Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#85001) Tikakukac válasza Speede05 (#85000) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon lapos-kemény billzet van bennük, én 20-25k karaktert szoktam 1 gépen tesztre leütni, volt ahol nem tudtam befejezni, mert fájt a kezem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85002) ivana válasza Speede05 (#85000) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk a zenbookon nem hinném, hogy túl jó programozni. De ez már jobb.

(#85003) Khelben válasza Tikakukac (#85001) üzenetére


Khelben
nagyúr

Meg mondjuk a programozás nem csak gépelésből áll, hanem esetleg olyan hardverigényből, amire egy energiatakarékos cpu nem elég. Emellett én mindig abból indulok ki, hogy munkagépet 3-5 évre veszek és az alatt nem akarok rajta kopást meg fényesedést látni sehol.

(#85004) Speede05 válasza Tikakukac (#85001) üzenetére


Speede05
tag

20-25k karakter rengeteg. Én napi min 8, de inkább 10-12 órában fejlesztek, viszont 3-400 sornál ritkán írok többet naponta, és a fejlesztőkörnyezetek java támogatja az automata kiegészítést... Ez maximum 10-12e karakter, és ennél jóval kevesebb leütés. Na meg azért néha meg kell állni gondolkozni, debugolni, tehát nem egyhuzamba gépel ennyit az ember. Szerintem zenbookon is lehet kényelmesen fejleszteni, ami fontosabb, hogy ne melegedjen. Annál rosszabb nincs, mikor gépelés közben izzad a kezed, és forrósodik a csuklód.

Én jövőhéttől MBPro-n fogok fejleszteni egy üzleti Fujitsu mellett. Majd írok egy összehasonlítást róla... Szerintem még kevesebb billentyűvel is a pro fog nyerni :DD

(#85005) Chaser válasza Speede05 (#85004) üzenetére


Chaser
titán

És ha mailt akarsz írni, vagy ide írsz, azt is ótómata' csinálja? Sok mindent megmagyaráz... ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85006) Speede05 válasza Chaser (#85005) üzenetére


Speede05
tag

Hányszor írtál novellát mailben, vagy fórumban? ;] Mellesleg 1-2e Ft-ért olyan klaviatúrát veszel hozzá, amilyent szeretnél.

(#85007) Chaser válasza Speede05 (#85006) üzenetére


Chaser
titán

Elég sokszor....persze lehet hozzá venni billzetet, monitort, csak akkor nem 300k kategóriában keresgél az ember meg nem azon akar dolgozni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85008) F-ECT$


F-ECT$
titán

Nagymamámnak keresek notebookot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb 2 héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150e Ft, persze egy kis mozgástér van benne.

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Semmi proci terhelő: internetezés, filmnézés, zenehallgatás, skype.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Max windows játékok (pl. Pasziánsz), esetleg netes szintén nem erőforrás igényes játékok (pl. Farmerama).

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mivel már nem lát túl jól, így méretben 15+, felbontás "mindegy", inkább matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak lakáson belül lenne használva, nem lenne utaztatva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows (8).

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Én SSD párti vagyok, és mivel sok cucc nem lenne rajta tárolva, ezért lehet más nem is kellene bele (60-120 GB). Memóriából gondolom erre kb elég 4 GB, optikai nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera kellene.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsősorban újban gondolkozok.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#85009) Khelben válasza F-ECT$ (#85008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A544, azt írják, hogy február közepén érkezik és kb. minden igényedet kielégíti, kivéve hogy nincs hozzá gyárilag Win8.

(#85010) Pimpő válasza Chaser (#84995) üzenetére


Pimpő
tag

Miben jobb a Fujitsu a Zenbooknál?

