Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#151001) Khelben válasza Albigator (#150999) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem igen, mert a G5 hűtése sokkal jobb. Hűtési teljesítményben is és hangra is, a Predator terhelve nagyon hangos lesz.

(#151002) psycroptic


psycroptic
őstag

No itt vagyok ismét, gyüjtöttünk még egy kicsit a kerethez, szóval a kérdés ismét:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

- Az elkövetkezendö hónapban.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

- Nagyon max. 1400€

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

- Elsődleges: Photoshop, Affinity(képfeldolgozás), másodlagos: játék, böngészés,Youtube,Netflix...stb.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

- World of Tanks, GTAV, fullHD

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

- Gondolom a színhelyesség miatt IPS, min. FullHD.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

- Alkalmanként lenne hordozva, de nem hiszem, hogy utazás alatt használatban lenne.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

- Win7 lenne a legjobb, de szerintem a Photoshop miatt a Win10 is megfelelő.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

- Gondolom Ps-hez min. 8 Gb memória de 16 Gb jobb lenne, SSD meg ~ 256GB

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

- Extra kijelzőhöz való csatlakoztatás elengedethetlen(Pl. Monitor/TV) Egy HDMI minimum kell, plusz USB az egérnek és a rajztáblának.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

- Új.

Ha jól olvastam az utóbbi hozzászólásokban ilyesmi felhasználásra a Dell G5 Volt ajánlva. Nekem is azt kell vadásznom vagy van jobb alternatíva? :R

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#151003) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok! Gépet szeretnék vásárolni, segítséget, tanácsot kérek, hogy mit/hol?

(1) 1 hónapon belül szeretném megvenni, de inkább 2 héten belül.
(2) max. 150 ezret szánok rá
(3) Excel fontos, hogy stabilan, gyorsan működjön rajta. Valamint a böngésző.
(4) nem játszok rajta
(5) 15" körüli FHD ha lehet, matt lenne a legjobb, de fényes sem baj.
(6) Elég sokat lesz hordozva teherautón, de utazás közben nem lesz használva, csak különböző megállóknál.
(7) Win 10 stabilan, gördülékenyen fusson
(8) Kis tárhely elég, de mindenképp SSD, optikai meghajtó nem kell. (SSD-t külön is hajlandó vagyok megvenni a 150K-n felül esetleg.)
(9) 1 hdmi legyen rajta
(10) elsősorban új gépet szeretnék.

U.i.: Tényelg az excel a legfontosabb, és hogy ne fél óra alatt álljon fel a rendszer egy leállítás után

Köszönöm előre is a segítséget!

(#151004) Albigator válasza Dhampir (#151000) üzenetére


Albigator
őstag

Thx, ezt észre se vettem volna.
Kb 8% különbség van a 2 között YT video alapján.
Ezt is megemlítem a leendő vásárlónak.

(#151001) Khelben

Oké, köszi. Az fennt írtakat is figyelembe kell venni, de még így is jobb választásnak tűnik a G5.

(#151005) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

SOS segítségre lenne most szükségem.

Hirtelen felindulásból elképzelhető, hogy kicserélném a tegnap vásárolt Predatorom egy Dell G5-re.
Elsősorban a jobb hűtés, jobb minőség, jobb akksi, szolidabb, komolyabb kinézet és dokkolhatóság miatt.

Erre gondoltam:
[link]

Annyi, hogy az enyémben egy Intel 660p 512 GB-os SSD volt ebben pedig egy 256-os hynix bc501 ssd lenne. Minden más egyezik. Elsősorban nem játékra használnám, hanem elemzőprogramok futtatása, filmezés, egyetem. Dell Latitude-om volt eddig, tetszett a jó minősége és a dokkolhatósága. Ebben viszont ha jól láttam nincs világító billentyűzet. Viszont van Thunderbolt. Ez ha jól értem megkönnyíti a dokkolhatóságot és hogy a későbbiekben majd egy gépet is rákössek.

Mit gondtoltok van értelme a cserének?

Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#151006) jtzk válasza jtzk (#151003) üzenetére


jtzk
tag

kiegészítés:
nem bonyolult excel műveletekről van szó, pár táblázat "töltögetése"

Köszi

(#151007) Khelben válasza CsMarc (#151005) üzenetére


Khelben
nagyúr

USB-s dokkolót tudsz tenni az Acerre is. De nyilván a G5 valamivel jobb gép.

(#151008) psycroptic válasza psycroptic (#151002) üzenetére


psycroptic
őstag

Egyébként ha Dell G5 videókártyájához a 1060-hoz nincs külön kiemelve, hogy max-Q, akkor az csak a normál GTX lehet?

