Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#31001) MrRL19 válasza stratova (#31000) üzenetére


MrRL19
senior tag

Köszi !! :R nagyából megy

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31002) mutyuru válasza masholnap (#30997) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Van benne igazsag... :R

[ Szerkesztve ]

(#31003) Tikakukac válasza Eagle25 (#30985) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert szendvicset sütök rajta, olyan meleg. Azért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31004) JoolsNOS válasza btudos (#30957) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na én ezekhez "férnék" hozzá szűkítés után:
Samsung, Fujitsu
Melyik lenne a jobb választás? Bár sok különbséget nem érzek a kettő között.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31005) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hello

Bocsi hogy kérdezősködöm csak most szeretnék venni új gépet amin mennek ezek a játékok "élvezhetően"
150k van rá azért is nézek olyanokat
PL: CRY3 MAX PAYNE GTA 4 stb... :DD

http://aprod.hu/hirdetes/samsung-np300e5c-s06hu-notebook-windows-8-operacios-rendszer-IDPgHJ.html
http://aprod.hu/hirdetes/lenovo-y570-gamer-laptop-nvidia-gt555m-2gb-IDWmvh.html
http://aprod.hu/hirdetes/elado-dell-inspiron-n5110-di5110n-2430m-4gh64d6bks-notebook-IDPIDd.html
http://aprod.hu/hirdetes/acer-17-full-gamer-intel-cor-4magos-hdmi-kamera-1t-hdd-8g-ram-n-vidia-ID10SbR.html
http://hardverapro.hu/apro/dell_vostro_3550_business_class_notebook_luzerni_p/hsz_1-50.html
http://aprod.hu/hirdetes/n5110-i7-proci-8gb-ddr3-garancias-dobozos-ID10TiL.html

sürgős lenne :))

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31006) Tikakukac válasza MrRL19 (#31005) üzenetére


Tikakukac
titán

Definiáld az élvezhetőt.

Innen amúgy az y570 ami jó.

JoolsNOS: Gari miként adódik ezekre?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31007) MrRL19 válasza Tikakukac (#31006) üzenetére


MrRL19
senior tag

:) fussanak ezek a játékok pl közepesen lényeg h ne akadjon :R azért..

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31008) masholnap válasza MrRL19 (#31007) üzenetére


masholnap
senior tag

(#31009) MrRL19 válasza masholnap (#31008) üzenetére


MrRL19
senior tag

Nincs annyi kes :( de egyébként jó kis gép !! :C

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31010) Tikakukac válasza MrRL19 (#31007) üzenetére


Tikakukac
titán

Továbbra is innen az y570 ami maradna. Viszont a Crysis az jó buli lesz ahogy nézem. Sokat ne remélj egy laptoptól, pláne ami nem új és akkoriban sem volt csúcs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31011) MrRL19 válasza Tikakukac (#31010) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem köszi azért :D

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31012) m3ss válasza Chaser (#30973) üzenetére


m3ss
veterán

mint mondtam szamlas, uj kell. ertem hogy te nem vennel ennyiert, de nekem (vagyis ismerosnek) ennyi penze van ra. koszi a "segitseget" mindenkinek...akkor majd elkezdem bujni a forumokat, arlistakat es kivalasztok egyet.

de mindenesetre rauszitottam az altalatok linkelt hasznalt hirdetesre az ismerosom, az i7-es konfig garival eleg csabito...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31013) Szepi1979 válasza Tikakukac (#31010) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Aki Crysis 3-ban gondolkodik jelezném hogy egy 6970m-en minden mediumon megy átlagban 40-45 fps körül, high beállításban már le-le esik 25 alá. Ez fullhd, kisebb felbontáson lehet jobban megy gyengébb kártyákon is.

“ nem kell mindig nyerni “

(#31014) masholnap válasza m3ss (#31012) üzenetére


masholnap
senior tag

kb e körül kezdődnek újonnan a nagyobb felbontású gépek, de ez egy Acer, nincs az a minősége mint egy Latitude-nak. mondjuk erről az eladó, Alfa, tudna mesélni :)

http://hardverapro.hu/apro/uj_acer_aspire_v3-771g-53218g1tmaii_szurke_mar_2_e/hsz_1-200.html

Tikakukac
nem érdemes olyan felbontásút venni studo max-hoz, komolyan. még egy photoshophoz is csak határeset az 1366x768, a jó hogy van gép, amivel tudok dolgozni, de remélem, nem az enyém kategória :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31015) Tikakukac válasza m3ss (#31012) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit kiraktam gépet oda-vissza 5-ször veri pépre az összes gépet amit bírnátok venni boltból, szóval nagyon megfontolandó.

