Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#120001) hipernick


hipernick
tag

Sziasztok, az alábbi pontok alapján kérném a segítségeteket a megfelelő notebook kiválasztásában:
(1) még ebben a hónapban
(2) 330eFt (bruttó)
(3) tervezés - főleg autocad
(4) játék nem lesz
(5) ~17" - inkább a mattot választanám
(6) előfordul majd hogy hordozva is lesz a gép, de többnyire csak otthon lesz használva
(7) Windows
(8) 1Tb hdd vagy 256Gb ssd
(9) extra kívánság nincs
(10) csak új...
Köszönöm előre is!:)

(#120002) Lalo01 válasza Tikakukac (#119998) üzenetére


Lalo01
tag

A szokásos 15,6-ra gondoltam első sorban, ennél maximum kisebbet szeretnék, ha az olcsóbb. Nagyobbat semmiképp. Bocsánat, hogy kimaradt. :R

Steam:VELOC1Ty

(#120003) Tikakukac válasza Lalo01 (#120002) üzenetére


Tikakukac
titán

8570p-re néznék rá ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120004) Tikakukac válasza hipernick (#120001) üzenetére


Tikakukac
titán

N752-es Asus így elsőre nem tűnik rossznak, valahol a keret tetejénél van :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#120005) Chorma


Chorma
csendes tag

Sziasztok!

Páromnak (hölgy) szüksége lenne az alábbi szempontok alapján egy vasra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
130-170k között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
főleg net, sok multimédia (youtube videók 1080p-ben lagmentesen menjenek, skype videochat, 1080p videókat vigye),
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem szempont, de dedikált vga előny
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", full-hd, matt, TN
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Leginkább otthoni használatra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne az SSD, de az storage-nek kevés, Ha M2-vel bővíteni lehetne később, annak örülnék, amúgy ebben az árban HDD >=500G, 4G, Optika kellene
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera jöhet, színben jó lenne fehér-fekete kombó de nem feltétel, lehetőleg ne gagyi festett műanyag, teljes billentyűzet, touchpad ne full érintős legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
garanciás használt is játszik

Köszönöm az értékes időtök :).

(#120006) ElColonel


ElColonel
csendes tag

Sziasztok

A kérdésem még mindig a lenne, hogy az integrált hd4000-500 kártyák megbírkóznak-e a Solid Edge, CAD (gépész) programokkal.

A HP elitebook 8560w-n kívül melyik Dell Latitude és Thinkpad gépet kellene keresgélni? A keret tudom szűkös, de max 100k-t tud rászánni.
Kérdőív itt.

[ Szerkesztve ]

(#120007) szabonagyur válasza ElColonel (#120006) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még mindig vannak CAD/CAM témák amikben ezt meg tudod kérdezni, biztos vagyok benne, hogy van olyan szint amihez elég van amihez kevés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120008) 01andris


01andris
tag

Üdv.Olyan kérdésem lenne .hogy milyen gépet vegyek amin megy a Premier Pro CS5 és a photoshop.Használt is jó.Árat nem írok.A Lenovo 30-70-et ajánlotta ismerős.Válaszokat előre köszönöm.:)

(#120009) kuni1123


kuni1123
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?2-3 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)200.000Ft +- 20.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)programozás, Játékok, néha photoshop és illustrator.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?csgo, lol
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6", fullhd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?max hétvégén.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 de nem kell telepitve azt megoldom otthon is :D
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?8Gb Ram 1Tb HDD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)új de jó állapotú használt is szóba jöhet.

Jelenleg van egy asztali gépem amit addig szeretnék eladni ameddig ér valamit. Az asztali gép adatai: AMD FX6100, Gigabyte R9 270 Oc 2gb, 8Gb ram, 128gb ssd, 1tb wd caviar green hdd. Ezzel kb egy szinten lévő lapost szeretnék. Köszönöm a segítséget :)
Szerk: [link] Ezt néztem de nem tudom, hogy milyen lehet azokra a feladatokra amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#120010) Khelben válasza 01andris (#120008) üzenetére


Khelben
nagyúr

180-200k körül kapsz Dell E7440-et ips fullhd kijelzővel.

