Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1251) awolf


awolf
csendes tag

két egy elég király NOTi:

http://bestbyte.hu/termekek/47153/ASUS_X54HY_SO120D_15_6_Intel_Core_i3_2330M_2_2GHz_2GB_320GB_DVD_iro_notebook.html

http://bestbyte.hu/termekek/45483/ASUS_K53TA_SX140D_15_6_AMD_Dual_Core_A4_3300M_1_9GHz_8GB_750GB_DVD_iro_notebook.html

(#1252) awolf válasza awolf (#1251) üzenetére


awolf
csendes tag

inkább A második:

http://bestbyte.hu/termekek/45483/ASUS_K53TA_SX140D_15_6_AMD_Dual_Core_A4_3300M_1_9GHz_8GB_750GB_DVD_iro_notebook.html

(#1253) polip válasza awolf (#1251) üzenetére


polip
addikt

csak rohadék drágán adják :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1254) Begi válasza Begi (#749) üzenetére


Begi
senior tag

Sziasztok!

Ajánlottátok ezt a Fujitsu notebook-ot.
Az ismerősöm meg is vette. Mint kiderült utólag, csak előző generációs intel van benne egy core i3-380M, minden más paramétere megyegyezik (kivéve a memória sebessége, az 1066). Nyugtassatok meg, hogy ezzel sem járt rosszul. Kizárólag irodai alkalmazásra lesz.

Begi

[ Szerkesztve ]

(#1255) marec1122 válasza Borote (#1229) üzenetére


marec1122
senior tag

65 k

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1256) Borote válasza Begi (#1254) üzenetére


Borote
addikt

Nem rossz gép, de az nem Fujitu A531 hanem egy Fujitsu A530...

(#1257) Dhampir válasza Begi (#1254) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor az a Fujitsu LifeBook A530, és nem az A531.

Biztosan kicserélik, hiszen a specifikációknál ez szerepel:
Intel® Core™ i3-2330M processor 2.2GHz

[ Szerkesztve ]

(#1258) Begi válasza Dhampir (#1257) üzenetére


Begi
senior tag

Ez a kérdés, hogy ki kell-e cserélni?

(#1259) awolf válasza polip (#1253) üzenetére


awolf
csendes tag

Régebben állandóan szoptam a webshopokkal, viszont ittl kb 98% hogy az összes cucc raktáron van és holnapra le is küldik, mivel kb 150x akkora raktáruk van. Azért ez tökre nem mindegy + persze a hozzáállás. Hozzáteszem a konkrét noti olcsóbb mint az iponban!

+ csak egy kölői kérdés:
Tudja valaki hogy mi az értelme annak hogy a legtöbb noti max 4GB ram-os, és nem si bővithető 8-ra?! Üdítő kivétel ez az ASUS... Legutóbb egy olyan acert vettem ami 3GB-al jött, de elméletileg 2x4GB-ra bővíthető.

(mire felbővítettem volna, a gyártó közölte hogy ja, amugy max 4GB, elírás volt nem szivtam vele 8DD)

(#1260) Pocok256 válasza awolf (#1259) üzenetére


Pocok256
veterán

Én inkább várok 1 hetet mire lesz raktáron de 25 % al olcsóbban veszem más webshopból ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1261) Borote válasza awolf (#1259) üzenetére


Borote
addikt

Az új gépek jelentős része már képes 2x4GB memória kezelésére (nem mint ha ez olyan életbevágóan fontos lenne :DDD )
Ja, az az Asus eléggé távol áll a királytól, főleg a törékeny zsanérokat figyelembe véve...
Az L850 nem kicsit jobb ajánlat, support és szerviz tekintetében is :) (GPU-ja viszont nem lekapcsolható :( )

(#1264) awolf


awolf
csendes tag

Ha megnézed konkrétan erre, akkor max 5%-al olcsóbb a legsiralmasabb, legolcsóbb webshop (ahol semmilyen szállítási adat nincs megadva rá) és lehet hogy holnap megszűnik, + vettem már úgy hogy utána feldughatod a terméket mert megszűnt a kis weboldaluk... Mondjuk az nem noti volt. Viszont notit meg nem veszek csak akkor ha boltban át tudom venni..

