Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#166001) novakalex


novakalex
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Holnap(2021.03.10)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 650.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka(outlook, word, excel, böngészés, DWG nézegetés, teams, zoom stb..)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, 15,6", érintőkijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, lenne hordozva elég sokat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges. De Win10 lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB SSD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Érintőkijelző, és kifordítható legyen a kijelző. Főnöki utasítás.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszi!

(#166002) Tom1939 válasza novakalex (#166001) üzenetére


Tom1939
őstag

Én hirtelen nem is tudnék mondani "kifordítható" felsőbb kategóriás aránylag friss 15,6-ost. 14-es a max amire emlékszem (elitebook x360-ból van).

(#166003) w.miki válasza Pyttawrx (#165993) üzenetére


w.miki
veterán

én nem akarok gépet venni, de az ismerőseim igen :K
ők engem kérdezgetnek, mert úgy tudják én értek a gépekhez.... :U
én meg inkább berakom ide ;]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166004) SeniorTilla válasza Tom1939 (#166002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Spectre x360 15

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166005) Tom1939 válasza SeniorTilla (#166004) üzenetére


Tom1939
őstag

Akkor van. Ilyet még nem láttam :)

(#166006) Pyttawrx válasza w.miki (#166003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, csak akkor is felesleges ismerősönként feltenni, mert ugyanaz lesz a válasz, kb azok lesznek olyan árban :)

(#166007) gonger válasza SeniorTilla (#165975) üzenetére


gonger
senior tag

Oké, köszönöm.
Használtat nem szívesen vennék (főleg most), mert nem tudom ellenőrizni az előéletüket (kintről behozott, billentyű cserés, vagy akármilyen "raktáron ragadt" esetek nem tudom mennyire életszerűek.(850G5 i5 abból is 300 e körül mozog)

Mivel nem ismerem egyáltalán a termékcsaládjaikat, de a céges gép mellé legegyszerűbb lenne egy másik hp, így kérdés, hogy ha nem használt elitebook, akkor mi lehet az ami megközelíti ezt a minőséget és üzemidőt? Pavilion pl hova sorolható?
Vagy ha nem hp, akkor mi a best buy 15" -ban 300 e körül?

[ Szerkesztve ]

(#166008) Khelben válasza gonger (#166007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Elitebook minőségét az Elitebook közelíti meg. Ami olcsóbb az pont azért olcsóbb, mert gyengébb a miniősége. Hiszen a hardver ugyanaz benne.

(#166009) Graphics válasza gonger (#166007) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most csak kósza kerdes, de ha van céges gép, akkor miért kell még egy?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#166010) SeniorTilla válasza gonger (#166007) üzenetére


SeniorTilla
veterán

300-ért nem fogsz elitebook minőséget találni újban. Vagy kevesebb igény, vagy több pénz kell. Paviliont tudsz venni ennyiért, de az nem Elitebook, ahogy Khelben is mondta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166011) gonger válasza Graphics (#166009) üzenetére


gonger
senior tag

Olyan helyen dolgozom, ahol egy belső hálózaton üzemelünk, és az IT felügyelet nagyon szigorú. Egyrészt a családi képeket, magándokumentumokat szerintem sosem szerencsés céges gépen tárolni, másrészt a fenti IT-s szabályok miatt egy külső HDD-t sem tudok csatlakoztatni, nemhogy saját programokat telepíteni. Eddig így is elvoltam, de tovább szigorodtak az IT szabályok és már akkor sem tudok pl. gmail webes fiókot kezelni vagy netán facebook-ot használni, ha csak az otthoni wifire csatlakozok, és nem lépek fel a céges hálóra tokennel.
Azt hiszem akkor meg kell várnom a lezárások végét, hogy boltban megtapogassam a jelölteket :-)

(#166012) Pano válasza Graphics (#166009) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos nem mindenhol engedik használni a céges gépet magán célokra is. Bár, egyre ritkább, de még mindig elég gyakori. Főleg ott, ahol kiemelkedő az adatvédelem: pl.: ügyfeles személyes adatokkal dolgozol stb. De igazából millió egy jogos oka lehet annak, hogy a kiadott céges gépeket korlátozzák.

