Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#95001) ivana válasza MrRL19 (#95000) üzenetére


ivana
Ármester

Normális monitoron van dp. Az a legjobb szabvány, 4K-ra is inkább azt használják. Viszonylag normális csatlakozója van (nem kőkorszaki mint a dvi-nek), és sokat tud, még licenc díj sincs mint a hdmi-nél.

(#95002) Chaser válasza MrRL19 (#95000) üzenetére


Chaser
titán

DP bemenetes eszközre?:) a monitoromon kettő is akad belőle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95003) MrRL19


MrRL19
senior tag

Értem hát nálam nincsen monitor szóval ezt ne mtudom kihasználni ,de mostmár ezeket is tudom :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#95004) szabonagyur válasza ivana (#94999) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rákeresek majd, asszem TP témában volt kolléga aki megnézte és ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95005) Chaser válasza szabonagyur (#95004) üzenetére


Chaser
titán

Nem megy, csak core i-től felfelé TP-nél. Más gépnél passz, függhet a vga-tól is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95006) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

A notebooksystem.hu-val kapcsolatban vannak valakinek személyes tapasztalatai? Mennyire megbízható az üzlet?

Köszi!

(#95007) Chaser válasza Nobbigstein (#95006) üzenetére


Chaser
titán

laptopsystemet ismerem, tőlük nyugodtan vehetsz gépet, itt is fenn vannak, alfa156-ot keresd, pesti bolt szintén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95008) Nobbigstein válasza Chaser (#95007) üzenetére


Nobbigstein
tag

Köszi, azt tudom, voltam is ott, csak ott most épp pont nincs olyan, amilyet szeretnék.

(#95009) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok! Ez a gép jó lehet MTA:SA-ra,net,film, felhasználásra? Illetve miben külömbözik az oldalon található többi 5470-estől? Köszi előre is! :)

(#95010) Mub


Mub
csendes tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum pontosan 200 000 Ft, (1 Ft-vel se több), +max 50 000 olyanra amit lehet külön számlán, pl ssd
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
programozás, egyetem, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
1366 x 768-on HotS, WoT menjen azért el, de jó alacsony grafikán is.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
min 1366 x 768,max 15,6", többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minél többet ezért jó ha minél könnyebb, de ha a játék kárára menne, akkor inkább legyen nehezebb. + utazás közben is használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy, legyen Win7 támogatás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120 SSD-t mindenképpen szeretnék, de magában elég kevés, 500 körüli HDD is kéne.
RAM min 4gb
Optikai meghajtó jó lenne, hogy ODD boxosan lehessen bele SSD-t rakni

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is(számlával), de min 2 évig lehessen használni.

Gépek amiket néztem:
[link]
[link]
+120GB SSD
Az 5558-ról nem nagyon találtam teszteket még :F
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#95011) fradi2015 válasza f(x)=exp(x) (#94912) üzenetére


fradi2015
újonc

+premete
150 ezer a nagyon nagyon max., ennyiért kellene valami értelmes gép.

(#95012) premete válasza fradi2015 (#95011) üzenetére


premete
veterán

Linkeltem már olyant, jobbat nem tudok annyiért.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#95013) Khelben válasza Mub (#95010) üzenetére


Khelben
nagyúr

5558 van nálam egy, se programozásra (max tanulni), se játékra nem alkalmas (920M egy nagy nulla). HP Probook 640-et kellene nézned alfánál 1600x900-as felbontással, programozni az alatt kínszenvedés lesz. 200-ból még egy ssd is kijön bele + garihosszabbítás.

[ Szerkesztve ]

(#95014) Patrick76496 válasza Khelben (#94984) üzenetére


Patrick76496
őstag

Akárhol néztem, 2 év garancia járt a G551-hez és az N551-hez is. Egyedül a Laptopszalonnál járt volna +1/2 év ingyen, de ott még olcsóbb is lett volna a DM024D és a DM059D, csak ugye onnan már kifutott mind a kettő, mire én rendeltem volna.

