Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1601) Zé777 válasza Benetto (#1599) üzenetére


Zé777
tag

A Z575 elvileg kitelhet...

(#1602) ktommy91 válasza Benetto (#1599) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez belefér 150-be:
HP Pavilion dv6-6b14sg A billentyűzet matricázható, de mivel a kiosztása tökéletesen megegyezik a magyaréval használható anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1603) Benetto válasza Tikakukac (#1600) üzenetére


Benetto
csendes tag

Ezt még a HP-ra írtad? :)

Zé777: a jobbikat néztem ki ami ott is 161k :/, de azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#1604) Zé777 válasza Benetto (#1603) üzenetére


Zé777
tag

Szerintem ne 10ezer forinton múljon, akkor inkább vedd meg 1-2 héttel később.
Bár nem tisztem beleszólni, de 150ezer forinthoz képest az a plussz 11 már nem vészes. ;)

(#1605) Dhampir válasza ktommy91 (#1602) üzenetére


Dhampir
félisten

Szállítással együtt?

(#1606) ktommy91 válasza Dhampir (#1605) üzenetére


ktommy91
addikt

505 eur szállítással együtt, szóval igen.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1607) Tikakukac válasza Benetto (#1603) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott van az adatlapomon, DV5-öm van, az első sorozat DV6 kapott fekete színt meg némi új hardvert, de ugyanaz minden más.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1608) Benetto válasza Zé777 (#1604) üzenetére


Benetto
csendes tag

Igen én is ezt tervezem,hogy gyűjtök még hozzá és inkább egy Z580, de 130ról indultam és valahol már meg kellene húznom a határt..:D :N
De végül is ráér,mert csak augusztus közepe felé fog kelleni igazán. :)) Csak gondoltam ha találok valami tetszetőset,akkor megveszem most.

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#1609) ktommy91 válasza Benetto (#1608) üzenetére


ktommy91
addikt

Én tuti lecsapnék a fentebb linkelt HP-ra, amíg ki nem fut. 150k alatt esélytelen ilyen gépet venni...

Nincs kerítés.

(#1610) Pocok256 válasza ktommy91 (#1609) üzenetére


Pocok256
veterán

Annyira nem best buy ha azt nézed hogy a mostani gépem is max 160 ezret ér =)
Ha eladom szeptemberben akkor annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1611) Benetto


Benetto
csendes tag

Köszi válaszokat! :) :R
Mérlegelem és emésztgetem a hallottakat / látottakat. :K

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#1612) ktommy91 válasza Pocok256 (#1610) üzenetére


ktommy91
addikt

Az új és használtpiacot nem célszerű egybemosni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1613) Pocok256 válasza ktommy91 (#1612) üzenetére


Pocok256
veterán

Igaz :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1614) Benetto


Benetto
csendes tag

AMD Phenom II N950 Quad-Core CPU (4x2,1GHz, 2MB cache

Én úgy tudom,hogy ez a kis drágaság fogyaszt rendesen. :D
Jó az információ forrásom,vagy marhaság,és nem eszik többet mint egy i3,vagy i5 ? :))

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#1615) Pocok256 válasza Benetto (#1614) üzenetére


Pocok256
veterán

35w -os a max TDP je szóval nem eszik többet mint az én A8 as procim csak teljesítménybe van lemaradva. Szóval annyit eszik majdnem mint egy i3 i5, de azért ennek nincs olyan fejlett energiagazdálkodása mint az utóbbiaknak. (na meg teljesítménybe is lemarad)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1616) mokus1


mokus1
addikt

egy off kérdés Cmos checksum 502 pontosan mit jelent? Hogy nem támogatja a procit vagy csak elfelejtek folyton valamit? :F

(#1617) Benetto válasza Pocok256 (#1615) üzenetére


Benetto
csendes tag

Értem,köszi szépen. :K

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#1618) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni. Laptopot szeretnék venni.

