Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#751) runner 125 válasza Bandus99 (#750) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pontosan a legutolsó kérdés is ugyanez volt; Lenovo G570 i3-mal, és Fujitsu A531 i3-mal.

mod.

Samsung Series 3-akat is megnézheted, de a 3 év gar erős érv az A531 mellett.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#752) umek7 válasza Bandus99 (#750) üzenetére


umek7
őstag

Neked is: LifeBook A531, i3-as verzió

(#753) Borote


Borote
addikt

Az ügyfélszolgálatot leszámítva ez egy jó visszajelzés Lenovo szervizről.

(#754) Raiu válasza Borote (#753) üzenetére


Raiu
tag

Jó gyorsan meg is járta neki ahogy látom.

Azt mondjátok még meg nekem,hogy ha nem eredeti (hanem letöltött és aktivátorral aktivált) win7 van a gépen és meghibásodik valami, akkor mit szólnak a szervizben az emberkék?

Azért kérdem,mert szinte minden fajta win 7 em van (hp, prof, ult és 32 illetve 64 bites változatokkal). Így nem szívesen vennék eredetit,mert az +20.000Ft ot jelent.

(#755) kiskekko


kiskekko
tag

Ha esetleg valaki Thinkpad T60p-re vadászna annak szerintem megfontolandó! :)

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#756) Borote válasza Raiu (#754) üzenetére


Borote
addikt

Mivel a véleményem nem éppen közölhető a fórumon, ezért inkább a fórum szabályzatát idézném (nem szó szerint, az biztos), mert ez teljes mértékben kimeríti a warez fogalmát, amit itt a fórumon nem tartozik a tolerált dolgok közé :B

Én még nem hallottam volna, hogy emiatt a szerviz akadékoskodott (hiszen ők nem jogvédő szervezet), de azért lehetőleg ne reklámozd (és főleg ne a fórumon), hogy kalózvindózt használsz, mert előnyödre biztosan nem válik :)

Vannak gépek, amiket win7 nélkül nem is nagyon lehet elérni (vagy csak ritkán), így ott végülis nem sokat számít, hogy benne van a 7 az árában, ha jó áron megy :)

(#755) kiskekko: tetszetős, csak van benne egy akkori erősebb GPU, aminek van egy étvágya (és hőtermelése) :DDD Viszont a kijelző az tud kárpótolni :)

[ Szerkesztve ]

(#757) brumi1024 válasza Raiu (#754) üzenetére


brumi1024
veterán

És tulajdonképp semmilyen windows-od nincs, mert ha jól értelmezem egyiket sem fizetted ki.

(#758) Raiu válasza brumi1024 (#757) üzenetére


Raiu
tag

Van,de 32 bit eset nem szívesen használnám,ha támogatja a 64 biteset a rendszer. A laptop mellé meg egyenlőre (kb szeptember/októberig) nem tudom beszerezni az új 64 biteset, mert akkor jóval túllépem a keretet, amit rátudok költeni nyár végén.

(#759) AxBattler válasza runner 125 (#736) üzenetére


AxBattler
félisten

Mitől jobb a G570?

Kívül-belül tele van tükröződő felületekkel, a B570-nel ellentétben - ráadásul az utóbbinak sokkal masszívabbnak tűnik a zsanérja.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#760) Borote válasza Raiu (#758) üzenetére


Borote
addikt

Akkor használd a 32bites kulccsal a 64 bites oprendszert.

A fenti alapján legalábbis valószínű, hogy működni fog :)

(#761) Raiu válasza Borote (#760) üzenetére


Raiu
tag

Köszi.
Nem is tudtam,hogy ilyet is lehet. Majd ha meglesz a gép akkor betesztelem. Így akkor szóba jöhet biztos a Lenovo z580 és nem csak az Asus K53SV.
Köszönöm a segítséget!
További kellemes nyarat kívánok mindenkinek!

(#762) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Kiderült, hogy virtuális gépeket tudnia kellene a leendő notinak, így a csak ssd-sek kilőve.

A következő három közül melyiket választanátok, és miért?

