Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#98001) LEMURIAI válasza szabonagyur (#97999) üzenetére


LEMURIAI
csendes tag

Köszönöm !!!
Az általam küldött Dell gépről mi a véleményed ?

(#98002) szabonagyur válasza LEMURIAI (#98001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Túlárazott és játékra nagyon kevés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98003) BigPhoenix válasza szabonagyur (#98000) üzenetére


BigPhoenix
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást. Mondjuk én egy ASUS-ra gondoltam, a keretbe is beleférne. a GTA V pedig nem minden vágyam :)

ASUS K555LB-XO310D

ASUS X751LB-TY020D vagy ASUS X751LB-TY022D

Amit nem értek, hogy árban a K-s drágább, pedig a kijelzője is kisebb. Vagy lehet, hogy a külseje minőségibb, strapabíróbb?

(#98004) szabonagyur válasza BigPhoenix (#98003) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor még egyszer leírom, Dell 3543 az ami ajánlható. Amiket te néztél ki azok nem ajánlottak, innentől ha neked azok kellenek a te döntésed mit veszel, ebben már itt senkit sem tud segíteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98005) Khelben válasza BigPhoenix (#98003) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nézd, itt van előttem az asztalon egy Asus K501. Ha lenyomom az U betűt, legalább 3 mm-t mozdul lefelé a teljes billentyűzet. Az enternek olyan gagyi a mechanikája, hogy ha nem középen találom el, akkor nem érzékeli a leütést. A kijelző hiába fullhd, ugyanolyan panel, mint a Lenovokban, gyakorlatilag csak pontosan szemből ad normális képet, ha kicsit is elmozdítod a fejed, már torzulnak a színek. És még nem teszteltem a gépet, csak elővettem a dobozból... Az Asus K annyival több az X-nél, hogy alumínium borítása van. Nem összekeverendő az alu házzal, ennek csak a borítása az, belül ugyanolyan műanyag (legalábbis a ház stabilitásából ítélve, de majd szétszedem).
A Dell 3543 se sokkal jobb, de azért a billentyűzete jobb, a kijelzője viszonylag normális a TN panelek között és 3 év garancia van rá, ami ráadásul Dell garancia, az egyik legjobb. Úgyhogy azonos áron nincs indok az Asus mellett (esetleg a matt kijelző, de ilyen gépeket úgysem az udvaron használ az ember).

(#98006) crowgun


crowgun
tag

Sziasztok!

Új munkagépen gondolkozok, segítséget szeretnék tőletek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Erőforrásigényes programozás (a mostani 8GB ram és i7-3610qm proci sokszor kevés, egyszálas teljesítmény, ami fontos lenne)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább egy HD+ jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap hordoznám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 256GB SSD, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hosszú akkumulátoridő, olcsó dokkoló hozzá.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet, ilyen igényekkel tisztában vagyok vele, hogy új gép 2-3x annyi lenne (azért ha lenne ennyim kíváncsi vagyok, hogy milyet ajánlanátok, írjátok le ezt is légy szíves!)

(#98007) eddieke666


eddieke666
tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2héten belűl
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Net,videó ,játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Az újabbak is lehetőleg megfelelően fussanak.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A legjobb ami belefér a keretbe.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alkalmanként.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A mi belefér a keretbe,optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új számlával,és megbízható bolt megjelöléssel.

A segítséget előre is köszönöm.

Illetve lenne egy kérdésem.A LEMURIAI-nak ajánlott gépben 4 Gb ram van,ezekbe a gépekbe vásárláskor lehet rögtön venni + 4 Gb-ot és beszereltetni?Mert az Ipon oldalán erre nem találok opciót.

(#98008) szabonagyur válasza eddieke666 (#98007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen neked is az a gép az ajánlott és úgy tudom, hogy ipon is rak bele ramot ha kéred, de más boltok tuti.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98009) sipec89


sipec89
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? Kb 120eFt
(3) Felhasználás? iskola, programozás
(4) -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 colosra gondolom
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Rendszeresen hordoznám, használnám utazás közben
(7) Operációs rendszer? Linux(azon belül még nem döntöttem el hogy melyik), az nem baj ha nincs alapból feltelepítve
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?hdd mindegy, ram min 4Gb(ha csak 4Gb akkor viszont később szeretném bővíteni)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)hdmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Elsősorban új

Előre is köszönöm a segítséget

(#98010) eddieke666 válasza szabonagyur (#98008) üzenetére


eddieke666
tag

Köszönöm a segítséget.Esetleg mondanátok még pár boltot ami ajánlott.Szeretem ha van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#98011) szabonagyur válasza sipec89 (#98009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Új ajánlott gép Fujitsu A514 de az is több mint a 120e, ha ennyi a max akkor használt gép..

