Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#152001) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

14”-es noti kellene az alabbi parameterekkel:
Felhasznalas: uzleti (office, skype (jo mikrofonok, es kamera), bongeszes, vetites)
Kijelzo: fhd, ips
Bill: magyar vilagitos
Ktg keret: brutto 200 de hasznalt is szoba johet illetve a refurbished gepek is de csak garanciaval es szamlasan.
Portok: HDMI legyen rajta
Legyen strapabiro, evekig szolgaljon, ne essen szet, legyenek eros zsanerjai. (Anno egy E7440-em volt, azt imadttam) valami hasonlo kellene.
Op rendszer nem kell, tudok venni itt a HA-n 2000-ert win 10-et.
A jovo heten vennem a masinat.

Alapvetoen nem vagyok design fetisiszta de azert ha nem egy csiszolatlan felteglat kell neznem annak orulnek. Mit ajanlotok?

Koszonom

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#152002) Tikakukac válasza adamssss (#152001) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha E7440 jó volt egy E7470 eléggé adja magát, sőt, a keretet kimaxolva E7480 is lesz, fullosan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152003) blue_23


blue_23
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb október 1.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
700 pénz
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Halo Inifinite (úgy tudom még nincs róla adat), high/ultra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy 17,3, IPS, 10 ms körüli/gyorsabb válaszidő, G-sync
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva rendszertelenül, nem szempont.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1 GB HDD, 512 SSD, min 16 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ethernet, HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Láttok valamilyen szériát a következő hónapokban, amit érdemes figyelni, megfelel a választási szempontomnak?

Előre is köszi!

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#152004) Mikulásbá válasza blue_23 (#152003) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Október 1-ig még sokat fog változni a piac.Akkor már sok i9 és GTX 20xx lesz,lehet majd válogatni.

(#152005) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Rokonsagon belül szükség lenne egy multimédiás laptopra!
A HP pavilionokat néztük ki (15'), ezen belül is kettő az, amivel szemezget az illető: [link] [link] Van bármi lényeges különbség a kettő között?
Köszi!

(#152006) blue_23 válasza Mikulásbá (#152004) üzenetére


blue_23
senior tag

Világos, de az se zavarna, ha már holnap vásárolható lenne ilyen gép. :DD

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#152007) adamssss válasza Tikakukac (#152002) üzenetére


adamssss
veterán

Ha tovabbra is adja azt a minoseget mint a 7440 akkor nem kerdes. A kerdes inkabb az h talalok-e magyar vilagitos billel. Mert ez szokott a szuk keresztmetszet lenni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#152008) Magnum_ válasza adamssss (#152007) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vannak itt jo eladok a HA-n, akiknel vannak ilyen Dellel. En is csak ilyesmit hasznalok

I humbly and respectfully decline™

(#152009) Tikakukac válasza adamssss (#152007) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon szűk nem lehet, tesómnak és magamnak is vettem E7450-X230 kombót, friss magyar villbillel, bőven piaci ár alatt max 2 héten belül.

Amúgy így leírni az E7440 minőséget nem túl acélos ;] Tekintve, hogy mennyi lett alaplapos, hány gumicsík vált ki, kopott satura a palmrest és kapták a fehér foltokat a panelek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152010) Mikulásbá válasza blue_23 (#152006) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gaming laptop topikban jobb esélyed lenne a válaszra.

(#152011) Magnum_ válasza Tikakukac (#152009) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most indulok venni egy E5250-et ;]
Anyose lesz. Eddigi legcsendesebb gep, amivel talalkoztam. Kar, hogy nem konnyebb fel kg-al

I humbly and respectfully decline™

(#152012) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ismerős keresne új gépet, (hitelre):

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
többnyire alap felhasználás (böngészés, videó nézés (yt, plex). Alkalmanként képszerkesztés (csak finoman, nem fotóbolt öklözőzsírral).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nuku game (max aknakereső online).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" lenne sztem ideális, 17es tuti nem kell. ebben az ársávban sztem csak TN lesz.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
mobilitás nem releváns annyira.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
ne legyen árképző, szóval nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Én azt mondom: SSD must have. Ne az IOPS miatt fonják be nekem a szemöldöküket... Ha netán van mellé még valami HDD vagy SSHD az nem hátrány.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs spec igény.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Hitel miatt új jön szóba, gondolom.