(#1265) w_sanyi válasza AxBattler (#1248) üzenetére


w_sanyi
csendes tag

Köszönöm!

Most szólt az eladó, hogy az i5öst lenyúlták előlem, így a DELL lépett az első helyre nálam is! :)

(#1266) fateless válasza awolf (#1259) üzenetére


fateless
veterán

Nem ismerem ezt a konkrét helyzetet, de már több "hozzáértővel" is találkoztam, aki csak azt láta, hogy max 4GB, de azt nem nézte, hogy max 4GB per slot.
Lehet, itt is ennyit értett az eladó - vagy lehet, hogy tényelg régebbi gép volt és 4GB volt a teljes max.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1267) Borote válasza awolf (#1264) üzenetére


Borote
addikt

Amíg magyar lokalizációs a gép, eléggé mindegy, hogy honnan veszed, mert gyártói garancia érvényes rá - a boltnál úgy sem tudsz sok mindent kezdeni a 3 napos cseregaranciát leszámítva. (Kivétel, ha neten rendeled meg, amikor 7-14 napod van elállni a vételtől).

Polip: azt mondd meg nekem, hogy vásárlás előtt fel lehet Nálatok bontani a gépet? Megnézni, hogy sérült, pixelhibás-e? Illetve bárhol máshol? (Mert eddig nekem úgy tűnt, hogy ilyet nem nagyon lehet...)

(#1268) Nixon18


Nixon18
senior tag

Na meghozták végre valahára az új laptopot... és én máris elakadtam.
Linux-szal adták, de miután bekapcsolom a GRUB betöltésénél Error 2-t ír ki... tipp? (azon kívül, hogy cseréljem le a Linuxot win7-re :D)

(#1269) polip válasza Borote (#1267) üzenetére


polip
addikt

nálunk föl persze

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1270) Sziszi99


Sziszi99
csendes tag

Sziasztok! Új gép vásárlása előtt állok,de nem igazán értek a notebookokhoz. A véleményeteket szeretném kérdni,hogy szerintetek milyen gépet vegyek,ha azért a netezés és filmezés mellett játszani is szeretnék a gépen? A keret maximum 380 ezer pénz. A válaszokat előre is köszi! :D

(#1271) AxBattler válasza awolf (#1264) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért ebben a topikban megbízható boltokat szoktak ajánlani a törzstagok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1272) Borote válasza Sziszi99 (#1270) üzenetére


Borote
addikt

Jelenleg ha játszani is szeretnél, akkor ennyi pénzből a GTX660M a legerősebb GPU, ami kijön. Ez pedig legolcsóbban a Lenovo Y580-ban kapod meg, 270-300k-ért, i5/i7, HD/fHD kijelzővel. Én a helyedben mindenképp fHD kijelzővel venném, a processzort meg majd eldöntöd, hogy ér-e 20k-t.
Minőségre, supportra rendben van. Erősebbet jelenleg itthon nem nagyon kapni.
Ami még megéri, ha veszel bele egy mSATA SSD-t :)

(#1273) Sziszi99 válasza Borote (#1272) üzenetére


Sziszi99
csendes tag

http://www.usanotebook.hu/dell/xps-15z-intel-core-i5-2410m-230ghz-8-gb-ram-750-gb-hdd-windows-7-home-premium-ezust-hatlap-xps15z38g-139814/P27187

ezt néztem ki amúgy,erről mi a vélemény?

(#1274) sssirius válasza Sziszi99 (#1273) üzenetére


sssirius
tag

Az az 525-ös videókártya nem az izmosabb játékok alá való. Ha játszani szeretnél nagyobb gépigényű játékokkal akkor az neked nagyon kevés lenne. ( + az Y580 egy újabb modell )

(#1275) Borote válasza Sziszi99 (#1273) üzenetére


Borote
addikt

Játékra ég és föld a különbség :)
A GT525M fHD játékra nem különösebben alkalmas.

Ha meg nem játékra kell, mindkettőnél van sokkal jobb gép :) (úgyhogy ezt a Dell-t nem venném).

