Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#164001) fecaga21 válasza SeniorTilla (#163997) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Lenovo Thinkpad T470re gondoltan amúgy az utódjának.

(#164002) StLui


StLui
veterán

13 éves leányzónak kersnének a szülők 130-170 eFT-ért laptopot, gondolom HC jaték nem lenne, nyilván ennyi pénzért. Valószínű elsődleges szempont lenne a kinézet inkább. Visszaolvastam 1-200 hsz-t, jól gondolom, hogy nem lesz enniyért értelmes ajánlat? Mennyiért lehetne?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#164003) Misogi válasza StLui (#164002) üzenetére


Misogi
aktív tag

13 éves lánynak bőven tökéletes lesz.

(#164004) keszo válasza StLui (#164002) üzenetére


keszo
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Attila

(#164005) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Ez fáj. Honnan a fenéből tudja valaki, hogy mi kell egy 13 éves lánynak, akiről nem tud semmit? Nem a 13 éves lány a lényeg, hanem az, hogy mire szeretnék használni a gépet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164006) StLui válasza SeniorTilla (#164005) üzenetére


StLui
veterán

szerintem nagyjából böngészni, menjen a youtube, a tictok, meg a chat-ek, FB, hasonlók. Elvileg gondolom valami onlin eoktatósdira is ha a szükség úgy hozza, de van asztali gép 3 is a családban
kb legyen egy laptopja a gyereknek, mert már van mindenkinek, úgyis kell valami karira
sorry :) :R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#164007) gyulazsolti válasza SeniorTilla (#164005) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ja, az én 14 éves lányom azt mondta 1 éve, nem kell neki az asztali gép. Nagy, sok helyet foglal, " nem mutat jól", úgy sem fog játszani.
Lecseréltük egy Dell 5530-ra.
Fél éve elkezdett lövöldözős játékokkal játszani. Egyenlőre bírja a laptop.
Később meg, ha több kell, majd finanszírozza magának.

(#164008) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Egyik rokonom a karantén miatt sürgős gépvásárlásra kényszerül. Engem kért meg, hogy nézzek utána a laptopoknak 40-50 e ft. körüli áron. Meg vagyok lőve a dologgal, mivel asztali gépek piacát szoktam néha-néha figyelni csak. Azzal tisztában vagyok, hogy ezen az áron csak használt gép jöhet szóba+config terén sem lehet nagyon "ugrálni" ennyi pénzből. A kérdésem:

Tudtok valaki megbízható eladót? Ilyen áron milyen config reális?

Köszönöm!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#164009) Dhampir válasza zolnagy (#164000) üzenetére


Dhampir
félisten

Az újabb generációs ProBookokban már IPS kijelző kuksol, így élvezhetőbbé vált a szem legeltetése.

(#164010) SeniorTilla válasza Dinomano (#164008) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon minimál és nagyon régi gép, ha csak ennyi van rá, én nem laptopot vennék, inkább egy pc-t

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164011) Dinomano válasza SeniorTilla (#164010) üzenetére


Dinomano
senior tag

Én is nézegettem, hogy max. 2010-2013 közötti config jön ki ebből. Sajnos csak ez a keret. Szerintem fontos a mobilitás, ezért gondolkodnak laptopban. Használt boltokat nézegetek ez ügyben...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#164012) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Van itt valakinek Lenovo Thinkpad T470? Megérné kis programozós munkagépnek otthon gyakorolni az Autocad-et?

(#164013) SeniorTilla válasza Dinomano (#164011) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A mobilitás oké, de ilyen árban nem hiszem, hogy használható akkut kaptok.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164014) StLui válasza Misogi (#164003) üzenetére


StLui
veterán

ármint bármi ebben az árban?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#164015) mokus18 válasza mokus18 (#163943) üzenetére


mokus18
tag

tudok tanácsot/javaslatot adni erre?
:DD
/érintőképernyős laptop dolgot elvettem. :)/

(#164016) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok,
Lenovo Legion 5 gépekkel kapcsolatban van valami negatív tapasztalat? Ősrégi Dell E6500-at cserélném, napi gépelős de nem túl erőforrásigényes munkára (távoli gépen fut minden ami a melóhoz kell). Viszont szabad időben lenne pl. videovágás is. Ezt néztem ki
Pro-kontra? Hordozva nem hiszem hogy lesz havi 1 alkalomnál többször. A mostani Dell sem volt.
Esetleg használtban eddig az árig valami javaslat?
köszönöm előre is!