Köszi előre is!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#152013) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok, maximum 150k a keret, full HD kijelző, SSD ( plusz ha belefér egy rendes hdd ), 8 gb ram, munkára keresek laptopot. Játékra van gépem.
Köszönöm!

(#152014) Zoleee83


Zoleee83
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3 hó
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 330k
(3) Felhasználás?
videoszerkesztés / 4k video lejátszás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játékra kellene
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
10"-14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán hordozva lenne
(7) Operációs rendszer?
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 8gb ha ez elegendő a felhasználáshoz, SSD 128gb minimum.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Magas akkuidő, fémház előny
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Leginkább új.

ps.: Apple régebbi szériái (2017 macbook air vagy pro) elegendő lenne erre? Minden más is szóba jöhet ajánlatként.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#152015) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok,

Egyik ismerősöm szeretne magának új laptopot venni, kérlek adjatok tanácsot, hogy egy mezei felhasználónak, kb milyet lenne érdemes a lenti paraméterek alapján:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- a következő hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 100-150 ezer forintig [ értelemszerűen felesleges pluszokért nem szeretnénk fizetni ]
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- főleg netezés, esetleg office, hétköznapi felhasználás 70éves embernek lesz :D
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15,6" legyen a kijelző, ha lehetséges , akkor matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- nagyon minimálisan lenne mozgatva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- legalább 500 Gb tárrhely és min 4 Gb RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új legyen

Előre is köszönöm,

Egészség legyen és térerő!

(#152016) Khelben válasza harkhon (#152015) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 van csak ebben az ársávban. Esetleg Dell Vostro 3567 vagy 3568 valahol akciósan. Arra kell figyelni, hogy fullhd legyen a kijelző és minimum i3 a processzor.

(#152014) Zoleee83 : erős gép nem lesz 15,6 alatt, ezt szögezzük le. Ennyiért lehet venni már Dell G5-öt, ami erős, de nagy. Vagy valamilyen Zenbookot pl, ami kicsi, vékony és gyenge. Videószerkesztésre az előbbi való.

(#152013) Gulyopapa : lásd első bekezdés

(#152012) TheProb : ha nem lesz hordozva, akkor be lehet vállalni egy Acer Aspire 5-öt IPS kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#152017) Draken


Draken
őstag

Erre valaki? Köszi!

(#152018) TheProb válasza Khelben (#152016) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi a tippet. Közben ezeket tettem a jó lehet listára. Ezekről mi a vélemény? Valami csuklóból Qka vagy vállalhatóak?

HP 15 15-DA0033NH
HP 15 15-DB0006NH
Dell Vostro 3568
HP Pavilion 15-CS0005NH
Acer Swift 3 SF315-41-R10A

Igazából leginkább CPU-ban térnek el, meg pl Type-C csatiban. Szóval inkább úgy kérdem, hogy a modellek közül melyik van a legvállalhatóbb anyagból, melyik van legjobban összerakva. HP-ra személy szerint picit húzom a számat, SA-juk szerintem eléggé hulladék, főleg egy DELL-hez képest. Acerrel nincs tapasztalatom.

A legolcsóbban az i3-7020U pl nem nagyon ratyi már? Bár böngészni biztos elég, inkább a képszerkesztős résznél lehet bottleneck.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#152019) [KgP].Robot válasza FLD1987 (#151982) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Mint kiderult, az Elitebookokra is onsite gari vonatkozik, igy erre is. Ezert vegul ra esett a valasztas.
Koszonom a segitseget 😉

(#152020) Khelben válasza TheProb (#152018) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 15 és Vostro kiesik a TN panel miatt, Acer meg a fényes kijelző miatt. Marad a Pavilion, de annál meg jobb az Aspire 5 [link] négymagos i5-tel 185. Ssd-t meg ramot lehet bele tenni utólag, processzort nem.

