Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#163001) Tikakukac válasza GlacialSpike (#163000) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt megint az a gond, hogy full vakon van minden és mindenki és agyba főbe hozza le minden webshop a gépeket, miközben fingjuk sincs róla az valóban mihez tartozik.

A tuti az SN lesz mindig. Innentől meg hiába megyünk fentebb EAN, SKU számok felé ha azt rosszul rakják fel a webre akkor az is kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163002) GlacialSpike


GlacialSpike
kezdő

Ez a vicc, hogy a gyártó/forgalmazó oldalán sem mindig tökéletes termék adatlapja. Ebben az esetben a HP elég durván übereli a Dellt, pedig a Dell sem semmi. Ami egyébként a szerviz leírásokat illeti azért ott sem könnyű feltétlenül eligazodni.

A Dell-nél amúgy tudod esetleg, hogyan lehet lekérdezni cserealkatrészek gyári kódját? Például zsanérokat, billentyűzetet, vagy LCD-t? Mert a szervizes guide-jukba nekik speciel nincs benne. :D

[ Szerkesztve ]

(#163003) Tikakukac válasza GlacialSpike (#163002) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszeri embernek ez annyira nem ezy, ilyenkor SN-re való gyári konfig lekérést szoktam javasolni a support weboldalán, az ugye ingyenes és nyílt és nagyon pontos.

Na ott ott van az összes alkotó elem, mellette pedig a kódok is.

Régen voltak mindenhol alkatrész számok is, sőt, nagyon durva PDF-ek vannak meg a régi gépeimhez, de mivel ez egy annyira szűk piac lett és lassan tényleg semmi sem cserélhető, főleg nem egyszerűen, főleg, mert sokszor konkrétan nem kapsz alkatrészt a gyártón kívüli helyekről, így max az van ott, hogy mit hogyan szerelj, ha már egyszer előtted a lom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163004) GlacialSpike


GlacialSpike
kezdő

Jó a logika, szereld meg úgy, hogy nem teszel bele új alkatrészt! NT Dell :D Mondjuk egy Louis Rossmannt megnéznék Dell-t vagy Lenovot szerelni. Nyilván Ideapad 3-kat meg 3000-es Inspironoket nem érné meg neki NYC-ben javítani. :D

(#163005) Tikakukac válasza GlacialSpike (#163004) üzenetére


Tikakukac
titán

De, teszel bele új alkatrészt, de mivel úgyis SN-re rendelik le neked a partnernél, így gyakorlatilag azt neked amúgy sem kell tudnod. Volt olyan elég új HP laptop, ami kijelzős lett. Kértem árat és a nettója nem volt több, mint amennyiben lett volna a tutira minőségi külföldről. És ez a trend, annyira necces bárhonnan rendelni bármit, hogy ha nincs nagy árrés én már inkább irányítom a gyártói partnerhez az ilyeneket. De ez már tényleg sok OFF.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163006) Urby66


Urby66
aktív tag

Kollégák! Új gépet szeretnék vásárolni az alábbiak mentén:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max. 200000
(3) Felhasználás?
Irodai programok, közösségi média, filmek
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Legyen matt és minimum fullHD 15''
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
A lakáson belül mozog, utazni nem fog
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell legyen min. 500 Gb SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Lásd lentebb...
És a kiegészítések ami miatt nem igazán tudok jó gépet találni, illetve nem látok minden információt a neten:
Szóval alapvetően nem én használom majd, és csak általános célra kell, semmi extra teljesítményigény vagy feladat nem jön szóba.
Mivel nagyrészt csak a szobán belül mozog, ezért sem a súly, sem az akku kapacitása, üzemidő nem számít. Esetleg legyen az akku kivehető, de ez sem szempont.
Lehet Intel és AMD is, dedikált grafika nem kell.
Legyen benne kétcsatornás memória vagy második üres foglalt. Összesen 8Gb kellene
Legyen egyszerűen tisztítható a hűtés.
Legyen a kijelző matt.
Az touchpadon legyen két különálló fizikai gomb.
A tárhely legyen SSD vagy olyan HDD amit garanciavesztés nélkül tudok cserélni.
Legyen fekete, nem akarok festett, gyorsan kopó gépet.

Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#163007) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Újra szeretnék tanácsot kérni, ezúttal a gyerekeknek kellene vennem valamilyen gépet, akik közül a legnagyobb 10 éves.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 230e Ft max.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Alapvetően oktatás, de van benne némi játék is, egyelőre Minecraft, de szerintem ez rövid időn belül változni fog (ha engedjük)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Igen, idővel lenne használva, de nem a legdurvább legújabb játékokkal
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Inkább IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyik szobából a másikba maximum, nem lesz nagyon hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Windows, de nem feltétel
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD mindenképpen, ramból jó lenne a 16, de minimum 8, főleg ha később bővíthető, dvd nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Jó lenne, ha lenne dedikált videókártya benne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Lehet használt is, csak egyelőre nem találtam megfelelőt. A munkagépek specifikációja még nem annyira erős ennyiért, a "gamer" használt gépekről meg lebeszéltek, pedig abban van, ami tetszene, főleg, hogy a gyerekek egyelőre nem strapálnák nagyon.

Szóval a kérdés nem egyszerű, várom a válaszokat, amiket előre is köszönök.

(#163008) Öcsielvtárs válasza Kobak 27 (#163007) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia, ezzel ellesznek egy darabig:

https://www.notebook.hu/acer-aspire-5-a515-54g-58vu-nx-hs8eu-00t

Samsung A54

(#163009) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Munkára kellene laptop. Adatbázis kezelő szerver és hozzá kapcsolódó webszerver (IIS)futna rajta. Sok nagy excellel, és soklapos böngészéssel.
Eddig E5540-es volt de a 2 mag 4 szál kezdni megadni magát. Kevés a feladatokhoz és már viseltes is. 6 évig kiszolgált napi használataban.
E55-es Latitude között nézelődtem a korábbi jó tapasztaltok miatt.
Elvárások:
CPU: min 4mag 8 szál magas órajel, ha több száll is lehtűthető, akkor akár az is játszhat.
RAM: 16GB (bővíthető legyen 32-re, szóval 1x16GB-os modul)
Háttértár: SSD 512, ha HDD vagy másik ssd beletehető az is jó.
Kijelző: FHD, matt 15,x col
Dokkolható legyen
Üzleti kategóriás legyen, strapabíró
magyar bill
Kérdések:
- Egyáltalán jó irányba nézelődöm?
- Ezeket (35W TDP) a procikat letudja hűteni a laptop, vagy folyamat visszaveszi az órajelét?
- Nem vagyok feltétlen márka hű a Dell mellett szól az eddigi jó tapasztalat és jelenlegi dokkoló. Ezt remélem tudom használni egy 5501-es estében mondjuk. Érdemes más márkát is megnézni, ami olcsóbban tudja ezt (teljesítmény és tartósságot?)

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#163010) Caboose


Caboose
tag

Üdv!
Egy kis segítséget kérnék tőletek!
Kis méretű, könnyű notebookot keresek, amit munkaterületen használnék főleg autocad rajz nézegetésre, PDF, Word doksikhoz, szóval semmi extra igénybevétel. A lényeg a méret, mondjuk olyan 12" körüli kijelzőre gondoltam.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? --- Kvázi azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban? --- Első körben mondjuk 200-250e Ft.
(3) Felhasználás? --- Irodai programok, autocad (egyszerű 2D modell, szerintem egy iGPU is megbírkózik vele)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? --- 12" körül, nem árt ha jól olvasható kültéren
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? --- Munkaterületen használnám, de nem túl sűrűn. Azért pár órát bírjon akksiról.
(7) Operációs rendszer? --- Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? --- Nyilván SSD, min. 8GB RAM
(10) Csak új gép jöhet szóba.