Más:
Ebben a videóban vmi olyasmit magyaráz a csaj, hogy a gépben van egy normál SATA HDD vagy SSD és egy mSATA slot.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy tehetek bele egy mSATA SSD-t és egy normál HDD-t, amit a rendszer két külön vinyónak fog látni (pl. /dev/sda és /dev/sdb)? Vagy ezt csak vmiféle caching SSD konfigurációhoz lehet felhasználni? A videón egyébként nem úgy néz ki az az mSATA foglalat, mint amire rá lehetne csatlakoztatni vmit.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#85011) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, szeretnék egy új laptopot, max 160ezer a keret, mi a legjobb manapság ennyiért, nvidia videkórtya előny lenne, mert olyan tervező programot használnék rajta, ami azt preferálja. köszönöm

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#85012) makoss válasza Red@Arc (#84985) üzenetére


makoss
addikt

Én is!
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#85013) Khelben válasza Tommy7 (#85011) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglaló... kérdések...

(#85014) Achmed51


Achmed51
csendes tag

Ismerősöm szeretne gépet venni, Apple macbook air 13’ amit eddig kinézet és az igényeit kielégítené, de az IOS nem tetszik neki, mindig Windows-os volt! Tudnátok hasonló gépet ajánlani?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
260.000huf
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskolai dolgok (beadandó: java, c++), zene, filmnézés, internetezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13’ vagy 14’
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 3-4 lenne hordozva, utazás közbe nem lenne használva! Legyen könnyű a gép
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell!
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD min 128GB legyen, HDD is kéne! Ram min: 4GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#85015) Mr K válasza Tikakukac (#84953) üzenetére


Mr K
senior tag

Csatlakoznék (én asztali gépnél is hasonló kiosztású billentyűzetet használok), de azért így sem tökéletes szvsz: normális méretű fel-le nyílra így sem futotta (rövidebb shift mellé befért volna, ha már mindenképp ragaszkodnak hozzá, hogy vonalban legyen az alja), a 0 (akarom mondani a ` ) még mindig nyomorított, és a funkció billentyűk is lehetnének nagyobbak.

Sajnos a(z ajándékba) kinézett ProBook 450 layout-ja is hasonlóan béna, bár ott a numpad-on vanak rendes méretű kurzormozgató és vezérlő billentyűk (végül is a 80-as években az XT/AT billentyűzet is hasonló volt), de az újmódi fejlemények közül a menü gomb alighanem akkor is nagyon hiányozna.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#85016) Khelben válasza Achmed51 (#85014) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tegyen rá windowst, nem nagy ördöngösség. 260-ért amúgy hol lehet kapni Air 13-at? Mert 300 alatt sehol nem látok.

(#85017) Achmed51 válasza Khelben (#85016) üzenetére


Achmed51
csendes tag

Használtan lenne úgy hogy még van rá fél év gari! Én is ezt mondtam neki de kért hogy kérdezzem meg! Kevés a 128Gb ssd és egyből még egy windowst is tenni rá, nem akarja!

(#85018) hoffman_ válasza Achmed51 (#85017) üzenetére


hoffman_
nagyúr

használtan itt az aprón jobb kondíciókkal is vannak Apple gépek, javaslom, nézzen szét, ha ragaszkodik hozzá. pont ma szörföztem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#85019) Achmed51 válasza hoffman_ (#85018) üzenetére


Achmed51
csendes tag

Pont ez az! Ha lehet akkor nem kell neki Apple, a kérdés hogy mit lehetne akkor 260e! :)
Köszi

(#85020) ivana válasza Achmed51 (#85019) üzenetére


ivana
Ármester

Használtan? Gyakorlatilag bármi, latitude, TP, elitbook :K

(#85021) Achmed51 válasza ivana (#85020) üzenetére


Achmed51
csendes tag

Használt nem! Azt hittem van valami jó gép! Mikor pár hete írtam hogy nekem kéne, akkor elég egyértelmű volt hogy Asus n550 veszem, más nem nagyon volt ami jo lenne! Azt hittem ilyen specifikációra is van valami olyan gép amit mindig ajánlotok!

(#85022) Dhampir válasza Khelben (#85016) üzenetére


Dhampir
félisten

260-ért amúgy hol lehet kapni Air 13-at? Mert 300 alatt sehol nem látok.

