Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#34001) AxBattler válasza qrazzor (#34000) üzenetére


AxBattler
félisten

Első hsz! Most! :D

Vagy vedd meg nyugodtan... ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34002) qrazzor


qrazzor
csendes tag

ja és hogy ennek a videokártyája mire elég ? :)

(#34003) Zozo33 válasza Chaser (#33996) üzenetére


Zozo33
csendes tag

(#33997) spyduck Köszi megint a segítséget mindkettőtöknek.
Akkor most már csak egy kérdés maradt, hol kapom meg a Fujitsu A512-t 100eFt-ért? :D
Most hirtelen beírtam az edigitalra, meg az iponra is és látom hogy ebből is vannak különbözőek van itt olyan amelyikbe Intel Pentium B960 vagy Intel Core I3 proci van, na de most ti melyikre gondoltatok?

Xiaomi Redmi 4x

(#34004) V.Joshi


V.Joshi
csendes tag

Sziasztok!
Első laptopomat vásárolnám és a választásban kérnék segítséget!
Nagyjából 160 ezer a limit de egy picit túl lehet lépni. Sokat hordoznám ezért jó lenne egy erősebb akku, ezenkívül örülnék ha nem lenne hatalmas, hanem mondjuk 14"-os és ha lehetséges matt kijelzős (általában itt buknak el a kiszemeltek), operációs rendszer nélkül.
Molekula modellezésre, filmnézésre, programozásra, netezésre és nagyon ritkán játékra is használnám, szóval a modellezést leszámítva nincs szükségem nagy számítási teljesítményre, azt meg majd megoldom egy asztali gépnél. :) Tárhely sem kell sok, viszont múltkor volt a kezemben egy ssd-s gép és nagyon tetszett a gyorsasága :DD
Egyelőre ezeket néztem(szerintetek ezek közül valamelyik? vagy van ezeknél ideálisabb?):
1.(nem matt)
http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_U40SD-WX113D_notebook-p342317.html#pack
2.(kicsit drága és kényelmetlen ahol a csuklóm támaszkodik)
http://ipon.hu/webshop/product/dell_latitude_e5430_11033/340397
3.(nagy és fényes)
http://www.laptop.hu/termek/lenovo-ideapad-g580-brown-59-366664-fd
4.(picit drága)
http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-thinkpad-e330-nzsahxs-10030-elado

Előre is köszi!

(#34005) runner 125 válasza Zozo33 (#34003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34006) troland26 válasza Zozo33 (#34003) üzenetére


troland26
őstag

Ha az I3-mast megkapod 100k-ért akkor azt kell venni .. , de nem fogod sajna :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34007) AxBattler válasza qrazzor (#34002) üzenetére


AxBattler
félisten

Na jó, viccet félretéve: ennyiért jobb választás ez a Lenovo Z500, vagy egy Dell 7520.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34008) Chaser válasza Zozo33 (#34003) üzenetére


Chaser
titán

Természetesen a pentiumosra, lelőhelyeket megkaptad. Van belőle celeronos is, nem sokkal lassabb a pentiumnál. Az alapmodell 2GB ram , 320GB HDD. De azt esetenként dobálják 80k-ért is, úgy nagyon jó vétel.

V.Joshi: Ha 15.6" is megfelelne mondjuk egy Z500, de abba SSD nem fér bele. Ha programozol HD kijelző igen karcsú lesz, de ennyiért nincs jobb panellel gép. Ha a G580 bejön az is jó választás, 140k körül i3-mal, szolidan még belefér egy 120GB SSD is. Ha mindenképp kisebb kell, van egy fuji 14-es 140k körül, nem jut eszembe a modell szám, az még jó lehet neked.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34009) Dicker válasza bilicsko (#33978) üzenetére


Dicker
őstag

Mit értesz grafikus tervezés alatt?
Mert, ha modellezel, mint én, akkor ezek nem lesznek jók neked.
NVS, Quadro és társaira van szükséged. Én notebook-on nem is vállalok ilyet, csak asztali pc-n, mert hordozhatóban változatban drága. Notin csak renderelés, és könnyedebb dolgok.

-----

Amúgy eldöntöttem, hogy a Y500 vagy 510-et, vagy minek nevezik majd, veszem meg, ha kijön új Intel-el, és 750M-el. Remélhetőleg hasonlóan jó lesz, mint ahogy az elődjét leírtátok. Köszönöm a segítséget mindenkinek! Már csak a megbízható boltok listájára lenne szükségem, aminél érdemes lesz nézelődni, és aminél semmi esetre sem.

