Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1751) Pocok256 válasza vilmaboy (#1749) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért ha a játék is fontos az A4 ilyen téren kiegyensúlyozottabb :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1752) affy


affy
csendes tag

Sziasztok,

Notebookot vennék, elsősorban 2D 3D grafikákhoz/tervezéshez használnám (Illustrator, Ps, 3dsmax....). Játszani nem nagyon szoktam. Kb 160 ezrem van rá. A531-eket nézegettem, de megtaláltam ezt[link]

Nagyon jónak tűnik, de csak 12 hónap garancia van rá... (Az nem baj, hogy nem magyar a billentyűzete, ennyi pénzért átpingálom körömlakkal. :DDD )

Érdemes megvenni vagy nézzek inkább Inteles A531-et? Esetleg vmi teljesen mást?

(#1753) Tikakukac válasza affy (#1752) üzenetére


Tikakukac
titán

4535s van laptopszalonnál, 3 év garival, picit gyengébb belsővel, magyar billel, ajándék tasival 150k-ért. Akkor már ezerszer inkább azt.

Ha meg kell a grafikus rész, amit mondjuk nem tudok, akkor a z575 is jó lehetne, ott van bőven proci szál is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1754) ktommy91 válasza affy (#1752) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha nem zavar a külföldi billentyűzet akkor olvass vissza 2 hsz.-t és megtalálod a neked való gépet.

Nincs kerítés.

(#1755) vilmaboy


vilmaboy
őstag

melyik gép tud olyasmit mint a latitude xp volt, hogy kihajtható - megfordítható kijelző, amit ha visszafele hajtok, akkor érintős is és gyakorlatilag egy tablet elsz a gépből.

a régebbi xp már nem kapható az új meg baromi drága...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1756) master994


master994
csendes tag

Toshiba-t megigértem magamnak sosem veszek többé:) Eléggé megjártam velük...Az IdeaPad B960 Hyperthreading miatt nem tetszik. Azért köszönöm a segítséget:)
Valami olyasmire gondolta amiben i3 + Nvidia 520 / 525 körüli kártya van.

Tisztában vagyok a troll jelentésével...:)

(#1757) franc0 válasza vilmaboy (#1755) üzenetére


franc0
őstag

Bizonyos üzleti subnotikból van ilyen verzió, HP EliteBook 27*0p, Lenovo ThinkPad X2*0t.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1758) ktommy91 válasza vilmaboy (#1755) üzenetére


ktommy91
addikt

Pl.: HP Elitebook 27xxP, Lenovo thinkpad x230t... Biztosan van még egy csomó

Nincs kerítés.

(#1759) Pocok256 válasza vilmaboy (#1755) üzenetére


Pocok256
veterán

Na erre én is kíváncsi lennék valami elfogadható áron ilyen gép nagyon érdekelne.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1760) Tikakukac válasza master994 (#1756) üzenetére


Tikakukac
titán

Jahj. Volt egy rossz Toshibád és többet nem veszel. Okés.
Nekem meg nagyjából minden márkából ment már tönkre gépem, akkor én mit vegyek? Remélem sikerült érzékeltetnem mennyire butaság erre alapozni.

HT az miért baj? Hátrányát tuningnál meg pár számodra biztosan nem használt beállításnál látnád, amúgy inkább előny.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1761) master994


master994
csendes tag

HT pont, hogy előny B960 nem rendelkezik HT-val:) Én pedig szeretném használni:) Kicsit félreérthetően fogalmaztam igaz. Legfőképp a hőkezeléssel volt bajom a Toshibáknál(bár ez előferdült a Dell gépeknél.). Lehet rápróbálok erre a Toshibára ár / érték arányban nem találtam jobbat.

(#1762) fateless válasza vilmaboy (#1755) üzenetére


fateless
veterán

Az a latitude XT nem xp.

