Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#63001) Helmoras válasza Helmoras (#62994) üzenetére


Helmoras
őstag

Most hogy így nézelődtem... itthon nem is kapni ezeket a gamer szériás MSI gépeket csak ilyen csodahelyekről mint a Radium meg a digiprime?

(#63002) batyesz


batyesz
tag

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 héten belül
Maximális keretösszeg Ft-ban?
160-170 ezer forint
Felhasználási kör?
Egy kis játék,filmnézés, kis Photoshop, és netezés.
Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Játszok, hát szeretnék hozzá venni egy FullHD-s monitort és azon olyan közép grafikán játszani.
Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő fontos.
Szeretnél bele SSD-t?
Hát majd utólag igen, az mSATA megoldás tetszene.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Felbontása azért minimum 1366x768 legyen, méret nem lényeg, ha van matt akkor az jobb lenne.
Notebook tömege?
Nem számít
Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Ha ingyen adnak mellé akkor jöhet, de egyébként nem kell.
Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Hát az SSD-t már leírtam. HDD min. 500Gb, RAM min. 4Gb.
Egyéb kívánság?
Billentyűzetvilágítás.
Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
A játékokat csak.
Eddig kinézett notebookok?
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_X550LB_XO034D_Intel_Core_i7_4500U_8GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Sotet_szurke_X550LB-XO034D_11118.html
Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Jöhet használt is, de az új mindig jobb. Ha jó áron van a használt, és úgy látjátok hogy jó vétel akkor az is jó.

Előre is köszi!:)

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#63003) Khelben válasza batyesz (#63002) üzenetére


Khelben
nagyúr

A fullhd-s játékhoz ennél több pénz kell.

(#63004) dbala


dbala
tag

Az Asus N550JK vagy G56JR-ben van mSATA csatlakozó? Meg lehet oldani a HDD eltávolítása nélkül az SSD bővítést vagy muszáj az optibay?

(#63005) batyesz válasza Khelben (#63003) üzenetére


batyesz
tag

Mennyivel? :/

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#63006) spyduck válasza dbala (#63004) üzenetére


spyduck
nagyúr

nem sajnos :(

(#63007) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy offtopic de azert megkerdezem:

Lenovo G580-ba lehet bővíteni a memóriát? laptopszalonba megcsinálnák szerintetek?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#63008) runner 125 válasza lockdown90 (#63007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet. Biztosan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63009) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni valamilyen noebookot, max. 160k Ft-ig. Leginkább netezésre, filmnézésre lenne használva, de néha, ha pl. nem itthon vagyok, akkor játék is lenne rajta. Természetesen nem az lenne a cél, hogy ennyiből egy olyan notebookot vegyek, ami bf4-et ultrán tudja vinni 100+ fps-el, de low-on vagy medium-on azért jó lenne ha 30-40fps meg lenne. Létezik ilyen laptop ennyiért? :) Jah és lehetőleg nagyobb legyen a képátló, tehát 15" körül.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#63010) Khelben válasza batyesz (#63005) üzenetére


Khelben
nagyúr

Valahol e körül. Ez ugyan kifutó típus, idén jön az utódja, de ezt szokták ajánlani játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#63011) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom a gépcserén, de nem vagyok benne biztos.
Adott egy 2 éves Dell XPS L502x (i5 2450, 8GB DDR3, GeForce 525m, 750GB HDD), amit kb. 2 éve vettem (5110-es szendvicssütő helyére). Igazából semmi bajom nincsen a géppel, minden fut rajta, ami nekem fontos (alap netezés+film mellett 1-2 játék: Aion, Borderlands2, stb.). Mellette szól a kiváló hangzás, a jó anyaghasználat (mégiscsak felső kategóriás laptopról van szó), illetve hogy nem melegszik.

A kérdés pedig az, hogy szerintetek érdemes lenne eladni, és az árát kicsit megtoldva venni egy újabbat, vagy inkább egy garanciahosszabbítással jobban járnék? Ha újat, akkor melyik típusok jöhetnek szóba?
Nem nagyon értek hozzá, hogy most az Intel, vagy az AMD a jobb, illetve hogy nVidia vagy Radeon (elvileg az Aion az előbbit preferálja).

