Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96001) kissj83 válasza Khelben (#95993) üzenetére


kissj83
tag

Köszönöm!
Megfogadom a tanácsokat és átgondoljuk a dolgot.
Akkor min. 120e Ft-ban gondolkozzunk, ha megbízható gépet akarunk?

(#96002) Chaser válasza kissj83 (#96001) üzenetére


Chaser
titán

Ha tényleg megbízható gépet akarsz 200k felett kezdődik az élet. Ha 120k a max akkor egy dell, van rá legalább 3 év garid. Fuji a544 ha még találsz, ez kicsivel több. Illetve láttam fuji a512-t valahol, 105-110k körül, az is jó lenne nektek, de valszeg vadászni kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96003) Theory66 válasza Tikakukac (#96000) üzenetére


Theory66
aktív tag

Ennyire szar a helyzet az Asusnál? 2013-14 között használtam kb fél évig az akkori munkahelyemen egy Asus X550CC-t, kb ugyan ennyiért kaptuk, nyúzva volt eléggé, meg utaztam vele napi másfél két órát, mégsem látszott rajta hogy kezdett volna szétesni vagy kopni. Vagy később jöttek volna elő a gondok? Az óta ennyit romlott az anyagminőség? :(

(#96004) Tikakukac válasza Theory66 (#96003) üzenetére


Tikakukac
titán

Az is hulladék volt, 5 éve is meg ma is. Ha nem szedtétek szét akkor nincs akkora baj, 1-2 csavar kiesik max nem gond. Ha szétszedik takarítani mondjuk (brilliáns érv Asus júzertől, hogy nem szedem szét, mondom ok és akkor hogyan takarítod, hát sehogy) akkor borul minden, hullanak ki a már eltört de nem észrevett pöcök meg menet hegyek. Erre is az a válasz, hogy hádde az enyém nem. Ok, elfogadom. De amikor sorozatban veszek ki dobozból már eleve kattogós törött gépeket akkor hadd tartsam fenn az álláspontomat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96005) Theory66 válasza Tikakukac (#96004) üzenetére


Theory66
aktív tag

Nem az igazad akartam megkérdőjelezni, csak nehezemre esik elfogadni hogy egy közel 200k értékű eszközt úgy árulnak hogy akár csörgőnek is lehet használni amikor kiveszed a lezárt dobozból.Elég régóta olvasgatok prohardveren, a vásárlásaim 95%-t az itt olvasottak alapján ejtettem meg, eddig 100%-n bejöttek az ajánlott dolgok, szóval azt hiszem megtartom ezt a jó szokásom :D

Akkor teszek fel másik kérdést. Jobban járok-e ha egy új [link] helyett pl egy használt [link] géppel?

Elviekben a 8850m erősebb a 840m-nél, viszont mintha lettek volna gondok ezzel a kártyával.
Meg a hdd lassú a 3543-ban ha jól emlékszem az itt olvasottakra

[ Szerkesztve ]

(#96006) Pocok256 válasza Theory66 (#96005) üzenetére


Pocok256
veterán

O hát az én 450k s laptopomba is olyan derék bevilágítás van alul a kijejzőn, hogy öröm nézni, de inkább nem küldöm gariba mert csak rosszabb lesz XD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96007) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Jóóóó napot mindenkinek!
Szeretnék egy megbízható notebookot hölgy ismerősömnek. Semmi csinnadratta nem kell, lehet fekete is, az a lényeg, hogy jó legyen. A gép hosszútávra kell, jó lenne, ha legalább 2 év garancia lenne rá.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
150k körül (mondjuk ±10k)

(3) Felhasználás?
Pötyögős gép. Sok gépelés, mindennapi dolgok, semmi játék. Leginkább egy fullintegrált Intelt szeretnék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehet az atom átlagos, 15,6", 1366*768, TN+Film, pocsék betekintési szögekkel.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, ha lesz hordozva, akkor is táskában. Utazás közben nem nagyon lenne használva.

(7) Operációs rendszer?
Lévén, hogy szülei a közoktatást művelik régóta, ezért van jogtiszta Windows, nem kell előtelepített. Mindenesetre jó lenne, ha a 7-et támogatná, de nem nagy probléma, ha nem.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó kell, egy ráérős HDD elég, RAM-ból meg a szokásos 4GB.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Most legyek csúnya, és mondjam azt, hogy webkamera jó lenne? ( ;] )

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új, lehetőleg minél több garival.