(#152017) Draken : az összefoglaló alapján tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#152021) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

sziasztok segítség kellene szülőknek 50 évesek egy laptopot vennék nekik házassági év fordulóra és nem tudom milyent vegyek kell e drága vagy full felesleges. Mivél én fogok nekik segiteni ha valami nem megy meg tanitani őket en nem szeretnék valami lassú gépet meg azt sem tervezem hogy 2-3 évente vegyünk újat
Mit ajánlanátok? én kinéztem 3-at, de nem befolyásolni akarok senkit meg nem ragaszkodok egyikhez
1
2
3
Megbizható, bevált gépet gépet szeretnék.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
nem sürgős

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
280 000 ft maximum

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
szülőknek lenne, netezés, kis könyv olvasás, video nézés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
csak a sakk lenne

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" felfelé, full hd, matt lenne jó szerintem, nem tudom melyik a jobb olvasásra filmezésre

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
semennyit

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem fontos legyen

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
jo lenne HDD+SSD is benne miből mennyi az mind1, min 8GB szeretnék, optikai nem kell

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
igazából nem fontos

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
újat szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#152022) Tikakukac válasza Draken (#152005) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég sok, a konfig totál más pölö. Itt azt kell eldönteni kell-e bika háttértár is első körben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152023) TheProb válasza Khelben (#152020) üzenetére


TheProb
veterán

Úh, az az Aspire a +4giga rammal és ssd-vel azért már jóval túllépi a 200k küszöböt, de a 210et is. (Amúgy katasztrófa, hogy milyen RAM árak vannak még mindig...)

Szerintem a TN panellel ellennének ők, főleg, hogy elsősorban az ár fog számítani. HP 15 vs Vostri 3 közül melyik inkább? Pavilionnak mik a negatívumai?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#152024) Khelben válasza nemeth.akos (#152021) üzenetére


Khelben
nagyúr

Teljesen felesleges lenne a dedikált vga-s gép, csak a gond van vele, melegszik, megeszi az akkut, stb.
HP 17-ből van 17-es ips kijelzős. [link], de akár egy Aspire 5 is jó lehet, csak még kell bele egy ssd [link]

(#152025) Draken válasza Tikakukac (#152022) üzenetére


Draken
őstag

Végül azt rendeltük meg, ami +mx150, 1tb hdd+ssd. Kell, letölt filmeket, azon tárol, tulajdonképp egy otthoni, mindenes gépnek kell, túlzottan sok extrára nem lesz használva, jobb minőségű filmek+a szokásos általános dolgok, időtállóság, már amennyire lehet persze, hordozva se lesz! Mivel kosárba rakás után kijött 214-re + áfázás is lesz, 3év gari, így talán a maga árkategóriájában a legjobbak közt van!

(#152026) blue_23 válasza blue_23 (#152003) üzenetére


blue_23
senior tag

Valaki kérem javasol laptopot?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#152027) Khelben válasza blue_23 (#152026) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem ilyen kategóriában a gaming notebook topicban jobban tudnak segíteni.

(#152028) Mikulásbá válasza Khelben (#152027) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt írtam én is,ott kapásból jönnek majd a gépszörnyek.

(#152029) blue_23 válasza Khelben (#152027) üzenetére


blue_23
senior tag

Köszi.

