Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#67001) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Egy olyan laptopot keresnék, ami tulajdonképpen csak netezésre kellene.
Legyen jó minőségű, lehetőleg garancia is legyen rajta.
Mindegy, hogy előre van-e telepítve rá OS.
A kijelző mérete 15,6" legyen.
Elegendő, ha csak integrált VGA van benne.
Előre is köszönöm a belinkelt gépeket.

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67002) Chaser válasza pvt.peter (#67001) üzenetére


Chaser
titán

Legolcsóbban lenovo B590 pentiumos ami vállalható, ez 100k körül van. Viszont ennyiért nagyon frankó használt üzleti gépeket is kaphatsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67003) adrian94


adrian94
őstag

200.000 ft-ig melyik a legjobb választás? Netezés, full hd film, játékra? (ez most nem nekem kell)

(#67004) Tikakukac válasza adrian94 (#67003) üzenetére


Tikakukac
titán

Akksi kell 7537 nem kell akksi y510. De ezeket nagyon ütni kell, hogy 200-ba beférjenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67005) Pocok256 válasza spyduck (#66980) üzenetére


Pocok256
veterán

280k s grillező ohh yeah ! :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#67006) hjanos1


hjanos1
senior tag

Sziasztok!
Laptop vásárlása előtt állok, egyetemre kéne egy hordozható gép, ami hozza a jelenlegi desktop teljesítményét.
(1) most
(2) ~350 000Ft
(3) Játék magas felbontáson, Android fordítás forráskódból (CPU igényes), programozás, egyetem
(4) Játékra is használnám, jó lenne magas részletességgel natív felbontáson (Full HD)
(5) Mindkettő fontos, de talán itt a teljesítmény fontosabb
(6) Minimum 256GB SSD-t szeretnék bele, plusz merevlemez nem kell, ezt külső HDD-vel oldom majd meg
(7) 15-17", Full HD felbontással - fejlesztéshez kéne
(8) Ilyen erőgépeknél nem nagyon válogathat az ember
(9) Operációs rendszer mindegy - egyetem majd ad rá, fontos, hogy Linux alatt se legyen probléma
(10) Minimum 256GB SSD, többi tárhelyet majd külső HDD-vel oldom meg, minimum 8GB RAM (inkább 16GB), optikai meghajtó nem létszükséglet
(11) USB 3.0
(12) Játékok (VGA), Android fordítás forráskódból (CPU)
(13) Lenovo Y50 - ezt ~360k-ért 16GB RAM-al
(14) Használt gép is lehet, újszerű állapotban
Előre is köszönöm a segítségetek! :R

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#67007) Tikakukac válasza hjanos1 (#67006) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek a kérdés, hogy mi a desktopod. Mert 350 gurigából is meglepően gyenge tud lenni egy Y50 is FHD-ban, sőt. Az, hogy megbolondulsz mellette olyan meleg és hangos az a másik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67008) hjanos1 válasza Tikakukac (#67007) üzenetére


hjanos1
senior tag

Desktop egy lenovo m92p core i5-3470 8gb rammal és Radeon 7750-el. Nyilván játék terén előre szeretnék lépni.
Prociból Android fordítás miatt csak nem ULV i7 jöhet szóba.

The Factory Must Grow

(#67009) Tikakukac válasza hjanos1 (#67008) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, ami neked kell: combos i7 combos VGA.

Y50-et itt még nem sokan vágják, qrva meleg a dolog már i5-el is, ezt tudom.

Sok lehetőség nincs, ROG gépet néznék, vagy ennyiből lassan jönnek a precisionok is. Utóbbi lehet nem lesz annyira játékos, cserébe az tényleg jó lesz fejleszteni is, mert arra készült. Mosq!to fórumtársat látogasd meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67010) LmmR.