Köszönöm! :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#96008) Tikakukac válasza Theory66 (#96005) üzenetére


Tikakukac
titán

X év notizás után, plusz PH teszt és noticsekkes teszt és PH videóteszt után vettem tesóm gépét. Egy nagy raklap szemét volt ahogy van, olykor ez sem segít.

5537-nél vidkari drivert kell jól rakni, HDD mindegyikben atomlassú i7-es is pont olyan mint az i3-as.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96009) Khelben válasza Cucuska2 (#96007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558 elég lenne neki, viszonylag kulturált a billentyűzete és 3 év gari van rá. Van belőle ezüst, piros, fehér és kék. Esetleg HP Probook 455, de ez AMD, vagyis rosszabb akkuidő, kisebb teljesítmény, viszont matt kijelzős. Fullintegrált a Fujitsu A512/A544 volt, de kifutott, nem lehet már kapni, max. használtan.

[ Szerkesztve ]

(#96010) Goblin12 válasza kerekfej (#95959) üzenetére


Goblin12
őstag

AMD-vel szerelt notikból én személy szerint nem kérek.
Khelben: Köszi nézegetek, 840m-től. :R

[ Szerkesztve ]

(#96011) cs_dy válasza Sawyer_ (#95996) üzenetére


cs_dy
tag

SSHD-ra válasz itt:

http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/hdd-vs-ssd-vs-sshd-melyiket-valasszam-169

Egyébként igen, jobb mint a HDD, de nem jobb, mint az SSD.

A többire válaszol más :)

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#96012) andris811


andris811
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a jelenlegi asztali gépemmel, szerintetek milyen laptop lenne egyenértékű? Egyelőre nem érdekel az ár, márka stb., csak kíváncsi vagyok, hogy ha szeretném ezt a szintet tartani, akkor az mit takarna. Ezzel még elvagyok bőven( kis játék, hd filmezés, meg az alapok), alább viszont nem szeretném adni.

Szóval a konfig:

Alaplap: Asrock B75M-GL
Cpu: Intel i3 2120 3,3 GHz
Ram: Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz
VGA: GeForce GTS 450 1 GB
HDD: 500GB samsung
SSD: 120GB kingston
OS: Win8.1

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#96013) Pano


Pano
addikt

No offense srácok, de kicsit "kiakadok" néha az itteni rendszeres hozzászólókon.
Aki mondjuk rászánja az időt, hogy rendszeresen követi a topicot, ha a topic "lakók" tapasztalatára alapoz az jön le, hogy egyáltalán nincs értelme notit venni és mindegyik szar.
Akkor mit keresünk itt? :D

Itt most nem arról beszélek, hogy az ember olyat akarna, amivel 100% nem lesz baj, de ha tényleg mindegyik ekkora hígfos, akkor mi értelme az egésznek?
Csak kicsit úgy érzem, hogy sokszor tényleg ki vannak sarkítva a problémák.

No offense, de tényleg nehezemre esik elhinni, hogy egyszerűen nem lehetne megbízható jó vételt csinálni úgy, hogy ne fél milla környékén kelljen nézegetni. Ennyi igénytelen ember egyszerűen nincs, ha globális szinten nő a piaca a notiknak :D

(#96014) szabonagyur válasza Pano (#96013) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ki van sarkítva hanem próbáljuk a lehető legjobbat kihozni a helyzetből, mivel minden érve ellenére az emberek szerintem minimum 50%-a nem fogadja meg azt itteni tanácsot és megvesz egyet ami neki épp tetszik vagy akciós.

És ha tényleg olvasod a témát nem fél millió az első ajánlott gép, 130-150e Ft szokott lenni az alja az új gépeknek aminél már van értelme hozzákezdeni.