Az XT 2007-ben jött ki és multitouchos kapacitive érintőkijelző volt benne spéci ceruzával, amit ha érzékel a gép, akkor kikapcsolja a kapacitív érzékelést - nagyon tuti. Ezt a többi annak idején nem tudta. Akkor a t-sorozatú Thinkpad-ek, a 2710p és társai még csak ceruzával működtek (voltak ilyeneim is). Később aztán előbb a Thinkpad-nél, majd a HP-nél is megjelent a kapacitív érzékelő, hogy ujjal is vezérelhesd. Emellett még a Toshiba és a Fujitsu rendelkezett ilyen gépekkel (meg volt néhány elhanyagolható egyéb próbálkozás is).
Biztos nem soroltam fel minden gyártót, de a lényeg az, hogy ujjal vezérelhetőt először a Dell készített nagy tételben. Aztán három évvel később, 2010-ben jött az X200t is, illetve a HP 2740p is ujjal tapogatós változatban az ismertebbek közül.

master994
Akkor az általad felsorolt gépek közül már ki is szűrtél kettőt, a Dell-t nem fogod ajánlottként kapni, csak a Samsung maradt opcióként, ami pedig jó gép.
Vagy másik opcióként vehetsz még egy használt, de még bőven garanciális workstation gépet (pl HP8540w) és azzal még boldogabb is leszel.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1763) Pocok256 válasza master994 (#1761) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt viszont alátámaszthatom legtöbb toshiba amiket kaptam infokat, nem szereti ha feszegeted a határokat. Viszont azon belül megbízhatóan működnek :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1764) vilmaboy válasza fateless (#1762) üzenetére


vilmaboy
őstag

korrekt komment... köszi :R

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1765) vilmaboy válasza fateless (#1762) üzenetére


vilmaboy
őstag

jelenleg mi lenne ilyesmiben az ajánlott típus? ami laptop is, de "tablet"-re is átfordítható?

Nincs komoly követelményem vele szemben. net, zene, fényképek esetleg filmek.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1766) franc0 válasza vilmaboy (#1765) üzenetére


franc0
őstag

Az, hogy neked nem ajánlott egy ilyen 3-400 ezres gép. Minek.
Aprón van egy X200 tablet 100-ért, vagy vegyél egy ájpedet ha fancyzni akarsz.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1767) Tekmen


Tekmen
aktív tag

EZT mennyire éri meg megvenni?
Azt láttam a videókártyájáról, hogy MINDENT visz ULTRÁn... (Igaz ez? ... lehet, hogy a TeCső[YouTube] hazudik...)

Ennél nem zavaró hogy a hűt jobb oldalra került?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#1768) ktommy91 válasza Tekmen (#1767) üzenetére


ktommy91
addikt

Semennyire, mert csak 1 év garancia van rá.

Nincs kerítés.

(#1769) fateless válasza vilmaboy (#1765) üzenetére


fateless
veterán

Ha tényleg csak ezekre a felhasználási területekre kell a gép, akkor egy Dell Inspiron Duo-t javasolnék. Nem egy nagy szám, de net, zene, fénykép, film négyesre elég a gép.

Ha használtan is jó a gép, akkor az X200t-t mondanám, ha nem zavar a tapipad hiánya, illetve a Latitude XT-t és XT2-t.
Ha több pénzed van rá, akkor pedig a HP 2740p, X201t is képbe jön.
Illetve a net/zene/filmek/képek igényt egy tablet is ki tudja elégíteni egy felcsatolható bill-lel.

#1770
Az asszony nálam is szemet vetett anno a Latitude XT-re...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1770) vilmaboy válasza franc0 (#1766) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem is gondoltam, h magamnak akarok ilyet... a fene az. asszonynak kéne találnom valamit, hogy ne az én dekára bejátszott érzékeny lekü kis vostromat nyúzza... ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1771) Tekmen válasza ktommy91 (#1768) üzenetére


Tekmen
aktív tag

ez mért probléma?

Tekmen

(#1772) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van jelenleg jobb vétel újonnan egy 95 ezres, 4 GB RAM-os Lenovo IdeaPad B570e-nél?
A felhasználási terület a játékon kívül gyakorlatilag minden... Legyen valamennyire gyors és tartós...

