Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#140001) sunnysys válasza sunnysys (#139954) üzenetére


sunnysys
tag

Sziasztok!

Erre kérnék szépen ajánlást! :)

Köszönöm!

(#140002) Khelben válasza sunnysys (#139954) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem nagyon lesz ilyen gép. Irodai gépeken nincs játék, mert nincs bennük olyan vga, ami értékelhető teljesítményt ad. Játékos gépen meg az irodai munka lesz kérdéses, mert a billentyűzet, az ergonómia nem arra van kitalálva.

(#140003) sunnysys válasza Khelben (#140002) üzenetére


sunnysys
tag

Köszönöm!

Akkor módosítanék: csak irodai munkára fogom használni, játékra nem. Így lenne ajánlható?

(#140004) Khelben válasza sunnysys (#140003) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor már csak a 17-es méretről kell lemondani és meg is van a Dell Latitude 5580. 17-es méretben irodai gép a HP Probook 470 jut így hirtelen eszembe, de az egy kategóriával lejjebb van, mint a Latitude.

[ Szerkesztve ]

(#140005) geleati válasza Khelben (#139996) üzenetére


geleati
tag

Én is hasonló felhasználásra ugyanezeket néztem ki a topikban lévő ajánlások alapján, de annyi kérdésem lenne, hogy az alábbiak között mi a különbség (az áron kívül)?

HP 250
Dell Vostro 3568 1
Dell Vostro 3568 2

:R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#140006) Khelben válasza geleati (#140005) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmi különbség nincs közöttük.

(#140007) sunnysys válasza Khelben (#140004) üzenetére


sunnysys
tag

Köszönöm!

Kitalálom, mennyire fontos a 17", de mostani gépem is az, és eléggé hozzászoktam az utóbbi években. Ha fontos, marad a HP, szerintem.

Köszi! :)

(#140008) emvy


emvy
nagyúr

Meg tudna mondani valaki, hogy a Dell XPS 15 ill. Precision 5520 sorozat eseteben letilthato-e az NVidia kartya a BIOS-ban?

while (!sleep) sheep++;

(#140009) Tikakukac válasza emvy (#140008) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon séróból kérdeztél, nyilván gugli megmondja, de egy ideje én úgy emlékszem ezek a dolgok annyira össze vannak drótozva, hogy nem. Ha nem nagyon spéci dolog miatt kell amúgy mindegy, eszközkezelős tiltás maximum, fogyiban kb. semmi a diffi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140010) emvy válasza Tikakukac (#140009) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem mondja meg annyira konnyen, gugliztam ra egy sort. :( Egyebkent forumok alapjan az a sejtes, hogy nem lehet kikapcsolni.

Linux miatt kerdezem, ahol az NVidia elegge rosszul tamogatott manapsag.

while (!sleep) sheep++;

(#140011) Tikakukac válasza emvy (#140010) üzenetére


Tikakukac
titán

Tényleg passz, ritka gépek. De nekem ez van meg, hogy egy ideje nagyon spéci esetekben van rá opció, egyébként megy, ahogy mennie kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140012) emvy válasza Tikakukac (#140011) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, csak tele van ilyenekkel, hogy "Trying to start X or suspending with the GPU off will hardlock the system. Trying to turn on the GPU before suspending might hardlock the system." ...

while (!sleep) sheep++;

(#140013) ballington


ballington
addikt

Fotószerkesztésre elég egy i5 és UHD 620-as hardware FHD felbontásban? Hobbi szintű szerkesztés, nem pro szint, inkább lightroom-al.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#140014) Tikakukac válasza emvy (#140012) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, ezért szép ez a szakma :B

ballington: Tutira. Kompromisszum kell hozzá, de nekem is megy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140015) Yany válasza Khelben (#139979) üzenetére


Yany
addikt

Használtakban szemezek párral, de új gépben nagyon nem találok normálisat. Nincs valami az általad említett HP 250-en kívül, ami árba (150, nagyon max 170) belefér és win10-es is van hozzá? Az sem baj, ha nem biznic gép, csak a konzumerek közül azért ne a legalja legyen. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#140016) ballington válasza Tikakukac (#140014) üzenetére


ballington
addikt

Milyen kompromisszumokra gondolsz?
Egy 430 G5-t szemeltem ki.
Gondolom a 450 G5 nem IPS-es

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#140017) Tikakukac válasza ballington (#140016) üzenetére


Tikakukac
titán

Póóver és kijelző, nomeg beviteli eszközök.