Miért hajtana el az ASUS, ha még 1 év múltán van még 1 év garanciám? Vagy ilyen rossz lenne náluk a support? Esetleg a gépeik is ilyen könnyen lesznek alaplaphibásak? Én nem tudom, azért kérdezem.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#95015) Tikakukac válasza Patrick76496 (#95014) üzenetére


Tikakukac
titán

Szikével kivágott azonosítók a dobozon, leszedett matricák, ismeretlen kódok, beválthatatlan csereutalvány.

Így kell belefutni a kaszába.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95016) szabonagyur válasza Patrick76496 (#95014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asus azért hajt el mivel nem itthoni beszerzés, ergo közük nincs hozzá, javíttasd ott ahonnan megvették. Ezért olcsóbb a gép mint bárhol máshol, más adók stb. Ennyi erővel kimész Szlovákiába és megspórolod a közvetítői díjakat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95017) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek vásárlás ügyében
:

1Mikor lenne esedékes a vásárlás?:Napokban max 1-2 hét múlva

2A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit):
105000Ft

3Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.):
iskola,játék

4Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?:
Erre pontos választ nem tudok de netes játékok,szimulátorok,esetleg autóversenyzős,vagyis nem valami sok milliószor sok millió felbontás,valami aranyközéputas.

5Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?:
Jó betekintési szöge legyen,15,6"

6Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?:
Szinte nulla,alig fog mozogni.

7Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehet Linux illetve Windows,de mindenképpen legyen windows8.1 driver támogatása

8Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Hdd 500GB vagy több,4Gb ram vagy több

9Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI,Magyarországi szervizhálózat

10Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Új

[ Szerkesztve ]

(#95018) Khelben válasza lolka1980 (#95017) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs ennyiért ajánlott új gép, nem hogy játékra, de semmire sem.

(#95019) lolka1980 válasza Khelben (#95018) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Esetleg használtan?

[ Szerkesztve ]

(#95020) Mub válasza Khelben (#95013) üzenetére


Mub
csendes tag

Intel HD Graphics 4600 jobb mint 920M ? :F És mi alatt rossz programozni és miért?

(#95021) Khelben válasza Mub (#95020) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kb. egyforma a kettő. A felbontásra értettem, 1366x768 kevés a programozáshoz.

(#95020) Mub : használtan konzumer gépet venni a lutri kategória. 100-ért kell venni egy TP 420-at és megelégedni annyi játékkal, amennyi elmegy ezen. Itt találsz konkrét fps értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#95022) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valakinek van esetleg elsőkézből tapasztalata, hogy mennyi a különbség egy Bay Trail és egy Haswell pentium között CPU-erőben?
1 Bay Trail Pentium N3520(30, 40),
2 Haswell Pentium 3556U

Ok, szintetikus teszteket én is tudok nézni, de hogy néz ki a képlet a valóságban?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95023) ivana válasza t72killer (#95022) üzenetére


ivana
Ármester

Pentiumot még nem láttam, de spec alapján nagyon közel áll az i3U-hoz az meg elmegy. A bay trail meg olyan kb., hogy elkezded nyomkodni és érzed, hogy malmozik az borzalmas, nekem nincs, nem is lesz, de nyomkodtam már belőle.

Szóval hozza a szintetikus tesztet kb.

[ Szerkesztve ]

(#95024) Mub válasza Khelben (#95021) üzenetére


Mub
csendes tag

2,8kg elég nehéznek tűnik :Y
Lehet elég annyi játék is amit pl. TP-k tudnak, ilyesmi jó lehet?
[link]

(#95025) kovisoft válasza Khelben (#95021) üzenetére


kovisoft
őstag

De amit linkelt 5558-ast, annak fullHD a felbontása.

