acer]
[Toshiba]
[Samsung1]
[Samsung2]
[Lenovo]
Leginkább a két Samsung és a Lenovo ami tetszik, csak félek hogy milyen ezeknek a hűtése, főleg a Core i7-es procival szerelteknek.
Előre is köszönök minden választ!

(#6033) Prof válasza peti1616 (#6032) üzenetére


Prof
addikt

Én ezekből samut venném i5-el (mert matt képernyős ha jól tudom) ,

Az i7 quad tökéletesen felesleges egy ilyen laptopban. Hacsak nem vagy 3D designer aki napi 8 órában renderel.
Egy játék nem lesz gyorsabb tőle mert VGA limit lesz. És ivy i7 quadról bizony azt írják szépen fűt nem mintha a sandy nem tenné :)

[ Szerkesztve ]

(#6034) spyduck válasza peti1616 (#6032) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha játékra veszel notebookot tartsd azt is szem előtt, hogy akár a leggyöngébb processzor is elegendő lehet számodra: [link]
Amúgy lényegében bármire sok az core i3, átlagfelhasználó az életben nem használja ki :)
 
Valamint a Core i5 (Lenovo IdeaPad Y570) jobban melegszik, mint a Core i3 (Lenovo IdeaPad Y570). Ezek a saját méréseim.
 
Néz meg, h mekkora különbség van mondjuk egy premium kategóriás Dell Latitude E6520 i5-el és i7-el szerelt modellje esetén a burkolati melegedésénél (kb cikk közepe): i7 vs i5

(#6035) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nemtudja vki, hogy dokkolós ultrabookok léteznek e?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6036) ussseal válasza Baboon (#6028) üzenetére


ussseal
tag

Még egy pont a ProBooknak, a 4540s-ben már egész korrekt videokártyával is kapható lesz (7650m).
Ha nem sürgős a vásárlás és ragaszkodsz az Ivy-s platformhoz (intel 3. gen.) , akkor én a helyedben várnék még pár hetet, akkor kicsit nagyobb lesz a választék ezen a téren.

Szerk.: Ha meg 13/14 col körül nézelődsz, akkor ott a 13,3 "-os 4340s-es Probook, az úgy tudom 7570m-mel is fog jönni, ami már szintén egész szép teljesítményt nyújt ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#6037) ilililililil válasza spyduck (#6027) üzenetére


ilililililil
csendes tag

Úgy is megéri, hogy nincs hozzá se doboz, se számla? Mire kell ilyen helyzetben figyelni?

(#6038) Borote válasza peti1616 (#6032) üzenetére


Borote
addikt

Mire szeretnéd használni? Mire kell az i7-es processzor?

(#6039) Baboon


Baboon
senior tag

No akkor újra :)

- max 14", matt :)
- nem kell izom vga, de egy középkategória legyen benne (nem jó a hd 4000)
- fém váz öröm, de nem kitétel (ergo nem kell sima thinkpad aminek fémváza van de nincs rendes VGA-ja)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#6040) spyduck válasza Dare2Live (#6035) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyenlőre csak a Lifebook U772 van: [link]

Talán a Thinkpad X1 Carbon is az lesz. Olyat majd szeptemberben kapok csak.

(#6041) premete válasza peti1616 (#6032) üzenetére


premete
veterán

Nézd meg alfa156 delljeit.
Egyébként a felsoroltak mellé inkább egy HP-t választanék, és a samsungot, acert elfelejteném
@ Babbon: Hány HD4000-est próbáltál eddig?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6042) spyduck válasza ilililililil (#6037) üzenetére


spyduck
nagyúr

Magyar bill, servicetag ellenőrzése a supportnál, karcok és pixelhiba. A Dell semmi papírt nem kér a garihoz.

Más: ja, kepzeljetek, h a Lenovo support most mar ki is emeli, h nekik semmilyen papír nem kell. Legalabb is a telefonban mar jo parszor ezt mondtak. Erdekes....

(#6043) Draken


Draken
őstag

Erre?
Köszönöm!

(#6044) Dhampir válasza spyduck (#6042) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a kiemelkedően jó garanciakezelés nagy szó, eszerint a DELL és a Lenovo a favorit.

(#6045) ilililililil válasza spyduck (#6042) üzenetére


ilililililil
csendes tag

Ezer köszönet! :R

(#6046) peti1616 válasza Borote (#6038) üzenetére


peti1616
csendes tag

Hát film nézés, Autocad, Inventor néha kicsit játékra. De a lényeg az lenne hogy pár év múlva is tudjam használni.
A samsung core i5-tel tetszik valamint szeretnék mellé egy SSD-t tenni. Úgy elég fürge gép lenne :D
És a Lenovo ThinkPad Edge E530 -ról mi a véleményetek?

(#6047) spyduck válasza Dhampir (#6044) üzenetére


spyduck
nagyúr

Probaltam mar sorrendet feallitani, de nem lehet. Ez függ a leterheltségtől, az adott típustól es a probléma okától.

Ami number one az a Dell, őt követi a HP.
Amik pedig jók az a Lenovo, Sony, Toshiba, Fujitsu.

Amivel nincs meg tapasztalatom az a Samsung és az Apple.

Kiemelkedően rossz az Acer, Asus es a Packard Bell

Szerk: ja es gyarton belül is vannak kulonbsegek ( Most mar Dell Inspiron (nem lesz NBD), IdeaPad vs Thinkpad, Pavilion).

[ Szerkesztve ]

(#6048) premete válasza Dhampir (#6044) üzenetére


premete
veterán

Garanciában a Dell NBD az etalon, HP Elitebook viszi az ezüstöt, a Lenovo még dobogós, a legalja a futáros, külföldi szerviz, ami elméletileg max. 10 nap, de egy hónap is lehet, és az sem biztos, hogy megjavítják.
Bocs, közben volt válasz, de nem törlöm.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6049) Tom1939 válasza Baboon (#6039) üzenetére


Tom1939
őstag

Szigorúan egyéni nézőpont amit mondok, de hátha segít (volt notebookom 14-től 17-ig, kb hasonló dolgokra van szükségünk ahogy nézem).

Miért pont 14 max? Általában a 14-esek videóban jóval gyengébbek mint a 15,6-osak. Én a 14-est rossz kompromiszumnak tartom mióta volt egy. Sokkal nem könnyebb de sokkal gyengébb (most az üzleti gépekről beszélek).

Szóval én a helyedben vagy megelégednék a 4000-es integrált videóval (ami már egyáltalán nem rossz) és vennék egy jó könnyű thinkpad x230-at ips-sel(12,5-es). Vagy beszereznék egy a 15,6-os üzletiek között legkönnyebb thinkpad w530-at 2000-es quadroval (és full hd kijelzővel).

14-es méret és erős videókari nem túl nyerő kombó. Üzletiben nem is nagyon csinálják.

Ja és 350 ezer környékén üzletiben én csak ezeket venném: hp elitebook, lenovo thinkpad t vagy w vagy x, vagy dell precision.

(#6050) spyduck válasza premete (#6048) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ugy latom egyetertunk :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.