Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#113001) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Hamarosan gép vásárlás előtt fogok állni és ebben kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A közeljövőben, 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 160-170ezer
(3) Felhasználás?irodai programok, böngészés, levelezés, filmnézés (FHD) minimális játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? minimális játék lenne vele, de nem baj ha bírná az erősebb játékokat is.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-14col (annál ne legyen nagyobb) FHD vagy HD kijelző, jobb lenne a matt, de ha nincs más megelégszem a fényessel is, mert most is az van.(/B)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Rendszeresen lesz hordozva, mert sokat ingázok. Utazás közben is lenne néha használva (vonaton, buszon)
(7) Operációs rendszer? Win 8 támogatás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD és HDD is jól jönne, ezért optikai meghajtó nem is szükséges. Jó lenne olyan megoldás, hogy ODD helyére menne a HDD. De ha csak egyik van akkor mindenképp SSD-t szeretnék.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ha van ilyen árkategóriában új akkor mindenképp, de használt is szóba jöhet min 2 év garanciával. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#113002) Dhampir válasza bucihost (#112998) üzenetére


Dhampir
félisten

(#113003) Nogren válasza Khelben (#113000) üzenetére


Nogren
csendes tag

ok, rosszul tettem fel a kérdést.
Szóval minőségben milyen ez a K501-es modell amit linkeltem? Műanyag, törős vacak vagy a még ajánlott kategória?

A DELL 5558 van-e olyan jó, mint a Fujitsu A555G, azaz ha DELL-t választom, akkor mivel leszek hátrébb?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#113004) bucihost válasza Dhampir (#113002) üzenetére


bucihost
senior tag

Ez a része tiszta, mod-dal beszéltem már, rendőrségen is jártam. Tehetnék feljelentést, de ilyen "kis" összegnél, hónapokba is telhet, pereskedés, stb stb stb. Elkönyvelem rossz tanulópénznek inkább, de nincs időm se energiám szívni ezzel. :(

(#113005) Kbali válasza bucihost (#113004) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tablet nem jöhet szóba? Ha nincs dedikált kártya az R61-ben, akkor nincs ami leváljon.

(#113006) dugo_ válasza Kbali (#113005) üzenetére


dugo_
veterán

Ezekben a régi C2D-s gépekben még az Intel chip is BGA-zott.
Ennyi idősen mindegyik ugyanolyan lutri, vedd meg a legolcsóbbat a laptopsystemtől, aztán kész. Legalább garid lesz rá valamennyi. (Bár 20k-s gép most nincs fent).

(#113007) bucihost válasza Kbali (#113005) üzenetére


bucihost
senior tag

az R61-ben nem levált, hanem lelszállt benne a kijelző vezérlés gonolom azért, mert a chip mellett lesült valami (nem értek hozzá, hogy mi az) "bigyó".

(#113008) mhncsa


mhncsa
csendes tag

sziasztok!

Új "büdzsé" laptopot keresek. (vennék drágát ha lenne rá keret)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2hét (talán végre a hétvégén elkél a mostani laposom)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Jó kérdés. Az abszolut csúcs top limit 250e. De inkább 200e vagy alatta.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Általános használat, esetenként este meló után még 2-3 óra meló. (weblap szerkesztés, programozás, de napközben alapvetően az asztali gépen dolgozok)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15" Full HD, IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem szempont.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A korábbi laptopomból kikerül egy 256-os SSD, ami lesz benne az meg megy kulső keretbe.
Optikai meghajtó nem kell.
RAM: 4GB(bővíthető 8-ra) vagy alapból 8GB-al szerelt.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Vagy el és visszaszállításos gari legyen vagy a bolt intézze a garit és a bolt Szegeden vagy Kecskeméten legyen.
(A mostani laptopommal elég nagyot szívtam, hogy a webshopnak ahol vettem csak Pesten van üzlete, így a gépet nekem kellett hozni/vinni)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nem szeretem a használt cuccokat, de garival esetleg jöhet az is. Viszont áfás számla mindenképpen kell.