Melyik gyártónál érdemes nézelődni ilyen kis méretű gépeket? A lényeg a hordozhatóság, legyen kicsi és könnyű.

Előre is köszönöm!

(#163011) Ispy válasza MZsoltee (#163009) üzenetére


Ispy
veterán

A dokkolót buktad, az új gépek már type c-s port replikátorral mennek, nincsen már a gépek alján dokk port.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#163012) trunsell


trunsell
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a
vásárlás?
Ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250.000 Ft a max rá
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Fotószerkesztés, Photoshop, CorelDraw, munka szinten de kezdőknek egy kezdő alap gépet keresek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Preferálnám a matt IPS-t, méret felbontás nem szempont.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva sokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, szerintem 16GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nem vetem el a használt gép lehetőségét

(#163013) Öcsielvtárs válasza Caboose (#163010) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia csak picit nagyobbak - de legalább használhatóak - , simán a hordozható kategória (ha tényleg elég az integrált gpu):

https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-swift-3-ultrabook-sf313-52-36jf-ezust-mar-3-ev-garanciaval-nxhqweu001/12897/

https://www.notebook.hu/hp-probook-430-g7-9tv33ea-269984 (ebbe veszel még ramot és kész)

vagy kompletten kicsit drágábban:

https://www.usanotebook.hu/laptop/hp-probook-430-g7-9tv35ea/P69658

[ Szerkesztve ]

Samsung A54

(#163014) sixkiller96


sixkiller96
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek laptopot, ahol az alábbiak a paraméterek:
- új
- MAX 200e Ft
- IPS, lehetőleg fullHD
- alkalmazás: Office, Netezés, Filmnézés, videóhívás
- 14-15,6”
- kb heti egyszer lenne hordozgatva
- tárhely legalább 256Gb

Ha rajtam múlna használtat vennék, dehát nem bírok az asszonnyal :)) :DD :))
A Huawei Matebook D 15 Öt nézegettem, de még nem is hallottam Huawei laptopokrol🤣🤣

(#163016) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok!

200-230.000Ft körül keresek laptopot "üzleti" célra. Mivel nagy közönség előtt megy ppt vetítés, így fontos a stabilitás, biztos működés. Csak szövegszerkesztés, levelezés, netezés, ppt vetítés lenne rajta. Fontos a HDMI port, valamint SSD, jó minőségű billentyűzet a gépelés miatt!, Win és gyorsaság.

Méretben bőven elég a 13" körüli méret, ha belefér nagyobb felbontású kijelző. Mivel ilyen árban használt üzletiben gondolkodhatok, így abból mi az ajánlott? Persze új gép is szóba jöhet, de rosszak a tapasztalatiam velük ilyen árban. (Igénytelen műanyag ház, lógó zsanérok pár hónap után.. ehhh)

(Jelenleg magán célra rMBP 2015 notebookok van, örülnék Win vonalon ha olyan stabil, gyors és jól összerakott gépet kapnék.)

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#163017) Öcsielvtárs válasza ribarszki (#163016) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

(#163018) Mikulásbá válasza ribarszki (#163016) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. egy Dell 7470 vagy 7480?

(#163019) ribarszki válasza Mikulásbá (#163018) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönöm, tetszetős! Van olyan netes bolt ahonnan nyugodt szívvel vásárolható felújított gép? Ami kimondottan ajánlott a fórumon? Ha reklám miatt nem mehet nyilvánosan, nyugodtan jöhet privátban is. Köszönöm!

(#163020) Mikulásbá válasza ribarszki (#163019) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt az aprón nézz szét,hirdetnek cégek is.