LmmR.
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
bruttó 240ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
játék, CAD, PhotoShop, irodai munka, filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Igen, LoL, Cod4, Bf3, NFS rivals, képernyő mérettől függően minimum HD de inkább 1366*768 élsimítással, a részletesség elég mediumon is. Az éppen aktuális játékokat próba erejéig azért szeretném futtatni élvezhető minőségben hátha meg fog valamelyik pl.: Watch Dogs, AC BlackFlag
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15.6 vagy annál nagyobb, min.:1366*768, mattot preferálom, extra ként IPS is szóba jöhet
(8) Notebook tömege?
nincs megkötés
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
SSHD/HHD min.:500+8GB, min.: 6Gb és mindenképpen 1600 Mhz es, nem kell ODD
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, Webkamera, billentyűzet háttérvilágítás, min.: 2 év garancia
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
GPU igényest igen (játékok), CPU val hadilábon állok jelenleg egy i5 3210M em van ehhez tudok viszonyítani úgy érzem hogy ez bőven elég számomra.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/laptop_notebook#pid_12124
Valami ilyesmire gondoltam H s proci helyett M es, memória bővítés szükséges, HDD csere SSHDre bele kéne férni a 240be.

http://www.xoomstore.hu/notebook_80/acer_98/acer_aspire_v3_772g_54204g50makk_notebook_i5_4200m_full_hd_gtx850m_93474
HDD csere SSHDre és memóriabővítés + billentyűzet világításról nincs infóm (nagyon hasznás extrának tartom)

http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=GeForce+GTX+850M#pid_12311
Ez majdnem hogy tökéletes az egyetlen fenntartásom az U processzorral van, én úgy vélem hogy nem hajtaná ki a GTX850M et az inteles adatlapjából következtetve bár ez nem sokat jelent nem igazán értek hozzá szóval érdeklődnék hogy ez az i5 4200U elegendő -e egy BF3/BF4/WatchDogs játék futtatásához.

Lenovo y510p sli 750m is szóba jöhet csak nehéz beszerezni és szerintem az bőven 240k+
GTX850m ről nagyon sok jót olvastam és a teszteket elnézve a ddr3 as verziója is elég combosra sikerült.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt gép kizárólag csak akkor jöhet szóba ha garanciás, újat preferálom és számlával.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#67011) Tikakukac válasza LmmR. (#67010) üzenetére


Tikakukac
titán

N550 ha van valahol és csókolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67012) pvt.peter válasza Chaser (#67002) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hali!

Köszönöm szépen a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67013) JaniS


JaniS
senior tag

Alábbihoz kérem a szíves segítségeteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? mostanában, 1 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200eFt a felső határ
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) internet, filmnézés, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? igen, fps, minél nagyobb, annál jobb
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! ha belefér az árba
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15-16", lásd (4) pont, nyilván nem full hd, fényes/matt: mindegy
(8) Notebook tömege? lesz cipelve, de nem szempont
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows 7-tel, ha az árba nem fér bele, akkor nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? min. 500GB ill. ha az SSD belefér, akkor 64GB, min. 4GB RAM, CD/DVD író
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs ill. driver ügyileg legyen rendben a Windows 7 támogatás
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? utóbbit, csak játék
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nem volt még
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

Ismerősnek kell, Pécs környéki, ezért ha valaki tud jó pécsi üzletet, az is jöhet (magánba, ha valamilyen elvet sértene itt). Ha valami info még kellene, akkor megkérdem tőle. Preferált márkája az Acer. Ennyi pénzért nem elvárása, hogy full HD-ben max. részletesség mellett Crysist játsszon rajta, ezt ő is tudja :)

Köszönöm előre is!

JaniS

(#67014) LmmR. válasza Tikakukac (#67011) üzenetére


LmmR.
csendes tag

Válasz köszönöm a véleményt, a vásárlás 1 héten belül lenne esedékes laptopszalon pedig augusztus végére ígéri. Érdeklődnek hogy miért e mellett voksolsz mert látom elég határozott a javaslatod :)

(#67015) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ajánljatok nekem egy olyan 17" Laptopot ami belefér 120 nagyon max 130 ezres keretbe és találok hozzá Win7 drivereket mindenhez.

Kettőt találtam eddig
DELL Inspiron 3521 157793
HP Pavilion 15-N205EH G5F90EA

Az elsőhöz azt írják hogy a webkamerához nem lehet Win7 drivert találni, a másodikról nem találtam infót.
Nekem kell majd rá Win7 drivert tennem nem szeretnék abba a helyzetbe kerülni hogy valami nincs hozzá. :(

Köszi.

