Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#351) runner 125 válasza molnarpeter (#345) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezzel jobban jársz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#352) drzozo válasza Tikakukac (#338) üzenetére


drzozo
senior tag

A Toshibáról van már valami magyar teszt esetleg? Vagy vett már valaki olyat, innen a fórumról? Csak mert láttam, hogy ajánlják, de a miértre nem láttam választ sehol. Fehér szín nagyon bejön, elegáns, volt egy hp dv6 is fehérben még, de az nagyon gyenge konfigurációval.

(#353) Dhampir válasza winhate (#333) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik az a notebookgyártó, amelyik a saját dokumentumait szorgosan kiirtja-törölgeti? :F

(#354) sssirius válasza drzozo (#352) üzenetére


sssirius
tag

Én is szívesen fogadnék egy beszámolót a fent említett masináról.

(#355) Jocozolg


Jocozolg
tag

Mi a véleményetek a vostro 3560-ról?

Köszi

(#356) winhate válasza Jocozolg (#355) üzenetére


winhate
őstag

277k nem olcso viszont jo cuccok vannak benne .
Valszeg az alkatreszek minosegeben es szerelesben se fox csalodni.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#357) Tippmix46 válasza winhate (#356) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy HP Probook 4535s típusú notebookot, a kérdésem a következő lenne:
ha kikapcsolom a készüléket, akkor az internet lan kábel csatlakozási helyén kikapcsolás után is tovább villog a net kapcsolat (van ott két led-szerű)..ez természetes? vagy annak sem kellene villognia kikapcsolás után?

Köszönöm válaszotokat!
Üdv.K.

(#358) AxBattler válasza Tippmix46 (#357) üzenetére


AxBattler
félisten

Asztali gépek alaplapi csatlakozója is ugyanígy világít...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#359) mutyi


mutyi
őstag

Tudnátok ajánlani 15-ös notikat?
Legyen core i5 vagy core i7-es procija, 8GB memória, valami jóféle 1Gb-os vga-ja. Mindenképpen legyen benne SSD, mellette lehet HDD is.
Kb. ennyi lenne a követelmény.
2-3 év nemzetközi garancia is legyen hozzá.

(#360) Tippmix46 válasza AxBattler (#358) üzenetére


Tippmix46
senior tag

és éjjel nappal világít/villog? meglep, azért kérdeztem...mondjuk a UPC modem is villog állandóan, ha megy valami ha nem....

(#361) brumi1024 válasza Jocozolg (#355) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyon draga, ennyit ez nem er. Mire hasznalnad?

(#362) Tikakukac válasza mutyi (#359) üzenetére


Tikakukac
titán

Bő 300k-ból esetleg kihozható a dolog. De inkább többől. Minek neked ekkora konfig mellesleg? Plusz írj egy maximum árat is.

zoltankakuk: Konkrétan ezt a modellt nem láttam tesztelve, újabbat-régebbet tudsz nézni, sokat belsőleg külsőleg nem változtatgatnak.

Tippmix46: Villogni fog. Asztalin is villog. Mindenen villog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#363) mutyi válasza Tikakukac (#362) üzenetére


mutyi
őstag

Igazából egy ismerősnek kellene egy noti,aki külföldön él. Angol billeset akarna,mert felesége nem magyar. Hosszú távra szeretne notebookot, ami pár év múlva is megállja azért a helyét.
Szóval ezért gondoltam hogy legyen core i5 benne,8 GB ram és egy jó vga.
az SSD meg onnan jött, hogy először asztali gépet szeretett volna SSD-vel és ha már manapság nem ritka az ssd-s notebook sem, mondom akkor nézzük meg mit lehet ebből kihozni.
Egyébként úgy látom, hogy nem nagyon vannak gyárilag SSD-vel szerelt notik, legalábbis nem nagyon találok. Mit javasolsz, hogy érdemes beépíteni utólag és minek a helyére?
Teljesen váltsa ki a hdd-t?

(#364) Tikakukac válasza mutyi (#363) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem játszanak akkor nem kell jó VGA. Sőt, elég az integrált, alapabb dolgokat az integrált is elviszi az újabb Ivy procikból.
Proci hajkurászás megint felesleges, 4 éves gépem is van, mai napig remekül használható, i5 meg i7 konvertálásra meg egyéb komolyabb dolgokra kell, pötyörészni, filmet nézni nagyjából a dual-core szint 5 évvel ezelőttről már sok is.
Konkrétabban mire kell az a gép?
SSD meg utólag beépíthető, vagy a HDD helyére, vagy kerettel optikai meghajtó helyére.

