Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1451) Ran


Ran
csendes tag

Hi,

Kb. 220-ból vennék notebookot újat... mit ajánlatok? ha beírtok egy gépet akkor azt is hogy hol lehet megkapni ennyiért... Kösz

Szóval normál használathoz: játék, net, grafikus programok használata, filmek.... jó lenne mondjuk egy SSD-s megoldás de nem tudom az SSD mennyire húzná meg az árát és ezzel mennyivel lenne a memória/processzor gyengébb, hogy beleférjen a keretbe... szal mondjuk egy SSD a rendszernek és külön esetleg egy másik HDD az adatoknak lenne a legjobb ( de max ha az nem lehet akkor veszek majd külső HDD-t vagy nem tom mit ajánlatok )

Esetleg ultrabook?

[ Szerkesztve ]

(#1452) Borote válasza Ran (#1451) üzenetére


Borote
addikt

Külföldi gép SeniorTillától megfelel? Akkor DV6 6150sl
Vagy még mindig az Y570...

[ Szerkesztve ]

(#1453) Tekmen válasza Borote (#1449) üzenetére


Tekmen
aktív tag

GT 540m vicc.. Notebookcheck-et szorozni kell 3al legalább... játszottam 540mel ultrán lagg nélkül... szal erről ennyit.. xDD :W :DD

Tekmen

(#1454) Rolli válasza Borote (#1440) üzenetére


Rolli
aktív tag

Én próbáltam egy asus-t i5 ös procival 525M volt benne,hát valami szégyen gyenge volt.

A max payne simán akadt dx11-ben rajta.

Az M3-as ultrabookom simán elviszi a maxpaynet dx11-ben is.

(#1455) Borote válasza Tekmen (#1453) üzenetére


Borote
addikt

Azt azért hozzá kell tenni, hogy ott az Ultra felbontás fHD-t jelent.
BF3-mal játszottál ultrán?

(#1454) Rolli: a 640M valahol a 7690M (6770M) szinjtén lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1456) goethe83


goethe83
csendes tag

Sziasztok!

Lecserélném a jelenlegi laptopom és nem tudok dönteni, hogy PC-t vagy laptopot vegyek.
Mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek, ezért fordulok hozzázok! :D

Olyan laptopot szeretnék max 240-ért, amivel tudok játszani nem 60 fps-el és persze nem 800x600-ban. :)

A játékok amikkel játszom:
Lotr Battle for middle eart 2 + kieg
Mtg Duels of planeswalkers 2012 és 13 :D
CoD4 :DD és terveim szerint az újabbak.
heroes 5

és elképzelhető még pár fps és stratégia játék.

Kérlek segítsetek megfelelő laptopot találni. Ellenkező esebven veszek egy x6-os gépet, legalább 6770-6850-es kártyával. :)

(#1457) Tekmen válasza Borote (#1455) üzenetére


Tekmen
aktív tag

igen, a BF3mal :D

Tekmen

(#1458) mokus1


mokus1
addikt

Egy Intel P6100as kevés lehet egykét játék alatt egy 5650nek?grid,forma1.
Mennyivel jobb választás egy i5 480m? (elegem lett az i7 fütéséből)

[ Szerkesztve ]

(#1459) Borote válasza goethe83 (#1456) üzenetére


Borote
addikt

Ha nem kell hordozható gép, akkor én egyértelműen asztalit vennék :)

(#1458) mokus1: fűt? Pár hónapja még nem fűtött :B Na jó, nem cseszegetlek.
A kérdésedre sajnos nem tudok érdemleges választ adni, de nem tartom valószínűnek, hogy olyan eget-rengető különbség lenne játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1460) Prof válasza Tekmen (#1457) üzenetére


Prof
addikt

Hogy 1920x1080-ban te nem játszottál notin, 540M-el BF3-at az hót ziher, max képregényt néztél :))
Nagyon nem mindegy a felbontás , Full Hd kétszerannyi pixel mint a 1366x768 és ezeken kell végrehajtani a szűréseket/spéci effekteket.
Full Hd 660M alatt max régi/kis igényű gameknél megy ultrán.

(#1461) mokus1 válasza Borote (#1459) üzenetére


mokus1
addikt

Ja 60-65 körül volt télen ha jól emlékszem alapon. most már jóval melegebb sőt már volt hogy throttlingolt is,és kicsit bosszant hogy néha leégeti a szőrt a lábamrol :DDD
(pechemre amit vettem i3 330at nem támogatja a gép :U )

(#1462) goethe83 válasza Borote (#1459) üzenetére


goethe83
csendes tag

A hordozhatóság nem létszükséglet, de könnyebb hazacipelni a vonattal mikor elutazom. :D
Azt hittem röpködnek majd a laptop tippek jobbra-balra. :(

(#1463) Prof válasza goethe83 (#1456) üzenetére


Prof
addikt

Ha nem kell állandóan hurcolnod egyértelmű, hogy játékra asztali->

Nagy képernyő (22"+), sokkal nagyobb teljesítmény olcsóbban, bővíthetőség.