Dell Vostro 3460 (i7 ivy, 8GB RAM, 750 HDD, 1GB VGA br.285)
Lenovo Thinkpad T420 (i5 sandy, 4GB RAM, 500GB HDD, intel 3000 integrált VGA br. 305)
Lenovo Thinkpad T430i (i3 sandy, 8GB RAM, 500 GB HDD, br.290)

Nekem valamelyik thinkpad-hez húz a szívem, persze én is látom, hogy adott pénzmennyiségért kevesebb cuccot lehet kapni, de mégis.

Viszont nem találkoztam élőben egyik géppel sem, pedig fél Budapestet körbejártam, egyik laptop szalonban sem volt. Így vaktában elég nehéz dönteni...

(#763) B-L-A-C-K válasza btomi9 (#762) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindegyik géppel jól jársz ajánlott darabok...

Esetleg még Dell Latitude gépeket is nézd meg...

(#764) Borote válasza btomi9 (#762) üzenetére


Borote
addikt

Thinkpad értelem szerűen más kategória.

Ja, ha már virtualizáció, akkor ajánlom mindenkinek a figyelmébe az SSD-k virtualizációra gyakorolt hatását :)

Dedikált GPU kell?
Ha erősebb processzor kell, akkor várnék egy i5-ös IB-re az új TP-kben :)

Ja, ennyiért van ám 6460b ProBook is :) Esetleg majd annak az utódja is, ami nem tudom, hogy mikor jelenik meg itthon.

[ Szerkesztve ]

(#765) btomi9 válasza B-L-A-C-K (#763) üzenetére


btomi9
aktív tag

köszi!

(#766) btomi9 válasza Borote (#764) üzenetére


btomi9
aktív tag

Igen, csak van egy br.300-as felső plafon, és várni sem nagyon tudok most már. A hordozhatóság (legyen könnyű) meg az én igényem volt, de rájöttem, hogy mindent tényleg nem lehet egyszerre. Így most már lemondtam a 13.3 méretről, megyünk egyel feljebb, aztán lehet, hogy 15.6 lesz belőle, de nem akarom :)

(#767) MazsolaTade


MazsolaTade
tag

Sziasztok!

100-140eFt közötti notebook-nál milyen processzorral járok a legjobban?

Előre is köszi!

(#768) Kornel válasza MazsolaTade (#767) üzenetére


Kornel
veterán

i3 vagy a6

(#769) Borote válasza MazsolaTade (#767) üzenetére


Borote
addikt

Mire szeretnéd használni? Mindennapos használatra szinte mindegy, hogy milyen processzorral szerelt gépet veszel, mind az AMD A processzorai, mind az Intel Pentium és Core i3 processzorok bőven elegendő teljesítményt nyújtanak.

Ennyi pénzért, ha nem játékra kell, akkor a Fujitsu A531-t tudom ajánlani, i3-mal vagy B960-nal.
Ha játszani is szeretnél, akkor Samsung NP300, Toshiba L750, C855 :)

(#770) runner 125 válasza MazsolaTade (#767) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdés milyen felhasználási területre kell, de alapvetően a B950/B960, i3 jó választás ezért az árért, persze normális gyártó gépében.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#771) MazsolaTade


MazsolaTade
tag

Filmnézés, office programok, netezés. Barátnőmnek lesz majd, szóval nincsenek olyan nagy igények terhelés szempontjából.

ASUS gépeit nézegettük eddig, azok kinézet miatt tetszenek neki :P

[ Szerkesztve ]

(#772) Borote válasza MazsolaTade (#771) üzenetére


Borote
addikt

Amíg nem AMD E vagy C szériás, vagy Intel Atom processzor, addig bőven jó, volt pár említett gép is, bármelyik megállja a helyét ilyen felhasználás esetén :)

Fenti processzorok sem szörnyűek, csak netbookokba szánt alacsony fogyasztású CPU-k, és mindennapi használatra egy E-s AMD már végülis nem rossz, de ott azért lehet érezni, hogy ez egy fogyasztás és ár optimalizált megoldás.

(#773) Tikakukac válasza MazsolaTade (#771) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahogy Borote is mondta, AMD C és E procikat kell kerülni [bár személy szerint az E-350 és felette az már élhető(bb)] meg az Intel Atom az, ami kuka.
Minden más proci ami a piacon kering az új notikban már elegendő a szokásos tevékenységekhez. Sőt, legtöbbször túl erősek is, inkább lenne kevesebb a magfesz 0,2volttal vagy raknának SSD-t beléjük valamilyen módon.