(#120011) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
- Most kezdenek gyujteni egy gamer laptopra, kb fel ev múlva lenne esedekes a boltolas, 160-180kt szánok ra max.
- egyértelmű, irodai appok es net mellett játszani szeretnek vele.
- gta5 ha menne highon, en annak mar örülnék FHDn
- utaztatva sokat nem lenne
- tarhely legalabb 500gb hdd, ssd is jo lenne 125gb
- mindenkeppen hasznaltat keresek, oprendszer nelkul, HDMIvel

Melyek a legajanlottabb gamer notik ezen feltetelek mellett?

[ Szerkesztve ]

(#120012) Mikulásbá válasza Ádám16 (#120011) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ilyen nem létezik,a félév alatt legalább 300 ezret gyűjts össze,még ha használt lesz,akkor is.

(#120013) Ádám16 válasza Mikulásbá (#120012) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez eleg off, de anyagiakban sokkal jobban megeri asztali gamert, mint noti gamert vasarolni? Lehet, inkabb lemondanek a mobilitasrol.

[ Szerkesztve ]

(#120014) Mikulásbá válasza Ádám16 (#120013) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így igaz.Ennyiből sokkal erősebb asztali kijön.Ha van már monitor,billentyűzet,egér,stb.

[ Szerkesztve ]

(#120015) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 115k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban fősulihoz kellene. Fontos, hogy a Labview nevű program rendesen menjen, szerencsére nincs nagy gépigénye. Ezenkívűl böngészés, office.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A játék nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt kellene, egyébként ezért az árért gondolom nincs nagy választási lehetőség.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 1-2 napon lenne hordozva a suli miatt.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne a Win10 támogatás, de a 7 és megfelel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4GB ram azért legyen benne, az optikai meghajtó pedig nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék. Néztem a használt laptopokat is, de az összeshez fél év garancia van csak, nekem meg fontos lenne, hogy 2 évig ha bármi baja van, akkor hamar tudjam újra használni.
Helyileg Győrbe tudnám megvásárolni. Ahogy olvastam a korábbi hozzászólásokat ennyiért főként a HP 250 G4-et ajánlottátok, lehetőleg i3-as cpu-val. A legtöbb helyen ezeket 120 körül láttam, itt viszont most csak 100k. Szerintetek ez jó választás lenne?
Előre is köszi!

(#120016) Sempronius89


Sempronius89
tag

Sziasztok!

Van jelenleg egy jó öreg T42p típusú IBM Thinkpadem amit bár szeretek ideje lecserélnem erre kérném a tanácsotokat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

- Igazából nem olyan sürgős, de az idei évben.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

- Még nem tiszta 100-200K HuF között, de inkább 100K körüli használt amit majd az utolsó pontban még kifejtek.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén).

- 1. Szokásos filmezés, olvasás, zene hallgatás, böngészés
- 2. Irodai programok. Excel haladóbb szinten, tehát makrók írása, nagyobb 100 megabite + táblákban való számtologatás.
- 3. Kicsi játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Age of Empires II HD
Fable I rész
Medieval 2 Total War.

Jelenleg ez a 3 cím van meg Steamen statisztikák szerint heti 5-6 órát játszok. A játékokkal szemben annyi az elvárásom, hogy akadás mentesen fussanak. Ennél a címnél ez a T42P-n teljesült. Lehet tolnák mást is a jövőben, de AA címben az utolsó 3 évből nem gondolkodok.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

-15,6 coll. Persze ha matt nem előny, de nem feltétel.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

-Keveset lesz hordozva, utazás közben maximum a MÁV-on néha kinyitnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

-Mind1. Amerikai nagybácsimnak van egy fölösleges Win telepítője.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