Gondolom nem magyarhonban venné, ez mondjuk külön jó, mert külföldön totál más a gari a legtöbb gépnél, árak is változóak és paletta sem ugyanaz, így nem lesz ez olyan könnyű. Valami régiót mondhatnál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#365) mutyi válasza Tikakukac (#364) üzenetére


mutyi
őstag

Belgiumba kellene a gép.
Angol billeset akarnak.
Ki fogsz nevetni, én is magamat,de Diablo 3-ra akarja részben használni a srác a gépet.
Jó tudom, nyilván most röhögő görcsöt kap az ember, mert ahhoz meg minek ilyen gép. Mint írtam is, szeretne egy viszonylag értékálló gépet.
A pénz is más kint, szóval nyilván nem a legolcsóbb kategóriából akar vásárolni,viszont legyen stabil és minőségi.

SSD tekintetében meg annyi előnye származna, hogy meglenne a wow érzés egy hdd után.
Na ajánlj nekem pár ésszerű megoldást. Core i5 maradjon :) 4GB elég bele, a másik 4-et simán bele lehet dobni akár megvételkor,akár utána bármikor.

(#366) Tikakukac válasza mutyi (#365) üzenetére


Tikakukac
titán

Előre szólok, hogy értékálló gép nincs, viszonylag értékálló se nagyon. Nézd végig az aprót, az Elitebookok is elvesztik 1 éven belül az áruk felét, a többi gép még ennél is gyatrább. 2-3 év és 100k-nál többért nem is nagyon menne el. Mindenképp rengeteget bukik az ember új gépnél. Meg kocsinál meg minden másnál. A föld meg talán az ingatlan, esetleg arany stb. az, ami tartja az értékét maximum.

Kutatok valami értelmes boltot a környéken.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#367) kerlac válasza Tikakukac (#366) üzenetére


kerlac
senior tag

Egyetértek Veled.

Miután ezek használati cikkek, miért is tartaná az értékét, nem? Nem beruházási céllal veszi az ember, arra valóban ott van az ingatlan, arany és egyéb értékek. Szerintem ez egy teljesen rossz felfogás, hogy veszek egy használati cikett és x év vagy hónap múlva méregetem, hogy mit ér és sírok, hoyg fele annyit csak, de azért még ha elakarom adni, a teljes áron próbálom... Én úgy látom ez a magyar gyakorlat, főleg a vaterán.

(#368) Borote válasza Jocozolg (#355) üzenetére


Borote
addikt

Muszáj a Blu-ray olvasó? :B én még nem is láttam BR lemezt :DDD
iPonnál amúgy jobb áron van minden tekintetben.

(#365) mutyi: a core i5 csak a neve miatt kell, vagy van valami ésszerű indok is rá? (az érték meg időtállóság kb lényegtelen, jövőre egy i3-as lesz ezen a szinten :) )
Ha már tartós gépet szeretne, akkor érdemes elgondolkodni egy jobb minőségű gépen is... Ennyi pénzből már kapni jókat, főleg külföldön :)
Játékra 300k-ért abszolút a Lenovo Y580 a legjobb, de kint sanszos, hogy lesz más is - D3-nak viszont nincs ekkora gépigénye :)

Ja, SSD nagyon jó dolog, viszont nem érdemes gyárilag SSD-vel szerelt gépet venni, mert indokolatlanul drágábbak (néhány kivételtől eltekintve), így érdemes utólag megvenni, aztán a HDD vagy az ODD helyére betenni. Néhány gépnél (pl Y580) van lehetőség mSATA csatlakozós SSD-t használni, ami elfér a HDD és az ODD mellé. Továbbá a nagyobb gépekben rendszerint 2 HDD hely van.