(#63012) katt777 válasza formula01 (#62916) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem belinkeltem a táblázatot, hová való a 8870M. Eléggé tisztában vagyok az AMD és az nV kártyákkal is. és kötve hiszem, hogy az asztali 7770-nek megfelelő 760M-nél szignifikánsan lassabb (lásd ismét: tesztek) 8870M max közeli állapotban vinné a Crysis 3-at, amelyet éppen megfelelően visz egy HD7870XT.
Mutass egy i7-4700QM procivalH, 8GB RAM-mal, 1TB vinyóval és D8870M-mel szerelt full hd-s gépet 200e-ért, és azt választom (már, ha képes fogadni a ref. meghajtókat). Dell 1600*900 és 4500U mellett 263.000Ft. Mégiscsak olcsóbb az nV-s ASUS (és még bass hangszórót is adnak mellé).
A teszteredmény nekem többet ér, mint a "high-end" besorolás. ;)
A vitát félretéve: ha értelmes alternatívát mutatsz, nem zárkózom el tőle. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#63013) Sajty1


Sajty1
csendes tag

Hello!

Már lassan 1 éve keresek notebook-ot C++ programozáshoz és filmezéshez, de nem találok megfelelőt. :(

ár: max 350kHUF
méret: 14-15"
kijelző: anti-glare IPS (filmhez)
proci: legalább 4 fizikai magos haswell (fordításhoz)
RAM: legalább 8 GB (visual studio-nak)
aksi: legalább 5 órát bírjon filmezni.
vga: elég az integrált (játékhoz van asztali gépem)
SSD: SSD-m van, így nem szükséges
USB: legalább 3db, abból legalább 1 USB3.0
HDMI: legalább 1.4a verzió
Ethernet: 1 Gbit/sec
Wifi: legalább 802.11ac wave 1
gari: legalább 3 év (vagy 3 évre bővíthető legyen)
OS: nem szükséges (DreamSpark-on keresztül ingyenes)
optikai meghajtó: nem szükséges
hangkártya: legalább stereo out és mic in
hangszóró: tűrhető hangzás. (filmezéshez)
webkamera: legyen
mikrofon: nem szükséges
billentyűzet: magyar, előny a háttérvilágítás
doboz/kinézet: vékony, karc rezisztens fém, nyomásra ne görbüljön.

Amiket eddig találtam és azok gondjai:
-Lenovo Y50: Nem IPS kijelző.
-asus N550JK: Nincs 802.11ac.
-Samsung ATIV Book 8: leépítit a részleget, így hiányzik a support és gari.

Ha ismertek megfelelőt nekem, akkor írjatok!
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#63014) Leleményes válasza katt777 (#63012) üzenetére


Leleményes
tag

Mutass egy fHD-s gépet 200-ért...

(#63015) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Húgomnak ballagására szeretnék nézni egy laptopot, remélem tudtok segíteni. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 110.000 Ft, de nem lenne baj, ha ennél is kevesebb
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Netezés, chatelés, filmezés, zenehallgatás, skype(kamera), alap felhasználási kör
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Igen, egyszerűbb, régebbi játékok jó lenne, ha elfutnának rajta
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6", 1366*768, lehet fényes is és matt is
(8) Notebook tömege? majdnem mindegy, de inkább könnyebb legyen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Inkább vele, de ha nélküle az sem baj.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Legalább 500 GB HDD, RAM >= 2 GB, optikai meghajtó kellene bele
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webkamera, mivel lánynak lesz jó lenne ha nem egyszerű fekete lenne a készülék, hanem színes/designos
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Néhány egyszerűbb játékra lenne használva
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[link]
[link]
[link]

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

A fenti 3 gépet néztük eddig, az Asus-on nyilván a külseje és az ára miatt ragadt meg a szemünk a másik kettőn, pedig a brand megbízhatósága miatt. Egy olyan gépet keresünk, ami a húgomnak nagy eséllyel tetszeni fog külsőre és megbízható társa lesz 3-4 évig legalább. (nyilván ezért a Dell a legvalószínűbb.)

Előre is köszönöm a segítséget!