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#151009) Mikulásbá válasza psycroptic (#151008) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább elírás a legtöbb esetben,érdemes nagyon utána nézni a gépnek.
Amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

(#151010) Khelben válasza psycroptic (#151008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem mindegyik maxq-s.

(#151011) nodar86


nodar86
csendes tag

Sziasztok!

(1) május végéig
(2) max 200.000
(3) Internet, Irodai programok
(4) -
(5) ~13", felbontás nem prioritás
(6) Ritkán lesz hordozva, nem fontos szempont
(7) Windows 10
(8) SSD 240Gb+, 4-8Gb RAM, optikai nem kell
(9) érintőképernyős, saját fizikai billentyűzettel (fix vagy leválasztható) rendelkező hibrid
notebook, amely támogatja a tollszerű adatbeviteli eszköz (aktív/passzív toll) használatát

(10) ennyiért persze használt, számla kell

A vastaggal kiemeltek sajnos pályázati feltételek, szóval nem tudok engedni belőlük. Tudom, hogy ennyiért valószínűleg nehéz találni megfelelőt, pont ezért írok, hátha tud valaki valami jót ajánlani. Kb. mindenből tudok engedni a vastagokon kívül.

Köszi,
nodar

[ Szerkesztve ]

(#151012) hramon94


hramon94
tag

(1)Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 220k
(3) Felhasználás? Irodai programok, Weblap szerkesztés, Filmnézés HDMI-ről
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Max 14'',IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Viszonylag keveset hordanám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB RAM,SSD, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Elsősorban új.

Egy kicsi kompakt gépet keresek ilyen kriteriumokkal mik a lehetőségeim?

(#151013) Linda1


Linda1
aktív tag

Sziasztok. Ez mennyire vállalható HP 15da0159nq Intel pentium5000, 15.6" HP 4Gb 500Gb.
Nem lenne játékra használva, excel, torrent amire kellene.

(#151014) psycroptic válasza Khelben (#151010) üzenetére


psycroptic
őstag

Ebben az árfekvésben Te is a Dell G5-öt mondanád?

PSNID: Tomy83PS

(#151015) Khelben válasza hramon94 (#151012) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 14 vagy HP Probook 430. Utóbbi jobb minőség, de drágább is.

(#151014) psycroptic : igen.

(#151011) nodar86 : lehet hogy ebben valamelyik tabletes topic előbb tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#151016) psycroptic válasza Khelben (#151015) üzenetére


psycroptic
őstag

:R

PSNID: Tomy83PS

(#151017) Déve


Déve
tag

Sziasztok,

Páromnak keresek laptopot:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, ügyintézés, stb
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem játszik :D
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14 colos a cél, matt kijelző!
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lenne hordozva rendesen, emiatt fontos hogy ne legyen túl nehéz, jó megjelenésű legyen a körülményekhez képest
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128Gb SSD elég kéne hogy legyen, nem kell optikai meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nope
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
jó állapotú használt, refurbished szóba jöhet, nem ragaszkodok az újhoz

Ha már márkákra kapnék pár tippet az is nagy segítség :) Köszönöm.

(#151018) Khelben válasza Déve (#151017) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude és HP Elitebook gépekből elég jókat ki lehet fogni ennyiért 12-es vagy 14-es méretben, akár IPS kijelzővel is.

(#151019) CsMarc válasza Khelben (#147897) üzenetére


CsMarc
tag

Szia!

Ezt régebben írtad, de mi a baj egyébként az Acer anyaghasználatával?

Nyilván sajnos nem értek hozzá, de most láttam egymás mellett a G5-öt és egy Predatort és nekem a 2. sokkal szimpatikusabb volt mind küllemben, mind anyaghasználatban, billentyűzetben és touchpad-ban is. Szerintem az utolsó 3 elég szubjektív egyébként hogy kinek melyik jön be.

Ma sem tudtam még dönteni a két gép között. :( A szívem a Predator az eszem a G5 felé húz.

(#151020) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Milyen notebookot javasoltok GTA V-höz és az új Need For Speedekhez?

