Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1151) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

140k körül milyen gépet ajánlanátok? Nagyjából mindenre lenne használva a gép.

(#1152) Borote válasza Slyer (#1151) üzenetére


Borote
addikt

Mit értesz minden alatt? Modellezés, CAD, atomrobbanás atom szintű szimulálása? :D
Tehát, játszani szeretnél? Illetve mivel, mekkora gépigényű játékkal? (Az most lényegtelen, hogy mennyit, mert nap 1 óra játék is annyira gépigényes, mint 10). Továbbá milyen részletesség mellett?
Gondolom ezen kívül netezés, szövegszerkesztés - ilyesmi, nem? :)

(#1153) Slyer válasza Borote (#1152) üzenetére


Slyer
senior tag

leginkább netezés. most írhatom hogy bf3 meg cod fullon, nem lesz 140k-ból gépem :D az a lényeg, hogy a legerősebb gép legyen 140k-ig :D

(#1154) Borote válasza Slyer (#1153) üzenetére


Borote
addikt

Ha még 7k-val meg tudod toldani, akkor Toshiba L850.
Legalábbis játékra.
Ha csak 140-ed van, akkor Samsung NP300, Toshiba C855

De ha nem játékra kell, sokkal érdemesebb jobb minőségű, több garanciával rendelkező gépet venni, pl a Fujitsu A531.

[ Szerkesztve ]

(#1155) piskóta15


piskóta15
csendes tag

Köszönöm az ötleteket! A ivy bridge-es T420i lesz tökéletes számomra. Csak várni kell

(#1156) Pocok256


Pocok256
veterán

250-300k korul van-e most olyan gep a piacon ami erezhetoen gyorsabb a mostani szenne huzott konfigomnal ? Egyedul az y580 lenne eselyes, de meg azt sem latom eleg erosnek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1157) Borote válasza Pocok256 (#1156) üzenetére


Borote
addikt

Azért az Y580 meglehetősen erős gép, esélytelen, hogy annyit húzz a DV6-oson, hogy a közelébe érjen - 32 és 40nm helyett 22 és 28nm, és minden tekintetben jobb a watt-ra vetített számítási teljesítménye is, ráadásul a GTX660M-nek jelentősen nagyobb a TDP kerete is :)

Ennél erősebb gép nincs 300 alatt (és az eddigiek alapján idén a GTX660M-nél nem is lesz erősebb)... Esetleg majd a GCN-es AMD-k, ha majd elérhetőek lesznek.

(#1158) Pocok256 válasza Borote (#1157) üzenetére


Pocok256
veterán

kétségtelen hogy erosebb kerdes hogy mennyivel. Kebe egy reszletes teszt a lenovorol.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1159) Borote válasza Pocok256 (#1158) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem nézd meg az NBC-s G55 vagy G75 tesztet, ugyan az a hardver :) Bár ott kicsit bután nézték, mert fHD-s felbontás mellett csak a legmagasabb részletességet nézték...

Spyduck meg ha jól emlékszem nem tesztelte olyan elképesztően sok játékkal...
De van Y580 topic, ott szinte biztos, hogy találsz valakit, akivel tudtok tesztelni ezt-azt :)

(#1160) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Segítsetek pls....notebookot szeretnék vásárolni gamer célra, a játékok a következők lennének : wot, wow, kings bounty. Max. 220k-s keretbe mi fér bele?

(#1161) AxBattler válasza Skyhunter (#1160) üzenetére


AxBattler
félisten

4535s bőven elég a felsorolt játékokhoz, de még ezzel is a G570-nel is könnyen elfutnának. Sőt, igazából ezeknek egy Brazos-os netbook is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1162) Calogero


Calogero
addikt

Erről valami vélemény:[link]

(#1163) Borote válasza Calogero (#1162) üzenetére


Borote
addikt

Jó kis gép :)
Alfánál olcsóbb :D (még azonos processzorral is... csak kisebb a HDD )

(#1164) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

sziasztok
Toshiba L850-13M

vagy

Lenovo G770AH

melyik való jobban játékra, melyik a megbízhatóbb, pro kontra vagy van e valami másik gép ami jobb lenne 170k van rá a kijelző nem számít hogy 15 vagy 17-es
A válaszokat előre is köszi

(#1165) AxBattler válasza bigwolf277 (#1164) üzenetére


AxBattler
félisten

A köv. három szerintem mindegyik jobb: 1 2 3

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1166) ktommy91 válasza bigwolf277 (#1164) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha jól tudom a Toshiba-ban nem lekapcsolható a radeon, a lenovo viszont a nagyobb felbontás miatt kevésbé alkalmas játékra.

Szerintem jobban járnál egy DV6-tal az apróról.

Nincs kerítés.

(#1167) Borote válasza bigwolf277 (#1164) üzenetére


Borote
addikt

G770 nagyobb felbontás miatt nagyobb terhet jelent a GPU számára - azaz azonos részletesség mellett picivel lassabban fog futni. Legalábbis natív felbontáson.
Hardverre amúgy ugyanaz a két gép, Toshibát 150-ért megkapod, a Lenovo 160-ba kerül.
Én esélyes, hogy a Toshibát venném, és a fennmaradó keretből egy SSD-t :)

Ja, Toshiba ellen szól, hogy nem váltható a grafikája, azaz folyamatosan megy a dGPU, valamivel alacsonyabb akkuidőt eredményezve.
Hordozhatóság szempontjából is jelentős a különbség - viszont ha nem szeretnéd hordozni, lehet, hogy egy asztalival jobban járnál.

