Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#52001) Chaser válasza rfjanika (#52000) üzenetére


Chaser
titán

Igen, már ezer éve. Ha csak nem BR 3D filmekre gondolsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52002) rfjanika válasza Chaser (#51999) üzenetére


rfjanika
tag

a z510 és az s510 között az érintő képernyő a különbség még ?

(#52003) Chaser válasza rfjanika (#52002) üzenetére


Chaser
titán

Fogalmam nincs, de elképzelhető.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52004) rfjanika válasza Chaser (#52003) üzenetére


rfjanika
tag

itt a fórumon melyik netes oldalt szokták , vagy szoktátok ajánlani laptopvásárlásnál, ahol jók az árak.

(#52005) Tikakukac válasza rfjanika (#52004) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki nem mutyis az jó, tipikusan találj ki egy gépet aztán megkeressük a boltot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52006) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok!

Egyik barátom keres első laptopot, és már kinézett egy gépet, az lenne neki fontos, hogy szép képe legyen full hd-t akart, de 15,6"osat szeretne, így letett róla.. ami még fontos, hogy jó pár évet kibírjon, játszani alig játszik ilyen alapabb játékokkal, netezés, filmnézés, általános otthoni felhasználásra lenne.
[link]
Ezt nézte ki, de én mondtam neki, hogy még ne rendelje meg, mert előtte is körbekérdezek, hogy ilyen árban van-e ennél jobb?

Köszöntem szépen a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#52007) Tikakukac válasza Vermilion69 (#52006) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nem tudom mi volt a kitétel, az, hogy minél gyorsabban vegyen minél rosszabb gépet vagy hogy minél több csilivili legyen rajta?
Nagyon nem. Ha semmi extra nincs akkor Lati, 3 év NBD garival, i3-mal, FHD kijelzővel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52008) olimpic


olimpic
csendes tag

hy
mit gondoltok az alábbi euronicsban található laptopról?
http://www.euronics.hu/Packard-Bell-EasyNote-LE69KB45004G75MNSK-LIN-NXC2DES003-p34458

netezésre, böngészésre, levelezésre, alap házi dolgokra lenne vásárolva...

(#52009) stratova válasza rfjanika (#52000) üzenetére


stratova
veterán

Ez asztali teszt a Celeron G1610-ről, de Pentium 2020M-hez hasonlóan Ivy Bridge. Szépen kipofozták a multimédiás képességeket.

Tikakukac: DE5530-ASHU11-et elkapkodták mindenhonnan? Ez lenne ~200 i3 FHD stb., de én sehol nem látom elérhetőként.

[ Szerkesztve ]

(#52010) Vermilion69 válasza Tikakukac (#52007) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

HD-t szeretne azt mondta.. meg, hogy minél tovább bírja, ne csak 2 évig, és legyen gyors.
Ennek fejében konkrét típust esetleg tudnál/tudnátok mondani?

(#52011) Tikakukac válasza olimpic (#52008) üzenetére


Tikakukac
titán

Vinyó, kijelző, ram menthető belőle, a többit el se hozd.

stratova: Passz nagykerbe be kell kérdezni mi a helyzet.

Vermilion69: Az előzőben még FHD volt azért mondtam. Meg szép kép... hát jelenelg 220k-tól van E5530 Dell, ez nem 2 évig bírja, helyszíni a garija, fasza a kijelzője. Most oké, nem 200 hanem 220k, de az a 20k jelenleg ad 1 év garit (sooookal jobbat) rendes kasztnit, supportot, kijeézőt stb. Azt vegyétek, ne ilyen dzsunka vackokat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52012) stratova válasza olimpic (#52008) üzenetére


stratova
veterán

Kb. ezek jutnak eszembe jobb vételként, ha új 17.3"-os gép kell:

Inspiron 3721
Lenovo Ideapad G710
Inspiron 3737

Személy szerint kedvelem az A4-5000 APU-t, de inkább való apró/netbook gépekbe, amiket kb. kizárólag tartalomfogyasztásra, hordozásra - hosszabb akkuidő igényével - venne az ember.