(#163021) Peterhappy válasza Peterhappy (#162925) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Nemrégiben kerestem az alábbi paraméterek mellett laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Egy-két héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- alapvetően 170k a keret (~175k - Windows kulcs)
,de ha néhány ezer forinton múlik egy sokkal jobb deal, az belefér.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- elsősorban tanulás, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15,6'', Full HD, ezen felül amit ebből ki lehet maxolni.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Keveset lenne hordozva, ritkán használnák utazás közben, esetleg hosszabb ideig töltési lehetőség nélkül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows10, de nem gond, ha nincs, veszünk számlás legális kódot HA-n.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- Ez a kényes rész. "Gyors legyen a gép, de legyen tárhely és kell a DVD-játékos".
Én már jeleztem, hogy a "háromból kettőt" választhatnak...
Ha jól sejtem, SSD feltétlen legyen - így szerintem 128 vagy 256 (120/250)GB SSD és ami mellé még fér... Szerintem inkább HDD, de ha van rá lehetőség, mindkét kimenetelre kérnék szépen variáció(ka)t.
- 8GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- HDMI, jack dugó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új

Akkor végül egy 515-ös Acer-re esett a választás, de mire megrendelték volna a gépet, addigra elfogyott...

Így újult erővel nekikezdtünk a keresésnek, azzal a kiegészítéssel, hogy használt laptop is szóba jöhet, viszont a magyar billentyűzet kiemelt fontosságú, emiatt pl. az általam preferált HP-k alapmodelljei kiesnek.
Fentiek alapján találtam három hirdetést HA-n, amelyek ár/érték arányban jó vételnek tűnnek, a kérdésem, kérdésem az volna, tudnátok-e segíteni, azok közül melyre/melyekre érdemes lőni, melyet érdemes kizárni. (akár csak rangsorolva) Ha esetleg egyről lecsúsznánk, még mindig lőhessünk a következő gépre.

Kicsit almát a körtével hasonlítgatás, ár/érték arány az elsődleges szempont, de annak tükrében, hogy egy 14 éves kislány venné a saját megspórolt pénzéből (ehhez ragaszkodik), így hiába a 180k-s keret, csak végszükség esetén meríteném azt ki.

- HP 15-da0042nh
- HP 15-db1225ng
- HP elitebook 850 G4

szerk: esetleg még ez az ASUS érdekes lehet. Esetleg?
Illetve azt még hadd kérdezzem meg, használt piacon milyen modelleket érdemes leginkább nézegetni? Én HP-n kívül nem nagyon mertem másra lőni.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#163022) Öcsielvtárs válasza Peterhappy (#163021) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia, talán az első HP-t érdemes megnézni. A második felejtős, ha új, akkor 3 év gari van rá, nem egy, az Elitebook jó lenne, de arra meg semmi garancia nincs... Asus felejtős. Van külön topik a használt gépet keresőknek, ott érdemes kérdezned.

Esetleg ez (nem IPS, meg nincs világítós bill. de van normális 3 év gari, veszel bele még ramot- ha kell - és kész.):

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_acer-aspire-3-nx-hnseu-012-laptop-15-6-fhd-core-i3-4gb-512-gb-ssd-mx230-2gb-uefi-shell-1327395.html

Samsung A54

(#163023) Peterhappy válasza Öcsielvtárs (#163022) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom, megnezem :R

Basszus, mindig az osszefoglaloval kezdem, nem tudom, hogy ugorhattam at azt a hivatkozast...
Ha lesz folyt. kov., odaat lesz.
Koszonom szepen!

(#163024) CptAdamica


CptAdamica
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Annyit kaptam, hogy válasszak magamnak egy gépet, ami megfelel az igényeimnek. Tippem szerint max 350 ezerig, vagy környéke, maximum faragunk belőle.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alapvetően programozási célokra szükséges. Használt programok: VSC, Photoshop.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszanék rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", FullHD. Néha néznék rajta filmet utazás közben, ha IPS elérhető a kategóriában, akkor azt preferálnám.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, szeretném vonatozás közben használni, bár IC kocsikon általában megy a konnektor.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szeretnék előre telepített rendszert.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Pozitív, ha nincs optikai meghajtó. Szerintem alapvetően elég lenne az SSD is, ha van M2-es és cserélhető, az plusz pont, minimum 256 GB. RAM-ból pedig 16 GB lenne a preferált.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, vagy DisplayPort. Egy erősebb, esetleg teljesebb értékű i5, vagy i7 procit szeretnék.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép, számlával.