G5-ben van IPS. Igaz, színtérben kicsit lyukas, de na :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140018) Benir8 válasza daara (#139993) üzenetére


Benir8
senior tag

Én is kíváncsi lennék erre a véleményre. :)

(#140019) Tikakukac válasza Benir8 (#140018) üzenetére


Tikakukac
titán

Márpedig írtam én is róluk :K

Meg kell venni és kész. Egészen addig, amíg valaki nem áll be ezek mögé teljes vállszélességgel, addig marad a magányos farkasok gépe. És mire ez megtörténik pont ott is lesz áruk, mint bármelyik másik gépnek. Csoda nincs, az egyenlet él. A gyártás másnál is kint van, amitől a Xiaomi többet tud az a kopizott Apple formaterv és a rengeteg olyan support elem, amit másnak muszáj megoldania. Nem véletlen nincs itt még rendes disztrizés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140020) ballington válasza Tikakukac (#140017) üzenetére


ballington
addikt

Mindegyik 450 G5-os IPS-es? Mysoft szerint nem azok. Vagyis a 450 G5-ok adatainal nem szerepel az IPS a mysoft honlapjan.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#140021) Tikakukac válasza ballington (#140020) üzenetére


Tikakukac
titán

Nope, Van matt HD TN, van fényes HD touch és van FHD matt IPS.

Hogy VA-IPS vagy épp egyéb random attól függően kié a panel, passz, ahhoz sokat kéne bontani. De ha a HP UWVA-t ír, akkor azok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#140022) kurion


kurion
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben 1-2 hét maximum
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 ezer FT +-10000FT
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
fotószerkeztés, virtualizáció, munka és tanulás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Inkább IPS de nem mérvadó
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordozva sokat lesz de általában hálózatról használva utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem mérvadó
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD-ből min 500GB+min 125GB SSD, Ramból pedig minimum 8GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI Port legalább 3 usb port de gondolom ez alap.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új gép

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#140023) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Ámbár tudom,hogy nem vagytok kibékülve az olcsó kategóriás Asus gépekkel, de azért kérdezek,mert Én meg nem ismerem a másikat..

Sikerült elég olcsón venni egy Lenovo Ideapad 100-15IBY 80MJ006MHV-t,az eredeti tervem az volt,hogy tovább passzolom némi haszonnal,de elgondolkodtam,hogy megtartom,és az egyébként jól bevált 5 éves Asus X55V-t adom el. (adatok az adatlapomon).
Ti mit tennétek?

Köszi előre is. :R

(#140024) #78600448 válasza BRIKLY (#140023) üzenetére


#78600448
törölt tag

Hát ez a konfig a Lenovónál idővel hajtépős. SSD erősen javallott. :)

(#140025) BRIKLY válasza #78600448 (#140024) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azt meghiszem,SSD nálam már alap. Mondjuk pont ez az egyik dolog,ami miatt húzom a szám erre a Lenovora,hogy darabokra kell szedni ahhoz,hogy kikapjam a vinyót. Garancia meg mehet a levesbe. :U

Na jó,elárulom, 35k-ért veszem,bontatlanul,boltból. Ennyi pénzért csodák nincsenek. Viszont ennyiért még az Asus-om is eladható.
Ezért a nagy kérdés,hogy melyik maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#140026) dugo_ válasza BRIKLY (#140025) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk pont annyit ér azzal az N-es Pentiummal, megfejelve a nem létező Telemax garanciával. Mondhatni árában veszed... ;]

Haver 2 nap után adott túl egy black friday-en vett 50ezres N3350-nel szerelt, 17"-os X-es Asus-on, miután belátta, hogy nem véletlenül hülyéztem és még 50ezret sem érnek ezek a szarok. Kb. használhatatlan az a proci.