[ Szerkesztve ]

(#166013) tilbury


tilbury
csendes tag

Sziasztok!
9 éves lányomnak szeretnék egy új laptopot digitális oktatás miatt. Jelenleg egy 10"-os huawei tabletet használ, de nem az igazi. 200k körüli összegben gondolkodtam. Ha már veszünk, akkor olyat szeretnék ami jópár évig kiszolgálja majd az igényeket.
Kinéztem párat:
Először ezt néztem: Asus Vivobook X509JA-BQ907 [link] a színe tetszik benne a legjobban, a kamerája viszont csak 0,3MP. Nem tudom ez milyen minőségű (főleg ,hogy online oktatás miatt vennénk)
Másik kettő: HP 250 G8 [link] , illetve kicsit drágábban: Dell Vostro 3501 [link] ebben +1 TB HDD is jár. Ez a kettő HD kamerával rendelkezik, illetve 8 GB RAM-al.
Ezek közül melyiket ajánlanátok? Kicsit keveslem a 4GB RAM-ot win10-nek, nem tudom hogy menne-e vele :F

(#166014) SeniorTilla válasza tilbury (#166013) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Két nagyon gyenge kétmagos i3-as modell versenyzik egy i5-össel (ez sem rakéta, de legalább 4 magos és i5). Mi itt a kérdés? :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166015) Seci válasza Seci (#165982) üzenetére


Seci
tag

Erről mi a véleményetek?
MSI GF63 Thin 10SCSR (9S7-16R412-1283)
[link]
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#166016) #97862144


#97862144
törölt tag

Bár Dell topikba írtam ma, de valószínűleg ide kellett volna.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, legkésőbb jövő héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-150e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka ( word, excel, egyéb irodai szoftver ), netezés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" alatt ne legyen lehetőleg, a többi nem annyira lényeges
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, lenne hordozva, de nem extrém sokat, csak városon belül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 MB SDD minimum, 8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Lehetőleg Dell vagy HP
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt, mert szerintem újban nem kapok jobbfajta minőséget ennyi pénzért. Dell Latitude családról olvastam jókat, jöhet akár konkrét ajánlat is, persze HP is.

(#166017) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!
Erre szeretnék ajánlásokat kérni
Köszönöm! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Még ebben a hónapban!

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

150e Ft lenne.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

anyukámnak internetezésre.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

anyukám max facebookon játszik.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

átlagos a 15.6 os kijelzö méret, az hogy fényes vagy matt mind1 meg hogy milyen panel az is.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

nem lesz hordozva a gép.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)


Win 10 lesz majd rajta, de azt én meg tudom oldani, szval ha lehet free DOS, op rendszer mentes legyen.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

500 Gb sima HDD elég lenne, nem kell SSD, RAM mennyisége is elég sztem a 4 GB optikai meghajtó ha van benne nem gond.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

A lényeg a színe hogy fehér legyen :D

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Inkább új legyen.

(#166018) SeniorTilla válasza DJZoliboy (#166017) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon kevés a keret, necces lesz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166019) kismedve1982 válasza tilbury (#166013) üzenetére


kismedve1982
tag

Kiválasztottak közül +1 a HP-re, de nézz körbe az árak miatt, van olcsóbban is: [link]

(#166020) DJZoliboy válasza SeniorTilla (#166018) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

mennyitöl volna az ideális? árban.

(#166021) SeniorTilla válasza DJZoliboy (#166020) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az ideálist hagyjuk, az biztos sok lenne. Toljátok meg legalább 200-ra

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#166022) bako01


bako01
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nettó 500.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Tervezés, renderelés Corel , Photoshop
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél nagyobb (17")
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, lenne hordozva elég sokat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges. De Win10 lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500gb + HDD vagy 1TB SSD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Viszonylag "strapabíró" legyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(#166023) DJZoliboy válasza SeniorTilla (#166021) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Mik a lehetőségek 200ig bezárolag? :)

(#166024) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Barátnőm szeretne új laptopot venni. Első nekifutásra az Acer Swift 3 Ryzen 4500u processzorral, 8 giga rammal a befutó.
A kérdésem az ,hogy mi a véleményetek a laptopról? Mennyire megbízható? Mennyire ajánlható kategória? Hurcolászva amúgy nem nagyon lenne. Iroasztalon netezni, Sims4-ezni, ágyban filmnézésre lenne használva legfőképp.

Van esetleg alternatíva a 350.000 ft alatti szegmensben?

(#166025) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekkel keresnék laptopot.

(1) Most vennénk laptopot.
(2) 110 000 Ft a max rászánt összeg.
(3) Home office-ra pörgős kis gép kell, régi játékok futtatás, intel HD bőven elég.
(4) Live for speed, red alert 2 :D
(5) 15,4", ha belefér ebbe az összegbe akkor IPS jó lenne.
(6) Nem lesz hordozva, utazás közben sosem lesz használva.
(7) Win 10 lesz rajta.
(8) 250 GB ssd elég, SSD mindenképp kell.
(9) Gyors gépet szeretnénk, jó proci, 8gb ram, ssd.
(10) Csak használtat szeretnénk (igyekszünk majd HA-s garisat venni).