Más: Láttam ma a jelenlegi 650M SLI-s Y500-at, és már így találtam egy magyar oldalon rá: Kifutott!
Akkor közel lehet az új generáció talán. :)

-------

Érdekesség:
Láttam notikat asztali processzorral szerelve(3930k, 3820 stb..), ezekről ki mit tud? Hallott már róla valaki valamit?

(#34010) Zozo33 válasza Chaser (#34008) üzenetére


Zozo33
csendes tag

(#34005) runner 125
(#34006) troland26
Köszi linket.
És az I3-ra szerintetek érdemes egy +10eFt-ot rákölteni? (már ha annyiért sikerül)

Xiaomi Redmi 4x

(#34011) runner 125 válasza Zozo33 (#34010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem nem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34012) bandus


bandus
veterán

sikerült elírnom a dolgot, nem 2570, hanem 2170 a másik alternatíva, ez gondolom régebbi modell. változtat ez valamin a 9470-nel szemben?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34013) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Elnézést, ha rossz helyre írok, de mitől van az, hogy a HP noti bekapcsolás után elkezd melegedni, mint a fene és kb. 2 perc után az Everest szerint 80-90 fok közötti a procija, a ventillátora meg küzd veszettül, egy kicsit lehűl, aztán folyt. köv. Amíg vírusvédelmet nem kapott, nem csinált ilyet, az akkuja 6 órát bírt, most egyet is alig. Ez a folyamat 2 nap alatt játszódott le,a proci 2. magja 25-30%-os terhelést mutat.

A gép a Pavilion g6/A6-4400/4gb/Radeon7520G+7670M dual.

Mi szállhatott el/proggi keverte meg?

(#34014) Nixon18 válasza Lite (#34013) üzenetére


Nixon18
senior tag

Itt lehet, hogy nagyobb sikerrel jársz

(#34015) AxBattler válasza bandus (#34012) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, a 2170p is új gép, de csak 11,6"-os képernyővel.

Kérdés, hogy mekkora kijelzőt szeretnél, mert ha ez kicsi, akkor inkább a Folio...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34016) Borote válasza Dicker (#34009) üzenetére


Borote
addikt

Tessék, workstation Xeon processzorral... Szerintem elég elvetemült dolog, főleg ha a házát is nézzük...

Amúgy ha tehetném, én is valami ilyet építenék magamnak :DDD Van, aki már megcsinálta házilag ;]

(#34017) SeniorTilla válasza runner 125 (#33848) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Sony Vaio S sorozatot kihagytad, mint üzleti kategóriás gépeket. Magnéziumház, biztonsági megoldások, matt kijelzők, hosszú üzemidejű Li-Polimer akksik, második akksi, dokkolhatóság, stb.

A 15-ös gépekben FullHD IPS kijelzők.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34018) SeniorTilla válasza Borote (#34016) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem biztos, hogy a Clevo gépe nagyon tartós lesz :) , főleg nem ilyen teljesítménnyel. Elég nagy tapasztalatom van régebbről, mint Gericom, a Clevoról. Anno is voltak brutál teljesítményű gépei, de akkora volt a hibaszázalék, hogy ilyet venni csak akkor volt szabad, ha félreteszel egy második árára is, mert az első tuti be fog sz*rni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34019) AxBattler válasza SeniorTilla (#34017) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha valaki gyárilag szeretne IPS-t, akkor nem rossz gépek, de azért a vállalati szegmensben (szerviz, támogatás, stb.) nem nagyon fogja megvetni a lábát... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34020) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv guruk! Notit kellene vennem, 120K a keret "Dell, Asus, Acert lenne jó" :R a tippeket!

(#34021) AMD Power


AMD Power
titán

Mikortól lesz akcióban az a 120e Dell amiről szó volt?

(#34022) btudos válasza GIJoe (#34020) üzenetére


btudos
veterán

Első hsz. kérdéssorát válaszold meg.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#34023) Chaser válasza GIJoe (#34020) üzenetére


Chaser
titán

Mire kell?