(#164017) stfreddy

Sziasztok,

Egy fotós ismerősömnek kellene laptop, lightroom és photoshop lenne sokat használva rajta. Hordozva nem minden nap lenne. Új eszköz kellene. Néztem a topic összefoglalót, de elvesztem a típusok között.
Az ismerősömnek macbook pro-t ajánlottak, de az ára miatt nem ez lenne az irány.
Mit ajánlanátok?
Köszi előre is.

(#164018) Tom1939


Tom1939
őstag

Ha fut a program ami kell rajta (nagy kérdés mert ugye teljes váltás van), akkor m1 procival a macbook air is jó lehet (+ monitor ha otthonra). Teljesítménye elég brutál. Ha van 430 ezer keret.
De keret írása nélkül nem nagyon tudnak segíteni neked (és a kérdéssornak van értelme, mekkora kell stb...)

(#164019) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
A párom új, itthoni használatú laptopot keresne. Extra kívánság nincs, internet (amilyen gyorsan lehet), Win 10, Office alkalmazások (O365), játék nincs, ellenben fizikailag a lehető legvékonyabb és, ami fontos, világító billentyűzet (egy szín elég...). Szerintem (mint gyakorlati felhasznló) SSD preferált. Processzorból I5 vagy I7 (vagy egyenértékű AMD , nekem mindegy, nem számít a gyártó) Extra: Ha lehet, átbillenthető, érintőképernyős "tabletként" használható verzió legyen. (ez opció, ha tudnátok ajánlani ilyet, és -e nélkül a feature nélkül is, nagyon hálás lennék) Lehetőleg minőségi darab, nem garanciaidő alatt (közvetlenül utána) szétesős kivitel. Keret 250k (normal notebook) 300k (hajtogatható, érintőképernyős), esetleg kicsit feljebb (kb 20%) mindkét esetben (nyilván nem cél kimaxolni a keretet). Ha BF alatt találok jó árút az ajánlott típusból, akár holnap megvenném.
Az igényt én is most kaptam ( a drágám bedobta, hogy ha itt a BF, nézhetnék neki "valamit", így nem sok időm maradt utánanézni), nagyra értékelem a segítségetek!

(#164020) Dhampir válasza Gabesz25 (#164016) üzenetére


Dhampir
félisten

Két topik, ahol talán akad egy-két géptulajdonos:

Lenovo IdeaPad Y széria

Gaming notebook topik

(#164021) Tikakukac válasza Gabesz25 (#164016) üzenetére


Tikakukac
titán

Esélyesen sírógörcsöd lesz 6000-es Latitude után, hogy milyen fapad a support része a gépnek és úgy általában a minőség is.

Nyilván lehetetlen azzal harcolni amilyen hardver van benne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164022) Gabesz25 válasza Tikakukac (#164021) üzenetére


Gabesz25
tag

akkor inkább keressek valami használt dell/HP workstation-t? Nem feltétlen kellene nekem gamer konfigos laptop, de a linkelt notinak elég erős a hardvere. Viszont ha szar a support, meg a minőség is gyengébb, akkor elengedem.
Nagyon rég foglalkoztam már notikkal, ezért érdeklődöm itt.

(#164023) Tom1939 válasza Gabesz25 (#164022) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát ha találsz jót akkor mindenképpen. Én majdnem vettem egy 17-es legiont a media marktól (már meg volt rendelve) amikor feltűnt a most használt precision a hardveraprón. És kb fél évig keresgéltem (volt schenker 17-es is rendelve németből, csak az meg hardverhibás volt). Mondjuk a17-es méret még hatványozza a problémákat. Bár ha lehet én mindenkinek azt tanácsolom ha tud várni akkor várjon (a jelenlegi helyzet teljesen őrült szintre vitte az új és használt árakat is).

(#164024) Hogen


Hogen
tag

Sziasztok!
(1) Most azonnal
(2) Maximum 100.000,-
(3) Filezni. netezni,
(4) -
(5) A lényeg hogy 15" meglegyen
(6) csak otthon
(7) ezt majd megoldom
(8) SSD - legyen benne
(9) semmi extra
(10) használ is jöhet, de csak ha nagyon jó állapotban van, illetve nem kopott stb

Köszönöm előre is a segítséget.
Át túrtam az összes nagy cég oldalát, de az online oktatás miatt nem lehet jó áron laptopot találni.. :R

(#164025) Mattb válasza Mattb (#163901) üzenetére


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nem kaptam választ, ezért kérdezném, hogy ez a gép megfelelő lenne az igényekre szerintetek? Valamint Ez az ár így rendben van érte?
[link]

(#164026) Dhampir válasza Gabesz25 (#164022) üzenetére


Dhampir
félisten

Természetesen egy munkaállomás még szoftveresen is jobb támogatással rendelkezik, főleg, ha nem túl régi masinát találsz. Tehát, ha nagy darab masszív gépre vágysz az átlagosnál jobb hűtéssel, akkor ez is lehet egy irányvonal.