(#1165) AxBattler: 6c45g??? 7470M-mel? külföldiként? nemá' :D

[ Szerkesztve ]

(#1168) AxBattler válasza ktommy91 (#1166) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt mondom én is!

Jó az új avatarod! Kit ábrázol?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1169) ktommy91 válasza AxBattler (#1168) üzenetére


ktommy91
addikt

Köszi. Oliver Kahn-t ábrázzolja ez rá jellemző arckifejezéssel.(éppen ordít :DDD )

Nincs kerítés.

(#1170) runner 125 válasza AxBattler (#1168) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bon Jovi, vagy valamelyik NDK-s nőből férfivá doppingolt úszó. ;] :D

mod.

LOL, majdnem. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1171) bigwolf277 válasza AxBattler (#1165) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Gondolom ezek nem lesznek sokáig mert még hosszú az út hazáig és ha haza is érek kb 1.5 napom van a vásárlásra mert aztán megint két hónap mire otthon leszek

(#1172) bigwolf277 válasza Borote (#1167) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

asztalim van az eléggé ki van hegyezve játékra de sajna németország és a hazám közt nagy a távolság a hordozhatóságot meg a kocsi elbírja úgyhogy a súly nem számít mégis csak kissebb mint az asztali :)

(#1173) Borote válasza bigwolf277 (#1172) üzenetére


Borote
addikt

És ha a németeknél vennéd a gépet? Vannak ott sokkal jobb lehetőségek is 600€-ért :)
Majd ktommy91 biztos linkel 1-2 jó gépet ;)

(#1174) ktommy91 válasza bigwolf277 (#1164) üzenetére


ktommy91
addikt

Le sem esett...(thx Borote) Németországban élsz és itthon akarsz gépet venni:F Ne legyél a saját pénzed ellensége. 600 euróért ez a DV6 tökéletes választás:[link] Magyar piacon ilyen tudású gép ennyiért esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1175) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

A Samsung NP300E5Z gépből kiadtak egy új verziót? vagy több billentyűzettel árulják? vagy a linken rossz képet tettek fel?

Én korábban megnéztem élőben ezt a gépet, és az nem tetszett benne, hogy nagyon feltűnő volt a billentyűzet horpadása, mivel fényes fekete háttér volt a gombok között, amin gépeléskör különböző szögben verődött vissza a fény ahogy nyomásra behorpadt. Most viszont ezen a képen azt látom, hogy nem fényes fekete, hanem világos a billentyűk között..

[ Szerkesztve ]

(#1176) runner 125 válasza H A M M E R (#1175) üzenetére


runner 125
nagyúr

A kép illusztráció. Nem jó a fotó egyébként, mert továbbra is így néz ki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1177) Borote válasza H A M M E R (#1175) üzenetére


Borote
addikt

A képen lévő gép nem 15"-os, így nem lehet az NP300E5.
Ha ezek zavartak, akkor nézd meg a V5-ös változatot, annak jobb az anyaga.

De ugyanennyiért van szinte ugyanilyen belsővel a Fujitsu A531 is, annál ilyen problémád nem lesz :) És a garancia is több rá.

[ Szerkesztve ]

(#1178) spyduck


spyduck
nagyúr

Kész a Lenovo IdeaPad Z580 tesztje, ha vkit érdekel, mert ilyet szeretne venni :) [link]

Ha van még mit benne foltozni írjátok meg kérlek. A második oldaltól nem működik a képnézegető, de ezt majd holnap megoldja a weblapfejlesztő. Megnyitja a képeket csak külön oldalon.

(#1179) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok. Olyan gépre lenne szükségem, ami rendelkezik hdmi csatlakozóval, nem túl nagy (14" körül), i3-as, vagy erősebb proci, sc2-t lowon viszi, min. 4GB rám, ssd bővíthetőségi lehetőség (de alapból lehet benne hdd is). Erre mit tudtok ajánlani?

(#1180) Borote válasza szecska24 (#1179) üzenetére


Borote
addikt

Mennyi pénzt szánsz rá? :)

(#1181) ktommy91: mire az ember megszokja az avatárváltást, ufffff... hogy működik amúgy ez a saját avatár móka?

[ Szerkesztve ]

(#1181) ktommy91 válasza szecska24 (#1179) üzenetére


ktommy91
addikt

Fontos infó lenne, hogy mennyi pénzt szánsz rá.
mod.:Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1182) AxBattler válasza spyduck (#1178) üzenetére


AxBattler
félisten

Baba! Még műanyagborítással is jobbnak tűnik az új Inspironoknál.

ktommy91
És tényleg Kahn! De miért pont Ő? Király Gábor is tud ordítani. Persze nem ilyen karakteresen... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1183) szecska24 válasza Borote (#1180) üzenetére


szecska24
tag

Legyen mondjuk 2 árszint: 150, ill. 200e.