Amúgy meg egy G580 akár i5-el kijön 160k-ból, ha mindenképpen bolti kell.

Szepi1979: Ez van. Ez nem notira való játék. :N

masholnap: A 2 gép között van 300k különbség újonnan. Így pedig igencsak gáz lenne, ha minőségben hozná egy konzumer műanyag tömb az üzleti termékek tetejét. :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31016) Tizedes1 válasza masholnap (#31008) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Ha az eladó kitette volna a hirdetésbe, hogy megvan az első jelentkező, DE lehet sorba állni, hátha az
5. versenyző viszi el....
Korrekt, hogy az elsőnek adja oda, nem annak, aki akár most is kifizetné.... de így nem vaciláltam volna a 95.000-es g580 és az y580 között. F@szántosan a két szék közé estem.... de ennek is megvan az oka....
csak még nem tudom, hogy mi az :N :( :N

(#31017) Szepi1979 válasza Szepi1979 (#31013) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Kicsúsztam a szerk. időből.
A Crysis NEM indul el dx9-es és dx10-es kártyával, csak dx11-essel!

“ nem kell mindig nyerni “

(#31018) masholnap válasza Tizedes1 (#31016) üzenetére


masholnap
senior tag

mindig vannak jó ajánlatok ;) legközelebb nem vacillálsz, és a Tiéd lesz :) kell egy stratégia, hogy mit veszel meg és mennyiért de azonnal :)

(#31019) masholnap válasza Tikakukac (#31015) üzenetére


masholnap
senior tag

ismerősnek keresni/venni gépet mindig kicsit kényelmetlen, mert sohasem tudjuk, mi jár valójában a másik fejében :)

az az Acer, ha nincs dobálva, minimál szint, de elműködik, ha hordozni kell, akkor nem ajánlott inkább :)
Acerekkel is meg lehet lenni, de tudni kell, hol a helyük :)

(#31020) runner 125


runner 125
nagyúr

..nem rég jelent meg az Y500, és máris itt az utód?! Lenovo-ék komolyan belehúztak.
Ilyen gyakran más gyártó szerintem nem is frissíti egy bizonyos szériáját.

_

Jah és megjött az E6530-am is, öhömésbódottág.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31021) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hello

milyen gépeket tudnátok ajánlani 60-70k
512mb vga legyen :)

köszi előre!!! :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31022) masholnap válasza runner 125 (#31020) üzenetére


masholnap
senior tag

minden proci(al)generációra kell egy gép :) kb félévente váltogatnak ahogy elnézem

(#31023) Tikakukac válasza masholnap (#31019) üzenetére


Tikakukac
titán

Akinek nem volt felsőbb kategos gépe annak jó. Akinek volt, az meg nem vesz ilyet. Ennyi a sztori :B

MrRL19: Nagyjából akkor minden integrált jó lesz ami nem túl koros, 512mega ramot le tudnak szedni. De, hogy minek...

Valami konkrétabbat plz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31024) MrRL19 válasza Tikakukac (#31023) üzenetére


MrRL19
senior tag

cry 2 fusson rajta kb:)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31025) runner 125 válasza masholnap (#31022) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem feltétlen, mivel az Y580 és az Y500 is kijött ivy-vel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31026) JoolsNOS válasza Tikakukac (#31006) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Alapból egy év vagy + fizethetsz. Esetleg ez?
Ez a b960as proci hol van az i3 3110hez képest?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#31027) masholnap válasza runner 125 (#31025) üzenetére


masholnap
senior tag

akkor még hozzá kell tenni, hogy minden gpu váltáskor is :)

(#31028) runner 125 válasza masholnap (#31027) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, az már konkrétabb.
De, szerintem tény, h a Lenovo gamer szériája iszonyú léptekkel halad.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31029) MrRL19


MrRL19
senior tag

LENOVO Y570 vagy ASUS N55SF ?!