(#151021) timirosicka


timirosicka
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250.000ft-ig

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(B)netezés,film nézés,film letöltés,world,excel(/B)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(B)nem játszok(/B)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(B)15,6'' inkább matt. Jelenleg 1366x768 TN-esem van,ettöl az új TN-esek jobbak,szebbek ugye?(/B)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset,házon belül

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(B)wind.10(/B)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(B)inkább ssd 256.Jó lenne a meghajtó,de mivel megoldható külsöröl,tudom mellözni(/B)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(B)HDMI,jó lenne világitós billentyüzettel,de elvagyok nélküle is(/B)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
(B)csak új(/B)

A házhoz jövös 3 éves garancia miatt föleg DELL és ACER-ban gondolkodom. A lényeg,hogy gyors,megbizható gépet keresek hosszú távra.Köszönöm

(#151022) Khelben válasza CsMarc (#151019) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem a Dell jobban összerakottabbnak tűnik. Tudom, az Acerben vannak fém felületek, de azok csak a borítás, alatta ugyanúgy műanyag van. És a Dell hűtése sokkal jobb, ráadásul halkabb is.

(#151020) timelord1987 : összefoglaló?

(#151021) timirosicka : Acer Aspire 5-ből egy IPS kijelzős darab lenne a legjobb. HP 15 és Dell Inspiron 5-ös sorozat is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#151023) timirosicka válasza Khelben (#151022) üzenetére


timirosicka
tag

És a Dell vostro 3578?

(#151024) Khelben válasza timirosicka (#151023) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, hogy abban van-e ips kijelzős, szerintem nincs. Bár most a Dell eléggé nyomul ezen a téren, egyre több gépbe tesz.

[ Szerkesztve ]

(#151025) timirosicka válasza Khelben (#151024) üzenetére


timirosicka
tag

Nem,TN-es,de ezt leszámitva jónak tünik.Ezek az új TN-esek már azért jobbak,mint a régiek ugye? A mostani gépemen csak 1366x768 és annyira nem rosz,már megszoktam.leszámitva ha egy picit oldalról nézem a filmet,akkor a fekete részek eléggé átváltanak.

(#151026) Khelben válasza timirosicka (#151025) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek az új TN-esek már azért jobbak,mint a régiek ugye?

Hát... nem. Van, amelyik még rosszabb is.

(#151027) Tikakukac válasza timirosicka (#151025) üzenetére


Tikakukac
titán

12,5 éves gépek lemossák a mai TN paneleket.

Csak a jegyzőkönyv kedvéért, aki nem hiszi el, hogy padlófékes fejlődés van, ha üzletről van szó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#151028) timirosicka válasza timirosicka (#151021) üzenetére


timirosicka
tag

Még azt elfelejtettem,hogy hosszú távra elég a 4gb Ram vagy inkább 8gb-osat válasszak?Ez miben mutatkozik meg?A teljesitményben vagy gyorsaságban?
És 2 vagy4 magos?

[ Szerkesztve ]

(#151029) Tikakukac válasza timirosicka (#151028) üzenetére


Tikakukac
titán

A lapozófájl kiakasztásában :B

Nagyon kimérten el lehet lenni SSD-vel 4 gigával. De a 8 kelleni fog ha megy a multitask.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#151030) mp54 válasza timirosicka (#151028) üzenetére


mp54
senior tag

Én is hosszú távra, általános célra kerestem és vettem Acer Aspire 5 51G-t.
Nálam 3 fő szempont volt:
-FHD, IPS, matt kijelző
-világítós billentyűzet
-legyen benne SSD.
Amit vettem: i3, 8 GB RAM, 1 TB HDD, 128GB SSD

(#151031) Albigator válasza Khelben (#151026) üzenetére


Albigator
őstag

Ezek nem csak a laptopokra vonatkoznak egyébként ugye?
Majd a közel jovőben szeretnék venni gamer monitort (legalább 144 Hz) és a legtöbb még mindig TN paneles, aztán VA a leggyakoribb és csak utána következik az IPS.
Tudom itt ez nagyon off nem is ajánlást várok monitorra (ugyis van rá topik tudom), csak magáról a panel típusokról gyüjtök infókat.

(#151032) patus4444


patus4444
csendes tag

Sziasztok,

A következő dologban kérném szíves segítségetek: jelenleg egy Dell Vostro 5568 (i5 7200U, 8GB DDR4 RAM, 1TB HDD) notit használok, ami még 2020. februárig garanciális. Viszont azon gondolkozok, hogy most még nagyjából árában eltudnám adni talán, és lehet lecserélném az alábbiak szerint: (mondjuk bevallom őszíntén csakis olyan esetben, ha minimum valami hasonló tulajdonságút tudnék vásárolni, mert megvagyok elégedve vele egyébként. Tehát ha esetleg azt tanácsoljátok hogy inkább érdemes megtartani, akkor én az előtt is teljes mértékben fejet hajtok!)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, akár már a napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
120-130 ezer forint (de ha olcsóbban is lenne valami, az sosem baj!)
(3) Felhasználás?
Irodai programok, netezés, filmezés + kis zeneszerkesztés talán - lényeg, hogy grafikai dolgokra nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem lényeges, mert monitort használnék mellé (tehát ez lehetőleg ne drágítsa)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyáltalán nem, asztali gépként használnám
(7) Operációs rendszer?
Windows (előre telepített operációs rendszer nem szükséges)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 500GB HDD, de 1TB preferált (esetleg 250GB SSD + ehhez még 500GB HDD, de csak az esetben ha másképp nem megoldható - mert amúgy az SSD számomra szükségtelen és csak feleslegesen drágítaná..)
Minimum 8GB RAM
Optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Minimum i5-ös proci, de akár i7-es is lehet (ha belefér az árba)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet használt is, ha van rá minimum fél év garancia (de jobb lenne az új - valami régebbi típus ami raktáron maradt esetleg, vagy ilyesmi..)