280.000 Ft

Még több helyen 290 alatt

(#85023) hoffman_ válasza Achmed51 (#85019) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jaoo, félre értettem, my bad.

ha belefér: lifebook s904, elitebook 840 g1 (ssd csere sajna kell)

Dhampir:

ebben a xoomstore-ban te bátran meg mernéd venni? vagy csak dobta az árgép? nem szarkazmus, komolyan kérdezem, a bolt minősége azért elég fontos kérdés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#85024) szabonagyur válasza hoffman_ (#85023) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs baj a bolttal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85025) Dhampir válasza hoffman_ (#85023) üzenetére


Dhampir
félisten

Én megvenném ott, de 8.000-el drágábban is 290 alatt van több helyen, például az MM-ben is.

(#85026) troland26 válasza szabonagyur (#85024) üzenetére


troland26
őstag

azért ez nem túl bíztató...

"Nincs ügyfélfogadás !!
Személyes átvételre jelenleg nincs lehetőség!" :F

(#85027) szabonagyur válasza troland26 (#85026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért is? Nem rendelkezik berendezett üzlettel, ez csak ennyit jelent. Hány meg hány bolt van aminél nem tudsz kapcsolatba kerülni velük.
Spórolnak ahol csak tudnak...Amíg rendes garit adnak felőlem aztán lehet bármilyen zug bolt.

Neten vannak róla negatívak is ezt aláírom, de melyik boltról nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85028) Dhampir válasza troland26 (#85026) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek fontos adatok, ha igazak, bizonytalanság esetén érdemes lecsekkolni a Cégbíróságon:

Cégjegyzékszám:01-09-178507
Cégbíróság vagy nyilvántartásba vevő hatóság megnevezése: Budapesti Cégbíróság
Adószám: 24711443-2-42

Cetelem is igény bevehető náluk, ez nem minden webshopnál van így.

[ Szerkesztve ]

(#85029) bilikm


bilikm
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék új laptopot venni, mivel a jelenlegi 5 éves Toshiba Satellite L505-111 teljesítménye nekem már kevés még SSDvel és a nagyobbra cserélt processzorral is (Core 2 Duo T9550). Főleg a processzor teljesítménye az ami kevés, szinte folyamatosan 50-90%-on megy böngésző mellett.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, akár már a héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 000 - 180 000 Ft, attól függ a régit mennyiért tudom eladni.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Minden, kollégiumban lenne ez a gépem a régi laptop után. Iskola, irodai munka, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Szeretnék az újabb játékokkal is játszani, persze nem maximális beállítások mellett. Közepes beállításokkal, ha élvezhetően fut az tökéletesen megfelel. Felbontásilag vagy a saját kijelzőjén menne vagy, ha bírja az adott játékot, akkor egy fullHD monitoron. Assassin's Creed, Borderlands, Call of Duty, Need For Speed.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", 1366x768 vagy akár fullHD, lehet fényes, TN mivel kétlem, hogy lenne IPS ilyen árban.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
2 hetente hordozva lesz, utazás közben nem igazán használtam eddig sem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8.1, ha kijön a Windows 10, akkor az lesz rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehetőleg 1TB, SSD-t át szeretném rakni a régiből, jó lenne 8 GB, ha négy van az sem gond, de legyen még 1 slot, hogy tudjak bele még egyet tenni. Optikai lehet benne, de úgyis HDD megy a helyére.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera legyen, legalább 3 db usb, minél több usb 3.0
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Találtam már pár gépet, de szeretném mások véleményét is meghallgatni és ennyi pénzből minél jobbat venni. Toshiba, DELL, Lenovo, ASUS a preferált márkák. Úgy látom, hogy U-s energiatakarékos CPUval van a gépek nagy része, nem tudom, hogy ez a mindennapi használatban mennyivel rosszabb a sima verziótól vagy akár játék közben. Tesztek alapján láttam a pontokat és azt is, hogy legfőképpen órajelben különböznek.
Néhány gép, amit eddig találtam:
Toshiba Satellite L50-B-1MC - ez indul nálam a legnagyobb eséllyel, viszont valahol azt láttam, hogy nincs benne optikai meghajtó, így nem tudom, hogy ki lehet-e pattintani a ház oldalából a helyet a beépítő keretnek, illetve milyen vastag beépítő keret megy bele? könnyű, 8 GB RAM, nagy HDD, viszonylag jó VGA, talán jó cpu. Tesztet nem igazán találtam róla.
Dell Inspiron 3542 - kinézetre nem annyira tetszik, csak 1 usb 3.0 van, csak 8GB RAMig bővíthető
Dell Inspiron 3542 - ház ugyan az, mint az előzőnél, csak I7, kicsi HDD, csak 4 GB RAM, viszont talán ebben van a legerőssebb VGA
LENOVO G510 59-412578 - előny, hogy nem U-s a CPU, gyenge VGA, kevés RAM, kicsi HDD