Ezzel az egész notis mókával az a gond, hogy ezek a gépek mind itthoni viszonylatban számítanak igazán drága dolognak, sok országban, amik az elsődleges piacok ott bizony ezeknek a 500 eurós lomoknak piaca minimális, vagy ha van is akkor rátudják, hogy ha 1 évet bírt akkor 1 évet és mehet a kukába, vagy éppen sokadig gép, heti 2 órás használatra, mellette ott az ipad, asztali stb. szóval nem elsődleges (egyetlen) gép mint itthon a legtöbb embernél.

Itthon meg mi van? 150e a max pénz rá mivel az is jobb esetben egy havi fizetés és menjen évekig. Csak azt senki sem veszi figyelembe, hogy ugyanazt a gépet, közel ugyanazon az áron árulják a német, angol piacon is amit itthon, és senkit sem érdekel, hogy itthon rosszabbat kapnak az emberek a fizetés ugyanolyan hányadáért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96015) Khelben válasza andris811 (#96012) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nehéz pontosan összehasonlítani, mert más architektúra. A vga-d notebookos párja kb. a Geforce 940M. A processzorod egy I7-5500U és egy I5-4210M között van valahol. De ez átlag alapján, tehát simán lehet, hogy egy 940M-mel szerelt notebookon egy bizonyos játék lassabb lesz, mint a mostani gépeden, egy másik meg gyorsabb, remélem így érthető.

(#96013) Pano : ahogy a kolléga írja: a globális piac nem Magyarország. A globális piacon a 100k-s gépeket egy kirándulásra vagy egy kéthónapos külföldi útra veszik meg, aztán kidobják. Nálunk 5-6 év üzemidőt várnak tőlük és csodálkoznak, mikor 2 év után a garancia lejártával elkezdenek kipotyogni a billentyűk és törik a zsanér, a ház. Külföldön ha valaki munkaeszköznek vagy hosszútávra vesz gépet, akkor rászánja a 3-4-500k Ft-t dollárban meg euróban, mert neki az kevesebb, mint nekünk a 100k Ft. És még az 500k-s gépet is lecseréli 2-3 év után (amiből aztán nálunk a használtgépes boltok megélnek).

[ Szerkesztve ]

(#96016) ivana válasza Pano (#96013) üzenetére


ivana
Ármester

A legolcsóbb ajánlott gép olyan 40k aprón. :) Jelenleg dollár árfolyam mellett a 150k-s gép az ami pár éve 100k volt. Az alatt új olcsósított hulladék van, ahogy mindig is volt csak az árak nőttek. De még mindig jobb gép egy t420 amit 70-ért kapsz meg használtan mint bármi 200k-ért újban.

(#96017) Pano


Pano
addikt

szabonagyur, Khelben

Értem én ezeket, természetesen. Mármint, hogy mi úgymond nem vagyunk piac és a mi keresetünk/általános anyagi helyzetünk a problémás, illetve nagy a szakadék.
Csak sokszor azt látom, hogy mondjuk van egy ajánlott gép most példa kedvéért 200.000-ért, de utána vagy előtte meg le lett alázva a sárga földig, hogy ezért szar, azért szar, széthullik fél év után stb.

Itt van pl a HP Probook, sok helyen ajánlott, tesztek is aránylag elismerően nyilatkoznak róla (tudom, nem hosszú távú tesztek), de kukac már el is mesélte, hogy kis igénybevételtől ez is hullik szét és egy szar.

Tudom, hogy mindennek vannak hátrányai, na de az, hogy egyáltalán nem lehet új notik esetében jó vagy kielégítő vételt csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#96018) májkiy


májkiy
tag

Sziasztok!

A következők figyelembevételével keresek laptopot:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Két héten belül, max egy hónap.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 ezer körüli volt a kiinduló ár, de jó lenne megúszni 300 ezer alatt. A legfontosabb az alább említett programok megfelelő futtatása és hogy több évig bírja. Ha csak 300 ezer fölötti gép tudja ezt, akkor azt is megfontolom.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Számítógépes grafika (Photoshop, Illustrator, Indesign, stb.), 2D animáció (After Effects, Edge Animate, stb), zeneszerkesztés, sound design (pl. Pro Tools) Még tanulás, de hónapokon belül munka.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékokra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy col, lehetőleg matt, nem fontos az IPS, mert egy nagyobb külön monitort vennék hozzá otthonra, 20-22 colosat.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta azért valószínű, megutaztatnám, de közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lesz, de anélkül venném meg.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120 giga SSD-t javasoltak ezekhez a programokhoz legalább, de HDD is kell mellé, 1TB. Memória: legalább 8 GB. A HDD az optikai meghajtó helyére menne (ha nincs M.2, vagy mSata foglalat az SSD-nek)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Egy nagy felbontású, legalább full HD monitor mellé szánnám, 20-22 coloshoz, ahhoz szükséges csatlakozó.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet, ha tényleg megbízható és jó állapotban van.