#152028 Keresem a gépszörnyem... :D

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#152030) nemeth.akos válasza Khelben (#152024) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

Köszi meg is rendeltem a media marktban 200 lett a végehp 17-est. De nem tudom eldönteni hogy most van benn billentyűzet világítás vagy nincs egyik helyen azt írták specifikációban van másikban nincs ( linkben a media marktnál azt irják megvilágított billentyűzet: igen. Az most azt jelenti hogy háttér világítás? ) . Mire meg rendeltem akkor jött a kérdés hogy "billentyűzet világítás van benne mert az enyémen van és jó" :W . Vagy ha nem lesz benne mennyire zavaró ha nincs??
Esetleg ezzel az új infóval tudnál másikat ajánlani ha van.

[ Szerkesztve ]

(#152031) Khelben válasza nemeth.akos (#152030) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] van benne bill.világítás.

(#152032) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Mostanában, 1-2 hét múlva

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Nagyon plafon 300.000 Ft, de ez tényleg a plafon!

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai program, sok - sok excel, filmezés, multimédia.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15.6 és inkább IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Lenne hordozva, de utazás közben nem sokat lenne használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Nem feltétel a Win 10, mert van a családban kulcs hozzá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Legyen SSD, mivel kb 4-5 évre lenne véve a laptop.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Minimum 3 usb csatlakozó legyen :)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új gép, magyar garanciával

Hálásan köszönöm a segítséget! :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#152033) Khelben válasza Demizson92 (#152032) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, most az I7 ugyanannyiért van, mint az i5-ös.

(#152034) veeflow


veeflow
újonc

Sziasztok,

18 éves lány részére keresném a legideálisabb laptopot az alábbi paraméterekkel:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? - 150-160e huf

(3) Felhasználás? - internetezés, filmnézés, egyetem/tanulás, irodai programok

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13" és 15,6" (mindkettőhöz örülnék egy javaslatnak) de mindenképp matt kijelző legyen

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - valőszínű nem minden nap de lesz hordozva rendszeresen (egyetemi használat) út közben viszont nem annyira lesz használva

(7) Operációs rendszer? - Windows vagy oprendszer nélkül

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - tárhelyet és memóriát tekintve sajnos tanácstalan vagyok, optikai meghajtó viszont nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - HDMI csatlakozó legyen

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - új gép

Remélem tudtok egy jó gépet javasolni, a lényeg hogy legyen megbízható és hosszútávon jól működjön :)

Köszönöm! :))

(#152035) Tikakukac válasza veeflow (#152034) üzenetére


Tikakukac
titán

Semi-glossy lesz, rendes matt már nincs egy pár éve.

A hosszú távon dolog gariig értendő, ennyiért többet nem kapsz. Igazándiból semennyiért sem.

FHD paneles 250 G6 SSD-vel, mint fapad alja indulunk 140k körül. De ez a felhasználás és csajos dolog egyértelműen ordít egy 1-2 év garira bővített E7450-ért apróról IPS-el. Húgom mást sem akar már egy ideje, csak mindig eggyel újabbat a Dellből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152036) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Tönkre megy lassan a jelenlegi laptopom, bárhogy vigyáztam rá, és bármilyen jó a specifikációja, a műanyagja vékony és törik.
Ezért szeretnék egy jó üzleti laptopot vásárolni (használtan). A dolgot az nehezíti, hogy alkalom adtán szeretnék játszani is CS GO-t. A jelenlegi laptopomban nvidia 740m van, azzal egész jól elvagyok (de nem baj ha erősebb).
Elkezdtem szemezni a zbook-okkal, 15-ös méretben létezik Nvidia K2100M-mel. Ez egész jó régi vágású strapabíró gépnek ígérkezik 4 ram slottal. Ellene a vastagságát, és a hordozhatóságot tudnám felhozni, illetve nem tudom itt van e whitelist.

Aztán kiderült, hogy van 14-es méretben is dedikált videókártyás zbook AMD Firepro 4100-zal. Itt azt tetszik, hogy hordozható, de mégis számomra talán pont jó a teljesítménye.

Aztán ott van a thinkpad w530, ami K2000M-mel lehet kevés és nem ac-s a wifije, vagy a w541 ami meg ritka és sokkal drágább (w540-nek szörnyű számomra a touchpadja). Ezek kevésbé hordozhatóak.