(#95026) szabonagyur válasza t72killer (#95022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem sok a különbség... amíg a Pentiumok rendesen M véggel futottak addig használhatóak voltak, sok U-s i3-tól még erősebb is volt, de mióta Pentium U van azóta elég keveset érnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95027) t72killer válasza szabonagyur (#95026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, köszi mind2-töknek, az asszony netezős-officeolós gépe még nem véglegesedett, ezért kérdeztem.
Igazából az érkező Pentium N3700 teljesítményét próbálom besaccolni, ha nem jönne össze az i5-4210Y-os gép (ami valljuk be szintén nem egy erőmű), milyen irányba érdemes költséghatékony ulv fronton nézelődni.

"amíg a Pentiumok rendesen M véggel futottak addig használhatóak voltak" - lehet, viszont akkor 25W volt a TDP-jük, ergo véletlenül se kerültek 11"-os apróbook-ba:) 10W körüli eszköz kerestetik. - Lehetőleg nem Core M árban :Y
Hogy a tucatja 100Ft 2magos celeronokat kinek szánják, azt már felfogni nem tudom:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95028) ivana válasza Mub (#95024) üzenetére


ivana
Ármester

Elírás a sima T420-am 1.9kg odd nélkül, az s lehet, hogy 1.8kg

(#95029) Chaser válasza lolka1980 (#95019) üzenetére


Chaser
titán

Használtan egy 8540p nv vga-val pl.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95030) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 200e nettó
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
csak játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
vigyen mindent amit lehet, fullhd, de a részletességen spórolhatunk
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
fullhd, grafikára nem lesz használva, ezért nem gond ha nem annyira über
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem jellemző a hordozás, utazás közben maximum filmnézés
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
csak a windows a lényeg, szóval win 8.1-et támogasson
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
jó lenne 8GB RAM, akár úgy is, hogy utólag bővítjük
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

-- aka p3d3str1an

(#95031) Toby888


Toby888
senior tag

Üdv.Milyen notebook-ot tudtok ajánlani ami jó a hétköznapi használatokra + 1-2 játék pl battleflied 3-4, crysis 2-3 stb... természetesen nem max grafikán ... a max keret 130k ! néztem pár i3 + 1-2 gb-s vga konfigot ami belefér 130-ba, de a véleményetekre lennék kiváncsi

(#95032) sztikac


sztikac
őstag

Acer V 15 Nitro gépek (konkrétan ez: VN7-591G) mennyire ajánlhatóak, ha már valaki mindenáron notebookon akar játszani?
OK, gagyi a házuk, de ezen kívül van valami komolyabb gond velük?

(#95033) Tikakukac válasza sztikac (#95032) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ez nem elég gond akkor nincs. Jó szórakozást az epoxival :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95034) TirpaxD


TirpaxD
csendes tag

Mivel a vásárlás el lett tolva jövőhónap elejére, volt időm nézelődni.

Ezt a kettőt lestem ki:
- [link]
- [link]

Mit gondoltok?

(#95035) Tikakukac válasza TirpaxD (#95034) üzenetére


Tikakukac
titán

Mit gondoltok?

Van jövője a full alap fapad gépeknek amiket duplájára áraznak azonos minőség mellett csak azért mert sok benne a nagy szám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95036) t72killer válasza TirpaxD (#95034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az inspironnál legalább nem fogod az égieket átkozni, amikor gariügyintézésre kerül a sor:U

Amúgy mire kell a dVGA? A 840m nagyon messzire nem visz (tudom, nekem is van - amire én használom még épp jó - SC2, Dio3)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95037) szabonagyur válasza Toby888 (#95031) üzenetére


szabonagyur
félisten

130bol nincs jatekra gep.. az 1-2gb meg parasztvakitasnak jo max, semmi egyebre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95038) Jazz válasza sztikac (#95032) üzenetére


Jazz
veterán

A kijelző színhűsége, képminősége nem a legjobb, elég gyenge. Nálam főleg emiatt esett ez ki.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#95039) TirpaxD


TirpaxD
csendes tag

Igazából az lenne a lényeg, hogy 200 ezer körül a legjobb ár-érték aránnyal tudjak beszerezni valami korrekt gépet, amivel tudok játszani is, ha úgy adódik(CS meg néhány CO-OP) és ha gond adódik vele, akkor legyen épkézláb garanciális ügyintézése a gyártónak.