Ezekhez a programokhoz minél gyorsabb és több magos processzort ajánlottak, ezért néztem ki az Acer Aspire E5-572G-704N-t, mert abban van 4 magos i7. Grafikus kártyára úgyis kevésbé lesz szükség, nem kell jobb, és jobb kijelző is lesz otthonra. Viszont valaki itt írta erre a laptopra a fórumban, hogy ebben az árkategóriában kerülendő a 4 magos i7, mert nem tudja lehűteni a gép. Ha ez a gép nem megfelelő, és egy laptophűtő se javítana sokat rajta, akkor mit ajánlotok helyette?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96019) Tikakukac válasza Pano (#96013) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor mit keresünk itt? :D

Hát én is ezen gondolkozom, annyira, hogy diploma előtt én még szakot is váltottam, hogy elkerüljem a tömény krémet. Na akkor tippeld meg mennyire vette el a kedvemet az elmúlt 3 év mondjuk mióta nagyon aktívan orrba-szájba notikkal kelek és fekszek.

Továbbá kérdés: miért nincs saját notim ha egyszer a pénzem is megvan rá és képben is vagyok a piaccal elég rendesen. A. Mert imádok minden 2. hétben gépről-gépre költözni
B. Mert pénzt még használt gépért sem akaródzik kiadni pénzt úgy sem, hogy tudom, 4-5 éve notin/asztalin még nem buktam pénzt, de egy fillért sem. Kivétel a DV5 volt, amit megvettem újonnan én barom és 4 évig használtam is, na ott volt bukó rendesen.

Nem az ár a baj, hanem, hogy mindent meghintenek egy kis csipetnyi hitványsággal. 300-350k körül üzleti gépek mennek olyan kijelzőkkel, hogy anyám T60 IPS-e a maga 7 évével is ledöngöli őket a betonba. És kijelzőforradalom van ugye meg eltelt 7 év. Na ez az ami nálam bicskanyitogató.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96020) Chaser válasza Tikakukac (#96019) üzenetére


Chaser
titán

Ezzel én is így voltam, mindenen csak nyertem, aztán buktam egy nagyot tavaly:) azóta már ilyen piti tételek nem érdekelnek mit bukok egy gépen ha bukok. Vehettem volna belőle kb 10 új tp-t:D Kívánom, hogy ne bukj ekkorát, kicsit se, de ha megtörténik azért átértékeled a dolgokat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96021) Tikakukac válasza Chaser (#96020) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát egy nagy bukóm most van, ha a fasziból nem tudom kiperelni a noti árát amit ellopkodott akkor nekem is lesz egy kis buktám :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96022) Chaser válasza Tikakukac (#96021) üzenetére


Chaser
titán

Ha csak akkorát buktam volna...:) tanulópénznek jó volt...jó drága:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96023) Dhampir válasza Tikakukac (#96019) üzenetére


Dhampir
félisten

anyám T60 IPS-e a maga 7 évével is ledöngöli őket a betonba

Csak az a baj, hogy ilyen kijelzővel szerelt gépekhez nem, vagy alig lehet hozzájutni és érteni is kell hozzá, hogy ne egy szétdzsunkázott vasat vegyen meg a kisember.

(#96013) Pano

Sok új notit az "olcsóbbakból" csak a garancia miatt ajánlanak itt.