Döntsd el laptopot akarsz vagy asztalit. A laptoppal adott teljesítmény szint sokkal drágább és sokkal több pénzt buksz rajta, gyorsabban avul el. Ccserébe hordozható és kevesebbet fogyaszt, kisebb helyet foglal.

Amúgy meg olvass vissza pár bejegyzést, az elmúlt 200 hozzászólásban kb. mindenkinek aki játszik Toshiba L850, Lenovo Z580, Y580 lettt ajánlva és 20-szor indokolva, hogy miért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1464) goethe83 válasza Prof (#1463) üzenetére


goethe83
csendes tag

Tudom, de nehéz a döntés. Az utóbbi 3+ évben megszoktam a notim és ezért nehéz a döntés. :(
Akkor esélytelen megfelelő laptopot találni megfelelő árban. :S

A gépet netezésre, stb használnám és mellette szeretnék néha játszani is.

(#1465) Rolli válasza goethe83 (#1456) üzenetére


Rolli
aktív tag

Igazad van a 640m azok szintjén,de azért odaver nekik:)))
Majdnem hogy class1-be kerűlt:)

(#1466) Borote válasza mokus1 (#1461) üzenetére


Borote
addikt

Érdekes, a tokozás pedig ugyan az... Nekem mondjuk van egy olyan (lehet hogy hülye) tippem, hogy azért nem támogatja az i7-es lapban az i3-as processzort, mert (legalább) két jelentős pontban eltérnek: 45 vs 32nm, i3-nál már megtalálható közös tokozásban a GPU is.
Eredetileg is ez az i7 volt benne?

Vagy mégsem, most olvastam olyat, hogy i3 330M-es gépbe i7 QM-t tett.

[ Szerkesztve ]

(#1467) mokus1 válasza Borote (#1466) üzenetére


mokus1
addikt

Én is azt hittem de ez cáfol [link] 98 oldalon vannak a támogatott cpuk szinte minden, kivételt ez :D Még szerelték is i3 350esel.

(#1468) Button válasza ktommy91 (#1441) üzenetére


Button
aktív tag

önmagában nem lenne gond a G55-ben az mSATA, az viszont már gond, hogy garivesztés nélkül nem lehet hozzáférni :(((

(#1469) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

A HP630-as laptopról tudnátok véleményt mondani? 100k-ért lenne 2év garral és win7-el

B800-as proci
4Gb ram

Válaszokat előre is köszönöm.

(#1470) fateless


fateless
veterán

painkillerx #1411
Ez az Acer gép tipikusan olyan, ami minden akar lenni egyszerre: nagy gép, könnyű súly, divatos vékonyság, kis fogyasztás, jó videókari, olcsó ár, de épp ez a veszte, mert semmiben sem jó igazán és minden téren kompromisszumra kényszerít. Ha megveszed, akkor derül csak ki a mindennapi használatban, hogy ezek a kompromisszumok kiakasztanak téged, vagy még teljesen belefér számodra. Néhány dolog:
- Könnyebb gép, mint a többi 15"-ös, de nagy, nem jól hordozható
- Vékony, hogy menő legyen, de nagyon melegszik
- Ultrabook, mert ez most felkapott, de az ultrabook egyik lényege a hordozhatóság csökken a méret miatt
- Jó videókártya, már ami azt illeti, hogy dedikált, de azért távol áll a jótól, viszont többet fogyaszt és jobban melegedik
- Olcsóbb, mint a többi - valóban - ultrabook, de drágább, mintha egy kevesebb kompromisszummal rendelkező normál gépet veszel
- van SSD is az adatlapon, de egy hibrid HDD+SSD-ről van szó, ahol az SSD rész a gyorsításért felel, de OS pl a HDD-n van

Szóval csak akkor fogod megtudni, hogy ezek a kompromisszumok mennyire zavaróak számodra, ha használni kezded, addig nem.

brumi1024 #1419
Rakhatja egyből az ODD helyére is az SSD-t, nem kell átpakolgatni mindent, csak BOIS-ban át kell állítani, hogy azt tekintse rendszerlemeznek (az én HP 2530p-mben is egy SSD és egy HDD van)

giorgio #1420
Nem csak hogy kevés az ilyen csatlakozóval szerelt gép, de ha bele is rakod, nem mind fog tudni bootolni róla, tehát rendszerlemezként sem fogod tudni feltétlenül használni, hanem csak rendszergyorsítóként, aminek a magyarázata, hogy a drivert be kell töltenie a windowsnak először. Ez újabb gépeken lehet, hogy már megoldott, én csak a használt gépeket nézegettem ilyen szempontból - persze az üzleti gépekben megjelent fejlesztéseket csúsztatják le később a kommerszekbe...

goethe83 #1462
Azért nem röpködnek a tippek, mert nincs ilyen gép.
Vagy a játékigényből kell feladnod, vagy a felbontásból, vagy az árból.

bozsozso #1469
Ha az asztalon fogod tartani állandóan és net, office, mail célra lesz, akkor megveheted, egyébként pedig a már sokat emlegetett Fujitsu A531 nagyon jó választás lenne,

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1471) bozsozso válasza fateless (#1470) üzenetére


bozsozso
őstag

Tehát akkor ha hordozni akarom akkor nem javasolt? Súlya miatt vagy van egyéb ok is?