(#67016) Pocok256 válasza LmmR. (#67014) üzenetére


Pocok256
veterán

Mert egy k*rva jó gép IPS full HD kijelző bivaly GPU mellé bivaly CPU. Mindezt aránylag elfogadható kaszniba csomagolva. Egyedül az akksi ideje ami ramaty, de az teljesen érthető egy ilyen gépnél.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#67017) btudos válasza BaLee (#67015) üzenetére


btudos
veterán

Egyrészt egyik sem 17"-es, másrészt inkább nézz valami szép használt üzletit, ott 100 %-os a Win7 support, és minőségben is nagyságrendekkel előrébb lennél.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67018) BaLee válasza btudos (#67017) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Uhh most nézem csak tényleg, átvert az oldal keresője. :(

Az ürge aki megkért mindenképpen újat akar.

Egy ilyen Lenovo?

[link]

(#67019) adrian94 válasza Tikakukac (#67011) üzenetére


adrian94
őstag

Akkor azt mondjátok, hogy az N550-ből elég lenne az i5 4200H változat? Van/Lesz belőle i7 4700HQ változat is de azt mondták itt páran az felesleges!

(#67020) btudos válasza BaLee (#67018) üzenetére


btudos
veterán

Elődje egész normális gép volt, szerintem ezzel se lesz sok gond.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67021) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az ha nincs más, az marha jó indok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67022) spyduck


spyduck
nagyúr

Megjöttek a Lenovo Y50-ek, egész fincsi áruk lett :)

(#67023) Draken válasza spyduck (#67022) üzenetére


Draken
őstag

asus gx500-asok is jöhetnének már fincsi árral vagy a hasonló felszereltségű gépek

[ Szerkesztve ]

(#67024) adrian94 válasza spyduck (#67022) üzenetére


adrian94
őstag

Mennyi az annyi ? :) Melyik boltról van szó? :)

[ Szerkesztve ]

(#67025) btudos válasza adrian94 (#67024) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67026) adrian94 válasza btudos (#67025) üzenetére


adrian94
őstag

Ennyi is volt amikor Én néztem :) Kár, hogy csak 4gb ram van benne és nem 8 :( Amúgy ezt venném egyből !

(#67027) btudos válasza adrian94 (#67026) üzenetére


btudos
veterán

Belepattintasz még egy modult, nem egy nagy ügy, olcsóbban is jössz ki. Nem tudom miért jó gyárilag 8 GB RAM-mal venni, extra felárral.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67028) adrian94 válasza btudos (#67027) üzenetére


adrian94
őstag

Úgy értettem, hogy a 299.000 ft-os árban kár, hogy nincs benne a 8gb ram... mivel így +4gb-ot bele kell rakni sajnos nem jövök ki olcsóbban :)

(#67029) btudos válasza adrian94 (#67028) üzenetére


btudos
veterán

Mindent nem lehet, igy is eleg jutanyos a teljesitmenyehez merten.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67030) adrian94 válasza btudos (#67029) üzenetére


adrian94
őstag

Ebben egyet értünk :)

(#67031) Leleményes válasza btudos (#67029) üzenetére


Leleményes
tag

És még fűtésre sem kell költeni.

(#67032) btudos válasza Leleményes (#67031) üzenetére


btudos
veterán

Na igen, de aki ennyi pénzből akar ilyen ilyen teljesítményt, annak számolnia kell azzal, hogy valahol kilóg a lóláb, nem véletlenül kétszer olyan vastag és nehéz az Asus G750 hasonló hardverrel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67033) LmmR. válasza Pocok256 (#67016) üzenetére


LmmR.
csendes tag

Köszönöm a véleményt nos az akksi az elég nekem ha 3 óra hd film elmegy, kijelzo + kártya twren egyetértek, kérdés az hogy kell e ilyen erős cpu a jatekokhoz, ha nem akkor tudnék spórolni és lenne a hybrid hdd em amit nagyon szeretnék a gépbe. Ha az i5 4200u is elég a bf3/4 hez akkor nekem az is elég lenne csak erről nem igazán találtam infot azt tudom hogy high kategóriában már nem számít a cpu de itt felek hogy sokat jelent

(#67034) spyduck válasza adrian94 (#67028) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az a bolt amit nem linkelhetek beszámítja a 4GB ramot és 8GB-ot rak bele ;)

(#67023) Draken:

N550 - i5 - 230k
N550 - i7 - 320k (vagy 310)
G56 - i5 - még nem tudom árat
G56 - i7 - 280k