Főleg 3D-s tervezőprogramok használatára (AutoCad, EdgeCam, Catia), de ugyanakkor szeretném ha futtatna pár játékot (Max Payne széria, Battlefield 3, Mass Effect 3, Alan Wake, Assassin's Creed III, Ghost Recon Future Soldier, Spec Ops The Line, Crysis 2). Nem baj ha nem max részletességgel futtatja a játékokat, nekem csak az a lényeg, hogy tudjak élvezhetően játszani a laptopon ezekkel a játékokkal.

Keresgéltem a neten és találtam is egy laptopot amiről szeretném a véleményeteket kikérni.

Toshiba Satellite L850-13U Notebook

Processzor: Intel Core i5-2450M 2,5
Processzor adatai: 3M Cache, up to 3.10 GHz
Memória: 6 GB DDR3
Merevlemez: 500 GB
Grafikus vezérlő: ATI Mobility Radeon HD7670M 2GB
Kijelző: 15,6"

3 év garival

Szerintetek ez a laptop elegendő lenne nekem?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1619) ktommy91 válasza Csabee86 (#1618) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha nem fontos az hogy mennyit bír akkuról akkor jó választás 160k-ért.

Nincs kerítés.

(#1620) Csabee86 válasza ktommy91 (#1619) üzenetére


Csabee86
senior tag

Ezen tényleg nem is gondolkodtam. A munkahelyemen sem akkuról menne plusz otthon sem. Utazni annyit nem utazok, hogy lényeges lenne. Szóval akkor ez a laptop jó választás lenne nekem? Ennek örülök mert elég szimpatikus gépecske.

(#1621) ktommy91 válasza Csabee86 (#1620) üzenetére


ktommy91
addikt

Ebben az árkategóriában, erre a felhasználásra nincs jobb választás szvsz.

Nincs kerítés.

(#1622) Csabee86 válasza ktommy91 (#1621) üzenetére


Csabee86
senior tag

Értem, és még egyszer köszönöm!

A játékokat is képes futtatni? Azt még had kérdezzem meg. Annyira nem értek hozzá, hogy önállóan el tudjam dönteni. Youtube-on néztem videókat erről.

[ Szerkesztve ]

(#1623) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Ilyen mindenes laptop, főképp melóra, de néha játékra, olyan kb 200ér mit ajánlotok?
Ha lehet olyan 17'es 1600x900as monitorral.
Eddig ezt találtam:
http://pcx.hu/termek/acer-aspire-7750g-52454g75mnkk-nx-rw5eu-001-notebook-103800
Vélemény? Esetleg más alternatíva?

Szerk: Link javítva!

[ Szerkesztve ]

(#1624) ktommy91 válasza megint én (#1623) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez felejtős. Néha milyen játékokkal akarsz játszani?

Nincs kerítés.

(#1625) Pocok256 válasza Csabee86 (#1622) üzenetére


Pocok256
veterán

Futni futnak rajta, de várjál tőle max grafikát.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1626) megint én válasza ktommy91 (#1624) üzenetére


megint én
őstag

Hát talán a BF3 ami a legnagyobb gépigényű.

(#1627) ktommy91 válasza megint én (#1626) üzenetére


ktommy91
addikt

Akkor a probook kilőve... Ez ugyanazt tudja mint az acer, csak több garanciával és jobb anyagminőséggel: Lenovo Ideapad G770AH A maradék pénzből mehet bele egy SSD és elég penge gép lesz.

Nincs kerítés.

(#1628) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Üdv!

Nagyjából 1 hét múlva szeretnék laptopot vásárolni. A Lenovo Z575-re gondoltam (A6-3400m, 4gb ram, 750gb hdd, és legalább radeon 6650m), de a kedvenc webshopomból száműzték nagyjából 1 hete ezt a csodás terméket és a segítségeteket szeretném kérni hogy melyik webshopból érdemes még vásárolni ilyet. Az users.hu-n láttam radeon 6770m-el, de találtam róla egy 1-2 éves véleményt, hogy milyen a kiszolgálás és félek tőle. Árban 160k HUF amit rászánnék, de néhány ezrest még hozzáadnék ha kell. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1629) megint én válasza ktommy91 (#1627) üzenetére


megint én
őstag

Köszönöm!
Ha szánnék (szánna, mert havernak lesz) több pénzt, akkor esetleg ez? Y580