Összefoglalva:
Számomra új felfedezés a zbook, és tetszenek, de nem ismerem őket. A 15-ös strapa és kicsit vastagabb, a 14-es hordozhatóbb, de talán már túl gyenge.

Ui: Mostanában már néha a ventilátor sebességét is lehet szabályozni, itt is van olyan? (tudom az automatikus is jó, de néha inkább jobban pörögjön és legyen hangosabb)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#152037) D4nnyz


D4nnyz
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb július végéig.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nagyon maximum 599.990.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Valamelyest játékra illetve tanulásra, filmnézésre.
Tanulásnál fontosnak tartanám kiemelni, hogy nagy adathalmazokkal való munkáról van szó, több tíz, akár százmilliós adattáblákról. Konkrét programok: Excel, Tableau, KNIME, R, Phyton.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Cities Skyline és ennek a következendő években esetlegesen megjelenő újabb változata
Az elkövetkezendő 5 évben megjelenő FIFA játékok.
Beállításokat tekintve high illetve full hd/4k a cél, természetesen későbbi változatoknál egy medium is megfelelő lesz már, de ezzel így nehéz számolni valszeg.
FPS nem különösebben érdekel, 30 fölött jó.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" mindenképpen, felbontásilag FULL HD vagy UHD.
A kijelző minősége nagyon fontos lenne, mert az adatokkal való pepecselésnél, de egy PDF olvasásánál is a mostani HD Ready kijelzőm nem tesz jót a szememnek. Szóval kijelzőből valami igazán jónak örülnék. Az, hogy hány hertzes a monitor az a legkevésbé sem érdekel viszont.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Vonatozás közben lesz használva például, de amúgy van egy nagyon kényelmes laptoptáskám tehát például súlyban elmehetünk 2,6-2,7 kilóig is.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 lesz rajta, de operációs rendszer nélküli gép is teljesen jó.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell.
SSD-ből 256GB kell + HDD VAGY 512GB SSD és akkor HDD nem kell
RAM legalább 16GB, de, ha van lehetőség 32-re az kiváló.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nem baj, ha gamer gép, csak ne legyen nagyon "vad" kialakítása.
Ne műanyagból legyen.
Touchpad és billentyűzet legyen kényelmes, touchpadnél plusz pont, ha külön gombok vannak nem a padot kell nyomni, de utóbbi se baj, ha ez kényelmes.
CPU-ból és VGA-ból is elég határozott elképzelésim vannak, miszerint:
Intel i7-8750H és nVidia GTX 1060 vagy jobbak lenne az ideális. Videókártya az, ahol, ha egy gép minden mást nagyon kimaxolna, akkor egy GTX 1050 Ti is fontolóra vehető.
Amiket én kinéztem:
MSI GE63 Raider
Asus SCAR II(1070-es változat)
Dell G5(i9-es processzoros illetve a 4K-s kijelzős változatok)
MSI GL63 8SD --- ez a gép nagyon jónak tűnik, viszont szinte semmi reviewot nem találtam róla. :(

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is.

(#152038) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem a rögzítettben kitöltöttek szerint kérem a véleményeket!

Használt üzletit vennék, 80-150eFt között, elsősorban 14"-osat, 4. generációs procitól felfelé.
SSD meg RAM annyira nem fontos, azok könnyen és jól bővíthetőek ezekben.
- Kijelző ebben a méretben mennyire számít, hogy csak 1366x768-as vagy nagyobb (1600x900)?