Ezeket néztem:
IPS panellel:
HP Pavilion 15-AB207NH (P1E95EA#AKC) - 205e
Dell Inspiron 5558 (DLL_Q2_32_SL_179393) - 205e

TN panel:
Lenovo B51 80 laptop (80LM004WHV) - 161e
HP 15-ac131nh laptop (V2H87EA#AKC) - 165e

Igazából ha TN panel, akkor már rengeteg a lehetőség, szóval kb mind1, nem ragaszkodom egyik márkához/típushoz sem. Az egyetlen szempont már csak a Full HD felbontás és az "ócsóság".

Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#113009) Matexx99 válasza Nogren (#113003) üzenetére


Matexx99
tag

A K501 ajánlott, legalábbis itt szokták ajánlani. Fémből van a kijelző teteje, valamint a top case, a hasa műanyag. Elég jó kis konstrukció, én meg vagyok vele elégedve, egyedül a kiejlző ami kicsit kifogásolható, de együtt lehet vele élni. Ajánlom tekintsd meg élőben, mert ilyenben mindenkinek más a preferenciája.

[ Szerkesztve ]

(#113010) donatel


donatel
tag

Na erre kíváncsi leszek milyen lesz a minősége, összeszerelése és hűtése (és az ára) ennek az asus laptopnak:

[Asus ROG GL502 Strix]

[ Szerkesztve ]

(#113011) Bakayaro


Bakayaro
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A napokban, amint megtalálom a tökéleteset :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 230000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Otthoni és munkahelyi felhasználásra is (adobe termékek használata, programozás)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Maximum nagyon ritkán használnám erre a célra de valószínűleg nem a legújabb játékokat és csak ritkán, szóval nem mérvadó.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" matt és IPS panel lenne a legjobb de ha fényes vagy 13-14"-os az sem a világ vége :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges OS.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely min 500 GB, SSD nem lenne rossz de ahogy elnéztem az árakat elég erősen megdobja. Ha lehet bővíteni az a legjobb, mert akkor a későbbiekben tennék bele.
RAM >= 4 GB.
Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincsen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet keresek.

Én ezt néztem ki, elég kedvező az ára, nem tudom hogy tudtok e jobbat ajánlani, vagy hogy van-e bármi tapasztalata/véleménye valakinek erről a gépről?
http://www.edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-z51-70-80k6019fhv-notebook-realsense-3d-kamera-feher-ezust-p504416.html

Előre is köszönöm a segítségeteket:)

(#113012) Rastary


Rastary
csendes újonc

Sziasztok

1, Maximum 1 héten belül
2, 110 ezer Ft
3, Internet, filmezés és irodai programok
4, -
5, Legalább 15,6 vagy nagyobb felbontás mindegy csak szép képe legyen
6, Hordozva valószínű, hogy lesz de közbe nem volna használva
7, Nem lényeges
8, Min 500gb hdd az ssd nem szükséges, legalább 4gb memória, nem árt ha van benne optikai meghajtó
9, A numerikus billentyűzet sem lényeges, ha van akkor van ha nincs akkor nincs
10, Lehet használt is de csak is jó állapotú garanciával.

Arra kérnélek titeket, ha lehetséges légyszíves linkeljetek több újat és használtat is, hogy tudjak választani.

Előre is köszönöm a segítséget !

(#113013) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Milyen gépet tudnátok ajánlani ezekkel a feltételekkel?

Max 130e körül
Új
15.6"
Keveset lesz hordozva
Játék minimális (Sims meg ilyenek legfeljebb)
Net, film, munka a felhasználás

[ Szerkesztve ]

(#113014) Shingen válasza Chosen (#113013) üzenetére


Shingen
addikt

Fuji A514

風林火山

(#113015) Maximo88HUN válasza Bakayaro (#113011) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Szerintem a Fujitsu A555G-t neked találták ki. Itt nézd meg.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#113016) Chosen válasza Shingen (#113014) üzenetére


Chosen
addikt

Köszönöm a gyors választ, de ez keretben nem fog beleférni sajnos.