(#367) kerlac: és ilyenkor szoktak az emberek sírni, hogy de hát 300 ezer volt újonnan - amit őszintén, ki nem szar le? Az én gépem is 400k fölött volt újonnan, mégis 60k-ért vettem :DDD 4 évesen :U

[ Szerkesztve ]

(#369) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Milyen notebookot/netbookot ajánlotok 80k-100k körül (nem baj, ha 80k-hoz van közelebb).
Filmezésre és netezésre (wifin) kellene főként. Van ilyen kategóriába valamilyen bestbuy?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#370) Borote válasza n0rbert0 (#369) üzenetére


Borote
addikt

Újonnan Fujitsu A531-et, használtan pedig ThinkPad, EliteBook, Latitude-ot :)
Pl egy ILYESMIT :)
De érdemes az aprón nézelődni, sok jó gép szokott lenni ;)

(#371) Jocozolg válasza Borote (#368) üzenetére


Jocozolg
tag

Igazad van BD nem kell, viszont a 1920x1080 felbontást szeretnénk.
Minőség szempontjából egy belépő üzleti megfelelne a céljaimnak.
Videó vágás, stb miatt i5 jó lenne.
Firewire csatlakozást megoldanám az ExpressCard-dal.
Dedikált videókártya meg, punyadás esetén egy kis game miatt (játék gyakoriság kb. 1 év alatt végigtolnám a Diablo3-at :DD )

ja és a 3 év NBD gari is szinpi (a kollégák közül már sokan használták, a gép kávé/tea-val való átmosása után)

[ Szerkesztve ]

(#372) mutyi válasza Tikakukac (#366) üzenetére


mutyi
őstag

Félreértitek. Az értékállót nem úgy értettem, hogy árban legyen az, hanem valamelyest műszakilag.
Tisztában vagyok vele, hogy a műszaki cuccok a legszarabbak értékállóság tekintetében.
Itt szimplán arról van szó, hogy ha 1-2 év múlva is játszani akar valamelyik játékkal, stb, akkor ne azon bosszankodjon, hogy nem úgy teljesít a gép,ahogy kellene.
Én pl. nem találkoztam eddig olyan notebookkal, amely kielégítené valójában az igényeimet stabilitás szempontjából. Egyszerűen az asztali gépem sokkal megbízhatóbb,amelyen valójában tudok dolgozni és nem kell kompromisszumokat kötnöm. Valószínűleg az újabb notebookok már részben tudnák hozni azt a szintet,amit elvárok mondjuk Photoshop, Illustrator használata közben.
Na de ez off..

(#373) Borote válasza Jocozolg (#371) üzenetére


Borote
addikt

Nézd meg a listát, iponnál találsz olcsóbban is ilyen tulajdonságokkal rendelkező variánst.
Maga a gép pedig ilyen célra jó választás :)
Esetleg még az új ProBook lenne még alternatíva, ha megjelenik.

(#372) mutyi: vagy játék, vagy minőség, vagy sok pénz :B
Műszakilag sem tudsz nagyon tartós notebookot venni, olyan szempontból, hogy a következő generáció (ami egy éven belül jön) simán lekörözi teljesítményben. Lásd Arrandale i5 és SB i3, vagy SB i5 és IB i3.
Illetve nagyon is egyszerű műszakilag tartós notebookot venni, mert a felhasználói (valós) igényeket nézve már egy i3-as processzor is bőven kielégíti az igényeket (azaz már egy Core2Duo is :) ), illetve notebook szinten játékra is elég.

A Te igényeidre pedig Workstation gép való, csak azok ugye 350-400k-nál kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

(#374) n0rbert0 válasza Borote (#370) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Pontosítok egy kicsit.
Nem nekem lesz a gép. Akinek kell az kikötötte, hogy ne legyen Acer, Fujitsu és újonnan szeretné megvásárolni. A 100k az a plafon.

[ Szerkesztve ]

(#375) Tikakukac válasza Borote (#368) üzenetére


Tikakukac
titán

x200-at akart a gyerek eladni full pucéran 2xx k-ért. Kiröhögtük egy páran, de nem fogta fel. Pont ph-n eladni valamit tripla áron :DDD

A dv5 talán valami 190k volt. Ma ér olyan 90k-t, ha valaki hajlandó megfizetni a gyönyörű állapotot. Sírok én is, 1 évig gyakorlatilag semmire sem költöttem mikor megvettem, de hát nah, ez a világrend :K

kerlac: Vatera atomdurva, ott vannak olyan beárazások, hogy hihetetlen :DDD

mutyi: Hát, stabilitással nekem nincs gondom. Évek óta stabil itthon minden gép.
Sokkal nagyobb bajom, hogy milyen gépet nézzünk és hol. Mert ha tényleg lesz játékra használva akkor itthon megvenném az Y580-at, vagy Lenovo shopból odakintre küldetném. Más kérdés, hogy akárhogy guglizok, nekem a külföldi, főleg német oldalak nagyon kuszák és össze-vissza vannak, beszerzésben tippeket nem nagyon tudok így mondani.

