Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#11001) bencekemence válasza M3xx (#11000) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Pont ez a lényeg benne, matt kijelző rulz! Gondoltam, hogy jópofa lesz a Skullcandy mélynyomós csoda, bár a szomszédok nem fogják rád hívni a rendőrséget!:)
Melegedésre azért még kiváncsi vagyok.
Tudomásom szerintem nem magnézium, hanem megmunkált alumínium betétek vannak rajta.

(#11002) thomeef válasza bencekemence (#11001) üzenetére


thomeef
őstag

Jogos, egy erősített alumínium a burkolat. Nem tudom miért emlékeztem magnéziumra, keverem valamivel:D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11003) cettlee


cettlee
őstag

üdv!

brutto 100 ért keresek netezésre, filmezésre notebookot! picivel lehet 100 fölött, de jolenne i3 hd3000 el. Márka mind1, de asus supportal nagyon elégedett vagyok.

(#11004) cettlee válasza cettlee (#11003) üzenetére


cettlee
őstag

ezt néztem ki, vélemény? árba még talán belefér, fontos lenne az oprendszer is.

(#11005) spyduck válasza bencekemence (#10997) üzenetére


spyduck
nagyúr

Legkésőbb vasárnap este ;)

(#11006) spyduck válasza M3xx (#10998) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lesz i5-el is ;)

(#11007) M3xx válasza spyduck (#11006) üzenetére


M3xx
tag

Uhh ez nagyon jó hír, már kezdtem összekavarodni, hogy akkor hogy is legyen... Az elmúlt hetekben nagyon belejövök a türelembe, habár ez sosem volt rám jellemző... :)

(#11008) rgeorge válasza thomeef (#10946) üzenetére


rgeorge
addikt

Fujitsu honlap szerint Optimus, azaz van dedikált.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11009) darvak válasza spyduck (#11006) üzenetére


darvak
senior tag

És lesz-e valamilyen i3+7730M kombó is?

(#11011) Tikakukac válasza cettlee (#11003) üzenetére


Tikakukac
titán

Fuji A531 bőven elég, 3 év garival stb. általános püfölésre 110k-ért marhajó vétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11012) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintetek a DELL Inspiron 7520 i7 procival nagyon melegedős gép lett?

(#11013) darvak válasza Dhampir (#11012) üzenetére


darvak
senior tag

Há láttál tesztet, nem?

Eléggé annak sikerült. Szépen fel tud melegedni. proci 93-94 fokra, a felületi hőmérséklet akár 50 fok is lehet (igaz csak egyes részeken).

[ Szerkesztve ]

(#11014) spyduck válasza Dhampir (#11012) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minden gép melegszik i7-el, nincs kivétel :(

(#11009) darvak: Egyenlőre nem lehet kapni. Idővel hátha...

[ Szerkesztve ]

(#11015) B-L-A-C-K válasza spyduck (#11014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Asus "G" szériák azért jól bírják...:)

(#11016) bob011


bob011
tag

Megújult a MySoft keresője, frankón paraméterezhető. Matt kijelzőre viszont sajnos nem szűr.

(#11017) Dhampir válasza darvak (#11013) üzenetére


Dhampir
félisten

Gondolom, hogy csak komolyabb terhelés esetén. :U

(#11018) bencekemence válasza Dhampir (#11010) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Ez a teszt borzasztó... Erősebb GPU kéne bele szövet nem nagyon tudom értelmezni grafikus tesztek nélkül.. Még kéne az SSD bele mi, jó nagy gyári felárért.. Ezért valaki fizetést kap?

[ Szerkesztve ]

(#11019) spyduck válasza B-L-A-C-K (#11015) üzenetére


spyduck
nagyúr

4kg, persze, h jól bírják :)

(#11020) darvak válasza Dhampir (#11017) üzenetére


darvak
senior tag

Persze strestest :K , de nem is idle állapotba kell a hőmérsékletet mérni:)

(#11018) bencekemence
teszt sokadjára :)

(#11021) bencekemence válasza darvak (#11020) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Az már rég megvolt, de ezt a mobilportos valamit nem tudom hova tenni.

(#11022) angol


angol
tag

Milyen notebookot vegyek?
mondjuk 15.6 moncsival, 300e körül csak Asus G55, ennyi .. most hogy 2 hete tesztelek egy G55-t azt mondom hogy vannak laptopok persze,
meg van ez :).
És kérlek ne gyertek az alaphangon 4-500e-es üzleti cuccokkal (és a nagy sláger Lenovo y580-al mert itt bár a paraméterek ua.-ok, de hűtésben. két különböző kategóriáról beszélünk). Szigorúan 280-300 közötti árra koncentrálok.
És azért nem G75. mert a G55 és G75 közötti árdifit egy IPS 21" full hd-s monitorra áldoztam.