További nyugodalmas éjt. Megpróbálok megint aludni én is, e-dióda megfázás...

[ Szerkesztve ]

(#52013) Vermilion69 válasza Tikakukac (#52011) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Köszönjük :) Igen, először full hd-t akart, csak mondták neki, hogy az nem igazán van 15,6osba, ezért lemondott róla.. első lapija lesz, én meg nem vagyok szakértő :D átadtam neki amit írtál, remélem elnyeri a tetszését :) ha mégsem, akkor jövök és sikítok :D

Nagyon-nagyon max. 250ig el tud menni, ha tényleg nagyon jó a cucc, most kaptam az infót :D

[ Szerkesztve ]

(#52014) Tikakukac válasza Vermilion69 (#52013) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ennyi, téma eldőlt, E5530 kell FHD panellel, ízlés szerinti procival utólag SSD-t raknék bele azért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52015) LanyUs válasza rfjanika (#52000) üzenetére


LanyUs
senior tag

A FULL HD 1080p az én HD2000-el szerelt packard bell laptopom is simán kilövi az lcd-re.

[link]

erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#52016) rfjanika


rfjanika
tag

na 2 laptopon megy a választás
[link]
[link]
vélemény:?

(#52017) premete válasza Tikakukac (#52011) üzenetére


premete
veterán

Pedig van, aki dicséri a Packard Bellt; nekem volt egy kb. 10 éve, már akkor sem volt egy matyóhímzés. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52018) stratova válasza rfjanika (#52016) üzenetére


stratova
veterán

Most kicsit elvesztettem a fonalat. A felsorolásodban 15" szerepel, de az IdeaPad Flex 14 14"-os. A Z510-nél viszont op.rendszer nincsen az árban. Ha a felsorolásoddal ellentétben megfelel '!"-os op.rendszer nélküli gép, akkor van 170-ért E5430 is.

premete: én a TK85 billentyűzetétől és touchpad-étől ódzkodom, bár a fedlap is hullámvasút.

[ Szerkesztve ]

(#52019) premete válasza stratova (#52018) üzenetére


premete
veterán

Nekem már régen volt, de arra emlékszem, hogy a billentyűk sorban potyogtak le róla.

Annak a Flexnek az i3 4010U processzoránál nem vagyok róla meggyőződve, hogy többlapos böngészést még bírna; azért annál még az 5 évvel ezelőtti Core2 cpu is többet tudott.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52020) rfjanika válasza stratova (#52018) üzenetére


rfjanika
tag

nem is mondom én mennyire vagyok már összezavarodva. főleg hogy kb 2 napja még max 100 ezerért akartam venni :DD

a flex 14 azt csak azért vállalnám be 14be mert legalább az meg még érintős is.

i3 proci amúgy elég ?
vagy ennyiért ne nézzek inkább amiben már i5 van?

(#52021) Chaser válasza premete (#52017) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is volt egy, TK85 ha minden igaz. Zsanér és kaszni meglepően erős volt, akkori inspiron 5010 5110 szériát keresztbe nyelte le. Billzet viszont rémálom ahogy a kaszni borítása is. De legalább szerelhető volt a gép valamennyire. Ha jól rémlik csak mono hangszóró volt benne, fedlapot lehetett csavarni de nem volt vészes.
Pici pénzért vettem tecskoból de vissza is ment pixel hiba miatt:) Be akarták magyarázni hogy ezt ki kell vizsgálni..mondtam nem kell vizsgálni, ha engedték volna bekapcsolni nem viszem el ;] 3 nap múlva visszaadták az árát, 100k-t..ezresekben...:) de még nyomtam egy reoffert, hogy így értékcsökkentve 85-ért elviszem, az igazgató úr nem ment bele, de sztem 90-ért ideadta volna:D Akkor 120-ért ment mindenütt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52022) znagy69


znagy69
őstag

Sziasztok,

A Lenovo g500 1TB SSHD vinyóval. Mennyire jó az SSHD (olvasgattam, hogy az egyik legjobb megoldás, ha kell a tárhely is.)?