Amúgy használni út közben egy 15,6-os gépet kihívás lesz...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98012) sipec89 válasza szabonagyur (#98011) üzenetére


sipec89
csendes tag

Értem, Köszi

Akkor viszont lehet kisebb a kijelző.
A hordozhatóság fontosabb lenne

Ha picit több az nem baj

[ Szerkesztve ]

(#98013) Drzzt válasza Khelben (#97994) üzenetére


Drzzt
csendes tag

(#97994) Khelben: itt azt írják nagyon sötét a kép... Mindenesetre azért megnézem ha megtalálom valahol kitéve.

(#98014) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Üzleti kategóriás gépet szeretnék venni, a legfontosabb szempont a minőség (anyaghasználat, összeszerelés minősége), megbízhatóság, tartósság. Kb. 4-5 évre tervezek vele.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250 ezer Ft összesen
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Irodai munka, programozás tb. komolyabb szoftverek futtatása, 3D nélkül.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Legalább 14"-os, matt, 1366 x 768, de FullHD előnyt jelent, ha belefér az árba
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem túl gyakran. Utazás közben csak ritkán használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 256 GB (ha utólag kell beletenni, úgy is jó). HDD nem szükséges. RAM: 8 Gb (nem baj, ha nincs benne alapból ennyi, de 250-be bele kell, hogy férjen utólagos bővítéssel is).
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Ha nincs benne gyárialg SSD, akkor SATA M.2 port kell
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is szóba jöhet, ha legalább fél év garanciát adnak rá.

Tehát 250.000-be bele kell, hogy férjen, SSD-vel, 8 GB RAM-mal együtt.

Ezt néztem ki: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp/HP_ProBook_450_G2_Intel_Core_i5_5200U_4GB_500GB_Intel_DOS_Fekete_/_Ezust_K9K94EAAKC_17370.html

Mi a véleményetek róla? SSD-vel és +4 Gb RAM-mal beleférne 250-be.

A másik pedig ez: http://laptopsystem.hu/adatlap/14359082604926
Ez már fullHD-s és egy kategóriával feljebb van, viszont nem láttam még, hogy milyen állapotban van.

Ti melyiket ajánljátok? ThinkPad vagy más márka is szóba jöhet, ha minőségben nem rosszabb, mint a ProBook.

(#98015) szabonagyur válasza sipec89 (#98012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Használt gépek vannak csak ennyi pénzből amik kisebbek, pl HP 6470B ki is jön ennyiből vagy még kisebb Thinkpad X220

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98016) Chaser válasza crowgun (#98006) üzenetére


Chaser
titán

8560w laptopsystemtől 140-ért, 250-es ssd is belefér a keretbe. De ha egyszálas teljesítmény kell lehet érdemesebb valami erősebb i5-ös gépet nézni. Dokkok kb egy árban vannak, ilyen gépekhez nyilván nem 1-2k-ért fogsz kapni. Akkuból ehhez is elérhető 9 cellás nagy kapacitású.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98017) tomazin


tomazin
veterán

Egyik kedves hölgy ismerősömnek kellene gépet választanom, ebben kérném a segítségeteket:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 120k (nem kell kimaxolni, ha van 70ért jó használt, az is ok)
(3) Felhasználás? iskola, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? inkább matt, max 14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, szinte csak utazás, így a súlya fontos, ill akksiidő is legalább 3óra.
(7) Operációs rendszer? semmi/windows (7/8/10)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd nem feltétlen kell, 4gb ram legyen benne, optika nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? SZÉP legyen a gép, kinézet alapján ez tetszik neki nagyon - igen tudom ez egy olyan kívánság, amivel nagyon nem lehet mit kezdeni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet használt is.

előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#98018) Khelben válasza tomazin (#98017) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 2170p - 11,6-os, kicsi, könnyű, strapabíró gép, pont ilyen felhasználásra készült.

(#98019) BigPhoenix válasza szabonagyur (#98004) üzenetére


BigPhoenix
csendes tag

Rendben van, köszönöm a tanácsot! Nem akadékoskodni akartam, de mivel nem magyaráztad el az ajánlatod okát, én pedig azt látom, hogy az említett asus-ok jobb hardware-rel vannak szerelve, nem láttam összefüggést. Eddig egy asus és egy packard bell laptopot nyúztam, az utóbbi i3 370m, gt 540m videó kártyával, 4 GB rammal, már szűkösnek érzem. A borítása nevetségesen lágy, ha benyomok egy billentyűt erősen, akkor kicsit behajlik alatta a burkolat, de 4 évig remekül szolgált, nem volt semmi problémája, csak a melegedés. Az előző Asusom meg 7 évet bírt ki, ami szerintem nem rossz, csak a dvd lejátszója tojt be garanciális időn belül.
Ugyan akkor utána néztem, és kiderült, hogy a 940m sem egy nagy eresztés, csodákat tényleg nem várhatok tőle. De aztali gépet nem szeretnék, megszoktam a notebook-ok kompaktságát.