(#1276) Button válasza Borote (#1272) üzenetére


Button
aktív tag

én azért ezt sem tartom annyira rossz ajánlatnak:
http://ipon.hu/webshop/product/asus_g55vw_s1146d/210171

csak pont azt nem tudom eldönteni róla, hogy matt-e a kijelző :DDD

(#1277) Borote válasza Button (#1276) üzenetére


Borote
addikt

Előny: jó hűtés, 2 HDD hely (Y580-ba csak mSATA megy másodlagosnak, ha kell az ODD)
Hátrány: drágább, nehezebb, nem elérhető i5-tel, Win7 nélkül kerül ennyibe, és NEM kapcsolható le a GPU - bazinagy az üresjárati fogyasztása.
Amúgy nekem tetszenek ezek is, igazából jobban is, mint az Y580 :)

(#1278) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Toshiba ellen szól, hogy nem váltható a grafikája, azaz folyamatosan megy a dGPU, valamivel alacsonyabb akkuidőt eredményezve
Az L850 13U -ra is érvényes ez a hozzászólás részlet?
amúgy még az a kérdésem hogy a notik mennyire szeretik ha mondjuk 3-4 napot folyamatosan be vannak kapcsolva letöltés céljából

(#1279) Borote válasza bigwolf277 (#1278) üzenetére


Borote
addikt

Nem sok baja lesz tőle, ha folyamatosan megy. Ha mondjuk 7/24-ben futtatnál rajta FurMark-ot, annak már lehet, hogy nem örülne :DDD

Miért ne lenne rá érvényes? Ugyan az lenne benne az integrált, i3 és i5 között ilyen téren semmi különbség. Mondjuk játékra az i3 is bőséggel elég. A különbségből inkább SSD-t érdemes bele venni :)

(#1280) bigwolf277 válasza Borote (#1279) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

ahogy néztem az thosiba13u-ba elvileg 2gb videokari van a 13m-be viszont 1 gb videokari van gondolom az így már jobb kivételesen most nem azt néztem hogy i5 vagy i3 a fogyasztás nem érdekel mert nagyjából aksi nélkül hálózatról menne.

(#1281) ktommy91 válasza bigwolf277 (#1280) üzenetére


ktommy91
addikt

Teljesen mindegy hogy 1 vagy 2GB VRAM van egy ilyen VGA-n...

Nincs kerítés.

(#1282) Borote válasza bigwolf277 (#1280) üzenetére


Borote
addikt

Akkor se lenne sokkal jobb, ha 4GB VRAM lenne benne :DDD
Ebben a kategóriában nem a VRAM lesz a szűk keresztmetszet, azaz olyan felbontás és részletesség mellett, ahol több, mint 1GB VRAM-ra lenne szükség, a GPU már rég kifingott...
Ami itt számít GPU szinten az a több számolóegység, magasabb órajel, szélesebb memória bus, fejlettebb architektúra - de ilyen téren megegyezik a kettő :)

(#1283) spyduck válasza Borote (#1159) üzenetére


spyduck
nagyúr

Spyduck meg ha jól emlékszem nem tesztelte olyan elképesztően sok játékkal...
1 teljes nap volt a telepítés meg még 1 nap a játék. Azt hittem felmászok Budapest legmagasabb részére és onnan vetem le magam annyit szenvedtem velük

(#1284) Borote válasza spyduck (#1283) üzenetére


Borote
addikt

Őszintén sajnállak, hogy játszanod kellett ;]

(#1285) Rolli válasza Borote (#1239) üzenetére


Rolli
aktív tag

a tesztekben is i3-as proci volt.

Egyébként ilyen gépem van,és a szervíz mondta,hogy nem forrasztott a cpu,hanem cserélhető.

(#1286) Borote válasza Rolli (#1285) üzenetére


Borote
addikt

Ha tudsz BGA reballing-ot, akkor lehet cserélni...
Miért szeretnéd cserélni, ha elég az i3 ULV? :)

(#1287) Rolli válasza Borote (#1286) üzenetére


Rolli
aktív tag

Nem értem hogy honnan veszitek,hogy forrasztott a cpu benne?