Egy 37 ezres tablet-től indultunk a párommal, aztán lett belőle egy 50 ezres tábla, majd egy 66 ezres C-60-as 10" ASUS EEEPC, majd a fenti Lenovo...

Azért frankón durva a helyzet, mert igazából már a 37 ezres táblára sem nagyon van pénzünk... :D De talán, valahogy, nagyon fogcsikorgatva meg lehetne ezt az IdeaPad-et is oldani... Vagy egy hozzá hasonló, másik lapost...

Előre is köszönöm a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1773) ktommy91 válasza Tekmen (#1771) üzenetére


ktommy91
addikt

Mert egy notebook javítása nagyon költséges is lehet, ha pl. 2 héttel a gari lejárta után beadja a kulcsot. Nem véletlen ajánlunk csak 2,3,4 év garanciával gépet.
Renew gépre pedig nem lehet kiterjeszteni a garanciát...

Nincs kerítés.

(#1774) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!

Subnotit keresek egy lánynak egyetemi tanulmányokhoz általános felhasználásra. Fő szempont a hordozhatóság és az akkuidő, a keret 120-130 ezer Ft környékén van. Eddig ezt nézte ki: http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/eee-pc-1215b-siv112m-p56189088/

Subnotebook/netbook fronton nem igazán vagyok járatos, ti mit ajánlanátok ebben a kategóriában?

(#1775) vilmaboy válasza ussseal (#1774) üzenetére


vilmaboy
őstag

jó választás de ha már... akkor inkább 1225b

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1776) Tekmen válasza ktommy91 (#1773) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Kösz a gyors helpet! :R
Tudnál linkelni 6770m-mel szerelt notikat? (lehetőleg 2Gb, de az 1Gb is elég :D)

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#1777) ktommy91 válasza Tekmen (#1776) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem nagyon vannak 200k alatt... HP DV6 6xxx sorozatból volt de itthon csak i7-tel forgalmazták és elég drágán. Külföldön volt i3-mal és i5-tel is de a legtöbb helyen már kifutott.

(#1774) ussseal: Esetleg egy LENOVO ThinkPad Edge E125? Az Asus support-tal elég sok baj volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1778) Tekmen válasza ktommy91 (#1777) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Basszus pedig ez egy brutál kártya.. lehet, hogy a végén bevállalom 1 év garival...
Ha veszek alá hűtőt, akkor csak kisebb az esélye a bajnak nem? :DDD
Nameg a HP-k elég strapabíróak (személyes tapasztalat!). Van egy HP-m (ezt váltaná az új gép nyár végén, mikorra már összeszedtem rá a pénzt kemény melóval :DD), ami van kb 8 éves, és ha nem sikerül megöljem a kijelzőjét, még most is teljesen használható lenne attól eltekintve, hogy böhöm lassú... xD

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#1779) Kbali válasza vond (#1772) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha használt is jó, akkor ez jó vétel lehet (eladót le kell káderezni).

(#1780) ussseal válasza Tekmen (#1778) üzenetére


ussseal
tag

Én a helyedben nem tenném, akkor már inkább keress valakit itt a PHn, aki USA-ból tud neked küldeni a HP webshopból dv6z-t, sokkal jobban jársz :)

(#1777) ktommy91 én is inkább a TP Edge-k felé hajlok, egyedül az E-450-es AMD proci teljesítményével szemben vannak kétségeim, nem tudom, hogy akár az általános feladatokat is zökkenőmentesen el tudná-e látni :F

[ Szerkesztve ]

(#1781) Kbali válasza vilmaboy (#1770) üzenetére


Kbali
nagyúr

pl

(#1782) Tekmen válasza ussseal (#1780) üzenetére


Tekmen
aktív tag

USA-ban mennyiért adják ezeket?

Tekmen

(#1783) franc0 válasza Tekmen (#1778) üzenetére


franc0
őstag

"Nameg a HP-k elég strapabíróak (személyes tapasztalat!)."

