Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#105001) Chaser válasza killer1203 (#105000) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu A514, Dell 5558.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105002) badrian250


badrian250
tag

Amúgy ha egy új notebookba SSD-t építek az ODD helyére, akkor bukom a garanciát?

(#105003) Khelben válasza badrian250 (#105002) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez a konkrét géptől függ. Van, ami le van matricázva, van ami meg nincs.

(#105004) jlaudio


jlaudio
tag

Sziasztok
Képszerkesztésre kellene egy laptop, az ár max 200 000 ezer.
Amit én kinéztem az a HP ProBook 450 G2, i5, 8giga ram, 1tb HDD és FHD kijelző. Ha lehet akkor megbizható legyen és FHD felbontású.

(#105005) Khelben válasza jlaudio (#105004) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha szempont a színhelyesség, akkor inkább Fujitsu A555G IPS kijelzővel.

(#105006) BluEyes válasza Mikulásbá (#104985) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszönöm, örök hálám! :) :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#105007) antocian


antocian
csendes tag

a HP Pavilion ab2xx sorozat az milyen a Dell 5558-hoz képest? gagyibb, vagy jobb?
(IPS, fullhd, 8GB, etc) Garancia milyen a HP-nél? Meghibásodás jellemző rá? A ház az stabilabb szerkezet? Egyáltalán van előnye?

(#105008) mate1396


mate1396
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? 170-180 Huf
(3) Felhasználás? Filmnézés, Office, Játék de csak hobbi szinten
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Lényeg hogy fusson, mindegy milyen felbontás részletesség.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS lenne jobb, de ez úgy se fér bele az árba, szóval matt mindegy milyen felbontás.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 15.6, nem lesz utazás közbe használva
(7) Operációs rendszer? Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa? min 500 GB, 4 GB RAM, SDD nem fér az árba
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új

Jöhet több alternatíva is, igényekből lehet lemondani :))

[ Szerkesztve ]

(#105009) Khelben válasza mate1396 (#105008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalonnál van most 182k-ért Dell 5558 IPS fullhd-val.

(#105010) mate1396 válasza Khelben (#105009) üzenetére


mate1396
tag

És a 920M-en van esély egy GTA 5 minimum futtatására? (Ismerősnek lenne a laptop, nekem 840M van azon megy simán minimumon)

(#105011) Khelben válasza mate1396 (#105010) üzenetére


Khelben
nagyúr

920M-en nem megy a GTA5. Elindul, de max 20 fps-ed lesz és akadozik, textúrahibák vannak, stb. Játszhatatlan.

(#105012) stigma válasza Chaser (#104987) üzenetére


stigma
addikt

Köszönöm. Eseltleg még őt néztem , => Lenovo B50 70
Full HD, i5, gb ram, DVD író és sok egymás. Amúgy 150k-s áron szerintem bestbuy-t amire kell.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#105013) Chaser válasza stigma (#105012) üzenetére


Chaser
titán

Bestbuy lenne ha jó minőségű lenne és a lenovo szervize nem a legrosszabb lenne. Aki szeret 19-re lapot kérni annak jó választás:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105014) mate1396 válasza Khelben (#105011) üzenetére


mate1396
tag

Ha lemondok az IPS-ről akkor ez nem lenne jobb választás ha a játékot teszem előrébb?
[link]
Vagy ez egy hulladék? :DDD

(#105015) Khelben válasza Chaser (#105013) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem csak a szervizzel van baj, az a gép konkrétan nejlonzacskóból van.

(#105014) mate1396 : a lehető legrosszabb választás lenne, ez egy átnevezett X.

[ Szerkesztve ]

(#105016) Chaser válasza Khelben (#105015) üzenetére


Chaser
titán

"ha jó minőségű lenne és a lenovo szervize nem a legrosszabb lenne"
Én se mondtam mást:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105017) Marquess


Marquess
tag

Hello!
Gamer laptopot szeretnék venni,ki is néztem egy gépet,de eléggé lehúzták egy másik forum oldalon....megkérdezem itt s hátha..... (HP pavailion Gaming 15")

Amire kellene:
Warcraft
LOL
Heroes of storm...

a jelenlegi gépem sima hd-s és gtx 850m 2gb vga.
Amit kinéztem gépet az : Full hd. /Ips kijelzős, a vga:pedig gtx850 4gb...

Az lenne a kérdésem,hogy megéri e gépet váltani ,illetve,hogy a gtx 850 és a 950 között mi a különbség.?
:U

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#105018) wjbhbdux válasza Marquess (#105017) üzenetére


wjbhbdux
veterán

semmi csak átnevezték

/s

(#105019) Marquess válasza stigma (#105012) üzenetére


Marquess
tag

Szerintem ne vegyél ilyen olcsón gépet,főleg ne ha játékra akarod használni!
én 210,000 Ér vettem Asus gépet és még az se teljesen elég játékokra....