[ Szerkesztve ]

(#140027) #78600448 válasza BRIKLY (#140025) üzenetére


#78600448
törölt tag

ASUS laptopot preferálom az a konfig erősebb. mint a Lenovo szerintem.

(#140028) TheNewDawn válasza BRIKLY (#140025) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Egyik se, add el mindkettőt és vegyél helyettük egy normálisat.

(#140029) BRIKLY válasza dugo_ (#140026) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha tényleg ennyit ér az a garancia,akkor ne is nézzük a procit. B820-as celeron is csere érett ha az Asus marad meg.

(#140027) főnix1999: A proci annyira nem is téma. Az Asus-omba nézegettem,7k körül kapni bele i5-öt.
Ami nagy előnyt látok az Asus-ban,hogy a kis GT610M ha nem is jó sok mindenre,de csak erősebb,mint az Intel HD Graphics, ami hátránya,hogy 4GB a max RAM,a Lenovoban 8GB

És hát ugyan semmi baja,de mégiscsak 5 éves. Nem felejtem al,amit kaptam itt a topikban mikor megvettem.Majdnem elhittem,hogy nem fog 2 évnél többet bírni ;]

(#140028) TheNewDawn: Azt feleslegesnek érzem. Nem használnám ki. Itt van az asztali gép,javarészt azt nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#140030) iamgroot


iamgroot
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetekete szeretném kérni abban, hogy mennyire lenne jó választás számomra ez a notebbok:
HP 15-bs102nh 2ZH93EA ?

Jövő hónapban szeretném megvenni,ez a maga 2k-s árával nagyon- nagyon a maximális összeg, amit rá tudnék szánni. Inkább filmnézésre, internetezésre használnám, játékok közül ritkán NFS Most Wanted, vagy Sims, amit játszani szoktam. Mindennapos használati eszköz nálam egy laptop.
Hordozni nem nagyon szoktam.
Sok laptopot átnéztem, mérlegeltem a dolgokat és ebbe szerettem bele. Azért kérném a ti segítségeteket, mert örülnék neki, ha valaki kicsit kevésbé noob szemmel is látná a dolgokat.
Előre is köszi minden hozzászólást :)

(#140031) Frawly válasza dugo_ (#140026) üzenetére


Frawly
veterán

Ne légy ennyire negatív, az N3350 teljesen jó proci. Tudod pl. nyakláncon hordani, vagy ilyen jegyzetfecni kitűzésére is használhatod. 50 ezer ropogós magyar tallért simán megér, a hülyének. Is. Még DOS-t futtatni is tud. Marketingesek megmondták, hogy nem kell mindenkinek i3 meg ilyen puccos szarok.

(#140032) Khelben válasza iamgroot (#140030) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezen játszani nem nagyon fogsz, max. nagyon régi játékokkal. Hasonló kategóriában kapnál ennél olcsóbban olyan gépet, amiben van egy erősebb videokártya: Acer Aspire 5. Valamivel jobb vásár lenne, mert fém borítású és ips kijelzős, ami filmnézésnél jól jönne.

(#140022) kurion : HP Probook 450, meg kellene kérdezni, milyen ssd van benne. Ha pcie, akkor mellé tudsz még tenni egy HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#140033) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Sziasztok. Használt notit keresek, lentebb kitöltöm az összefoglalót.
(1) Mikor: Mostanában
(2) Ár: 60-70ezer
(3) Felhasználás: Általános, semmi olyan aminek speciális igényei vannak.
(4) Játék: Csak LoL, a lényeg hogy fusson(igazából az intelhd elég)
(5) Kijelző: 15,6", ha kisebb megbarátkozom vele. lehetőleg matt, és nyilván az IPS jobb lenne csak nem fér bele az árba szerintem.
(6) Hordozás: Csak táskában, autóban. Súly nem szempont emiatt, menet közben nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? Win fusson rajta. Ha nincs rajta alapból nem gond.
(8) Tárhely, RAM, Optikai: Legalább 256GB HDD, SSD nem hiszem hogy belefér az árba, RAM 4-8GB optikai elhagyható.
(9) Egyéb: Nem tudom az i3mal mennyire ajánlott még laptopot venni ha több évre tervezünk vele, én jobban örülnék egy i5nek azért.
(10) Új-Használt: Használt
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#140034) Egon