n0rbert0: Nemrég volt egy kérés, ott 70k volt a határ, és az sem ment. 100k körül van a Lifebook, 3 év gari, köze nincs a régi Fujitsunak, vegyétek meg azt, 7-8k pluszköltség.
Még régebben a kedves kérdező addig csűrte a dolgot és nem hitte el amit mondunk, hogy megvette a Dellt (Inspiront, mi mást), remélem nem fog széthullana 1-2 éven belül :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#376) Borote válasza n0rbert0 (#374) üzenetére


Borote
addikt

Nem is lesz Fujitsu-Siemens. Ez Fujitsu, abból is a Lifebook széria - A531
Ennyi pénzért a legjobb minőségű új notebookok :)

Ha ilyen berögződés alapján vesz gépet, hogy a Fuji szar, a Dell meg jó, akkor vegyen egy hulladék Inspiront :)

Új notebookot viszont 100k-ból visítva lehet kihozni... Esetleg Lenovo B570/G570-t lehet találni ennyiért, vagy Toshiba C855-t.

(#377) Vedro válasza n0rbert0 (#374) üzenetére


Vedro
tag

A Fujitsu (-nem a Siemens-es varia) eléggé jó gép, ha tartósat akar akkor az A531 valamilyen Intel B-s procival akörül mozog, nagyon jó masszív kis gép (persze nem TP, és EliteBook szinten), de 100k-ért tartósabbat nem találsz. Amúgy nekünk is van egy és nagyon meg vagyunk elégedve vele.

HTC Touch Diamond -> HTC Legend -> Google Nexus -> Samsung Galaxy S -> Acer CloudMobile S500 -> Motorola Moto G-> Google Nexus 4->Wileyfox Swift

(#378) Jocozolg válasza Borote (#373) üzenetére


Jocozolg
tag

Megnéztem az Ipon-t tényleg spórolok egy tizest.
Még megvárom az új Probook 4540-es széritát, de ott ha jól tudom nincs (nem lesz) ExpressCard, az viszont fontos a Firewire-s videokütyük csatlakozása végett.
Még egyszer köszi

(#379) Tippmix46 válasza Tikakukac (#375) üzenetére


Tippmix46
senior tag

én ezt vettem 105 ezer Ft-ért fél év garanciával karcmentes állapotban az Expresszről:

ProBook 4535s (LG863EA) szálcsiszolt Ezüst , Processzor: AMD A6-Series Quad Core Négymagos A6-3400M 2,3 GHz/1,4 GHz, 8 GB DDR3 1333 MHz, 4 mb Cache, Kijelzõ: AMD Radeon HD 6540G2 Dual Graphic 15, 6" 1366x768 matt HD LED , 640 GB HDD 5400 f/p , DVD író DVD+/-RW SuperMulti DL, Lightscribe , memóriakártya olvasó, 1x USB 3.0, 3x USB 2.0 , HDMI csatlakozó, 6 cellás akku, Win 7 Home Premium+2010 Office.

Szerintem nem volt rossz vétel....

(#380) n0rbert0 válasza Tikakukac (#375) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ne értsetek félre én teljes mértékben elhiszem amit mondtok, ha saját magamnak kellene a gép, akkor biztos, hogy megvenném a Fujitsu-t.
Sajnos a mai pénzügyi helyzetben meg kell húzni egy felső határt - ez az én esetemben 100k -, amit nem lépünk át, ezért hajlandóak vagyunk kompromisszumokat kötni (mást nem is tehetünk).
Mivel a Fujitsu A531 már jócskán túllóg a kereten (4-8ezer + szállítási díj) ezért sajnos ez számomra nem jó választás.

Amiket még néztem:
LENOVO IdeaPad G570GH
PACKARD BELL EasyNote TS-F4211-HR-453HG NX.BWRES.003

Esetleg 11"-13" kategóriában van valami ajánlat?

(#381) Borote válasza n0rbert0 (#380) üzenetére


Borote
addikt

PB-t ne - egy év nem bővíthető garancia, Acer leányvállalata - Acer minőség.
Ennél kisebben csak netbookok vannak, Atom és Brazos processzorokkal.