-500giga - 1tera közti HDD. SSD nem lenne rossz móka, de ha annyit ad, hogy 3 másodperccel gyorsabban betölt az windows, vagy a Steam nem éri meg az árát, ha tévedek és több előnye van rábeszélhető vagyok.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

-Nem baj, ha van, ha látom az ajánlatot majd mérlegelek megéri-e a pluszt.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

-Nos mint már írtam nyitott vagyok mindenre, de eddig felületesen elnézve a kínálatot az új piacon a 100-200 közti kategóriában nem biztos, hogy megtalálom 3-4 évre a számításaimat.
Opció lenne még, hogy ilyen gépet veszek aztán 1-2 év múlva kis minusszal eladom és lecserélem, de nem tudom ezek a gépek mennyire tartják az árukat.

Ezen okokból ésszerűbbnek tartom a használt piacot böngészni és ott lecsapni egy felsőbb kategóriás jobb ajánlatra, viszont valamilyen minimális garit itt is szívesen vennék, mivel én ránézésre nem biztos, hogy meg tudom mondani a gép állapotát vagyis a gari biztosítékot adna nekem.

Elnézést, ha túl részletes voltam, ha valaki tud egy jó ajánlatot ne habozzon megosztani.

(#120017) Khelben válasza Sempronius89 (#120016) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8570p a 18. sorban. Kb. minden igényednek megfelel. Laptopsystemnél most kifogytak a 15,6-os gépek, ott nem találok semmit.

(#120018) Sempronius89 válasza Khelben (#120017) üzenetére


Sempronius89
tag

Köszönöm a tippet!

Felkerült a listára ahonnan válogatni fogok.

(#120019) Ejfelil válasza dmaty06 (#119541) üzenetére


Ejfelil
újonc

Hali, miért akarod eladni?

(#120020) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!

Egyetemista srácnak kéne leginkább 13,3-as laptop 120-160ezer között. Az ajánlott fujitsu, dell és hp gépek között sajnos nincs ekkora méretű, se 14-es. Valami egyéb tipp? Office lenne rajta netezéssel, játék nuku, tehát egy i3 is elég 4 giga rammal. háttértárnak 256GB SSD a cél, de azt már utána is ki tudjuk cserélni.

Másik: Apámnak nagyon megtetszett az ASUS G552 széria, főleg külcsínre. Igazából i3 procinál és integrált videónál többre nincs szüksége, emiatt én Latitude vagy Probook gépet néznék neki, de az Asus névben már régóta megbízik és hihetetlen megfogta a külső :)) Tudnátok másik Asus gépet ajánlani, ami szintén G sorozat vagy hasonló kinézetű, de nem 300ezer és tartós darab?

Előre is köszi!

(#120021) Khelben válasza DanielLong (#120020) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akciós HP Probook 430 [link]

Edigitalnál van akciósan G551 240-ért, ha még van belőle.

(#120022) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Ismerősömnek ismét gépet keresek. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Azt mondta, hogy max 200k, de szerintem ebből lehet csípni lefelé, mert nincsenek nagy igényei.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban böngészés, illetve könnyed képszerkesztés (tényleg csak paint-es szintre gondolok). Tehát teljesen átlagos dolgokra, semmi extra.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A játék nem szempont.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Itt szerintem lehet a standard 1366x786 15,6"-on, esetleg lehetne matt.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthonra kell főleg, utazás közben nem lesz használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 támogatás, de előtelepített nem szükséges.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 4Gb RAM és 500Gb hdd.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera jó lenne.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#120023) Daralo:)