(#11023) bencekemence válasza angol (#11022) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Szerintem nincs senkinek baja azzal a géppel, csak olyan mint egy fröccsöntött műanyag valami és iszonyat batár.Matt felületek kellemesek, hűtése parádés.
300e körül van még Y580, 7720, kinek mi a fontosabb.

(#11024) btudos válasza angol (#11022) üzenetére


btudos
veterán

Akinek nem jön be a G55 formavilága, annak azért lehet ajánlani az Y580-at, ami azért jóval elegánsabb :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11025) BlackLevandR


BlackLevandR
csendes tag

Azt jól látom, hogy a Dell 7720-ben csak 10/100 LAN van? :F
Mondjuk nem ezen múlik, de pl. van olyan koli, ahol már Gigabit LAN van, + ugye a jövőre is kell gondolni...

Behálózott mindent a szellemi nyomor

(#11026) bencekemence válasza BlackLevandR (#11025) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Elvileg igen, gyakorlatilag valószínű. Szomorú, de ez van. Én sem értem, 2012-ben ezt hogyan..

[ Szerkesztve ]

(#11027) brumi1024 válasza darvak (#11013) üzenetére


brumi1024
veterán

Még a munkaállomások(thinkpad w530, precision m4700 pl biztos) is elérik a 90+ fokot terhelés alatt i7-tel. Sőt a g55 is, legalábbis notebookcheck szerint.

(#11028) runner 125 válasza Chaser (#10960) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eleve a notebook (mobil, kompakt, személyes, felhasználóbarát, bla bla) alapvető célját tekintve a bill. világításnak tényleg alapfelszereltségnek kellene lennie.
Ez kb. olyan érted, h a nyomógombos telefonokat a gyártók 80%-a billentyűzetvilágítás nélkül adná, azt' pár ezresértt néhány telefonba rendelhetsz háttérvilágítású gombsort. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11029) Dhampir válasza bencekemence (#11018) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem is tudom, hogy manapság "önzetlen" teszt létezik-e egyáltalában, amihez valamicske reklám- illetve üzleti érdek nem fűződik. Nyilván nem ingyenesen adogatják a tesztgépeket.
Kenyeret sem adnak ingyen a boltban, egy honlapot is pénzből lehet csak fenntartani.

[ Szerkesztve ]

(#11030) Razuel


Razuel
aktív tag

Üdv! Laptop vásárlás előtt állok és egy kis tanácsot kérnék a hozzáértőktől.

Körülbelül a 150-200 ezres sávot céloztam meg. Nagyrészt programozásra, filmnézésre (HDMI-n tv-re kötve 1080p-be) kéne a gép, de azért az újabb játékokat is vigye el normális frame rate mellett (30+ fps, értelem szerűen elég, ha low grafikán).

A processzor mindenképpen ivy bridge architektúrás legyen. Ahogy utánna nézegettem az i3 3110m és az i5 3210m között körülbelül 15% teljesítmény külömbség van (és kb 10k), úgyhogy szerintem elég lenne nekem az i3.

Az i3 IGP-je mennyire alkalmas 720p-ben játékok futtatására? Láttam egy pár videót, ahol pl Crysis 2-t futtattak vele egész jó frame ratetel, tényleg ilyen jól bírja? Valamint ha jól tudom, a HD 4000-nek maximum 1750 MB memóriát lehet allokálni, ezt ki is tudja használni, vagy fölösleges ennyit adni neki? Körülbelül +10k lenne bele egy 7670, szerintetek megéri ennyiért?

Memóriának 4GB-ot gondoltam, a HD 4000 éhségétől függően lehet +4GB (8k) is elférne benne, mert ha kiosztok neki 2GB-ot akkor a maradék 2 már kevés a rendszernek. Esetleg +10-ért venni bele egy 7670-et ami használja a saját memóriáját és maradni a 4GB-nál?

Végül ezt a gépet néztem ki: Dell Inspiron 5520 - 155k.
Ha számításaim pontosak, ez megfelelne az igényeimnek. Később még talán egy SSD-t vennék hozzá. Elfér benne két HDD? Vagy az optikai drive helyett hdd caddyvel lehet tenni bele még egyet? Szóval, mit gondoltok erről a laptopról, megéri a pénzét? Vagy tudtok mondani jobb alternatívát? Ami még érdekelne, hogy hasonló spec-es gépet 1080p-s kijelzővel nem tudtok? Esetleg valami közeljövőben megjelenő bestbuy gépre van kilátás?