(#1472) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék melyikkel járnék jobban egy Y570 használt 1 év gari (165k) vagy egy új Z 580-as (179k) ? Játék film szerkesztés letöltés kb 4-5 nap folyamatos üzemelés

(#1473) fateless válasza bozsozso (#1471) üzenetére


fateless
veterán

Leszögezem előre, hogy én HP mániás vagyok (persze ez az Elitebook-ok terén merül ki)

A billentyűzet nem éppen szenzációs, és akkor szépen fogalmaztam. Hiába néz ki egy-egy gomb úgy, mint a HP Elitebook 8440p, sajnos távoli rokonságban sincs vele. Egyszerűen nem fogod szeretni használni, kellemetlen lesz hozzányúlni, márpedig ez az elsődleges beviteli eszköz. Meg lehet persze szokni, vagy lehet egy USB-s billt is használni hozzá.
Úgy tudom, matt kijelzővel árulják, ami hatalmas piros pont az én szememben: nem fogod viszontlátni a felkapcsolt szobalámpát a kijelzőben, mint egy tükröt.
Jogtiszta windows is van rajta, ami nekem fontos lenne.

Ami miatt nem javasolnám hordozásra, az a masszívsága. Nem olyan ropogós, mint egy alap Asus (nem Timeline természetesen), szóval azért nem azt érzed azonnal kézbe fogva, hogy "Te jó ég, biztos elreped!", de a Fujitsu A531 strapábbnak érződik kézbe fogva és hurcolászva. (Emellett a 3 év garancia is érv a Fuji mellett, valamint a jó bill).

Ha az asztalon tartod nagyrészt, akkor irodai gépnek - a bill kivételével - megfelelő masina, tehát mail, net, egyebek céljára jó lesz.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1474) bozsozso válasza fateless (#1473) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm válaszod.

(#1475) Tekmen válasza fateless (#1473) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Asus nem gyárt Timeline-t.. Te biztos az Acerre gondoltál :D

Tekmen

(#1476) fateless válasza Tekmen (#1475) üzenetére


fateless
veterán

Igen, elírtam :B
Asus U30-ra (U sorozatra) meg Acer Timeline sorozatra is gondoltam egyszerre példaként

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1477) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy a nővérem szeretne egy laptopot. Most már kicsit többet is szánna rá, 150-et. Mi ebben az árban a legjobb?
Főleg munkára kell, hdmi-t használná tv-hez, játszani nem igazán szokott. Ettől függetlenül nem bánnám, ha nem egy intel graphics videokártya lenne benne :)

Köszi a segítséget előre is!

(#1478) premete válasza Adams15 (#1477) üzenetére


premete
veterán

Miért nem jó az Intel hd vga, nincs fűtés, vagy rezsót pótólna? :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1479) ktommy91 válasza Adams15 (#1477) üzenetére


ktommy91
addikt

Samsung NP300V5A Több színben is kapható, matt kijelzős és van benne egy GT520MX is.(ami soha sem fog menni ha nem indít játékot,de azért ott van)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1480) Adams15 válasza ktommy91 (#1479) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm! Lehet, hogy nem fogja kihasználni a kártyát benne, de jobban örülök, ha egy ilyen van benne. Hátha később mégis szüksége lesz rá.. :)

(#1481) lujo10 válasza ktommy91 (#1479) üzenetére


lujo10
aktív tag

Én is ezt javasolnám, jó kis gépek. Ha jól emlékszem hirdetnek is itt a Ph-n egy ezüst-fehér NP300V5A-S05 darabot 2 év garral, talán 117-ért.
Megnéztem, még él a hirdetés. ;)

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#1482) Adams15 válasza premete (#1478) üzenetére


Adams15
aktív tag

Majd vesz mellé egy légkondit is.. :)

(#1483) Adams15 válasza ktommy91 (#1479) üzenetére


Adams15
aktív tag

Ha gyengébb kártya is lehetne benne (és szerinted az is bőven megfelene) mit ajánlanál?