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#105020) Khelben válasza Chaser (#105016) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hét vége van, csak félmondatokat olvasok :D

(#105021) LanyUs


LanyUs
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ.

A szüleimnek 2 éve ezt a típust szereztem be és az egyik legjobb vételem volt eddig:

Lenovo IdeaPad Z510 laptop(Intel® Core™ i5-4200M Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce GT 740M
Billentyű háttér világítással, halk, megfelelő hűtés, szép kijelző, brutálisan jó hangzás --> alapból nem szólnám le a márkát.

Nekem meg van 5-6 éve egy rohadtul nem ajánlott packard bell :) , gagyi műanyag házzal és fényes kijelzővel :DD Az asztali erőmű mellett teljesen megfelel és 8.1-el bizony már a boot idő is oké. Szóval vannak üdítő kivételek is. Semmi problémám nem volt eddig semmivel. Természetesen hűtöm is a cuccaimat...

Bár nincs benne világítás, de a befutó ez lesz most:

HP Pavilion 15-P251NH laptop(Intel® Core™ i3-5010U Processzor / 4GB / 1TB / Intel® HD Graphics 5500 / DOS / Piros) 115e, 5 év garral

[ Szerkesztve ]

(#105022) Chaser válasza Khelben (#105020) üzenetére


Chaser
titán

Oké:)

LanyUs Ezredszerre mondom el, majd belevesszük az összefoglalóba capslockosan. Nem a gyártót nézzük, hanem mindig az adott modellt. Z510 ajánlott volt. Azóta sok víz lefolyt, egyre bénább gépeket csinál a lenovo. Konzumerben és üzleti szférában egyaránt. Lenovo garanciája meg legrosszabb lett. 1 gép meg annyira kevés statisztikához, mint egy csepp a tengerhez:) Bármiből ki lehet fogni olyat ami elmegy 10 évig, de ez azokat nem fogja vigasztalni akiknek gari után 1 éven belül meghalt a csodájuk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105023) Khelben válasza LanyUs (#105021) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem üdítő kivételek vannak, hanem olyan emberek, akik elvannak a tejfölöspohár házzal, a túlmelegedő hardverrel, a zörgős béna billentyűzettel és a nulla betekintési szögű tn panellel. Ettől még egyik sem lesz jó dolog.

(#105024) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
300.000Ft
(3) Felhasználás?
ArchiCAD, kis fotószerkesztés, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Alkalomadtán. Régebbi játékok, Sims 4. GTA V, tényleg szép és jól megírt végre, de valahogy már elmúlt a varázsa számomra a játékoknak :) néha előveszek 1-2 címet, de ennyi.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD, IPS (bár nem szempont, ha van jobb ár/értékben egy másik laptop) a matt, ha jól tudom akkor számít ha szabadban használom, de nem fogom.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan, nem használnám utazás közben.
(7) Operációs rendszer?
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD 1tb, SSD 60-120gb (csak rendszernek), RAM 8gb, optikai meghajtó (szinte csak win telepítésnél, de azt lehet usb-vel is telepíteni)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB3.0
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Igazság szerint pár hete már írtam az asztali topikba, ennyiért kaphatnék 970-et meg skylake-t :D de játszani már nem szoktam úgy mint régen, és ezt legalább meg tudom vidékre vinni, vagy ahova éppen kell. Itthon meg a monitoron lenne. Viszont azt nem tudom hogy időtállóságban mennyire tesz jót egy notebooknak ha egész nap megy. Ilyenkor számít a hűtés azt tudom. És szemezgettem az Asus Rogjaival, a design elsőre nem annyira tetszett, de megszerettem annyit néztem :) . Viszont kíváncsi lennék hogy van-e jobb a rognál, mert tudom hogy hűtésben az egyik legjobb, ill. ott van az Asus bizalom program dec 31ig.
Illetve tudom fogyasztó társadalom stb. de mennyire valószínű hogy bírja akár 4-5 évig is? Tudom Rog, annak aki alig játszik, de nem tudom mennyire jók más gyártók laptopjai ilyen árban.
Egyébként mennyire valószínű hogy lesznek nagy árazások pl. rogokra a Black Friday miatt jövőhéten? :)

Így hirtelen most ennyi, előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#105025) Khelben válasza Mozaart (#105024) üzenetére


Khelben
nagyúr

A garancián túl én nem terveznék a helyedben konzumer géppel. Az archicad munka vagy tanulás szinten megy?

