Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#45001) Chaser válasza mulatosdj (#45000) üzenetére


Chaser
titán

Dell 5521 ulv i5+HD8xxx vga 15xk--ért 3 év garral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45002) AxBattler válasza mulatosdj (#45000) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell Inspiron 5521
Lenovo IdeaPad Z500

Más. Ez a G700 ennyiért elég pofás lesz! :K
GT 720M egész tűrhetően teljesít.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45003) Pocok256 válasza stratova (#44996) üzenetére


Pocok256
veterán

Azon gondolkodok, hogy megéri e egy ilyen gépre cserélni a z500 as laposomat :U

Csaj ugye ez A8-4500 nem pedig A8-5550 ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45004) Dhampir válasza Pocok256 (#45003) üzenetére


Dhampir
félisten

Én lecserélném. :D

(#45005) AxBattler válasza Pocok256 (#45003) üzenetére


AxBattler
félisten

Én cserélném.
AMD + Probook = Bódottá' :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45006) Pocok256 válasza Dhampir (#45004) üzenetére


Pocok256
veterán

Én is ha nem félnék ennyire a cpu limittől a régi A8 as cpu m nál iszonyatosan sokat szívtam azzal, hogy minden 1 magra volt optimalizálva és emiatt a játékok 90% -a összevissza szaggatott...

AxBattler

Igen probookra már rég fáj a fogam :B

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45007) stratova válasza Pocok256 (#45003) üzenetére


stratova
veterán

Hát..(tal nem illene kezdenem mondatot). Szorítok a kisebbik gyártónak, de legfeljebb akkor ha érdemi minőségbeli pluszt ad, mert teljesítményben elmarad a mostani gépedtől, kicsit még az Inteles 450-es is (GPU-ban).
Én az új Probook B-re várok rendületlenül, mivel nem méltóztattak A10-est forgalmazni idehaza, most már Kaverivel :D

[ Szerkesztve ]

(#45008) Dhampir válasza Pocok256 (#45006) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor ne cseréld le, és nem fogsz félni. :D

A ProBookok nem játékra valók. :(

[ Szerkesztve ]

(#45009) Siobahn válasza TheProb (#44999) üzenetére


Siobahn
csendes tag

Szia! Én most vettem 199-ért z500-at gt740-el, i5 3230, 8gb rammal, OS nélkül. Kereskedésbe ezen a héten rendelte haver, szóval szerintem még kapható.

- Siobahn -

(#45010) Pocok256 válasza Dhampir (#45008) üzenetére


Pocok256
veterán

Laptop nem játékra való mégis :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45011) Dreadloord válasza Pocok256 (#45010) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Rome 2-őt mostanig nyomtam z500-ason, mindent ultrára állítva szaggatásmentesen ment, csak 40. körtől sokat tölt sajna még mindig, de ez nem a laptop teljesítményén múlik, hanem h félkészen kiadták a játékot:)

[ Szerkesztve ]

(#45012) Pocok256 válasza Dreadloord (#45011) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó neked nálam a shogun 2 is már játszhatatlan kategória volt pedig nem volt maxon a graf .... Persze én full hd ba tolom... Az alatt ugyan értelmetlen szerintem a grafikai részletesség mert úgyse látod olyan kis felbontáson :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45013) Andrew1025


Andrew1025
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek, laptop/notebook vásárlásban.

(1)Minél előbb
(2) 120-140ezer forint alatt!
(3) Főleg tanulás céljából CAD-program hozzá tartozik a szakmámhoz, de játék (counter-strike:global offensive) , PhotoShop, videó renderelésre.
(4) -
(5) Egyaránt fontos mind a kettő, de inkább legyen teljesítmény barát.
(6) -
(7) Átlagos méretek.
(8) -
(9) Nem fontos
(10) Minél nagyobb, 1terrás lenne a legjobb, RAM annyi amennyi szépen futtatja a fentebb írt programokat.
(11) Webkamera
(12) Igen
(13) Nincs
(14) kizárólag új

előre is köszi szépen a vissza jelzést.