Egon
nagyúr

Lehetőségem van választani kétféle céges laptop közül. Kiépítéstől függetlenül, általánoságban melyikkel járok jobban:
-HP ELITEBOOK 850 G4
- DELL LATITUDE 5580?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#140035) Khelben válasza Egon (#140034) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP-ba tudsz tenni hdd-t és ssd-t, a Dell-be egyszerre csak az egyiket. Kb. ennyi a különbség.

(#140033) Zolly444: 90 körül vannak már 840-es Elitebookok, a 4. generációban elég nagy előrelépés volt az integrált vga erejében [link]. 70-ből 3. generációsat tudsz kifogni (HP 8570p, Dell E6530), utána kell nézni, azon hogy fut a lol.

[ Szerkesztve ]

(#140036) emvy


emvy
nagyúr

Ugy tunik, van lehetoseg egy mobile workstation beszerzesere csak integralt GPU-val (NVidia nelkul). Ha nincs szukseg masra, mint sima 2D desktop melora, akkor van barmi erv arra, hogy NVidia-val jojjon a gep? (Csak CPU eroforrasra van szukseg, es jo akkuidore.)
Hasonlo kerdes a 4K screenre: az integralt GPU gondolom elviszi gond nelkul..?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#140037) Khelben válasza emvy (#140036) üzenetére


Khelben
nagyúr

2D esetén mindenre elég az integrált.

(#140038) wooper91


wooper91
tag

Sziasztok!

Nem vagyok teljesen hülye az IT dolgokhoz, de a notebookokhoz/laptopokhoz nagyon nem értek, mivel sosem volt, és nem is nagyon érdekelt, világ életemben asztali PC-t használtam. De most életvitel/munka miatt szükségem lenne egyre, amit közösen használnék a párommal. Az összefoglaló szerint talán a Pavilion lenne a legjobb választás, de azért kíváncsi vagyok, hogy ti hozzáértőbbek mit mondtok nekem. Lentebb kitöltöm a kérdéssort:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~150e Ft, kicsivel lehet fölötte, ha nagy az ugrás teljesítményben
(3) Felhasználás? irodai programok (munka), casual játék (diablo 3 elmegy már örülünk :D ), tervezés (munka de csak ha muszáj, ha azt akarják hogy máshol is dolgozzak adjanak ők laptopot... :D ) )
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? szeretnék FullHD-t, ennek az az oka, hogy hozzá vagyok szokva, bántja a szemem, ha rosszabb a felbontás. Játék mint írtam pl. Diablo3, esetleg Hidden Object gémek, de az meg ugye commodore-on is elmegy :D
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15", FHD, mindegy, de a mattot jobban szeretem
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva talán inkább csak nyaralás, esetleges "kiküldetés" alkalmával (ami ritka), utazás közben nem használnánk.
(7) Operációs rendszer? semmi/Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? tárhely, min 500GB, RAM min. 8GB, optikai nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI hasznos, de nem kötelező
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet használt is, de csak garival, újnak jobban örülnék

(#140039) TheNewDawn válasza Khelben (#140035) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A lol az a 11 éves 128 mb os integrált videokártyás laptopomon is elfut ( azóta ugye 2X vettem újat de még mindig megvan és működik az is eladni meg nincs értelme mert ér szerintem kb 1.000 ft ot ) , szerintem annak még gép se kell, vidáman fut egy kenyérpirítón is.

(#140040) Khelben válasza wooper91 (#140038) üzenetére


Khelben
nagyúr

140ért kapsz a laptopszalonnál HP 840et full hd IPS kijelzővel, szerintem ver minden új gépet olyan 300ig.