Köszönöm!

Megyen!

(#163025) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok! Egyik ismerősöm megkért, hogy segítsek neki noti vásárlásba, kérlek segítsetek nekem ebben:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban, de biztos, hogy a Karácsonyi "akciók" előtt.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 180.000 - 200.000 nagyon max, de inkább 180.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internet, tanítás (kréta és hasonló online felületek használata), szövegszerkesztés, táblázatkezelés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt ips jó lenne, de ennyiért lehet necc.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mindennapos hordozás, valami strapabíróbb noti kell.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá OS.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
M2-es 256-os SSD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
AMD Ryzen gépet szeretne. VGA és HDMI legyen rajta, projektorral való összekötéshez.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, csak legyen rajta garancia.

Ezeket néztem eddig ki:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-outlet-255-g7-3c137ea-laptop-15-6-fhd-ryzen5-8gb-512-gb-ssd-win10h-1336759.html?fbclid=IwAR2NdrKXYvORlfTYX5ULTXQHXErMVj4Y6zixCWgTszaobpoE0QAbJFmlHJo

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-outlet-pavilion-8bw70ea-fehér-laptop-15-6-fhd-ryzen3-8gb-512-gb-ssd-dos-1336778.html?fbclid=IwAR0XQ0haO2snWli7cPFffpNFG5kl7ypK0qvMjNAGrhc1P6nzf2pygRTm1wo

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_acer-outlet-nitro-5-an515-42-r5u9-laptop-nh-q3reu-005-15-6-fhd-ips-ryzen-5-8gb-256gb-ssd-rx-560x-4gb-vga-dos-1336710.html?fbclid=IwAR2J0iJo2oui4EEBrv2qUe9E_ofveyYCEMRTUvX7UmiDygHv8N7i0cNwWPE#specifik_C3_A1ci_C3_B3

Köszi előre is a válaszokat.

(#163026) Ispy válasza Shadowduet (#163025) üzenetére


Ispy
veterán

180k és a strapabíró gép kizárják egymást.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#163027) Öcsielvtárs válasza Shadowduet (#163025) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia,

napi hordozásra minimum ProBook kell. HA-t érdemes böngészni.

Esetleg újonnan egy A515 (IPS, Ryzenes, 3 év gari, 195k, de a napi hordozáshoz ajánlott becsomagolni... )

https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5-a515-44g-r4s9-ezust-matt-kijelzo-mar-3-ev-garanciaval-nxhw6eu001/13199/

Samsung A54

(#163028) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Anyának vennék egy ilyet általános felhasználásra. Hurcolás, youtube, irodai jellegű dolgok menedzselése.
Jó lesz új AMD-vel?

(#163029) Tikakukac válasza -FLY-> (#163028) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglepne ha kevés lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163030) Tikakukac válasza Shadowduet (#163025) üzenetére


Tikakukac
titán

A full alap belépő szint lesz ennyiből, lásd a linkeltekből is. A strapább bármi sajnos jóval fentebb van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163031) Shadowduet


Shadowduet
tag

Köszönöm. Mennyit kellene hozzátenni, hogy strapabíró legyen és 8GB ram azért legyen benne? Már lassan általánosra is kevés a 4 szerintem.

(#163032) Tikakukac válasza Shadowduet (#163031) üzenetére


Tikakukac
titán

50k az tuti.