(#1630) ktommy91 válasza KISDUCK (#1628) üzenetére


ktommy91
addikt

A HD6770-es változat tuti hogy elírás. Itt még lehet kapni, de 165k-ért kicsit sok:[link] Ha belefér a -magyarral teljesen megegyező kiosztású- német billentyűzet akkor ez elég jó vétel 505 eur-ért:HP Pavilion dv6-6b14sg
Itthon még ez éri meg mostanában:Lenovo IdeaPad G580GH

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1631) ktommy91 válasza megint én (#1629) üzenetére


ktommy91
addikt

Jó gép, de inkább 10k-val drágábban FullHD-s kijelzővel venném:[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1632) megint én válasza ktommy91 (#1631) üzenetére


megint én
őstag

Nagy köszönet!
:R

(#1633) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok. Max 60ért szeretnék csaj isminek használt laptopot, netezésre főleg és azért ne fél évig bírja. Tudtok valamit ajánlani?

(#1634) johnahex


johnahex
tag

Sziasztok!
Samsung NP300E5Z-S08HU illetve NP300E5Z-S07HU között vacillálok!
a különbség csak a proci b950 vs. i3 2350m és egy Deák Feri
megéri a 20-as többletet??
legtöbbet video szerkesztésre, konvertálásra használnám
azt látom, hogy kb 700 ponttal többet tud a i3 de az a valóságban mit jelentene??
pl. avibol dvd időben??
Szerintetek?
Köszi

(#1635) ktommy91 válasza PainKiller13 (#1633) üzenetére


ktommy91
addikt

Alfa156 gépei közül válogatnék. Pl.:HP Compaq 6730b, Lenovo T61

(#1634) johnahex: Ha kell a CPU erő akkor mindenképp az i3-as változatot venném. A B950 azért nem egy erőmű.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1636) KISDUCK válasza ktommy91 (#1630) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszönöm! HP-t nem szeretnék vásárolni a mostanában terjengő negatív vélemények miatt, főleg nem német kivitelben. Ha ha a laptopszalonos változatban 750gb-s hdd lenne, akkor szerintem onnét rendelném, de nekem akkora tárhely sovány sajnos. A G580 nem fog meg, mert valamiért AMD-s platform érdekel nagyon. A dual graphics nagyon megragadta a fantáziám és a 4 magos A6-3400m.

(#1637) Tikakukac válasza KISDUCK (#1636) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem vagyok indiszkrét, mik azok a HP ellen szóló dolgok?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1638) ktommy91 válasza KISDUCK (#1636) üzenetére


ktommy91
addikt

A HP-ról max a hozzá nem értő emberek terjesztenek negatív kritikát, a német kivitel pedig annyiban különbözik a magyartól hogy más van a gombokra írva. Ha neked nem a teljesítmény hanem a téged érdeklő platform és a legtöbbször csak nyűg DG a fontos akkor sok sikert a vásárláshoz.

Nincs kerítés.

(#1639) christofer


christofer
csendes tag

Hello
Szeretném a segítségeteket kérni laptop vásárlásban.
Egy i3 CPU,4GB RAM,500 GB HDD, HD3000 VGA, op. rendszer nem kell.
Erre olyan 130-140 ezrem van.Ilyen paraméterek mellet milyen márkát ajánlotok, és hol érdemes megvenni?
Válaszokat előre is köszi!

(#1640) runner 125 válasza christofer (#1639) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fujitsu A531, Lenovo G570

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1641) christofer válasza runner 125 (#1640) üzenetére


christofer
csendes tag

Köszi!
És hol érdemes ezeket keresni? :)

(#1642) runner 125 válasza christofer (#1641) üzenetére


runner 125
nagyúr

laptopszalon.hu pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1643) KISDUCK válasza Tikakukac (#1637) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hallottam ezt azt, de már csak az maradt meg bennem, hogy a töltőt a legolcsóbb leggyengébb minőségű alkatrészekből rakják össze, pár hónap után meghalt az alaplap és így belém égett, hogy HP-t nem akarok. Az alaplap gondolom egyedi hiba volt, de akkor is bogarat ültetett a fülembe.