(#45014) Dhampir válasza Pocok256 (#45010) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem azért, mert nem lehet egy ProBookkal játszani. Elég jól lehet, persze attól függ, hogy melyik játékot.
Ám teljesítményigényes, új játékokkal már lehet, hogy hadilábon állnál, főleg igényeidet tekintve. :D

(#45015) Dhampir


Dhampir
félisten

"Költséghatékony" Dell Inspiron, Lenovo IdeaPad és egyéb szerény igényeket kielégítő laptopok billentyűzetéhez ajánlom: :D

(#45016) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, nagyjából 1 hét után megfejtettem a K56BC legendáját, hogy miért is nem olyan K-s Asus érzés és mitől olyan jó. Gyerekek. Ez valójában egy nagyon kicsit púderezett, kicsit gyengébb belsővel és panellel rendelkező N56. Ennyi a nagy titok, most így hajnal egykor jöttem rá :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45017) dunc


dunc
nagyúr

Ismerösöm keres 140-150 ért új laptopot, hd anyagok lejátszása, hdmi kimenet 15,6 os méret,és a teljesítmény fontosabb mint a megbízhatóság.

(#45018) capafog23


capafog23
őstag

Segítséget szeretnék kérni laptop vásárlásba, a cégem nyert egy pályázaton, most derült ki és laptopot is kell venni a pénzből, szóval sürgős az ügy, előre is köszönöm a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül, vagyis a következő héten
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 135ezer ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Csak irodai alkalmazások (office) illetve internet. Semmi egyéb.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Semmi játék.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Jobb lenne op rendszer nélkül.

Nincs semmilyen kinézett gép, mert nem vagyok nagyon otthon a témában.

(#45019) Pano válasza capafog23 (#45018) üzenetére


Pano
addikt

Esetleg ez (?)

Szerintem a leírt célnak tökéletesen megfelel + 3 év gar és ár/érték is jó.

[ Szerkesztve ]

(#45020) btudos válasza capafog23 (#45018) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook A532

Minosege koroket ver a 3521-re, matt kijelzos, megbizhato darab.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45021) jagyugyaerik válasza btudos (#45020) üzenetére


jagyugyaerik
tag

+1

(#45022) dunc


dunc
nagyúr

Ezt megéri e 145000 be ? samu

(#45023) btudos válasza dunc (#45022) üzenetére


btudos
veterán

Nem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45024) dunc válasza btudos (#45023) üzenetére


dunc
nagyúr

Nagyon tetszik ismerősnek a kinézete, és a bill. is! Mi a gyenge pontja, vagy túlárazott? A HD anyagokat vinné, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#45025) Chaser válasza dunc (#45024) üzenetére


Chaser
titán

HD videokat minden mai gép viszi:) Ezért az árért kapsz jobbat, ennyi. De ha a design miatt ez kell akkor ez kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45026) capafog23 válasza btudos (#45020) üzenetére


capafog23
őstag

Tudnál linket adni? mert a google nem a barátom, csak drágább modelleket ad ki erre.

Esetleg ha rá tudnék még dobni 10-15 ezret megérné? jelentős változás ebben az árkategóriában?

(#45027) dunc válasza Chaser (#45025) üzenetére


dunc
nagyúr

Elsőre ezt választotta ki! Az mm be néztük meg, és 145 be tudjuk beszerezni win8 al! Nekem az usb3 ami kicsit hiányzik , ebbe a kategoriába már elvárható, ami még tetszik egy csavarral hozzá lehet férni a HDD, ram-hoz, és a csavar nincs leragasztva :)) Ézetre is elég fürgének tűnik. Mobil cpu ba nem vagyok otthon ez az I3 mennyire jó, egy b960hoz pl?

(#45028) Chaser válasza dunc (#45027) üzenetére


Chaser
titán

Erősebb nyilván, de hétköznapi használatban nem feltétlen tűnik fel. PS-nél már biztos. Olyan mint egy asztali ivy i3, csak alacsonyabb órajellel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45029) stratova válasza capafog23 (#45026) üzenetére


stratova
veterán

Katt én legfeljebb vennék hozzá +1 év garanciát mert nem drága Fujitsunál, de azt sem kell azonnal megvásárolni.