Mégiscsak jobban mutatna egy i7-es cpu-val nemde?:)

(#1288) spyduck válasza Borote (#1284) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem az a legnagyobb kínszenvedés :)

(#1289) Borote válasza Rolli (#1287) üzenetére


Borote
addikt

Onnan, hogy a foglalata BGA. BGA processzort ÍGY lehet cserélni :)
Ebbe a gépbe csak BGA processzor megy bele, abból is csak ULV. Ha megnézed, az ULV i7-essel úgy melegedik, mint a KAZÁN.
Másrészt, az ULV i7-es is pont ugyan azt tudja, mint egy ULV i5-ös, csak magasabb órajelen, mert mindkettő kétmagos processzor. De sok sikert, kíváncsi vagyok, hogy mire jutsz :DDD (Ha mégis sikerülne nem ULV processzort belekendácsolni, akkor meg úgy throttlingolna, hogy öröm lenne nézni - vagy átolvadna a burkolaton :DDD )

Aztán lehet, hogy rosszul tudom, kérdezz utána nyugodtan máshol is :)

(#1288) spyduck: szívesen segítek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1290) spyduck válasza Borote (#1289) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs akadálya ;]

(#1291) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok!

Irodai használatra vennénk Samsung Series 3 300E notebookokat. A konkrét típus ki is van választva, azonban lenne néhány kérdésem:

1. A Samsung NP300E SATAIII (6Gbps) csatolóval rendelkezik? Mert ki fogjuk cserélni a HDD-ket SSD-kre és OCZ Vertex 3 vagy Samsung 830 lenne beleépítve.

2. Mennyire macerás háttértárat cserélni? Azt olvastam, hogy a RAM csere nem gond, de a HDD cseréről semmit nem tudok.

3. A Samsung notiknál BIOS frissítés hogy zajlik? A honlapon nem találtam semmi erre vonatkozót

4. A Series 3 300E-ben UEFI BIOS van? Mert szeretnék 2TB-nál nagyobb külső HDD-t rákötni.

Mivel több hsz-ban olvastam, hogy vettetek ilyen laptopokat remélem nem lettek nagyon lehetetlen kérdések. A segítséget elóre is köszönöm.

(#1292) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Még egy kérdés: Samsung 300E-be lehet tenni 16GB RAM-ot?
Mert a HM65 chipset támogatja ugyan, kérdés, hogy ez noti is?

(#1293) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Játékra keresek laptopot (igen, NEM asztali gépet! fő a mobilitás [kollégium...]), a felső határ 200e FT. Bármilyen típus jöhet! :C :C

Tekmen

(#1294) AxBattler válasza Tekmen (#1293) üzenetére


AxBattler
félisten

LINK

HP Pavilion-g7 Review A10-es Trinity-vel...
... és vegyes eredménnyel. A borítása szerepel fényes és matt változatban is. Érdekes, akkor most melyik?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1295) zsolt19900 válasza Tekmen (#1293) üzenetére


zsolt19900
őstag

kicsit pakkerolj hozzá és y570 oszt csók, nagyon brutális masina :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#1296) ktommy91 válasza zsolt19900 (#1295) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez azért erős túlzás...

Nincs kerítés.

(#1297) AxBattler válasza AxBattler (#1294) üzenetére


AxBattler
félisten

Mármint a HP-s link mindenkinek szól, nem csak Tekmen-nek.
Neki ott a sima LINK...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1298) Pocok256 válasza AxBattler (#1297) üzenetére


Pocok256
veterán

Elég nagy csalódás az a A10 többet vártam tőle kopra megegyeznek a benchmark eredmények a mostani gépem eredményeivel :/
(Bár szerintem driverekkel még javulni fog :) )

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1299) zsolt19900 válasza ktommy91 (#1296) üzenetére


zsolt19900
őstag

ama árkategóriára gondoltam, amiben keres

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#1300) Prof válasza AxBattler (#1297) üzenetére


Prof
addikt

Már linkeltem a Trinty-s topicban :) [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.