[ Szerkesztve ]

(#67035) Pocok256 válasza LmmR. (#67033) üzenetére


Pocok256
veterán

Multihoz kell az erős CPU Nálam a 750m et a i5u nem tudja kihajtani. FULL HD mellett. Persze ez nem azt jelenti, hogy kevés az fps csak azt, hogy marad benne craft a gpu ba.

spyduck:
az a N550 - i7 es ár kissé nevetségesen sok :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#67036) Khelben


Khelben
nagyúr

HP 2570p és Dell e6230 közül melyiket választanátok ugyanolyan felszereltség és ár mellett? Indok is érdekelne :)

(#67037) btudos válasza Khelben (#67036) üzenetére


btudos
veterán

E6230, NBD garancia és a billentyűzete miatt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67038) Mukih válasza Leleményes (#67031) üzenetére


Mukih
tag

Kicsit már unalmas ez a sablon szöveg... :K

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#67039) Mukih válasza spyduck (#67022) üzenetére


Mukih
tag

+12 giga ram bővítés a Laptopszalonnál nincs? Vagy ha van akkor meg tudnátok csinálni, hogy be lehessen pipálni azt az opciót is + árat is úgy mutassa? :D

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#67040) brumi1024 válasza Pocok256 (#67035) üzenetére


brumi1024
veterán

Pontosítok: vannak olyan multik. A BF3/4 pont ilyen, bár az utóbbi prociigényén a Mantle segít (nVidián mindegy), illetve a GT750M mellé én csak játék miatt nem feltétlen fizetnék plusz egy i7-ért.

(#67041) spyduck válasza Mukih (#67039) üzenetére


spyduck
nagyúr

2x 4GB van benne. Te veszel hozzá 8GB-ot, mi pedig beszámítjuk a te 4GB-odat = 12GB

(#67042) Mukih válasza spyduck (#67041) üzenetére


Mukih
tag

Azt írja az oldal hogy 4 giga ram van benne (nekem 16 kéne), de +12 giga ram bővítési lehetőség nincs, csak +8, ami csak 12 giga ram lenne összesen, de nekem 16 kellene.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#67043) spyduck válasza Mukih (#67042) üzenetére


spyduck
nagyúr

óóó istenem :)

Veszel 2x8GB-ot és beszámolunk 4GB-ot.

(#67044) btudos válasza Mukih (#67042) üzenetére


btudos
veterán

Veszel a gep melle ket 8 gigas modult ott helyben, es beszamitjak neked a 4 GB-os modult. Vagy akarhol veszel ketszer 8 GB RAM-ot, belepattintod, az eredeti modult meg elrakod, mert kesobb (eladasnal) jol johet.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67045) Draken válasza spyduck (#67034) üzenetére


Draken
őstag

g56 i5/i7-nek valahol meg lehet nézni a specifikációit? Örülnék egy msata/m.2 foglalatnak és egy normális ac wifi vevőnek..

(#67046) Mukih válasza spyduck (#67043) üzenetére


Mukih
tag

Szóval akkor az +27900 Ft? Csak mert chaten 31 ezer vmennyit írtak. Nem azért a +3-4 ezer Ft-ért, de az is pénz.

[ Szerkesztve ]

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#67047) Leleményes válasza Mukih (#67038) üzenetére


Leleményes
tag

Legyen, attól még igaz. ;)

(#67048) Mukih válasza Leleményes (#67047) üzenetére


Mukih
tag

Ennyi erővel én is mondhatom az n550jk-dra, hogy legót legalább nem kell venni ;)

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#67049) Leleményes válasza Mukih (#67048) üzenetére


Leleményes
tag

Lenovo híres az összerakottságáról. Ja, nem. :)) Csak Tikát kérdezd meg, y510p után felüdülés az N550. Ez sem egy Precision, de nem is várható el. Kategóriájában a legjobb.

(#67050) sutyesz96 válasza Chaser (#66576) üzenetére


sutyesz96
őstag

Hi újra! :)

Nemrég kértem egy ajánlatot tőletek [link], kaptam is egy elég tetszetőset, viszont annyi a bibi azzal a géppel, hogy nem AMD vidikarija van (számomra lényeges szempont).

Azt az egy szempontot figyelembe véve mit ajánlotok a Z510 helyett?

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.