(#1484) premete válasza Adams15 (#1482) üzenetére


premete
veterán

Azt gondolom tudod, hogy az Intel új vgái csak fogyasztásban és hőfokban "tudnak" kevesebbet az alap dedikáltaknál?
Notebookoknál szerintem az üzemidő is számít, illetve asztali gépekkel ellentétben a hűtés sem annyira hatásos.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1485) ktommy91 válasza Adams15 (#1483) üzenetére


ktommy91
addikt

Én biztos Fujitsu Lifebook A531-et vennék. Esetleg várnék egy kicsit az A532-re. Abban már az IGP is hozza a GT520 szintjét.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1486) Adams15 válasza premete (#1484) üzenetére


Adams15
aktív tag

Igazából azt hittem eddig, hogy valamivel gyengébbek. Végül is így valszeg elég lenne az neki.. Ajánlat?

(#1487) Adams15 válasza ktommy91 (#1485) üzenetére


Adams15
aktív tag

Ok, egyelőre ezeknek utánajárok jobban. Köszi a segítséget!

(#1488) premete válasza Adams15 (#1486) üzenetére


premete
veterán

Dell Latitude e6320-ast ajánlanám, ilyen az élményindexe az enyémnek:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1489) Adams15 válasza premete (#1488) üzenetére


Adams15
aktív tag

Jónak tűnik élményindex alapján, de árban a felső határ 150 lenne :)

(#1490) premete válasza Adams15 (#1489) üzenetére


premete
veterán

Alaphangon pont annyi volt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1491) runner 125 válasza premete (#1488) üzenetére


runner 125
nagyúr

150k-s limitbe nem értem miért kell egy 260k-s gépet ajánlani.

mod. hol?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1492) premete válasza runner 125 (#1491) üzenetére


premete
veterán

Itt a hardveraprón, vadiújan, 3 év NBD garanciával. én nem vagyok a pénzem ellensége, igaz, végül súrolja már a 260-at, de az alábbi extrák még benne vannak, mind vadiúj:
- 128 GB Sata3 ssd
- +4 GB ddr3 1333 ram (összesen 8 GB)
- háttérvílágításos, magyar billentyűzet
- Dell wireless 5550 HSUPA-GPS
- belső dvb-t +analóg tv+FM rádió
- E-series dokkoló
- HDMI kábel
- gyári Dell táska

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1493) runner 125 válasza premete (#1492) üzenetére


runner 125
nagyúr

...volt egy _egyszeri_, alkalmi vétel, ami már nincs, de te azért beajánlod, h vegyen olyat. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1494) premete válasza runner 125 (#1493) üzenetére


premete
veterán

Ezt honnan veszed? Már a haveroknak is rendeltem belőle.
Van belőle több darab. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1495) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Max. 150k-ból melyik a legjobb notebook a nagymárkák közül? Processzor gondolom legalább két magos, háttértár 500 GB legalább, memória sem kevesebb 4 GB-nál szerintem, a VGA meg a legjobb, ami az ilyen kategóriásokban szokott lenni.

Előre is köszi a segítséget!

(#1496) Tikakukac válasza giigz (#1495) üzenetére


Tikakukac
titán

Legjobb mire? Méretben, súlyban mekkora kellene? Standard méretben és újban ez eléggé rendben van.

Súlyban nagyjából ugyanannyi mind, ekkora méretben csoda nincs. Esetleg Samsung NP300 sorozatból van mindenféle fedlapos dolog, bár szerintem ez a Probook is bőven rendben van külsőre (is).

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1497) giigz válasza Tikakukac (#1496) üzenetére


giigz
veterán

Méretben 15-16", súlyban minél kisebb. :D Újonnan venném, fontos lenne az is, hogy minél jobban nézzen ki, legyen valamilyen szinten elegáns.

(#1498) polip válasza giigz (#1497) üzenetére


polip
addikt

A probookok nagyon szép gépek

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1499) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Hali!

Lehet, hogy lehetetlent kérek, de olyan notebookra várok ötleteket, mely megfelel a következő elvárásoknak:

- 13" kijelző vagy kisebb
- Billentyűzet világítás
- Core i5 vagy jobb proci (Photoshop, videó vágó elfusson ha út közben kell dolgoznom)
- 4GB Ram
- Jó minőségű kijelző (nem feltétlenül IPS és a minőség itt nem ultra nagy felbontást jelent)

Adja magát, hogy egy MacBook Pro kell nekem, de igazság szerint nem akarok ennyit költeni (vagyis költenék, de nincs rá keret). Szóval valamilyen olcsóbb megoldás kéne. Ha aztán efutna rajta az OSX azt nem bánnám, de ez nem feltétel.

Előre is köszi! :)

(#1500) runner 125 válasza Stauffenberg (#1499) üzenetére


runner 125
nagyúr

Új vagy használt, illetve árat tekintve mennyit szánsz rá max.?

premete

Hol? Tényleg nem találom ha.-n.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.