Majd még írok ha eljutok odáig, most jött be pár új HP meg pár régebbi Asus, vannak fotók és élmények, hogy hol tart az ipar :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163033) Öcsielvtárs válasza Shadowduet (#163031) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nálam, a fiam gépén (4gb ram) , 8 böngészőablak megnyitva (meg egyéb háttérben futó dolgok), memória 81% proci 20%. Együtt lehet élni vele még egy darabig.

Samsung A54

(#163034) cynric


cynric
tag

Sziasztok! Garancia érvényességhez minden gyártónál/szerviznél előfeltétel, hogy a gyári alkatrészek legyenek benne a szervizelés pillanatában? Vagy az eredetileg szerelt SSD, HDD, RAM bővítés után útjára ereszthető? Mik a tapasztalatok? Előre is köszi. :R

7lövetű konyhakés

(#163035) Tikakukac válasza cynric (#163034) üzenetére


Tikakukac
titán

Sorozat, szerviz és márkafüggő.

Tapasztalat van vagy 10 év, az alapján mondom ezt. Konzumert én 100% biztos, hogy csak gyári konfiggal küldenék vissza.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163036) nikisayy


nikisayy
csendes újonc

Sziasztok!
Próbálván internalizálni az itt olvasottakat, az alábbi laptopok kerültek a célkeresztbe átlagos, főleg multimédiás használatra tervezve (néha 1-1 nem túl durva gépigényű játékot futtatva, nem hordozva) remélvén, hogy 5-6 évet bírnának:
HP Pavilion
HP ProBook
Asus S532FL
Dell Latitude 5500

Jelenleg egy i3-as, kissé öregecske ProBookom van (450 G1), ahhoz képest a fentiek anyagfelhasználása milyen lehet? Pl. a Pavilion esetén aggódok, hogy netalántán kissé gagyi ennyi pénzért is. :F
Előre is köszi, ha megosztjátok velem gondolataitokat. :R

Niki

(#163037) Öcsielvtárs válasza nikisayy (#163036) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Ha csak ezekből kell választani te is tudod a megoldást (hiszen ismered) de hogy 5-6 év... a hörcsögöm lassan 2,5 éves lesz, pedig 2 év a standard, neki is (meg nekem is) meg minden gépnek a gari után minden nap ajándék.

Samsung A54

(#163038) nikisayy válasza Öcsielvtárs (#163037) üzenetére


nikisayy
csendes újonc

Hm hát igen. Az 5-6 évet illetően nyilván erősen optimista vagyok, ami tán nem túl reális, de a jelenlegi Probookot is 6 éve nyúzom kereken, bár ebből az utolsó 1 év kicsit nyögvenyelős. A Pavilion felé kacsintgattam, de lehet valóban nem kéne járt utat járatlanért... :)

Niki

(#163039) feketevivien


feketevivien
friss újonc

Sziasztok!

Használt laptopot szeretnék vásárolni kb. 100.000 ft-os árkategóriában.
Amire használnám:
-főként képszerkesztés, grafikai szerkesztés (Adobe Programok)
-sokat utazom (üzemidő, súly, kialakítás)
-numerikus billentyűzet nem fontos
-Office programcsomag használata.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#163040) Öcsielvtárs válasza nikisayy (#163038) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nézd, te döntesz, melyik szimpatikus, te pénzed, mi csak az időnket és az eddigi tapasztalatunkat rakjuk hozzá. Én biztos, hogy a ProBookot venném.

Samsung A54

(#163041) Öcsielvtárs válasza feketevivien (#163039) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia, kérlek itt kérdezz:

https://prohardver.hu/tema/milyen_hasznalt_notebookot_vegyek/friss.html

(tudunk itt is esetleg ajánlani, de ott a célközönség)

Samsung A54

(#163042) Balynto


Balynto
csendes tag

Sziasztok !