G500
Csak itt találtam SSHD-vel. Van máshol is?

(#52023) stratova válasza premete (#52019) üzenetére


stratova
veterán

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy éppen böngészésre reprezentatív, de notebookchecken rákeresve erősorrend:
198. i3-4010U 1700 MHz 2/4 3MB
261. P8400 2267 MHz 2/2 3 MB
282. SL9600 2133 MHz 2/2 6 MB
293. T8100 2100 MHz 2/2 3 MB
298. P7370 2000 MHz 2/2 3 MB
345. SL9400 1860 MHz 2/2 6 MB

Egyedül wPrime alatt kap ki az P8400, SL9600, SL9400-tól.

No meg, kinek mi a több lapos böngészés. Nekem 5-15, jó barátomnak 500-700.

Chaser Ez talán picit megnyugtató számomra. Nálunk rokonom kapta rokonától. Szép állapotú P6100 duruzsol benne, csak a beviteli eszközöket tekintve elkényelmesedtem :D Megkérdezve nem lettem vétele előtt (mert akkor leakasztottam volna valami üzletit alfától 75-ért), de ha nem hurcolja sokat remélem meglesz vele jó darabig. Csak szoftveresen kupáltam ki kicsit a masinát.

[ Szerkesztve ]

(#52024) nemigazmar2


nemigazmar2
csendes tag

hello mindenki, kinek mi a véleménye / tapasztalata az asus vivobook s200ról? anyukám ezt nézte ki magának, nem értek hozzá különösöbben, de nem akarom, hogy valami ismerten szart vegyen.

előre is köszi!

(#52025) znagy69 válasza znagy69 (#52022) üzenetére


znagy69
őstag

Közben cikkszám alapján rátaláltam más üzletben is. És az SSHDre is kaptam választ félig. Ez 1TB HDD+ 8GB SSD. De ze így is gyorsabb lehet, mint egy sima 1TB HDD?

(#52026) stratova válasza znagy69 (#52025) üzenetére


stratova
veterán

Itt van róla egy teszt.

(#52027) znagy69 válasza stratova (#52026) üzenetére


znagy69
őstag

Köszi.
Ahogy olvasom, nem biztos hogy annyival jobb a (8GB SSD-vel). Lehet inkább ez lesz a választás. Bár még nem tiszta mi a különbség G és H széria között. Ha valaki közben segít megköszönöm azt is.

(#52028) LanyUs válasza Chaser (#52021) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is a tescoba vettem már 3 éve 100-ért a TK85-öt P6100-al, 500 HDD és 3GB ram. Teljesen jó kis gép. Masszív anyaga van, nem recseg-ropog. Viszonylag ( HDD-hez mérten ) gyors is. A hűtése kifejezetten jó, abszolút nem melegszik. Fényes kijelző nem zavar. Pixelhiba azóta sincs. A billentyűzet hagy némi kívánnivalót maga után, de nem esik szét, nem tudom ki mit csinál vele, hogy kiesnek. Sok tesztet olvastam akkor is, de hirtelen döntést volt :) . Nem bántam meg, semmi problémám vele. Hordoztam is ezerrel ( arra kifejezetten jó volt, mert nagyon könnyű ), akkuidő is rendben. Ennyi.