(#164027) KöviLaci


KöviLaci
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a gépet néztem ki, vélemény róla?

https://notebookstore.hu/hp-probook-450-g7-notebook-9tv49ea-1-156-fullhd-intel-core-i5-10210u-16gb-ram-512gb-ssd-magyar-billentyuzet-windows-10-professional-3-ev-garancia-ezust-szinben-verzio-p10561

(#164028) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Sziasztok! Egy e6520-ast szeretnék cserélni, vmi újabb max. 2-3 éves üzleti verzióra, de minőségben és supportban nem szeretnék visszalépést. Van olyan gép kb. 350k-ig, amelyet érdemes keresnem a használt piacon? (nemrég volt lehetőségem használni egy 5480-as latit, de ez nem üti meg nálam a régi 6-os széria szintjét, ennél jobbat keresek, ha van.)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#164029) Dhampir válasza KöviLaci (#164027) üzenetére


Dhampir
félisten

(#164030) Khelben válasza redwhite78 (#164028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Olyat már nem fogsz találni, mint a 6x20-as sorozat. 7-es sorozatot keresd, 7480, 7490 vagy 7400 pénztárcától függően. Jobb anyagminőség és billentyűzet van, mint az 5-ösnél.

(#164031) Khelben válasza KöviLaci (#164027) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kijelzője a gyenge pont, sötét és színtelen. Ha csak irodai munkára kell beltéren, akkor jó.

(#164032) Acheron válasza Acheron (#164019) üzenetére


Acheron
őstag

Sziasztok!
A párom végül 14 colos Zenbook mellett tette le a voksát (persze az nincs meg, hogy milyen tartalommal, próbálom összeszedni).
Szerintetek ez mennyire jó vétel ma (pl processzor időtállóság szempontjából?)
Esetleg flippes verzióra találkozott valaki ma jó ajánlattal?
Köszönöm, ha tudtok segíteni.

(#164033) SeniorTilla válasza Acheron (#164019) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Fizikailag a lehető legvékonyabb pl. a HP Spectre, nem az x360, hanem a sima 13-as. Ez volt a világ legvékonyabb laptopja, most nem tudom hogy áll a verseny :) Feleségemnek is ilyen van, 3mm vastag a kijelző :K . De ehhez a szinthez és ezekhez az igényekhez kevés ennyi pénz. Kicsit lejjeb HP Envy, vagy pl. Asus Zenbook sima vagy Flip

Szerk: na most látom, hogy te is erre gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164034) threwory


threwory
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nemrég kipurcant az ősrégi Lenovo N3000 laptopom és helyette keresnék egy újat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Karácsonyig
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - Max 230 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - Filmnézés, programozás, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem lenne játékra használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD, min 8 Gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Inkább új de ha nincs megoldás jöhet használt is

Köszönöm szépen a segítséget.

(#164035) Acheron válasza SeniorTilla (#164033) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a válaszod!
Időközben megrendeltem a linkelt Zenbook -ot, a feleségem átgondolta, itthoni gépként nem tudná annyira kihasználni a flippes konstrukciót, ami +100k -t megérne neki. Az egyetlen, amibe bele tudtam volna kötni, az a fényes kijelző - de ezt valahogy ki fogjuk bírni.

(#164036) RaZroX


RaZroX
addikt

1- Dec. 15-ig.
2- 150-180k
3- Filmezés, netezés, irodai programok
4- Nope.
5- 13" vagy nagyobb, 1080p
6- Nem nagyon.
7- Nincs szükség előtelepített rendszerre, de Windows 10 lesz majd rajta.
8- 250GB SSD, 8GB ram. (HDD nem kell, max pluszba az ssd bellé)
9- Magyar billentyűzet, Intel prociból legalább i3 az utolsó pár generációból. AMD esetén az előbb írtnak megfelelő teljesítményt tudjon.
10- Használt is ha van rá legalább 1 év garancia.

Előre is köszönöm! :R

This is the way

(#164037) envagyok


envagyok
veterán

Máig nem sikerült 14-es fhd laptopot találnom 4. Gen i5-től 100 alatt még használtan se.
Bezzeg külföldön 320usd ryzen3-as noti 14" fhd, ssd
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#164038) moeka


moeka
csendes tag

Sziasztok!

Pár éve ajánlottatok egy laptopot, ami azóta is tökéletesen működik, viszont kicsit megváltoztak az igényeim és új gép vásárlásán gondolkozom.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy-két hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300-400e ft
(3) Felhasználás? Játék, munka, internet, multimédia
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Grand strategy games, CRPGs, néhány modernebb de lastgen játék + F1 games
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS 14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, a hordozhatóság fontos szempont.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) -
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? minél nagyobb SSD, 8-16 GB memória
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új

Mivel nem Mo-n élek, ezért hálás lennék ha csak modellt vagy szériát ajánlanátok, konkrét deal-ek vagy wesbhopok helyett!