Daralo:)
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő egy-két hétben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Jó lenne 140-től 200e-ig. (ha lehet akkor 150e.-Ft körül főként.)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, film nézés, youtube
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszanak.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindenképpen ips vagy azzal egyen értékű méret 15.6 de beleférhet 14.1 is. FullHD előny.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Főként otthonra lesz nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szükséges de jó ha van(pl ha árban nem különbözik.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ár függő minimum SSHD illetve lehet hdd de ez a gép árától függ ha nem "drága a gép akkor egy m2 ssdt beleraknék a hdd mellé. Optikai meghajtó nem elvárás, Ram természetesen min 4 gb előny a 8 gb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Billentyűzet háttérvilágítás, jó aku előny de leginkább a kijelző és a hang szórók minősége lenne a legfontosabb. (preferált márkák Dell, Lenovo színe ha lehet valamilyen szinten fehér legyen.)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)+++
Csak új.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#120024) Bkrisz9 válasza Daralo:) (#120023) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Fujitsu A555/A556 az első ajánlott IPS paneles gép.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#120025) szasanyi


szasanyi
félisten

Új (számlás, tehát HA és egyéb "maszek" megoldás kizárva) notebook vásárláshoz kérem hozzáértő(k) segítséget! :R

Pár nap múlva lesz aktuális a vásárlás, melyre konkrét összeg nem lett meghatározva de kb. 200 és 300k közötti árkategóriában lehet jó.
Munkára lesz használva (irodai programok, adatbázis kezelés helyi valamint netes adatbázisból), és egyszerű fotókezelés, szerkesztés a főbb felhasználási terület.
Nem kell 1080p felbontás mert kicsik a betűk a max. 15,6" kijelző esetén, viszont a tükröződésmentes és jól látható (lehetőség szerint IPS) kijelző fontos.
A gép nem irodában (autóban, épülőfélben lévő házban esetleg kültéren) és napi rendszerességgel lesz használva, és napi rendszerességgel hordozva tehát az üzemidő sem lényegtelen.
Oprendszer nem kell, csak akkor ha egy ajánlott, és éppen jó árú eszköz anélkül nem elérhető.
Min. 500GB lehetőleg SSHD jobb esetben SSD+HDD kellene korszerű, legfeljebb i3 CPU és 8GB RAM társaságában (optikai meghajtó előny, de nem feltétel).

Szívesen fogadom a különböző üzleti érdekeltségű PH!órumtársak segítségét, vásárlási javaslatát is de nem holnap vagy azután (amikor esetleg már megtörtént a rendelés).

(#120026) Daralo:) válasza Daralo:) (#120023) üzenetére


Daralo:)
tag

Lehet megtaláltam a legjobb választást itt fórumon keresgetve?!
[link]
Ebben elvileg FHD, IPS pipa viszont csak HDD gondolom m2 foglalat felejtős így csak vinyó helyére rakhatom!?
Illetve van 37 variáció belőle az oldalon nem vagyok benne biztos, hogy az olcsóbbakba IPS lenne így azt hiszem ez a legolcsóbb. ami a feltételeim nagy részét kielégíti.(Dell 5558 ahogy néztem roszabb)
A kérdés annyi akkor az állom laptopom 150 körül nem létezik?!
SSHD, bill háttérvilágítás, IPS, fehér, esetleg FullHD?!
Ebből nincs IPS paneles?[link]

(#120027) Khelben válasza Daralo:) (#120026) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből 200 alatt nincs más ips, ami normális lenne. Sokat ne várj ettől a HP-tól sem, full műanyag az egész, de legalább van rá rendes garancia. Csak ebben az egy típusban van IPS, a többi TN.

(#120025) szasanyi : Fujitsu A556G

[ Szerkesztve ]

(#120028) Ymi82


Ymi82
csendes tag

Sziasztok!

Előre is köszönöm a segítségeteket és a rászánt időtöket.

1) 1 hónapon belül
(2) 150k-160k
(3) Leginkább otthoni használat (böngészés, word-excel), néha fotószerkesztés de nem ez az elsődleges
(4) Nem lenne játékra használva
(5) 15", fényes vagy matt mindegy
(6) Nagyon ritkán lesz hordozva, ha igen a hálózatról használat megoldható
(7) Teljesen mindegy, nem kell, hogy ez megdobja az árat, a nekem megfelelőt telepítem.
(8) 1Tb HDD - optikai meghajtót később SSD-re cserlném benne, minimum 4Gb RAM
(9) Nincs
(10) Csak új

(#120029) blasi20


blasi20
tag

Khelben

HP Pavilion 15-bj000nh V2G72EA- azonos árban van hasonló vagy jobb specifikációjú gép most a magyar piacon?