(#105026) Mozaart válasza Khelben (#105025) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Tanulás, pár év múlva majd munka. Konzumer gép az mit takar, a rogot is? Mert tudom hogy vannak workstationok, csak abba a videokártya nem a legjobb, tudom nem is arra vannak. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#105027) szabonagyur válasza Mozaart (#105026) üzenetére


szabonagyur
félisten

A ROG is konzumer, max alkalmas játékra is.

De ha nem akarsz játszani mihez a VGA?

Döntsd el, hogy akarsz játszani vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#105028) LanyUs válasza Khelben (#105023) üzenetére


LanyUs
senior tag

Chaser: én hiszek Nektek, mert nem foglalkoztam mostanában a vasakkal. Ha szar lett a gar. akkor természetesen azonnal nem ajánlott. Nem véletlen veszem én is 5 évvel :)

Khelben: :) jogos, de idézem magam: "Az asztali erőmű mellett teljesen megfelel". Ez remélem kellőképpen hangsúlyozza azt a tényt, hogy alkalmi ütős-vágos elviszem ha nagyon kell továbbképzésre vagy mp3 hallgatásra stb. dolgokra elég. A billentyű valóban szar, a betekintési szög nemtom kit izgat, mert arra van a TV és a melegedéssel sincs gondom, repedés nincs rajta. De kiemelem, ezt csak kicsit idegeket felhúzós példaként hoztam fel. :))

Na a fentiek tükrében annyira megbízok a Lenovoban és a Packard Bellben, hogy HP lesz :DDD

(#105029) mate1396 válasza Khelben (#105015) üzenetére


mate1396
tag

Esetleg akkor valamit tudsz ajánlani ebben a 180-as ársávba amibe 840M szintű kártya van? Ez nekem elég játékra és tudom, hogy a havernak is elég lesz :)

(#105030) Khelben válasza mate1396 (#105029) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 lenne ennyiért, ha lenne még valahol raktáron.

(#105028) LanyUs : a betekintési szög nemtom kit izgat Mindenkit, aki monitort néz. Legfeljebb nem tudja, mit lát, csak azt veszi észre, hogy milyen ócska képe van.

[ Szerkesztve ]

(#105031) Sordoran


Sordoran
addikt

Én is megfigyeltem, hogy a K501 elkezdett eltűnni, de az Asus hazai weboldalán már feltűnt a K501UX, szóval (remélem) azok hamarosan megjönnek üzletekbe. Lényegében ugyanaz mint az LX, csak már Skylake proci van benne (i5-6200U és i7-6500U, i3-as nincs), többi paraméter ugyanaz. Remélem csak ennek adják át helyet, és nem valami széria hiba miatt tűntek el boltokból az LX-ek.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#105032) Mozaart válasza szabonagyur (#105027) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Igazság szerint talán nem is kéne, Terraria, CraftTheWorld, Prison Architect, de ezek mind kis játékok, mégis mostanság inkább ezeken játszottam. Talán érdemesebb lenne tényleg, a minőségre és teljesítményre rámenni a videokártya helyett.

Az üzleti laptopok hiába van rá 2-3 év időtállóbbak?

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#105033) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, 100e Ft-ig keresek korábbi generációs üzleti modellt, ezeket néztem ki : [link] és [link] és
[link]

Általános használatra lenne, irodai munka, illetve 8 éves kislánynak tanulni, régi egyszerű játékokkal játszani.

(#105034) Khelben válasza natë (#105033) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Envy és a 3-as Latitude sosem volt üzleti. Marad a 2170p. De ha nem sokat mozgatod, akkor inkább 14-est néznék, 8460p-t pl. rendes i5-tel. A 3427U nem egy erőgép.

(#105035) Anulu79


Anulu79
addikt

Processzorból melyik a jobb telejesítményben? i3 vagy i5 ami jobban ajánlott?

(#105036) #82322432


#82322432
törölt tag

Erre javaslat? :)

(#105037) natë válasza Khelben (#105034) üzenetére


natë
nagyúr

Az említett oldalról tudsz ajánlani? :R

(#105038) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
unokatesóm laptopot szeretne
Vásárlás decemberben
Pénz 75k
Felhasználás internet, film, régebbi játékok
Játék bad company 2 és skyrim alacsony közepes grafika ha lehet
Kijelző mindegy
Lehet hogy néha lessz hordozva de nem valószínű
oprendszer nem kell
hdd 500 gb jó lenne, de min 320gb
Semmi egyéb kívánság
Használt a hardverapróról

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#105039) MineFox54 válasza natë (#105037) üzenetére


MineFox54
őstag

(#105040) MineFox54 válasza milkabrams (#105038) üzenetére


MineFox54
őstag

hardverapró helyett garis,számlás a laptopsystem.hu-ról? kb 99.9 százalékkal kisebb eséllyel vágnak át :)

(#105041) Khelben válasza #82322432 (#105036) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus UX303