AMD Power: Máj. 10. ha minden igaz.

szerk: Lesz belőle ULV' celeroncsos változat is. 90k. 4GB ram, 320GB HDD, 3 év gar. Ez nem is olyan rossz ha épp nem kapni az A512-t olcsón.
Nekem T2400 dübörög a vasban, SSD-vel teljesen jó. Ez az ivy kis cerka nyilván erősebb is, de azt a szintet biztos hozza.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34024) AMD Power válasza Chaser (#34023) üzenetére


AMD Power
titán

Most komolyan. Ti mit vennétek meg inkább azt a Dell vagy a Lenovo IdeaPad G580AH 960 Intellel?

(#34025) Chaser válasza AMD Power (#34024) üzenetére


Chaser
titán

Komolyan, meg kell őket tapizni. Minőséget többen kifogásolták az inspironnál. Ha csak magát a hw-t nézed meg a 3 év gart akkor kurta jó vétel. Ha meg tudsz vele békélni, hogy nem a legmasszívabb gépek közül való akkor teljesen jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34026) AMD Power válasza Chaser (#34025) üzenetére


AMD Power
titán

A Lenovo van nálunk , tényleg nagyon egyben van és masszív, jól, is néz ki. Ha maga a működését nem befolyásolja a ház , illetve a tartósságát akkor a Dell fogom választani.

(#34027) Chaser válasza AMD Power (#34026) üzenetére


Chaser
titán

Maga a működést az nem befolyásolja, ha mondjuk olyan sz@r a billzet, hogy egy mondatnak kihagyja a felét:) Tartósság más kérdés, bár ezeknél ha kibírják a 3 évet már jó. Nyilván ha keveset 3D-zel vele, meg állandóan asztalon van használva, esetleg külső bill, monitor, akkor esetlegesen számottevően többet is élhet. De sokat hordozva valószínűtlen, sajnos a fizika törvényeinek nem tud ellenállni egy műanyag kaszni sokáig. Tapizd meg, próbáld ki, ha tetszik vedd meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34028) SeniorTilla válasza AxBattler (#34019) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sok grafikai vállakozás veszi őket, gondolom a jó ár/érték arány miatt, és mert tényleg jók. Nem tudom más márkánál hol indulnak árban a FullHD IPS gépek...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34029) GIJoe válasza Chaser (#34023) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem a kolléganő kölykéinek tehát játékra is.
én őt néztem ki, tudom CPU gyengébb de GPU talán kárpótol majd

(#34030) AMD Power válasza Chaser (#34027) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk főleg ölben lenne. Nincs hely asztalnak ezért is kell noti. 3D menne rajta bőven, WOT stb játékok.

(#34031) AxBattler válasza GIJoe (#34029) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo G580 - ami minden szempontból jobb, mint az a Toshiba.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34032) Lite válasza Nixon18 (#34014) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm!

(#34033) Chaser válasza SeniorTilla (#34028) üzenetére


Chaser
titán

Acernél a legolcsóbb, 230k-ért már van. Szóval lassan el fog ez terjedni ha ők meglépték.

GIJoe: Rossz választás. vagy az említett G580, vagy a 3521 dell, arról is most volt szó.

AMD Power: Akkor pár év után beszámolsz mennyit bírt:) hűtése elvileg jó. Érdekes mód több tesztben dícsérik a billzetet, de itt nem dícsérték meg más fórumokon se azt látom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34034) Phvhun


Phvhun
őstag

Melyik notebook vga-k felelnek meg teljesítményben fullhd felbontásban asztali 9800 GTX+ karinak?
~150-200k körül gondolkozok laptopot venni, nvidia+intel kombó lesz, 8 giga ram kell bele, és gyakran lesz külső monitorra, egérre, billentyűzetre dugva. Mit ajánlotok?
Játékra+munkára egyaránt kell, és nem ártana, ha 128as ssd lenne benne.

(#34035) Chaser válasza Phvhun (#34034) üzenetére


Chaser
titán

Háááát, ez nem fog menni. Sacc/kb ami hozza azt a szintet, lehet erősebb is - elég valószínű - az egy GTX660 egy lenovo Y580-ban, ezt már nem nagyon kapni. 220-230k körül volt. Vagy Y500, dual SLI vga-val, az 250k körül van. SSD nincs, még igp-s gépben se fogsz találni gyárilag 128GB-tal gépet, csúnya felárat kérnek értük bolti árhoz képest. Talán még egy GT645-ös szint súrolhatja alulról vagy hozza a 98GTX tudását, de az is 200k felett van ha jól rémlik. Játékra ezek vannak amikért érdemes pénzt adni 200k felett.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34036) Zozo33 válasza Zozo33 (#34010) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Ok, akko az is felejtős. ((#34011) runner 125 hozzászólására ment a válasz, bocs :) )

Na akkor én meg is találtam a gépemet, pentiumos a512 lesz, aztán ha jövőhéten eljutok Debrecenbe, meg is rendelem. Kösz mindenkinek!