CsMarc

(#63016) Blyan válasza Sajty1 (#63013) üzenetére


Blyan
félisten

Olyan van ennyiért, amiben nincs 802.11ac. Legalább is normál boltban.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#63017) Blyan válasza Blyan (#63016) üzenetére


Blyan
félisten

Kb egy ThinkPad 540p kellene ehhez az összesítéshez... [link]

Jócskán többért, mint amit Te megjelöltél.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#63018) katt777 válasza Leleményes (#63014) üzenetére


katt777
félisten

Nem en allitottam, hogy van. :B

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#63019) dragon1993 válasza Blyan (#63017) üzenetére


dragon1993
őstag

Ez is csak 2 magos neki 4 magos kell minimum

(#63020) formula01 válasza katt777 (#63012) üzenetére


formula01
aktív tag

Ne haragudj, de te most mi a fenéről beszélsz? Sosem a felbontásról beszéltem, szimplán a kártyák "erejéről". 1-2 napja nemes egyszerűséggel legyengézted az összes radeon-t, most egy szintre teszed a 760M-el (Radeon hd 8870m is asztali 7770-től egy hajszállal marad el.)
Ha már crysis 3, akkor olvass vissza, ha tucatszor nem írtam le, hogy kivétel crysis 3, akkor egyszer sem. De ha neked laptopon kell maxon crysis 3 fhd-ban, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlj, gtx 880m alá szerintem ne add.

Másik, egyszer sem ajánlottam neked gépet, így fogalmam sincs, hogy jön most idell a dell meg asus. Főleg, hogy pontos összeget sem írtál mennyiért vennél gépet, csak "értelmes árban" az meg mindenkinek mást jelent. Azt veszel amit akarsz. Azt se mondtam, hogy a 8870m jobb lenne mint a gtx 760m. Mellesleg én 200-ért vettem még pár hónapja a 3737-et i7 4500u+8870m-el. 5737 akkor is +40e-be került ehhez képest, aztán a különbség a lepkefingnyi alu réteg, nekem az annyit nem ért.

(#63021) premete válasza CsMarc (#63015) üzenetére


premete
veterán

110 ezer, vagy alatta eleve kizárja a minőséget újban; ha van szoftverre ~fél milla, akkor legyen hozzá a hardverre is annyi, szűkösen belefér egy Precision. :)
2 GB ram pedig cadre, virtualizációra és photoshopra felejtős, még böngészésre is kompromisszum, színesben nem szoktak ezekre a célokra alkalmas gépet létrehozni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63022) Pocok256 válasza premete (#63021) üzenetére


Pocok256
veterán

FAIL :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#63023) Chaser válasza CsMarc (#63015) üzenetére


Chaser
titán

3 év gari miatt vállalható a dell. De ez egy belépő inspiron, 3 év gari szól mellette más nem. Ami minőségben jobb lenovo B590, G500, G505. B590 van 100-ért pentiummal, de designra lehet nem jön be neki. G500 v 505-ból 110 körül van piros is ha jól rémlik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63024) katt777 válasza formula01 (#63020) üzenetére


katt777
félisten

Ne háborogj, ha lusta vagy elolvasni, mit írtam (a kinézett gépektől a paramétereken keresztül az árig). :B Nyilván ezért nincs fogalmad az egészről, legfőképpen arról, mit kérdeztem eredetileg, így már érthető, miért beszéltél marhaságokat, és adsz a számba olyasmit a saját lustaságodat kimagyarázandó, amit soha nem mondtam, és állítasz olyan "tényeket", amelyeket a GPU-tesztes adatbázis csuklóból cáfol. Te állítottad azt, hogy a 8870 MINDENT visz maxon v. ahhoz közel. Nekem nem C3 maxra kell, csak kíváncsi voltam, elismered-e, milyen hülyeséget mondtál (legalább egyet). ;) :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#63025) Blyan válasza dragon1993 (#63019) üzenetére


Blyan
félisten

Tényleg, láttam belőle 4 magosat is, de akkor az még drágább.

Csak Radium és DigiPrime helyeken lehet venni 4 magosat ahogy nézem és azok is 5 és 600000 között vagy drágábban van. Kicsit alul van méretezve az összeghatár vagy az igényekből kell alább adni.
C++ programozáshoz és filmezéshez nem is értem ezeket a követelményeket.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#63026) formula01 válasza katt777 (#63024) üzenetére


formula01
aktív tag

Gondolom nem olvastad vissza, hogy vagy tucatszor írtam le csak ebben a topicban, hogy kivéve crysis 3. De ha az kell, akkor a 760m-et is felejtsd el. És még mindig nem esett le neked DE ÉN NEM AJÁNLOTTAM ÉS NEM IS AKARTAM AJÁNLANI NEKED GÉPET. Ezért végképp nem tudom miről beszélsz. Azon akadtam fent, hogy kijelentetted minden radeon gyenge. Ezért is kérdeztelek, ha a 8850/70m neked gyenge, akkor szerinted honnan indul az értelmes vga?