Előre is hatalmas köszönet a segítségért, és további szép napot kívánok : )

Üdv:
Zsolt

(#151033) Tikakukac válasza Albigator (#151031) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt olyan nem is olcsó BenQ moncsim, ami IPS létére olyan szutyok szemét volt, hogy a fal adta a másikat.

Bármit lehet venni. Bármit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#151034) Pew válasza Pew (#150996) üzenetére


Pew
tag

Erre valami jó tanács? :)

(#151035) Khelben válasza patus4444 (#151032) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem még tartsd meg a garancia végéig.

(#151034) Pew : sok gépelésre inkább HP Probookot vennék, nem Inspiront.

[ Szerkesztve ]

(#151036) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok!
Egy újabb notebookra lenne szükségem, s mivel pár hete is tudtatok segíteni ismét megkérdezném mi lenne az optimális választás.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Március hónapban bármikor.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-180 ezer forint környéke.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai, illetve otthoni felhasználás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14 coll lenne ideális, de ha irreálisan drágább, akkor 15,6 is lehet.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordozva lesz naponta munkába, de utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi op. rendszer nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM 8 GB ha lehet, ha nem akkor 4GB és tudjak még bele rakni 4 GB-ot
legjobb az lenne ha 2 tárhely lenne benne (pl. M.2 + SATA, vagy 2 x SATA, az egyik értelemszerűen akkor az ODD helyére optibayjel)
FONTOS, hogy a RAM és SSD beépítesek otthon se járjanak garanciavesztéssel.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen rajta, viszonylag jó akku idő
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Köszönöm a segítséget ismét :R

[ Szerkesztve ]

(#151037) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok!

Apósomnak szeretnék laptopot venni. Teljesen alap gép kellene, mindenképpen új.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 85 ezer Ft
(3) Felhasználás? Netezés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? N/A
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" (1366x768), többi mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimálisan lesz hordozva, utazás közben nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell, megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500 HDD elég, 4GB RAM, DVD író/olvasó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) N/A
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#151038) btudos válasza zyndar (#151037) üzenetére


btudos
veterán

85 000 Ft-ért ne akarj új gépet venni. Ha apósod eddig nem átkozott, majd utána fog.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#151039) Regirck


Regirck
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
¤ Elkövetkezendő fél évben, egyelőre csak informálódok vagy ha valami bestbuy akkor lehet lecsapok rá.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
¤ Nagyjából 200-300eFt.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
¤ Leginkább programozás, de ha ritkán játszanék is (egy mx150 vagy mx250-es nvidia számomra elég).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
¤ Régebbi játékok, ott sima HD és low nekem elég.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
¤ 14" FHD és matt IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
¤ Napi szinten, de utazás közbe soha.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
¤ Windows 10 és linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
¤ SSD minimum 512GiB vagy 256GiB és mellé egy 512GiB HDD
¤ RAM minimum 8GiB később bővíthető legyen 16GiB-re

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
¤ HDMI
¤ "Villágítós" billentyűzet

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
¤ Csak új.

Jelenleg egy lenovo ThinkPad T440-est használok (nagyon szeretem), de lassan elérkezettnek tartom az idejeét lecserélni és már szemezgettek az utóddal.

Elégé intel és nvidia párti vagyok, továbbá márka tekintetében a dell és lenovo amit preferálok, de jó ajánlat esetén ez változhat.

[ Szerkesztve ]

(#151040) zyndar válasza btudos (#151038) üzenetére


zyndar
tag

Mi lenne a belépő szint?

(#151041) Khelben válasza zyndar (#151040) üzenetére


Khelben
nagyúr

130k körül HP 250 G6 vagy Dell Vostro.

(#151039) Regirck : ennyiért nem fogsz olyan gépet kapni, ami játékra és programozásra is jó és ráadásul 14-es. HP Probook 440-et tudsz venni, de abban csak integrált vga van.