Nagyon köszönöm!

(#166026) Pyttawrx válasza DJZoliboy (#166020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, 200 alatt tuti nem. Most nézegetek én is ismerősnek, de 230, de inkább 260 (nálunk kitétel a win10 pro megléte is.) alatt nincs. :)
Szvsz, 150-ből vegyél neki itt a HA-ról használt üzleti Dell-t, vagy HP-t 1-3 év garral is akár.

(#166027) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok! Ismerős megkeresett, hog segítsek vásárlásban.
Új kellene számlával 350-380eFt max, 14-15 méret.
Windows legyen rajta, teljesen hétköznapi felhasználás: Office, net, esetleg filmezés, képek válogatása stb.
16+Gb ram és vagy ssd+hdd lehetőség, vagy minimum 512GB ssd.
Ami miatt jó lenne normális helyszíni garis, mert messze laknak és egyszerűbb ha intézik nekik az esetleges hibákat.
Latitude 7480at láttam 370 körül (igaz kisebb ssdvel de gondolom azt bővíthetik?) az mennyire ajánlható? Szintén latitude 3410 itt a topicban nem igazan fordult elő, okkal?
Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#166028) Khelben válasza Dolby (#166027) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a 7480 rettentően beragadt készlet lehet, mert 4 éve jelent meg. 370-ért nem vennék 4 éves gépet. Annak a reális ára még ha nem is volt használva, valahol 200k körül van. A 3-as Latitude meg ugyanolyan, mint az L-es Thinkpad: csak nevében az, valójában egy jóval alacsonyabb kategóriás gép. 370-ből inkább valami jobban felszerelt HP Probook 440-450-et keresnék.

(#166029) Khelben válasza dangerzone (#166024) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kijelző a leggyengébb pontja, 60% körüli srgb, 200 cd/m2 gyenge fényerő. Esetleg az olcsóbb Zenbookokat meg lehetne nézni, azok ugyanazok, mint a Swift, de valamivel jobb kijelzővel.

(#166030) Khelben válasza bako01 (#166022) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből valami gamer gépet tudsz venni erős hardverrel. De ott ugye a strapabírás nem nagyon értelmezhető. Egy HP Zbook lenne ideális, de az 17-es kijelzővel kétszer ennyibe kerül és szerintem nincs is magyarországi forgalomban.

(#166031) DJZoliboy válasza Pyttawrx (#166026) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Ugyan, ne menjübk már 300 ig, feljebb vki 200at irt, nehogy már. ne legyen egy fehér színü alap felhasználású laptop..

(#166032) sh4d0w válasza DJZoliboy (#166031) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor tegyük ezt helyre.

Felmész az arukereso.hu-ra, beírod, hogy notebook, beállítod a max árat és választasz egyet, ami szimpatikus. Elárulom: kínszenvedés lesz a használatuk és a tartósságuk is erősen megkérdőjelezhető lesz.

Meg kell érteni: ahogy a Covid miatt mindenki otthonra kényszerült, nem egyszerűen emelkedtek az árak, hanem megugrottak. Az a vadállat, ami két éve 1.5K font volt, most 2K fölött van.

https://www.coreinfinity.tech

(#166033) Pyttawrx válasza DJZoliboy (#166031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos de, 30%-os drágulás van kb dec közepe óta, ami igaz picit már visszabb esett, de a 20% kb most is megvan. Persze kapsz 200 meg alatta ia notit, de ahogy írta sh4d0w kolléga, ilyen 2 magos meg celeron és társait kapsz, plusz az anyaga is borzasztó.... hajlik törik... stb.
El kell fogadni, hogy sajnos ez van most. A használt piac is árban hasonlóan emelkedett, de ott azért kapni ennyiért jókat

[ Szerkesztve ]

(#166034) w.miki válasza Pyttawrx (#166026) üzenetére


w.miki
veterán

Miket nézegetsz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166035) Pyttawrx válasza w.miki (#166034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

dell, hp, lenovo a normálisabbak, vagy mi is vmi használtat fogunk venni 200k körül, még nem tiszta teljesen, ha új akkor 260-320k

(#166036) w.miki válasza Pyttawrx (#166035) üzenetére


w.miki
veterán

Na majd linkeld be őket

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#166037) Pyttawrx válasza w.miki (#166036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

minek, már linketem neked is sokat.... Nyilván nem véletlen linkeltem, anno is. :)

[ Szerkesztve ]