(#140041) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!
Strapabíró notebookot keresünk ami sokat lesz hordozva, de viszonylag keveset lesz használva út közben. Irodai munkához kellene.
A következő típusokat néztük:
- HP Elitebook 840 g3
- HP Probook 430 G3
- HP EliteBook 840 G1
Ezek közül valamelyik fémházas? A jelenlegi Fujitsu Lifebook A544 teljesítménye megfelel, de nem bírta a strapát, kiszakadtak a csavarok a műanyag házból a pántoknál, ezt akarjuk elkerülni.
Más típusokat is ajánlhattok ha van jobb ötletetek használtan 150k-ig.
Előre is köszi! :))

(#140042) Dhampir válasza Frawly (#140031) üzenetére


Dhampir
félisten

Ismerek valakit, aki néha Asus X552CL laptopján Intel Pentium Dual-Core 2117U 1.80 GHz processzorral (8 GB RAM, Geforce GTX 710M) játssza a procit egy szálon leginkább terhelő Stalker játékokat.

(#140043) hasman


hasman
tag

Üdv srácok, kicsit elvesztem a notebookok világában az utóbbi 1-2 hétben, így segítségeteket kérnem vásárláshoz :

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Max 2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 350.000
(3) Felhasználás? Irodai prog/CAD meló szinten/ játék hobbi/ Ps hobbi
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Pl witcher world of tanks, owerw., és szeretném high on használni őket.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem értek hozzá szeretném hogy szép képe legyen méretre elég a 15-ös a 17-est nehéz pakolni...
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Havi 1-2 utazás kocsival, utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? win/semmi
(8) Tárhely mérete és típusa? SSD és hdd kombó jó lenne min. 8 gB ram (ha nincs SSD hdd kombó akkor is 250ssd min. kell az adatbázishoz ) optika ha nincs nem halok bele...
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? elkülönített numerikus és magyar billentyűzet, szeretném hogy normális hőmérsékletű legyen mert a jelenlegi laptopom YouTube mellett is leégeti a lábamat ...(hűtővel....)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Nézegettem sokáig az y520-at nem kockaztatnék vele.
Most a Dell 7577-el szemezek 7300hq és 1060 maxq-val.
Valakinek esetleg van jobb ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat !

(#140044) Khelben válasza hasman (#140043) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 7577 sem munkára való. Persze 350ből nem is fogsz CAD munkaállomást kapni, szóval valahol kompromisszumot kell kötni. Az y520nál ezerszer jobb választás az biztos.

(#140045) hasman válasza Khelben (#140044) üzenetére


hasman
tag

Jobbára 2D szerencsére a 3D csak hobbi így meg szerencsére nem annyira gép igényes

[ Szerkesztve ]

(#140046) Khelben válasza hasman (#140045) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem azzal van a gond, hanem azzal, hogy ha egy 7577-et elkezdesz napi 8 órában intenzíven használni, akkor az hamar meglátszik a külsején és a megbízhatóságán is. Egyszerűen nem arra tervezték. Olyan ez, mint amikor egy személyautóval minden nap 50 km-t mész földúton. Fél évente fel kell majd újítani a futóművét, mert azt aszfaltra tervezték, nem földútra.

(#140047) hasman válasza Khelben (#140046) üzenetére


hasman
tag

Értem, köszönöm a magyarázatot. Viszont nem 8 órás melo hoz használom majd, inkább mellékesként főállás mellett napi 2-3 óra heti 1-2 nap

(#140048) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni, szűkös keret mellett:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
napokon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 120
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthoni, email, net, esetleg szövegszerkesztés, alapfelasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", minél jobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
minimálisat, főleg lakáson belül
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd, 4-8gb ram, optikai meghajtó nem kritérium, de nem baj ha van
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
hdmi legyen rajta
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

én ezt találtam még korábban, most sajnos nincs időm átnézni hogy van e valami akcióban esetleg

(#140049) Khelben válasza ovics (#140048) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250. Azt az X-es Asust nem erőltetném, nagyon gatya minőség, a pentium processzor meg telefonba való, nem laptopba.

[ Szerkesztve ]

(#140050) ovics válasza Khelben (#140049) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm!
az a probléma hogy 120 elég szigorúan kiadott keret, de rákérdezek.
ssd-s gépet ennyiért tudsz esetleg ajánlani? fontosabb lenne a gyorsaság mint a nagy tárhely

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.