(#11031) Borote válasza Dhampir (#11017) üzenetére


Borote
addikt

Minek veszel erős hardverrel gépet, ha nem fogod kihasználni? Ha kihasználod, az meg terheléssel lesz :D

(#11022) angol: nekem is tetszik nagyon a G55, de az én igényeimnek már egyáltalán nem felelne meg. Egyedül a support az, ami egy picit gyengébb, mint a többi gyártónál, maga a gép frankó. Ja, nincs Optimus.... Talán túl lehet élni.

(#11029) Dhampir: mindent egy bizonyos fenntartással kell kezelni, de azért nem kell paranoiásnak sem lenni :D ha a legnagyobbakat nézzük, az NBC elég korrekt teszteket szokott csinálni, csak mivel nem minden gépet ugyan az az ember értékeli, így nem lehet teljesen összehasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#11032) darvak válasza brumi1024 (#11027) üzenetére


darvak
senior tag

És neked ez mentség? :B Nem baj, h meleg, mert a jobb gép is ugyanúgy meleg.

Megnézem , h te majd ölbe veszel-e 50 fokos gépet 1-2 órára:D
Vagy netán csak a gépelés sem felettébb kellemes egy ilyen felületen.

Amúgy a tesztekben se díjazzák a worstation gépeket se magas temperature értékekkel, de az 7720+i7 már kifejezetten rossz. Még kisebb pontot is kapott a hőmérséklet értékelésre, mivel még egyenletesebb eloszlású a magas felületi hőmérséklet, mint a többi emlegetett delikvens tekintetében.

Én utálom az ilyet..Márcsak 1 nyári forró helyiség kell neki a boldogsághoz.

(#11030) Razuel

Az i5-3210m inkább 10-30%-kal gyorsabb, márcsak a turbo miatt.
HD4000 gaming performance - görgess le
Ha a high, medium, low beállítások fellett hagyod a kurzort, akkor kiírja a felbontások+egyéb beállítás értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#11033) premete válasza darvak (#11032) üzenetére


premete
veterán

Vegyél asztalit, azt nem kell ölbe venni. :) Mindegyik notebook melegszik, nem is asztali gépek kiváltására lettek kitalálva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11034) spyduck válasza Dhampir (#11029) üzenetére


spyduck
nagyúr

A reklám muszáj a teszthez, azért kapunk pénzt. A többi viszont az objektivitásról szól, legalább is én úgy próbálom csinálni. Nyilván nem mondhatom meg nyíltan, h valami szar. Szépen meg kell fogalmazni.

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, h szerintetek mit kéne máshogy csinálni nálunk. Mi az ami gáz, stb....

(#11035) Razuel válasza darvak (#11032) üzenetére


Razuel
aktív tag

Na akkor már ez is tiszta. Elég lesz nekem a HD4000. Egyébként itt olvastam a 15%-ot.

Már csak annyi érdekelne, hogy jó-e anyaghasználatra az inspiron? Nyugod szívvel megvehetem, ebben az árkategóriában nincs nálla jobb?

A 15R SE gépekről van már infó? Mennyiért fogják adni őket?

[ Szerkesztve ]

(#11036) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Látom hogy nem nagyon van információ a Lifebook A532-ról. Én belevágtam és megrendeltem egyet. Samut eladtam, remélem jól döntöttem.

Választott példány: A532

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#11037) M3xx válasza Razuel (#11035) üzenetére


M3xx
tag

15RSE

15RSE

Egyelőre i7-el van, de épp folyamatban van a beérkezésük, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11038) darvak válasza premete (#11033) üzenetére


darvak
senior tag

1. Nem kell asztalit venni, csupán jó hőmérsékletű konfigot-szériát.

2. Te azt veszel, amit akarsz, ha jó neked a meleg gép, a te dolgod, de azért nem kéne a hülyeségen lovagolni.

3. Ha nem veszed ölbe, attól még a billentyűzet is meleg, de efellett sikerült elsiklanod :(
Vagy te azér veszel lapost, h pl. a billentyűzetét ki kelljen perifériával váltanod? :C
Vagy neked tök mind1 milyen meleg egy felület :F Nonszensz.