Jah és igen. K meg Y szériás Asus notikat ne nézzetek. Inkább Samsung NP300-akat, van sokféle színben, csajok is szeretik, mert vannak szép színek. Mondjuk innen lehet vadászni rendesen.

Siriusb: Fuji üzletiesebb, én azt venném. Kisebb méretben nem nagyon tudok tuti gépet, újonnan, ennyiért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#774) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Egy ismerősömnek kellene laptop, mindenképpen új (számla), bruttó 130k-ért.
Irodai felhasználás, oprendszer nélkül. Ennyi a kritérium (Most még :) )

Úgy látom ebben a kategóriában a Fujitsu A531-et és az Ideapad G570-et ajánljátok.
Lenovo IdeaPad G570GH
Fujitsu Lifebook A531

Ti melyiket ajánlanátok és miért (mivel támasszam alá)? Nekem a 3 év garancia, express card miatt szimpatikusabb az A531.

Ezek 15,6"-ak voltak. Esetleg eggyel kisebb kategóriában lenne ajánlott gép irodai célokra?

Köszönöm!

Szerk:
most nézem az a lenovo barna színű, lehet nem fog játszani, itt egy fekete más procival.

[ Szerkesztve ]

(#775) Borote válasza Siriusb (#774) üzenetére


Borote
addikt

Ahogy korábban elhangzott, pont ilyen felhasználásra találták ki az A531-t.
Hangszórója gyengébb mint a versenytársaié, de ezt leszámítva a kategóriájának egy jól sikerült darabja. Garancia és a matt kijelző is mellette szól :)

(#776) Siriusb válasza Borote (#775) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm szépen!

(#777) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Hello!

Valaki vágja a y570a lenovot? :F Az a kérdésem, hogy ha újrateszem a gyári programmal a friss os-t akkor ami most van rajta minden elveszik? :/

(#778) Borote válasza Bitpalace (#777) üzenetére


Borote
addikt

Ami a C-n van, az eltűnik, a többi meghajtó megmarad. Legalábbis amit én használtam OKR, az fél éve így csinálta. Kérdezd meg Sk8erPeter-t PM-ben :)

(#779) ktommy91 válasza Bitpalace (#777) üzenetére


ktommy91
addikt

Úgy van, ahogy Borote mondja.

Nincs kerítés.

(#780) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

köszönöm szépen!
bár még azt nem értem, hogy ugye van ez a throttling cpu-nál, én eddig abban a hitben éltem, hogy vga kell erős legyen játék miatt.... de akkor ez tévhit?

(#781) Borote válasza Bitpalace (#780) üzenetére


Borote
addikt

Hát ha leszabályoz 800MHz-re, akkor értelem szerűen CPU limites lesz :DDD
De egy 2GHz-s SB processzor elég sok notebook GPU-t kihajt.

A throttling elkerülésére pedig jó hűtés kell, ami az Y570-nél megvan, csak ha szarul van pasztázva, akkor bachatod :D (meg mondjuk nem 85 foknak kellene lennie az i3 maximum hőmérsékletének...)

(#782) B-L-A-C-K válasza Borote (#781) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen melegbe nekem is megugrott a kis régi HP-m hőmérséklete 20 fokkal...(50-55 fokról 70-75 fokra)

(#783) Borote válasza B-L-A-C-K (#782) üzenetére


Borote
addikt

Ja, a T60-am is a szokásos 45-50 helyett 55-60 fokon üzemel... Ez az idő embert és gépet egyaránt megterhel :(

(#784) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#782) üzenetére


Tikakukac
titán

A Pavilion hűtőpadon is produkálhat dolgokat, Everestet nem is merek nézni :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#785) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Á gusztustalan meleg van, itthon nuku klíma 80 fok, bent melóhelyen dupla klíma 23 fok, alig várom dolgozzak...:)

(#786) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Nekem a throttle stop nevű kis programnál most max C cpu-nál 85C áll. játék után kilépve volt 78C! Nem fehér embernek való idők vannak... :(
de esetleg egy megemelés segítene alaptopnak? vagy milyen hűtőt ajánlanátok? :S

(#787) Borote válasza Bitpalace (#786) üzenetére


Borote
addikt

A throttlingot valószínűleg visszafogná. A 78 fok ebben a melegben amúgy egészen emberi :)
Csak óvatosan, 100 fok fölé ne emeld ;)

[ Szerkesztve ]

(#788) Tikakukac válasza Bitpalace (#786) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, az emelés mindenképp jót tesz neki. Hűtőpad is. A fajta függ a notiktól is, nekem egy 23 centis venti van a közepén és az húzza le a levegőt. Teljesen korrekt és jó kis padocska. De ezt át kell nézni géphűtési szempontból. Nem mindegy hol és hogyan szív, mert blokkolhatsz légcsatornát ezzel.