(#166038) LukréciaBK


LukréciaBK
csendes újonc

Sziasztok! Anyumnak keresek laptopot a következők szerint :
1. Az elkovetkezo hetekben szeretné megvenni
2. Kb 150-ért, ha kap ennyiért megfelelőt, ha nem, kicsit lehet drágább
3. Első sorban netezni szokott, illetve irodai programokat hasznalni (jo lenne, ha lenne rajta ms office, ha van ilyen), saját fényképeket es videokat nézeget, de nem szerkeszt
4. Nem jatszik
5. A kijelzo mérete annyira nem fontos, de lehessen rajta kenyelmesen szöveget szerkeszteni (ne legyen törpe gép)
6. Nem hurcolja
7. Windowst ismeri csak
8. 500gb, de kevesebb is elég lehet, ehhez nem értünk
9. 3-4 usb porttal elvan
10. Új gépet szeretne
Tudnátok segíteni?
Előre is köszi :R
E.

(#166039) .mf válasza .mf (#165988) üzenetére


.mf
veterán

Megpróbálom harmadjára is...
Összefoglalva: 13", kicsi-könnyű, hurcolászós, fotószerkesztős notit keresek 1000 EUR környékén. Jobb IPS monitor, >4 mag, > 8 GB RAM kell, Ryzen preferált.
Geizhalson nézve az árakat, Ryzenes kínálat inkább csak HP-ból van:
- 435 x360 G7 (4xxx) és G8 (5xxx): alu, lenne tollas input (+); viszont 1.46 kg
- 635 Aero G7 (4xxx): mindössze 1 kg magnéziumváz - utazásnál előny
- 735, de csak G6 (3xxx)
- 835
- Lenovo X395 (3xxx) és X13 (4xxx) van még néhány ajánlat - kár, hogy a RAM forrasztott.

HP-ra hallok panaszokat mostanában, de saját tapasztalat egy ideje nincs; Dell, Lenovoval volt a cégeknél sok, Dellel nem volt bajom, de Levonónál, ahogy láttam a Thinkpad széria fokozatos elsilányítását, szomorú volt. Asus, Acer és hasonlók nem gondolom, hogy bírnák a hurcolászást.
Kell valamit a fenti HP-król tudni? Érdemes még valami másra ránézni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166040) Dolby válasza Khelben (#166028) üzenetére


Dolby
senior tag

Köszi, 440 lett végül. Remélem jól fog szolgálni és nem hallok róla vásárlás után 😄

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#166041) Graphics válasza LukréciaBK (#166038) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felejtős ennyiért.

Ha nem hurcolja, akkor asztali gép!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#166042) gonger válasza SeniorTilla (#166010) üzenetére


gonger
senior tag

ha 300-400 közé kellene belőni, akkor mondjuk probook 450-ből milyen felszereltséget javasolnál az általam írt otthoni igényekre? (sok ablakos netezés, office, youtube)

(#166043) Tikakukac válasza .mf (#166039) üzenetére


Tikakukac
titán

De mi az amit kerestek? Színhűség? Terepen lesz kint, egekig menő fényerő kell?

Amit tudok és trend: 14" majdnem kilőve, mert nagyon rosszak a kijelzők a nem prémium feláras szinten, a 13" viszont ebből a szempontból tutiság. Gond, hogy jellemzően ezeket herélik ki valami olyannal amitől falnak tudsz menni, pölö SD slot hiány :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#166044) #97862144


#97862144
törölt tag

Megkérdezem itt mert van ugyan notebook táskás topic, de eléggé hanyagolja mindenki.
Szóval 14"-os HP Elitebook 840-hez ha 15.6"-os táskát veszek az nagyon rossz ötlet?
Mert nézegetem most ezeket, tapasztalatom nincs mert még nem volt notebookom, de most lesz, és pl. találtam egy táskát ami 14"-oshoz való, de azt írják belső méret 34 cm hossz, miközben a notebook meg 34.9 cm hosszú, szóval nagyon határesetnek érzem.
Nem jobb egy 15.6"-os táska?

(#166045) Tikakukac válasza #97862144 (#166044) üzenetére


Tikakukac
titán

840-es HP nem egy gigaszörny, a 14"-os táska elég kell legyen. A méreteket sajnos érdekesen intézik mindig, gond a nagyon tömzsi 14" gépekkel szokott lenni csak, mint pölö egy 6430-as lati és társaik.