(#11039) premete válasza darvak (#11038) üzenetére


premete
veterán

Nincs olyan laptop, amelyiknek asztali géphez hasonló teljesítménye van, és nem melegszik, aki mást mond, az vagy magától hülye, vagy a reklámok megvezették (akkor azért hülye, mert elhiszi a reklámokat). :)
Fizikailag nem fér el egy notebook házban akkora hűtő, és hűtőfelület, mint egy asztali gépben, nem is arra vannak kitalálva a hordozható gépek, hogy a jövőre megjelenő játékokat 100 fps-sel, fullhd-ban futtassák, aki mást mond, hazudik. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11040) darvak válasza premete (#11039) üzenetére


darvak
senior tag

Félig-meddig :K , inkább írok privit,h ne szemeteljünk sokat.

(#11041) fogtunder válasza spyduck (#11034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem egyik teszt sem objektív, amit emberek írnak, más meg nem nagyon fog ugye. törekedni lehet rá, sőt kellene is, de úgyis mindenkit befolyásolnak saját preferenciái valamilyen mértékben, plusz még azok, akik kiadják tesztre a promó példányokat.

és ezzel egyáltalán nem a te munkádat akartam minősíteni, pusztán általánosságban, bele kell számítani, mikor teszteket olvas az ember. bizonyos oldalaknál hatványozottan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11042) Chaser válasza runner 125 (#11028) üzenetére


Chaser
titán

Engem nem kifejezetten érdekel, thinklight jobban bejött:) Gépelni anélkül is tudok már, hogy oda kellene néznem, de ha nincs más fényforrás jó az a kis beépített led.

Razuel: FHD és jó hw az azzal szokott járni, hogy 240-250k-ba kerül a gép. 1ébként nem tudom arra godolsz-e, hogy később raknál a gépbe egy vga-t, az első blikkre az említett inspironban nem fog menni. Lealábbis nem láttam még belőle olyan verziót, amelyik vmelyik mxm foglalatra épült volna. 2 hdd sem fog elférni 15-ös gépben, max 1-2 workstationban van 2. hely ebben a méretben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11043) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Van-e valakinek tippje:

12-14"-os noti, a "belső" nem igazából számít, de ne valami 3 éves HW legyen benne, ami viszont fontos, hogy FEHÉR legyen. Na, ilyen gépet keresek, ami nem kerül 150.000 Ft-ba, tehát minél olcsóbb, annál jobb.

A 12" alattiakban simán találtam nekem megfelelőt, a 15,6-osokban is, de nekem a kettő között kellene, ott meg egyből elszáll az áruk. Illetve még a 12-esek között is akad, de abból meg nincs fehér...van valakinek valami 5lete?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11044) btudos válasza TazLeacher (#11043) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo Z380-ból van fehér, ha belefér ennyibe.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11045) darvak válasza TazLeacher (#11043) üzenetére


darvak
senior tag

+1 :K Elvileg belefér
z380-fehér

(#11035) Razuel

Ha biztosan elég a HD4000, akkor esetleg még ott van az i5-3210m-es Lifebook A532.
Elvileg +6000Ft-ért lehet rá bővíteni a garit 1 évvel. Majd Borote megtudja a pontos részleteket.

Mind2 gépet a laptopszalonba érdemes venni, nézd meg őket élőben is, de én a Lifebook-ot mondanám.

Meg még 1 kérdés. Teljes értékű billentyűzet kell neked (numpad) ? A Lifebook ilyen ,de sanszos, h rosszabb hangzású hangszóróval felszerelt, mint az Inspiron.

[ Szerkesztve ]

(#11046) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, végre valami használható 5let. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11047) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Na eldöntöttem Lenovo G580GH lesz amit Ti ajánlottatok! :) Holnap adom el a gépet és még délután meg is rendelem!
Köszi a segítséget! :R :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#11048) thomeef


thomeef
őstag

Nos hát 2 óra diablo 3 után a helyzet a következő:

A 7720 egyáltalán nem melegebb mint akármelyik előző laposom volt, az Y560 is volt ilyen meleg, ha nem melegebb. A hűtő maxon is elég halk. Tény hogy nem egy G75, de átlagfelhasználásra tökéletes. Aki 0-24h 100%-os terhelésen fogja küldeni vele annak azért kell alá egy notepal U3, de én sokkal rosszabbra számítottam :U

Jah és a GT650 hasít mint atom :C

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11049) Mottie válasza TazLeacher (#11046) üzenetére


Mottie
őstag

Most vettünk z580-at,
szép is, fehér is, jól összerakott is
És belsőre is jó ;)

Be Victorious!

(#11050) bencekemence válasza Dhampir (#11029) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Persze, ez így van. De ezzel a teszttel nem ez a baj, hanem hogy trehány, felszínes és a lényegről semmi információ. Mi alapján állítja a teszt, hogy nem elég a vga ? SSD hiányolja, amit ebbe a gépbe utólag simán bele lehet tenni.. Lényegről egy szó nem esik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.