Vitát ezzel részemről befejeztem, mert csak ismételni tudnám önmagam.

(#63027) Sajty1 válasza Blyan (#63016) üzenetére


Sajty1
csendes tag

Melyik notikra gondolsz?
Ha 802.11ac nélkül veszek notebook-ot (asus n550jk), akkor van lehetőség később lecserélni a wifi kártyát anélkül hogy megölném a garit?
Ha jól tudom, 802.11ac-hoz legalább 2 antenna kell, míg 802.11n-hez legalább 1.

(#63028) JoséJalapeno


JoséJalapeno
újonc

Üdv mindenkinek!:)
Új vagyok még itt, de remélem jó helyen járok. Lényegében én már kinéztem 1-2 laptopot, csak azt nem tudom eldönteni, hogy melyiket lenne helyesebb választanom.
Gyakorikérdéseken már kitettem kérdésként, ott kettőből ketten az Asust mondták és én is inkább afelé hajlok jelenleg. Viszont biztos ami biztos azért megkérdezném a ti véleményetek is még is csak jobban érthettek hozzá.:D
Lényeg, hogy részletre venném, operációs rendszer nem lényeges, mert Windows 8-at akarok majd rá és gondolom játék szempontjából már mindkettő megfelelő lenne.
Tehát:
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_G56JR_CN144D_Intel_Core_i7_4700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_femhaz_ASNBG56JRCN144D_12057.html
vagy,
http://www.bemutatoterem.net/Termek/acer-v3-772g-747a8g1tmakk-core-quad-i7-4702mq-8gb-ddr3-1tb-hdd-gtx760m-17-3-led-linux-nx-m8seu-008-p134278.html
választanátok a helyemben, melyiket ajánlanátok jobban?:)

(#63029) Khelben válasza JoséJalapeno (#63028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sürgősen felejtsd el mindkettőt. Keress helyette Lenovo y510-et.

(#63030) Blyan válasza Sajty1 (#63027) üzenetére


Blyan
félisten

Nem tudom, hogy van-e lehetőség erre.

De valamiről le kell mondanod, a négy magos prociról pl szinte biztosan és emellett még vagy az IPS kijelzőről vagy a 802.11ac-ről.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#63031) Mikulásbá válasza Khelben (#63029) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez vicc,ugye?Y510-et ajánlasz játékra a G56 helyett? :Y

(#63032) Tikakukac válasza Khelben (#63029) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó az a G56 hidd el, ha már iylen gép akkor annyi felérat megér vastagon :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63033) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Milyen, 13" (max 14) ultrabookot ajánlanátok? Max ár 1000 euro lenne. Ahogy nézegettem, MacBook Air Mid2013-nak nem nagyon van ellenfele.

Convertibile cuccok nem érdekelnek.

Nemetorszagbol lenne vasarolva, szovel semmifele provatban erkezo ajanlat nem erdekel. Koszonom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63034) Khelben válasza Mikulásbá (#63031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igaz, nem ismerősöm, nem hozzám hozza majd, amikor szétesik, szóval nyugodtan vegyen asust :)

(#63035) brumi1024 válasza Sajty1 (#63027) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem az antennák számával van probléma, hanem a BIOS whitelist-el: a legtöbb gyártónál csak meghatározott típusú kártyákat rakhatsz a gépbe, és ha azok között nem volt AC (tehát gyárilag nem szerelték AC wifivel), akkor BIOS módosítás nélkül nem lesz szerencséd. Egyébként minek az AC? Ezek a kétantennás AC kártyák nem adnak jelentős plusz a jobb 3 antennás N-es router - kártya kombinációknál (pl N66u - MBP 15" Broadcom karija 250 Mbit/sec-es maximális valós átviteli sebesség 5-7 méterre a routertől). A garit általában a wifikártya csere nem befolyásolja, ha nincs lematricázva a gép.

(#63033) gzbotii: Ha tetszik az OS X, kell a minőség és az üzemidő, akkor nincs más. A konkurensek ebben a kategóriában nem adják meg azt egyben amit a MBA.