(#105042) ronda


ronda
aktív tag

Sziasztok!
10-13 coll közötti új gépet szeretnék venni, minél előbb. Nagyjából vegyes használatra, játék nélkül (böngészés, néha egy film, és autódiagnosztika). Sokat lesz hurcolva. Jó lenne ssd-vel, de nem baj ha vinyó van benne. win 8/8.1 előny, de nem baj ha free dos. A gépre szánt keret rugalmas. Nem a legolcsóbbat keresem, hanem a leg megbízhatóbbat.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#105043) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Van egy 2 éves Lenovo G500-as laptopom. Vannak bosszantó hibái. Olvasom hogy a Lenovot sokat szidják, tehát ne is várjak többet ettől a Laptoptól? (Sokszor nehezen indul vagy el sem indul csak a Lenovo felirat jelenik meg). Gondolkodtam a cserén, mit tudtok ajánlani helyette? 140-150k körüli ársávban? Nem vagyok nagy gamer, COD2-vel játszom leginkább, jó lenne ha azt kellő FPS-el vinné. Illetve a lényeg a megbízható működés.

Köszi!!

(#105044) stigma válasza Marquess (#105019) üzenetére


stigma
addikt

Re. bocs nem vettelek észre hogy írtál. Játékok kilőve, csajnak lesz és szerintem max a legleterhelőbb művelet a Youtube lesz :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#105045) jimbim666


jimbim666
újonc

Sziasztok!

Jelenlegi munkahelyemen egy egész átlagos PC-vel dolgozom:
i3-2120 3.3GHz
8Gb mem
500Gb HDD
Nvidia Geforce GT 520
Viszont a távszervizekhez 3 27" monitorom van mind 1920x1080 felbontásban
Szervízmérnökként főleg a LogMeIn / TeamViewer / RDP-t, Skypeot és VPN-t használok, néha megynitok nézegetésre 3d-s összeállításokat eDrawings-al, valamint programkódot Matlab alatt...
Win7professional OP

Magáncélra saját laptopomon (céges nincs, így kiküldetésekre is ezt viszem) meg Videót nézek és Blendert futtatok, sajnos ez kicsit öregecske 3adik akksit veszem bele és ez is már csak 30percet bír...speckói szerintem nem lényegesek, több mint 5 éves, az akksin felül egy 128Gb-os ssd-t tettem bele és manjaro linuxot használok rajta.

Ezért gondoltam egy újabb gépet venni, amit mondjuk egy dokkoló állomással legalább két HD monitorra ráköthetek.
14" IPS monitorral szeretném (ez az a méret ami egész hordozóbarát, de még használható billentyűzete van) <258Gb SSD-vel valami i-s procival 8Gb memóriával, lehetőleg már ac wifivel
Márkák amiket eddig nézegettem: ASUS, HP, DELL, LENOVO

Játszani nem játszom, és olyan legalább 8 órát jó lenne ha elmenne böngészőhasználat, vagy dokumentumszerkeszté mellett (Blender renereléshez úgyis otthon vagyok hálózati feszültségen és nagy monitorral)

Ár limitet nem írok, mert elsősorban tájékozódnék, ha túl sok lehet nem is veszek (Lenovo Thinkpad X1 Carbon 3 800eHUF ért azért már sok), szóval olyan 500eHUF alatt.

Imre

Sometimes I wonder if people think free software is so fragile that if anyone who works on it ever touches non-free software, everything we built will crumble. I think our community and ecosystem is a lot more robust than that. -- Russ Allbery

(#105046) Mikulásbá válasza jimbim666 (#105045) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell Latitude E7440 vagy 7450.
Nekem most 7440 van,full HD,2x4 GB RAM,magyar vilbill.,i5 4310U procival.Dokkolóval simán ment 2 full HD monitor.Hamarosan-még az idén-eladó lesz,honosított,névre szóló garanciával.Dokkoló is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#105047) natë válasza MineFox54 (#105039) üzenetére


natë
nagyúr

Köszönöm!

A kettő közül a Dell-t látom jobb vételnek, jól gondolom?

(#105048) milkabrams válasza MineFox54 (#105040) üzenetére


milkabrams
őstag

Majd beszélek vele, mik az ajánlott típusok?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#105049) Khelben válasza Ozsi009 (#105043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Asus K501 úgy néz ki elfogyott mindenhol, úgyhogy most 200k alatt nincs ajánlott játékgép. Meg lehet próbálkozni Dell 5558-cal, de abban elég gyenge a 920M-es vga.

(#105050) Chaser válasza milkabrams (#105048) üzenetére


Chaser
titán

T510, 8540p, 8560p. Nem tudoma játékok gépigényét, 8540-ben elég jó az nvidia vga régebbi játékokhoz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.