(#52029) Lien


Lien
tag

Hát nem tudom srácok, én múlt hét csütörtökön rendeltem meg azt a laptopot, amit medium84 linkelt, ugyan attól a bolttól. Hétfőre megérkezett, de csak holnap láthatom végre, meg próbálhatom ki. :DD
Számomra a 3D programok futtatása meg az, hogy CoD4 és valamennyivel újabb játékok fussanak a gépen bőven elég lesz. :)
Esetleg tévedek? Meg bízom benne, hogy addig elég lesz amíg nem veszek végre valahára egy macbook prot. ^^

(#52030) M@cika


M@cika
őstag

Sziasztok, egy ismerős szeretne új notebookot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 300k
(3) Felhasználási kör? Videovágás a fő profil, mellette a szokásos felhasználás, játék nem szempont
(4) Játékra használnád-e? Igen, de semmilyen erőforrásigényes játék nem lesz
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindkettő kell, ha mindenképpen választani kell, akkor picit gyengébb teljesítmény belefér.
(6) Szeretnél bele SSD-t? IGEN, legalább 128 GB-ost, de a 256 se lenne rossz.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Lehetőleg matt legyen, 15,6 elég
(8) Notebook tömege? Nem annyira lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op. rendszer nem kell, van tisztaszoftver.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 1 tera HDD és 128-256 GB SSD, 8 vagy 16 GB RAM.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI nem ártana, de nem létszükséglet.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen
(13) Eddig kinézett gép: Még nem találtunk megfelelőt, ezért is jött ide a kérdés.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Újat szeretne

Előre is köszi Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#52031) stratova válasza LanyUs (#52028) üzenetére


stratova
veterán

Oké, a masszív anyag alatt mást értünk. De akkor nem leszek szívbajos a géppel kapcs. (nem nekem kell rajta gépelni). Ami nem tetszik, hogy nincsen fedlapretesz és élére állítva (ahogy pl. egy noti táskában lenne) pár mm-re kinyílik lehajtásnál ugyanekkora szakaszon "szabadon esik" a palmrestig a kijelző. Ha nem lesz kontaktos és sem a ház sem a káva/fedlap nem reped el a zsanéroknál sok baja csak nem lesz.

Apropó retesz. Egyre több gépről lehagyják. csak nekem szúrja ez a szemem? (Már az új Elitebook-on sincsen).

[ Szerkesztve ]

(#52032) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

A barátom szeretné megvenni ezt a notebookot, de mondtam neki, hogy várjon addig, amíg kicsit
utána érdeklődöm a gépnek.
Tudom, hogy nem egy Dell, viszont az ára is jóval barátságosabb.
Az érdekelne, hogy mik a tapasztalatok a márkával kapcsolatban, stb...
Minden érdekel róla!

Egy-két embert ismerek akinek van, Ők meg vannak elégedve vele, igaz, nem ez a konstrukció.
Itt gondolom a hűtéssel gondok lehetnek, ahogy a többi ilyen notebooknál is.
KÖSZI!

Itt a gép:

[link]

(#52033) stratova válasza belovary (#52032) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Nem ismerem a gépet, de ez az Erazer X7826 géptest 1:1-ben MSI GT70. Lehet, hogy a helyi MSI topik több tapasztalattal szolgál.
MSI GT70 teszt támpont lehet a gép minőségével, hűtésével kapcsolatban.

Érdekes "pikantériája" dolognak, hogy MSI-re 2 év futárszolgálatos garancia van. Medion-ra 3 év és gondolom Aldiba kell vinni gariztatni probléma esetén.

Az X7825-ről pedig itt olvashatsz egy tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#52034) premete válasza stratova (#52023) üzenetére


premete
veterán

Lehetett volna árnyaltabb az erősorrend, nemcsak a gyengébbeket kiszemezgetve. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52035) stratova válasza stratova (#52033) üzenetére


stratova
veterán

Ha megvételre kerül, garancia utáni takarításához támpont lehet ez.
Már ha kellő gyakorlattal rendelkezik az ember fia, ahhoz hogy ne szervizre bízza a feladatot. Ha nem boncoltál még sikeresen notit, bízd majd szakértő kezekre.

premete: Lehetett volna, általad most lett is ;) . Amire elég ma egy T8100, arra az i3-4010U is elég lesz.Illetve az i3 IGP valószínűleg több mindent tud hardveresen gyorsítani, mint az akkori 4500MHD segítve ezzel pl. a böngészést.