(#63036) Mikulásbá válasza Khelben (#63034) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G-s ASUS-ok nem szétesős fajták.

(#63037) Tikakukac válasza Khelben (#63034) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt nálad mindkettő? ;]

Hint: nem kicsit komolyabb hatást kelt az Asus, a hűtése vagy 3 szinttel jobb.

Esetleg kimaxolt i7-el betartott órajelekkel. Az y510p fantasztikus, csak kicsit necces úgy nekiengedni egy olyan gépnek, ami képes tartani a turbo órajelet tartósan úgy, hogy nem olvad ki a gép alja és a wasd gombtól sem szakad le a víz a kezedről.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63038) Khelben válasza Tikakukac (#63037) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát, a tesztekben 90+ fokos cpuról beszélnek, az nem jó ómen.

(#63039) brumi1024 válasza Khelben (#63038) üzenetére


brumi1024
veterán

Notebooknál? Teljesen megszokott. 20 fokos szobában egy Alienware 17-ből kihoztam 89 fokos CPU hőmérsékletet, ez nyáron 30 fokban jóval magasabb is lehet. De amíg tartja az órajelét, esetleg a turbót, addig nem kell ezzel foglalkozni.

(#63040) gzbotii válasza brumi1024 (#63035) üzenetére


gzbotii
veterán

En is erre jutottam. Femes burkolat fontos lenne...de meg ezen gondolkozok. HW-ben, nagyjabol hasonlit, burkolat gyengebb de olcsobb is 400 euroval.

Velemenyek rolla:

Samsung ATIV Book 9 Lite

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63041) 3LVW


3LVW
csendes tag

Sziasztok! A közeljövőben vennék egy laptopot 120k alatt, irodai munkára (Office, internet, filmnézés), legyen minőségi, ne kelljen szerelőhöz rohangálni vele, SSD nem kell bele, fényes, 15,6"-nál kisebb kijelzővel (1360x768). Legyen könnyű, operációs rendszer nem kell, 500GB HDD, 4GB RAM, DVD olvasó nem feltétlenül szükséges, de jó ha van, webcam kellene. Intel processzort szeretnék bele, annak az integrált gpuja elég. Nincs konkrét kinézett laptop, úgyhogy a ti segítségeteket kérem. Még egy kívánság van, legyen női szemmel SZÉP. :DD
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#63042) Chaser válasza 3LVW (#63041) üzenetére


Chaser
titán

Túl sok mindent akarsz:) Ha kicsit dobsz a kereten, 140k körül van 13.3-as fuji UH552.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63043) 3LVW válasza Chaser (#63042) üzenetére


3LVW
csendes tag

Mit kéne kiszórni, hogy 120 alatt legyen?

(#63044) brumi1024 válasza gzbotii (#63040) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem véletlen olcsóbb. Harmatgyenge processzor, rövid üzemidő (netezéssel 3x ennyit tud az MBA) és még nehezebb is mint az MBA.

(#63045) Chaser válasza 3LVW (#63043) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk a méretet. 100-ért már kapsz B590 15.6" pentiummal, matt kijelzős. Ha csilli kell G500 v 505.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63046) Khelben válasza 3LVW (#63043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha használt is jó, akkor semmit.

(#63047) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Tök jók a noti igények. Kiderül, hogy a magyarok linux pártiak ;]

(#63048) gzbotii válasza brumi1024 (#63044) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, hogy ez Athlon es nem Haswell. Valamiert azt hittem, ezek az ATIV Bookok is Haswell procira epulnek mar :B

Akkor esetleg IdeaPad U330p? 256 SSD, i5, 8 GB RAM.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63049) Leleményes


Leleményes
tag

DDR3L ramok drágábbak? Nem igazán találok csak 8 gigásat... dell 5737-be csak azt lehet tenni?

(#63050) Mikulásbá válasza Leleményes (#63049) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Általában nem drágábbak,csak talán ritkábbak-még.
A 4. gen.procikhoz már általában a 1.35V-os RAM-ok kellenek,de nézd meg CPU-Z-vel,milyen van a tiedben,az a lényeges.(SPD fül alatt lesz a legalsó sorban)
Ha 1.35V-ot látsz,mindenképp olyannal célszerű bővíteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.