De tényleg nagyon köszönöm a tippedet!

(#98020) Khelben válasza BigPhoenix (#98019) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hogy szolgálhat remekül egy gép, aminek lebeg a billentyűzete és melegszik? Vagy annyi volt az összes elvárásod, hogy ne menjen tönkre? Én nem ennyit várok egy géptől, hanem hogy rendesen tudjam használni.

(#98021) BigPhoenix válasza Khelben (#98020) üzenetére


BigPhoenix
csendes tag

Tényleg csak annyi volt az elvárásom! :) A melegedés csak olykor szólt közbe, ha túl nagy igényű játékkal próbáltam meg játszani, bár minap HeartStone közben is túlmelegedett, de ezt betudom a kánikulának.

(#98022) szabonagyur válasza BigPhoenix (#98021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt a baj, hogy mindenki túlélésre játszik a gépekkel pedig nem így kéne lennie...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98023) pincer01


pincer01
csendes tag

Sziasztok.

Új notit szeretnék vásárolni és a segítségeteket szeretném kérni.
Lövésem sincs hogy mit kéne vennem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?Három nap múlva.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 140eft
(3) Felhasználás? Film,you tube,általános dolgok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Méret az 15,6 legyen a többi nekem nem lényeges.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak otthon
(7) Operációs rendszer? Majd megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD 500Gb vagy 1 TB.Ssd-t majd utólag.8 GB ram nem lenne rossz.Dvd kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gépet szeretnék.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Betondzsungel

(#98024) BigPhoenix válasza szabonagyur (#98022) üzenetére


BigPhoenix
csendes tag

Akkor kérlek, ha időd engedi, mond el hogyan kellene helyesen kiválasztani egy gépet. Tényleg érdekel!!! Inkább áldozok többet egy masinára, ha az valóban megfelelően működik, és a hardware korlátain túl semmiben nem hagy kívánni valót maga után.

(#98025) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Barátomnak keresek gépet:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
***Most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
*** 100000

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
***sulira

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
*** nem, max online, szóval nem kell dedikált VGA

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
*** 15"+, ha IPS belefér hajrá :)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
*** nem lesz hordozva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
*** lehetőleg legyen, de ha olcsóbb nélküle, akkor jöhet :) Kérdés mennyivel?

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
*** hdd, legalább 320, memória 4giga jó lenne, optikai meghajtó nem muszáj

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
***webkamera legyen, lehetőleg intel proci, megbízható gyártói háttér, minél több garival

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
*** csak új, mivel nem saját részre lesz

Előre is köszi a választ!

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#98026) QwErTy42 válasza nyikszi (#98025) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Nem tudunk 100 ezerért újat ajánlani. Annyiért majd mindenki csak gyenge szemetet gyárt.
120 ezertől van Fuji A514, ami elsőként ajánlható.
100 ezerért jobban járna egy használt üzletivel.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#98027) Zafir78 válasza Chaser (#97967) üzenetére


Zafir78
tag

Nekem is ezeket javasoltad. Akkor, egy Dell 5558 - az a verzió, amelyikben 920M videókártya van - képes a Sims4 futtatására is ?

(#98028) Chaser válasza nyikszi (#98025) üzenetére


Chaser
titán

dell pentiumos gépet kapsz ekörüli áron win nélkül, vagy valami baytrail csodát ahhoz talán os is lesz

Zafir78 nem tudom, nézz utána

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98029) Zafir78 válasza Chaser (#98028) üzenetére


Zafir78
tag

Jó, utánanézek, csak gondoltam ezért kell megadni az igények leírását amit a topic elején írnak. Én ezt megtettem, de jól éreztem, hogy úgy ajánlottál gépet, hogy erre (a Sims4 dologra) nem is fordítottál figyelmet.

(#98030) szabonagyur válasza Zafir78 (#98029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megy rajta nyugi, a 920M elég.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98031) Tikakukac válasza Zafir78 (#98029) üzenetére


Tikakukac
titán

Sims4 Brazos netbookon is ment tesómnak. Innentől kezdve tippelheted a gépigényét, kb a semmivel egyenlő, nyilván nem agyatlan módon felhúzva mindent ami a grafikán belül van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98032) Zafir78 válasza szabonagyur (#98030) üzenetére


Zafir78
tag

köszönöm !

(#98033) Zafir78 válasza Tikakukac (#98031) üzenetére


Zafir78
tag

Szintúgy kösz !