[ Szerkesztve ]

(#96024) Chaser válasza Dhampir (#96023) üzenetére


Chaser
titán

Az a baj, hogy azok a kijelzők már korosak. Felhősödés, sárgulás, jelentősen csökkent fényerő. Egy korrekt panelt kifogni már kb lehetetlen. Amire sztem gondolt és én is így vagyok vele, nevetséges, hogy igazából akkori új árán jelenleg nem igen kapsz ilyen minőségű panellel gépet. Pláne nem üzletit. Azért az LG-P panel nagyon ott volt, eléggé megelőzte a korát. Láttam már pár FHD IPS paneles 15,6" gépet 250k alattiakból, hanyatt azért nem estem. Vmelyik TP elődjében volt 25xx felbontású, napjainkban eljutottunk arra a szintre, hogy 150k alatt már nem csak HD paneles vackokat kapni. De az egy kb 10 éves modell. Apple is "feltalálta" retina néven pár évvel ezelőtt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96025) Tikakukac válasza Dhampir (#96023) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem az a lényeg, hogy érteni kell hozzá, rajtam is átment 6-7 ilyen mire lett egy patent összerakva ami még gép lesz egy darabig.

Hanem, hogy leszakadt állkapoccsal várja az akárhol dolgozó barátom, döngetve a hátam, hogy hát látom-e milyen faják ezek a mostani *random márka* *random sorozatos* gépei. Én meg bólogatok, hogy ja, eljutottunk oda, hogy 6-7 év után lehet kapni talán kicsit nagyobb tömegében olyan dolgokat ami már vastagon létezett forgalomban régen is. Meg persze anyagminőségben sikerült visszalépni 2 kategóriát. Annyira érezhetően zongorázható elviekben azonos kategóriák újabb modelljein a gagyizás, hogy fú.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96026) szabonagyur válasza Pano (#96017) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt van pl a HP Probook, sok helyen ajánlott, tesztek is aránylag elismerően nyilatkoznak róla (tudom, nem hosszú távú tesztek), de kukac már el is mesélte, hogy kis igénybevételtől ez is hullik szét és egy szar.
Tudom, hogy mindennek vannak hátrányai, na de az, hogy egyáltalán nem lehet új notik esetében jó vagy kielégítő vételt csinálni...

Ahogy a kolléga is írta nem azért ajánlottak ezek sem, mert annyira jók, hanem mert a legkisebb rosszak és van mögöttük egy használható garancia. Hp 455-nél is leírtuk nem egyszer, hogy a kijelzője nagyon hitvány, de amikor adták 5 év garival de akár a mostani 3-mal is nagyon kiemelkedőnek számít társai közül, és még a minősége sem a legrosszabb.

Közel fél milliós Dell E7440-em van és azzal sem vagyok elégedett mivel ott is vannak hibák, de még mindig a legkevesebb hülyeséget kell ott elviselnie az embernek... Laptopot vásárolni a legrosszabb dolog a világon, nekem is munka miatt van, amúgy csak és kizárólag asztali gép. És ugyanezt tudom mondani másnak is, hogy amíg nem létszükséglet a laptop addig ne vegyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96027) Khelben válasza májkiy (#96018) üzenetére


Khelben
nagyúr

300k körül ilyen munkára nem kapsz új gépet, ahhoz legalább kettővel kell szorozni az összeget. Használtból már több esély van, mert pl. veszel egy HP 8570W-t, akkor 300-ból még kijön ssd, magyar billentyűzet és garancia hosszabbítás is.

(#96017) Pano : az én melós gépem (HP 8560W) 3 éve kb. 7-800k forintba került (a cégnek). Egy órán keresztül tudnám sorolni a hibáit, amiben van összeszerelési, tervezési, anyaghasználatból eredő és support hiba is. Most épp szervizben van villogó háttérvilágítás miatt, ami gyári hibája, több gépnél is előjött nálunk. Ennek ellenére ha most kellene gépet vennem, ugyanazt venném (illetve az utódját), mert azon tudom elvégezni a munkámat. Nincs tökéletes gép, a notebook mindig is a kompromisszumokról szólt.

[ Szerkesztve ]

(#96028) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Notebbok vásárláshoz tanács kellene... A lehető legnagyobb teljesítményűt kellene megtalálnom ilyen árban...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nyár folyamán kb...

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. kb. 160.170e

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskola,+ ha már új notebookot veszek ennyiért akkor játszanék is. Az asztalim nem túl modern...

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Az árból a lehető legjobbat kihozni. Nem írok konkrétumot....