A következőben szeretném kérni a segítségeteket.
Kinéztem 1-2 laptopot casual gamerkedésre, de sajnos nem tudok dönteni.
Alapvetően nem a legoptimálisabbak a párosítások, de ebben a kategóriában sajnos elkerülhetlen a kompromisszum és mindenképp új laptopot szeretnék venni a következő hetekben. Az 1660 TI szignifikánsan jobb mint az 1650 TI, viszont szerintetek kihajtja-e az i5, vagy nagyon visszafogná ? Illetve, a RAM is gyengébb. Az ASUS esetében nincs ilyen probléma, de ott a VGA gyengusz.
Lenovo Legion Y540 81SX00YYHV 310-ért elérhető
ASUS TUF Gaming FX506II-AL022 300-ért elérhető
A keret 300 körül mozog. Melyiket válasszam szerintetek?

Előre is köszi a segítséget.

(#163043) Szotyi222 válasza Balynto (#163042) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Et is nézd meg [link]
Hf gpu nélküli
H gpu a prociba is van
Kisebb dolgoknál nem megy a videókártya
1660ti jobb sokkal minta 1650
Javasolom a 16gb ram teljesítményüt a lap alján nézd.
4800h proci jobb de nem a 1650 gpu val.

"Amatőrként javaslom"

(#163044) nikisayy válasza Öcsielvtárs (#163040) üzenetére


nikisayy
csendes újonc

Világos, és köszönöm is a segítséget, megvolt a végső lökés a ProBook felé. :))

Niki

(#163045) blue_23 válasza Balynto (#163042) üzenetére


blue_23
senior tag

TUF semmiképpen, nagyon rossz a hűtése, mintha Asus szándékosan szivatná vele vásárlóit, avagy lehet az Intel lefizette, hogy Ryzenes gépekben rontsa el a hűtést amennyire lehet.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#163046) Öcsielvtárs válasza Balynto (#163042) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

blue_23-nak igaza van. Azt a pár 10k-t tedd hozzá. pl.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-rog-strix-g-g531gu-al347-gamer-laptop-15-6-fhd-core-i7-8gb-512-gb-ssd-gtx1660ti-6gb-dos-1316564.html?rbtc=aru%7cpf%7c1316564%7c%7cp%7c%7c

[ Szerkesztve ]

Samsung A54

(#163047) Balynto válasza Öcsielvtárs (#163046) üzenetére


Balynto
csendes tag

Köszi mindenkinek, most már tuti, hogy ROG lesz :) Egy kérdés merült még fel bennem. Egy forma tesztelte az i5-ös változatot és kifogásolta, hogy nincs dual channelben a RAM, hatalmas a különbség. [link]
A gyártó honlapján viszont jelölve van. [link]
Számolnom kell szerintetek extra költséggel a RAM-ot illetően?
Előre is köszi mégegyszer.

(#163048) Tikakukac válasza Balynto (#163047) üzenetére


Tikakukac
titán

A gyártó oldalán nem az van, hogy ez a konkrét típuskódos gép DC-ben hajtott RAM-ot tol, hanem, hogy maga a technológia adott. Ahogy egy 15 évvel ezelőtti fapad dzsunkában is :B

A konkrét gépet kell lekérdezned amit venni akarsz. De ha 8 gigás a konfigod az 99.99%, hogy 1 modulos lesz ha DC kell kell mellé másik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163049) Shadowduet válasza Tikakukac (#163032) üzenetére


Shadowduet
tag

Változott a szitu, nem kell hogy annyira strapabíró legyen, bírja ameddig bírja, viszont dvd olvasó kéne bele...a keret az ugyanúgy 180-200, ilyen paraméterekkel bármilyen új gép létezik? Nem sűrűn vannak már ODD-s gépek, nézegettem mi a kínálat ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#163050) Tikakukac válasza Shadowduet (#163049) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg kell venni a bármit és hajrá akkor a szitu, majd jó lesz tanulópénznek.

ODD tipik az a dolog amit USB-vel oldjon meg aki akar és vegyen valami rendes gépet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.