G570 az jó gép :)

(#379) Tippmix46: fél év garancia? Akkor külföldi, nem? Egy 20-asért tudsz rá garanciát bővíteni :) (bár abban nem vagyok biztos, hogy utólag is lehet-e ProBookra :B )

[ Szerkesztve ]

(#382) Tikakukac válasza Tippmix46 (#379) üzenetére


Tikakukac
titán

120k-ból vettem 8440p-t karcmentesen, 2 év garival, HP táskával :DDD
De azért ha végignézem a legtöbb börzés oldalt, akkor olyan árak vannak belőve, hogy horror. Aki ügyes, az mindig szerez egy jó gépet kellemes árban (nagyjából ezt művelem suli mellett kiegészítésként) amin van egy kis haszonkulcsa is.

n0rbert0: Packard Bell-t ne. Nagyon gagyik szegények, az Acer almárkája.
Azért mondjuk a Fujit, mert alapból van 3 év gari, és az a nagyon nem mindegy. Mert ha mondjuk behal a random xy gép 1-2 év után és egy alaplapcsere lesz 40k, akkor máris lett volna 4-8k szerintem pluszban arra a másikra. 100k környéken 5% túllógás szerintem beleférhet, max 1 hónappal később lesz gép. De ha nagyon hajtós a dolog, akkor legyen a Lenovo, egyszerűen ez a keret a lehető legkisebb, amit tudsz mondani.

Ha meg igazán pénzszűke van, akkor alfa156 árul 6 hónap garival gépeket, amik rendes üzleti cuccok, 55-60k-ból megvan egy jobb, és ha bármi bajuk lenne tonnaszám van alkatrész, relatíve olcsón. Ez is egy megoldás

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#383) brumi1024 válasza n0rbert0 (#380) üzenetére


brumi1024
veterán

11-13"-ban ennyiért új gép nem lesz. A Packard Bell felejtős. 1 év nem bővíthető gari gyenge minőség. Jóárasított Acer ami szintén nem ajánlott. A Lenovo nem rossz, de ha a garibővítést hozzáveszed hosszabb távon jobban jársz a Fujitsuval. De ha sok a +8k akkor ajánlott lehet a Lenovo.

(#384) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Köszönöm szépen az útmutatást mindenkitől!
Megpróbálom rábeszélni a Fujitsu-ra, ha nem megy, akkor marad a Lenovo.

(#385) mutyi válasza n0rbert0 (#384) üzenetére


mutyi
őstag

Vedd a Lenovo G570-et, szerintem nagyon jó kis gép. Ár/érték arányban szerintem mindenképpen a legjobb.Nézz szét a Tesco-ban is,mert néha vannak áruházanként eltérő akciók, ahol 1-1 notit nagyon jó árban adnak. Pl. vettem egy ismerősnek így egy Lenovot valami 85-ért.

(#386) Misua


Misua
senior tag

Üdv!

Véleményeteket szeretnék kérni egy gépről [link]
Fő szempónt: egy erős, éveken át jó gép (játék nem kell)
Köszike

(#387) Borote válasza Misua (#386) üzenetére


Borote
addikt

Nagyon rossz választás :) Úgy fog melegedni, mint a kazán.

Mire szeretnéd használni? (Játék akkor gondolom kilőve).
Mi az, ami miatt 'erős' gép kell? Mit értesz erős alatt? :) (Fekve nem fog 50-et nyomni...)

(#388) sssirius válasza Borote (#387) üzenetére


sssirius
tag

"(Fekve nem fog 50-et nyomni...)"

Ma már úgy össze vannak rakva a felsőkategóriás üzleti gépek, hogy kitudja... :)

(#389) kerlac


kerlac
senior tag

A Samsung NP300E5Z S02 laptopnál nem deülr ki számomra, hogy simk ártyát olvas, vagy netezéshez be kell szerezzek egy USB Stick-et.

[ Szerkesztve ]

(#390) Misua válasza Borote (#387) üzenetére


Misua
senior tag

Miért melegedne úgy mint a kazán?

(#391) Davs válasza Misua (#390) üzenetére


Davs
tag

az i7-es 45W-os proci miatt, meg talan a noti hutese se a legjobb (inspiron nem ajanlott tipus)

(#392) Borote válasza Misua (#390) üzenetére


Borote
addikt

Mert a költséghatékony munkatársak a kikönnyített, ropogós, fényes műanyagborítást egy alultervezett hűtéssel spékelték meg, amibe belegyűrtek egy 45W-os processzort (ami a gép árának kb az 1/3-t teszi ki), a hullámzó billentyűzetről már ne is beszéljünk.
Ja, hogy mellette is szóljon valami: jó a touchpad és 3 év helyszíni garancia van rá.