Tudom, hogy nem vagyok egy könnyű eset ezeket felsorolva. :D Minden érdekel ezekkel kapcsolatban is(megbízhatóság, hűtés, összeszerelés minősége, kijelző minősége)
Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat, ha egy kicsit, hosszúra nyúlt a poszt! :R

[ Szerkesztve ]

(#85030) hoffman_ válasza szabonagyur (#85024) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+ Dhampir

danke danke, bővült a listám, pont ezért kérdeztem. köszi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#85031) Dhampir válasza hoffman_ (#85030) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért csak körültekintően, mert lehet rizikó. :)
A csábító ár nehogy visszaüssön.

(#85032) QwErTy42 válasza Dhampir (#85031) üzenetére


QwErTy42
addikt

tiszta super saiyan... :DDD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#85033) Speede05 válasza Khelben (#85016) üzenetére


Speede05
tag

285 volt pár napja edigitalban... Talán még mindig lehet...

(#85034) ivana válasza bilikm (#85029) üzenetére


ivana
Ármester

Sok igény, kevés pénz. Ami már teljesen alkalmas lenne az az asus N550 230k-ért. Esetleg ez, de ez elég gyenge játszani.

(#85035) Dhampir válasza QwErTy42 (#85032) üzenetére


Dhampir
félisten

Tintás Tunyacsáp stílusa jobban bejön. :D

(#85036) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Testvérem barátnőjének kellene laptopot venni. A formanyomtatvány:
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 100 ezer
(3) Felhasználás? Office, internet, filmezés, teljesen alap dolgok, semmi erőforrásigényes program
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Maximum a SIMS menne rajta
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6-os kijelző legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lenne
(7) Operációs rendszer? Nem kell Oprendszer
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

Ennyiért ajánlatok bátran valamelyik laptopot? Mint látható a hardver másodlagos itt, inkább a megbízhatóság lenne fontos, és hogy 5-6 évig használható maradjon. Azért egy I3 proci nemárt, vagy valamelyik AMD is megteszi?
Köszi a segítséget

(#85037) bilikm válasza ivana (#85034) üzenetére


bilikm
csendes tag

Csak példának írtam, hogy az adott gépben mi tetszik és mi nem. Nem játszom valami sokat, évente 1-2 játék, amit kijátszom, így nem ez az elsődleges. 200 főlé semmiképp nem szeretnék menni, de a legjobb lenne, ha 160-170 környékén megállna a dolog. HP, amit ajánlottál abszolút nem jöhet szóba, mert rossz tapasztalatom van a márkával és mindenképp Intel CPU-t szeretnék. A választ köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#85038) redwhite78 válasza bilikm (#85029) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Amiket linkeltél azok közül a DELL 3542, az erősebb (840M) kártyával. Ez is erős kompromisszumokat igényel, de más nagyon nincs, csak a már írt Asus N550 230k-től. A probook 455 minőségre jobb, de játékra gyenge lesz.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#85039) bilikm válasza redwhite78 (#85038) üzenetére


bilikm
csendes tag

Rendben, köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy csak ennyire drága gépeken mennek tűrhetően a játékok. Lehet, hogy kénytelen leszek asztali gépet venni, mert ilyen összegből jobbat tudnék összerakni.

(#85040) ryyuk


ryyuk
csendes tag

Sziasztok! Egyetemre szeretnék laptopot vásárolni.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? nyáron
(2) A gépre szánt összeg forintban? kb 180000
(3) Felhasználás? iskola,film,játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? amelyik a jobb nem igazán értek hozzá
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? 15-16"-os méretben gondolkodok
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? nem kell SSD,500-1000gb HDD, 4-8gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új

[ Szerkesztve ]

(#85041) Gergosz2 válasza PTomi92 (#85036) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szia!