HP 250 G4 és Asus X555 gépekről mi a vélemény a kategóriában?

(#113017) Tikakukac válasza Chosen (#113016) üzenetére


Tikakukac
titán

120k-tól van már, 130-at írtál, hát csak belefér :B

Rastary: Szép képet kéne definiálni, mert azt mondjuk hd+ és IPS ad legalább. Na abból nem sok van.

Bakayaro: Ilyen 5558 meg A555G is megvan 220 alatt. Levonó sem lenne rossz csak ez a hullaszag mindig a szerviz körül...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113018) Chosen válasza Chosen (#113016) üzenetére


Chosen
addikt

Most nézem, hogy ez utóbbiaknak nincs értelmes (vagy egyáltalán) szerelőnyílása. Így lehet, hogy megpróbálom inkább rábeszélni őket +10k kiadással a Fujira. Ott legalább elég korrekt a szerelhetőség, ha bármit bővíteni kellene.

Tikakukac: Keresem azt a 120k-t, de 140 alatt nem találok sehol. :F

[ Szerkesztve ]

(#113019) adika4444 válasza mhncsa (#113008) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Én ilyen áron a helyedben Laptopszalonban néznék Dell E5450-E5550-et vagy újabb architektúrával (igaz drágább) 5470-5570, igaz ezek TN panelesek, de tlaán van belőle FHD.
IPS+FHD kombóval Fujitsu A555G van. Latit azért mondanám, mert bár felbontás ratyibb, de vidéken a helyszíni gari azért elég erősen tud érvelni...
(#113011) Bakayaro:
Fujitsu A555G lesz a te barátod, bár nem tudom milyen a hw igénye amit csinálni akarsz...
(#113012) Rastary:
Használtban Laptopsystem-ben nézz 1600x900-as felbontással HP 8570P-t, újban Fujitsu A514 van az árért. Én a HP oldalán állok, leveri azt a gépet. Veszel még rá 1 év garit, és 112-ből megvan a 2 év garival a gép.
(#113013) TheChos3nOne:
Ennyiért Fujitsu A514 van, bír amit bír ilyen téren játék ügyben.
(#113016) TheChos3nOne:
A 250 egynek elmegy, de jobb a 8570p.

üdv, adika4444

(#113020) YoSzabee válasza YoSzabee (#112987) üzenetére


YoSzabee
tag

Esetleg tud valaki ezekre a feltételekre ajánlani valamit? :F

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#113021) Maximo88HUN válasza Chosen (#113018) üzenetére


Maximo88HUN
csendes tag

Bár nem engem kérdeztél, de itt vannak az A514-esek 120k-tól.

Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

(#113022) Tikakukac válasza Chosen (#113018) üzenetére


Tikakukac
titán

Kollega felettem megoldotta ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113023) mhncsa válasza adika4444 (#113019) üzenetére


mhncsa
csendes tag

Szia!

Köszi a választ. A laptopszalonban néztem én is a cuccokat, főleg mert van kecskeméti üzletük.

Néztem a dell-eket, de fullhd felbontással mind bőven 200 felett van, viszont nekem most elsődleges szempont a felbontás.
Jelenleg egy Fuji UH552-t nyúzok, i5-3317u procival. Teljesítmény nem egy erőmű de nekem elég, viszont a HD felbontás a halálom...

Nekem egyébként a HP Pavilion tűnt jónak (az árhoz képest). Egy MM-ben láttam kirakva, a kijelző egész jónak tűnt, teljesítményre a procija papíron valamivel jobb mint a 3317u.
A laptopszalonban azt írják 2év el és visszaszállításos gari van rá.

Külföldi teszteken ilyeneket írnak(bár nem pont a linkelt típusról):

Heavy
No VGA out
Fast Ethernet only
12-month warranty only

Most ezek pont nem feltétlenül számítanak nálam...
Vagy esetleg van egyéb gyakorlati tapasztalat, hogy miért rossz egy HP pavilion?