[ Szerkesztve ]

(#52036) brumi1024 válasza premete (#52034) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért az nem kis teljesítmény, hogy 1 GHz-el alacsonyabb órajelen hozza a Penryn magos C2D-kat a belépő Haswell U. Ráadásul itt a 15W-os TDP keretbe belefér az IGP is, míg az külön volt a T9x00-as szériáknál.

(#52037) medium84 válasza Lien (#52029) üzenetére


medium84
aktív tag

Melyiket?

(#52038) Cha-b


Cha-b
senior tag

Egy ismerősöm dell notebookot akar venni, és ezt a 2-t nézte ki:

Dell Inspiron 15 3537 157848
Dell Inspiron 15R 5537 157816

Ki melyiket választaná ? [link] Itt össze lehet őket hasonlítani.

A 3537ben elvileg jobb a proci +250GB vinyó , a másikban viszont a VGA jobb, kérdés melyik éri meg jobban. (minden másban elvileg ugyanaz a 2 gép.) Lány, és a 2-at választaná, mert abból van lila. :) Ki melyiket venné, ha a szín nem számít ?

CSAKAKISPEST!!!!

(#52039) premete válasza brumi1024 (#52036) üzenetére


premete
veterán

Marketingnyelven igazad van, engem, mint felhasználót viszont nem dob fel, hogy hozza ez a Haswell az 5-6 évvel ezelőtti notebookok teljesítményét és üzemidejét. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52040) brumi1024 válasza premete (#52039) üzenetére


brumi1024
veterán

Melyik 5-6 évvel ezelőtti noti hoz 5-6 óra használati üzemidőt?

(#52041) Tikakukac válasza brumi1024 (#52040) üzenetére


Tikakukac
titán

;] Mutassam melyik hoz még efölött is? :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52042) brumi1024 válasza Tikakukac (#52041) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó tudom, megint jön az X200s :DDD

Pontosítok: ilyen teljesítmény mellett, azon az új áron amin most ezek a gépek vannak, nem bika akksival? Ne keverjük a kategóriákat. Az akkori konzumerek jó ha 2 órát hoztak, ez elég egyértelmű fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#52043) tejesember78


tejesember78
tag

Sziasztok, egy ismerős szeretne új notebookot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 120k
(3) Felhasználási kör? játék nem szempont,főleg internetezésre
(4) Játékra használnád-e? játék nem lesz
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindkettő ha megoldható
(6) Szeretnél bele SSD-t? nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Lehetőleg matt legyen, 15,6 elég
(8) Notebook tömege? Nem annyira lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op. rendszer nem kell,
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
nem kell nagy csak böngészésre kell öregeknek lesz,ramból ami szükséges hogy gyors legyen az internet,legyen optikai meghajtó
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI,vebkamera,de ezek már gondolom alapnak számítanak
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? csak böngészni és filmet nézni szeretnének ha ahhoz kell akkor igen
(13) Eddig kinézett gép: nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Újat szeretnék

Tehát összegezve egy olyan gépet szeretnék amit rá tudok kötni agy HD tv-re filmnézésre és böngészésre kellene az internetezés gyors legyen rajta ne keljen perceket várni mire bejön egy oldal.A ram és a proci ennek függvényében legyen.A keret max 120k legyen ami ebbe belefér.

Előre is köszi Mindenkinek!

(#52044) Tikakukac válasza brumi1024 (#52042) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyitott a piac, mint ahogy a használt autó is remek döntés lehet a használt noti is, és épp ez a lényeg, itt mosható össze minden. Épp itt döglök 200k-nyi elviekben utazógép előtt, ha ingyen adnák se kéne, hiába i5 hiába vékony, hiába van rajta milliónyi csudi cucc. Egyszerűen használatban vacak, olyan alapvető triviális dolgokat hagynak el róla, hogy a fal adja a másikat. Ha már ott szabotál a gép, hogy nem látom mikor van bekapcsolva a caps lock, illetve nem látom mit írok mert okádék a képernyő, akkor teszek én rá mekkora májer az Intel, hogy rmclock használata nélkül is tudnak keveset fogyasztó procit csinálni. A benchmarkok is szépen mutatnak, de sebességben SSD mellett nekem falra hányt borsó, pont semennyivel nem gyorsabb ez sem, mint egy SL93-9400.