(#98034) Leleményes


Leleményes
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-100 pénz, maximum 120, de inkább az alja
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
-iskola, film, net semmi komoly, nővéremnek lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-minél láthatóbb legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-lesz, iskola miatt hétvégente
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-3. használt gépe döglött meg, most szeretne egy újat.

(#98035) szabonagyur válasza Leleményes (#98034) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fujitsu A514.

Milyen gép döglött meg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98036) Bass83


Bass83
csendes tag

Sziasztok! Gépet akarnék vásárolni, segítsetek légyszi.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Akár most, de egy hónapon belül mindenképpen.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250e, nagyon Max 300e.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Elsősorban multimédia, de néha egy kis játék, de nem vagyok kicsit se gamer.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Közepes szinten fusson, de ez a rész annyira nem lényeg.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS mindenképp, 15,6" és lehetőség szerint Full HD, de ha a panel fontosabb, mint a felbontás.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem túl gyakran. Utazás közben csak ritkán használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Angliában élek, nem nagyon találkoztam oprendszer nélküli géppel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minél nagyobb HDD, 1 Tb jó lenne. Amennyiben van benne optikai meghajtó, helyére SSD kerülne. RAM: 8 Gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nem tudom van-e különbség a kamerák között, de minél jobb minőségű legyen. USB3 nyilván alap.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új.

Mint látjátok, Angliában élek, szóval nem csak Magyarországon kapható gépek jöhetnek szóba.
HP envy sorozat nagyon tetszene, főleg az új, csak épp a panel a gyenge pontja. Az idei új nem tudom TN paneles-e. De a lényeg, h nem lenne baj, ha ki is nézne vhogy a gép. :)
Várom az ötleteket és előre is köszönöm a segítséget!

(#98037) Chaser válasza Zafir78 (#98029) üzenetére


Chaser
titán

sajnos nem ismerem az összes kismillió játék gépigényét, én kérek elnézést:) lehet átsiklottam felette amúgy, ha már valaki gépet vesz azt csak illik tudnia adott játékhoz melyik vga megfelelő

Leleményes fuji a514, olcsóbban pentiumos dell 3542

szerk: Bass83 asus n551, hogy uk-ban miket lehet kapni sztem nézz rá egy uk topikra:) ha játék kikerül 5558-as fhd ips dell, itthon 200k körül os nélkül

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98038) Tikakukac válasza Bass83 (#98036) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesz nem TN-es Envy is. Olyan felárral, hogy zöldülsz. Kisker ár diffi egyébként olyan 5k lenne, de hát így könnyű lehúzni ugyebár mindenkit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98039) Zafir78 válasza Chaser (#98037) üzenetére


Zafir78
tag

Rendben, kösz még egyszer !

(#98040) Bass83 válasza Tikakukac (#98038) üzenetére


Bass83
csendes tag

Ja, a mittomén mekkora felbontású, tán 4K. Na olyan nem kell, full hd bőven elég. Nekem legalábbis. :)

(#98041) QwErTy42 válasza Leleményes (#98034) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fuji A514-et tudom ajánlani.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#98042) Tikakukac válasza Bass83 (#98040) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom pontosan csak átfutottunk rajtuk múltkor, ha olyan akkor olyan ezzel én sem tudok mit kezdeni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98043) tomazin válasza Khelben (#98018) üzenetére


tomazin
veterán

Köszönöm a választ, el is küldtem kolleginának, hogy akkor legyen ez. De mint kiderült ez kicsi, így jó lenne, 13-14es.

(#98044) Khelben válasza tomazin (#98043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz 14-esben: HP 8470p. De ennek azért már van súlya is.

(#98045) nyikszi válasza Chaser (#98028) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, akkor ez esetleg megfelelő?

Dell Inspiron 3542

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#98046) szabonagyur válasza nyikszi (#98045) üzenetére


szabonagyur
félisten

A megfelelő túlzás... legkisebb rossz ez lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98047) nyikszi válasza QwErTy42 (#98026) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi.

"120 ezertől van Fuji A514, ami elsőként ajánlható."

Ezt hol? Én vagyok vak? Mármint ennyiért hol lehet kapni? :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#98048) szabonagyur válasza nyikszi (#98047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pl. [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#98049) Chaser válasza nyikszi (#98047) üzenetére


Chaser
titán

bestbyte-nál
a512 is van náluk 105k-ért, ez a legjobb választás ha minél olcsóbbat akarsz
dellnél csak a +1év gar előny, hw-ben és minőségben gyengébb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98050) Bass83 válasza Chaser (#98037) üzenetére


Bass83
csendes tag

Ez az Asus elég tetszetős. Minőség lehet kérdéses számomra, mert családban volt egy pár Asus, ilyesmi árkategóriában, és azok nem voltak túl meggyőzőek. Na de fórumon utána olvasok, tesztek szerint jó.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.