Vagy ha lemondok az IPS-ről, akkor meg a Lenovo B51 80. Ez jóval olcsóbb és erre azt írják, hogy door-to-door gari.(bár a lenovo gariról azt olvastam vhol, hogy nagyon rossz..)

Tisztában vagyok vele, hogy ennyi pénzért jót nem kap az ember, de hangsúlyozom, hogy nem napi 8órát fog menni, nem ez lesz az elsődleges munkaeszközöm.

Igazából a rossz és a kevésbé rosszak közül kell választanom valamit :)

(#113024) dugo_ válasza mhncsa (#113023) üzenetére


dugo_
veterán

Az szó szerint door-to-door. Elviszik, majd köztes állomás nélkül visszahozzák ugyanolyan állapotban (sőt, igazából rosszabban, mert azért összekarcolni sikerül nekik). Ha javíttatni akarod, akkor minimum egy hónapos fenyegetőzés a procedúra...

Kerülendőek manapság az Ideapadok, meg amúgy is szar anyagból vannak. Többek között ezért is annyival olcsóbbak azonos felszereltség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#113025) Rastary válasza Tikakukac (#113017) üzenetére


Rastary
csendes újonc

Amit ez a keret enged abból a legjobbat

(#113026) p06


p06
senior tag

Sziasztok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~140eFt
(3) Felhasználás? Irodai programok, Internet, néha filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15.6 min. HD de ha lehet FHD és lehetőleg matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Főiskola+utazás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Linux megfelelő
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - 8 de legalább 4gb ram, min. 500gb HDD, optikai meghajtó nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Új

Az alábbiakat nézegettem:

HP 15-ac130nh
DELL Inspiron 5558

A segítséget előre is köszönöm!

(#113027) QwErTy42 válasza Chosen (#113013) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,
Újból a Fujitsu A514-et érdemes fontolóra venned.

(#113026) p06
Szia,
Ennyiért nem tudunk ajánlott FHD laptopot mutatni. A szükségmegoldás Pavilion is 160 körül kezdődik.

(#113008) mhncsa
Szia,
A Fujitsu A555G-t lenne érdemes megfontolnod. Kialakításban, billentyűzetben, megbízhatóságban messze veri a mezőnyt.

(#113011) Bakayaro
Szia,
A kinézett gépet nagy ívben kerüld el. A fentebb és már korábban is ajánlott A555G-t válaszd.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#113028) Rastary válasza Rastary (#113012) üzenetére


Rastary
csendes újonc

Előző hsz-ben leírtam mindent.

Ez jó lehet ?

(#113029) QwErTy42 válasza Rastary (#113028) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Ez egy "készülék" és nem igen merném laptopnak nevezni.
A 8470P lényegesen bölcsebb választás volna. Plusz egy év garival lenne másfél év garid egy lényegesen minőségibb, masszívabb, combosabb gépre.
A linkelt eszközt kerüld el nagy ívben.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#113030) p06 válasza QwErTy42 (#113027) üzenetére


p06
senior tag

Szia,

Köszönöm az információt!

A FHD nem "létszükséglet" sima HD is megfelelő.

Köszönöm!

(#113031) dugo_ válasza Rastary (#113028) üzenetére


dugo_
veterán

Nem. A teljes X sorozat kuka.

Újból csak Fuji A514-et tudnál venni, mint egyetlen értelmes választás ennyi pénzért, de az épp nem jön ki 110-ből.
Használtból: 8570p, 8560p ha olcsóbb kell, esetleg ezek 14"-os változatai (8470p, 8460p) a könnyebb hordozás miatt.

Esetleg Thinkpad T520, de az most nincs az alfánál értelmes felbontással. Kistestvér T420.

(#113032) Rastary


Rastary
csendes újonc

Köszi a segítségeket !

(#113033) Brandynew válasza Rastary (#113028) üzenetére


Brandynew
őstag

A létező legolcsóbb ajánlott laptop a Fujitsu A514, 119 ezer Ft.

Láttam, hogy 110 ezer Ft-os keretet adtál meg, de ha nem akarsz használtat, akkor mindenképp gyűjts még hozzá 9 ezer Ft-ot, mert az összes többi gép, ami ennyibe kerül, nagyon gagyi.