(#120030) szasanyi válasza Khelben (#120027) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért pont ezt ajánlottad? :F Minőség (anyaghasználat), strapabíróság, üzemidő tekintetében milyen? Mert amiben biztosan nem olyan mint ideális lenne a az kijelző felbontása (nem látom, hogy TN vagy IPS panel), 128GB tárhely kevés, az i5 meg fölösleges.

(#120031) curta9


curta9
csendes újonc

Sziasztok,
Laptopot szeretnék vásárolni, most az egyetem mellé, ezért szeretném kikérni a tanácsotokat.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
A válaszok a kérdésekre:

(1) A vásárlás minél előbb esedékes lenne.
(2) A gépre szánt összeg 150-200 ezer forint.
(3) Felhasználás: Rhinoceros 3d modellező program és egyéb grafikai és formatervező programok jó lenne, ha jól futnának rajta, pl Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign.
(4) Nem használnám játékra.
(5) Kijelző méretre szeretnék kb olyan 13 col/incheset, mert sokat hordoznám és ezért az volna a legjobb ha könnyen beleférne a táskámba.
(6) Naponta cipelném magammal, néha/ritkán használnám utazás közben is igen.
(7) Operációs rendszer: Windows
(8) Tárhely mérete: 500 MB vagy 1TB, típusa: HDD, de SSD jobb lenne, vagy ha megosztott az sem baj. RAM mennyiségre, amit ajánlotok.
(9) Egyéb kívánság: HDMI csatlakozó nem lenne rossz, hogy néha tudjak filmezni is róla akár. De ez nem annyira fontos
(10) Használt is szóba jöhet, de újnak természetesen jobban örülnék.

Köszönöm! :) :) :)

(#120032) Khelben válasza curta9 (#120031) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430, de Photoshopra csak külső monitorral lesz alkalmas, nagyon tré a kijelzője.

(#120029) blasi20: ha specifikációt veszel, akkor nincs. Kár hogy kapsz hozzá mást is, házat, billentyűzetet, hűtést, stb. Ilyenkor fel kell tenni a kérdést, hogy más gyártó miért adja 40-50k-val drágábban ugyanezt.

(#120030) szasanyi : mert ez az egyetlen normális ips kijelzős gép ebben az ársávban, hacsak nem akarsz dedikált vga-s játékos gépet. De azt vettem ki a leírásból, hogy inkább munkagép kell.

[ Szerkesztve ]

(#120033) szasanyi válasza Khelben (#120032) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Nem, a játék az kicsit sem szempont, viszont a több - és már említett - paraméterben nem igazán felel meg. Legalább jó akkuidővel és az átlagnál strapabíróbb kivitellel rendelkezik?

(#120034) FireKeeper válasza FireKeeper (#119904) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

erre esetleg valami másik alternatíva? megnéztem az aprót 8460, 8470 és t420s után de elég gyér a felhozatal, érdekelhet másik jelölt is, ami megfelel a követelményeknek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#120035) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Munkatársam a lányának szeretne venni gépet:

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Amikor csak lehet
A gépre szánt összeg forintban?
- 50-60 ezer Ft
Felhasználás?
- Tanulni kell, office csomag, netezés, levelezés
Ha játékra is használnád...
- Nem lesz játék
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 13-14 col, többi nem számít
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Igen, akkuidő 3-4 óra jó lenne
Operációs rendszer?
- Windows, de az van, szóval nem fontos.
Tárhely mérete és típusa
- 120GB SSD elég
Egyéb kívánság, speciális igények?
- Olcsó, relatíve kicsi gép legyen, amit könnyen vihet egy 13 éves kislány is
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
- Ennyi pénzért csak használt

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120036) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok! Kérnék segítséget:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 300 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, kis photoshop, Excel, Skype
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
ami elmegy rajt azzal lesz játék, nem nagyon lényeges :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS, 15" fullhd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nincs használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB ram, SSD, 1GB HDD, dvd nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép

Köszönöm :)

(#120037) dtracer


dtracer
tag

Sziasztok!