15" lötyögés miatt kellemetlen. Rohadt idegesítő ha viszed és megy balra-jobbra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#166046) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok utazáshoz keresek asztali gépet kiváltó laptopot. Kérlek segítsetek a kiválasztásban a lentiek alapján.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az elkövetkező 2-3 hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 600.000 - 700.000 forint.
(3) Felhasználás?
Irodai programok, tartalom fogyasztás, programozás és játékok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
COD Warzone, Overwatch és Apex Legends. Az se hátrány ha a jövőbeli (2-3 év) játékokat fullHD-ban normális minőségben tudná futtatni.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 15". Felbontás minimum fullHD, maximum 1440p. Inkább IPS panel legyen. Ha belefér az árba akkor 144Hz jó lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem használnám. Hordozva sokat lenne, de mindig hátizsákban. Használata mindig asztalon.
(7) Operációs rendszer?
Windows 10-t szeretnék rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhelyben jó lenne ha 2 darab NVMe SSD lenne rajta. Tárhely méretben ha belefér az árba akkor minimum két darab 512 GB-os. Memóra minimum 16 GB DDR4-es, de ha több is belefér akkor jobb lenne. Optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI vagy DisplyPort legyen rajta. Ha létezik akkor thunderbolt megléte se lenne hátrány.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új gép.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#166047) Timer válasza .mf (#166039) üzenetére


Timer
veterán

Én is ilyesmit kerestem, végül egy olcsóbb megoldásként egy jobb külső kijelzőt vettem a notim mellé, de ha nem zavar a forrasztott RAM és az ebből fakadó bővíthetetlenség (engem mondjuk zavart), akkor HP Envy X360. SeniorTilla árul ilyesmit, elég baráti áron, én nála nézegettem, és a keretedbe is belefér így. Ez a modell azon felül, hogy glossy kijelzős, minden tekintetben jó lehet a célra. sRGB lefedettség, 300 nit, egyes modellekben asszem' 400 nit, Tilla majd konkretizálja. Nagyon felállt erre a gépre, pedig világ életemben a Dell-t favorizáltam, ezért raklap külföldi tesztet is megnéztem róla, de mindenütt dícsérik. Végül az döntött, hogy már van egy munkagépem, amellé kicsit overpowered lett volna egy másik hurcibálós, és 10-ből kilencszer az asztali gépen dolgozom ki a képeket amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#166048) .mf válasza Tikakukac (#166043) üzenetére


.mf
veterán

A NBC tesztjei alapján úgy látom, hogy a 13"-es HP-k, amiket teszteltek, a 400 nitből 350~360-at tudnak, ~90% sRGB, ~60% A-RGB - ez nekem már jó, ezért is néztem csak ezeket az újabbakat, nem a pár generációval régebbieket, mert azokban még gyengébb panel volt.

SD hiánya már rég terjed, egyre kevesebb a noti, amiben van - de mivel a fő gép úgyis XQD/CFe kártyát használ, ez most kevésbé szempont.

Ami leginkább érdekel, hogy mit hallottatok róluk, mennyire hajlamosak meghibásodni, mennyi garanciális gond van velük, az x360-asoknál (435) mennyire bírja a zsanér a hajtogatást, egyáltalán a 435 szintje ajánlott-e rendszeres hordozáshoz, az összeszerelési és anyagminőség nem megy-e a hurcolhatóság, strapabíróság, megbízhatóság kárára?

@Timer: a külső kijelző repülővel egy kicsit nehezebb :) Néha hónapokig vagyok úton, távol az asztali géptől. Az Envy x360 nem tudom, hogy elég strapabíró lenne-e - ezért nézem inkább a 435 x360-ast, ha már forgatható (a toll input jó lenne szerkesztéshez); viszont az 1.46 kg-jával szemben a 635 Aero 1 kg-ja elég csábító... Főleg, ha pl. egy repülőn csak 7 kg a carry-on limit, és ebbe még fotós cuccoknak is bele kell férniük, pl. egy 1.5 kg-os 70-200 f2.8...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#166049) rozsi71


rozsi71
tag

Sziasztok!

Régi asztali gépemet váltanám, és notebookra gondoltam. Időtálló darabot szeretnék, aminek van teljesítménye is. Amire használnám:
Photoshop, Böngészés, Filmek lejátszása TV-n. (jeleneleg KODI-t használok erre az asztalin),
Office programok.
Játék egyáltalán nincs.
Ezt néztem: [link]
Megfelelő lehet ez? Vagy túlzás szerintetek?
Az is fontos lenne, hogy az asztali monitort és billentyűzetet tudjam használni vele.

Köszi.

(#166050) Tikakukac válasza .mf (#166048) üzenetére


Tikakukac
titán

A mi ér bele mibe kérdéskör lesz a legizgalmasabb. Minden széthajtogatós gép itt kezdi el első körben feladni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.