B-L-A-C-K: A ház nagy része vályog, atomhideg van itthon. Ellenben megyek fel Pestre valamelyik nap, 9. emelten is olyan idő lehet, hogy jahj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#789) Ibramibra


Ibramibra
csendes tag

sziasztok! Notebook vasarlasban szeretnem a segitsegeteket kerni. Amit szeretnek: egy megbizhato laptopot,ami gyors,nem tul nehez (de nem olyan fontos a mobilitas),nem hangos,nem tul nagy (nem netbook meretu, de nem fontos a nagy kepernyo),viszonylag jo a felbontasa, es kb 110-150e kozott van az ara. Netezesre,filmnezesre es szovegszerkesztesre hasznalnam,de nem jatszanek es nem csinalnek rajta semmi komoly dolgot. Ket laptopra gondoltam eddig:

http://www.grando.hu/online-vásárlás/samsung-np300e5a?search_string=Samsung+NP300E5A&view=grid&next_view=box&page=1&limit=500&order_field=product_grando_weight_point&order_way=desc&shipping_type=&pay_method=&price_interval_start=&price_interval_end=&company_id=&company_name=&search_in_subcategory=0&gclid=CIz6s9CR4LACFUFO3wodP0ulzg

http://www.olcsobbat.hu/termek/lenovo_ideapad_g570gh_59_324339-4f8cc8a9c1a99f7e6e00ecc9/

Melyik legyen? Vagy mast ajanlanatok? Elore is koszi a valaszt!

(#790) Bitpalace válasza Tikakukac (#788) üzenetére


Bitpalace
senior tag

egy ilyen hűt esetleg? :/
Cooler Master NotePal E1
23cm venti van ebben is, és gondolom ügyesen van kitalálva, már csak nem blokkol semmit :)

(#791) Borote válasza Ibramibra (#789) üzenetére


Borote
addikt

Ha nem játszanál rajta, akkor én a helyedben Fujitsu A531-est vennék, a hosszabb és magas színvonalú garanciája miatt :) Feltéve, ha a hangszóró gyenge minőségével meg tudsz barátkozni. Vagy érdemes megvárni az utódját, az A532-t (6-8 hét múlva), hátha javítják ezt az oldalát.

Amúgy a másik két kinézett gép sem rossz, bár én inkább a V5-t javasolnám az E5 helyett Samsungból.
A Lenovonak fényes, a másik kettőnek matt a kijelzője.

(#790) Bitpalace: az nem csak a hűtőtől függ, hogy blokkol-e valamit a notebookon, hanem ventilátora és a notebook szellőzőnyílásainak (és a bennük lévő légáramlás irányának) egymáshoz viszonyított helyzetétől függ.

[ Szerkesztve ]

(#792) Bitpalace válasza Borote (#791) üzenetére


Bitpalace
senior tag

és ezt honnan tudom kisilabizálni hogy miként mennek az áramlatok...stb :F

(#793) Tikakukac válasza Bitpalace (#792) üzenetére


Tikakukac
titán

Majdnem ugyanez a hűtő, kevésbé márkásan 2 év garival 3,5k-ba volt, érdemes szétnézni, bár bedrágult szinte mind.

A levegőcsatornázás érdekes dolog. Leginkább noti szétbontása, némi képzelőerő, kis mérnöki érzék kell hozzá. De már az alsó lukak is sokat mutatnak, illetve a belsőről valami videó/kép, ami támpontot ad. Mondjuk x200s elég faék módon, ránézésre mutatja szinte, hogy hol kavarog a venti levegő, de az ugye subnoti, totál más, mint ez.