(játékra melyik jobb PL: "cry3 gta 4 max payne 3"

:C

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31030) Tikakukac válasza MrRL19 (#31024) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, kb esélytelen :P
Leszenvedhető egy dv5-ön is 9600m gt-vel, én megtettem, de te csodát akarsz :K

szerk.: most akkor mi a töcs? mennyiért kell gép és micsoda? össze-vissza írsz mindent.

JoolsNOS: B960 is teljesen jó, az alap i3 erejét hozza. Fuji az egy jó gép, mondjuk árban hát nem tudom. Oprendszer mondjuk van hozzá.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31031) stratova válasza JoolsNOS (#31026) üzenetére


stratova
veterán

Pentium kontra i3

Az i3-3110M-ben a kicsit magasabb órajel mellett már HD 4000-es IGP van, de ha csak képet kell adnia, akkor a különbség lényegtelen.

(#31032) spyduck válasza MrRL19 (#31029) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyformán teljesítettek. Az N55 előnye a matt kijlező, az Y570 pedig az összes többi ;]
Van teszt mindkettő játékos teljesítményéről de én nem linkelhetem be....

(#31033) MrRL19 válasza Tikakukac (#31030) üzenetére


MrRL19
senior tag

Külön embernek kell :) bocsi hogy igy írtam! :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31034) MrRL19


MrRL19
senior tag

Kérek még véleményeket hogy melyiket vegyem?! :DD :R

http://aprod.hu/hirdetes/lenovo-y570-gamer-laptop-nvidia-gt555m-2gb-IDWmvh.html

http://hardverapro.hu/apro/surgosen_elado_asus_n55sf_i5_4gb_gt555_4oras_akku_4/hsz_1-50.html

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#31035) Tizedes1 válasza MrRL19 (#31034) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Figyu.... egy kicsit , ha visszaolvastál volna, akkor EZT ! vennéd...

Hagyd a csudába azokat a használt gépeket ANNYIÉRT :Y
Boltban, újat, olcsóbban veszel.
A B960-as procitól ne félj, az i3 vagy i5 sem ad több FPS-t játékban, hogy megérné az árát.
A maradékból vehetsz egy SSD-t és király géped van.
De ha nagyon kell az i3 proci, vedd ezt....

SZerk: megjegyzem, nem írtad, hogy MIÉRT kell x,y,z paraméterű gép.
A fenti tanács elsősorban játékra vontakozik

[ Szerkesztve ]

(#31036) tomahawkwind


tomahawkwind
csendes tag

Sziasztok! Erről kérnék véleményeket:

http://www.bestbyte.hu/termekek/54159/HP_ProBook_4540s_C4Y85EA_15_6_Intel_Core_i3_3110M_2_4_GHz_4GB_500GB_7650M_1GB_DVD_iro_notebook.html

Egy barátomnak lesz, filmnézésre netezésre elsősorban, lényeg, hogy megbízható legyen és jól nézzen ki.
A fémház, és a 3 év háztól-házig garancia miatt választaná ezt a vasat..
Ha esetleg tudtok mást hasonló paraméterekkel 200-ig, azt is szívesen fogadom..

Köszi!

(#31037) Tenken válasza MrRL19 (#31034) üzenetére


Tenken
őstag

100k-nál többet nem érdemes használt consumerért adni. Azt is nagyon max. Ezeket a gépeket nem úgy rakják össze, hogy érdemes legyen használtan megvenni. 150k az y580 reális ára használtan kb.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#31038) stratova válasza tomahawkwind (#31036) üzenetére


stratova
veterán

Ennek erénye a HD 7650M, de 200-ért már kap egyel magasabb minőségi kategóriában is gépet, pl. E5530-at, HD 4000-es IGP-ben pedig orvosolták már a HD 3000 filmlejátszási problémáját.

[ Szerkesztve ]

(#31039) tomahawkwind válasza stratova (#31038) üzenetére


tomahawkwind
csendes tag

Nézem, és teszik amúgy, de mitől jobb a Dell mégis?Jobb a szervíz, az anyaghasználat?Featureben kb. ugyanaz, leszámítva A HD 4000-et; az nem sokkal lassabb, mint 7650?

Mellesleg úgy tudom, hogy a HP lengyelországban szervízel, tehát ha bármi van ki kell küldeni a gépet cakkumpakk?