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Talán a matt jobb a tükröződések miatt.... de megint az ár dönt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen néha. Nem fő szempont a súly.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7-et használok jelenleg...

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ahogy nézegettem: 500GB-1TB hdd, 8GB ram amik ilyen árban vannak. Optikai meghajtó néha jól jöhet. SSD-t majd talán később vennék bele.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Legvégső esetben használt is, de inkább új.

Amiket nézegettem: (de ha tudtok jobb alternatívát, meghallgatom) ASUS X550ZE
ASUS X555LB

Az i5-ös ugye csak dual core, az amd quad, viszont a benchmark tesztek nagyjából ugyan olyanra hozták ki őket.

Az nVidia a tesztek szerint jobb. Hiába csak DDR3 64bit.. stb..

Találtam 170ért 8GB rammal az X555LB-t.
Nehéz döntés. Eddig ezt a 2-t találtam. Segítsetek pro és kontra légyszi, hogy mi lenne a jobb döntés. Ha van más alternatíva, meghallgatom.. :R

(#96029) Khelben válasza szabifotos (#96028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Asus X sorozata nem ajánlott a minősége miatt. Ebben a kategóriában inkább Dell 3543-at nézz. Van 4 féle színben, ha az szempont.
Az AMD-vel meg az a legfőbb baj notebook fronton, hogy az ugyanolyan teljesítményű Intelhez képest kétszer annyit fogyaszt és kétszer annyi hőt termel. Így az sem túl ajánlott, csak ha nincs más választás.

[ Szerkesztve ]

(#96030) Sawyer_ válasza cs_dy (#96011) üzenetére


Sawyer_
tag

Köszi, SSHD teszteket olvastam, azok tényleg biztatóak, de a gyakorlati tapasztalatra is kíváncsi lennék vele, mert ugye egy teszt más mint a napi használat. Mennyivel gyorsabb a valóságban tényleg hozzáad a felhasználói élményhez.
Egyébként azzal kellett volna kezdenem, hogy összegzem az elképzeléseimet, íme:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 200 ezer, de inkább 180 körül.

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Szövegszerkesztés, internet, sok alkalmazás egyidejű használata (pl. 1-2 Word, 1-2 PDF, internet 4-5 lapon Excel)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használom játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6, Full HD, inkább matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva mérsékelten lesz, utazás közbe inkább nem.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN 7 lenne a jobb, de azt legálisan nem tudom hol lehet beszerezni, így marad a WIN8.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhelyből jó lenne 1 TB, de ebben hajlandó vagyok engedni, jó lenne SSHD is, ha tényleg ér valamit, RAM mion 4 GB, de inkább több, optikai meghajtó kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legyen halk a billentyűzet és a hűtés.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, számlával.

Ez az Asus az egyik kinézett darab, hátránya, hogy nincs SSHD, de előnye, hogy több benne a fém, és matt a kijelzője.

Másik a Lenovo Z50-70 sshd-val, aminek hátránya, hogy élőben nem túl meggyőző az anyaghasználat, és fényes a kijelzője.

Szerintetek melyik a jobb? Illetve van -e a kategóriában hasonló, amelyik egyértelműen felülmúlja ezeket? Melyik márka az amelyik ebben a kategóriában tartósabb gépet gyárt? Fontos lenne az anyaghasználat is, ezért jött szóba az ASUS. Valaki látott már ilyet, tényleg van benne fém?

(#95995) Khelben : köszönöm a DELL tipeeket, azt megnézem mindenképp!

[ Szerkesztve ]

(#96031) Tikakukac válasza Sawyer_ (#96030) üzenetére


Tikakukac
titán

SSHD gyakorlatban is jó és rendben van. Oprendszer és mondjuk Chrome és indexelések tényleg megpörrennek. Nyilván ha a cache elfogy akkor lassul a dolog, de amíg nem teljes Adobe családot akarsz használni 3 milla értékben addig jó.