Minőségi szempont alapján melyik az ajánlott, vagy mi a rangsor:

- Thinkpad T440 - T470-ig bezárólag, (valamint ezeknél számít e minőség tekintetében az 'S' (vékonyított) verzió?)
- HP 840 G1-G2-G3, Zbook 14
- Dell 7440 - 7450 - 7470

Esetleg van e más típus amivel érdemes foglalkozni? Lehetőleg nem munkaállomás, szóval ne egy féltégla legyen. Dedikált GPU nem kell, bőven elég az ezekben lévő integrált is. (szívem a TP-hoz húz mert az asszonynak az van és tetszik a dizájn, de nem ez a legfontosabb ha más megbízhatóbb)

Köszönöm

i20N, Surriento, GBS 57

(#152039) masholnap


masholnap
senior tag

Sziasztok!
Helios 300 ph317-nél a sima és a 144hz-es verzió között van valami lényeges különbség lefedett színtérben?

(#152040) Khelben válasza doser0717 (#152038) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Zbook 14 a legjobb szerintem ezek közül. Thinkpad nálam kiesik, most is használok T560-at, ellenségemnek se kívánom. 840 és Dell 74xx kb egy szinten van. 1366x768-cal nem vennék semmilyen gépet, 1600x900-at is erősen meggondolnám. Főleg, hogy ezek a gépek vannak fullhd ips kijelzővel is, nem túl nagy felárral.

(#152041) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam az összefoglalót, de nem ártana, hogyha a tanácsotokat kérném.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 400-500 ezer Forint körül. Ha több, akkor több, csak "indokolt legyen"
(3) Felhasználás? Átlag irodai dolgok, lájtos "programozás" (Python...), időnként mérnöki szimulációs progik (CPU intenzív, de általában ezek szerveren futódnak, kivéve amikor nem), ritkán némi 3D CAD okosság
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Semmi játék, céges gép
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Szerintem IPS nem ártana, mert időnként hordozva lenne és nem monitorra kötve és a szemem azt szeretné tán.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Időnként hazavinném, meg ilyen olyan meetingekre.
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Szerintem ebbe gyári SSD kéne, min. 256 GB, mert a cég annyira nem támogatná a módosítgatást. Meg akkor minden egy helyen garis.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? FullHD kijelző nem árt, ne glossy legyen, meg bírja a strapát. Lehet egy opcionális dGPU nem ártana (de lehet anélkül is meglennék, ezt csak az idő mutatná meg).
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új

Sajnos ezt lehet, hogy csak 15 collban lehet teljesíteni minimum és ilyen kategóriában könnyebben hordozható gép nincs talán, ami "mindenes".

Az összefoglalót végnézve és az ajánlott típusokat keresve a cég által preferált helyen:

-Olyan 400 körül van Precision 3520 meg 3530, ahonnan a cég venne. Ez valami elfekvő készlet lehet, mert 1 év gari van csak melléjük.

-Probook 640 G2 meg 650 G2 az nem IPS és nincs dedikált GPU opció, ahogy nézegettem. 1 év gari

-Latitude 5x90, nincs dGPU, 1 év gari

-600k körül zBook 14 minden földi jóval, de csak 3 cellás akksi. Emiatt már lehet indokolgatnom kell. Max arra fogni, hogy erre több a gari, a cégnek jobban megéri. On-site garival tök biztonságos.

-600k körül zBook 15 mindennel, 4 cellás akksi, de csak 1 év garival.

Van esetleg més más ajánlott gép? Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#152042) Khelben válasza csubuka (#152041) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zbook 15-re 3 év a garancia, ha hivatalos forgalmazásból származik. Én azt választanám.

(#152043) csubuka válasza Khelben (#152042) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

Rákérdezek majd, hogy akkor miért 1 év van odaírva a zBook 15-höz, míg a zBook 14-hez 3. De ha van olyan ami nincs a listámon, akkor arra is rá tudok nézni, hogy van-e ennél a boltnál.

(#152044) Alien13


Alien13
tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 5482 notiról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

https://m.alza.hu/dell-inspiron-14z-5482-touch-ezust-d5590125.htm?kampan=arukereso_hu_notebooky-celkem_tablet-pc_intel-core-i3_adc133x3h&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_notebooky-celkem_tablet-pc_intel-core-i3_adc133x3h

[ Szerkesztve ]

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#152045) Khelben válasza Alien13 (#152044) üzenetére


Khelben
nagyúr

Prémiumnak kinézni akaró műanyag gép. Inkább töltsd ki az összefoglalót.