(#1184) spyduck válasza AxBattler (#1182) üzenetére


spyduck
nagyúr

picit ;]

(#1185) runner 125 válasza AxBattler (#1182) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pedig azon cserélhető a fedlap, így az ízlésed szerint alakíthatod. :((

;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1186) ktommy91 válasza Borote (#1180) üzenetére


ktommy91
addikt

Még nekem is furcsa :DDD Itt a leírás az egyéni arckép igényléséről:[link]

(#1182) AxBattler: Mióta élek Bayern München és Németország szurkoló vagyok (csak első 10 évben nem tudtam róla :) ) és számomra ő volt a pályán a német mentalitás megtestesítője.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1187) spyduck válasza runner 125 (#1185) üzenetére


spyduck
nagyúr

A notebook kreativitásfejlesztő :DDD

(#1188) ktommy91 válasza szecska24 (#1183) üzenetére


ktommy91
addikt

LENOVO IdeaPad Z470At
HP Probook 4330s

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1189) spyduck válasza ktommy91 (#1188) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyen szimpatikus arcképed van ;]

(#1190) ktommy91 válasza spyduck (#1189) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy habzószájú német...nincs is ennél szimpatikusabb ;)

(#1191) AxBattler: Az a generáció nekem még kiesett, én a Kahn,Effenberg,Scholl-féle Bayernbe "szerettem bele" .

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1191) AxBattler válasza ktommy91 (#1186) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagy megmérettetéseken (mint most az EB-n) én is nekik szurkolok. :C
A mentalitásról nekem inkább a 90'-es évek nevei ugranak be: Andy Möller, Bierhoff, Klinsmann, stb., de Kahn valahogy sosem volt szimpatikus.
Talán most majd megkedvelem. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1192) AxBattler válasza ktommy91 (#1186) üzenetére


AxBattler
félisten

Bocs, dupla!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1193) szecska24 válasza ktommy91 (#1188) üzenetére


szecska24
tag

Köszi a választ. HP-n kívül nincs valami alternatíva 200e körül? Vagy ennyivel jobb mint a többi?

(#1194) ktommy91 válasza szecska24 (#1193) üzenetére


ktommy91
addikt

Minőségben mindenképp a többi versenyző felett áll a probook. Fém borítás, matt kijelző, 3 év garancia. Ha fontos az üzemidő, akkor ez sem rossz:TOSHIBA Satellite L830

Nincs kerítés.

(#1195) bigwolf277 válasza ktommy91 (#1194) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Nem mondanám hogy németbe élek csak ott dolgozok. Ahogy elnéztem a hp oldalt csak rendelni lehet otthon azzal meg az a baj hogy nem beszélni német nyelvet. Ahol meg most vagyok ott esélyem se lenne olcsón notit venni van egy bolt de ott a tosi l850 600€

(#1196) bigwolf277 válasza ktommy91 (#1194) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Így sajna úgy néz ki hogy otthon kell nézegetnem

[ Szerkesztve ]

(#1198) kolly


kolly
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném, 3 hete agyalok, de nem tudok jó megoldást. Melóra kellene laptop a következő paraméterekkel:
- előző laptopomon megszoktam a nagy felbontást, ezért 1600x900 vagy 1920x1080 felbontású, MATT kijelzőjű, de 15.6"-os gép kellene
- legyen elég erős a procija ahhoz, hogy 2-3 virtuális gép is futhasson rajta akár
- fentiekből következően memória is kell bele bőven, bár ez bővíthető általában, tehát nem annyira hangsúlyos
- legyen elég erős videokártya benne időnkénti játszadozáshoz (semmi komoly, csak WoW, Diablo)
- fontos a 2-3 év garancia (NBD már csak a hab lenne a tortán)
- legyen legalább 1 db USB 3.0-as portja
- SSD bővítés/HDD -> SSD csere lesz, ha szükséges és Win7 Prof kell rá, tehát árban a legjobbat szeretném megtalálni a pluszköltségek miatt

Lenovo, HP, Asus gépeket nézegettem, valami mindig hiányzott vagy ha nem, akkor brutál árakon kínálták, mert olyant is tettek bele, amire semmi szükségem (gamer videokártya, hiperszuper hangkütyük stb.)

Ötletek?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Kolly

(#1199) Borote válasza kolly (#1198) üzenetére


Borote
addikt

Mennyi pénzt szánsz rá? :)

Declare kolléga pont vett egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező T530-at :)
De egy Precision M4600, vagy ha lesz új M4700 is megteheti - ezt külföldről tudod beszerezni Oranos vagy Mosqu!to kollégán keresztül :)

(#1200) kolly válasza Borote (#1199) üzenetére


kolly
csendes tag

No igen... Ha lenne Precisionre pénzem, nem kértem volna tanácsot! :)
Sajna, az egésznek (gép+memória+SSD+Win7Pro) ki kellene jönnie 300k-ból. Tudom, ez majdhogynem a lehetetlen kategória, ezért is kértem ötleteket.

[ Szerkesztve ]

Kolly

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.