(#113034) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
A következő feltételek szerint vásárolnék HASZNÁLT notebookot.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős. Igazából csak szeptembertől kellene a gép.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
40k körüli összegre gondoltam, amennyiben ennyiért van elfogadható minőségű, de hajlok a kompromisszumokra.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
Suliban használnám jegyzetelésre, netezésre ,esetleg néha skypeolásra, más elvárásom nincsen.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs ilyen igényem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Teljesen mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak városon belüli hordozás. Laptoptáskával robogón, vagy csak szimplán buszon cipelném, utazás közben nem használnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Inkább a windows felé hajlok.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nincs kifejezett igényem, optikai meghajtó pedig nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs, max egy webkamera, ha használnám rajta a skypeot.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak használton gondolkodom, mivel arra van pénzem. :D

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#113035) Khelben válasza tata93 (#113034) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#113036) Chosen válasza QwErTy42 (#113027) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi mindenkinek. Ismerősömnek megírtam a Fujit, innentől rajta múlik, hogy mit választ. Én tuti azt venném. :R

(#113037) dorika87


dorika87
őstag

Erre valaki? Köszi

(#113038) Khelben válasza dorika87 (#113037) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501-ig kellene elmenni, az az első gép játékra. De azon sem fognak fullon menni az újak.

(#113039) Nogren válasza Matexx99 (#113009) üzenetére


Nogren
csendes tag

Köszi!

Mivel főképp munkára lenne, így a 3 év gari + tartósabb kivitel nyert. DELL 5558 lett.

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#113040) dorika87 válasza Khelben (#113038) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi, de játék minimális lenne. Fontos, hogy 13-14 colnál ne legyen nagyobb, és az alacsony fogyasztás, hosszú akkumulátor üzemidő, de 200e alatt maradnék. Ezért jó akár használt is min 2. év garral.

(#113041) leonaprofi válasza Brandynew (#112995) üzenetére


leonaprofi
tag

Szia!

Köszönöm a segítséged. Esetleg például a Lenovo Yoga, mennyire ajánlott? Vagy más kisebb kijelzős, lenne 100 alatt?

Köszönöm mégegyszer a segítségetek.

Üdvözlettel,
Leon

(#113042) kriver válasza YoSzabee (#112987) üzenetére


kriver
tag

Szia! Látom, hogy eddig nem válaszoltak a srácok.
Van egyetemista ismerősöm, ő jól elvan egy Thinkpad-el (típust nem tudok hirtelen). Kicsi, könnyű, és a célnak megfelel. Szakdogára, jegyzetre tökéletes. Végzős már, és használtan vette pár éve.
160e-ért új notit 14"-os kijelzővel nem találsz. Legalábbis olyat, ami 2 évig bírja az egyetemet. Asus X széria felejtős a többiek szerint. Vagy Fujitsu A514 vagy Dell 5558 jöhet szóba újban. Ezek viszont 2 kiló fölött vannak 15.6"-os kijelzővel. Azért csak ezek a márkák, mert a garancia egyetemista notikra elég lényeges szepmont.
Nyugodtan nézelődj használtban. Esetleg magyar billentyű matrica rá, SSD, plusz 1 év garancia, és örömmel fogja használni még évekig.
Majd kijavítanak a többiel, ha nem értenek egyet. :B

[ Szerkesztve ]

(#113043) mhncsa


mhncsa
csendes tag

Sziasztok!

Szétnéztem használt laptopok között. Találtam hármat, ami szimpatikus.
Igaz, nem fullhd az első kettő, de legalább több mint a sima hd.

Lenovo Thinkpad T430 1600x900
105ezer

Hp probook 640 g1
140ezer

Lenovo Thinkpad W520
136ezer

Ezekről mi a véleményetek? Igaz, az utóbbi már sajnos elkelt, de kíváncsi lennék, hogy mit gondoltok a W-s thinkpad-ekről.