Most kit győzködsz, minket vagy magadat? :)

A márkázás hülyeség. Mindnek vannak jobb és drágább (üzleti), valamint olcsó és szarabb (konzumer) termékei. Azt is elárulom, hogy a pénzt az olcsó szarokon keresik meg.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1784) ktommy91 válasza Tekmen (#1778) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy gép alapján ne vond le azt a következtetést hogy egy notebook 8 évig nem megy tönkre. Onnantól hogy lejár a garancia lutri az egész (pláne a konzumereknél).
Viszont továbbra is azt mondom hogy gyere vissza a nyár végén mert sokat fog változni a kínálat. Ilyen gép pl. szinte biztos hogy nem lesz már.(hacsak nem voltak akkora marhák a NBS-nál hogy sokat vettek belőle)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1785) Szomy


Szomy
csendes tag

Sziasztok!

Sokan írták már a HP Probook 4530s notebookot, én is ezt a típust néztem ki pár hónapja, de arra vártam, hogy valamelyik gyártó kijön valami jobb termékkel, de ahogy eddig nézegettem ebben a kategóriában, ilyen áron nem lett új notebook.
Amennyiben tudnátok valami jót ajánlani helyette, akkor leírom mikre lenne szükségem.
Mindenképp egy jól hordozható gép kellene ezért is maradnék a 15.6"-os monitorméretnél, lejjebb pedig nem szeretném adni. 4, inkább 6 vagy 8 giga RAMot tennék bele, illetve mindenképpen Intel pártiságom lévén egy Intel i3, vagy i5 proci lenne a megfelelő.
Nagyon ritkán játékra is használnám, de akkor sem a legújabb játékokra, amúgy filmezésre, programozásra, jegyzetelésre és több esetben grafika készítésére kéne használnom.
Fontos lenne még a képernyő mattsága, azaz nem szeretném ha utazásnál vagy fényesebb helyen csak magamat látnám a képernyőben, emellett nagyon jó lenne ha strapabíró lenne, ugyanis egyetem előtt állok, és valószínűleg nagyon sokat fogom hurcolni.

Esetleg pár véleményt is elfogadnék a kiválasztott (HP Probook 4530s) modellről. Kinek milyen tapasztalata van vele?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#1786) vond válasza Kbali (#1779) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm! Megbeszéljük...

Ettől függetlenül teljesen újban mit érdemes megvenni 100 alatt, az említett játék nélküli all-around felhasználáshoz?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1787) ussseal válasza Tekmen (#1782) üzenetére


ussseal
tag

http://shopping.hp.com/en_US/home-office/-/products/Laptops/Laptops
Hazai árakhoz képest vicc, viszont itt is a magyar garancia a szűk keresztmetszet, mert ezek közül a gépek közül itthon keveset forgalmaznak, illetve javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy világgaranciát HP-nál csak ott tudsz érvényesíteni, ahol az adott modellt forgalmazzák.

(#1785) Szomy Jó vétel a Probook 4530s most 180 ezerért, de Spyduck kollega infója alapján legkésőbb augusztusban jön az új széria Inteles és AMD-s vonalon egyaránt (4540s, 4545s), én speciel arra várok, de neked ha most esedékes a vásárlás szerintem nyugodtan vedd meg a 4530s is :)

[ Szerkesztve ]

(#1788) Tekmen válasza ktommy91 (#1784) üzenetére


Tekmen
aktív tag

akkor megfogadom a tanácsot végre (sokadjára :DDD :C). Augusztusi viszont látás mindenkinek! :D

Tekmen

(#1789) franc0 válasza Szomy (#1785) üzenetére


franc0
őstag

Épp ilyenről írok (céges).
Hordozhatónak nem nevezném... az a 11,6"-14", de inkább a 12,1"-13,3". Ezzel a ProBookkal már verekedni lehet.
Én az egyetemet MacBokkal toltam le, annál nagyobbat sztem hülyeség venni (13,3").
Ajánlom figyelmedbe a ProBook 4330s-t.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1790) Szomy válasza franc0 (#1789) üzenetére


Szomy
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ!
Miután elküldtem rájöttem hogy ez egy nem éppen hordozható modell mivel elég vastag a "szerkezet" :)
Lehet ez nem is baj ha nagyon nagyon strapabíró ( azért nem dobálnám ), de mindenképpen meggondolom ezt a 13,3"-as modellt.