(#45030) BBéci válasza dunc (#45017) üzenetére


BBéci
titán

"Ismerösöm keres 140-150 ért új laptopot, hd anyagok lejátszása, hdmi kimenet 15,6 os méret,és a teljesítmény fontosabb mint a megbízhatóság."

Arra a célra egy 30-40000 forintos médialejátszó összehasonlíthatatlanul jobb választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45031) hoffman_ válasza BBéci (#45030) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha az kéne neki, akkor valószínűleg abba a topicba írt volna, nem a notisba :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45032) dunc válasza BBéci (#45030) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem voltam alapos, arra is, és net, film, munkastb :))

(#45033) BBéci válasza dunc (#45032) üzenetére


BBéci
titán

Úgy más más a leányzó fekvése.
Ettől függetlenül , amit a médialejátszókról írtam, az tény, magam is beleestem abba a hibába, hogy laptopról akartam full HD filmeket küldeni tévére, vetítőre. Két hét kínlódás után médialejátszóra váltottam, azóta vigyorogva, boldogan nézem a filmeket és feleségem is tudja kezelni. Pedig a Pavilionhoz még távirányítót is adtak, nem egyet, kettőt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45034) stratova válasza BBéci (#45030) üzenetére


stratova
veterán

Már ha nem szeretne az ismerős ezetenként út közben vagy másutt is filmezni.
Szerk.: Hmm szomorú ha vesszőfutásod volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#45035) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Imádott laptopom elhalálozott(GPU hibás lett),és nem biztos hogy javítható.
Egyenlőre csak érdeklődnék,mire lenne érdemes lecserélnem az alábbiak alapján.

Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kb. 6 hónap
Maximális keretösszeg Ft.ban? 150 k.
Felhasználási kör? Netezés,filmnézés,zene,film konvertálás,ritkán játék is.
Játékra használnád-e? Igen(Euro Truck Simulator)élvezhető felbontásban,részletességgel.
Mi a fontosabb,minőség vagy teljesítmény? Kb.fele fele,de asztaliként használnám,tehát nemlényeges ha nem bírja a hurcolást.
Szeretnél bele SSD-t? Nem,a jelenlegiben az van.
Kijelző mérete,felbontása,fényes vagy matt?Lehetőleg 17" kijelző,mindegy hogy matt vagy fényes,lehetőleg LED világítással.
Notebook tömege? Nem számít,asztaliként lenne használva.
Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op. rendszer nélkül.
Tárhely,memória mennyisége,ill optikai meghajtó Tárhely nem számít,memória min. 4 GB,optikai meghajtó jó lenne.
Egyéb kívánság? Beépített WiFi,blooteooth,webkamera,mikrofon,2 HDD beszerelési lehetőség.Esetleg bill.világítás,de ez nem feltétel.
Eddig kinézett notebookok?[link]
[link]
Használt gép is szóba jöhet?Igen,ha megbízható eladótól kapnám.Használt gép esetén apróbb hiányosságok(pl.HDD,bloteooth nélkül) is vásárolnák.

Előre is köszönöm a segítséget.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45036) Chaser válasza NEMO1968 (#45035) üzenetére


Chaser
titán

Kb 5 hónap múlva gyere vissza:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45037) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Razer Blade laptop-hoz hozzá lehet jutni valahogy a magyar kereskedéselókben, vagy max Amazon, Ebay?

(#45038) BBéci válasza stratova (#45034) üzenetére


BBéci
titán

Laptop kijelzőjén full HD filmeket nézni erős mazochizmus, ahhoz legalább 50 colos plazmatévé és házimozi hangrendszer való. SZVSZ.
A Házimozi erősítő... a Milyen asztali médialejátszót? és a Plazma TV topikok a törzshelyeim, gondolom látszik. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45039) stratova válasza BBéci (#45038) üzenetére


stratova
veterán

Nézelődtem már korábbal a törzshelyeiden (hónapok óta kerülgetem ugyanis a TV/projektorvárlást mint mozi alternatívát, mert oda már csak füldugóval mennék). De na neki csak és kizárólag filmezésre kell céleszköz esélyes, hogy nem ebbe a topikba tér be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45040) Chaser válasza BBéci (#45038) üzenetére