100k-ért nincs ajánlott új gép.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#85042) PTomi92 válasza Gergosz2 (#85041) üzenetére


PTomi92
aktív tag

[link]
ezekkel a HP 250 G3-akkal mi a tapasztalat? Nekem Probook 450 G1 van, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Erre még talán rá tudnám beszélni őket

[ Szerkesztve ]

(#85043) ottobacsi


ottobacsi
tag

Sziasztok!
A kérdéssor:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, de ez azon múlik hogy megtalálom e az igazit vagy nem...
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Igazából olyan 2-220-at szántam rá, de ha van egy nagyon jó vétel, akkor kb. 260-ig kitolható a határ...
(3) Felhasználás?
Thunderbird(10db email fiókkal, összesen kb. 50 gigányi adathalmazzal), alap fénykép szerkesztgetések napi szinten (Fireworks, Photoshop), Word, Excel, filmnézés
(4) Játék?
Játékra nincs időm...
(5) Kijelző?
Az általános 15.6"-os méret jó nekem, az FHD IPS-t preferálnám, de a sima HD-val is megelégednék ha lenne valami értelmes, mert egyszerűen hányok ezektől a fix szögből nézhető pixelhalmazoktól! :W
(6) Hordozás?
Heti 2-3 alkalommal kocsival
(7) Operációs rendszer?
Nem kell... :U :B
(8) HDD / SSD / RAM / ODD?
SSD-t mindenképpen szeretnék bele az op. rendszer(ek)nek(120-128Gb) , de a HDD is kell mellé adattárolásnak(min. 500Gb), RAM- ból 8Gb elég lesz, ODD nem kell
(9) Egyéb kívánság?
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Újat szeretnék.

Szóval...
Kb. 1 hónapja követem a fórumot, így a fórumlakók ajánlásait követve 2 gépet néztem ki, de nem igazán tudom eldönteni hogy mi is legyen... döntésképtelenségem van erősen. :(((

Az első választott ez lenne: [HP ProBook 450 G2]

Ezt felturbózva +4 Gb rammal és egy m.2-es ssd-vel 220-225-ben meg is állna 3+1 év garival ami azért cseppet sem rossz.
Viszont a kijelzőtől félek egy kicsit...

A másik jelölt:
[ASUS N550JK CN482D]

Az ő javára főként az IPS kijelző döntene, de az erősebb proci is nyom a latba, és a világító billentyűzet hab lenne a tortán :DD viszont itt már az SSD miatt az ODD kerettel is mókolni kell, és nem mellesleg így már kb. 280 körül lenne a vége, ami már nagyon nagyon feszegeti a határokat... :(((

Az a nagy kérdés hogy kell e nekem az a 8Gb RAM, vagy elég a 4 is?
Nagy fénykép szerkesztésénél gondolom azért számít. Vagy a böngészőben kinyitott 15-20 lap kezelésében. Vagy tévedek? :F

A garanciát (gyárit és a laptopszalon +1 évesét) mennyire befolyásolná az ha én raknám bele az m.2-es SSD-t vagy az N550-be a az ODD helyére a keretes SSD-t?
Csak azért mert így egy kicsit olcsóbb lenne, főleg a keretes akció.

Esetleg várható mostanában (1 hónapon belül) valami jó ár/érték arányú masina érkezése?

(#85044) Khelben válasza ottobacsi (#85043) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Probook kijelzője nem a világbajnokok között játszik, szóval ha fontos a kijelző, akkor az kiesett. Az N550 kb. megfelel minden feltételednek, de az meg nem munkagép, se az intenzív munkát, se a sok hordozást nem fogja meghálálni. Szóval inkább az a kérdés, hogy mennyit használod és mennyit hordozod. Ramot és ssd-t mindegyikben tudsz cserélni garanciavesztés nélkül, dvd fiókosat is.