(#152046) Alien13 válasza Khelben (#152045) üzenetére


Alien13
tag

Már megtettem. Korábban. Nem igazán érdekelt senkit, nekem meg elvette a kedvemet. Nem vagyok ifjú titán, akinek a család szobroz a háta mögött, várva, hogy megvehesse a gépet, sem jól kereső sikerszakmász. Nem gamergép kell.
Bocs a kiábrándult stílért, de úgy vettem észre két hete, nagyjából ilyen vásárolni akarók közé csöppentem, és a hozzáállás, válaszkészség is kb. ilyen volt.

Van viszont itt még egy esélyes, ha véleményezed, megköszönöm.

[link]

Amúgy összefoglalva.

Minél hamarabb, max. 210 ezer, főként Word és videónézés, és második gépnek lenne. Direkt és határozottan ez a kialakítás kell.

Elvárások:
Full HD
Min. 14" kijelző
Min. 256 GB tárhely
Érintőképernyő
2:1 gép
HDMI

[ Szerkesztve ]

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#152047) Khelben válasza Alien13 (#152046) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha mindenképp 2:1 gép kell, akkor ennyiért ez van. Hiába nem túl jó, nem lesz jobb. A következő lépcső 300k felett lenne.

(#152048) Tikakukac válasza Alien13 (#152046) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ez így sajnos. Én 7 köbméter követ és földet véstem ki a lakásból, majd eddig falaztam vissza 3 köbméter betonnal 1 tonna zsalukövet. Érdekelni érdekelt gyanúsan mikor átfutottam a topikot, csak ha valami nem megy azonnali válaszra vagy ránézésre is bukó én átfutom, sorry, de az első sajnos nem egy nullfizetéses szaktanácsadás a neten. Főleg nem, mióta 30 perc kiesés az nekem lehet ugyanennyi alvás vagy munka is ;)

Ennyiért ezen igényeknek megfelelő gép van, lesz is. Pénzt egy fillért nem adnék értük, mert se nem lesznek tartósak, se nem lesznek használhatóak, ellenben értékük azonnal indul a mélybe, ergo jó buktás is lesz anyagilag. Ha nincs mögötted nagy fizu vagy örökölt vagyon, akkor egyszerű a megoldás: addig nyújtózkodni amíg a takaró ér. Nekem 40k-s laptopom van. Pont ennyi az, aminek a kiadása még nem volt értelmetlen. Volt ötször ennyiért is vásárlásom, életem bukója volt. Tanulj mások hibájából ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152049) Alien13 válasza Khelben (#152047) üzenetére


Alien13
tag

Köszönöm. Ennyi van rá, és nekem az kell, hogy a célnak megfeleljen. Nem fogom szétnyúzni, viszont szükség van rá. Akkor ezek szerint a Lenovo jobb?

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#152050) Alien13 válasza Tikakukac (#152048) üzenetére


Alien13
tag

Sajnos ez most az a helyzet, hogy kell egy ilyen gép. :K Hiába a józan észérvek, elhiheted, lenne hova tennem ennyi pénzt, pláne jó lenne, ha nem kéne adósságba verni magam, de kell. Mint írod, nem a nullfizetéses az első, mikor dolgozhatnál is. Nálam pont így van: az időm pénz. Ezért kell egy hurcolható gép, amiben ha kocsiban kell várnom másfél órát utasként, nem azon esz az ideg, hogy közben hasznosat is csinálhatnék. Ez a gép arra kell, hogy abban, amit csinálok, szintet tudjak lépni. Ne legyek lakáshoz, asztalhoz kötve.
Akkor szerinted a Lenovo jobb vagy a Dell? :R

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.