Surface Pro 4 alternatíva érdekelne, a feleségem számára.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyig.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nyilván 340-nél nem drágább, amiért egy M3-as SPro4 már kapható

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Web, Chat, Sim City 4

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Az SC4-nek nincs nagy gépigénye

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Az ellenségemnek sem kívánok TN-t. Természetesen IPS. Szerintem jó lesz a 12,3 hüvelyk is, nem számít a méret.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
A feleségem azt mondja, hogy nem fogja hordozni, de nyilván eszébe fog jutni, hogy ha már notebookja van, akkor már akár cipelhetné is.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Előnyben részesítve az SSD, 120 G bőven elég lesz.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem kell 2-in-1-nak lennie, jó a notebook is. Billentyűzet viszont kell, tablet nem jöhet szóba.
Webkamera jó lenne.
Nem tudom, mennyire lenne plusz igény ha ventilátormentes lenne, mint a Core M3-as Surface.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is jó. Ne legyen több 2-3 évesnél.

[ Szerkesztve ]

(#120038) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok! Erről a gépről tudnátok véleményt mondani?
HP 15-AC141NH
Irodai/netezős/néha filmnézős gépnek. :) Az akksija vajon milyen lehet?

(#120039) Khelben válasza TigerCat (#120035) üzenetére


Khelben
nagyúr

6930p+ssd.

(#120036) Komi28 : Asus N551, olcsóbban, gyengébb hardverrel Fujitsu A556G + ssd. Illetve ha jól látom, még mindig van az akciós G551-ből az edigitalnál.

(#120037) dtracer : miért nem jó a surface4, miben kell más?

[ Szerkesztve ]

(#120040) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak keresek gépet az alábbi paraméterekkel:

- Office (nem kell többezer soros excelekre gondolni), E-mailezés és Facebook használat/illetve az ottani játékok a fő felhasználási kör, illetve néha Youtube/filmezés
- A numpad megléte szükséges
- Minimum 15,1"-os méret

Gyakorlatilag ez minden említésre méltó kitétel a géppel kapcsolatban, eddig egy 2010-es belépő szintű Toshibát használt, amit néha már a fent említett igénybevétel is kezd két vállra fektetni.

Jelenleg kapott egy 90 ezres ajánlatot egy Asus X75A-ra, ami másfél éves (tehát vélhetően még fél év gyári garis), 17,3"-as kijelzővel, i3 - 3110M-el, 4Gb RAMmal és 750Gb-os HDD-vel van szerelve.

Az én szerény tapasztalataim alapján a hardver elég lenne neki, viszont az esetleges típushibákat és azt, hogy ezért az árért megéri-e az említett masina, nem tudom megmondani, ezért ebben a két kérdésben kérném a segítségeteket.

(#120041) Khelben válasza d.toth91 (#120040) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a gép 20 forintot sem ér. Kérdezz rá a laptopsystemnél, hogy lesz-e még ebből.

(#120042) TigerCat válasza menyhartlevi (#120038) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, valami ilyesmire gondoltam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#120043) jujafa


jujafa
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy melyik gépet válasszam szerintetek.
Válaszok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

160 ezer Ft körül.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Szövegszerkesztés, netezés, filmnézés, zenehallgatás, adattárolás

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Sokat, igen.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Nem kell rá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

HDD jó lenne 1 TB, de végső soron elég az 500 GB is.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Igen.

Fontos nekem még az optikai meghajtó a fentieken kívül.