(#85042) PTomi92 : a 250-esnek semmi köze a Probookhoz. Belépő gép, kb. olyan, mint a Lenovo B50, Az tudott olyat, hogy ha lenyomtad a spacet, akkor leért a gépház az asztalra középen, ahol nem volt lába :D
100k-ból, főleg, ha hordozva is lesz, csak és kizárólag használt üzleti gépet szabad venni, nincs más opció.

[ Szerkesztve ]

(#85045) Gabor1092


Gabor1092
tag

Sziasztok!

Szeretnék az elkövetkezendő 2-3 hónap során laptopot venni, az összeg amit rászánnék olyan 150-200 ezer forint lenne.
A gép nagyrészt tervezői unkára kellene (Solidworks, Autocad), valamint alkalmanként játszani is szeretnék rajta az újabb játékokkal. Nekem tökéletes ha mediumon eldöcög, nem muszáj full hd. A kijelzőt szeretném ha 15" felett lenne, és ha megoldható akkor IPS paneles legyen. Szinte mindig hálózatról működne, tárhelyben pedig szerintem valami SSD+HDD kellene, SSD az oprendszernek és a programoknak, míg a HDD adattárolásra, de ha csak az egyik van, az nem nagy probléma. Oprendszer nem szükséges, jó nekem az is ha van egy teljesen csupasz gép.
Nem muszáj vadi újnak lennie, használt is szóba jöhet, ha garanciás, valamint ha inkább jónak látjátok hogy gyűjtsek még pénzt hozzá, akkor kicsit drágább típusokat is meghallgatnék.

Válaszokat előre is köszi, üdv:
Gabor1092

[ Szerkesztve ]

(#85046) Scooter válasza Gabor1092 (#85045) üzenetére


Scooter
tag

Így a leírásod alapján, egy iyennel járnál a legjobban, bár a játék elég necces rajta. Minden másra amit leírtál jó, kivéve az IPS kijelzőt.
Újban hirtelen ajánlani akartam valamelyik Asus N550/551-et, de azzal az a gond hogy 230körül indul, meg consumer gép. Tehát nem éppen cadra való. Játékra viszont belépőként rendben van, és ha minden igaz még IPS panelest is ki lehet fogni belőle.

(#85047) Khelben válasza Gabor1092 (#85045) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sajnos olyan gépet nem találtak még fel, ami munkára és játékra is alkalmas, ilyenkor mindig választani kell, hogy melyik az elsődleges. CAD-ra elsősorban a munkaállomások valók (HP Elitebook W sorozat illetve ZBook, Dell Precision, Thinkpad W), ezekben van olyan vga, ami támogatja a CAD-et, és legtöbbször alapszintű játékra is elég, ha nem is a legújabb címekre. Újonnan 5-700k forint körül indulnak ezek a gépek, ezért mindenképp maradnék a helyedben a használtaknál. A lenti bolt megbízható, garanciát is ad, szóval onnan lehet válogatni, viszont jelenleg ha jól látom, kifogytak az ilyen gépekből. Érdemes lenne várni egy kicsit. Vagy nézelődj hardveraprón, hátha belefutsz egy jó ajánlatba.

(#85048) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Szerintetek melyiket válasszam a két gép közül? Melyikkel járnék jobban?

Lenovo Thinkpad T510: [link]

Dell Latitude E6510: [link] Ebben a dell-ben lehet használni az intel integrált gpu-ját, lehet váltogatni a dedikált és az integrált között?

Felhasználás: alapfelhasználás, internet, HD film, zenehallgatás.
Köszönöm.

(#85049) Scooter válasza Tamás008 (#85048) üzenetére


Scooter
tag

Ahogy nézem az a vga már tudja az optimus technológiát. Tehát ha kell akkor vált is rá automatikusan, amíg nincs szükség rá addig intel van használatban. Nagyvonalakban így működik.
De amúgy biztos kell neked az a dedikált vga? Mert amiket írtál ahhoz nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#85050) Tamás008 válasza Scooter (#85049) üzenetére


Tamás008
tag

Értem. Amúgy milyen felhasználásra lehet szükség arra a dedikált vga-ra? Játszani mondjuk szinte sosem játszom, nagyon ritkán amikor unatkozom elindítok egy két flash alapú böngészős játékot és ennyi. Erre kellhet a dedikált vga?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.