Ibramibra: Fuji talán erre a legjobb. Vagy a mostani A531 vagy majd az újabb hamarosan. Esetleg ha kimerítenénk a keretet, akkor a Probook is finom. De ha alapvető dolgokra kell, akkor ennyit már nem nagyon ér meg.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#794) Borote válasza Tikakukac (#793) üzenetére


Borote
addikt

Az sem utolsó, ha odateszed a kezed a nyílásokhoz, amikor maxon teker a venti, aztán érzed, hogy merre megy a levegő :DDD (vizuálisabbaknak és dohányosoknak ott a cigaretta füst is ;] )

(#795) Tikakukac válasza Borote (#794) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem akartam már mondani a szélcsatornát, a cigi/pipafüst és egyebekkel lehet levegőt festeni és blablabla. Ez már nagyon elmegy az abszolút hétköznapi ember gondolkodásától.

Ellenben a kéz odatartós, ha épp nem dokkmunkás az ember, akkor már megmutatja, mi a tuti. Mondjuk nálam mindegy volt, rontani sokat nem tudott volna a pad. Kazánház ez a gép, főleg nyáron :DDD

Jaja, a víz is jó ötlet. Mondjuk apámnak olyan szinten van kemény bőr a kezén, hogy semmit sem érne, de aki ilyen puhább, annak ez is. De én akkor is szétbontanám azt a gépet, na :DD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#796) Bitpalace válasza Borote (#794) üzenetére


Bitpalace
senior tag

hát... nekem úgy van hogy elv e bill. között szívja be a levegőt, és oldalt fújja ki a rézlamelláknál, bal oldalon bill.-el egy vonalban. Alul is vannak valamilyen szellőző panelok, de ott nem tudom hogy merre megy :S

(#797) Borote válasza Tikakukac (#795) üzenetére


Borote
addikt

Esetleg még érdemes megnedvesíteni az ember kezét, az nagyban fokozza az érzékenységet :) mondjuk erre tökéletesen alkalmas ez a kellemes nyári izzadás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#798) Nixon18 válasza Borote (#797) üzenetére


Nixon18
senior tag

Vagy csak szimplán valami vékonyabb-fajta papírt odatenni...

(#799) Nixon18 válasza Borote (#797) üzenetére


Nixon18
senior tag

Bocs az előbbi duplázásért... net szórakozott velem. Gondolom a router sem szereti a meleget...

[ Szerkesztve ]

(#800) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok!
Maximum 60-70-80k-ban gondolkozom notebookvásárlás terén.
alfa156 gépei között melyik a megfelelő típus, legjobb választás? 6 hónap garancia, jó vélemények miatt döntenék az eladó mellett. Egy ssd-vel bővíteném mindenképp a kiválasztott notebookot.

Felhasználás:
Szeptembertől elkezdődő mérnök informatika képzésemet segítené elő a notebook egyébként. Úgy vagyok vele, hogy komolyabb programokhoz a 150k-s laptop is kevés, az alapokat (net, szövegszerkesztéssel egyenrangú programok, alap multimédia) kipótolná egy strapabíróbb üzleti, használt laptop is. Tehát ha erő kell, akkor asztali gép megúszhatatlan, de otthon+koleszba 1-1 asztali nem helyettesítené a notebookot (vagy igen?).

Tehát a kérdésem kicsit komplikáltabb: szükséges-e nekem egy notebook, elegendő-e egy notebook, 70-80k-s laptop elegendő-e, hozna-e elegendő előrelépést egy kommerszebb 150k-s laptop, elegendő-e még egy asztali gép.
Tekintve, hogy szeptemberig még hátra van 1-2 szabad, ledolgozható hónap, plusz vannak megtakarításaim, plusz szülői segítségre is számíthatok, ha nem úszom meg, elmehetünk 200-250k fele laptop ügyileg. Ez az a határ, ami az anyagi max. laptopra.
De ha nem muszáj, sokkal jobb helyei is lennének annak a pénznek. Egy teljes átköltözésnek vannak költségei, meg egyébként is, ha kiadott pénz/szórakoztatás arányt nézzük, van egy ár, ahol a függvény görbéje monotonitást vált. Tehát ilyen formában sem éri meg a dolog.
Most egy EP45-DS4+E8400+4GB RAM+ HD4830+3TB konfiggal rendelkezem, ami eddig mindenben kiszolgált. E mellé vennék: laptop,+egy asztali opciók közül az egyiket, vagy mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.