[ Szerkesztve ]

(#151042) mp54


mp54
senior tag

Bocs az off-ért, de:
Ajánlott-e egy laptopot (új, Acer Aspire 5) tengeren túli repülőre, kemény fedelű bőröndben feladni? Sérülésveszély miatt kérdezem. Ez lenne a kényelmesebb...
Vagy vigyem inkább a fedélzetre kézi poggyászban (15,6")?
Kösz!

(#151043) tboj válasza mp54 (#151042) üzenetére


tboj
tag

Ez itt nagyon off szerintem, de mindenképpen kézipoggyászban vidd.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#151044) Tikakukac válasza mp54 (#151042) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a törés a gond, hanem a lopkodás.
Én biztosan felvinném, minden mással együtt, ami érték és pénz stb.

Regirck: T450 touchpad mod nélkül mondjuk a T440 és szeretés érdekes kombó, de te tudod.
Ennyiért újban biztosan nem kapsz ilyesmit. A 2 gennel ezelőtti Latik extrém kifutós, fapados, de már NV karis gépei voltak 300k-ért. HD TN-el és HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#151045) Reaper


Reaper
őstag

Anyumnak kellene laptopot néznem születésnapjára, egy régi vacakot cserélnek le és egy gondozás és akadás mentes gép kéne, sok netezésre, családi videók és képek nézegetésére, valamint a sorozatait is nézné rajta.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200 körül, amennyi kell.
(3) Felhasználás?
Netezés, youtube és film nézés, kép nézegetés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék kizárva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, matt, IPS előnyben.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan, leginkább asztalon lesz használva, hol itt hol ott.
(7) Operációs rendszer?
Win 10 előny, de ha nincs, akkor veszek külön.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD rendszernek + HDD filmeknek, képeknek. Ha az SSDt bele tudom rakni külön az is megfelel.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Fehér legyen és "szép", ha lehet könnyű, női laptop lesz. HDMI, de gondolom ma már ez alap. Billentyűzet világítás jó lenne, de nem létszükséglet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Ezt a kettőt találtam, egyiket itteni ajánlás, az olcsóbbról viszont itt nem találtam semmit. Ezek közül valamelyik, vagy van ennél jobb is a fenti igényekre?
HP 15-da0035nh 4TU50EA
HP Pavilion 15-CS0005NH 4TU72EA

Köszi!

(#151046) Khelben válasza Reaper (#151045) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jobbat nem fogsz találni ezeknél ennyiért. A fehér 2-3 hónap után inkább átok lesz, mint előny. A Pavilion szerintem jobb választás lenne, főleg az IPS kijelző miatt.

(#151047) Reaper válasza Khelben (#151046) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi szépen, akkor megpróbálom a Pavilont beszerezni, bár, ahogy látom, a legtöbb helyen ez a lila van.
Igazából, ha fehér kitételt kiszedjük, akkor nagyobb lesz a választék, vagy nem számottevően?

(#151048) Khelben válasza Reaper (#151047) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem lesz nagyobb, csak könnyebben találsz gépet.

(#151049) mJoeyy


mJoeyy
újonc

Sziasztok!
Tudom, sok ilyen kérdés érkezik, de a segítségetekre szorulok.
Egy időtálló gépet szeretnék összerakni munkára és multiplayer játékok használatára, de még nem döntöttem el, hogy laptop, vagy PC legyen az.
Az egész gépre (monitorral, perifériákkal együtt) 400e Ft-ot szánnék.
Az ebből az árból a lehető legtöbbet szeretném kihozni, azonban különleges igényeim nincsenek. (Nem kell sem Crossfire sem SLI támogatás, stb.. )
Emellett laptopban is gondolkoztam, a munkából adódóan kézenfekvőbb lenne egy hordozható gép, de itt már 400-450-ig mennék el, hisz ezalatt nem igen találni megfelelő laptopot.
Ha már laptop..
Mit gondoltok erről a konfigról?
Acer Predator Helios 300:
17,3" 1920x1080 IPS LED 144Hz képfrissítéssel
Intel Core i7-8750H Hexa Core + Hyper-Threading (9M Cache, 2.2-4,1Ghz)
16GB DDR4 2666Mhz RAM (dual channel 2x8GB)
256GB SSD / 1TB HDD
Nvidia GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Ez a konfig nekem 450-60e Ft-ba fájna. Mennyire éri meg ennyi pénzt kiadni egy laptopért?

Malecz Joci

(#151050) jtzk válasza jtzk (#151003) üzenetére


jtzk
tag

Erre valaki esetleg?
Köszi :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.