Mire szeretnéd használni a gépet, hogy i7-es processzort szeretnél bele? :)

Ha Dell-t szeretnél, és nem szeretnél játszani, ajánlom figyelmedbe a Latitude E5520-t, fHD kijelzővel :)

(#389) kerlac: nincs SIM kártya foglalata, tehát mobilinternethez stick kell, viszont ennyi pénzért a V5-ös változat jobb minőséget, és jogtiszta Win7-t jelent. (iPonnál még olcsóbb is :) )

[ Szerkesztve ]

(#393) Misua válasza Borote (#392) üzenetére


Misua
senior tag

Erős proci kell a zeneszerkesztéshez.
Mely erős gép jöhet még szóba e árkategóriában?

(#394) Tikakukac válasza Misua (#393) üzenetére


Tikakukac
titán

Mit jelent az erős gép? Sok mag? Magas órajel? Mindkettő?
Erős grafikus alrendszer akkor nem kell? Játékra nem használod majd? Ha igen, mit játszanál?
Mennyi a max keret? Használt szóba jöhet? (Utóbbit ajánlanám)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#395) Davs válasza Misua (#393) üzenetére


Davs
tag

Szerintem zeneszerkeszteshez ram kell..meg SSD-t is megerezned, hogy van :D

(#396) Borote válasza Misua (#393) üzenetére


Borote
addikt

Tehát zeneszerkesztés. Zeneszerkesztéshez nem értek, egészen biztosan a bitang erős sokszálú processzor szükséges hozzá (vagy kevés mag, de magas órajelen?), vagy jobban szereti a sok memóriát és a gyors háttértárat?
Zeneszerkesztés munka szinten? Ha munkára kell, akkor egy tartósabb, jobb minőségű gépet néznék a helyedben. pl egy 4530s
Vagy ha kell a nagyobb processzorteljesítmény, akkor várnék a helyedben az IB-s ProBookokra.
Esetleg a Lenovo Z580.

Mennyi a kereted? Mert az az igazság, hogy ennyiért nem lehet tisztességes i7-es gépet kapni. Illetve amit kapsz, az jó eséllyel melegedésbeli problémákkal fog küzdeni (főleg ha terheled... ha meg nem használod ki 100%-on a processzort, akkor felesleges i7-t venni).

[ Szerkesztve ]

(#397) mutyi


mutyi
őstag

Egyébként tudtok konkrét típust, amelyik márka/modell már kapható az új Ivy Bridge procival?
Ha lehetséges,akkor inkább már ilyen procival szerelt notit szereznék be az ismerősnek.

(#398) Borote válasza mutyi (#397) üzenetére


Borote
addikt

Ha játszani akar, akkor az említett Y580.
De ha játékra kell, akkor a processzor amúgy is másodlagos.

Érdemes ám elvonatkoztatni az alap emberi NEKEMERŐSEBBKELLLLLL tulajdonságtól (nagyzási mánia). Fogni kell egy papírt, leírni, hogy mire kell a gép, miben hajlandó kompromisszumot kötni (ár, teljesítmény, minőség), és ez alapján dönteni. Én azt mondom, hogy első sorban a jó minőségben gondolkodjanak, és utána a kategórián belül érdemes nézni az igényeknek megfelelő gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#399) mutyi válasza Borote (#398) üzenetére


mutyi
őstag

Igen, én is nézegettem épp előbb az Y580-at. Elég jókat írnak róla, minőség tekintetében is megállja a helyét.

(#400) NerV


NerV
tag

Sziasztok!

Laptopot keresek tözsdei kerskedéshez, a következő kritériumokkal:

- 14"-15", max. 17" (ha könnyű), min. 1440x900 felbontású kijelző (lehet full hd is)
- gyors processzor, főleg egy magon és rövid ideig
- nem kell gyors videokártya

SSD lehet még érdekes, de nem prioritás.

Gyakorláshoz kell, nem csúcsgépre van szükségem, ezért használtban gondolkozom, úgy 80-120e között, plafon 150k.

Pár éve még ritka volt a nagyobb felbontású laptop, milyen gyártókat, modelleket keressek? Érdemes esetleg külföldről vásárolni, cseréljek processzort, vagy rakjak össze egy gépet magamnak? esetleg rendeljek valahonnét egyedileg összeállítható konfigot? Vagy nézzek újat kicsit többért?

Kösz a segítséget!

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.