Teljesítményben (weblapkészítés, wamp, sok böngésző ablak, text editor, háttérben photoshop) ezek hogy viszonyulnak egy i5-3317u-hoz?

Vannak HD+ felbontással i5-2xxx-es gépek is(még olcsóbban), azok mennyire vannak versenyben az i5-3317u-val?

(#113044) Tikakukac válasza mhncsa (#113043) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha bármilyen fotóboltozás lesz és nincs külső monitor T430 és minden hasonló akár HD+ gép kiesik. A benne lévő kijelzők minősége olyan, hogy gyengébb idegzetűeknek gyógyszeres kezelés kell megtekintés után.

W520 nemhiába kelt el, mert jó. U-s procit meg a sima M kifújja mint a szél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113045) mhncsa válasza Tikakukac (#113044) üzenetére


mhncsa
csendes tag

Ok, gondoltam, hogy nincs szép képe. (volt egy t500-asom).
Igazából a designt nem csinálom, csak megkapom a psd-t és szétdarabolom, ergó a kinézet nem rajtam múlik.
Rendben, akkor egy 2xxxm-es proci simán veri a 3xxxu-t.
Na meglátjuk, hátha befut megint egy W-s TP IPS-el. Azt mondták 1-2 hetente van új árú.
Köszi!

(#113046) Tikakukac válasza mhncsa (#113045) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem-nem. A T500-as kijelzője gyönyörű ehhez képest.

Maradnék W520-on. Továbbá a W520-ban soha nem volt és nem is lesz IPS. Meg kéne már érteni azt, hogy ami FHD és esetleg üzleti gépben van az nem automatikusan IPS. Aprón szerintem lassan minden FHD felbontású gép IPS-es lesz. Csak tudnám honnan vannak ezek az infók...
Azt elismerem, hogy valóban kell rá olykor 2 percet is szánni, hogy kiderüljön, ha épp valaki nem kijelzőb*zi, hogy ezeket tudja fejből, min milyen csati van és miért is. Ha IPS kell akkor kortárs HP és Dell adott IPS-t is, de azokban Optimus nincs, mert nem tudta kihajtani az Intel a paneleket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113047) mhncsa válasza Tikakukac (#113046) üzenetére


mhncsa
csendes tag

sorry, tényleg nem néztem utána, csak a linkelt w520-nál olvastam az IPS-t.
Tehát egy w520-ban csak valami jobb fajta TN panel van?
Mi a helyzet pl ezzel: Hp probook 640 g1?
Kb mint T430?

(#113048) pompás


pompás
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
50,000-60,000 Ft körül. Persze ha úgy látjátok, hogy ennyiért nincs megfelelő ajánlat, akkor képes vagyok feljebb menni.
(3) Felhasználás?
A legalapabb dolgok. Levelezés, netezgetés, időnként egy film.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszanék rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A mérete olyan 12" körüli legyen, szóval ne legyen túl nagy. A többi nem perdöntő.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva, de főleg autóban. Nem lesz használva utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 60 GB HDD-re azért szükség lenne. Optikai meghajtó sem ártana, de ez sem túl fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI és webkamera elég jól jönne. Még annyi, hogy ne legyen túl nehéz (ha ez nem megy nagyon a minőség rovására).
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ennyi pénzért használtra gondoltam.

Előre is köszi a segítséget! (nagy szükség van rá :) )

[ Szerkesztve ]

(#113049) Tikakukac válasza mhncsa (#113047) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát egy közepes TN. A jó TN az Mac meg AlienWare amit eddig én láttam pályafutásomban.

Probook esélyesen ugyanazt használja, igen, nem jobb dekával sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113050) Bakayaro válasza QwErTy42 (#113027) üzenetére


Bakayaro
csendes tag

Köszönöm a tippeket mindenkinek:)

QwErTy42:
Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy a linkelt lenovo-val mi a baj? Rossz konstrukció? Azért érdekelne, mert a vga és a proci is jobb benne, ráadásul árban is kedvezőbb de nyilván szart nem akarok venni, csak nem találtam róla semmit igazán.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.