Chaser
titán

T60 IPS a hasamon, vagy egy jobb FHD TN..nem éreztem magam mazochistának :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45041) kyleoplon


kyleoplon
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni az alábbi paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Októberben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
300.000
(3) Felhasználási kör?
CAD, ArchiCAD, InDesign, 3DMAX, renderelés. tervező programok... ilyenek.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem játszom.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Jó lenne. De nem létfontosságú.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14 vagy 15 col. FullHD. Kijelző mindegy.
(8) Notebook tömege?
Minél kisebb.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle. De ha azzal van, hát üsse kő.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely min 500 GB. Ha SSD akkor 300 alatt. RAM min 4 GB. Optikai meghajtó kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI alap. Webkamera is.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
-
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

Köszönöm a segítséget!
Üdv,
kyle

(#45042) Chaser válasza kyleoplon (#45041) üzenetére


Chaser
titán

Dell E6530, vagy ha tréfás számla nem kell egy tag árul új M4700 precisionokat 290-ért, na az már tuti:) Nem mintha 6530-cal baj lenne,

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45043) BBéci válasza Chaser (#45042) üzenetére


BBéci
titán

Tréfás számla nekem sem kell, de 3 év garancia feltétlenül. Hová, kihez forduljak? Tudok egy helyet, de ott viszonylag kicsi a választék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45044) runner 125 válasza BBéci (#45038) üzenetére


runner 125
nagyúr

..továbbra is Pana palzma fan vagy? :D

_

Gyerekek, ez a K56 nagyon ott van a szeren. Tuti olvassák - Google fordítóval ;] - a forumot az Asus mérnökök. Tök olyan érzésem van, h "nah most akkor odabszunk a rendszernek, mindenkinek aki leírta a "K szériát". :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45045) brumi1024 válasza runner 125 (#45044) üzenetére


brumi1024
veterán

Erről van szó? Kicsit almás lett a bele, de ha már többen írják, hogy elég jó, kiváncsivá tettetek.

(#45046) LK


LK
addikt

Sziasztok!

Véleményt kérnék erről:[link] Azon gondolkoztam,hogy ssd-vel és +2Gb rammal kérném.
Néztem más gépeket is ugyanerről az oldalról,de kicsit tartok az Intel GMA 4500MHD-tól.Nem ismerem a teljesítményét.
Netezésre,néha filmnézésre és pl. World of Tank-ra használnám,komolyabb játékra nemigen.
Mit gondoltok? Ha van jobb ötletetek ennyiért,szóljatok. Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#45047) runner 125 válasza brumi1024 (#45045) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jahm, arról.

Kb. minden javítva ami korábban a K széria gyengesége volt. Talán egyedül a zsanér a megszokott minőség/erősség, de a ház, fedlap masszívsága ebben a kategóriában kiemelkedő. A billentyűzet olyan amilyen - Lenovo színvonalat nem éri el, de hullámzásról szó sem eshet.
Nézz meg egyet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45048) erika53 válasza BBéci (#45043) üzenetére


erika53
csendes tag

Ugyan ezt megkapod jobb áron is ugyan ezekkel a paraméterekkel és garival...

[ Szerkesztve ]

(#45049) Chaser válasza LK (#45046) üzenetére


Chaser
titán

Nem rossz gép, felbontás sztem elírás, 1680x1050-es. 4500MHD egész jó, persze nem játékra. DXVA ready és flasht is gyorsít már. T500 van nála még kicsivel többért 4GB rammal, intel 4500+ati 3650 lekapcsolható vga-val ui. felbontásos verzióban. Sztem az jobb választás.

szerk: BBéci : Keresőbe M4700 és voálá' . Átvétkor ST alapján online tudod ellenőrizni a gart és minden egyebet. Ennyiért ajándék kategória.

szerk2: erika53 : Mit kap meg és hol ugyanannyiért jobb paraméterekkel garival?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45050) BBéci válasza runner 125 (#45044) üzenetére


BBéci
titán

A jó képminőséget tartom a legfontosabbnak és abban nincs ellenfele a Panasonic plazmatévéknek.

Ezek szerint vegyek K56-ot? Van annyira erős a 3217U, mint a 3230? Keveslem az 500 gigás HDD-t és a 4 GB RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.