De még lenne kérdésem :D Szüleim is nagyon ráálltak a laptop témára, tehát nekik is kéne egy. És írtátok hogy van az a512-ből celeronos változat is 80k-ért. Ez is éri az árát? Meg ez mennyivel lassabb mint a pentiumos (nekem nagyon kevéskének tűnik az a 1,8 Mhz, igaz aztán nekik tényleg már csak böngészésre meg word, excelhez kéne a gép)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4x

(#34037) Phvhun válasza Chaser (#34035) üzenetére


Phvhun
őstag

SSDről még le is mondanék, de a 9800gtx szintje az abszolút minimum vga teljesítmény, amire szükségem van.
Köszi az infókat, megnézegetem miféle kutyák ezek.

(#34038) Chaser válasza Zozo33 (#34036) üzenetére


Chaser
titán

80k-ért alkalmi. Nem mindig van annyiért, konfigtól is függ. a 80-asban 2GB ram és 320GB HDD van. Annyiért teljesen korrekt. Legutoljára 85k-ért láttam valahol. Cpu netezni biztos elég, nekem sok generációval ezelőtti 1800mhz-es core procim van, azzal sincs gond. És ez az új cpu már hw-esen gyorsít, flasht és filmeket is. Ha egy nagy kényelmi komfortot szeretnél akkor SSD-t kell venni.
Illetve érdekes lehet még az edigiben hamarosan kapható dell 3521-es gép is. Igaz csilli kijelző, billzet valszeg nem annyira jó. De 90k-ért 3 év gari, 4GB ram, 320GB HDD. Szintén celeron, kicsit alacsonyabb órajellel, de abszolút kis fogyasztással. Érdemes lehet megnézned azt is.Egy 120GB samu SSD ugyanott 24k, 114k-ból lesz egy átlagfelhasználásra bőven jó géped 114k-ból. Max pár ezret rá kell költeni optibayre ha használni akarod a HDD-t is a gépben.

szerk: Phvhun: GTX660 az már biztos baba, most nem ugrik be pontosan, de talán asztaliban egy HD 5750 vagy 5770 szintet hoz, DDR5 ramos. azt még tudni kell, hogy 230k krül FHD kijelzővel volt az Y580 és i5 procival. Y500 az már 3 év garis, szintén FHD, i5. Minden téren nagyon jónak mondják, az SLI 650 pedig elég jó még egy darabig 3D-ben. Ha jól rémlik mindkét gépben háttérpilácsos billzet van, Y500-ban biztos.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34039) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

notit szeretnék venni kb 150ezer forintig. Van egy lenovo Z575-öm. Meg vagyok elégedve de most kell egy másik.

A következőket néztem ki.
Lenovo
Z500 I-3as változat 150 rugó
G580AH
Z585A

Nekem a Z858A jön be a legjobban. Kinézetre stb.

Szerintetek?

(#34040) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Nem ide tartozik teljesen, de szeretnek koszonetet mondani a sok profi hozzaszolonak!
Megvettem vegul egy Alfa156 fele HP Elitebook 8470p-t.

:C Mar alig varom, hogy megerkezzen! Koszonom a segitseget ujfent! :C

(#34041) Borote válasza SeniorTilla (#34018) üzenetére


Borote
addikt

Ki mondta, hogy tartós lesz? Egyáltalán ki mondta, hogy bárkinek is kellene ilyet vennie? :DDD Szerintem ebben a többségünk egyetért, hogy ezek a gépek leginkább a lutri kategóriába tartoznak. Én biztos, hogy nem ajánlok senkinek ilyen gépet, de hát az volt a kérdés, hogy van-e... Létezni létezik ;] Véleményem szerint ennél még az is járhatóbb út, ha valaki magának épít egy olyat, amit mutattam. Olcsóbb is lesz, tartósabb is lesz. (Meg nehéz mint a sár...)