(#95040) btudos válasza TirpaxD (#95039) üzenetére


btudos
veterán

Utobbi miatt a Dell, 200 alatt a 840M-nel nem kapsz erosebbet, de laptop.hu-nal draga, mashol (direkt nem irok boltot) megkapod ezt a konfigot olcsobban is (nem szurkeimport).

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#95041) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Urak, 140k határig kellene egy op. rendszerrel ellátott masina. Semmi játék, csak böngészés, szövegszerkesztés, és mozgatva is lesz (nem sokat). Ennyi. Nem lehet használt.
Előre is köszi a javaslatokat.

"So say we all"

(#95042) karandip


karandip
tag

Vásárlás előtt állva nem tudok dönteni
van 2 lehetőség
1. lenovo flex 2 14
2. lenovo z50-70
mindkettőből az i3-mas, 4gb-os, gt840m-es, fullhds kiszerelés
melyiket érdemesebb venni? megéri a flex érintőképernyője, a +20 ezret?
ill. flex 2-ből nem lehet itthon fehéret kapni? mert csak pirosat láttam, de a hivatalos lenovo lapon láttam fehéret is.

[ Szerkesztve ]

(#95043) szabonagyur válasza TaliGa (#95041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha nem lehet használt akkor ennyiből nem lesz OS gép amit hordozni is lehet sokáig...

OS magában 25-30e Ft, tehát marad kemény 110e Ft-od. A minimum gépre 130e Ft kellene, hogy legyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95044) t72killer válasza karandip (#95042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kis segítség a döntéshez: lenovót ne:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95045) szabonagyur válasza karandip (#95042) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Ha csak ennyi a lehetőséged vedd ami tetszik. Ugyanolyan nulla mind, az meg, hogy neked kell e érintő azt te tudod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95046) sztikac válasza Tikakukac (#95033) üzenetére


sztikac
őstag

Ez igazán bíztató :DDD
Van valami az árkategóriában hasonló paraméterekkel (i5-5200U, 8GB RAM, GTX850m 4 GB, FHD) ami kicsivel az ipari hulladék szintje felett van?

(#95047) Tikakukac válasza sztikac (#95046) üzenetére


Tikakukac
titán

Csodát akarsz, sajnos azzal nem szolgálhatok :N

Ezt a VRAM méretezést meg felejtsük már el, az a kari 1 gigával is pont olyan gyors lenne.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95048) Tottije


Tottije
csendes tag

Sziasztok venni szeretnék egy lapost. A lényeg h a jelenlegi asztalimmal megegyező vagy közel megegyező teljesítményt nyújtson de semmiképp sem kevesebbet.
Asztali konfig:
Proci: AMD phenom x4 955 black edition (4x 3,2 ghz)
VGA: Radeon HD6870 1Gb
Ram: 8 Gb

Amit én kinéztem az egy Asus x550ze (http://www.radium.hu/asus-x550ze-dm071d.html) de nem tudom eldönteni h most jó lenne-e vagy sem. Amenyiben nem szeretnék kérni vmi hasonló ajánlatot maximum 200Ft-ig. Nem lenne túlságosan agyon használva de amikor kellene akkor főleg játékra és filmre lenne használva.

Válaszokat előre köszönöm.

(#95049) kentucky


kentucky
őstag

Barátomnak kellene notebook:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most, a nyáron.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)Bruttó 90.000 FT környékén.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)Iskola, filmezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?Matt-ot részesíti előnyben, de fényesebb sem gond.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Használná, de csak alkalmanként.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Windows 7 támogatás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?500 GB HDD, 4GB RAM, esetleg több.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)Új

[ Szerkesztve ]

(#95050) ivana válasza Tottije (#95048) üzenetére


ivana
Ármester

jelenlegi asztalimmal megegyező Gyorsan felejtsd el.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.