ktommy91:

A német kivitelnél nem tetszik a billentyűzet plusz ha jól láttam jár hozzá win7, de német nyelven. Gondolom megoldható, hogy magyarosítom, de nem akarok vele vesződni, a garancia részéről nem tudom, hogy működik. A magyar HP képviselet gondoskodik róla? Továbbá nem akarok vesződni a rendeléssel hiányos nyelvtudásom miatt és még ott van az is, hogy most ha kérdésem van, akkor a német vagy a magyar HP képviseletet kell hívnom? Apró dolgok, de akkor is...(Gondolom a HP magyar képviselete elintézi.) És igen, engem az adott platform érdekel és elsősorban a Lenovotól.

Stinson Out!

(#1644) Tikakukac válasza KISDUCK (#1643) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt elég sokan foglalkozunk notikkal. Adás-vétel, szerviz, beszerzés, bolt amit akarsz. Ilyen alapon egy deka notit meg ne vegyél. Soha, semmit. Mindegyikben lesz egy vacakabb beszállító, egy elbaltázott tervezés bármi. Szóval a klasszikus a Fuji sz@r a Hp állat, a Dell állat, az Asus vacak és társaik nem mérvadóak. 600k-s workstation is ment szervizbe 3 nap után, volt rá példa, pedig az reggelire ette a piacon lévő összes gépet.
A bogarakat szedd ki, mert így terjednek a badarságok. Nekem kb. minden notibeszerzésnél 2-3 napba telik, mire sikerül meggyőzni a megrendelőt, hogy nincs igaza és a szokásos urban legend van csak a buksijában.

Win7 nyelvátállítás talán 4 kattintás, esetleg 5 maximum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1645) fogtunder válasza ktommy91 (#1638) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk az a G680 sem fog többet futni, mint a Z575, vagy DV6, akár DG nélkül, de az ára ettől még nagyon jó, nem kellene elvetni.

én személy szerint amúgy elég sok értelmét látom a llano platformnak, a dual graphics meg vagy ad valamit pluszba, vagy nem. a procinak teljesítményével és fogyasztásával elég szépen lehet játszani, és a HD3000-nél nem kicsit jobb az integrált grafikus magja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1646) johnahex válasza ktommy91 (#1635) üzenetére


johnahex
tag

Köszi a gyors választ!
azt sikerült magammal tisztázni, hogy erősebb az i3
de a 20-as többletet is megéri??
köszi

(#1647) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdvözlök Mindenkit!
Laptop vásárlása előtt állunk. Édesanyámat szeretnénk meglepni vele, keretünk max 100.000 Ft. Mivel szinte csak szövegszerkesztésre, esetleg netezésre használná, így valószínűleg elég lenne a piacon megtalálható legolcsóbb, "legbutább" gép, viszont én gondolnék a jövőre is és szeretném ebből az árkategóriából kihozni a maximumot.
Nem szenvedek csőlátásban, személyes tapasztalatom az, hogy ami nem a legmárkásabb műszaki cikk, az is lehet jó. Gondolom ez a notiknál is különösen igaz, mivel a belső számít, nem az ami a tetejére van írva. Szóval ha azt mondjátok, normális Magyar szervizháttérrel rendelkezik mondjuk a DELL vagy a Leonovo, akkor ezen típusok is érdekelnének. Annyit tudok, hogy Acert nem ajánlatos már venni.
Válaszokat/tanácsokat előre is köszi!

(#1648) Tikakukac válasza Petyus87 (#1647) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebből a keretből újonnan a legalapabb gép fog kijönni, sőt, még igazándiból az sem nagyon.
Használt gép nem jó?

Linkeljed bátran, az A531 lenne a legjobb ilyen átlagos nyúzós gépre, de akad még Lenovo meg Toshiba is 100k környékén, illetve alatt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1649) Petyus87 válasza Tikakukac (#1648) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Csak új gép jöhet szóba. Van több kiszemeltem is, csak tanácstalan vagyok. Nem tudom lehet e ide linkelni?

(#1650) Zé777 válasza Petyus87 (#1649) üzenetére


Zé777
tag

Persze, hogy lehet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.