(#31040) Laox


Laox
aktív tag

Örülök, hogy az Y500-at ajánlottátok. Megjött, leteszteltem, hasít, mint annak a rendje. Már csak egy SSD-t hiányol a rendszer, amit a jövő héten meg is adok neki. :) Egyedül a touchpad egy trágya, lassú, rossz a nyomáspontja és nagyon nagy, lehetetlen mellette gépelni, mindig megérintem és persze többszörös kattintásnak veszi... Jobb, ha ki van kapcsolva sajnos.

Köszönöm a segítséget! :)

(#31041) Tikakukac válasza tomahawkwind (#31039) üzenetére


Tikakukac
titán

Háztól házignál jobb a helyszíni gari. Dedikált kari minek? Semmivel nem leszel előrébb.

Így igen, a Dell nyer.

HP szerintem nem kint szervizel amúgy...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31042) stratova válasza tomahawkwind (#31039) üzenetére


stratova
veterán

A Probook 4540s párja a Dell Vostro, itt a külső borítás fém, de a teherviselő elemek jelentős része (pl. zsanérok borítása) műanyag.

Probook 6570b és E5530 vannak még egy szinten, itt már lényegesen több a fém alkatrész, a noti alja pedig erősebb ABS műanyag. Ezek már dokkolható modellek!

Elitebook és E6530-ban van a legtöbb fém pl a gépház alsó része is + pár kiegészítő szolgáltatás, aminek elsősorban vállalati környezetben van előnye (integrált kártyaolvasó stb.)

[ Szerkesztve ]

(#31043) masholnap válasza Tikakukac (#31041) üzenetére


masholnap
senior tag

gari alapján a Dell NBD halálra sz@patja a HP-t :D (de tulképpen bárkit a mezőnyben itthon)

[ Szerkesztve ]

(#31044) stratova válasza masholnap (#31043) üzenetére


stratova
veterán

Igazán csinálhatnának A10-4600M/A10-5750M-es E5535-ös E5545-ös szériát a 6475b ellenében, strapa kialakítás, dokkolhatóság, remek billentyűzet, méltányosabb ár és kicsit játékos iGPU. Mert egy alsó/közepes dVGA már kb +50e ezen a szinten :( Ja, és ne felejtsék el nálunk forgalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#31045) masholnap válasza stratova (#31044) üzenetére


masholnap
senior tag

most próbálnak még utólag egy kicsitt nagyobb játékos teljesítményt kihozni a HD4000-ből

(#31046) stratova válasza masholnap (#31045) üzenetére


stratova
veterán

Olvastam, de nekem A10 a VT-x + Vt-d párjának (AMD-V + IOMMU) megléte miatt is szimpatikus (ehhez Intelnél minimum i5-3320M és QM chipset kell), hajlandó vagyok megbékélni a moderáltabb CPU erővel. Ettől még jó, hogy Intel is igyekszik.
No meg, AMD-nél nem kb. 1 év driveres támogatás; ilyen masinát pedig szerintem szeretne 3+ évig használni az ember.

Egy széria szerintem nem akkor "halott", amikor kijön az utód, hanem amikor már nincs hozzá rendes támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#31047) spyduck válasza stratova (#31046) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jaaaa, utánakérdeztem. Nem lesz ProBook 6475b AMD A10-el :)

(#31048) AxBattler válasza spyduck (#31047) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt én is kinéztem, de úgy tűnik, hogy a német webshop-okban is csak A6-tal van. Pedig az lenne az igazi jóság: hordozható üzleti gép, négymagos Trinity APU-val... :B :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#31049) stratova válasza spyduck (#31047) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm, szomorúan hallom. Bezzeg az előd... no mindegy, talán majd Richland vagy Kaveri. Mindig találok valami fontosabbat, mint az új noti (pedig már nagyon rezeg szegénynél a léc), erre ami volt is kifut. Egyébként ebben a kategóriában (Probook b), hogyan áll HP pl. egy US régiós notihoz garanciaügyileg? Netán renew programban csurran csöppen onnan is?

AxBattler: látszólag még 4545s-ben is csak 1 modulos a csúcs, de Vostrora is igaz ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#31050) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ehhez mit szóltok? Elég jó ajánlatnak tűnik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.