Linkelt gépekről véleményem nem fejtegetném. Win7 még elviekben van, nem tudom meddig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96032) Pocok256 válasza Tikakukac (#96031) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy az új asusok kinézetre tök kafák meg már lassan mindegyik gyártó átveszi a 7537 es fém design ki fémes ként ki meg fémmel :D Mindenesetre vicces :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96033) .DLL


.DLL
veterán

Megvan a Fujitsu T730. :)) Hát ennek bizony IPS kijelzője van! Színek nem változnak, csak a fényerő csökken oldalról, és fekete képernyőnél megvan az a lilás beütés ha a sarka felől nézzük. Kellemes meglepetés 60k-ért.
Flotta gép volt, több darabból van összelegózva, fedlap elmegy, de fém, így nem para, az alja viszont teljesen rendben van, palm-rest mintha új lenne, matricák is mind újszerűek alul felül. Új akksi. 3 órát vonatoztam vele hazáig, egy kis photoshop, wifi, net, és 3 óra után 14%-on volt.

Ha tartós is lesz (ami ugye itt a zsákbamacska) akkor best buy, de nem lesz hurcibálva.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#96034) Tikakukac válasza Pocok256 (#96032) üzenetére


Tikakukac
titán

A kinézetük tök jó, azzal nincs bajom. Azzal annál inkább, hogy mindig becsúszik a sportszelet a gatyába ha hívnak és azzal kezdődik a beadott gép, hogy Asus. Szétszedés előtt elég nehéz ügyfélnek magyarázni, hogy hát lehet szétesik a gépe vagy már most is szét van csak nem látja. Külön eset a fórumos megmondóember. Akinek ugyan 1 hónapja van olyan notija, de az atomkirály és hülye vagyok meg amúgy is hát mit képzelek, hogy ilyet mondok a szép gépsasról. Nem tudom megértetni egyikkel sem, hogy nekem aztán mindegy milyen logó van a gépen, mivel egyik gyártó sem fizet nekem annyit, hogy eladjam a lelkem.

Ezúton hívom fel a figyelmét minden disztrinek és márkaképviseletnek, hogy megvesztegetéssel keressenek bátran, csajok-kocsi-ház nem érdekel, egy jó subnotit elviselnék viszont. Fényes kijelzők és TN panelek kíméljenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96035) Sawyer_ válasza Tikakukac (#96034) üzenetére


Sawyer_
tag

Ezek szerint az Asus X és K kategóriás laptopjai Ennyire nem tartósak?
Hát a Lenovo? Vagy akkor már inkább Dell?

(#96036) .DLL


.DLL
veterán

https://www.youtube.com/watch?v=QCTQOCnvbfQ :D
"This is why you pay $1800 for a Fujitsu laptop."

(P.H.)

(#96037) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudtok valami infót valami olyan közeljövőben piacradobott kártyáról, ami már maxwell 2-vel jön, és nem 450k mint a GTX 965M-es notebookok ? Elég lenne nekem GTX 950M körüli teljesítmény valami jó kis G551JW szerűséggel, de jó lenne már jövőálló technológiába fektetni.(ami tudja a DX12-t legalább, és energiahatékonyságban is alapból jobb)

Köszi.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#96038) Khelben válasza Sawyer_ (#96035) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Lenovo 50-es sorozatából mindegyik volt nálam. Ellenségemnek se. Te nem tudod, milyen érzés, amikor leütöd a space billentyűt és a gép közepe lekoppan az asztalra. Mintha zseléből vagy ilyesmiből lennének a merevítések. Zörög mindene, a kijelzője még kategórián belül is a legrosszabbak között van (még a fullhd is!), és akkor még a csodás lenovo garanciáról nem is beszéltünk. Szóval ha jót akarsz, kerüld el messzire.

(#96039) sunsun2


sunsun2
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném.
Milyen laptopot ajánlatok játékra 200 ezer Ft körül?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#96040) f(x)=exp(x) válasza sunsun2 (#96039) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Először töltsd ki a kérdéssort!

(#96041) Chaser válasza sunsun2 (#96039) üzenetére


Chaser
titán

Komoly játékra ennyiért nincs új gép, az +50k legalább. Ha ennyi a max keret és tudsz kompromisszumot kötni akkor dell 5558 pl, annak legalább van 3 év garija és FHD IPS panel van benne. Vga 920m, nem erős. Vagy veszel erősebb vga-val olcsóbban gépet de a kijelző lesz ocsmány TN HD paneles. Ebből a modellből is van ilyen panellel, az jóval olcsóbb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96042) Khelben válasza Chaser (#96041) üzenetére


Khelben
nagyúr

Esetleg Dell 3543 ocsmány kijelzővel, de 840M-es vga-val, ami erősebb valamivel. De egyik sem az a kimondott játékos gép, az igaz.