Előre is köszi a segítséget!

(#164039) SeniorTilla válasza moeka (#164038) üzenetére


SeniorTilla
veterán

14"-ban nehéz lesz olyan gépet találni, amin jól futnak a játékok, ehhez min. 15,6" kell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164040) zolnagy válasza SeniorTilla (#164039) üzenetére


zolnagy
őstag

Szerintem is. Ott már dedikált videokártya kell, ami még plusz hőt termel. Egy kisebb házban nehezebb megoldani a hűtést is.

(#164041) Khelben válasza moeka (#164038) üzenetére


Khelben
nagyúr

Voltak erre kísérletek Razer meg Alienware részről, de talán nem véletlen, hogy ők is feladták. Amikor a videókártya teljesítményének csak 60%-át tudta kiadni a túlmelegedés miatt, akkor a vevők nem voltak olyan boldogok.

(#164042) Tikakukac válasza envagyok (#164037) üzenetére


Tikakukac
titán

2 hét alatt 2 ilyet is vettem, a gond nem a piaccal van akkor :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164043) Lio_Nekka


Lio_Nekka
csendes tag

Sziasztok!
1: Most :)
2.: Maximum 350.000.-
3: Otthoni munka (irodai alkalmazások (sok), némi filmnézés)
4. Nem akarnak rajta játszani.
6.: 15,6 , IPS, matt
6. Nem jellemző.
7.: Windows 10 64 bit Home vagy Professional
8.: Memória legalább 8 GB, Min. 256 GB SSD, optikai nem kell, RJ45 igen
9.: -
10.: Csak új, cégnek kell.

ui: ezt a kettőt néztem: [link] [link] Utóbbi ugyan "Gaming" de legalább benne van minden, ami kell. Valamint ezzel szvsz ellesznek jó darabig.
Előre is köszönöm!

(#164044) Misogi


Misogi
aktív tag

200k alatt van olyan laptop aminek elfogadható az akksija? Csak Excel, Word, Power BI-re lenne használva és néha filmezni.

Semmi más nem érdekel csak legyen jó akksija.

Érdemes lenne garis használtat venni? Vagy mindenképp ne?

(#164045) Khelben válasza Misogi (#164044) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mit jelent az elfogadható? A 4-5 órát mindegyik kibírja, ami nem gamer gép.

(#164046) Khelben válasza Lio_Nekka (#164043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem akarnak játszani, akkor a dedikált vga-nak csak hátránya van. 350-ért már van HP Probook 450 is.

(#164047) Misogi válasza Khelben (#164045) üzenetére


Misogi
aktív tag

4-5 óra már nekem teljesen jó lenne.

Ilyen elvárások mellett érdemes lehet használt laptopot nézni, garival?

(#164048) domjántibor


domjántibor
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudok dönteni az alábbi laptopok közül. Megköszönném, ha segítenétek a választásban. Illustrator, photoshop, indesign használatához szeretnék új laptopot vásárolni.Eléggé mobilis munkám van, így jó anyaghasználatú, viszonylag strapabíróbb modellben gondolkodom.

1. LEONOVO LEGION Y540-17 https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-legion-y540-17-ar/lenovo-legion-y540-17irh-60793-elado

2. LEONOVO LEGION Y540-15 https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-legion-y540-ar/lenovo-legion-y540-59285-elado

Az RTX 2060 úgy olvastam minimális szinten erősebb a GTX 1660 Ti-nál. Mennyire használhatják ezt ki grafikus programok? A 17 colos modell jobb lehet hűtés, aksi szempontjából?

Ennyi összegért, más márkától tudnátok ajánlani ideálisabb vételt? Persze csak ha van ilyen. Köszönöm!

(#164049) Tikakukac válasza domjántibor (#164048) üzenetére


Tikakukac
titán

így jó anyaghasználatú, viszonylag strapabíróbb modellben gondolkodom

Az Y sorozatra ez értelmezhetetlen. Te itt a hardverért fogsz fizetni és vége. Ha minőség meg tartósság kell meg nagy hardver az egy taliga pénz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164050) domjántibor válasza Tikakukac (#164049) üzenetére


domjántibor
csendes tag

Több pénz sajnos nincs rá. Akkor marad a hardver.....
Egyébként a 17 colos modell kicsit szimpatikusabb. Néztem más gyártótól is, de ennyi pénzért nem kapok ilyen konfigurációt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.