Amiket kinéztem:

HP ProBook 450 G3 P4N95EA
HP 250 G5 W4M31EA

Természetesen szívesen venném, ha tudnátok más alternatívát is ajánlani, egyszerűen nem tudok dönteni.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#120044) dtracer válasza Khelben (#120039) üzenetére


dtracer
tag

(#120039) Khelben: Jogos, nem írtam. Arra lennék kíváncsi, hogy olcsóbban is lehet-e valami hasonlót kapni. A 2-in-1 nem elvárásom, és az nem tudom, mennyit adott az árához. Amúgy mi a véleményed, túl van-e árazva?

(#120045) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Egy barátom hugának kellene laptop az egyetemre, tudnátok segíteni mi hozható ki ebbőla a keretből?

1. azonnal
2. nettó 100-120
3. iskola, tanulás, netezés (szélessávú), office programok, hd filmek, sorozatok
4. no játék
5. kijelző 15,6'' akár fullHD
6. Pestre hordozva meg vissza, lehet vonaton is használva
7. Oprendsszer mentes
8. Lehetne SSD benne, meg 500 giga vagy 1 tera HDD
9. -
10. csak új

Köszönöm! :)

• Honor Magic5 Pro •

(#120046) Komi28 válasza Khelben (#120039) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi :)

(#120047) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Most egy Samsung smart pc pro-t használok, de idegileg kikészít az, hogy a billentyűzete folyton elveszti a jelet a géppel mikor össze van rakva (szériahiba..).
Szóval e miatt keresek valami más gépet. Két lehetőség van: vagy egy ugyan ilyen típusú gép legyen, vagy marad ez + egy laptop.
Ami fontos 1. verziónál: tollal lehessen írni rá (wacom..), fix billenytű legyen ->ölben lehessen használni, legyen benne 3G vagy lte. (surface 4 jó lenne, csak nincs fix bill és nincs lte)
2. verzió: samura rajzolgatok tovább, és mellé egy olyan laptop ami 15-17" körüli min fullhd, érintőkijelzős, van benne 3g/lte.
Nem kell izomgép, office/net kombóra van csak használva. Tárhely is alig kell, elég egy kis ssd kb 128gb.
Használt is lehet, sőt..

Előre is hálás köszönetem :) :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#120048) sosmo


sosmo
csendes tag

Sziasztok!
Már egyszer kérdeztem, de nem kaptam választ, úgyhogy megint kérném a tanácsotokat, kis pontosítással.

1) 2-3 héten belül
(2) max 150 000 - 170 000 Ft
(3) programozás, irodai programok, filmnézés. Munka és tanulás is. Játék csak esetleg talán, nem arra kell.
(4) Nem játékra akarom használni, de ha fut rajta, akkor előfordulhat: Heroes of the Storm, 1-2 régebbi játék. Nem maxon.
(5) 14-16", ne tükröződjön, a többi mindegy
(6) Naponta hordozva lesz, de utazás közben nem fogom használni.
(7) Win 7/10 jó lenne
(8) SSD legyen, minél nagyobb, annál jobb, 8 GB RAM (ha nem fér az árba, akkor 4GB), optikai meghajtó nem kell
(9) Az a fontos, hogy bírja a napi 2x1 óra hordozást és a napi sok óra folyamatos használatot felforrás nélkül és lehetőleg ne legyen idegesítően hangos a hűtés. Sokat fogok gépelni rajta, külön egérrel fogom használni.
(10) Használt, de minőségi gépet keresek. Viszont minimum 1 év garancia kellene.

Azt nagyjából látom, hogy a boltokban használtan mik vannak ilyen árban SSD-vel, de hogy melyik lenne a legmegfelelőbb, azt nem tudom eldönteni.

Köszi!

(#120049) szasanyi válasza szasanyi (#120025) üzenetére


szasanyi
félisten

Erre senki nem tud jobb alternatívát ennél? :F

(#120050) Bluesummers válasza szasanyi (#120049) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha ennyire fontos a saját nevedre kiállított számla, akkor pl. egy 500.000Ft-os kategóriában levő ne akarj megvásárolni 200-300 között. Fujitsu gép jónak tűnik, ennyiért kb. ez van. :F

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.