(#96043) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#95964) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mostani (csak netezés) használatra néztem egy (két) notit.
Véleményre lennék kiváncsi, hogy melyik az ajánlott(abb) vagy mind1!?
/tudom illene kitölteni, a mintát, de ez csak tényleg totál alap használatra lenne, mint pl. netre otthon/
Ez csak ilyen helyettesítő gép lenne (ha épp nincs más kéznél) email írása, vagy nyomtató rákötése és nyomtatás, esetleg pár letöltés WiFi netről... stb.. (ilyen tök alap dolgok)

Van Dell E6510
15.6" (1366x768 led matt), Intel I5-M560 2.67ghz , 4GB DDR3 RAM , (HDD) 250 GB sata II , DvD-RW ,
Kártya olvasó:van , D-Sub:van , Wifi 802.11b/g:van , Bluetooth:van 3.0 , Vga:nVidia NVS 3100 , express card:van , firewire:van , usb :4x2.0 , display port:van (hdmi-re átalakítható) , e-sata:van , webkamera:nincs , Billentyűzet:német, magyar bill matrica ajándék, feltéve! , Operációs rendszer:van windows 7 professional , Akku: 2.óra használattól függően , +6hó garancia !
(külső állapotra teljesen újszerű)

55k HUF

és van a Dell E6410
14.1" (1280x800 led matt), Intel I5-M560 2.67ghz , 4GB DDR3 RAM , (HDD) 160 GB sata II , DvD-RW ,
Kártya olvasó:van , D-Sub:van , Wifi 802.11b/g:van , Bluetooth:van 3.0 , Vga:nVidia NVS 3100 , express card:van , firewire:van , usb :3x2.0 , display port:van (hdmi-re átalakítható) , e-sata:van , webkamera:nincs , Billentyűzet:német, magyar bill matrica ajándék, feltéve! , Operációs rendszer:van windows 7 professional , Akku: 2.óra használattól függően , +6hó garancia !
(külső állapotra teljesen újszerű)

53k HUF

Válaszokat előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#96044) premete válasza MaxxDamage (#96043) üzenetére


premete
veterán

e6510, ha csak otthon van használva, illetve nvidia nélküli tovább bírná.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#96045) ivana válasza MaxxDamage (#96043) üzenetére


ivana
Ármester

A két gép ugyan az csak az egyik 14"-es a másik 15"-ös szóval ez már a te döntésed.

(#96046) Kos48


Kos48
újonc

Hello Mindenki!
Szeretném kikérni a véleményeteket hogy milyen laptopot vegyek. Én az ASUS, TOSHIBA, MSI márkákat preferálom jobban. Maximum olyan 350k körül áldoznék rá.
ami fontos:
- megbízhatóság
- a mai játékok pl GTA5, majd az új NFS, Crysis, szépen fussanak rajta,
- HD videó szerkesztés
- 17"-os monitorral

és ha tudtok ajánlani megbízható webshopokat az jó lenne

Köszönöm a segítségeteket előre is! :)

(#96047) MaxxDamage válasza premete (#96044) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az nV vagy CPU-ba integrált (Intel) külön "kapcsolható" ezekbe vagy miként használható? :)

(#96045) ivana: :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#96048) RaGi91 válasza Kos48 (#96046) üzenetére


RaGi91
senior tag

Szerintem az összefoglaló alapján tedd fel a kérésed, mert így elég sok minden megválaszolatlan maradt.

(#96049) Mikulásbá válasza Kos48 (#96046) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Újban ennyiért nem nagyon lesz,de használtból a G750JH vagy JZ vállalható és elég komoly vasak,tudják a leírt játékokat.

(#96050) Kos48 válasza Kos48 (#96046) üzenetére


Kos48
újonc

http://ipon.hu/webshop/product/asus_g771jw_t7034d/1104288

Pl ez nekem egy jó gépnek tűnik az igényeimhez. vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.