Esetleg valami tapasztalat a Probookról? Vennél ilyent magadnak? Már ha nem lenne céges.
Köszi! :R

(#1791) ktommy91 válasza Szomy (#1785) üzenetére


ktommy91
addikt

Aprón vannak marha jó áron Dell Latitude E6420-ak. Érdemes lenne megfontolni.

Pl:[link] [link]
Nem ismerem az eladókat, de ha kellően körültekintő vagy akkor nem lehet baj.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1792) Szomy válasza ktommy91 (#1791) üzenetére


Szomy
csendes tag

Igen, ez a Dell elég ígéretesnek tűnik, és az akkumulátor ideje sem rossz. A teljesítményéről ne is beszéljünk, Egyetlen probléma amiért eddig nem nagyon figyeltem fel rá, hogy azért újonnan bőven 300 000 Forint fölött vágják csak az emberhez.
A használt termékektől meg valahogy mindig is féltem, nem tudom miért, de szerintem ezzel nem csak én vagyok így :)

Köszi a segítséget :)

(#1793) franc0 válasza Szomy (#1790) üzenetére


franc0
őstag

Nem egy rossz gép, ha átlagember szemével próbálom nézni.
De nekem az újonnan 3-400-ba kerülő üzleti gépek a viszonyítási pont. Magánemberként az ilyeneket keresem használtan fél/harmadáron.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1794) Szomy válasza franc0 (#1793) üzenetére


Szomy
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszodat! Remélem hamarosan kitalálom milyen laptopot éri meg venni :)

(#1795) vilmaboy válasza Szomy (#1794) üzenetére


vilmaboy
őstag

azért egy vostro 3350 200 körül van már... igaz i3-al.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1796) premete válasza vilmaboy (#1795) üzenetére


premete
veterán

Nem olcsó, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a vostro is belül inspiron, másik ruhában.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1797) ktommy91 válasza vilmaboy (#1795) üzenetére


ktommy91
addikt

Sokkal inkább 4330s...

Nincs kerítés.

(#1798) Siriusb válasza Szomy (#1785) üzenetére


Siriusb
veterán

Egy i5-t használok 1-2 hónapja. Teljesen meg vagyok vele elégedve, számomra a billentyűzete elég kényelmes. Alapból (ebben a melegben) 50°C-on van a proci, erős terhelésre felmegy 88 °C körüli értékig. Napon használva a fém burkolat fel tud melegedni és a kijelzőnél is el tudnék képzelni picivel több fényerőt, de így is használható - munkára.
Elég masszívnak mondható, mind kinézetre, mind érzésre.
Nem szakemberek, akik a külső után ítélnek, pozitív véleménnyel vannak róla. :)

Mindent egybevetve ezzel a felszereltséggel (3 év gari, express card, usb3 stb), s a jelenlegi áron szerintem jó vétel és örömmel tudod használni.
Ha bátrabb vagy mint én, esetleg megérné használt gépben gondolkozni, pl. Elitebook, amire van még garancia.
Ha ráér még, akkor - mint javasolni szokták -, talán érdemes várni az Ivy Bridge-s modellek kirajzásáig.

(#1799) Kbali válasza vond (#1786) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem semmit... Ez az árkategória még mindig a legalja...

(#1800) Pocok256 válasza Tekmen (#1778) üzenetére


Pocok256
veterán

6770 azért nem egy nagy eresztés nekem 6750 em van kissé 6770 fölé húzva mellé DG be is tud működni és köze nincs a minden ultran című dalhoz.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.