(#34040) mutyuru: na abban biztosan nem fogsz csalódni :)

(#34042) AMD Power válasza Chaser (#34033) üzenetére


AMD Power
titán

Megnéztem ezt az Inspiron szériát itt bent nálunk. Ez valami katasztrófa gagyi. :U

(#34043) Borote válasza AMD Power (#34042) üzenetére


Borote
addikt

Annyira talán nem szörnyű, zsanérja pl egészen jó, de én is hamarabb vennék G580-t mint 3521-t :)
A touchpad-et nézted? Illetve a gombjait. Na azok úgy kattognak, mint ha erre lettek volna kitálalva...

(#34044) AMD Power válasza Borote (#34043) üzenetére


AMD Power
titán

A gombok is nagyon gázosak. Úgy nem tetszik az egész ahogy van. :(

(#34045) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

[link]

[link]

E két laptop közül kellene választanom. Lényeges különbség, hogy az egyikben GeForce GT 630M VGA van, a másikban meg Geforce GT 710. Nem nagyon vagyok már toppon nVidia fronton. A gép 3D-s tervezésre lesz használva (SolidWorks, SolidEdge, AutoCAD) egy esztergályos és marós cégnél.

Dobnátok pár instrukciót, hogy a két kártya között milyen lényegi külömbség van? Megéri a több mint 60k plusz költséget?

Köszönöm!
T

(#34046) runner 125 válasza AMD Power (#34042) üzenetére


runner 125
nagyúr

3521 tényleg low end, de nézz meg egy 5520-ast, vagy egy 5521-est.

SeniorTilla

Való igaz, h nem ismerem a Sony teljes termékpalettáját, de a consumereket igen.
Az IPS kijelző csodás, aláírom, de annyira nem, h csak az legyen nyomó érv vásárlásnál.
Fontosabbnak tartom a minőségi anyaghasználatot, a jó illesztéseket, a merevséget, a remek billentyűzetet, az erős zsanérokat, - nálam ezek az elsődleges tényezők.

Annyi erővel a 15,6"-os Aspire V3 is lehetne a kategória legjobbja az IPS panel miatt, de persze szó sincs róla.

Kezdjen a Sony is korrekt áron, minimum alu palmrest-tel szerelt gépeket árulni, és tuti benne lesz az első 3 consumer gyártóban, de addig tapasztalatom szerint, csak a sznob, és a fiatal városi lánykák slágermárkája lesz.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34047) Szilárd


Szilárd
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Következőben kellene egy kis help. Van egy nagyon öreg ASUS laptopom, amit újra cserélnék. Mivel lehetőségem megengedi és ismét kb. 8 évre tervezek, a következő két típust néztem ki : N56 VZ S4360H és N56 VB S4050H. A különbség - ami számomra a kérdés - a bennük lévő VGA kártya. Az elsőben Geforce GT 650M, a másodikban GT 740M. Átnézve az ASUS és Nvidia honlapokat sem tudom eldönteni, melyik géppel járnék jobban (közel egy árban vannak) játék szempontjából, tesztek pedig ez esetben nincsenek. A kettő kártya tudása számomra nem összehasonlítható, v. csak én nem értem. Nem tudom mennyire gyakori típusok, van-e vkinek rálátása, tapasztalata velük. Más gyártó és típus nem érdekel.
Kérdésemet az ASUS topicban is feltettem, remélem itt nem off téma.

Köszi

(#34048) Dorian válasza runner 125 (#34046) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, 5521 anyagminőségére nem lehet panasz. (nyilván kategóriájában, de sztem a userek 90%-át kielégíti)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34049) SeniorTilla válasza Borote (#34041) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na akkor oké, már azt hittem komolyan gondolkodik valaki ilyen törzszülöttben... ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#34050) SeniorTilla válasza runner 125 (#34046) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Olvass utána, milyenek is ezek a gépek. Al-Mg házban, nagyon komoly minőségben, stb. Egy xxxx acert nem lehet hozzájuk hasonlítani. Nem kell mindig a sztereotípiákból kiindulni, informálódni, tesztelni kell, mert így juthatsz valódi tapasztalatokhoz :)

Az, hogy véleményed szerint minden sony a városi lánykáknak való, tipikus sztereo, és pont itt nem lenne szabad ilyen infók alapján ajánlani/nem ajánlani a notikat, mert így nem lehetsz hiteles.

Én sajnos megint azt látom, hogy egy szűk kör - teljesnek egyáltalán nem mondható - tapasztalatai alapján mennek itt az ajánlások, ami nagyon szomorú. De hát ez van, fogyasztói tárasadalomban élünk, ahol a reklámokban a dacia is leveri a land rovert :) és elhiszik.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.