Ez bánt a legjobban, hogy jelenleg ha a polcon mutatni kéne 250k alatt egy gépre amire érdemes volna becserélni a sajátomat akár ingyen, akkor üres kézzel jönnék ki. És ez egyik oldalról állat, másik részről szomorú, ezt döntse el mindenki magában. :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52045) belovary válasza stratova (#52033) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi!

A tesztben nem igazán térnek ki arra, hogy mit is kapsz a pénzedért, vagyis mire számíthat az ember.
Az MSI-t meg ha itt fel is teszi kérdésként az ember, kapásból a kerülendő notebook közé kerül... :)

Csábító az ára ez tény, de mivel új, se teszt, se vélemény nincs róla még... :|

(#52046) stratova válasza belovary (#52045) üzenetére


stratova
veterán

No az imént olvastam ezt, az egyik elődmodell párosról, aminek dettó ilyen a háza:
MSI doesn't just use its 17-inch MS-1762 barebone for its own machines - it also offers it (in modified form) to other companies.
Medion Erazer X7817
vs.
MSI GT70 (kieg.: az a fedlap annyira metal, mint amennyire Mozart zenéje)

MSI-t egyébként tudtommal a garanciálás ügyintézése miatt szokták kerülni, régebben a raktárkészlettel volt gond, mert előszeretettel használták ki a 15 munkanapos keretet, alkatrészhiány miatt. De a jelenlegi helyzetet nem ismerem.
Ugyanez Medionban +1 év gari miatt lehet jobb. Ellenben lehet, hogy ugyanolyan átfutási idejük van mint az MSI-nek.

Anno ajánlott volt az 15.6"-os Y510 GTX 755M SLI-vel. De az meg állítólag melegedésre hajlamos. Bár ezt olyan vékony gépházzal nem csodálom. Ez utóbbi gépről, valószínűleg naprakészebbek a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#52047) Lien válasza medium84 (#52037) üzenetére


Lien
tag

Lenovo Z510 fehér, 1TB+8GBSSD, i5, 8GB RAM, Nvidia GF 740M, laptoptáska. :)

(#52048) rumos14


rumos14
nagyúr

Milyen notebookot vegyek?

Elképzelések:
- használt
- 11,6-13,3" méret
- ár: ideálisan 60-80e ft
- 4gb memó
- proci ami elvárható, jobbféle Pentium (U) vagy alap i3
- lehetőleg vékony legyen és lehetőleg 1,5kg körüli
- akksi több órát bírja
- optikai meghajtó nem kell
- webcam kell, ill. előny ha a hangszóró nem a legalja szint

konkrét gép is érdekel, ha vkinek van eladó. köszönöm.

(#52049) tibbike01


tibbike01
őstag

Látom, hogy sok laptopba rakják ezt az Intel Core i3-3217U processzort.
Mennyire elég ez a processzor? Pl a közkedvelt i3 3110M-el összevetve?

Azt tudom, hogy az "U" jelzés az az alacsonyabb energiafelhasználást jelenti, de mennyire megy ez a teljesítmény javára?

Megmondom őszintén, én kicsit félek ezektől az új processzoroktól, jobban tetszenek az M-esek, ami lehet ezért van mert én nagyon ritkán hurcolom a laptopomat így nem fontos az üzemidő.

Ebben a táblázatban is elszomorító, hogy az Intel Pentium B960 alá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#52050) Pocok256 válasza tibbike01 (#52049) üzenetére


Pocok256
veterán

Netezésre irodai munkára teljesen elég.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.